Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Nu am venit să pierd timpul!»

Interviu neconvențional cu Viorel Ștefu, șeful Poliției ialomițene

«Nu am venit să pierd timpul!»

Este considerat «omul momentului». Prin măsurile adoptate în ultimii ani a contribuit la arestarea membrilor unor grupuri infracționale celebre în Ialomița. Însă meritul său incontestabil este acela de a fi contribuit la refacerea imaginii instituției pe care o conduce. În ciuda scandalurilor publice permanente din ultimii ani, a transformat Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița într-o instituție respectată și respectabilă. Viorel Ștefu a reușit acolo unde un lung șir de predecesori au dat greș, supraviețuind unor lupte inegale și învingînd sistemul atunci cînd nimeni nu se mai aștepta... De aceea îl declarăm, fără a greși prea mult, «omul momentului»!... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 17:30 (10092 vizualizări - 5 comentarii)

ANCHETĂ

Furtul «controlat» de camioane l-a aruncat pe Pralea 10 ani după gratii!

Viorel Duțu, noul «star» interlop al Sloboziei

Furtul «controlat» de camioane l-a aruncat pe Pralea 10 ani după gratii!

De mai bine de o săptămînă, peisajul infracțional al Sloboziei este completat de Viorel Duțu, zis și Pralea. A devenit cunoscut o dată cu demararea cercetărilor procurorilor Parchetului Local Slobozia în dosarul «Ștampila», anchetă în care sînt cercetați și 10 angajați ai Primăriei Slobozia. Legăturile sale cu mediul infracțional sunt însă mai vechi... În săptămîna precedentă, Pralea a fost condamnat la 10 ani de închisoare într-un dosar instrumentat, de data aceasta, de Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Acuzat de «înșelăciune», Pralea și-a furat singur un autocamion și o remorcă, luate în leasing, iar apoi a beneficiat de banii de pe asigurare. Astfel, el a reușit să prejudicieze societatea... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 14:50 (13238 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia-Universitatea Tîrgoviște 44-7 (23-4)

Antrenament cu public

Eterna codașă, Universitatea Tărgoviște, nu a rupt gura tîrgului nici în meciul de sîmbătă, 1 februarie 2014. Așa cum o spune și scorul, rareori Martin, Nica și Tîlvăru au fost puse la încercare de ofensiva lipsită de vlagă a dîmbovițencelor. «S-a acumulat o oarecare oboseală din cauza drumului greu și asta și-a pus amprenta asupra jocului echipei noastre. Superioritatea Sloboziei este evidentă, dar în condiții normale scorul ar fi fost ceva mai strîns!» ne-a declarat Aurel Iancu, antrenorul oaspetelor. Domnia sa a adăugat: «Doar Școala 181 mai poate pune probleme Sloboziei în lupta pentru promovare... Eu cred, totuși, că veți merge în Liga Națională și sper să vă faceți bine temele și să rezistați... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 14:20 (4851 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

150 milioane de lei pentru spitale, farmacii și medici de familie

Cifrele Sănătății ialomițene în 2013

150 milioane de lei pentru spitale, farmacii și medici de familie

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a făcut public un raport privind modul în care au fost cheltuiți banii în sistemul sanitar din Ialomița pe parcursul anului precedent. Astfel, în cursul anului 2013, spitalele, farmaciile, medicii de familie sau laboratoarele private de analize medicale au beneficiat de un buget de 150 milioane de lei.

Situația financiară a Sănătății ialomițene în anul precedent
Oficialii Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița au remis publicității un raport privind cheltuielile pe care le-au efectuat în cursul anului 2013. Potrivit estimărilor... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 13:50 (5045 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Situl «Natura 2000», «un morman de hârtii» de 3,3 milioane de euro

ONG-urile fac legea în Ialomița

Situl «Natura 2000», «un morman de hîrtii» de 3,3 milioane de euro

La sfîrșitul săptămînii precedente, două ONG-uri obscure au anunțat public debutul a două proiecte care vizează «protecția biodiversității de-a lungul Coridorului Ialomiței». Concret, aproape trei sferturi din teritoriul județului nostru și un sfert din teritoriul Prahovei vor face obiectul unui plan de management european care își propune «menținerea stării de conservare a speciilor și habitatelor de desemnare din Situl „Natura 2000“». Teoretic, inițiativa este una lăudabilă, care va permite, ulterior, accesarea de fonduri europene pentru dezvoltarea activităților economice în zona respectivă. Practic, orice activitate economică în zonă ar putea fi blocată timp de 30 de luni, respectiv pînă la... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 12:50 (6423 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

«Putem ataca locul II!»

