Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia-Universitatea Tîrgoviște 44-7 (23-4)

Antrenament cu public

Eterna codașă, Universitatea Tărgoviște, nu a rupt gura tîrgului nici în meciul de sîmbătă, 1 februarie 2014. Așa cum o spune și scorul, rareori Martin, Nica și Tîlvăru au fost puse la încercare de ofensiva lipsită de vlagă a dîmbovițencelor. «S-a acumulat o oarecare oboseală din cauza drumului greu și asta și-a pus amprenta asupra jocului echipei noastre. Superioritatea Sloboziei este evidentă, dar în condiții normale scorul ar fi fost ceva mai strîns!» ne-a declarat Aurel Iancu, antrenorul oaspetelor. Domnia sa a adăugat: «Doar Școala 181 mai poate pune probleme Sloboziei în lupta pentru promovare... Eu cred, totuși, că veți merge în Liga Națională și sper să vă faceți bine temele și să rezistați... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 14:20 (4851 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

150 milioane de lei pentru spitale, farmacii și medici de familie

Cifrele Sănătății ialomițene în 2013

150 milioane de lei pentru spitale, farmacii și medici de familie

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a făcut public un raport privind modul în care au fost cheltuiți banii în sistemul sanitar din Ialomița pe parcursul anului precedent. Astfel, în cursul anului 2013, spitalele, farmaciile, medicii de familie sau laboratoarele private de analize medicale au beneficiat de un buget de 150 milioane de lei.

Situația financiară a Sănătății ialomițene în anul precedent
Oficialii Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița au remis publicității un raport privind cheltuielile pe care le-au efectuat în cursul anului 2013. Potrivit estimărilor... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 13:50 (5045 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Situl «Natura 2000», «un morman de hârtii» de 3,3 milioane de euro

ONG-urile fac legea în Ialomița

Situl «Natura 2000», «un morman de hîrtii» de 3,3 milioane de euro

La sfîrșitul săptămînii precedente, două ONG-uri obscure au anunțat public debutul a două proiecte care vizează «protecția biodiversității de-a lungul Coridorului Ialomiței». Concret, aproape trei sferturi din teritoriul județului nostru și un sfert din teritoriul Prahovei vor face obiectul unui plan de management european care își propune «menținerea stării de conservare a speciilor și habitatelor de desemnare din Situl „Natura 2000“». Teoretic, inițiativa este una lăudabilă, care va permite, ulterior, accesarea de fonduri europene pentru dezvoltarea activităților economice în zona respectivă. Practic, orice activitate economică în zonă ar putea fi blocată timp de 30 de luni, respectiv pînă la... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 12:50 (6423 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

«Putem ataca locul II!»

Fotbal, juniori, Ionescu vrea mai mult de la elevii săi

«Putem ataca locul II!»

În fotbalul slobozean se pune tot mai mult problema exploatării propriei pepiniere. După exemple mai vechi, cum ar fi Soare, Toma, Lazăr, sau mai noi ca Ibrian și Patrianca, un alt val de tinere speranțe zguduie poarta echipei mari a Unirii. Chițoiu-Topală,Bucurică, Manase, Pîrvu-Teodorescu, Avram-Patrianca, Alexe, Șolcănea-Mușat reprezintă formula standard a echipei de juniori A, iar din spate vin alți țineri de perspectivă ca Nedelcu, Nastasia sau Khalil. O parte dintre aceste nume ar putea îmbrăca în curînd tricoul de seniori. De altfel, așa cum se știe, mijlocașul Bogdan Patrianca este deja la al treilea sezon în echipa mare, bifînd și cîteva prezențe în liga secundă, chiar dacă are doar ... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 11:20 (5619 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

84 de apartamente ANL noi la Slobozia

Pînă la sfîrșitul acestui an

84 de apartamente ANL noi la Slobozia

Deși controversate, investițiile în blocurile ANL capătă concretețe. Încet, dar sigur, Slobozia reușește să construiască o zestre modestă de locuințe noi. La sfîrșitul acestui an, pe strada Nordului urmează să apară un nou bloc ANL, cu 84 de apartamente. La acest moment, Compania Națională de Investiții a avansat suma de 500 mii de lei pentru realizarea acestei investiții. Lucrările sînt executate de către firma Concivic, aceeași care a realizat primele două blocuri ANL de pe strada Nordului...

