Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Scrimă

Rezultate promițătoare la «Bourgas Cup»

În urmă cu cîteva zile, la Bourgas, în Bulgaria, s-a desfășurat un interesant turneu de sabie la care s-au adunat 51 de sportivi din 4 țări: Bulgaria, Turcia, Rusia și România. «Bourgas Cup» este o competiție adresată juniorilor, cu vîrste cuprinse între 12 și 15 ani. Aflată în reconstrucție și etalînd pe planșă mulți debutanți, delegația CSS Slobozia, condusă de profesorul Marin Cruțu, nu s-a întors cu medalii, dar rezultatele au fost unele de apreciat. Cea mai bună clasare la individual a obținut-o George Dragomir, care a terminat competiția pe locul 6. Răzvan Stănescu s-a clasat în final pe locul 8, iar Vlad Tonț pe 39. O comportare foarte bună au avut sportivii noștri și în concursul pe echipe... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2014, 06:20 (3450 vizualizări - 0 comentarii)

ANCHETĂ

«Gaura neagră» a Consiliului Județean, un EȘEC

Lucrările la sala de spectacole cu «geometrie variabilă» întîrzie

«Gaura neagră» a Consiliului Județean, un EȘEC

Lucrările la sala de spectacole cu «geometrie variabilă» a Consiliului Județean Ialomița întîrzie nejustificat. Potrivit unor surse apropiate administrației județene, lucrările înaintează cu pași de melc și nu vor fi gata pînă la termenul avansat în primăvară de autorități. Pînă la acest moment, investiția a înghițit peste 3 milioane de lei. Numai în această primăvară, SC Concas Buzău a primit suma de 216,7 mii de lei pentru decontarea lucrărilor în curs. Valoarea finală a investiției este de 8,83 milioane lei!

Încet și foarte încet
Investiția în sala de spectacole cu «geometrie... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2014, 09:20 (10696 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sute de copii din Ialomița trăiesc fără părinți!

Sute de copii din Ialomița trăiesc fără părinți!

Reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița au dat publicității date despre copiii rămași singuri acasă, după ce părinții lor au plecat la muncă în străinătate. Datele statistice arată că, în Ialomița, în anul precedent, au fost semnalate 775 de astfel de cazuri!

De acasă, într-un centru de plasament Faptul că tot mai mulți copii rămîn singuri acasă după ce părinții lor pleacă la muncă în străinătate a devenit o realitate a zilelor noastre. Lipsiți de supraveghere și de dragostea pe care o primesc în cadrul unui cămin, viața multora dintre... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2014, 08:25 (3869 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Serele Sloboziei au împlinit 40 de ani

Serele Sloboziei au împlinit 40 de ani

Serele de flori ale Sloboziei slujesc orașul de 40 de ani. Fie vară, fie iarnă, cei 20 de angajați ai Serelor asigură orașului frumusețea și culoarea. Anul acesta, administrația locală a achiziționat o seră nouă, de 550 de metri pătrați, care permite extinderea activității la un nou nivel. Ștefan Teodor, consilierul personal al primarului și responsabilul care se ocupă de acest domeniu, afirmă că la acest moment administrația locală este pregătită pentru a vinde florile produse în sere.

O seră unică în județ
Serele Sloboziei se află la marginea orașului, în spatele Penitenciarului... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2014, 07:55 (7334 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comuna Adâncata, în șomaj tehnic

Paralizie administrativă în Ialomița

Comuna Adîncata, în șomaj tehnic

De două luni, în comuna Adîncata, primarul, viceprimarul și consilierii sînt, oficial, în «șomaj tehnic». Paralizia întregului aparat administrativ al localității survine ca urmare a dizolvării de drept a Consiliului Local. Deși legală, acțiunea a fost contestată în instanță. Blocajul administrativ de la Adîncata are repercusiuni asupra comunității. Disputele aleșilor locali fac Primăria incapabilă să acceseze 13,1 milioane de lei, bani necesari demarării unor investiții de interes major.

