Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Instanțele din Ialomița, sufocate de contestații privind plângerile contravenționale

Instanțele din Ialomița, sufocate de contestații privind plângerile contravenționale

Șoferii certați cu legile de circulație contestă în instanță procesele-verbale de contravenție. Anual, sute de dosare sunt înregistrate pe rolul judecătoriilor din Ialomița și, mai departe, soluțiile sunt atacate la Tribunalul Ialomița, ca ultimă instanță. Toate aceste demersuri juridice dau peste cap activitatea judecătoriilor și Tribunalului Ialomița.

 

Sute de contravenienți își caută dreptatea În 2025 și în primul trimestru din 2026, pe rolul judecătoriilor din Ialomița s-au înregistrat aproximativ 1000 de dosare ce au ca obiect contestarea... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2026, 12:35 (1807 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile sanitare din Ialomița se opun reducerii paturilor din spitale

Autoritățile sanitare din Ialomița se opun reducerii paturilor din spitale

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița și Direcția de Sănătate Publică Ialomița au înaintat Casei Naționale de Asigurări de Sănătate un Memoriu prin care motivează de ce diminuarea paturilor din spitalele ialomițene nu este posibilă. Indicatorii oficiali arată că numărul paturilor de spital din Ialomița este sub media națională.

 

Ministerul Sănătății cere reducerea paturilor din spitale Ministerul Sănătății a propus ca, în următorii 3 ani, spitalele publice să-și reducă numărul de paturi cu 20%. Numai pentru anul acesta au fost propuse pentru a fi eliminate... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2026, 07:55 (2418 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țăndăreiul interzice funcționarea tuturor activităților de jocuri de noroc

Țăndăreiul interzice funcționarea tuturor activităților de jocuri de noroc

În baza unei hotărâri a Consiliului Local Țăndărei, s-a decis închiderea totală a activităților de jocuri de noroc de pe raza orașului. Actul administrativ a fost promovat după ce cetățenii din Țăndărei și-au exprimat opinia cu privire la încetarea acestor activități.

 

Chestionare și dezbatere publică Administrația locală din Țăndărei a realizat mai multe chestionare prin care cetățenii au fost întrebați dacă sunt de acord cu închiderea jocurilor de noroc de pe raza orașului. Ulterior acestui demers, în a doua jumătate a lunii aprilie... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2026, 10:25 (4541 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Program amplu de asfaltare a străzilor din Amara

Program amplu de asfaltare a străzilor din Amara

Administrația locală din Amara a dat startul lucră­rilor amplului program de asfaltare a străzilor din oraș. Edilul Valentin Moraru susține că, în următorii 4 ani, toate stră­zile orașului-stațiune vor beneficia de asfalt. «Facem demersuri pentru asfaltarea tuturor străzilor din Amara!» a declarat Valentin Moraru, primarul orașului Amara.

 

Asfalt pe străzile din Amara Potrivit informațiilor oficiale, ordinul de începere a lucrărilor a fost semnat de administrația locală din Amara în a doua jumătate a lunii aprilie 2026. Este vorba... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2026, 09:55 (3203 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Echipa de fete oină a Școlii Gimnaziale «Apostol D. Culea» Sudiți, la etapa națională a Olimpiadei Sportului Școlar

Echipa de fete oină a Școlii Gimnaziale «Apostol D. Culea» Sudiți, la etapa națională a Olimpiadei Sportului Școlar

La sfârșitul lunii aprilie 2026, echipele de fete/băieți oină din cadrul Școlii Gimnaziale «Apostol D. Culea» Sudiți au participat la faza zonală a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar-oină, etapă derulată la Chirnogi/Călărași. Sub coordonarea profesorului îndrumător Nicolae Ilie, echipele de fete/băieți oină din cadrul Școlii Gimnaziale «Apostol D. Culea» Sudiți au concurat alături de echipe din Călărași, Teleorman și Ilfov. Deosebit de relevant, echipa de fete oină a din cadrul Școlii Gimnaziale «Apostol D. Culea» Sudiți s-a clasat pe prima poziție a competiției, urmând să participe la etapa națională a Olimpiadei. De asemenea, și echipa... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2026, 14:20 (1447 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

