Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Marea corupție din Ialomița, în bătaia vântului

Marea corupție din Ialomița, în bătaia vîntului

Începînd de luni, 3 martie a.c., marea corupție din Ialomița este nesupravegheată. Toate acestea, întrucît Direcția Națională Anticorupție-Structura Centrală a decis să pună lacătul pe ușa Biroului Teritorial DNA Slobozia. Entitatea care lupta pentru combaterea actelor de corupție la nivel înalt din Ialomița a fost desființată...

Scandalul «Cristudor» a închis DNA Slobozia Potrivit informațiilor oferite de Biroul de Presă al Direcției Naționale Anticorupție de la București, Biroul Teritorial al instituției deschis la Slobozia și-a încetat activitatea începînd cu data de luni, 3 martie 2014, unitatea fiind desființată... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2014, 11:50 (7037 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

«Bahmu Atelier» la Slobozia

«Bahmu Atelier» la Slobozia

De 1 martie, Adriana Bahmuțeanu le-a făcut cadou doamnelor și domnișoarelor din Slobozia un magazin vestimentar. Creațiile poartă semnătura vedetei în exclusivitate. Dincolo de aspectul comercial, gestul prezentatoarei tv este și umanitar. Toate acestea întrucît o parte din banii din vînzări vor fi redirecționați către cei 32 de copii aflați în centrul de plasament din comuna Sfîntu Gheorghe.

Haine pentru toate doamnele și domnișoarele
Însoțită de Camelia Suciu, prietena și colaboratoarea sa în ceea ce privește design-ul vestimentar, Adriana Bahmuțeanu a inaugurat, de 1 martie... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2014, 07:45 (23526 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ciupercă și Martin rămân împreună

«Vals în doi» la Consiliul Județean, război în teritoriu

Ciupercă și Martin rămîn împreună

Copreșediniții USL Ialomița, Ioan Martin și Silvian Ciupercă au organizat o conferință de presă în care au susținut la unison că «rămînem împreună». Conferința s-a desfășurat vineri, 28 februarie 2014, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia. Cei doi au susținut că vor păstra neschimbat acordul parafat în anul 2008 la nivelul județului Ialomița, iar în teritoriu își vor negocia conduita politică în funcție de situație...

Vinerea albă a guvernării județene USL
Vineri, 28 februarie a.c., la Sala Studio a Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, copreședinții Uniunii... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 16:20 (19781 vizualizări - 28 comentarii)

SPORT

Ultimul hop

Handbal, Unirea Slobozia-Școala 181 București, sîmbătă, 1 martie, ora 11,00

Ultimul hop

Unirea Slobozia a trecut și de Spartac București, iar acum se găsește, după 16 etape, la o distanță de 5 puncte față de locul 2, Școala 181, formație care a dispus în week-endul trecut de Știința Bacău, cu 32-30. Sîmbătă, 1 martie 2014, ora 11,00, la Sala Sporturilor din Slobozia, se va juca meciul care poate limpezi definitiv apele în lupta pentru promovare. Unirea Slobozia va întîlni chiar Școala 181 și, avînd în vedere programul ulterior, o victorie sau chiar un egal ar duce în proporție de 100% echipa lui Liviu Paraschiv în Liga Națională. Duelurile dintre Unirea și Școala 181 au fost mai mereu spectaculoase și încrîncenate, bilanțul fiind favorabil echipei noastre, respectiv 3 victorii, un... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 15:00 (5462 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ambulanțe funcționale, trase pe dreapta

Ministerul Sănătății a investit inutil 200000 de lei în sănătatea ialomițeană!

Ambulanțe funcționale, trase pe dreapta

Investiție ratată a Ministerului Sănătății în județul Ialomița. În urmă cu 7 ani, instituția a repartizat Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița un număr de 4 autoturisme, destinate consultațiilor medicale la domiciliu. Achiziționate la prețul de 200000 de lei, mașinile nu și-au dovedit pînă în prezent utilitatea... Toate acestea deoarece cadrele medicale specializate în acordarea de asistență la domiciliu lipsesc din schema de personal a Serviciului de Ambulanță Ialomița...

Ambulanțele nimănui În anul de grație 2008, Ministerul Sănătății anunța dotarea serviciilor județene de ambulanță... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 14:10 (8117 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Continuăm să visăm!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia începe sezonul de primăvară la Galați

Continuăm să visăm!

