Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Suspiciuni de malpraxis la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

O mamă deplînge hibele din sistemul sanitar

Suspiciuni de malpraxis la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

O  pacientă internată pe Secția Ginecologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia acuză medicii că nu i-au acordat toate îngrijirile medicale de care avea nevoie. Femeia era însărcinată și a ajuns la spital acuzînd dureri. După trei zile și jumătate petrecute în salon sub supravegherea cadrelor medicale, copilul i-a murit în pîntec. Reprezentanții unității medicale susțin însă contrariul. «Femeia a beneficiat de toată atenția medicilor și a primit tratamentul adecvat potrivit simptomatologiei pe care o avea!» declară Adrian Berbece, managerul interimar al spitalului din Slobozia.

O pacientă acuză!... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2014, 14:10 (17820 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Europa «Micilor Savanți»

Comenius etapa ialomițeană

Europa «Micilor Savanți»

Scoala ialomițeană este preocupată de ani buni de proiectele Comenius. Sute de elevi din județ au participat la numeroase activități educative derulate prin acest program. În 2013, Grădinița «Anghel Saligny» din Fetești a fost singura unitate de învățămînt din Ialomița beneficiară a unui astfel de proiect. Denumit «Micii Savanți», programul reunește, alături de România, alte trei țări europene care doresc să implementeze un sistem inovativ prin intermediul căruia copiii de vîrstă preșcolară și pre-primară să acumuleze cunoștințe în domeniul științei.  La începutul săptămînii, în calitate de coordonatori europeni ai proiectului, reprezentanții grădiniței s-au întîlnit cu omologii din celelalte... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2014, 12:15 (4496 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

HABEMUS viceprimar PP-DD

Viceprimar cu dedicație la Slobozia

HABEMUS viceprimar PP-DD

Luni, 16 iunie 2014, la orele 16,00, consilierii PSD din Consiliul Local Slobozia (sprijiniți de cei doi consilieri ai PP-DD) au votat pentru numirea în funcția de viceprimar a lui Gabriel Mușat. Prezenți la lucrările acestei ședinței extraordinare, consilierii PNL, PD-L și PER au părăsit plenul înainte de vot. «Am acceptat funcția pentru a debloca situația din Consiliul Local și a asigura o bună funcționare a acestuia!» a declarat Gabriel Mușat imediat după ce a fost validat.

Viceprimar cu dedicație
Luni, 16 iunie 2014, la orele 16,00, Consiliul Local Slobozia s-a reunit într... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2014, 11:10 (9391 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Livia Gomes rămâne primar la Sfântu Gheorghe

Livia Gomes rămîne primar la Sfîntu Gheorghe

În urmă cu 4 ani, ANI a constatat că Livia Gomes, primarul comunei Sfîntu Gheorghe, este incompatibilă cu funcția de primar. Pe 23 mai 2014, în urma solicitării Prefecturii Ialomița, ANI cere prefectului Gigi Petre să emită o decizie de încetare a mandatului de primar al Liviei Gomes. Replica prefectului Gigi Petre vine la aproape o lună distanță: «Instituția Prefectului-Județul Ialomița a menționat că nu poate aplica o astfel de sancțiune».

ANI zice da
În luna noiembrie a anului 2010, Agenția Națională de Integritate sesiza faptul că Livia Gomes a fost atît primar, cît și administrator... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2014, 08:30 (10236 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vlad Neacșu, Radu Traian Iulian și Florin Grosu, suspectați de prejudicierea bugetului de stat cu 1,5 milioane de lei!

Slobozia: Percheziții la suspecți de «evaziune fiscală» și «spălare de bani»

Vlad Neacșu, Radu Traian Iulian și Florin Grosu, suspectați de prejudicierea bugetului de stat cu 1,5 milioane de lei!

UPDATE: Mandate de arestare, autoturisme de lux indisponibilizate!

«Procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, împreună cu lucrători de Poliție din cadrul Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița, la data de 18 iunie 2014, au efectuat, cu autorizarea prealabilă a instanței, un număr de 15 percheziții domiciliare la mai multe locații din  județele Ialomița, Constanța, Prahova și București, fiind emise mandate de aducere pentru 7 persoane în vederea audierii» se arată într-un comunicat de presă emis de Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița. «În cauză, se efectuează cercetări față de suspecții SC VLAMS HOLDING SRL, Neacșu Vladimir, Radu Traian Iulian și Grosu Florin sub aspectul săvîrșirii infracțiunilor... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2014, 11:20 (62470 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Șef de promoție, traficant de droguri de risc

S-a întîmplat la un liceu din Slobozia

EXCLUSIV: Șef de promoție, traficant de droguri de risc

Săptămîna trecută, Alin Cîrlig, elev în clasa a XII-a a Liceului Tehnologic «Mihai Eminescu» din Slobozia a fost arestat de procurorii DIICOT sub acuzația de «trafic de droguri de risc». În apartamentul tînărului, care locuia împreună cu o colegă de liceu, au fost descoperite «8 plante de canabis (...), aproximativ 1,2 kg de substanțe susceptibile a avea efecte psihoactive, aproximativ 5,5 kg de materie vegetală, suport pentru substanțele cu efect psihoactiv, precum și bunuri și accesorii destinate consumului de asemenea substanțe». Potrivit organelor judiciare, activitatea infracțională a tînărului era supravegheată din 2012. Oficialii școlari confirmă însă faptul că tînărul este șef de promoție... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2014, 17:45 (47541 vizualizări - 102 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

JAF FINANCIAR la Spitalul Slobozia

Camera de Conturi Ialomița a demonstrat

JAF FINANCIAR la Spitalul Slobozia

Cauza care duce la prăbușirea sistemului sanitar din Ialomița, din punct de vedere economico-financiar, este gestionarea frauduloasă a banilor pe care Ministerul de Resort îi acordă. Această ipoteză este demonstrată de Camera de Conturi Ialomița, ca urmare a rezultatelor ultimului control pe care oficialii instituției l-au realizat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Salarii plătite necuvenit, meditații particulare suportate din banii unității, deconturi pentru chirii și plimbări în străinătate din bugetul spitalului și contracte de sute de mii lei încheiate în urma unor licitații trucate. Aceste abateri s-au petrecut, potrivit Camerei de Conturi Ialomița, între anii 2011-2013, cînd spitalul... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2014, 15:20 (14329 vizualizări - 14 comentarii)

POLITICĂ

«Vom continua să coabităm cu Partidul Social Democrat!»

Ioan Martin, președintele PNL Ialomița, despre cum «USL trăiește»

«Vom continua să coabităm cu Partidul Social Democrat!»

În ciuda unui eșec politic răsunător, PNL continuă coabitarea cu PSD la nivel județean. Liderul județean al filialei, Ioan Martin, susține că procentul înregistrat de filială la alegerile electorale este suficient de mare pentru a-i permite să susțină că PNL este a doua forță politică a județului. Despre demisie sau schimbarea conducerii filialei, nici nu se mai pune problema...

Martin rămîne șeful PNL
Timp de luni de zile, eșaloanele doi și trei din cadrul filialei județene a PNL au transmis public semnale privind necesitatea înlocuirii din funcție a lui Ioan Martin, președintele... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2014, 10:50 (12825 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ruinele de aur de la Amara

Tabăra «Pavilioane» ne așteaptă

Ruinele de aur de la Amara

Supraviețuitoare a unei tranziții care durează de 25 de ani, Tabăra «Pavilioane» de la Amara refuză să se predea. Cu o capacitate de 90 de locuri de cazare, această locație este una dintre ultimele 30 de tabere pentru copii din România rămasă în grija statului. Gestionată de Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița, tabăra a fost uitată de ialomițeni. Este vizitată însă anual de copii din Bistrița, Hunedoara, Harghita sau Mureș și reprezintă destinația favorită pentru concursurile de auto și navomodelism din țară.