Cu o veste bună nu se face primăvară
La începutul săptămînii trecute au fost reluate... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 10:40 (10070 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Galben-albaștrii, în cantonament

Unirea a pierdut săptămîna trecută cu 3-0 amicalul cu Dunărea Călărași, partidă în urma căreia antrenorul Adrian Mihalcea a renunțat la fundașul central Marian Chiripuș. Astfel, pentru moment, singurele noutăți din lotul Sloboziei sînt Măstăcan, Coconașu și Ursu. În aceste zile, cu lotul galben-albaștrilor ar putea face joncțiunea mijlocașul ofensiv Andrei Matei, 24 de ani, ultima dată la Rapid București. Altfel, de marți, 4 februarie a.c., uniriștii se află pentru 10 zile în cantonament al Snagov. Pe lîngă cantonamente, fotbaliștii noștri vor susține și trei partide amicale cu Gloria Bistrița, FC Voluntari și FCM Cîmpina. Lotul deplasat de Adrian Mihalcea în cantonament este următorul:
... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 09:20 (5273 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile USL au primit partea leului

Bugetul județului, la mila Consiliului Județean Ialomița

Primăriile USL au primit partea leului

La nici 3 săptămîni de la primele dezbateri publice pe tema distribuirii sumelor de echilibrare pentru administrațiile locale, Consiliul Județean a decis: ca în fiecare an, primăriile USL primesc partea leului. Marți, 28 ianuarie 2014, consilierii județeni au votat pentru distribuirea, după algoritmul impus de președintele Silvian Ciupercă, 18,9 milioane de lei. Primarii PSD și PNL au primit sume care oscilează între 200 și 400 mii de lei, în timp ce primăriile PD-L se vor mulțumi cu firimiturile...

Un nou an, aceeași poveste
Povestea distribuirii sumelor de echilibrare provenite... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 07:50 (4577 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Înfrîngere cu FCM Cîmpina

Căutările continuă pentru Viitorul Axintele. Echipa lui Ion Nica trece prin transformări importante la nivelul lotului în această perioadă.Axintenii s-au întors la finele săptămînii trecute din cantonamentul de la Belciugatele, nu înainte de a bifa un joc amical cu prahovenii de la FCM Cîmpina. Dat fiind caracterul amical al partidei, Ion Nica a folosit formule diferite pentru fiecare repriză, astfel:
Repriza I: Răduță-Chiva, Matei, Pavelescu, A. Sava-Bogorodiță, Frangu, Gheorghe, Luca-Enciu, Dumitrescu.
Repriza a II-a: Dănciulescu-Vasile, Mihociu, Oprișan, Cioceanu-Dedu, Șelaru, Croitoru, Gheorghiu-Badea, Fătu.
Au mai intrat Cristil, Al. Sava... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 07:10 (4760 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Previziuni 2014 (II)

Previziuni 2014 (II)

Balanța 2014 un trend-an în ceea ce privește abundența venitului personal. Creativitatea dvs personală a fost extraordinară, a inspirat chiar și în 2013, iar această tendință va continua de-a lungul anului 2014, cu ajutorul lui Jupiter, planeta de oportunitate și abundență în casa Balanțelor. Ați muncit din greu pe parcursul anului trecut, cu Jupiter-planeta de cadouri, care aruncă tot felul de provocări și oportunități în cale (dintre care unele au fost capete moarte, unele au dat roade). Vedeți linia de jos a destinului... După un an slab, sînteți gata pentru a culege recompensele și o veți face... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 06:20 (8726 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Procurorul Daniela Maria Manolache, noul șef al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița

EXCLUSIV: Procurorul Daniela Maria Manolache, noul șef al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița

De la sfîrșitul săptămînii precedente, Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița are o nouă conducere. Procurorul Daniela Maria Manolache, din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, a fost învestită să ocupe interimar, pentru o perioadă de 6 luni, funcția de prim-procuror al Parchetului Județean. Potrivit ierarhiei, inițial funcția a fost deținută de Ion Aurelian, actualul prim-procuror adjunct al unității imediat după ce DNA a pus în mișcare acțiunea penală împotriva lui Cătălin Hristescu, fostul șef al PT Ialomița.
Revenind, activitatea profesională a magistratului Daniela Maria Manolache este impresionantă. În cei 3 ani petrecuți la Parchetul Local Slobozia, domnia sa, beneficiind... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2014, 18:15 (31061 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Băut fiind, edilul Ușurelu a provocat un accident rutier!

