Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Sărbătorile Sloboziei se mută lângă bazinul olimpic

La a XIV-a ediție

Sărbătorile Sloboziei se mută lîngă bazinul olimpic

După 14 ani de bîlbe repetate, autoritățile locale au reușit performanța de a muta circul aferent Sărbătorilor Sloboziei în afara orașului. Locația aleasă pentru anul acesta este în imediata vecinătate a bazinului olimpic, care așteaptă de 4 ani să fie inaugurat. Manifestările vor avea loc în perioada 29 mai-1 iunie 2014.

Asfalt pe ultima sută de metri
De o săptămînă, autoritățile locale din Slobozia au declanșat lucrările de amenajare a platoului din imediata vecinătate a bazinului olimpic. Potrivit informațiilor oficiale, acolo vor fi comasate tarabele și comediile care au deranjat... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2014, 15:45 (12494 vizualizări - 32 comentarii)

EVENIMENT

Târg de meserii pentru liceenii ialomițeni

Tîrg de meserii pentru liceenii ialomițeni

Într-un județ în care locurile de muncă sînt puține și prost plătite, elevii iau locul autorităților și se promovează singuri. Vineri, 16 mai 2014, elevii liceelor din Slobozia, dar și cei ai liceelor din Traian, Reviga și Căzănești, au participat la un «Tîrg de meserii», eveniment desfășurat la nivel național. În Ialomița, evenimentul s-a desfășurat în Piața Revoluției din Slobozia.

Întoarcerea la meseriile agricole
Joi, 15 mai 2014, pe platoul din fața Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia a avut loc un tîrg inedit. În premieră locală, sub egida Inspectoratului Școlar... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2014, 10:20 (7250 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a pierdut garanția pentru stația de epurare

Mai săraci cu 850 mii de lei

Primăria Slobozia a pierdut garanția pentru stația de epurare

Stația de epurare a Sloboziei a costat administrația locală 7 milioane de euro. Investiția, una mamut, a fost realizată de către firma Dytras Spania, în colaborare cu «clona» sa, Dytras România. Recepția finală nu a fost semnată însă nici pînă la acest moment. Înainte de finalizarea lucrărilor, ambele firme și-au declarat starea de insolvență. În aceste condiții, administrația locală a fluierat a pagubă și a plătit oalele sparte din banii contribuabililor. Iar la începutul acestui an, din cauza unei neglijențe inexplicabile, a pierdut și garanția de bună execuție, în valoare de 850 mii de lei. Se încheie astfel o filă de istorie neagră a administrației locale. Iar singurii vinovați, după cum veți... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2014, 19:40 (18347 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Sala de gimnastică de la Țăndărei are iz penal

Moștenirea liberală naște monștri

Sala de gimnastică de la Țăndărei are iz penal

După aproape 7 ani, investiția în realizarea unei săli de gimnastică noi pentru Școala Nr. 1 Țăndărei atrage atenția opiniei publice din urbe. Un control administrativ desfășurat zilele acestea la nivelul autorităților locale ar putea identifica probleme grave în cheltuirea fondurilor publice pentru acest obiectiv. Directorul școlii, Steluța Mitrea, refuză să comenteze situația. Primarul orașului Țăndărei, Cristian Roman se abține, dar susține că «administrația poate asigura finalizarea investiției, fără preluarea datoriilor restante...».

Istoria sălii de gimnastică
Sala de gimnastică... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2014, 19:15 (9049 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

50 de școli din Ialomița, în prag de comasare

50 de școli din Ialomița, în prag de comasare

Învățămîntul ialomițean se reorganizează din temelii. 50 de școli din județ fără personalitate juridică sînt la un pas de a fi comasate. Dacă această măsură va fi transpusă în practică, școli precum cele din Sărățeni, Drăgoești, Movilița sau Buești vor deveni secții exterioare ale unor școli mai mari. Soluția, spun oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, ar fi ca fiecare din respectivele unități să-și angajeze un contabil. Inițiativa implică însă costuri suplimentare pe care oficialii administrațiilor locale nu și le pot asuma. «Nu avem bani să plătim contabil!» declară Eugen Tocileanu, primarul comunei Sărățeni.