Adîncata, o comună litigioasă
După 2 ani de lupte și scandaluri publice, Consiliul Local... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2014, 07:40 (7759 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

MAMA profesionistă

MAMA profesionistă

Ialomița are peste 700 de copii care necesită una dintre formele legale de asistență socială. Dintre aceștia, peste 104 se află în îngrijirea asistenților maternali. Acest sistem de plasare este funcțional din anul 1998. Iar Geta Andrei se consideră o mamă «profesionistă». După 13 ani alături de un copil cu dizabilități, anul trecut a acceptat să o ia de la capăt. Alături de alți doi copii, de 4 și respectiv 2 ani...

Mamele care salvează destine
La nivelul județului Ialomița există 85 de asistenți maternali profesioniști. Au un salariu de încadrare care abia depășește 800 de lei... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2014, 06:35 (7547 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Muzeul din Muzeul Național al Agriculturii

Tehnică veche de cînd instituția

Muzeul din Muzeul Național al Agriculturii

Muzeul Național al Agriculturii poate fi considerat, pe drept cuvînt, «muzeul supraviețuitor al tranziției». Potrivit informațiilor precizate în raportul de activitate din anul precedent, «o serie de unelte sînt depășite ca performanță, exploatare și vechime, necesitînd înlocuire urgentă». Este vorba despre utilaje folosite în cadrul Departamentului de Restaurare al Muzeului. Sumele necesare achiziționării echipamentelor au valori de peste 30 mii de euro. În ciuda situației financiare, specialiștii din cadrul Muzeului precizează că lipsa fondurilor nu-i împiedică să-și desfășoare activitatea de recondiționare corespunzător...

Lupta pentru supraviețuire... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2014, 06:15 (5222 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Suspiciuni de malpraxis la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

O mamă deplînge hibele din sistemul sanitar

Suspiciuni de malpraxis la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

O  pacientă internată pe Secția Ginecologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia acuză medicii că nu i-au acordat toate îngrijirile medicale de care avea nevoie. Femeia era însărcinată și a ajuns la spital acuzînd dureri. După trei zile și jumătate petrecute în salon sub supravegherea cadrelor medicale, copilul i-a murit în pîntec. Reprezentanții unității medicale susțin însă contrariul. «Femeia a beneficiat de toată atenția medicilor și a primit tratamentul adecvat potrivit simptomatologiei pe care o avea!» declară Adrian Berbece, managerul interimar al spitalului din Slobozia.

O pacientă acuză!... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2014, 14:10 (17830 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Europa «Micilor Savanți»

Comenius etapa ialomițeană

Europa «Micilor Savanți»

Scoala ialomițeană este preocupată de ani buni de proiectele Comenius. Sute de elevi din județ au participat la numeroase activități educative derulate prin acest program. În 2013, Grădinița «Anghel Saligny» din Fetești a fost singura unitate de învățămînt din Ialomița beneficiară a unui astfel de proiect. Denumit «Micii Savanți», programul reunește, alături de România, alte trei țări europene care doresc să implementeze un sistem inovativ prin intermediul căruia copiii de vîrstă preșcolară și pre-primară să acumuleze cunoștințe în domeniul științei.  La începutul săptămînii, în calitate de coordonatori europeni ai proiectului, reprezentanții grădiniței s-au întîlnit cu omologii din celelalte... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2014, 12:15 (4496 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

HABEMUS viceprimar PP-DD

Viceprimar cu dedicație la Slobozia

HABEMUS viceprimar PP-DD

Luni, 16 iunie 2014, la orele 16,00, consilierii PSD din Consiliul Local Slobozia (sprijiniți de cei doi consilieri ai PP-DD) au votat pentru numirea în funcția de viceprimar a lui Gabriel Mușat. Prezenți la lucrările acestei ședinței extraordinare, consilierii PNL, PD-L și PER au părăsit plenul înainte de vot. «Am acceptat funcția pentru a debloca situația din Consiliul Local și a asigura o bună funcționare a acestuia!» a declarat Gabriel Mușat imediat după ce a fost validat.