Unirea Slobozia continuă sîmbătă, 1 martie 2014, drumul spre play-off-ul ligii secunde de acolo de unde l-a lăsat... Și l-a lăsat cum nu se poate mai bine, galben-albaștrii împărțind primul loc cu Rapid București. Prin urmare, în Slobozia se vorbește în premieră la modul realist despre promovare în prima ligă a fotbalului românesc. Dacă «cei mari» încearcă să tempereze speranțele venite pe neașteptate, suporterii au dreptul să viseze, iar cei din teren trebuie să lupte așa cum au făcut-o și în toamnă...

Întîlnim codașa seriei
8 partide amicale au disputat în această iarnă elevii... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 12:50 (4481 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga IV-a

Începe returul. Reviga-Fierbinți, «șocul» etapei!

Liga lui Basarab (pseudonim reconfirmat de curînd), pornește la drum cu prima etapă a returului și cu 4 echipe aspirante la promovare: Unirea Fierbinți, Victoria Țăndărei, Voința Reviga și Viticola Fetești. Unirea Fierbinți și-a luat ceva avans față de celelalte combatante, dar îl poate pierde în eventualitatea unei înfrîngeri la Reviga în derby-ul primei etape. De un astfel de rezultat sau de un egal între cele două pot profita Țăndăreiul și Feteștiul, care au adversari accesibili. Victoria joacă acasă cu Unirea Grivița, în vreme ce Viticola Fetești se deplasează la Rădulești.

Programul Etapei a XVI-a, sîmbătă, 1 martie 2014, ora 15,00... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 10:30 (5241 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Hoții de peturi fac legea la Slobozia

Primăria ar putea pierde 30 de mii de lei

Hoții de peturi fac legea la Slobozia

De mai bine de o jumătate de an, peturile de plastic din containerele Sloboziei au devenit subiect de dispută publică. Potrivit declarațiile operatorului local de salubritate, SC Servicii Comunale SRL, hoții de peturi vandalizează containere și aduc prejudicii firmei. Laurențiu Abaza, șeful Poliției Locale, susține că hoții au fost identificați și amendați. Din comercializarea peturilor de plastic la Slobozia se pot obține pînă la 20 mii de lei lunar...

Hoții de peturi pun pe butuci afacerile legale
În ultimii ani, colectarea și comercializarea peturilor de plastic la Slobozia... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 08:40 (5261 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele-Fetești, duel la redeschiderea sezonului

Campionatul Ligii a III-a se reia vineri, 28 februarie 2014, cu etapa a XVI-a a sezonului regulat, a V-a a returului. În primul joc al primăverii, echipele ialomițene se vor duela direct, Viitorul Axintele primind vizita Rapidului din Fetești. Pentru ambele echipe iarna a adus schimbări vizibile. Viitorul a renunțat la Robu, Novac, Bucă, Anghel,  Mihalache sau Popescu și a încercat o nouă infuzie ilfoveană, cu 5 jucători aduși de la Cernica (Croitoru, Enciu, Tudose, Pavelescu și A. Sava), plus tineri care pe moment nu spun nimic, cum ar fi Cristil sau Gheorghe. Banca tehnică a fost întărită prin cooptarea ca director tehnic a lui Cristi Sava. Lotul alb-verzilor nu este încă bătut în cuie... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2014, 06:35 (4056 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Cadavrul unei femei, descoperit în trenul personal de București

Slobozia: Cadavrul unei femei, descoperit în trenul personal de București

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au un lucru un dosar penal ce vizează moartea în condiții suspecte a unei bătrîne care a fost descoperită fără suflare într-un vagon al trenului Slobozia-București...
Potrivit informațiilor din anchetă, femeia și-a cumpărat bilet, după care s-a urcat în trenul personal Slobozia-București, care se afla în stație. După cîteva minute, ea fost descoperită fără suflare de către unul dintre controlorii garniturii. Bărbatul a sunat imediat la 112. La fața locului s-au deplasat medicii Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița care au încercat s-o resusciteze pe femeie, însă eforturile lor au fost zadarnice. Trupul neînsuflețit al bătrînei... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2014, 16:30 (4609 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fostul prim-procuror Cătălin Hristescu, trimis în judecată

Fostul prim-procuror Cătălin Hristescu, trimis în judecată

Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Naționale Anticorupție, «procurorii DNA-Secția de Combatere a Corupției au dispus trimiterea în judecată a inculpaților:
HRISTESCU CRISTIAN, în stare de arest la domiciliu, prim-procuror al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița la data faptelor, în prezent suspendat din funcție, în sarcina căruia s-a reținut săvîrșirea următoarelor infracțiuni concurente:
-favorizarea infractorului;
-șantaj;
-trafic de influență (28 acte materiale).

