Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, juniori C

CSS Slobozia a cîștigat «Cupa de Iarnă»

În urmă cu cîteva zile, Direcția Județeană pentru Sport Ialomița a organizat «Cupa de Iarnă», competiție fotbalistică adresată juniorilor C (copii născuți în anii 2000-2001). La start s-au prezentat patru echipe: CSS Slobozia, AFC Unirea 04, precum și grupele de juniori din Bărcănești și Bucu. După ce au evoluat în sistemul «fiecare cu fiecare», Cupa a fost ridicată de tinerii fotbaliști ai CSS Slobozia, victorioși în toate trei confruntările.
«Mă bucur pentru acest rezultat și, mai cu seamă, pentru faptul că această grupă de juniori a demonstrat încă o dată că este alcătuită din copii foarte talentați care, dacă totul va fi bine și vor lucra cu seriozitate, pot ajunge fotbaliști buni. ... [citește_tot_articolul]

23 Decembrie 2013, 07:49 (7599 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Tamponatorul» Jipa, în război cu proxeneții din Slobozia

«Tamponatorul» Jipa, în război cu proxeneții din Slobozia

O scrisoare remisă redacției Independent, în urmă cu o săptămînă, scoate la iveală detalii uluitoare despre modul în care acționează proxeneții din Slobozia. Documentul este semnat de Ionuț Alexandru Jipa, supranumit și «tamponatorul». El a fost închis anul trecut, în luna mai, după ce a fost depistat drept capul unei rețele specializată în provocarea intenționată de accidente rutiere. Din Penitenciarul Arad, unde se află în prezent, Jipa povestește cum soția sa a devenit damă de companie pentru un proxenet local...

Proxeneții i-au furat soția... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2013, 13:58 (16232 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Iulian Teodosiu, Sportivul Anului 2013

CSS Slobozia a decis

Iulian Teodosiu, Sportivul Anului 2013

Nu a fost deloc greu pentru profesorii Clubului Sportiv Școlar din Slobozia să desemneze Sportivul Anului 2013. Cu siguranță, deși Asociația Județeană pentru Sport nu-și dăduse publicității clasamentul pînă la închiderea ediției podiumul, cel puțin, va fi identic cu al CSS. Revenind la sportul școlar putem spune că acesta a reprezentat din nou cu brio Slobozia pe plan național. 14 sportivi ai CSS sînt incluși în Top 10, fiind reprezentate toate disciplinele cu excepția fotbalului, rămas doar cu grupele de copii. După mulți ani, un loc aparte în acest top îl are atletismul, unde Ionela Pușcașu a demonstrat în 2013 că are «mînă bună», iar performanțele au apărut la nivelul copiilor și în anii următori... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2013, 11:14 (10049 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia, «agent imobiliar»

Afaceri ratate în Consiliul Local

Primăria Slobozia, «agent imobiliar»

Administrația slobozeană a propus la ședința din 28 noiembrie 2013, printr-un proiect de hotărîre, un schimb de terenuri perdant pentru comunitate. Concret, proiectul propunea un schimb de terenuri între municipalitate și un anume Cornescu Haralambie pentru o sumă care depășește cu puțin 100 de euro. Deși a fost retras de pe ordinea de zi, proiectul a născut controverse și a ridicat serioase semne de întrebare...

Un proiect nevinovat
Administrația slobozeană este binecunoscută pentru generozitate cu care cedează terenurile aflate în proprietatea publică. Fie că vorbim de oficiali... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2013, 10:13 (10155 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Semne bune după dubla cu Roman

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Semne bune după dubla cu Roman

Echipa de handbal a Unirii Slobozia a profitat de pauza competițională datorată participării echipei naționale la Campionatul Mondial din Serbia (ne cerem scuze că v-am amintit...) și a bifat deja o dublă confruntare cu o echipă de Ligă Națională. S-a întîmplat pe 13 și 14 decembrie 2013, la Roman, cu HCM din localitate, formația de pe locul 3 al primei divizii. Echipa nemțeană a beneficiat de aportul întregului lot, vedete ca Tereza Pîslaru, Agrigoroaie, Băbeanu sau Horobeț nefiind convocate pentru Serbia. Slobozia a mers la Roman fără Monica Ștefan, care a renunțat la handbal datorită fericitului fapt că este însărcinată. Totodată, conducătorul de joc Andreea Dospin trece printr-un moment mai... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2013, 18:01 (8268 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