2 milioane de euro din cămătărie, bani «spălați» prin firme-fantomă

Inculpați din Bărbulești, trimiși în judecată de DIICOT-Structura Centrală

2 milioane de euro din cămătărie, bani «spălați» prin firme-fantomă

Procurorii DIICOT-Structura Centrală au trimis în judecată 20 de inculpați, membri ai unei rețele organizate specializată în «cămătărie», «șantaj» și «spălare de bani» Pe parcursul cercetării penale, anchetatorii au scos la iveală faptul că activitatea infracțională a rețelei organizate se desfășura cu sprijinul a doi polițiști, unul angajat în cadrul IPJ Constanța, iar celălalt în cadrul IPJ Ialomița. Polițistul din Ialomița este însă «client mai vechi» al oamenilor legii, numele său regăsindu-se în câteva anchete instrumentate de Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița. «Cercetările î... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2026, 09:10 (3339 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fostul director al Urban SA Slobozia, Adrian Stoicescu, audiat de polițiști!

Percheziții în scandalul poluării olfactive din Slobozia

Fostul director al Urban SA Slobozia, Adrian Stoicescu, audiat de polițiști!

UPDATE Adrian Stoicescu și Dan Manea, reținuți pentru 24 de ore!

Polițiștii și procurorii au făcut joi, 14 mai 2026, trei percheziții domiciliare în ancheta deschisă privind poluarea olfactivă din Slobozia. Vizați sunt fostul director general al Urban SA Slobozia, Adrian Stoicescu, și fostul director de Dezvoltare al societății, Dan Manea. Surse judiciare au confirmat pentru Independent faptul că cei doi ar putea fi reținuți pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță. 

 

Cercetările sunt în curs Potrivit unui comunicat de presă al IPJ Ialomița, anchetatorii susțin că: «Perchezițiile s-au derulat în cadrul unui dosar penal în care se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de „fals în înscrisuri sub semnătură privată“, „fals în declarații“ și infracțiuni prevăzute de OUG 92/2021, privind regimul deșeurilor, fapte săvârșite în perioada octombrie 2025-februarie 2026. De la locuințele a trei persoane, două situate pe raza municipiului Slobozia și una pe raza comunei Dobroești, județul Ilfov, polițiștii au ridicat bunuri și înscrisuri care interesează pentru soluționarea cauzei... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2026, 12:30 (9721 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița a încheiat prima etapă a înscrierii în clasa pregătitoare

Ialomița a încheiat prima etapă a înscrierii în clasa pregătitoare

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița anunță încheierea primei etape de înscriere în clasa pregătitoare pentru anul școlar 2026-2027. Aceasta s-a desfășurat în perioada 31 martie-6 mai 2026. Datele arată că au fost ocupate peste 70% din locurile disponibile în școlile gimnaziale din județul Ialomița.

 

Câți copii vor merge la școală în clasele pregătitoare, din toamnă Inspectoratul Școlar Județean Ialomița susține că pentru clasele pre­gătitoare din anul școlar 2026-2027 au fost disponibile 2217 de locuri în unitățile de î... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2026, 12:25 (3557 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Ancheta clinicilor private care fraudau bugetul Sănătății, declinată către Parchetul Curții de Apel București

Ialomița: Ancheta clinicilor private care fraudau bugetul Sănătății, declinată către Parchetul Curții de Apel București

3 clinici private din județul Ialomița, cu puncte de lucru în Slobozia și Amara, au intrat în luna februarie 2026 în atenția Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița. Procurorii au descoperit că reprezentanții respectivelor clinici au fraudat bugetul Sănătății cu peste 580 mii de lei. Verificările au scos la iveală un mod de operare care depășește competența Parchetului Județean Ialomița, ancheta fiind declinată, începând de săptămâna trecută, către Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București.

 

Verificări în curs Î... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2026, 07:55 (3298 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Luptătorii CS Amara, rezultate meritorii la Naționalele de Juniori 4

Lupte libere

Luptătorii CS Amara, rezultate meritorii la Naționalele de Juniori 4

În perioada 8-10 mai 2026, la Călărași, s-a desfășurat Campionatul Național Individual Juniori 4, due­lurile derulându-se la Sala Poli­valentă «Ion C. Neagu» Călărași cu aportul a 320 de mici luptători la startul competiției. Sportivii Secției Lupte din cadrul CS Amara s-au numărat printre performerii Campionatului Național Individual Juniori 4, categoria de vârstă 11-13 ani. Astfel, în cadrul competiției s-au remarcat Ana-Maria Marin, care a obținut titlul de vicecampioană națională (locul 2) la categoria 40 kg, precum și Bogdan Zota, vicecampion național (locul 2) la cate­goria 57 kg. De asemenea, medalii de bronz (locul 3) au fost acontate... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2026, 15:15 (3382 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Muncii amână concursul pentru funcția de director adjunct al DGASPC Ialomița