FOAMETE ȘTEFAN-TELU, administrator al unei societăți comerciale din județul Ialomița, în stare de libertate, în sarcina... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2014, 19:05 (16889 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Incinerator de neutralizare a deșeurilor periculoase în curtea Spitalului Județean!

Slobozia: Incinerator de neutralizare a deșeurilor periculoase în curtea Spitalului Județean!

Consiliul Județean Ialomița a aprobat construirea unui incinerator de neutralizare a deșeurilor toxice în incinta Spitalului Județean Slobozia. Incineratorul urmează a fi construit prin atragere de fonduri europene nerambursabile, pe o suprafață de 80 de mp. La acest moment, valoarea contractelor pentru neutralizarea acestor deșeuri nu depășește 7 mii de lei lunar. Oficialii Consiliului Județean Ialomița consideră această investiție «o oportunitate»...

Incinerator în curtea spitalului
Credincios intențiilor sale declarate de a atrage cu orice preț fonduri europene, președintele... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2014, 18:15 (9797 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Percheziții la Slobozia, Amara și Bărbulești. Oamenii legii au ridicat bunuri și bani!

Acțiuni de amploare în județul Ialomița. Polițiștii au descins miercuri, 26 februarie a.c., în 6 locații aflate pe raza Sloboziei, orașului Amara și comunei Bărbulești. Oamenii legii au cătat suspecți acuzați de furturi din locuințe, cămătărie și șantaj. 5 persoane au fost aduse la audieri, iar în cazul uneia a fost solicitată instanței arestarea preventivă...

Michi Cămătaru, trimis după gratii Perchezițiile desfășurate în cursul zilei de miercuri, 26 februarie a.c., pe raza județului Ialomița au debutat la Bărbulești. Oamenii legii au descins în locuința lui Vasile Meterez, zis și... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2014, 16:00 (12958 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Scenarii politice de week-end

În timp ce Stoica își caută viceprimar și Martin partid, DNA întreabă de Ciupercă...

Scenarii politice de week-end

În vreme ce Victor Ponta și Crin Antonescu joacă leapșa pe sticla televizoarelor pasîndu-și responsabilitatea ruperii USL, Ialomița se chinuie la rîndu-i să intre în trendul național, construind scenarii politice pentru viitorul imediat. Din zecile posibile,
am ales pentru această săptămînă 3. Ele par la acest moment absurde, dar în România absurdul face parte din cotidian...

Costică îi ia locul lui Ciupercă
Surse apropiate PSD confirmă faptul că președintele Ciupercă s-a împăcat, în sfîrșit, cu ideea că nu e veșnic. Și, deși refuză să moară (politic) sau să predea scaunul... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 18:10 (10157 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Sporuri ilegale la Spitalul Județean de Urgență Slobozia!

Moștenirea doctorului Olaru

Sporuri ilegale la Spitalul Județean de Urgență Slobozia!

Moștenirea lăsată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia de doctorul Vasile Olaru poate intra lejer sub incidența legii penale. În cei 3 ani de mandat, echipa managerială a doctorului Olaru a devalizat bugetul unității sanitare. În anul de grație 2011, Curtea de Conturi Ialomița constata faptul că jumătate dintre cadrele medicale de la Slobozia au beneficiat de sporuri salariale ilegale, în cuantum de 320000 de lei. Mai mult, în urma aceluiași control s-a constatat faptul că Spitalul Județean de Urgență Slobozia datorează Casei Județene de Asigurări de Sănătate suma 11000 de lei, reprezentînd cheltuieli privind asistența medicală acordată victimelor accidentelor rutiere... Curtea de Conturi... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 16:45 (36640 vizualizări - 48 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lista neagră a primăriilor «infractoare»

Curtea de Conturi confirmă ilegalități flagrante în administrația ialomițeană

Lista neagră a primăriilor «infractoare»