Fotbal, juniori, Ionescu vrea mai mult de la elevii săi

«Putem ataca locul II!»

În fotbalul slobozean se pune tot mai mult problema exploatării propriei pepiniere. După exemple mai vechi, cum ar fi Soare, Toma, Lazăr, sau mai noi ca Ibrian și Patrianca, un alt val de tinere speranțe zguduie poarta echipei mari a Unirii. Chițoiu-Topală,Bucurică, Manase, Pîrvu-Teodorescu, Avram-Patrianca, Alexe, Șolcănea-Mușat reprezintă formula standard a echipei de juniori A, iar din spate vin alți țineri de perspectivă ca Nedelcu, Nastasia sau Khalil. O parte dintre aceste nume ar putea îmbrăca în curînd tricoul de seniori. De altfel, așa cum se știe, mijlocașul Bogdan Patrianca este deja la al treilea sezon în echipa mare, bifînd și cîteva prezențe în liga secundă, chiar dacă are doar ... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 11:20 (5619 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

84 de apartamente ANL noi la Slobozia

Pînă la sfîrșitul acestui an

84 de apartamente ANL noi la Slobozia

Deși controversate, investițiile în blocurile ANL capătă concretețe. Încet, dar sigur, Slobozia reușește să construiască o zestre modestă de locuințe noi. La sfîrșitul acestui an, pe strada Nordului urmează să apară un nou bloc ANL, cu 84 de apartamente. La acest moment, Compania Națională de Investiții a avansat suma de 500 mii de lei pentru realizarea acestei investiții. Lucrările sînt executate de către firma Concivic, aceeași care a realizat primele două blocuri ANL de pe strada Nordului...

Cu o veste bună nu se face primăvară
La începutul săptămînii trecute au fost reluate... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 10:40 (10070 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Galben-albaștrii, în cantonament

Unirea a pierdut săptămîna trecută cu 3-0 amicalul cu Dunărea Călărași, partidă în urma căreia antrenorul Adrian Mihalcea a renunțat la fundașul central Marian Chiripuș. Astfel, pentru moment, singurele noutăți din lotul Sloboziei sînt Măstăcan, Coconașu și Ursu. În aceste zile, cu lotul galben-albaștrilor ar putea face joncțiunea mijlocașul ofensiv Andrei Matei, 24 de ani, ultima dată la Rapid București. Altfel, de marți, 4 februarie a.c., uniriștii se află pentru 10 zile în cantonament al Snagov. Pe lîngă cantonamente, fotbaliștii noștri vor susține și trei partide amicale cu Gloria Bistrița, FC Voluntari și FCM Cîmpina. Lotul deplasat de Adrian Mihalcea în cantonament este următorul:
... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 09:20 (5273 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile USL au primit partea leului

Bugetul județului, la mila Consiliului Județean Ialomița

Primăriile USL au primit partea leului

La nici 3 săptămîni de la primele dezbateri publice pe tema distribuirii sumelor de echilibrare pentru administrațiile locale, Consiliul Județean a decis: ca în fiecare an, primăriile USL primesc partea leului. Marți, 28 ianuarie 2014, consilierii județeni au votat pentru distribuirea, după algoritmul impus de președintele Silvian Ciupercă, 18,9 milioane de lei. Primarii PSD și PNL au primit sume care oscilează între 200 și 400 mii de lei, în timp ce primăriile PD-L se vor mulțumi cu firimiturile...

Un nou an, aceeași poveste
Povestea distribuirii sumelor de echilibrare provenite... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 07:50 (4582 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Înfrîngere cu FCM Cîmpina

Căutările continuă pentru Viitorul Axintele. Echipa lui Ion Nica trece prin transformări importante la nivelul lotului în această perioadă.Axintenii s-au întors la finele săptămînii trecute din cantonamentul de la Belciugatele, nu înainte de a bifa un joc amical cu prahovenii de la FCM Cîmpina. Dat fiind caracterul amical al partidei, Ion Nica a folosit formule diferite pentru fiecare repriză, astfel:
Repriza I: Răduță-Chiva, Matei, Pavelescu, A. Sava-Bogorodiță, Frangu, Gheorghe, Luca-Enciu, Dumitrescu.
Repriza a II-a: Dănciulescu-Vasile, Mihociu, Oprișan, Cioceanu-Dedu, Șelaru, Croitoru, Gheorghiu-Badea, Fătu.
Au mai intrat Cristil, Al. Sava... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 07:10 (4760 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Previziuni 2014 (II)