4 jucători de la Cernica la Axintele

«Vom porni în această iarnă reconstrucția în jurul nucleului pe care l-am format în ultimii ani la această echipă!» ne-a declarat zilele trecute antrenorul Viitorului Axintele, Ion Nica. Zis și făcut. Săptămîna trecută, conducerea alb-verzilor a parafat 4 achiziții, toate de la colega de serie Progresul Cernica. Cel mai sonor nume este cel al lui Adrian Enciu, 21 de ani, golgheterul din sezonul de toamnă al echipei ilfovene. Printre «victimele» acestuia s-a numărat și apărarea trupei ialomițene. A fost adus, de asemenea, fundașul stînga Andrei Sava, 23 de ani, fost în urmă cu doi ani la Politehnica Timișoara. Acesta este fiul rapidisto-dinamovistului din anii ’80 ai secolului trecut Cristian ... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2013, 17:00 (5965 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șoselele din Ialomița, împânzite de șoferi «alcoolizați»

Șoselele din Ialomița, împînzite de șoferi «alcoolizați»

Potrivit statisticilor, condusul sub influența băuturilor alcoolice reprezintă o cauză importantă pentru producerea accidentelor de circulație. Timp de 12 luni, în Ialomița au fost depistați în trafic, în stare de ebrietate, 400 de șoferi. Cea mai mare alcoolemie, de 4 miligrame la mie, a fost sesizată în cazul unui participant la trafic din Fetești... Instanța însă i-a lăsat liberi pe toți acești șoferi, motivul invocat fiind «nu reprezintă pericol social»...

La drum în stare de ebrietate Potrivit Codului Rutier, încă în vigoare, orice alcoolemie mai mare de 0,11 miligrame alcool pur... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2013, 16:19 (5666 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Gruparea «Băhăian», cercetată pentru fraude bancare

Gruparea «Băhăian», cercetată pentru fraude bancare

Cercetat și condamnat de judecătorii Tribunalului Ialomița la 20 de ani de închisoare pentru inițiere de grup infracțional și 26 de ani de Înalta Curte de Casație și Justiție a României, pentru crime în stil mafiot, Sergiu Băhăian și locotenenții săi au ajuns din nou în fața instanței. Noul dosar vizează fraude bancare și se află pe rolul Tribunalului București.

Noi acuzații Alături de mafiotul Sergiu Băhăian mai sunt duși în fața Tribunalului București alți 3 locotenenți de-ai săi. Vorbim despre Dan Negureanu, Marian Edward Mărculescu și Vasilache Gheorghe. Numele primilor doi apare... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2013, 11:18 (5695 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Slobozia: Deputatul PSD Marian Neacșu, trimis în judecată pentru «conflict de interese»

Slobozia: Deputatul PSD Marian Neacșu, trimis în judecată pentru «conflict de interese»

Decizie suprinzătoare a procurorilor Parchetului Înaltei Curți de Casație și Justiție. Anchetatorii au finalizat cercetările în cazul deputatului PSD Marian Neacșu. Aceștia l-au trimis în judecată pe parlamentarul ialomițean sub acuzația de «conflict de interese»...
Marian Neacșu se află la al doilea mandat de deputat în Colegiul 2 Slobozia. Potrivit rechizitoriului procurorilor, «inculpatul Neacșu Marian, în calitate de deputat în cadrul Parlamentului României, a formulat cererea de angajare a fiicei sale în cadrul biroului său parlamentar și apoi a avizat contractul de muncă pe perioadă determinată (iulie 2009-decembrie 2012), în baza căruia s-a realizat în mod direct un folos material pentru aceasta»... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2013, 19:31 (22579 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile sunt pregătite pentru deszăpezire

Cel puțin la nivel declarativ

Autoritățile sînt pregătite pentru deszăpezire

Pentru prima dată în ultimii 23 de ani, autoritățile județene sînt pregătite pentru deszăpezire. Potrivit declarațiilor oficiale, Ialomița are peste 50 de utilaje pregătite să curețe zăpada. Prefectul județului Ialomița, Gigi Petre, avertizează că nu va ezita să închidă drumurile, dacă această măsură se va impune...