Dosar penal pentru primarul din Andrășești

Băut fiind, edilul Ușurelu a provocat un accident rutier!

Duminică, 2 februarie 2014, primarul comunei Andrășești a fost implicat într-un accident rutier. Mai exact, Ionel Ușurelu a lovit o mașină în care se aflau patru persoane. În urma evenimentului rutier, primarul și-a petrecut o noapte internat în Spitalul Județean de Urgență Slobozia...
Din dinamica accidentului rutier rezultă, la prima vedere, faptul că primarul Ionel Ușurelu din Andrășești a lovit mașina în care se aflau cele 4 persoane. Respectivul autovehicul se deplasa pe direcția Urziceni-Slobozia, iar la Andrășești a fost acroșat de autoturismul primarului Ușurelu, care venea de pe drumul județean care duce către Albești și dorea să pătrundă pe DN2A. Testat cu aparatul Drager, polițiștii... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2014, 15:10 (22456 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Meritam să fiu eliberat. Am primit o pedeapsă mai mare decât trebuia!»

Primul deținut eliberat de noul Cod Penal, la Slobozia

«Meritam să fiu eliberat. Am primit o pedeapsă mai mare decît trebuia!»

1 februarie 2014 este o zi istorică în dreptul românesc. Noile Coduri Penal și de Procedură Penală au intrat în vigoare. Normele juridice  prin care infractorii sînt trași la răspundere au avut efecte și la Slobozia. Doi deținuți au beneficiat de eliberare de îndată din închisoare, pentru că, după noul Cod Penal, au ispășit deja pedepsele la care au fost condamnați...

Povestea unui condamnat eliberat Primul deținut încarcerat la Penitenciarul Slobozia care a beneficiat de privilegiul de a fi eliberat de noul Cod Penal este cetățeanul român de orginie turcă Ilias Saban. Acesta a... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2014, 21:10 (8293 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infrastructură rutieră cu dosar penal

Consiliul Județean Ialomița, în vizorul anchetatorilor

Infrastructură rutieră cu dosar penal

Mariajul dintre autoritățile județene și SC Oyl Company Holding AG a trezit interesul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Potrivit unei adrese remise de către instituție, la solicitarea noastră, «pe rolul unității noastre de Parchet se află înregistrat un dosar penal în care se efectuează cercetări față de mai multe persoane sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de abuz în serviciu contra intereselor publice». Obiectul acestui dosar îl reprezintă investiția Consiliului Județean Ialomița în modernizarea drumului județean DJ201A Coșereni-Adîncata...

Dosar penal pentru un drum cu probleme... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 15:20 (18167 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Circulația revine la normal, jandarmii deszăpezesc sinistrații...

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează că vineri, 31 ianuarie 2014, orele 14,30, rămîn impracticabile următoarele drumuri județene:
DJ313-între localitățile Axintele și Horia;
DJ203F-între localitățile Iazu și Dumitrești;
DJ212-între localitățile Fetești și Movila.

La această oră, în județ, nu mai există nicio localitate izolată. Autoritățile publice locale fac o evaluare a necesităților din fiecare localitate care a fost izolată, iar în caz de necesitate vor fi disponibilizate forțe de la MApN, IJJ și ISUJ. La această oră s-a ajuns la toate urgențele medicale. Toate localitățile din județ sînt alimentate cu energie electrică. La această... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 14:35 (7014 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rovana Plumb, interesată de eficiența autorităților județene

Ministrul Mediului a vizitat Ialomița

Rovana Plumb, interesată de eficiența autorităților județene

Vineri, 31 ianuarie 2014, ministrul Mediului, Rovana Plumb, a vizitat Ialomița. Ea și-a dorit să verifice care este rezultatul activităților desfășurate de autoritățile locale și județene în procesul de deszăpezire. Rovana Plumb a fost așteptată la sediul Prefecturii Ialomița de către prefectul Gigi Petre și președintele Consiliului Județean Ialomița. Întîlnirea s-a produs la orele 10,30 și a fost urmată de o vizită în teren. «Voi rămîne în județ atît timp cît va fi nevoie, pentru a mă asigura că toate localitățile izolate au fost deszăpezite!» a declarat ea pentru presa locală. În dimineața zilei de 31 ianuarie 2014, singurele localități izolate erau Gheorghe Doja, Frățilești și Bucșa. Autoritățile... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 12:45 (6696 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Femeie omorâtă de neglijența autorităților...