Viceprimar cu dedicație
Luni, 16 iunie 2014, la orele 16,00, Consiliul Local Slobozia s-a reunit într... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2014, 11:10 (9443 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Livia Gomes rămâne primar la Sfântu Gheorghe

Livia Gomes rămîne primar la Sfîntu Gheorghe

În urmă cu 4 ani, ANI a constatat că Livia Gomes, primarul comunei Sfîntu Gheorghe, este incompatibilă cu funcția de primar. Pe 23 mai 2014, în urma solicitării Prefecturii Ialomița, ANI cere prefectului Gigi Petre să emită o decizie de încetare a mandatului de primar al Liviei Gomes. Replica prefectului Gigi Petre vine la aproape o lună distanță: «Instituția Prefectului-Județul Ialomița a menționat că nu poate aplica o astfel de sancțiune».

ANI zice da
În luna noiembrie a anului 2010, Agenția Națională de Integritate sesiza faptul că Livia Gomes a fost atît primar, cît și administrator... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2014, 08:30 (10236 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vlad Neacșu, Radu Traian Iulian și Florin Grosu, suspectați de prejudicierea bugetului de stat cu 1,5 milioane de lei!

Slobozia: Percheziții la suspecți de «evaziune fiscală» și «spălare de bani»

Vlad Neacșu, Radu Traian Iulian și Florin Grosu, suspectați de prejudicierea bugetului de stat cu 1,5 milioane de lei!

UPDATE: Mandate de arestare, autoturisme de lux indisponibilizate!

«Procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, împreună cu lucrători de Poliție din cadrul Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița, la data de 18 iunie 2014, au efectuat, cu autorizarea prealabilă a instanței, un număr de 15 percheziții domiciliare la mai multe locații din  județele Ialomița, Constanța, Prahova și București, fiind emise mandate de aducere pentru 7 persoane în vederea audierii» se arată într-un comunicat de presă emis de Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița. «În cauză, se efectuează cercetări față de suspecții SC VLAMS HOLDING SRL, Neacșu Vladimir, Radu Traian Iulian și Grosu Florin sub aspectul săvîrșirii infracțiunilor... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2014, 11:20 (62525 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Șef de promoție, traficant de droguri de risc

S-a întîmplat la un liceu din Slobozia

EXCLUSIV: Șef de promoție, traficant de droguri de risc

Săptămîna trecută, Alin Cîrlig, elev în clasa a XII-a a Liceului Tehnologic «Mihai Eminescu» din Slobozia a fost arestat de procurorii DIICOT sub acuzația de «trafic de droguri de risc». În apartamentul tînărului, care locuia împreună cu o colegă de liceu, au fost descoperite «8 plante de canabis (...), aproximativ 1,2 kg de substanțe susceptibile a avea efecte psihoactive, aproximativ 5,5 kg de materie vegetală, suport pentru substanțele cu efect psihoactiv, precum și bunuri și accesorii destinate consumului de asemenea substanțe». Potrivit organelor judiciare, activitatea infracțională a tînărului era supravegheată din 2012. Oficialii școlari confirmă însă faptul că tînărul este șef de promoție... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2014, 17:45 (47586 vizualizări - 102 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

JAF FINANCIAR la Spitalul Slobozia

Camera de Conturi Ialomița a demonstrat

JAF FINANCIAR la Spitalul Slobozia

Cauza care duce la prăbușirea sistemului sanitar din Ialomița, din punct de vedere economico-financiar, este gestionarea frauduloasă a banilor pe care Ministerul de Resort îi acordă. Această ipoteză este demonstrată de Camera de Conturi Ialomița, ca urmare a rezultatelor ultimului control pe care oficialii instituției l-au realizat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Salarii plătite necuvenit, meditații particulare suportate din banii unității, deconturi pentru chirii și plimbări în străinătate din bugetul spitalului și contracte de sute de mii lei încheiate în urma unor licitații trucate. Aceste abateri s-au petrecut, potrivit Camerei de Conturi Ialomița, între anii 2011-2013, cînd spitalul... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2014, 15:20 (14331 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Vom continua să coabităm cu Partidul Social Democrat!»

Ioan Martin, președintele PNL Ialomița, despre cum «USL trăiește»

«Vom continua să coabităm cu Partidul Social Democrat!»

În ciuda unui eșec politic răsunător, PNL continuă coabitarea cu PSD la nivel județean. Liderul județean al filialei, Ioan Martin, susține că procentul înregistrat de filială la alegerile electorale este suficient de mare pentru a-i permite să susțină că PNL este a doua forță politică a județului. Despre demisie sau schimbarea conducerii filialei, nici nu se mai pune problema...