Reclama e sufletul comerțului
Ascunsă pe malul lacului... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2014, 08:50 (10115 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Locurile 1-6, obiectiv obligatoriu pentru Unirea Slobozia

LPF II a hotărît schimbări majore pentru Liga a II-a

Locurile 1-6, obiectiv obligatoriu pentru Unirea Slobozia

Duminică, 15 iunie 2014, s-a desfășurat la Hărman Adunarea Generală a proaspăt înființatei Ligi Profesioniste de Fotbal II, organism care deservește interesele cluburilor din liga secundă. Reprezentanții acestor cluburi au aflat, cu această ocazie, care va fi în viziunea Ligii sistemul de desfășurare a următoarelor două ediții de campionat. Deciziile vor trebui să primească girul Comitetului Executiv al FRF, care se va întruni pe 27 iunie 2014 pentru a fi puse în practică.

Adio play-off!
Conform LPF II, în sezonul 2014-2014 Liga a II-a va fi constituită din două serii a cîte ... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 18:10 (7287 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa slobozenilor este «acceptabilă»

Apa slobozenilor este «acceptabilă»

În urmă cu două săptămîni, în pragul «Sărbătorilor Sloboziei», Buletinul de Slobozia, oficiosul administrației locale, publica cel mai recent set de analize ale apei furnizate slobozenilor la robinete. Documentul încadrează apa drept «acceptabilă» din punctul de vedere al autorităților locale. Analizele au fost efectuate pe 15 aprilie 2014 de către ECOIND, iar responsabilitatea prelevării probelor aparține în exclusivitate SC URBAN.

Primăria se laudă cu probe «acceptabile»
După 5 ani de scandaluri interminabile și milioane de euro cheltuite pentru potabilizarea apei, administrația... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 12:40 (6295 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga 3, Rapid Fetești

Liga a III-a, doar cu sprijin de la autorități

Rapid Fetești a terminat pe locul 11 în seria a doua din Liga a III-a, iar acest aspect urma să ducă echipa lui Marius Munteanu în «județeană». Însă creșterea numărului de echipe pe serie și multele retrageri au făcut ca FRF să decidă ca Feteștiul să fie și din toamnă pe harta Ligii a III-a. «Ne dorim să continuăm în acest eșalon dar, în actualele condiții financiare, ne este imposibil. Așteptăm o implicare mult mai consistentă din partea Primăriei, care sperăm să asigure 50-60% din cheltuielile necesare unui sezon. Totodată, sîntem în discuții cu doi investitori, discuții care sperăm să se concretizeze pînă la finele lunii iunie. Dacă acest lucru nu se va întîmpla, ne vom întoarce în fotbalul... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 11:20 (5504 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița e un parc auto second-hand

Ne plimbăm cu rable

Ialomița e un parc auto second-hand

Pe șoselele județului Ialomița circulă mai multe mașini second-hand, decît cele noi. Potrivit datelor statistice oferite de Direcția Regim Permise de Conducere și Înmatriculări Vehicule, în luna aprilie 2014, în Ialomița, au fost înmatriculate în total 162 de automobile. Mai bine de trei sferturi dintre acestea au fost achiziționate «la mîna a doua».

Mașinile second-hand au prețuri fără concurență
Într-un raport calitate-preț, ialomițenii au preferat în aprilie, din punct de vedere al automobilelor achiziționate, să se gîndească mai întîi la buzunar. Nici nu-i de mirare în condițiile... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 10:35 (6890 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Ialomița rable

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Grivița și Platoneștiul așteaptă promovarea Fierbințiului

Sîmbătă, 21 iunie 2014, este ziua cea mare pentru Unirea Fierbinți. Echipa campioană a județului Ialomița se va duela pentru un loc în Liga a III-a cu Voința Snagov, formație care și-a impus supremația în județul Ilfov. În Liga a IV-a ialomițeană sînt două echipe care așteaptă cu mare interes confruntarea dintre Fierbinți și Snagov. Este vorba de Unirea Grivița și Viitorul Platonești, ocupantele locurilor 13, respectiv 15, la finalul stagiunii. În cazul unui succes al ialomițenilor, Grivița va rămîne în Liga a IV-a fără a mai trece prin emoțiile barajului. În schimb, Viitorul Platonești care, în momentul de față, este retrogradată în Liga a V-a ar mai avea o șansă de supraviețuire urmînd a disputa... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 09:15 (3794 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