Primăria Slobozia ucide asistații sociali

Femeie omorîtă de neglijența autorităților...

Persoanele asistate social sînt, de cele mai multe ori, doar simple surse de venit pentru familiile care ar trebui să le sprijine. La Slobozia, o femeie paralitică de 51 de ani a murit din cauza faptului că soțul său, beneficiar direct al indemnizației pe care statul i-o acorda bolnavei, a tratat-o cu indiferență. Bărbatul și-a luat angajamentul că va avea grijă de sănătatea femeii, dar nu a făcut-o. Lunar, acesta primea pentru a-și întreține soția suma de 2200 de lei... În ciuda acestui fapt, ea a murit flămîndă și plină de răni! Vina în acest caz o poartă și asistenții sociali ai Primăriei Slobozia. Deși cunoșteau situația de foarte mult timp, aceștia au refuzat să-l decadă din drepturi pe soț... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 11:10 (7409 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Mergem în Ligă!

Handbal, HM Buzău-Unirea Slobozia, 20-25 (11-14)

Mergem în Ligă!

Greu de crezut că ceva sau cineva o mai poate opri pe Unirea Slobozia din drumul spre Liga Națională. Cel mai dificil «dop» de pe tronsonul de drum Divizia A-Liga Națională a fost spart sîmbătă, 25 ianuarie a.c., cînd fetele pregătite de Liviu Paraschiv le-au învins pe handbalistele de la HM Buzău chiar la ele acasă. În acest moment Unirea este lider incontestabil și imbatabil, cu 34 de puncte. O urmează Buzăul, cu 30 de puncte și Școala 181, cu 29 de puncte. Sîntem șefi de coloană și stăpîni ai volanului. Ar mai fi două ambuteiaje minore acasă, cu Școala 181 și Știința, dar le vom depăși cu siguranță. Una peste alta, în Slobozia viscolește a promovare. Să declarăm stare de alertă?!
Prin zăpadă, spre victorie... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 10:50 (10006 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Reglare de conturi la AXA. Agresorii se plimbă liberi prin oraș!

Slobozia: Reglare de conturi la AXA. Agresorii se plimbă liberi prin oraș!

Joi, 23 ianuarie 2014, în fața barului AXA din Slobozia a avut loc o altercație în care au fost implicați mai mulți interlopi locali. Potrivit martorilor oculari, un grup de 6 persoane, înarmate cu topoare și răngi, au distrus un autoturism și l-au rănit grav pe unul dintre pasageri. Victima se află în acest moment la Spitalul  Județean Slobozia, cu picioarele fracturate și capul spart...
Teroare la AXA, în plină stradă În seara zilei de joi, 23 ianuarie 2014, în fața barului AXA, 6 indivizi înarmați cu topoare și răngi au distrus un autoturism și au rănit grav pe unul dintre cei 4 pasageri... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 09:20 (47154 vizualizări - 49 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

L-au luat pe Coconașu!

Unirea Slobozia a cedat în această perioadă, la Iași, al doilea marcator al turului, cu 5 reușite, și totodată principalul executant al loviturilor de pedeapsă și fazelor fixe. Este vorba de Liviu Mihai, care s-a înrolat pentru trei ani și jumătate în trupa lui Lăcătuș. În acest timp, la Slobozia, apar și noutăți. Cel mai cunoscut nume recent intrat în vestiarul Unirii este Cristian Coconașu, fotbalist pe care galben-albaștrii l-au mai vrut și în vară. Coconașu are 28 de ani și joacă mijlocaș central. Ultima echipă la care a evoluat este Farul Constanța, dar în trecut a mai activat și la Săgeata Năvodari, alături de care a bifat promovarea în Liga I și la Delta Tulcea unde a fost căpitan mai multe... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 08:50 (7846 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Sorin Iordache, vicecampion național la dublu