Martin rămîne șeful PNL
Timp de luni de zile, eșaloanele doi și trei din cadrul filialei județene a PNL au transmis public semnale privind necesitatea înlocuirii din funcție a lui Ioan Martin, președintele... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2014, 10:50 (12830 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ruinele de aur de la Amara

Tabăra «Pavilioane» ne așteaptă

Ruinele de aur de la Amara

Supraviețuitoare a unei tranziții care durează de 25 de ani, Tabăra «Pavilioane» de la Amara refuză să se predea. Cu o capacitate de 90 de locuri de cazare, această locație este una dintre ultimele 30 de tabere pentru copii din România rămasă în grija statului. Gestionată de Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița, tabăra a fost uitată de ialomițeni. Este vizitată însă anual de copii din Bistrița, Hunedoara, Harghita sau Mureș și reprezintă destinația favorită pentru concursurile de auto și navomodelism din țară.

Reclama e sufletul comerțului
Ascunsă pe malul lacului... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2014, 08:50 (10117 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Locurile 1-6, obiectiv obligatoriu pentru Unirea Slobozia

LPF II a hotărît schimbări majore pentru Liga a II-a

Locurile 1-6, obiectiv obligatoriu pentru Unirea Slobozia

Duminică, 15 iunie 2014, s-a desfășurat la Hărman Adunarea Generală a proaspăt înființatei Ligi Profesioniste de Fotbal II, organism care deservește interesele cluburilor din liga secundă. Reprezentanții acestor cluburi au aflat, cu această ocazie, care va fi în viziunea Ligii sistemul de desfășurare a următoarelor două ediții de campionat. Deciziile vor trebui să primească girul Comitetului Executiv al FRF, care se va întruni pe 27 iunie 2014 pentru a fi puse în practică.

Adio play-off!
Conform LPF II, în sezonul 2014-2014 Liga a II-a va fi constituită din două serii a cîte ... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 18:10 (7289 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Apa slobozenilor este «acceptabilă»

Apa slobozenilor este «acceptabilă»

În urmă cu două săptămîni, în pragul «Sărbătorilor Sloboziei», Buletinul de Slobozia, oficiosul administrației locale, publica cel mai recent set de analize ale apei furnizate slobozenilor la robinete. Documentul încadrează apa drept «acceptabilă» din punctul de vedere al autorităților locale. Analizele au fost efectuate pe 15 aprilie 2014 de către ECOIND, iar responsabilitatea prelevării probelor aparține în exclusivitate SC URBAN.

Primăria se laudă cu probe «acceptabile»
După 5 ani de scandaluri interminabile și milioane de euro cheltuite pentru potabilizarea apei, administrația... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 12:40 (6296 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga 3, Rapid Fetești

Liga a III-a, doar cu sprijin de la autorități

Rapid Fetești a terminat pe locul 11 în seria a doua din Liga a III-a, iar acest aspect urma să ducă echipa lui Marius Munteanu în «județeană». Însă creșterea numărului de echipe pe serie și multele retrageri au făcut ca FRF să decidă ca Feteștiul să fie și din toamnă pe harta Ligii a III-a. «Ne dorim să continuăm în acest eșalon dar, în actualele condiții financiare, ne este imposibil. Așteptăm o implicare mult mai consistentă din partea Primăriei, care sperăm să asigure 50-60% din cheltuielile necesare unui sezon. Totodată, sîntem în discuții cu doi investitori, discuții care sperăm să se concretizeze pînă la finele lunii iunie. Dacă acest lucru nu se va întîmpla, ne vom întoarce în fotbalul... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 11:20 (5506 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița e un parc auto second-hand

Ne plimbăm cu rable

Ialomița e un parc auto second-hand

Pe șoselele județului Ialomița circulă mai multe mașini second-hand, decît cele noi. Potrivit datelor statistice oferite de Direcția Regim Permise de Conducere și Înmatriculări Vehicule, în luna aprilie 2014, în Ialomița, au fost înmatriculate în total 162 de automobile. Mai bine de trei sferturi dintre acestea au fost achiziționate «la mîna a doua».