Previziuni 2014 (II)

Balanța 2014 un trend-an în ceea ce privește abundența venitului personal. Creativitatea dvs personală a fost extraordinară, a inspirat chiar și în 2013, iar această tendință va continua de-a lungul anului 2014, cu ajutorul lui Jupiter, planeta de oportunitate și abundență în casa Balanțelor. Ați muncit din greu pe parcursul anului trecut, cu Jupiter-planeta de cadouri, care aruncă tot felul de provocări și oportunități în cale (dintre care unele au fost capete moarte, unele au dat roade). Vedeți linia de jos a destinului... După un an slab, sînteți gata pentru a culege recompensele și o veți face... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 06:20 (8733 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Procurorul Daniela Maria Manolache, noul șef al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița

EXCLUSIV: Procurorul Daniela Maria Manolache, noul șef al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița

De la sfîrșitul săptămînii precedente, Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița are o nouă conducere. Procurorul Daniela Maria Manolache, din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, a fost învestită să ocupe interimar, pentru o perioadă de 6 luni, funcția de prim-procuror al Parchetului Județean. Potrivit ierarhiei, inițial funcția a fost deținută de Ion Aurelian, actualul prim-procuror adjunct al unității imediat după ce DNA a pus în mișcare acțiunea penală împotriva lui Cătălin Hristescu, fostul șef al PT Ialomița.
Revenind, activitatea profesională a magistratului Daniela Maria Manolache este impresionantă. În cei 3 ani petrecuți la Parchetul Local Slobozia, domnia sa, beneficiind... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2014, 18:15 (31063 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Băut fiind, edilul Ușurelu a provocat un accident rutier!

Dosar penal pentru primarul din Andrășești

Băut fiind, edilul Ușurelu a provocat un accident rutier!

Duminică, 2 februarie 2014, primarul comunei Andrășești a fost implicat într-un accident rutier. Mai exact, Ionel Ușurelu a lovit o mașină în care se aflau patru persoane. În urma evenimentului rutier, primarul și-a petrecut o noapte internat în Spitalul Județean de Urgență Slobozia...
Din dinamica accidentului rutier rezultă, la prima vedere, faptul că primarul Ionel Ușurelu din Andrășești a lovit mașina în care se aflau cele 4 persoane. Respectivul autovehicul se deplasa pe direcția Urziceni-Slobozia, iar la Andrășești a fost acroșat de autoturismul primarului Ușurelu, care venea de pe drumul județean care duce către Albești și dorea să pătrundă pe DN2A. Testat cu aparatul Drager, polițiștii... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2014, 15:10 (22456 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Meritam să fiu eliberat. Am primit o pedeapsă mai mare decât trebuia!»

Primul deținut eliberat de noul Cod Penal, la Slobozia

«Meritam să fiu eliberat. Am primit o pedeapsă mai mare decît trebuia!»

1 februarie 2014 este o zi istorică în dreptul românesc. Noile Coduri Penal și de Procedură Penală au intrat în vigoare. Normele juridice  prin care infractorii sînt trași la răspundere au avut efecte și la Slobozia. Doi deținuți au beneficiat de eliberare de îndată din închisoare, pentru că, după noul Cod Penal, au ispășit deja pedepsele la care au fost condamnați...

Povestea unui condamnat eliberat Primul deținut încarcerat la Penitenciarul Slobozia care a beneficiat de privilegiul de a fi eliberat de noul Cod Penal este cetățeanul român de orginie turcă Ilias Saban. Acesta a... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2014, 21:10 (8293 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infrastructură rutieră cu dosar penal

Consiliul Județean Ialomița, în vizorul anchetatorilor

Infrastructură rutieră cu dosar penal

Mariajul dintre autoritățile județene și SC Oyl Company Holding AG a trezit interesul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Potrivit unei adrese remise de către instituție, la solicitarea noastră, «pe rolul unității noastre de Parchet se află înregistrat un dosar penal în care se efectuează cercetări față de mai multe persoane sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de abuz în serviciu contra intereselor publice». Obiectul acestui dosar îl reprezintă investiția Consiliului Județean Ialomița în modernizarea drumului județean DJ201A Coșereni-Adîncata...

Dosar penal pentru un drum cu probleme... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 15:20 (18167 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Circulația revine la normal, jandarmii deszăpezesc sinistrații...