Plan de reorganizare școlară... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2014, 15:15 (9262 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

CAMPIOANE INVINCIBILE

CSM Unirea Slobozia-CSU Știința București 21–18 (13–6)

CAMPIOANE INVINCIBILE

6  ani de existență are echipa de handbal a CSM Unirea Slobozia, iar în acest timp s-au petrecut urcușuri și coborîșuri. 51 de handbaliste au îmbrăcat în această perioadă tricoul echipei noastre, doar 4 dintre ele activînd în toți cei 6 ani pentru Unirea: Andreea Nica, Andreea Tîlvăru, Irina Simion și Jeni Drăgan. 4 antrenori au stat pe banca Sloboziei: Marian Simion în două mandate, Gheorghe Neagu, Lucian Ghiulai și, de aproape 2 ani, Liviu Paraschiv. Aceasta este foarte pe scurt istoria handbalului slobozean în eșalonul secund, versiunea modernă. Al șaptelea an de existență va fi petrecut în Liga Națională, acolo unde fetele noastre obținuseră de mult biletele pentru participare. Slobozia... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2014, 13:40 (7046 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Dan, detectiv particular de provincie

Dan, detectiv particular de provincie

În mai puțin de o lună, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița va organiza un concurs pentru obținerea atestatului de detectiv particular. În Ialomița însă, meseria există de cîțiva ani. Deși se numără pe degete, iar contractele sînt rare, detectivii particulari locali nu par să aibă nevoie de mediatizare. Dan face meseria asta de 4 ani și nu a acceptat nici în ruptul capului să fie fotografiat. Dar, susține el, dacă cineva are nevoie cu adevărat de el, îl poate găsi. Noi am reușit după un car de intervenții și doar după ce am jurat pe roșu că nu vom face înregistrări audio-video!

Examenul de detectiv costă 140 de lei... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2014, 11:40 (12941 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Ion Nica, îndepărtat de la CSM după îndeplinirea obiectivului

«Probabil am supărat prin realizarea promovării!»

Surpriză de proporții la două zile după meciul cu Știința: Ion Nica, șeful Secției de Handbal a Unirii Slobozia, a fost îndepărtat din funcția pe care o ocupa sugerându-i-se că ar fi mai bine să iasă la pensie. Discuția de mai jos a avut loc luni seara, la cîteva ore după producerea acestui eveniment.
-Domnule Nica v-am sunat pentru o scurtă discuție despre situația jucătoarelor aflate la final de contract...
-Nu mai sînt în măsură să vă răspund la aceste întrebări pentru că de astăzi nu mai ocup funcția de șef al Secției de Handbal. Domnul primar mi-a spus că ar fi timpul să mă pensionez, deși eu simt că mai pot lucra multă vreme în sport, cu rezultate... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2014, 10:20 (7340 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Vom investi în Țăndărei peste 5,4 milioane de lei în anul 2014!»

Primarul Cristian Roman

«Vom investi în Țăndărei peste 5,4 milioane de lei în anul 2014!»

Investiția în sala de gimnastică a Școlii nr. 1 Țăndărei nu este singura aflată pe agenda de lucru a administrației locale. Potrivit informațiilor oficiale, pentru acest an, Consiliul Local a aprobat investiții în valoare de peste 5,4 milioane de lei. Suma reprezintă cam o treime din valoarea totală a bugetului estimat pentru anul 2014 și este cea mai mare din ultimii 6 ani. Primarul Cristian Roman susține că acest buget de investiții reflectă atît consensul din plenul Consiliului Local, cît și determinarea administrației locale de a ridica nivelul de trai al populației.