Ministerul Muncii amână concursul pentru funcția de director adjunct al DGASPC Ialomița

Desemnarea unui câș­tigător al concursului pentru ocuparea funcției de director adjunct al DGASPC Ialomița se lasă așteptată. Funcția aproape i-a fost luată «favoritului» Alin Potinche de către o candidată din județul Galați, aceasta obținând o notă mai mare la proba scrisă. Cu siguranță, rezultatul îi va asigura succesul și la interviu... Doar că, în ultimul moment, Ministerul Muncii a decis să dea peste cap desfășurarea probei, prin retragerea angajatului desemnat să facă parte din comisia de examinare.

 

Ițele încurcate ale unui concurs... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2026, 10:10 (4560 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Crește numărul «claselor simultane» în școlile ialomițene

Crește numărul «claselor simultane» în școlile ialomițene

Pentru a evita desființarea unităților de învățământ unde numărul elevilor este în scădere, școlile ialomițene înființează «clase simultane». În anul școlar 2026-2027 vor fi 33 de astfel de clase care vor funcționa în 22 de școli, potrivit unei situații prezentată public de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița.

 

Scădere a numărului de elevi Înființarea «claselor simultane» reprezintă primul demers pe care școlile îl adoptă, evitând astfel comasarea sau, într-un scenariu sumbru, desființarea.... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 15:50 (2826 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Atât de departe de sezonul 2026-2027 din SuperLiga

Fotbal, SuperLiga/play-out, FCSB-Unirea Slobozia 0-0

Atât de departe de sezonul 2026-2027 din SuperLiga

Finalul play-out-ului Superligii sezonului 2025-2026 se apropie, penultima etapă, cea cu numărul 8, partida contra FCSB de luni, 11 mai 2026, consemnând un rezultat de egalitate pentru Unirea. Slobozia se îndreaptă sau este îndreptată molcom spre liga secundă, acest 0-0 așternând momentul de liniște până la runda de sfârșit.

 

N-avem licență, n-avem valoare... Pentru început să readucem în discuție problema «licenței», Unirea având serioase probleme pentru eventualul următor sezon de SuperLigă. Așa cum anunțam... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 13:50 (5033 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia, gazda Turneului Semifinal

Handbal, CSM Unirea Slobozia, Junioare 2

Slobozia, gazda Turneului Semifinal

Handbalistele Junioare 2 CSM Unirea Slobozia, antrenate de Mădălina Predoi, au disputat meciu­rile Turneului Semifinal/Grupa 1 în fața propriilor suporteri, la Sala «Andreea Nica» din Slobozia. Alături de Junioarele 2 CSM Unirea Slobozia, în cadrul Grupei 1 a Turneului Semi­final desfășurat la Slobozia în pe­rioada 8-10 mai 2026, s-au mai calificat CSM București, SCM Gloria Buzău și ACS Lucian Bute Galați. Programul Turneului Semifinal/Grupa 1 al Junioarelor 2, găzduit la Sala «Andreea Nica» din Slobozia, a cuprins, pentru vineri, 8 mai 2026, partidele dintre ACS Lucian Bute Galați-CSM Unirea Slobozia și SCM Gloria Buzău-CSM București, ... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 12:10 (3386 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie zdrobitoare în deplasare

Fotbal, Liga 3/Seria 3 play-out/grupă retrogradare, Gloria Băneasa-Recolta Gheorghe Doja 1-5

Victorie zdrobitoare în deplasare

Sâmbătă, 9 mai 2026, în runda 6 a play-out-ului/grupa retrogradare a Ligii 3/Seria 3, penultima, Recolta Gheorghe Doja a întâlnit în deplasare Gloria Băneasa, «colega» de clasament a dojenilor. Pe scurt, dojenii au obținut o victorie categorică pe terenul for­mației Gloria Băneasa, partida fiind controlată aproape în totalitate de ialomițeni. S-a încheiat 1-5 în favoarea dojenilor, meciul fiind, așa cum am menționat, la discreția ialomițenilor. Așadar, Recolta Gheorghe Doja a început în forță partida, încă din minutul 5 tânărul mijlocaș de doar 19 ani, Andrei Tonț, reușind deschiderea scorului pentru... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 10:45 (2784 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ministra USR Diana Buzoianu, «salvatoarea» proiectelor de mediu din Ialomița