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează că vineri, 31 ianuarie 2014, orele 14,30, rămîn impracticabile următoarele drumuri județene:
DJ313-între localitățile Axintele și Horia;
DJ203F-între localitățile Iazu și Dumitrești;
DJ212-între localitățile Fetești și Movila.

La această oră, în județ, nu mai există nicio localitate izolată. Autoritățile publice locale fac o evaluare a necesităților din fiecare localitate care a fost izolată, iar în caz de necesitate vor fi disponibilizate forțe de la MApN, IJJ și ISUJ. La această oră s-a ajuns la toate urgențele medicale. Toate localitățile din județ sînt alimentate cu energie electrică. La această... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 14:35 (7014 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Rovana Plumb, interesată de eficiența autorităților județene

Ministrul Mediului a vizitat Ialomița

Rovana Plumb, interesată de eficiența autorităților județene

Vineri, 31 ianuarie 2014, ministrul Mediului, Rovana Plumb, a vizitat Ialomița. Ea și-a dorit să verifice care este rezultatul activităților desfășurate de autoritățile locale și județene în procesul de deszăpezire. Rovana Plumb a fost așteptată la sediul Prefecturii Ialomița de către prefectul Gigi Petre și președintele Consiliului Județean Ialomița. Întîlnirea s-a produs la orele 10,30 și a fost urmată de o vizită în teren. «Voi rămîne în județ atît timp cît va fi nevoie, pentru a mă asigura că toate localitățile izolate au fost deszăpezite!» a declarat ea pentru presa locală. În dimineața zilei de 31 ianuarie 2014, singurele localități izolate erau Gheorghe Doja, Frățilești și Bucșa. Autoritățile... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 12:45 (6696 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Femeie omorâtă de neglijența autorităților...

Primăria Slobozia ucide asistații sociali

Femeie omorîtă de neglijența autorităților...

Persoanele asistate social sînt, de cele mai multe ori, doar simple surse de venit pentru familiile care ar trebui să le sprijine. La Slobozia, o femeie paralitică de 51 de ani a murit din cauza faptului că soțul său, beneficiar direct al indemnizației pe care statul i-o acorda bolnavei, a tratat-o cu indiferență. Bărbatul și-a luat angajamentul că va avea grijă de sănătatea femeii, dar nu a făcut-o. Lunar, acesta primea pentru a-și întreține soția suma de 2200 de lei... În ciuda acestui fapt, ea a murit flămîndă și plină de răni! Vina în acest caz o poartă și asistenții sociali ai Primăriei Slobozia. Deși cunoșteau situația de foarte mult timp, aceștia au refuzat să-l decadă din drepturi pe soț... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 11:10 (7409 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Mergem în Ligă!

Handbal, HM Buzău-Unirea Slobozia, 20-25 (11-14)

Mergem în Ligă!

Greu de crezut că ceva sau cineva o mai poate opri pe Unirea Slobozia din drumul spre Liga Națională. Cel mai dificil «dop» de pe tronsonul de drum Divizia A-Liga Națională a fost spart sîmbătă, 25 ianuarie a.c., cînd fetele pregătite de Liviu Paraschiv le-au învins pe handbalistele de la HM Buzău chiar la ele acasă. În acest moment Unirea este lider incontestabil și imbatabil, cu 34 de puncte. O urmează Buzăul, cu 30 de puncte și Școala 181, cu 29 de puncte. Sîntem șefi de coloană și stăpîni ai volanului. Ar mai fi două ambuteiaje minore acasă, cu Școala 181 și Știința, dar le vom depăși cu siguranță. Una peste alta, în Slobozia viscolește a promovare. Să declarăm stare de alertă?!
Prin zăpadă, spre victorie... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 10:50 (10007 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Reglare de conturi la AXA. Agresorii se plimbă liberi prin oraș!

Slobozia: Reglare de conturi la AXA. Agresorii se plimbă liberi prin oraș!

Joi, 23 ianuarie 2014, în fața barului AXA din Slobozia a avut loc o altercație în care au fost implicați mai mulți interlopi locali. Potrivit martorilor oculari, un grup de 6 persoane, înarmate cu topoare și răngi, au distrus un autoturism și l-au rănit grav pe unul dintre pasageri. Victima se află în acest moment la Spitalul  Județean Slobozia, cu picioarele fracturate și capul spart...
Teroare la AXA, în plină stradă În seara zilei de joi, 23 ianuarie 2014, în fața barului AXA, 6 indivizi înarmați cu topoare și răngi au distrus un autoturism și au rănit grav pe unul dintre cei 4 pasageri... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 09:20 (47156 vizualizări - 49 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
328 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ISU Ialomița: Caravana «Fii pregătit!»