Reabilitarea străzilor va costa 3,4 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2014, 09:30 (6937 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Ploaie de goluri

Fotbal, Liga a II-a, ACS Berceni-Unirea Slobozia 1-4

Ploaie de goluri

Sîmbătă, 17 mai 2014, a fost o zi excelentă pentru echipa lui Adrian Mihalcea. Trecuseră 4 etape de cînd revelația seriei estice din liga secundă nu mai cunoscuse gustul victoriei, iar Berceniul părea terenul propice pentru că, și în sezonul regulat, Unirea luase toate punctele de acolo. Supărat că în Giulești a scăpat victoria printre degete, Mihalcea i-a trimis în teren încă din primul minut pe Relu Oprea în poartă și pe Cătălin Hristian în centrul ofensivei. Gazdele dau tonul ocaziilor, dar bara lui Alexandru Stan (’10) este doar un foc de paie. Slobozenii împing jocul către poarta lui Meilă, însuși portarul ilfovean fiind cheia deschiderii scorului. Toma execută o lovitură liberă de pe dreapta... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2014, 09:15 (7535 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Încă trei etape de foc

Unirea Fierbinți și Victoria Țăndărei continuă lupta la distanță pentru supremația în Liga a IV-a. Cele două trupe și-au confirmat în etapa de sîmbătă, 17 mai 2014, superioritatea în fața celorlalte competitoare. Deplasare grea pentru liderul Unirea Fierbinți la Recolta Ghe. Lazăr, dar totul s-a terminat cu bine pentru oaspeți, aceștia cîștigînd cu 4-2. De un meci greu a avut parte și Țăndăreiul, dar pe teren propriu, cu echipa omonimă de la Munteni Buzău. A cîștigat Victoria, gazdă care se menține în plasa liderului. După această etapă s-a conturat în mare parte și numele primei retrogradate. Este vorba despre Unirea Sărățeni, care nu a reușit să surprindă în deplasarea de la Viticola și a pierdut... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2014, 08:05 (5956 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gelozia i-a luat mințile și și-a ucis soția

Crimă pasională la Gîrbovi

Gelozia i-a luat mințile și și-a ucis soția

Comunitatea din Gîrbovi a fost zguduită la sfîrșitul săptămînii trecute de o mare nenorocire. Orbit de gelozie, un localnic și-a omorît soția în bătaie. Omul a folosit un corp contondent și a lovit-o pe femeie pînă cînd aceasta a rămas fără suflare. Tragedia s-a petrecut după miezul nopții de 8/9 mai 2014. Surse din anchetă susțin faptul că victima soțului gelos era deseori bătută de către agresor. Omul a fost arestat pentru 29 de zile de judecătorii Tribunalului Ialomița. Este a doua infracțiune de omor petrecută în Ialomița de la începutul anului și pînă în prezent.

Gelozia naște monștri... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2014, 10:15 (5798 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Mărturii din blocul groazei

Slobozia: Mărturii din blocul groazei

Locatarii blocului G8 din Slobozia se tem pentru siguranța lor. La două săptămîni de la explozia care a afectat 14 locuințe și a luat viața unei persoane, oamenii încearcă să afle ce anume a produs deflagrația. Autoritățile susțin că totul s-a petrecut din cauza unei butelii nesupravegheate, în timp ce locatarii dau vina pe rețeaua de gaze la care este racordat imobilul. «Am simțit în dimineața aceea miros de gaz pe scară. Ne e frică să mai stăm în case. Vom sări cu toții în aer!» spune îngrozită Ileana Spînu, o locatară din bloc. În acest caz au intervenit și procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, care au deschis o anchetă.

«Ne e frică să mai stăm în case!»... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2014, 09:05 (6243 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii sancționați de Poliție refuză să-și plătească amenzile

Ialomițenii sancționați de Poliție refuză să-și plătească amenzile

Din ianuarie și pînă aprilie 2014, polițiștii structurilor operative din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au aplicat un număr total de 26286 de amenzi contravenționale, al căror cuantum este 4 milioane de lei. Potrivit statisticilor oferite de reprezentanții primăriilor din Ialomița, gradul de încasare a sumelor provenite din sancțiuni a fost în intervalul de timp amintit mai sus  sub 10%. Această situație se repetă în fiecare an, pînă cînd toate sancțiunile ajung să se prescrie, iar la bugetul statului ajung sume infime...