Ministra USR Diana Buzoianu, «salvatoarea» proiectelor de mediu din Ialomița

Câteva proiecte investiționale de mediu din Ialomița ar fi fost «salvate» de ministra USR a Mediului, Apelor și Pădurilor, Diana Buzoianu. În context, trebuie precizat că ministra Diana Buzoianu ar fi absolvit Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia, mare parte din copilăria sa fiind legată de Ialomița. Revenind, ministra USR a Mediului, Apelor și Pădurilor, Diana Buzoianu, ar fi «salvat» câteva proiecte de mediu din județul Ialomița, «prin mutarea acestora de pe Planul Național de Redresare și Reziliență PNRR pe Administrația Fondului de Mediu AFM». Astfel, prin intervenția ministrei USR Diana Buzoianu, 3 proiecte... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 09:40 (4104 vizualizări - 13 comentarii)

POLITICĂ

Partidul Social Democrat menține comunicarea anti-Bolojan

Partidul Social Democrat menține comunicarea anti-Bolojan

Partidul Social Democrat continuă seria mesajelor anti-Bolojan, premierul «demis» prin moțiunea de cenzură inițiată de PSD fiind ținta comunicărilor emise de social-democrați. Astfel, PSD atenționează asupra numirilor în diferite funcții din ultimele zile, președintele social-democrat Sorin Grindeanu adăugând, în cadrul întâlnirilor cu diferiți oficiali europeni, repere în ceea ce privește «contextul situației politice actuale din România».

 

PSD anti-Bolojan «PSD denunță operațiunea premierului demis și a... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2026, 08:25 (3812 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Autobuz în șanț, după ce șoferul a adormit la volan

Ialomița: Autobuz în șanț, după ce șoferul a adormit la volan

Un incident periculos, care se putea transforma într-o tragedie, este descris pe rețele de socializare de o femeie care și-a dorit să ajungă de la Slobozia la București, cu un autobuz. Femeia susține că autobuzul a ajuns într-un șanț de pe marginea șoselei, din cauza faptului că șoferul ar fi adormit la volan. Bărbatul ar fi mers cu viteza de 90 km/h, fără să țină cont de condițiile meteo
de afară.

 

Pasageri puși în pericol de șoferul autobuzului În descrierea incidentului, pasagera susține faptul că unui dintre călători au fost trântiți pe podeaua... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2026, 12:25 (6159 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

S-a deschis Compartimentul de Pneumologie al Spitalului Orășenesc Țăndărei

S-a deschis Compartimentul de Pneumologie al Spitalului Orășenesc Țăndărei

Luni, 4 mai 2026, Spitalul Orășenesc Țăndărei a deschis oficial Compartimentul de Pneumologie. Reprezentanții unității medicale susțin că, încă de la inaugurare, de serviciile noii structuri au beneficiat 22 de pacienți care, după evaluare, au fost deja internați.

 

Sprijin pentru bolnavi Solicitările privind înființarea unui astfel de Compartiment au fost inițiate ca urmare a creșterii cazurilor de pacienți care au nevoie de îngrijiri medicale într-o astfel de structură. Un rol semnificativ în crearea structurii l-a avut medicul pneumolog Alexandru... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2026, 08:10 (4422 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Primul Centru de Colectare prin Aport Voluntar din Fetești, inaugurat în Cartierul Buliga

Primul Centru de Colectare prin Aport Voluntar din Fetești, inaugurat în Cartierul Buliga

În urmă cu o săptămână, la Fetești, s-a desfășurat recepția finală a lucrărilor pentru construirea Centrului de Colectare prin Aport Vo­luntar din Fetești. Containerele unde pot fi aruncate deșeurile sunt amplasate în Cartierul Buliga al munici­piului. Proiectul a fost finanțat prin Programul Național de Redresare și Reziliență (PNRR).