Sâmbătă, 29 septembrie a.c., între orele 10,00-17,00, va ajunge în orașul Slobozia caravana SMURD «Fii pregătit!». Aceasta va fi amplasată pe bulevardul Chimiei, în Piața Unirii și are ca scop instruirea ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2018, 18:15
(5536 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse și servicii agricole
cu sediul în loc. Cosâmbești, jud. Ialomița
angajează
ȘOFERI AUTOCAMION
Cerințe:
-studii medii
-permis de conducere categoria B și C+E
-experiență în conducerea
autocamioanelor >3,5 to minim 1 an
-fără cazier judiciar
-atestat valabil de șofer profesionist transport marfă
-atestat valabil ADR
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport intern
Responsabilități:
-participă la operațiunile de încărcare
și descarcăre a autovehiculului
Beneficii:
-pachet salarial atractiv
-card analize medicale
-telefon
CV-urile se pot depune
atât la sediul din Cosâmbești
cât și pe următoarea adresă de
email: [email protected]
Relații se pot obține și
la telefon 0749/082.231

28 Septembrie 2018, 13:05


Urziceni: S-a înecat la pescuit

Marți, 25 septembrie 2018, în jurul orelor 14,00, un apel primit la Dispeceratul ISU Ialomița semnala prezența a doi bărbați în zona unei amenajări hidrotehnice din beton, aflată pe râul Ialomița, în apropierea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 12:05
(5901 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni înecat


Cosâmbești: Prins cu aproape 100 kg de pește în portbagaj

Polițiștii ialomițeni acționează periodic în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii faptelor ilegale asociate din pescuitul ilegal. Astfel, a fost depistat, pe raza localității Cosâmbești ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 11:45
(5773 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente în Ialomița: Două persoane decedate, patru rănite

În cursul zilei de marți, 25 septembrie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere. Primul eveniment s-a produs în jurul orelor 16,00, în apropiere de comuna Sinești și s-a soldat ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 11:15
(5640 vizualizări - 0 comentarii)


Deținătorii de câini periculoși, în atenția polițiștilor ialomițeni

În perioada septembrie-decembrie 2018, polițiștii ialomițeni desfășoară acțiuni de prevenire a oricăror incidente în care sunt implicați câinii periculoși sau agresivi și de verificare a modului de respectare ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 11:05
(5338 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu la Țăndărei

Joi, 27 septembrie 2018, de la orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează în orașul Țăndărei un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 10:45
(5298 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 19 octombrie 2018, orele 9,00, «Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți». Evenimentul se va desfășura la Slobozia, în ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2018, 20:20
(5420 vizualizări - 0 comentarii)


Adâncata: Și-a pierdut viața strivit de un utilaj

Un bărbat de 37 de ani din comuna ialomițeană Adâncata și-a pierdut viața marți, 25 septembrie 2018, în urma unui accident de muncă petrecut pe raza județului Bistrița Năsăud. Bărbatul lucra la amenajarea ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2018, 18:30
(6163 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Atenție la înșelăciuni!»

În perioada septembrie-octombrie 2018, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița derulează activități informativ-preventive în cadrul campaniei de prevenire a infracțiunilor de înșelăciune «Atenție ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 19:25
(4889 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 240000 de lei, 30 de permise reținute

Polițiștii au intervenit, în perioada 21-23 septembrie, la peste 100 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Astfel, la acest sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au fost angrenați în 26 de ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 19:20
(4926 vizualizări - 0 comentarii)


Corul Academic «Divina Armonie» va concerta la Hramul Catedralei Episcopale Slobozia

Luni, 1 octombrie 2018, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor, va sărbători hramul de toamnă al Catedralei Episcopale «Acoperământul Maicii Domnului ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 18:20
(5598 vizualizări - 0 comentarii)


A treia ediție a campaniei «Educația-prioritate a Bisericii», derulată în parohiile Protopopiatului Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, în parohiile din Protopopiatul Urziceni a fost derulată cea de-a treia ediție a proiectului social-filantropic «Educația-prioritate a Bisericii», în ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 18:05
(6989 vizualizări - 0 comentarii)


«Zilele Recoltei 2018», la Slobozia

Primăria Municipiului Slobozia vă invită la Sărbătoarea Recoltei, în perioada 29-30 septembrie 2018. La «Zilele Recoltei 2018», roadele pământului vor fi etalate pe tarabe de către cei mai gospodari producători ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 17:55
(3837 vizualizări - 0 comentarii)