Independent relata în ediția precedentă despre valoarea deficitului bugetar acumulat în administrația locală ialomițeană. «Gaura neagră» de 9,5 milioane de lei din bugetele primăriilor din județ reprezintă doar vîrful ice-berg-ului în materie de nereguli financiar-contabile și fiscale administrative. Inspectorii Camerei de Conturi Ialomița au demonstrat încă o dată că cele mai multe infracțiuni se comit în sediile primăriilor ialomițene. Astfel, edilii s-au «specializat» în acordarea de sporuri salariale ilegale, efectuarea de plăți pentru obiective neexecutate sau încasări necuvenite din fonduri guvernamentale...

Primăria Slobozia a încasat ilegal banii Fondului pentru Mediu... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 15:20 (10644 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Vînători și pescari hoinari prin Slobozia

Sîmbătă, 22 februarie 2014, pe platoul din fața Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia s-a desfășurat prima ediție a festivalului «Vînător și Pescar Hoinar prin Bărăgan». Evenimentul a fost organizat de Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița, în colaborare cu autoritățile locale și județene. Manifestarea, aflată la prima ediție, a reunit peste 200 de vînători și pescari din toate zonele județului, dar și din județele învecinate. Desfășurat pe parcursul întregii zile, evenimentul a atras prin expoziția de trofee aparținînd membrilor Asociației, prin concursul canin dedicat celor mai buni cîini de vînătoare, dar și prin pitorescul ținutelor purtate de vînătorii prezenți. ... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 14:45 (12163 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

8000 de persoane sunt în căutarea unui loc de muncă

Cod roșu de șomaj în Ialomița

8000 de persoane sînt în căutarea unui loc de muncă

Declinul mediului de afaceri din Ialomița afectează și piața forței de muncă. Amenințați de faliment, tot mai mulți angajatori din județ apelează la concedieri pentru a-și susține afacerile. Datele statistice arată că, la sfîrșitul anului trecut, în Ialomița rata șomajului atingea procentul de 7,43%. Mai mult, reprezentanții Oficiului Național al Registrului Comerțului demonstrează foarte clar că firmele din județ sînt în continuare afectate de recesiune...

Șomeri și fără speranță
Potrivit datelor oficiale furnizate de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 14:15 (6576 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița, după 7 ani de integrare europeană

Ialomița, după 7 ani de integrare europeană

Administrația locală din Ialomița rămîne în continuare departe de Europa. În cei 7 ani scurși de la integrarea în spațiul comunitar, jumătate dintre primăriile județului au eșuat în încercarea de a atrage fondurile puse la dispoziție de Uniunea Europeană. Astfel, în plan administrativ, gradul de absorbție este de doar 10%. Pe de altă parte, mediul privat a excelat în atragerea banilor comunitari. 90% din fondurile structurale care au intrat în Ialomița, în perioada 2007-2014, aparțin investițiilor private.

Primăriile ialomițene întorc spatele Uniunii Europei
De 7 ani, de cînd... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 13:30 (2458 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia nu mai are locuri de veci

Cimitirul de la Bora e plin ochi

Slobozia nu mai are locuri de veci

Anunțată încă de anul trecut, lipsa locurilor de veci în Cimitirul Bora a devenit o problemă reală. În ciuda eforturilor autorităților de a extinde spațiul destinat înhumării, capacitatea Cimitirului Bora a fost depășită. La acest moment, locurile disponibile se pot număra pe degete. Soluțiile identificate de autorități sînt un nou cimitir în viitorul apropiat sau cimitirul de la Slobozia Nouă, în curs de amenajare...

Criză de locuri de veci În fiecare an, cererea pentru locuri de veci în cimitirele orașului crește. Reprezentanții Administrației Cimitirelor din Slobozia au o listă de... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 12:25 (6686 vizualizări - 2 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
316 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Angajații «bolnavi», urmăriți de Ministerul Sănătății și Poliție

Guvernul a modificat legislația în privința acordării de concedii medicale, prin introducerea unor reglementări care vor da posibilitatea unei verificări mai eficiente a modului de acordare a acestora, ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 10:18
(27900 vizualizări - 0 comentarii)