OSPA, «cenușăreasa» deconcentratelor ialomițene

De unde nu e, administrația județeană nu cere

OSPA, «cenușăreasa» deconcentratelor ialomițene

Prefectura Ialomița a dat publicității un raport cu privire la activitatea și problemele cu care se confruntă instituțiile deconcentrate din subordine. Potrivit documentului, cele mai multe lipsuri au fost constatate în cadrul Oficiului Județean de Studii Pedologice și Agrochimice Ialomița. Hîrtiile spun că OSPA este singura dintre instituții care și-a îndeplinit în 2013 sarcinile în proporție de doar 14%. În ciuda deficiențelor constatate, OSPA Ialomița a fost lăsată în voia sorții atît de Ministerul Agriculturii, cît și de reprezentații Prefecturii Ialomița. Ministerul de Resort i-a tăiat din fonduri, iar oficialii județeni au refuzat să vadă problemele instituției din simplul considerent că... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 08:30 (4980 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Bucureșteanul Victor Cioană a cîștigat «Cupa Ialomiței» la șah

Sîmbătă și duminică, 14-15 iunie 2014, s-a desfășurat, la Amara, ediția a V-a a «Cupei Ialomiței» la șah, competiție organizată de Direcția Județeană pentru Sport și adresată persoanelor cu deficiențe de vedere. Acțiunea a adunat la start 16 jucători din București, Ilfov, Călărași, Constanța și Ialomița. Din păcate, niciun ialomițean nu s-a clasat anul acesta pe podium. Cîștigătorul competiției este bucureșteanul Victor Cioană. Acesta l-a învins, printre alții, pe Alexandru Munteanu din Balotești, cel care ocupase prima poziție în 2013, iar anul acesta a trebuit să se mulțumească doar cu locul II. Podiumul a fost închis de un alt bucureștean, Vasile Ioniță.... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 07:05 (5462 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Voluntariatul ca mod de viață

Voluntariatul ca mod de viață

Deși legiferată oficial, activitatea de voluntariat nu face parte din  preocupările noastre. Pentru străini însă voluntariatul este un stil de viață. O demonstrează un grup de tinere din Spania care au renunțat la familie și prieteni și au venit la Slobozia, pentru a face voluntariat în singurul penitenciar din oraș. Fetele mărturisesc, fiecare cu povestea și visele ei, că această experiență le va schimba viața definitiv...

Povestea Estefaniei
Grupul voluntarelor din Spania este alcătuit din trei tinere, toate convinse că a fi voluntar este mai mult decît o experiență în... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 06:20 (6159 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Afaceri» ilegale în familie

Rețea specializată în fapte de corupție, destructurată de procurorii ialomițeni

În urma unei anchete a procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, un medic, un instructor auto, o angajată a Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița, precum și rude sau apropiați ai acestora sînt acuzați de fapte de corupție. Aceștia făceau parte dintr-o rețea infracțională prin intermediul căreia au fost eliberate documente medicale false necesare obținerii permiselor auto. Totodată, membri aceleiași rețele divulgau informații despre controalele pe care ITM Ialomița urma să le desfășoare la anumite societăți comerciale, primind în schimbul detaliilor sume de bani.

«Clinic sănătos» pentru 50 de lei... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2014, 22:40 (19018 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Traficul cu ființe umane ia amploare în Ialomița

124 de «sclavi» în anul 2013

Traficul cu ființe umane ia amploare în Ialomița

Potrivit unei statistici a Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, în 2013, 124 de persoane au devenit victime ale traficului de ființe umane. Cele mai multe dintre acestea au fost transformate de infractori în «sclavi». Dornici de a scăpa de sărăcia lucie în care trăiau, oamenii au crezut în cuvintele celor care le-au promis condiții de muncă decente și salarii pe măsură. Acest miraj s-a spulberat în momentul în care, ajunse peste hotare, victimele traficanților au dat peste o realitate crudă. Oamenii au fost siliți să muncească în condiții inumane și chiar să-și vîndă trupul la colț de stradă. Acest fenomen, susțin reprezentanții organelor judiciare din județ, continuă... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2014, 15:10 (7096 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Absolvenții de liceu renunță la Bacalaureat