 

Un mediu mai curat, la Ferești «Centrul este construit pe un teren de 12084 mp, aflat în proprietatea UAT Fetești. Această investiție reprezintă un pas major pentru dezvoltarea durabilă a orașului nostru și... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2026, 14:55 (2914 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
324 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Fetiță de 8 ani, lovită de un microbuz ce transporta elevi

În cursul zilei de marți, 25 ianuarie a.c., în jurul orei 12.00, Poliția Fetești a fost sesizată despre faptul că pe strada Călărași din localitate s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 18:32
(7428 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești accident


Grindu: Beat cu mașina prin sat

În cursul nopții de marți spre miercuri, 25/26 ianuarie a.c., în jurul orei 23.30, agenții Postului de Poliție Grindu au oprit în trafic un autoturism condus de un localnic, de 22 de ani. Întrucît emana ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 17:12
(10764 vizualizări - 3 comentarii)


Țăndărei: Au furat plăci metalice din gard și le-au predat la fier vechi

După ce în perioada 20-25 ianuarie a.c., au sustras șase plăci metalice din gardul ce împrejmuia un teren intravilan din orașul Țăndărei, doi tineri au fost identificați și prinși de polițiști. Fapta a ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 16:02
(11459 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei furt


Urziceni: Urmărit internațional, identificat de polițiști

Polițiști din Urziceni au identificat în cursul zilei de marți, 25 ianuarie a.c., un bărbat, de 27 de ani, din Urziceni, urmărit internațional din luna octombrie a anului trecut. Pe numele acestuia Tribunalul ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 15:32
(9077 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii la Drăgoești și Stelnica

Ialomița: Incendii la Drăgoești și Stelnica

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, locuința unui cetățean din localitatea Drăgoești, sat Valea Bisericii a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul s-a produs marți, 25 ianuarie, în ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 13:24
(10508 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Beat turtă, s-a suit pe un stîlp să fure cabluri

Un bărbat de 56 de ani, din localitatea Andrășești, a fost prins de polițiști în vreme ce încerca să fure cabluri. Aflat într-o avansată stare de ebrietate, bărbatul a fost surprins în flagrant după ce ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:15
(10202 vizualizări - 1 comentariu)


Bordușani: «Am 14 ani si fur telefoane mobile!»

Un minor de 14 ani, din Slobozia, a fost prins după ce a furat un telefon mobil în valoare de 400 de lei. Telefonul aparținea unui localnic din Bordușani, care a sesizat agenții Postului de Poliție cu privire ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:13
(9128 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Ion Roată: I-au furat din curte

Luni, 24 ianuarie, polițiștii din Ion Roată au fost sesizați că unui bătrîn din satul Broșteni (aparținător comunei) i-au fost furate țevile de fier din curte. În urma cercetărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:12
(8518 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ion Roată furt


APIA: Termenul de depunere a cererilor de ajutor acordat producătorilor de lapte de vacă, prelungit

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță fermierii interesați că a treia perioadă de depunere a cererilor privind Schema de ajutor specific acordat producătorilor de lapte de vacă din zonele ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:12
(15918 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 18:46
(7039 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei accidente într-o singură zi

Sîmbătă, 22 ianuarie a.c., pe raza județului s-au produs trei accidente de circulație soldate cu vătămarea corporală ușoară a trei persoane, cauza principală a evenimentelor fiind neadaptarea vitezei de ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:53
(7706 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patroni cercetați pentru petarde comercializate ilegal

Doi administratori ai unor societăți comerciale cu sediile în Slobozia sînt cercetați de polițiști întrucît comercializau fără drept articole pirotehnice. Polițiștii Serviciului Arme, Explozibili și Substanțe ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:52
(8582 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia petarde


Urziceni: Prevenirea furturilor de animale, în atenția polițiștilor

În cursul nopții de vineri spre sîmbătă, 21/22 ianuarie a.c., începînd cu ora 22.00, timp de trei ore, polițiști de siguranță publică, în colaborare cu jandarmi au acționat pe raza municipiului Urziceni ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:51
(7298 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Intervenții SMURD

Echipajele de prim ajutor ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița au fost solicitate să intervină la sfîrșitul săptămînii precedente la cinci situații de urgență ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 13:14
(10959 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fata care și-a anunțat mama prin SMS că pleacă cu iubitul ei, găsită de polițiști

După ce și-a anunțat mama prin SMS că pleacă alături de iubitul ei de 17 ani, minora Leța Cătălina Maria, de 16 ani, din Fetești, a fost găsită de polițiști. Fata, sesizată ca dispărută la data de 19 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 11:07
(8136 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un singur drum blocat