Gropile din șosele fac victime: Accident la ieșire din Slobozia Nouă

Unul după altul, craterele fac drumurile județene aproape impracticabile, iar traseele de parcurs adevărate coșmaruri pentru șoferi. Iar asta nu este tot. Gropile din carosabilul ialomițean fac și victime ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:36
(18871 vizualizări - 0 comentarii)


«Zărzărică, zărzărea», la a XVIII-a ediție

«Zărzărică, zărzărea», la a XVIII-a ediție

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița organizează vineri, 16 aprilie 2010, faza locală a celei de-a XVIII-a ediții a Festivalului județean de folclor «Zărzărică ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:33
(30557 vizualizări - 0 comentarii)


Pietonii, în atenția polițiștilor

Începînd de astăzi, 14 aprilie a.c., polițiștii rutieri acționează pe șoselele din municipiul Slobozia pentru a verifica modul în care sînt respectate dispozițiile legale referitoare la acordarea priorității ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:23
(24260 vizualizări - 0 comentarii)


Focuri de armă pentru prinderea unui «șofer» fără permis

În cursul nopții de marți spre miercuri, respectiv 13 spre 14 aprilie, un agent din cadrul Biroului Rutier al Poliției Municipiului Fetești a folosit armamentul din dotare pentru prinderea unui conducător ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:18
(19133 vizualizări - 0 comentarii)


Transport ilegal de animale

Marți, 13 aprilie, în jurul orei 18,00, un echipaj din cadrul Biroului Rutier Slobozia a oprit, pe șoseaua Amara, un autovehicul în care se aflau 3 pasageri. Procedînd la legitimarea ocupanților mașinii ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:18
(31993 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea «Autoturisme cu defecțiuni tehnice, afară de pe șosele!» continuă

Marți, 13 aprilie a.c., în intervalul orar 10,00-14,00, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Fetești în colaborare cu lucrătorii Registrului Auto Român Ialomița au continuat acțiunea demarată ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:15
(29812 vizualizări - 1 comentariu)


Pietonii ce traversează neregulamentar, sancționați

Poliția Rutieră a derulat, în ultimele 48 de ore, acțiuni ce au avut drept scop conștientizarea participanților la trafic cu privire la riscul pe care-l reprezintă abaterile de la normele rutiere în vigoare ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:12
(27838 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Focul i-a ars casa

Reviga: Focul i-a ars casa

În această dimineață, miercuri, 14 aprilie, flăcările unui incendiu au mistuit casa unei femei din comuna Reviga. Incendiul a fost semnalat pompierilor, însă pînă la sosirea acestora focul cuprinsese întreaga ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:09
(33444 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 20:01
(22275 vizualizări - 0 comentarii)


TE DEUM LAUDAMUS, concurs inițiat de Protoieria Urziceni

TE DEUM LAUDAMUS, concurs inițiat de Protoieria Urziceni

Luni, 12 aprilie 2010, Protoieria Urziceni, în colaborare cu World Vision România, au organizat concursul «Te Deum Laudamus». Evenimentul a devenit o tradiție în Protoieria Urziceni, anul acesta organizîndu ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 19:00
(29357 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:45
(19268 vizualizări - 0 comentarii)


Minori cercetați pentru furt calificat

În dimineața zilei de luni, 12 aprilie, un slobozean a sesizat Poliția Orașului Căzănești despre faptul că persoane necunoscute au pătruns într-un garaj situat în curtea unei locuințe pe care o deține în ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:20
(18293 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturisme cu defecțiuni tehnice, scoase din circulație

La începutul săptămînii, luni, 12 aprilie în intervalul orar 10,00-13,00, polițiști din cadrul Biroului Rutier Fetești în colaborare cu lucrătorii Registrului Auto Român Ialomița au organizat și desfășurat ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:20
(21278 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar penal pentru deținerea de substanțe toxice

În baza unui plan național de acțiune pentru prevenirea, identificarea și sancționarea faptelor de natură penală și contravențională la regimul produselor de protecție a plantelor, în cursul zilei de luni ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:18
(33590 vizualizări - 0 comentarii)


Prinși în flagrant după ce au furat 120 metri de cablu

Trei bărbați, doi din orașul Fierbinți-Tîrg și unul din comuna Moara Vlăsiei, județul Ilfov, au fost reținuți pe bază de ordonanță pentru 24 de ore și încarcerați luni, 12 aprilie a.c., în arestul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:17
(18000 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Amenința că se aruncă de pe un stîlp de electricitate