Amenzi record în 2013 Inspectoratul... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2014, 08:15 (9193 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii de aur ai școlii ialomițene

Elevii de aur ai școlii ialomițene

Pe lîngă sutele de elevi ialomițeni care privesc școala cu indiferență, există și elevi care reușesc să facă performanță în Educație. Potrivit unui raport al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, 41 de elevi ialomițeni au reușit să obțină premii consistente la etapele naționale ale olimpiadelor și concursurilor școlare organizate în această perioadă.

Elevii cu care ne mîndrim
La competițiile școlare naționale au reușit să obțină performanțe 20 de elevi de gimnaziu și 21 de elevi de liceu. Cele mai multe rezultate pe care elevii ialomițeni au reușit să le obțină la olimpiadele... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2014, 07:05 (7794 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sindicatul liber AMONIL pichetează «stânga»

Grevă electorală

Sindicatul liber AMONIL pichetează «stînga»

Cu voie de la Ioan Niculae, salariații AMONIL s-au decis să picheteze sediile instituțiilor publice locale, precum și pe cel al partidului unic PSD. Acțiunea se va desfășura pe tot parcursul acestei săptămîni, timp de o oră și jumătate în fiecare zi.

Revendicări de sezon Conform unui comunicat de presă remis redacției, Sindicatul Liber AMONIL a decis să protesteze pe tot parcursul acestei săptămîni în fața sediilor instituțiilor publice din județ. Acțiunea a fost declanșată luni, în fața sediului SC Chemgas și va continua în zilele următoare în fața sediului județean al PSD «partid... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2014, 07:10 (53339 vizualizări - 97 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Dumitru Cristudor a fost condamnat la 3 ani de închisoare!

Pedeapsă cu executare pentru fostul șef al DNA Slobozia

EXCLUSIV: Dumitru Cristudor a fost condamnat la 3 ani de închisoare!

Luni, 12 mai 2014, judecătorii Înaltei Curți de Casație și Justiție l-au condamnat pe fostul procuror șef al DNA Slobozia, Dumitru Cristudor, la pedeapsa de 3 ani închisoare cu executare și interzicerea unor drepturi pentru o perioadă de un an. Decizia magistraților nu este definitivă ea putînd fi atacată cu recurs...

Filmul unei anchete Scandalul public iscat de dosarul penal în care Dumitru Cristudor a fost cercetat de DNA-Structura Centrală a izbucnit în vara anului trecut. Anchetatorii de la București au reținut în sarcina acestuia infracțiunile de «luare de mită» și «favorizarea... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2014, 17:30 (10189 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Țăndărei: Și-a omorît tatăl lovindu-l cu sabia

Un tînăr din Țăndărei a fost reținut pentru 24 de ore la solicitarea procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de «lovituri cauzatoare de moarte». Tragicul eveniment s-a petrecut la jumătatea lunii aprilie a acestui an, însă procurorii au desfășurat activități complexe pentru a-l găsi pe adevăratul făptaș. El a fost identificat în persoana lui Florinel Milotin. Tînărul este acuzat că și-a lovit tatăl cu o sabie în zona gîtului, iar în urma corecției aplicate bărbatul a căzut, s-a lovit de sol și a murit. Incidentul s-a petrecut pe fondul unei dispute iscate între agresor și unul dintre frații săi. Tatăl a încercat să intervină pentru a aplana... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2014, 16:45 (7947 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

11 percheziții domiciliare în Ialomița și București

Infractori periculoși, anchetați de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița

Anchetatorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au reușit să probeze activitatea infracțională și să conducă la audieri trei bărbați din Borănești și Bărcănești. La sfîrșitul săptămînii trecute, suspecții au provocat un scandal în urma căreia au rănit trei persoane. Una dintre victime a fost transportată la Spitalul Floreasca din București, mai mult moartă decît vie...
Distracție scăldată în sînge Incidentul s-a petrecut în noaptea de 10/11 mai a.c. într-un local de pe raza comunei Coșereni. Suspecții, pe numele lor Jianu Constantin, Sorin Constantin și Bebe Elvis Constantin... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2014, 16:30 (8279 vizualizări - 4 comentarii)

ANCHETĂ

Fermele fictive de vaci din Ialomița au încasat ilegal subvenții europene

Ancheta Autorității Naționale Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor a confirmat oficial