Mașinile second-hand au prețuri fără concurență
Într-un raport calitate-preț, ialomițenii au preferat în aprilie, din punct de vedere al automobilelor achiziționate, să se gîndească mai întîi la buzunar. Nici nu-i de mirare în condițiile... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 10:35 (6890 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Ialomița rable

Joi 25 Iun 2026
291 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Beat la volan

Agenți din cadrul Poliției Fetești au depistat, pe Strada Călărași din localitate, un autoturism la volanul căruia se afla un tînăr, de 25 de ani, din Fetești. Întrucît emana halenă alcoolică, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:28
(25505 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești șofer beat


Slobozia: Prins la volan cu permisul suspendat

În cursul zilei de joi, 6 mai a.c. polițiștii rutieri au depistat în trafic, pe Șoseaua Brăilei, din Slobozia, un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 52 de ani din municipiu. Procedînd la ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:26
(25198 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: șofer penal


Slobozia: Se fură din supermarket

Joi, 6 mai a.c., Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de două ori, la intervale orare diferite, de către agentul de pază al unui supermarket din municipiu, despre faptul că a surprins două persoane ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:21
(17806 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt supermarket


Andrășești: Scandal la Postul de Poliție

Trei bărbați din Căzănești au fost sancționați contravențional cu amenzi a căror valoare depășește 5000 de lei și sînt cercetați și penal. Asta după ce, pentru a-și scăpa prietenul de rigorile legii, au ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:13
(32534 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: Infractor încarcerat

Miercuri, 5 mai, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Fetești au identificat, reținut și încarcerat în arestul Inspectoratului un bărbat, de 45 de ani, domiciliat în municipiu, pe numele căruia ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:59
(25781 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Oale confiscate de polițiști

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari, în cursul zilei de miercuri, 5 martie a.c., au acționat în sistem integrat pe raza municipiului reședință de județ urmărind prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:57
(22168 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Polițiști în școli

În cursul zilei de miercuri, 5 mai, la nivelul municipiului Urziceni și al comunei Gheorghe Doja au fost desfășurate multiple activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 16:48
(22868 vizualizări - 0 comentarii)


Campania SAPS 2010: Peste 814000 cereri de plată depuse la APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor care și-au completat declarația de suprafață prin intermediul aplicației IPA Online că trebuie să depună la Centrele APIA și o ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 14:25
(19776 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului-12,2%

La sfîrșitul lunii aprilie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 12851 persoane, din care 6598 șomeri indemnizați, respectiv 6253 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:34
(15770 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinși în flagrant la furat de fier vechi

La începutul săptămînii, luni, 3 mai, jandarmii slobozeni, aflați în patrulare în zona fostului Complex Gheorghe Lazăr, au auzit zgomote suspecte în incintă. Intrînd în curtea Complexului, au observat într ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:18
(22897 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Comerciant ambulant prins de jandarmi

Marți, 4 aprilie, jandarmii din Țăndărei au fost sesizați despre faptul că, pe o stradă din localitate, o persoană comercializează articole de îmbrăcăminte ce poartă diverse inscripții. Urmare a cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2010, 09:17
(23188 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Biciclist mort urmare a unui accident

Marți, 4 mai a.c., în jurul orei 16.45, pe DN1D, în apropierea localității Jilavele, s-a produs un accident rutier, în urma căruia o persoană a decedat. Potrivit cercetărilor, polițiștii au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 14:00
(14282 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: În 48 de ore, amenzi de peste 43000 de lei

Poliția Rutieră, în ultimele 48 de ore, a aplicat 216 sancțiuni contravenționale. 85 au fost acordate șoferilor care au depășit viteza maximă admisă pe drumurile publice sau au efectuat opriri neregulamentare ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 13:55
(18058 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 10:42
(15542 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2010, 09:15
(13211 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 543 de bărbați, în concediu pentru creșterea copilului

Potrivit datelor statistice date publicității de reprezentanții Agenției de Prestații Sociale, instituție creată pentru plata tuturor tipurilor de alocații, tot mai mulți bărbați solicită acordarea de indemnizații ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:14
(20085 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Arestat după ce a înjunghiat un tînăr