Un tînăr de 21 de ani, din comuna Săveni, a pus pe jar pompierii din Țăndărei după ce s-a cocoțat pe un stîlp de electricitate, amenințînd că se va sinucide. Evident, toată tărășenia s-a petrecut după ce ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:11
(16489 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă disponibile în Italia

Agentia Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că, la această dată, prin intermediul rețelei EURES, se fac înscrieri pentru locuri de muncă în Italia, în ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:35
(21695 vizualizări - 0 comentarii)


Neatenția unui pieton, cauza accidentului

Duminică, 11 aprilie a.c., în jurul orei 11.00, Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată prin Serviciul Național Unic Apel Urgență 112, despre faptul că în localitatea Gîrbovi a avut loc un accident ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:25
(23915 vizualizări - 0 comentarii)


Patru copii din Căzănești, autorii unui furt

În dimineața zilei de sîmbătă, 10 aprilie a.c., în jurul orei 9.00, Poliția Orașului Căzănești a fost sesizată de un localnic, în vîrstă de 68 de ani, despre faptul că în cursul nopții, persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:24
(20058 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii rutieri, permanent pe arterele din județ

Acțiunile polițiștilor rutieri din ultimele 48 de ore au urmărit depistarea și sancționarea celor care nu respectă regulile de circulație, cît și asigurarea unui trafic fluent.
Cu ocazia acțiunilor au ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:23
(18334 vizualizări - 0 comentarii)


Fura calea ferată

Duminică, 11 aprilie a.c., în jurul orei 19.00, lucrătorii Postului de Poliție Transporturi Feroviare au fost sesizați de personalul de serviciu în stația Urziceni, cu privire la faptul că aparatul de comandă ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:23
(22212 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune în sistem integrat

Sîmbătă, 10 aprilie a.c., în intervalul orar 23.00-3.00, polițiști din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, împreună cu agenți din cadrul Postului de Poliție Gheorghe-Doja și lucrători ai Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:22
(20096 vizualizări - 0 comentarii)


Și-a incendiat autoturismul

Sîmbătă, 10 aprilie a.c., în jurul orei 1.00, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că un bărbat, de 32 de ani, din municipiu, după ce a achiziționat un autoturism înmatriculat în Spania, l-a incendiat ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:22
(22380 vizualizări - 1 comentariu)


Suspect de furt, identificat

Duminică, 11 aprilie a.c., în jurul orei 18.00, agenții Postului de Poliție Grindu, au fost sesizați de un bărbat, de 59 de ani, din comuna Movilița, agent de pază la o stație de apă din localitate, despre ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:21
(20065 vizualizări - 0 comentarii)


«Mascați» la Grindu

Duminică, 11 aprilie a.c., în jurul prînzului, agenții Postului de Poliție Grindu aflați în serviciul de patrulare pe raza comunei au solicitat sprijinul Poliției Municipiului Urziceni pentru aplanarea ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:06
(21063 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Fierbinți-Tîrg, intervenții SMURD la Ciocîrlia și Ion Roată, animale împotmolite la Țăndărei

Incendii, salvări de animale, urgențe medicale sînt doar cîteva dintre evenimentele finalului de săptămînă ce au necesitat intervenția de urgență a pompierilor ialomițeni.
Duminică, 11 aprilie a.c., ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:00
(19003 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea «Alege viața»

Direcția Rutieră din cadrul IGPR a desfășurat vineri, 9 aprilie, între orele 10.00 și 20.00, o acțiune la nivel național pentru combaterea vitezei excesive și a altor abateri grave ce pun în pericol siguranța ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2010, 07:09
(21263 vizualizări - 0 comentarii)


Mesaj de condoleanțe al premierului Emil Boc

Primul-ministru Emil Boc a transmis un mesaj de condoleanțe omologului său polonez Donald Tusk, pentru a-și exprima regretul față de tragicul accident în care și-au pierdut viața Președintele Poloniei, ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2010, 17:11
(20649 vizualizări - 0 comentarii)


Trei copii, hoți de biciclete

În cadrul acțiunii executate de polițiștii din Fetești, pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor de furt, au fost depistate mai multe persoane, suspecte de comiterea unor astfel de fapte.
Așadar ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2010, 13:42
(20453 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...