Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Căzănești rămâne, din nou, ORAȘ

Căzănești rămîne, din nou, ORAȘ

Soarta localității Căzănești pare pecetluită. Încercarea de duminică, 29 iunie 2014, a locuitorilor de a vota pentru revenirea orașului la statutul de comună prin Referendum a fost sortită eșecului. Din lipsă de cvorum, Căzănești va rămîne oraș în continuare! Vorbim despre o urbe lipsită de cele mai elementare utilități și unde singura stradă asfaltată (în afara drumului național!) există la marginea localității.

Referendum eșuat
Localitatea Căzănești a fost declarată oraș cu mai bine de 9 ani în urmă. De atunci și pînă în prezent, dorința majorității locuitorilor a fost aceea... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2014, 08:40 (6468 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Oskar pentru arhitectură, la Slobozia

Cum dispar două alei din PUZ?

Oskar pentru arhitectură, la Slobozia

Oskar este o cîrciumă gigant, P+1, ridicată în Cartierul «Pepinieră» din Slobozia. Potrivit Planului Urbanistic Zonal, ea ar fi trebuit să fie încadrată de două alei pietonale. Acestea nu au existat însă niciodată! Mai mult decît atît, susține proprietara din acte a clădirii, problema «se va rezolva» în momentul cumpărării terenului concesionat de la autoritățile locale în 2009. Cum este posibil o astfel de sfidare a legii într-unul dintre cartierele rezidențiale ale orașului? Surse mai bine informate decît noi susțin că e de ajuns să angajezi o rudă a arhitectului care a semnat autorizația de construcție și totul se rezolvă de la sine...

O poveste demnă de... Oskar... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2014, 18:55 (13020 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

«Îmi doresc ca luptele pe plajă să devină tradiție la Amara!»

Marian Moraru, antrenor lupte libere

«Îmi doresc ca luptele pe plajă să devină tradiție la Amara!»

Secția de lupte a CS Amara termină în forță prima jumătate a anului și se pregătește pentru o a doua jumătate la fel de plină de evenimente. Despre toate acestea în interviul de mai jos cu Marian Moraru, omul care coordonează această mică «fabrică» de titluri naționale...
-Domnule Moraru, de circa o lună sînteți secundul echipei naționale de cadeți. Cum s-au petrecut lucrurile?
-Propunerea a venit din partea Federației, înaintea Campionatului European de la Samokov, Bulgaria, unde din lotul național a făcut parte și Robert Cîlțea, sportivul CS Amara. A fost o experiență extraordinară venită după ce anul trecut am făcut parte din corpul antrenorilor... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2014, 15:10 (6784 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

Băcanu contra lui Ioniță în 2016 Băcanu contra lui Ioniță în 2016

Cine va fi primar la Slobozia?

Băcanu contra lui Ioniță în 2016

Europarlamentarele fuseră și se duseră. Urmează 2 ani de liniște politică sumbră în Ialomița. Senatorii s-au retras în munții Parlamentului, deputatul Ernest Caloianu a fugit la UNPR, nebăgat în seamă, primarii și viceprimarii trag în bugetele administrațiilor pe care le conduc cu toată muniția din dotare... Iar cine va mai apuca alegerile din 2016 n-o să-și aducă aminte că nici pînă în ziua de azi nu s-a finalizat ancheta ștampilei dispărute de la Primăria Slobozia. În aceste condiții, credem că opinia publică are nevoie de unul dintre scenariile care au făcut celebră publicația noastră. Astăzi, Băcanu contra Ioniță pentru alegerile din 2016, la Slobozia.