În Ialomița a scăzut numărul elevilor înscriși la examenul de maturitate

Absolvenții de liceu renunță la Bacalaureat

Fenomen mai puțin obișnuit în ceea ce privește numărul absolvenților de liceu care susțin Bacalaureatul în sesiunea
iunie-iulie 2014. Datele statistice ale Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că anul acesta, în județ, la examenul de maturitate s-au înscris 1955 de elevi, atît din promoția de anul acesta, cît și din cele anterioare. Toate acestea în condițiile în care, la finele anului școlar 2013-2013, au terminat clasa a XII-a peste 2500 de elevi.

Elevii fug de Bacalaureat
Marți, 10 iunie 2014, absolvenții de liceu au susținut prima probă din sesiunea de vară... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2014, 12:25 (10384 vizualizări - 27 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
299 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 232 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 26 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16686 , fiind înregistrate 232 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2021, 16:55
(4577 vizualizări - 0 comentarii)


Spitalul Județean de Urgență Slobozia: Incendiu la Unitatea de Primiri Urgențe

Spitalul Județean de Urgență Slobozia: Incendiu la Unitatea de Primiri Urgențe

În seara zilei de luni, 25 octombrie a.c., într-una dintre anexele Unității de Primiri Urgențe s-a petrecut un incendiu minor, «cauzat de o defecțiune constructivă a unui corp de iluminat cu led care s-a aprins ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2021, 02:10
(29182 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campanie de donare de sânge

IPJ Ialomița: Campanie de donare de sânge

26 de polițiști ialomițeni au pus astăzi umăr lângă umăr și au donat împreună picături de viață, cuantificate în aproximativ 12 litri de sânge. Nu este o simplă statistică, este un gest de solidaritate ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 17:20
(7511 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 150 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 25 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16454, fiind înregistrate 150 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 16:55
(7652 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor»

Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor»

Protopopiatul Slobozia, împreună cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot» au desfășurat vineri, 22 octombrie 2021, activitatea cu tema «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor». Din cauza ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 15:50
(5361 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 130 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 24 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16304, fiind înregistrate 130 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2021, 16:50
(7681 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A murit într-un accident rutier

Urziceni: A murit într-un accident rutier

Un grav accident rutier s-a produs în dimineața zilei de duminică, 24 octombrie a.c., pe DN2, în zona municipiului Urziceni. În timp ce se deplasa în direcția Buzău-București, un conducător auto a pierdut ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2021, 11:45
(7482 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Grupul de Comunicare Strategică: 159 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 23 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16174, fiind înregistrate 159 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2021, 17:10
(2457 vizualizări - 0 comentarii)


Accident pe raza localității Ciochina

Accident pe raza localității Ciochina

Vineri, 22 octombrie a.c., în jurul orelor 13,30, trei echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 18:05
(3857 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Grupul de Comunicare Strategică: 153 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 22 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16015, fiind înregistrate 153 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 17:05
(5905 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Stagiu de practică încheiat cu succes de elevii jandarmi

IJJ Ialomița: Stagiu de practică încheiat cu succes de elevii jandarmi

Șapte elevi din cadrul Școlilor Militare de Subofițeri Jandarmi Drăgășani și Fălticeni și-au încheiat stagiul de practică desfășurat la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița. Timp de aproape 3 luni ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 16:45
(4065 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea Formularului 398

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii că luni, 1 noiembrie 2021, este termenul limită de depunere a Formularului 398 «Declarație specială de TVA (VAT Return)», pentru ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 16:45
(6092 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi aplicate de polițiști pentru nerespectarea măsurilor de prevenire a răspândirii SARS-CoV-2

În urma activităților desfășurate pe raza întregului județ, au fost verificate 59 de societăți comerciale, peste 140 de locații de interes, 22 mijloace de transport persoane, fiind totodată legitimate ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 16:15
(5744 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul tehnic

Angajatorii care se încadrează în categoria domeniilor supuse restricțiilor conform HG nr. 1090/2021 și a căror activitate a fost întreruptă total sau parțial, din cauza pandemiei de COVID-19, vor depune ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 15:00
(2787 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Bătrân de 77 de ani, rănit într-un accident rutier