În cursul zilei de marți, 4 mai, un tînăr, de 28 de ani, din Miloșești, a fost arestat, pe numele acestuia Tribunalul Ialomița emițînd un mandat de arestare preventivă pe o perioadă de 29 de zile, pentru ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:08
(24932 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Școlile, în atenția polițiștilor

Luni, 3 mai, în intervalul orar 10,00-18.00, polițiștii dinFetești, în colaborare cu jandarmi și polițiști de frontieră au acționat în unitățile de învățămînt și în zona adiacentă acestora, acțiunea avînd ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:07
(23886 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Furt de energie electrică

Marți dimineață, începînd cu ora 07,00, polițiștii din Țăndărei, în colaborare cu jandarmi și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat, timp de două ore, în cartierul Strachina ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:06
(22051 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident pe Matei Basarab

La începutul săptămînii, respectiv luni, 3 mai, pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia s-a produs un accident rutier. Cauza producerii accidentului a fost neacordarea priorității de trecere la schimbarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:05
(23832 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița, raiul asistaților social: În doar trei luni, 2 milioane de lei pentru beneficiarii Legii 416

Suma cheltuită și raportată de autorități săptămîna precedentă tinde să demonstrează neputința celor în drept în privința eradicării fenomenului ajutorului social. Mii de familii din județul Ialomița beneficiază ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2010, 18:01
(13013 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tînăr surprins băut la volan de două ori în aceeași noapte

Sîmbătă, 1 mai a.c., în vizorul polițiștilor din Țăndărei au intrat discotecile din mediul rural. Acțiunea a presupus legitimarea a peste 50 de persoane, 26 de autovehicule fiind controlate. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:22
(24169 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Încercînd să parcheze, a lovit-o cum mașina pe trotuar

Duminică, 2 mai a.c., în jurul orei 14.30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată de o femeie din localitate despre faptul că sora sa, în vîrstă de 27 de ani, a fost victima unui eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:20
(12122 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Îi lucra în curte și i-a furat banii din casă

Sîmbătă, 1 mai a.c., polițiștii din Gheorghe-Lazăr au fost sesizați de un localnic asupra faptului că, de la începutul acestui an și pînă în luna aprilie, persoane necunoscute i-ar fi sustras, în repetate ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:11
(21697 vizualizări - 0 comentarii)


Orezu: Tînăr de 17 ani, «șofer» fără permis

În cursul după-amiezii de duminică, 2 mai a.c., polițiștii din Ciochina au depistat pe raza localității Orezu un autoturism la volanul căruia se afla un localnic. Oprind regulamentar autovehiculul, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:06
(25932 vizualizări - 0 comentarii)


De 1 Mai polițiștii au lăsat 9 șoferi fără permise

De 1 și 2 Mai, abaterile de la normele rutiere au fost sancționate cu fermitate de către polițiști. Astfel, au fost verificați peste 150 de participanți la trafic, fiind sancționați peste 100 de conducători ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 15:04
(23281 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Urziceni: Exerciții demonstrative ale jandarmilor

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a organizat duminică 3 mai a.c., în municipiul Urziceni, mai multe exerciții demonstrative pregătite de jandarmii din cadrul Detașamentului Mobil Slobozia și ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2010, 11:45
(22058 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu 138 de kg de scrumbie

În cadrul acțiunii pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, polițiștii au depistat joi, 29 aprilie a.c., în jurul orei 14.45, pe DN 2A, în localitatea Țăndărei, un autoturism la volanul ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15350 vizualizări - 1 comentariu)


Mandat de arestare pentru un recidivist

Un bărbat, în vîrstă de 30 de ani, din localitatea Valea Ciorii, recidivist, a fost încarcerat în arestul Inspectoratului în cursul zilei de joi, 29 aprilie, după ce instanța a emis pe numele său un mandat ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:25
(15599 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune pentru prevenirea furturilor de animale

În cursul nopții de joi spre vineri, 29/30 aprilie a.c., în intervalul orar 22.00-03.00, Poliția Municipiului Slobozia a organizat și executat o acțiune împreună cu agenți din cadrul Posturilor de Poliție ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:24
(13024 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...