Puțin înainte de orele 10,00 (09,45), luni, 24 ianuarie, Poliția ialomițeană a dat publicității situația drumurilor unde traficul rutier este întrerupt din cauza poleiului și zăpezii abundente. Astfel ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 10:00
(13349 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: La 15 ani, a «împrumutat» mașina tatălui vitreg pentru o plimbare

Joi, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 13.30, un bărbat de 35 de ani, domiciliat în localitatea Bărbulești, a sesizat prin Sistemul Național Unic Apel de Urgență 112 dispariția automobilului proprietate personal ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 13:22
(9905 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bărbulești


Ialomița: Cod Galben

Ialomița: Cod Galben

Pentru intervalul 22 ianuarie, orele 12.00-23 ianuarie, orele 23.00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare Cod Galben pentru jumătate de țară. Printre județele ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 13:05
(11147 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Încasări mai mari la buget

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în luna decembrie 2010 au fost încasate la bugetul general consolidat peste 43,6 milioane lei, în procent de 96,01% față de plan, înregistrîndu ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 11:28
(8684 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beat la volan și fără permis

Un echipaj al Poliției Rutiere a depistat în cursul nopții de joi spre vineri (21-22 ianuarie), pe DJ212, un bărbat, de 31 de ani, care conducea fără permis. Polițiștii au procedat la oprirea regulamentară ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 08:12
(9981 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Biblioteca vine la tine» de 24 ianuarie

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, Liceul de Artă «Ionel Perlea» Slobozia și Grupul Școlar «Înălțarea Domnului» Slobozia lansează proiectul «Biblioteca vine la tine». Proiectul este de fapt ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 16:04
(8281 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Tînăr și Diferit», proiect pentru 20 de tineri

Asociația pentru Dezvoltare și Incluziune Socială, în parteneriat cu Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării, organizează în perioada 21-23 ianuarie 2011 la Bușteni atelierul educațional «Tînăr ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:56
(6642 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Întîlnire cu angajatorii pe tema depunerii online a declarațiilor

Direcția Genarală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că joi, 27 ianuarie 2011, ora 10.00, în sala de ședințe a DGFP Ialomița, se va desfășura o instruire a angajatorilor ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:47
(9255 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai, cele mai puține rechemări în service

Hyundai, cele mai puține rechemări în service

Potrivit unul studiu realizat de «L’Automobile Magazine»-Franța, referitor la rechemările în service ale principalelor mărci auto, Hyundai se poziționează pe prima poziție, avînd cele mai puține rechemări ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:36
(7942 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hyundai real test


Fetești: La 16 ani, și-a anunțat mama prin SMS că pleacă cu iubitul ei de 17 ani. Și e dată dispărută!

În după-amiaza zilei de miercuri, 19 ianuarie a.c., în jurul orei 14.45, Poliția Fetești a fost sesizată de către o localnică despre faptul că fiica sa, Leța Cătălina Maria, în vîrstă de 16 ani, a plecat ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 10:38
(5823 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 25 de hoți, surprinși la furat de fier vechi

25 de persoane, cu vîrste cuprinse între 15 și 56 de ani, dintre acestea patru fiind femei, au fost surprinse de polițiștii feteșteni în timp ce furau fier vechi din incinta unei firme din localitate. ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 08:51
(8404 vizualizări - 1 comentariu)


Un constănțean beat cui, prins la volan pe o stradă din Amara

În cursul nopții trecute, în jurul orei 1.00, pe o stradă din Amara, a fost identificat un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 49 de ani, din localitatea constănțeană Cobadin. În urma legitimării ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 07:22
(8420 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A dat cu 4 Dacii Sandero de pământ!

Țăndărei: A dat cu 4 Dacii Sandero de pămînt!

În dimineața zilei de joi, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 5.00, Poliția Țăndărei a fost sesizată despre producerea unui accident în apropierea de podul din oraș. Ulterior, polițiștii au stabilit că în ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 17:25
(6666 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune pentru conștientizarea tinerilor asupra votului

Miercuri, 26 ianuarie 2011, începînd cu ora 10.00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va desfășura, sub genericul «Relevanța participării tinerilor la desfășurarea procesului electoral» ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:40
(7729 vizualizări - 0 comentarii)


Biroul pentru Imigrări: 426 de străini, înregistrați legal în Ialomița

Potrivit datelor Biroului pentru Imigrări, în evidențele serviciului, la finele anului 2010, în Ialomița figurau 301 cetățeni străini. Dintre aceștia, majoritatea străinilor o reprezintă cetățenii din ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:21
(8250 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...