Gheorghe Doja: Bătrân de 77 de ani, rănit într-un accident rutier

În dimineața zilei de vineri, 22 octombrie a.c., pe raza comunei Gheorghe Doja s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 14:30
(5361 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Trei persoane au fost rănite într-un accident rutier

Ciochina: Trei persoane au fost rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de vineri, 22 octombrie a.c., pe raza comunei Ciochina s-a produs un accident rutier. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare a coliziunii ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 12:00
(4226 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Primăria Slobozia: Campanie gratuită de testare COVID-19

Administrația locală din Slobozia dă startul unei campaniei de testare antigenică rapidă gratuită «Slobozia se testează». Astfel, în fața Instituției Prefectului va fi amplasat un punct de testare ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 19:20
(7776 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Condiții de participare la concursurile organizate de Poliția Română

Pentru a preveni răspândirea virusului SARS-CoV-2 și a-i proteja pe participanții la concursurile organizate de Poliția Română, candidații sunt obligați să respecte unele măsuri. Astfel, vor avea acces ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 18:40
(11175 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Pește confiscat

Manasia: Pește confiscat

În ziua de miercuri, 20 septembrie a.c., polițiștii din Manasia au depistat în flagrant, pe raza localității Manasia, un bărbat în vârstă de 43 de ani, din Urziceni, în timp ce transporta cu autoturismul ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 18:25
(4384 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 188 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 21 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 15862, fiind înregistrate 188 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 16:30
(6244 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: «Salonul de toamnă 2021»

Miercuri, 3 noiembrie 2021, de la orele 14,00,  la Galeriile «Arcadia» din Centrului Cultural «Ionel Perlea» Slobozia se va desfășura vernisajul expoziției «Salonul de toamnă 2021» al Uniunii Artiștilor ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 15:55
(5774 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Munteni-Buzău și Fetești

Incendii la Munteni-Buzău și Fetești

Miercuri, 20 octombrie a.c., pompierii din Slobozia și Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o șiră de baloți aflată într-o gospodărie din Munteni-Buzău. Trei ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 12:20
(4332 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Un copil de 15 ani a furat scuterul bunicului/Ion Roată: Slobozean beat la volan

În cursul zilei de marți, 19 octombrie a.c., în jurul orelor 17,30, polițiștii rutieri din Țăndărei au oprit în trafic un moped condus de un minor, în vârstă de 15 ani. În urma verificărilor efectuate în ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 17:35
(2347 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Marți, 19 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat noi acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor, menținerea ordinii și liniștii publice și verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 17:30
(1812 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bucu, arestat pentru «viol»

Polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 17:20
(3266 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Bucu arestare viol


Grupul de Comunicare Strategică: 268 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 20 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 15674, fiind înregistrate 268 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 16:40
(4963 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Campanie de donare de sânge

Protopopiatul Slobozia: Campanie de donare de sânge

Marți, 19 octombrie 2021, în parteneriat cu Centrul de Transfuzie Sanguină Slobozia, Protopopiatul Slobozia a organizat o campanie de donare de sânge la sediul Centrului social din Parohia Cocora. Campania ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 12:15
(7865 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Accident rutier provocat de un șofer băut

Un accident rutier soldat cu pagube materiale s-a produs luni, 18 octombrie a.c., pe raza localității Broșteni. Potrivit informațiilor, evenimentul s-a produs în urma coliziunii dintre două autovehicule ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 18:00
(4738 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Minor depistat la volanul unei mașini

Polițiștii ialomițeni au deschis un dosar penal după ce au identificat în trafic un minor, de 17 ani. Acesta a fost prins conducând pe raza orașului Urziceni, în ziua de luni, 18 octombrie 2021. Oamenii ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 17:45
(6589 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amendați pentru că au încălcat măsura carantinării

Plasați în carantină obligatorie prin decizii ale Direcției de Sănătate Publică Ialomița, 5 ialomițeni au fost amendați de polițiști pentru că nu au fost descoperiți la domiciliul pe care l-au declarat ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 17:30
(3793 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...