Sîmburele de adevăr al scenariului... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2014, 13:25 (24320 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

SPORT

Axintele II și Traian au promovat

Fotbal, baraj pentru Liga a IV-a

Axintele II și Traian au promovat

Sezonul competițional 2013-2014 al fotbalului județean și-a spus ultimul cuvînt sîmbătă, 28 iunie 2014, o dată cu derularea meciurilor de baraj pentru promovarea în Liga a IV-a. Cu o campioană, Unirea Fierbinți, care nu a confirmat, ci a dezamăgit pe plan zonal, Liga a IV-a ne-a oferit înainte de vacanță o ultimă sîmbătă a surprizelor. Astfel, atît FC Traian, cît și sateliul Viitorului Axintele au izbutit să facă pasul spre nivelul superior în dauna celor de la AS Căzănești și a Unirii Grivița.

Reduta Grivița, zdrobită de Axintele Viitorul Axintele a devenit la nivelul ligilor inferioare... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2014, 11:50 (8520 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

7 candidați pentru un concurs «fabricat»!

Începe cursa pentru șefia Spitalului Județean de Urgență Slobozia

7 candidați pentru un concurs «fabricat»!

Interimatul lui Adrian Berbece în fruntea Spitalului Județean de Urgență are zilele numărate. La finalul lunii viitoare, unitatea medicală va avea un nou șef, de data aceasta cu normă întreagă. El va fi ales pe baza unui concurs care urmează să se desfășoare peste cîteva săptămîni. Surse din cadrul aparatului administrativ al județului susțin însă că acest concurs este, în realitate, doar o formalitate prin care Consiliul Județean Ialomița încearcă să-și sporească controlul politic asupra spitalului. Totuși, concursul «fabricat» al oficialilor județeni a aliniat la linia de start 7 candidați. Independent vă prezintă în rîndurile următoare numele și calitățile care i-ar recomanda să ocupe această... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2014, 10:15 (9340 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii ialomițeni își primesc drepturile salariale în «rate»

Luptă contra infracționalității cu buzunarele goale

Polițiștii ialomițeni își primesc drepturile salariale în «rate»

Sarabandă legislativă cu drepturile salariale ale polițiștilor ialomițeni. După ce Tribunalul Ialomița a obligat Inspectoratul de Poliție Ialomița la plata a 175 mii de lei constînd în plata unor ore suplimentare și sporuri neachitate, pentru un număr de peste 200 de angajați, instituția cere instanței ca beneficiarii  sumelor să returneze banii. Potrivit prevederilor legale, aceste fonduri vor fi, totuși, plătite eșalonat pînă în 2016. Între timp, acțiunile oamenilor legii continuă. Alți 19 polițiști cer Inspectoratului plata unor sporuri speciale pe care le așteaptă de 12 ani!

Dreptate și nu prea... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2014, 10:05 (12752 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Locul 9 pe țară la minihandbal

Handbal, CSS Slobozia

Locul 9 pe țară la minihandbal

În perioada 26-29 iunie 2014, la Tîrgu Mureș, s-a desfășurat faza finală a Campionatului Național de minihandbal feminin, competiție handbalistică adresată sportivelor născute după 2003. Jucătoarele CSS Slobozia, pregătite de Marian Simion și Jeni Drăgan, au avut de disputat 7 jocuri încheiate cu 4 victorii și 3 înfrîngeri, bilanț care le-a dus în final pe locul 9 din 16 echipe participante. «Sînt foarte mulțumit de prestația fetelor și de locul ocupat. Printre echipele pe care le-am învins se numără nume de tradiție ca Rapid, Baia Mare și chiar Suceava, de care am trecut în grupă după un meci strîns cîștigat la un gol diferență!» ne-a declarat Marian Simion. CSS Slobozia a învins în faza grupelor... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2014, 09:35 (6331 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia, în pragul paraliziei administrative

Consiliul Local Slobozia, în pragul paraliziei administrative

La începutul lunii iunie, ex-viceprimarul Cezar Zamfir a organizat un puci politic prin care viza înlăturarea omologului său, viceprimarul Valentin Băcanu, de la conducerea Primăriei Slobozia. Puciul a eșuat lamentabil prin trădarea actualului viceprimar, Gabriel Mușat, la acel moment parte a insurgenților politici. În ciuda eșecului, coaliția de «Dreapta coagulată» atunci a rezistat. Și, într-un viitor mai mult sau mai puțin îndepărtat, ar putea deveni majoritară în Consiliul Local Slobozia.