«Centenarul Filmului Românesc», la Slobozia

Municipiul Slobozia intră pe harta celor o sută de orașe din țară care găzduiesc «Centenarul Filmului Românesc», un proiect de anvergură națională inițiat de Agerpres. Sâmbătă, 29 septembrie 2018, la Casa ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 12:40
(2917 vizualizări - 0 comentarii)


AJFOM Ialomița: Locuri de muncă în agricultură-Spania, campania 2019

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES România, oferă 950 locuri de muncă vacante în Spania pentru munca sezonieră în agricultură la recoltarea căpșunilor ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 11:10
(3138 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Și-a înjunghiat fiul cu un cuțit

Polițiștii ialomițeni au deschis o anchetă într-un posibil caz de «tentativă de omor». Un bărbat este cercetat penal după ce, în cursul nopții de marți, 18/19 septembrie 2018, și-a înjunghiat fiul cu un ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:25
(4898 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pește fără documente, confiscat de polițiști

Fetești: Pește fără documente, confiscat de polițiști

Polițiștii ialomițeni au acționat marți, 18 septembrie a.c., pe raza județului, sub coordonarea polițiștilor din cadrul Direcției de Ordine Publică, în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:05
(4869 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Accident cu două persoane rănite

Marți, 18 septembrie a.c., în jurul orelor 12,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație, două persoane fiind rănite. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:00
(3745 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Valea Măcrișului: Beat la volan, a provocat un accident

Marți, 18 septembrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza comunei Valea Măcrișului s-a produs un accident soldat cu pagube materiale. Astfel, șoferii celor două autoturisme implicate ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 16:55
(4997 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A furat dintr-o barcă rucsacul unei femei

Polițiștii feteșteni au fost sesizați luni, 17 septembrie a.c., cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri dintr-o ambarcațiune aflată pe malul brațului Borcea. În urma sesizării, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 16:50
(8729 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Muniție neexplodată, descoperită la Movilița și Armășești

Muniție neexplodată, descoperită la Movilița și Armășești

Duminică, 16 septembrie a.c., pe un  teren agricol de pe raza comunei Movilița a fost descoperită o mină antitanc cu înveliș metalic, aflată într-o stare avansată de uzură. De asemenea, marți, 18 septembrie ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 15:20
(4942 vizualizări - 0 comentarii)


Scrimerul George Dragomir a câștigat «Cupa României»

Scrimerul George Dragomir a câștigat «Cupa României»

Orașul Iași a fost gazda «Cupei României», la scrimă cadeți și juniori 2018. Așa cum era de așteptat, cel mai bun junior al momentului, George Dragomir, legitimat la CSM Unirea Slobozia, si-a respectat ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 20:19
(5004 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism căutat de autoritățile din Arad, depistat la Fetești

Un autoturism care figura în bazele de date ca fiind sustras, căutat pentru confiscare de autoritățile din județul Arad, a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:50
(3744 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Luni, 17 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Stelnica au depistat un bărbat, de 61 de ani, din Vlădeni, în timp ce încerca să comercializeze pește din speciile plătică și mreană ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:40
(5183 vizualizări - 0 comentarii)


Feteștean urmărit internațional, depistat de polițiști

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru infracțiuni contra persoanei și contra patrimoniului, fapte comise în Italia. Astfel ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:25
(4870 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Cântece de iubire» pe esplanada Centrului Cultural

Joi, 20 septembrie 2018, începând cu orele 18,00, pe esplanada Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» va fi susținut recitalul «Cântece de iubire». Soliști vor fi soprana Irina Iordăchescu și chitaristul ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 15:10
(4947 vizualizări - 0 comentarii)


Rădulești: Hoți din autoturisme, reținuți de polițiști

Polițiștii Secției de Poliție Rurală Jilavele cercetează patru tineri, cu vârste cuprinse între 20 și 24 de ani, toți din comuna Movilița, aceștia fiind bănuiți de comiterea infracțiunii de «furt». Sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 11:05
(3577 vizualizări - 0 comentarii)


Se lansează «Ro Alert»

Sâmbătă, 15 septembrie 2018, începând cu orele 11,00, va fi lansat la nivel național portalul «Ro Alert», de la sediul Ministerul Afacerilor Interne. Evenimentul va fi realizat în sistem ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2018, 20:15
(3520 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în mai multe localități ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2018, 17:20
(5841 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...