Tenis de cîmp

Sorin Iordache, vicecampion național la dublu

Tenisul slobozean continuă să surprindă plăcut în acest început de an. De data aceasta veștile bune vin de la sportivul clubului Tenis Con, Sorin Iordache, cel care săptămîna trecută a participat la Campionatul Național de Iarnă, desfășurat la București, și nu a plecat de-acolo cu mîna goală, ci cu argintul la proba de dublu. Pereche formată din slobozeanul Sorin Iordache și piteșteanul Călin Manda s-a sudat în competițiile ultimilor ani așa că așteptările erau oricum mari de la cei doi. Primele lor victime au fost Daniel Cosma și Răzvan Codescu, de care au trecut cu 6-3, 4-6, 12-10. Adversarii din semifinale, Edris Fetișleam și Luca Vidan au fost mai ușor de trecut: 6-1, 6-1. Din păcate, în finală... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 07:39 (5498 vizualizări - 6 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
283 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Flori și mărțișoare la Catedrala Urziceni

În perioada 1-3 martie a.c., Parohia «Sfinții Împărați Constantin și Elena» Urziceni, împreună cu grupul de Cateheză «Vlăstare Ortodoxe» au realizat acțiuni cu prilejul Mărțișorului. Vineri, 1 martie a ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 10:05
(3759 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 4-8 martie 2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație a rețelelor de electricitate. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 16:10
(6899 vizualizări - 0 comentarii)


Mărțișoare din partea polițiștilor ialomițeni

Mărțișoare din partea polițiștilor ialomițeni

A devenit deja o tradiție ca Poliția Rutieră să marcheze Ziua Mărțișorului, prin oferirea unor simboluri ale primăverii, doamnelor și domnișoarelor aflate în trafic. Sărbătoarea Mărțișorului este și o ocazie ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 14:15
(4001 vizualizări - 1 comentariu)


angajăm personal

pentru Cafenea și Loc de joacă
Depuneri CV la
[email protected]
Telefon 0728/908.831

1 Martie 2019, 12:50


Controale ale ITM Ialomița

În perioada 1-15.02.2019, inspectorii de muncă din domeniul Controlului Securitate și Sănătate în Muncă au efectuat 42 controale având ca obiectiv respectarea prevederilor referitoare la autorizarea funcționării ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 10:25
(3777 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni de combatere a braconajului piscicol și a delictelor silvice

Miercuri, 27 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului, pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, dar și a delictelor silvice, a colectării, transportului ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 10:15
(4814 vizualizări - 0 comentarii)


angajez (part-time)

Pentru că oferim calitate, ne mărim echipa!
Alătură-te echipei noastre!
Căutăm fete pentru interpretarea rolului
de URSITOARE BUNĂ în scenetele
pentru botez și nuntă.
Căutăm fete frumoase, responsabile,
dicție bună, minim talent actoricesc,
prezență scenică, domiciliul în Slobozia
și să aibă disponibilitate maximă
în week-end.

Dacă dorești să faci parte
din echipă, mă poți contacta
la telefon 0762/608.918

1 Martie 2019, 10:05


28 Februarie-Ziua Protecției Civile din România. «Porți Deschise» la ISU Ialomița!

Protecția civilă este o structură înființată încă de acum 86 de ani în România, cu scopul îndeplinirii sarcinilor umanitare destinate să protejeze populația civilă împotriva pericolelor, ostilităților sau ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 18:20
(3938 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: S-a răsturnat cu mașina

Marți, 26 februarie a.c., în jurul orelor 19,30, în apropiere de orașul Căzănești, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la locul ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:30
(4348 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Marți, 26 februarie a.c., o tânără de 18 ani, din Grindu, a fost depistată de către polițiști în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără a poseda permis de conducere pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:25
(3272 vizualizări - 0 comentarii)


Ilegalități cu lemne la o firmă din Dridu

Polițiști ialomițeni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, în urma verificărilor efectuate pe raza comunei Dridu, la o ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:20
(4639 vizualizări - 1 comentariu)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Luni, 25 februarie a.c., polițiștii din Grivița au depistat un bărbat, de 37 de ani, din județul Constanța, în timp ce transporta cu ajutorul unui autoturism 141,7 kg de pește din speciile crap, caras și ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 16:10
(4810 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Protopopiatului Slobozia

Vineri, 22 februarie a.c., în parteneriat cu elevii de la Școala Gimnazială nr. 5 Slobozia Nouă și Școala Gimnazială «Sfântul Andrei», Protopopiatul Slobozia a desfășurat activitatea de autocunoaștere cu ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 13:15
(3501 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale inspectorilor ITM Ialomița