Fermele fictive de vaci din Ialomița au încasat ilegal subvenții europene

În luna noiembrie a anului trecut, Independent dezvăluia existența unor ferme fictive de vaci în Ialomița, societăți care au încasat ilegal subvenții europene timp de 3 ani, fără ca autoritățile județene să sesizeze această ilegalitate. În luna februarie a acestui an, ca urmare «a dispoziției conducerii Autorității Naționale Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor (...), o echipă din cadrul Direcției Generale de Control Oficial a realizat o verificare la nivelul DSVSA Ialomița pentru clarificarea unor aspecte legate de existența și funcționarea unor exploatații pentru care s-au solicitat subvenții APIA și/sau pentru care s-au înregistrat sesizări de fraudă sau cercetări derulate de... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2014, 08:25 (44455 vizualizări - 20 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
236 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Biciclist lovit de o mașină

A încercat să depășească o mașină și a lovit un biciclist. Accidentul a fost provocat marți, 21 februarie a.c., de un șofer în vîrstă de 53 ani, care conducea un autoturism pe drumul care leagă satele ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:22
(12967 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești, Urziceni: Hoți de fier vechi, prinși în flagrant

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 16 și 52 de ani, din Fetești și Căzănești, au fost prinși în dimineața zilei de 21 februarie a.c. în timp ce încercau să fure fier armătura de fier a unor hale, aflate ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:20
(11607 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat mangă la volan

Cea mai mare poftă de condus vine atunci cînd uiți numărul paharelor cu băutură date pe gît. Acest lucru l-a simțit și un bărbat de 47 ani care, în noaptea de 21 spre 22 februarie a.c., nu a ezitat să urce ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:19
(12519 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: Somații pentru datornici

Încă din prima lună a anului, contribuabilii care nu și-au plătit taxele și impozitele către stat au intrat în atenția reprezentanților Direcției Generale a Finațelor Publice Ialomița. Fără să mai stea ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:17
(14686 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DGFP Ialomița


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 12:20
(5031 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

«O nouă incursiune în lumea satului». Sub această egidă a fost lansată marți, 21 februarie a.c., prima expoziție din acest an organizată de muzeografii de la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 19:04
(11499 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița a primit de la Guvern 2,582 milioane lei pentru acoperirea cheltuielilor cu deszăpezirea

Guvernul a aprobat alocarea sumei totale de 20 milioane lei din Fondul de intervenție aflat la dispoziția Guvernului din bugetul pe 2012, în scopul limitării efectelor calamităților naturale în localități ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:58
(13916 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat cu mașina în tren

Un bărbat de 47 ani, din Amara, a produs un accident rutier soldat cu avarierea autoturismului pe care îl conducea. Astfel, sîmbătă, 18 februarie, în timp ce individul se deplasa la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:44
(14493 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: 8 milioane lei, cuantumul evaziunii fiscale în ianuarie 2012!

Peste 8 milioane lei reprezintă veniturile suplimentare la bugetul de stat stabilite de inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița în prima lună a anului 2012. Sumele au fost stabilite ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:17
(8270 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se înmulțesc furturile de fier vechi

Trei tineri au fost prinși în flagrant de polițiștii feteșteni, miercuri, 15 februarie, în timp ce transportau cu o căruță mai multe componente metalice. Ulterior, polițiștii aveau să constate că fierul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:07
(13856 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Elevii Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia vin în sprijinul oamenilor prinși sub nămeți. În parteneriat cu filiala județeană de Cruce Roșie, aceștia le împart sinistraților alimente, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:04
(13085 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Drumuri deblocate, fără localități izolate!