Calcule și previziuni politice
Consiliul Local Slobozia este compus din 21 de consilieri... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2014, 08:10 (7087 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Regula cu doi jucători under 21 rezistă

Chiar dacă în primă fază nou-creata LPF II voia să impună obligativitatea ca o echipă de ligă secundă să aibă în teren un jucător sub 19 ani, unul sub 21 și altul sub 23, la întîlnirea de pe 27 iunie 2014 a acestei structuri, urmată de Adunarea Generală a FRF din 28 iunie 2014, s-a decis ca în această privință lucrurile să rămînă neschimbate față de stagiunile precedente. Astfel, și în campionatul 2014-2015 echipele vor trebui să utilizeze pe întreaga durată a jocului doi fotbaliști sub 21 de ani. În acest moment, după ce s-a renunțat la Ionică și Ursu, iar Tudorache a ieșit din această categorie de vîrstă, pentru Unirea Slobozia variantele under 21 au rămas Ibrian și Patrianca. Cum conducerea... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2014, 07:40 (7113 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sănătate de 6 milioane de lei în Ialomița

Luni de liniște

Sănătate de 6 milioane de lei în Ialomița

Seria negocierilor privind încheierea contractelor-cadru între Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița și furnizorii de servicii medicale s-a încheiat. Totalul sumelor pe care Ministerul Sănătății le pune la dispoziție spitalelor, farmaciilor sau laboratoarelor medicale este de 6 milioane de lei. Banii vor fi disponibili pînă la sfîrșitul lunii octombrie 2014...

Cifrele Sănătății ialomițene
După îndelungi negocieri și dezbateri, furnizorii de servicii medicale private și de stat din Ialomița au încheiat contractele-cadru de finanțare cu Casa Județeană de Asigurări de... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2014, 06:40 (4066 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Promovabilitate de 62,7% la Evaluarea Națională

Ialomița: Promovabilitate de 62,7% la Evaluarea Națională

Vineri, 27 iunie a.c., după orele prînzului, au fost afișate rezultatele preliminarii la Evaluarea Națională. Potrivit informațiilor oferite de reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, procentul de promovabilitate a fost de 62,7%. De reținut că, la nivelul județului, a fost înregistrată o singură medie de 10!

Unica medie maximă, obținută la Slobozia Datele statistice ale Inspectoratului Școlar Județean Ialomița indică faptul că anul acesta procentul mediilor peste 5 pe care elevii de clasa a VIII-a le-au obținut la Evaluarea Națională este mai mic decît... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2014, 18:10 (7123 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă în desfășurare la Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița

EXCLUSIV: Primarul comunei Bărbulești, prins în flagrant de procurori în timp ce primea șpagă

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au descins joi, 26 iunie 2014, la Bărbulești. Anchetatorii au intrat în biroul primarului localității pe care l-au prins în flagrant în timp ce primea șpagă. Miza ar fi fost un contract de achiziții.
Primele informații ar indica faptul că Vasile Liță, primarul comunei Bărbulești ar fi cerut șpagă unui afacerist din Urziceni. Mita ar fi fost oferită pentru încheierea unui contract de achiziții între Primăria Bărbulești și respectivul om de afaceri. Pentru acest contract «oferit» firmei din Urziceni, primarul ar fi primit sumele de 2700 de euro și 14 mii de lei. Primarul din Bărbulești a fost prins în flagrant de procurorii... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2014, 17:05 (139716 vizualizări - 107 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Tornadă» la Slobozia?