În perioada 1-22.02.2019, inspectorii de muncă din domeniul Relațiilor de Muncă au efectuat un număr de 52 controale având ca obiectiv verificarea modului în care angajatorii respectă prevederile legislației ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 12:10
(3227 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Stingere focare de Pestă Porcină Africană, apariția de noi focare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, cu privire la ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 11:05
(4403 vizualizări - 3 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 200000 de lei, 29 permise reținute

În perioada 22-24 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, s-a intervenit la 106 evenimente ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 10:10
(4662 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Protest împotriva OUG 7/2019 la Tribunalul Ialomița

În urma ședinței Adunării Generale a Tribunalului Ialomița, desfășurată luni, 25 februarie 2019, oficialii instituției au ales să protesteze împotriva OUG 7/2019, privind modificările aduse Legilor Justiției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2019, 17:56
(6454 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Adâncata și Platonești

Joi, 21 februarie a.c., în jurul orelor 19,00, s-a produs un accident rutier în apropiere de localitatea Adâncata, soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce un bărbat, de 28 de ani, din Armășești, conducea ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2019, 17:20
(5285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Doi bărbați de 29, respectiv 43 de ani, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce conduceau autovehicule pe drumuri publice fără a posede permis de conducere. Totodată, un alt conducător auto ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2019, 17:10
(3749 vizualizări - 0 comentarii)


Urmăriți internațional, depistați de polițiștii ialomițeni

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au reușit identificarea a trei bărbați urmăriți internațional, pe numele cărora autoritățile au emis mandate europene. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:20
(5715 vizualizări - 0 comentarii)


Opt hoți din Făcăeni, cercetați după ce au furat din curtea unui consătean

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii feteșteni au identificat opt tineri, cu vârste între 14 și 20 ani, din Făcăeni, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Astfel, la data zilei de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:15
(8175 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr de 17 ani din Ion Roată, arestat după ce a furat un telefon

Un tânăr de 17, din Ion Roată, este bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie calificată», fapta fiind comisă pe teritoriul municipiului Urziceni. În fapt, la data de 20 februarie a.c., în timp ce ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:10
(5939 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Armă cu aer comprimat, deținută ilegal

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii din Urziceni au efectuat o percheziție pe raza comunei Bărcănești, la locuința unui bărbat, de 26 ani. În urma verificărilor, polițiștii au ridicat în vederea confiscării ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:05
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Cetățean bulgar, mort într-un accident rutier

Cotorca: Cetățean bulgar, mort într-un accident rutier

Un bărbat a murit în dimineața zilei de marți, 19 februarie 2019, după ce tirul pe care îl conducea s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea Drumului Național 2, în zona satului Cotorca. Șoferul a rămas ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2019, 11:20
(6541 vizualizări - 0 comentarii)


E-Distribuție Dobrogea: Atenție, se întrerupe curentul!

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în mai multe zone din ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 18:25
(7485 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Urziceni, două persoane rănite

Un accident rutier s-a produs joi, 14 februarie a.c., pe DN2A, în apropiere de muncipiul Uziceni, soldat cu rănirea a două persoane. În timp ce o tânără, de 21 ani, din Cosâmbești, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:35
(6928 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Șoferi beți și fără permis, la volan

Joi, 14 februarie a.c., polițiștii rutieri au depistat un bărbat, de 32 ani, din Urziceni în timp ce conducea un  autoturism pe raza localității Moldoveni, deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:30
(6922 vizualizări - 0 comentarii)


Tineri din Ion Roată, hoți din locuințe. Percheziții la Slobozia și Amara!

Joi, 14 februarie a.c., polițiștii Secției de Poliție Rurală Ion Roată au identificat trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 21 de ani, din Ion Roată, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:25
(8063 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cleric al Mânăstirii «Sfinții Voievozi», implicat într-un accident rutier

Slobozia: Cleric al Mânăstirii «Sfinții Voievozi», implicat într-un accident rutier

Accident rutier produs joi, 14 februarie 2019, pe șoseaua de centură a Sloboziei, în zona Mânăstirii «Sfinții Voievozi». Se pare evenimentul rutier ar fi fost provocat de un călugăr care slujește în cadrul ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2019, 19:10
(8206 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune de amploare a polițiștilor pe raza localității Movilița

Miercuri, 13 februarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale au efectuate pe raza comunei Movilița percheziții la persoane fizice bănuite de săvârșirea mai multor infracțiuni de «furt din locuință ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2019, 18:40
(6526 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...