Comitetul pentru Situații de Urgență Ialomița informează că sîmbătă, 18 februarie a.c., ora 8.00, rămîn impracticabile următoarele drumuri județene:
- DJ102H între localitățile Colelia ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2012, 11:39
(13623 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Prins de proprietar în timp ce vroia să fure

Un bărbat de 30 ani a fost prins în flagrant de polițiștii slobozeni în timp ce încerca să sară un gard. S-a întîmplat, marți, 14 februarie a.c., la Munteni Buzău, unde polițiștii Secției de Poliție Rurală ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:05
(12315 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Patron din Oradea, cercetat penal

Un tînăr de 31 ani, administrator al unei firme din Oradea, a fost reclamat polițiștilor feteșteni pentru înșelăciune. Potrivit anchetatorilor, în perioada octombrie-decembrie 2011, firma din Oradea a cumpărat ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:04
(13872 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestați pentru tăierea și furtul de arbori

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 30 și 37 ani, toți din Slobozia, sînt cercetați pentru tăierea și furtul de arbori din fondul forestier național. Cei patru, în noaptea de 11 spre 12 februarie a ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:03
(12142 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Au furat componentele metalice de la trei ambarcațiuni

Un adolescent de 15 ani și un bărbat de 34 ani, ambii din Bordușani, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Pe scurt, indivizii au furat, în noaptea de 11 spre 12 februarie a.c., mai multe componente ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:01
(13764 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 80 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 15 februarie 2012, sînt disponibile 80 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 11:05
(13821 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de pictură, grafică, artă decorativă și sculptură

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia și Dan Tudor Truica-curator general îi invită pe slobozeni și nu numai la vernisajul expoziției de pictură, grafică și artă decorativă «Balcic-Eterna Provocare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 10:58
(9865 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:31
(8003 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Aplicația IPA Online, disponibilă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că începînd cu data de 13 februarie 2012, pe site-ul oficial www.apia.org.ro este accesibilă aplicația IPA Online.
Prin intermediul acestei ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:01
(20211 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: În luptă cu zăpada și cu focul la Colelia și Ciocîrlia

După ce în ultimele zile pompierii ialomițeni au intervenit pentru deszăpezirea mai multor gospodării de pe raza localităților Colelia și Ciocîrlia, aceștia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2012, 14:06
(15578 vizualizări - 1 comentariu)


Toate localitățile din Ialomița, alimentate cu energie electrică

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița anunță că duminică, 12 februarie 2012, orele 20,30, toate localitățile de pe raza județului sînt alimentate cu energie electrică. Echipajele ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 21:41
(11444 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

De luni, 13 februarie 2012, orele 12,00, pînă marți, 14 februarie 2012, orele 14,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 19:20
(10786 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii au reținut joi, 9 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un bărbat în vîrstă de 40 ani, din Țăndărei, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:40
(16535 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: A acroșat cu mașina un copil pe trecerea de pietoni

Poliția Fetești a fost sesizată de un localnic despre faptul că în timp ce conducea un autoturism pe strada Călărași, din localitate, nu a acordat prioritate de trecere unui pieton care s-a angajat în traversarea ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:39
(13609 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Slobozia: Beat la volan, a refuzat testarea alcoolscop

Joi, 9 februarie a.c., o echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a oprit pentru control, în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism condus de un bărbat de 44 ani, din orașul Amara ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:38
(11406 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Doi tineri, arestați pentru furt

Efectivele Secției Poliție Rurală Ion Roată au identificat joi, 9 februarie a.c., doi tineri de 23 și 26 ani, ambii domiciliați pe raza comunei Manasia, pe numele cărora instanța de judecată emisese mandate ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:27
(15953 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia arestare


Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Un elicopter MAI a aterizat din nou la Slobozia joi seara, 9 februarie 2012. Elicopterul a avut la bord trei bolnavi ce necesitau îngrijiri medicale de specialitate în regim de urgență. Cei doi bărbați ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 20:37
(10963 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Un bărbat cu insuficiență renală din Nicolești va fi preluat de un elicopter al Ministerului Administrației și Internelor. De la Tulcea, elicopterul MAI a decolat cu destinația Miloșești pentru a-l prelua ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 10:27
(8603 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Concert Valentine’s Day» cu Liceul de Artă

Liceul de Artă «Ionel Perlea» și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» adresează tuturor slobozenilor și nu numai o invitație pentru un concert de Ziua Îndrăgostiților. Evenimentul se va desfășura marți ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:43
(22409 vizualizări - 5 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...