Fotografiile au fost suprinse miercuri seara, 25 iunie 2014, în jurul orelor 21,00, deasupra Sloboziei, înspre Cosîmbești. Ne-au fost trimise de unul dintre cititorii noștri, surprins de fenomenul asemănător unei «tornade». Reamintim că în seara zilei de miercuri, 25 iunie a.c., la Slobozia, o furtună puternică s-a iscat din senin, în cîteva minute cantități importante de precipitații (ploaie însoțită de grindină) făcînd impracticabile principalele artere din oraș.... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2014, 11:20 (4835 vizualizări - 4 comentarii)

Taguri: Slobozia tornadă

Click aici

EVENIMENT

O vară de neuitat pentru Slobozia

Contracte noi pentru serviciile oferite orașului

O vară de neuitat pentru Slobozia

Nu putem asigura dezinsecția, avem prețuri mai mari la serviciile de transport și căutăm un titular pentru asigurarea serviciilor de salubritate la nivelul orașului. Acestea ar fi, la o primă strigare, cele mai noi vești colportate pe holurile Primăriei Slobozia. Autoritățile susțin că sînt vești bune. Noi credem că veștile bune sînt vești proaste, mascate de declarații bune.

Luna cadourilor la Slobozia
Luna iunie reprezintă pentru firmele care asigură serviciile în Slobozia un moment așteptat de ani buni. Pe 17 iunie 2014, administrația locală a prelungit, fără scandalurile cu... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2014, 15:40 (5920 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tănase Mihalcea, directorul «invizibil» de la Cadastru, schimbat din funcție!

Tănase Mihalcea, directorul «invizibil» de la Cadastru, schimbat din funcție!

Început de săptămînă cu predări de ștafetă în deconcentratele ialomițene. Tănase Mihalcea, directorul Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară, a rămas fără funcție. După 5 ani insesizabili în fruntea instituției, el a fost schimbat. De acum înainte va fi doar un simplu «angajat în cadrul compartimentului juridic», potrivit propriei declarații. La cîrma instituției a fost numit, provizoriu, inginerul Gheorghe Țuțuianu.

Uite directorul, nu e directorul În urmă cu 5 ani, Tănase Mihalcea a fost propunerea democrat-liberalilor la conducerea Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2014, 13:35 (11499 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Sănătate de 6 milioane de lei în Ialomița

Luni de liniște

Sănătate de 6 milioane de lei în Ialomița

Seria negocierilor privind încheierea contractelor-cadru între Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița și furnizorii de servicii medicale s-a încheiat. Totalul sumelor pe care Ministerul Sănătății le pune la dispoziție spitalelor, farmaciilor sau laboratoarelor medicale este de 6 milioane de lei. Banii vor fi disponibili pînă la sfîrșitul lunii octombrie 2014...

Cifrele Sănătății ialomițene
După îndelungi negocieri și dezbateri, furnizorii de servicii medicale private și de stat din Ialomița au încheiat contractele-cadru de finanțare cu Casa Județeană de Asigurări de... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2014, 10:30 (6440 vizualizări - 2 comentarii)

ANCHETĂ

Licitație trucată pentru orezăriile concesionate de Consiliul Județean

În Ialomița, totul este posibil

Licitație trucată pentru orezăriile concesionate de Consiliul Județean

În primăvara acestui an, președintele Silvian Ciupercă a declarat că dezvoltarea culturilor de orez reprezintă «una dintre principalele priorități economice ale județului». La nicio săptămînă distanță, pe 1 aprilie 2014, instituția demara procedura de licitație pentru concesionarea prin licitație publică a 495 hectare de teren cu destinație orezărie în zona Giurgeni-Vlădeni. Joi, 19 iunie 2014, rezultatul licitației a fost contestat public de către consilierul județean Nicolae Sitaru. Administrația județeană a recunoscut că în componența firmelor care au participat la licitație există același acționariat, dar a precizat că «legea nu interzice acest lucru!».

De veghe în lanul de orez... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2014, 17:30 (23395 vizualizări - 21 comentarii)

SPORT

Unirea Fierbinți a pierdut barajul

Fotbal, Liga a IV-a

Unirea Fierbinți a pierdut barajul

«Las Fierbinți» se va vedea în continuare pe ecranele mici și neperformante din județ. Din păcate, n-a fost rost de mai bine nici în acest an pentru campioana județului nostru. 2014 este al doilea an consecutiv în care ialomițenii pierd la scor barajul pentru promovarea în Liga a III-a (probabil, vă amintiți de acel rușinos 9-1 administrat în 2013 de Callatis Mangalia, Voinței Cocora). De data aceasta, n-a mai fost Cocora, ci Unirea Fierbinți. N-a mai fost campioana Constanței, ci a Ilfovului și n-a mai fost 9-1, ci doar 4-0 pentru colecția de mînji a Voinței Snagov. Pe avantajul experienței se baza, de altfel, managerul de la Fierbinți, Sorin Petre. «Noi nu avem, ce-i drept, condiția lor fizică... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2014, 14:25 (8098 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

SC RAJA SA a demarat campania «Recensământul abonaților»

SC RAJA SA a demarat campania «Recensămîntul abonaților»

La începutul lunii iunie 2014, SC RAJA SA a demarat campania «Recensămîntul abonaților» , atît la nivelul județului Ialomița, cît și în celelalte șase județe -Constanța, Călărași, Ilfov, Dîmbovița, Brașov și Prahova, în localitățile unde societatea noastră asigură serviciile de alimentare cu apă și canalizare. Practic, în această perioadă, zilnic, de luni pînă sîmbătă inclusiv, echipele RAJA inventariază toți abonații, indiferent de statutul juridic, persoane fizice, asociații sau agenți economici.
Acțiunea demarată are drept scop, din punct de vedere tehnic, inventarierea sistemelor de alimentare cu apă și canalizare. Campania va aduce beneficii evidente clienților, putîndu-se interveni cu promptitudine în cazul unor disfuncționalități ale acestora ce ar putea conduce la lipsa apei potabile către abonați. Datele tehnice culese din teren, de la nivelul rețelelor secundare de distribuție vor fi introduse în sistemul GIS (sistemul informatic/baza de date electronică). Pe lîngă inventarierea tehnică a rețelelor secundare, se va face și o verificare a branșamentelor/racordurilor, căminelor apometrice și a aparatelor de măsură. Totodată, echipele RAJA vor face și o inventariere a abonaților contractuali, urmărind corectitudinea datelor înscrise în contractele de furnizare/prestare servicii de alimentare cu apă și canalizare.
Pentru derularea acestei campanii în bune condiții, facem un apel către toți abonații să ne asigure accesul și să ne pună la dispoziție toate datele legate de funcționarea serviciilor de alimentare cu apă și canalizare.
... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2014, 12:40 (7198 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
235 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ciochina: TIR răsturnat în șanț după ce șoferul a adormit la volan

În după-amiaza zilei de luni, 12 martie a.c., în jurul orelor 15,00, pe raza localității Ciochina a avut loc un accident de circulație. Șoferul unui TIR a adormit la volan și s-a izbit de un copac. În urma ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 17:41
(12590 vizualizări - 0 comentarii)


Simulare de cutremur la un liceu din Slobozia

Simulare de cutremur la un liceu din Slobozia

Luni, 12 martie, la ora 08,40, la solicitarea prefectului județului Ialomița și sub supravegherea personalului Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița, la un liceu ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 15:03
(17289 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A adormit la volan și s-a oprit într-un copac

Duminică, 11 martie, în timp ce un bărbat, de 38 ani, din Valea Călugărească, conducea un vehicul cu semiremorcă din direcția Urziceni către Slobozia, a adormit la volan, a părăsit partea carosabilă și ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 14:57
(13465 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Arestați după ce au furat mai multe capace de canalizare

Polițiștii au reținut, pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, doi tineri de 18, respectiv 21 ani, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. Cei doi au fost introduși în Centrul de Reținere ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 14:55
(11771 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: Bătrîn înșelat la telefon

Vineri, 9 martie a.c., un bărbat de 51 ani, din Platonești, a alertat Poliția despre faptul că vecinul său, un bătrîn de 82 ani, a fost înșelat după ce a dat curs solicitării unei persoane necunoscute. ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 14:55
(15620 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoți de fier vechi, prinși de polițiști

Vineri, 9 martie a.c., polițiștii feteșteni au fost sesizați de către agenții de pază ai unei societăți comerciale despre faptul că au observat două persoane care furau fier dintr-o clădire dezafectată ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 14:54
(12187 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Șofer de scuter, accidentat

Un bărbat de 54 ani, conducător al unui moped, a fost accidentat sîmbătă, 10 martie a.c., la Țăndărei. Bărbatul a virat brusc la stînga, fără să se asigure, moment în care a fost lovit e un autoturism condus ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 14:53
(11897 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Băuți la volan

Un tînăr de 22 ani, din Cosîmbești, a fost oprit în trafic, pentru un control de rutină, sîmbătă, 10 martie a.c., pe raza localității Sudiți. Verificările efectuate de către polițiști au demonstrat că individul ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 14:52
(13502 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Poliției în piața din Urziceni

Peste 40 de persoane au fost legitimate în cadrul unei acțiuni organizate sîmbătă, 10 martie a.c., în zona pieței agroalimentare din Urziceni pe linia prevenirii faptelor  antisociale, a violenței ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 14:49
(14849 vizualizări - 1 comentariu)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 60000 lei, 10 șoferi au rămas fără permis

În perioada 9-11 martie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate în trafic. Rezultatele activităților s-au concretizat în aplicarea a peste 320 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 14:48
(15089 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Bătrîn de 90 ani, cuprins de flăcări

Incendiu la o gospodărie din Amara, sîmbătă, 10 martie a.c. După ce a încercat să aprindă focul de la sobă cu benzină, un bătrîn de 90 ani a fost cuprins de flăcări. Rănit grav, el a fost transportat la ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 12:09
(12899 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara incendiu


Anunț angajare

Magazin încălțăminte, str. Matei Basarab, angajează vînzătoare, experiență 3 ani orice domeniu, 800 lei+bonusuri.
Telefon 0727/881.104 ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 11:45
(8643 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan, s-a răsturnat cu tirul între Slobozia și Bucu

Doi șoferi sînt cercetați de polițiști după ce au fost prinși la volan băuți.
Primul șofer care s-a urcat băut la volan a fost depistat de polițiști pe raza localității Cosîmbești. Este vorba despre ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2012, 17:11
(10115 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Olimpiada națională de interpretare instrumentală

Peste 120 de elevi din nouă județe ale țării vor participa la acest sfîrșit de săptămînă la olimpiada națională destinată copiilor din ciclurile primar și gimnazial. Evenimentul se desfășoară la Slobozia ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2012, 17:09
(12512 vizualizări - 0 comentarii)


Artista Maria Unțanu revine la Slobozia

Cunoscuta artistă Maria Unțanu revine la Slobozia. Pe data de 22 martie a.c., ea va expune pe simezele Galeriei de Artă «Arcadia» cele mai noi creații plastice care îi poartă semnătura. De data aceasta ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2012, 17:08
(12643 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea Formularului 204

Joi, 15 martie 2012, este termenul limită pînă la care contribuabilii trebuie să depună la administrația financiară în a cărei rază teritorială își au dominciliu fiscal, «Declarația anuală de venit pentru ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2012, 17:08
(7583 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Hoți identificați de polițiști

Cine a plecat la furat în această săptămînă, n-a avut prea mulți sorți de izbîndă. Polițiștii ialomițeni au identificat nu mai puțin de șapte persoane care au încercat să își însușească bunuri prin mijloace ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2012, 17:07
(13872 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița hoți


Slobozia: Concurs interjudețean cu tematică religioasă de creație plastică

Elevii cu talent artistic sînt invitați să participe la cea de-a doua ediție a concursului interjudețean cu tematică religioasă de creație plastică. Startul  competiției a fost dat în urmă cu o săptămînă ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2012, 17:06
(9111 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cercetați pentru furt și delapidare

Doi bărbați, de 30 și 39 ani, din Bordușani și Fetești, sînt cercetați penal.
Astfel, administrator al unei societăți din Bordușani, bărbatul de 30 ani a sustras din fondul forestier național mai ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2012, 17:05
(11349 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Focar de rabie la Ciocîrlia! Zona de supraveghere a fost extinsă la 30 km!

Potrivit Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, «luni, 5 martie 2012, a fost găsită o vulpe moartă pe fondul de vînătoare 39 Urziceni, în imediata apropiere de localitatea ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2012, 16:14
(11159 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor cu mandat de arestare, prins de jandarmi în sediul Judecătoriei Urziceni!

Un bărbat din Bărcănești care se sustrăgea urmăririi penale a fost identificat de jandarmii din Urziceni. Astfel, jandarmii din cadrul Detașamentului de Jandarmi Urziceni, care executau marți, 6 martie ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:55
(14090 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Germania, găsită la Țăndărei

Marți, 6 martie a.c., polițiștii Serviciului de Investigații Criminale-Compartimentul Trafic și Furturi Auto au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează urmărite internațional ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:41
(12179 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: 4,5 milioane lei, rambursări de TVA în martie 2012

Aproximativ 4,5 milioane de lei reprezintă rambursarea de TVA aferentă lunii martie în județul Ialomița. Potrivit reprezentanților Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, decontarea celor 81 de ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:40
(7073 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Intervenții SMURD

Patru persoane au necesitat, de urgență, intervenția echipajelor SMURD ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița.
Astfel, primul apel telefonic a fost înregistrat luni, 5 martie, cînd ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:39
(16816 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prinși în flagrant la furat

Zi cu ghinion pentru hoții ialomițeni. Marți, 6 martie 2012, polițiștii au constatat în flagrant două infracțiuni de tentativă de furt.
Astfel, prima faptă, săvîrșită de un tînăr de 18 ani, din Alexeni ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:37
(15738 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tînără reținută de polițiști după ce a furat dintr-un garaj

O tînără de 24 ani, din Urziceni a fost reținută de polițiști pentru furt calificat. Pe scurt, în seara zilei de 26 februarie a.c., suspecta a furat din interiorul unui garaj, proprietate a unei femei de ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:34
(10905 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt garaj


DGFP Ialomița: Îndreptarea erorilor din declarațiile fiscale

Începînd cu data de 3 martie, a intrat în vigoare Ordinul ce reglementează regulile pentru rectificarea declarațiilor fiscale. «Procedura de îndreptare a erorilor se aplică în situația în care contribuabilul ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:33
(9349 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Reținut de polițiști pentru înșelăciune după ce a vîndut fictiv motorină

Un bărbat de 44 ani, din Ion Roată, a fost reținut marți, 6 martie a.c., de polițiști. În sarcina individului polițiștii au reținut comiterea infracțiunii de înșelăciune. Astfel, potrivit anchetatorilor ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:32
(16757 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Acțiune a Poliției

Peste 100 de persoane au fost legitimate marți, 6 martie a.c., la Țăndărei, în cadrul unei acțiuni derulate de polițiștii din localitate. În cadrul verificărilor, polițiștii au aplicat 24 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:30
(13751 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: Obligații fiscale pentru persoanele care arendează terenuri

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii care obțin venituri din arendarea bunurilor agricole din patrimoniul personal că au obligația înregistrarii contractului încheiat ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:28
(17641 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...