Prevenția e mama deszăpezirii
Deși riscul unui viscol de proporții în Ialomița este scăzut, autoritățile județene susțin că sînt pregătite pentru iarnă. Conform informațiilor oficiale, la acest moment, peste 50 de utilaje de deszăpezire se află în stand-by, iar oficialii... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2013, 16:01 (6003 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Jacheta care sună la 112

Jacheta care sună la 112

Pentru că era în criză de timp, a inventat tricoul care încarcă telefonul. Fiindcă invenția s-a dovedit a fi un succes, Costin a mers mai departe... Concursuri, platforme de inventică on-line, mentori care te ajută să-ți transformi visele high-tech în realitate.... Iar acum, jacheta care sună la 112. Noua invenție a tînărului, deși aflată la faza de prototip, e perfect funcțională. Iar cînd se plictisește de inventat aplicații practice, Costin lucrează de zor la noii lui roboți-sumo. Acolo l-am și cunoscut, în atelierul de automodele de la Palatul Copiilor din Slobozia, meșterind la o soluție pentru ca robotul său să devină invincibil...

Dependența de gadgeturi... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2013, 14:50 (15185 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Senatorul Pavel și salariile primarilor

Ialomița, între politică și administrație

Senatorul Pavel și salariile primarilor

După un an de mandat, senatorul Marian Pavel reușește să se țină de cuvînt. Una dintre inițiativele sale, respectiv cea privind majorarea salariilor din administrația publică locală, a fost aprobată de către Senat. Teoretic, cu puțină voință politică, salariile primarilor de la orașe și sate, ar putea crește cu 3-400 de lei, începînd din 2015. Întrebarea care se impune în acest context nu este dacă merită sau nu edilii locali acest plus la salar... E clar, îl merită! Însă Independent crede că nu e pentru cine se pregătește. Și, evident, o putem dovedi!

O inițiativă liberală la un social-democrat... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2013, 16:00 (21962 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alexandru Stoica a primit «Crucea Sloboziei în Grad de Cavaler»

Vrednic este primarul Sloboziei!

Alexandru Stoica a primit «Crucea Sloboziei în Grad de Cavaler»

Sfîntul Nicolae i-a adus primarului Sloboziei una dintre cele mai rîvnite ordine ale Episcopiei Sloboziei și Călărașilor. El a primit «Crucea Sloboziei în Grad de Cavaler» alături de Alexandru Potor, președintele GAL «Dunărea de Jos». Edilul orașului a primit acest însemn «pentru lucrarea pilduitoare în folosul comunităților parohiale...».

Vrednic este Alexandru
Vineri, 6 decembrie 2013, cînd Biserica Ortodoxă îl prăznuiește pe Sfîntul Ierarh Nicolae, arhiepiscopul Mirelor Lichiei, Preasfințitul Părinte Episcop Vincențiu a săvîrșit Sfînta Liturghie la Mînăstirea «Sfinții Voievozi... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2013, 11:53 (29133 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cadouri pentru copiii nimănui

Sfîntul Nicolae la casa de copii

Cadouri pentru copiii nimănui

Instituțiile de octotire socială din Ialomița rămîn în continuare un subiect delicat și dureros. Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița are la acest moment în îngrijire, la Slobozia, peste 150 de copii. Pentru ei, indiferent de vîrsta pe care o au, singura casă rămîne casa de copii. De Sfîntul Nicolae, ziarul Independent, alături de un donator care a cerut să rămînă anonim, a oferit acestor copii dulciuri și jucării...

Instituții în loc de mamă și tată
În ultimii ani, Direcția Generală de Asistență... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2013, 08:51 (5906 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acțiuni filantropice de 21,7 milioane de lei, demarate de Episcopia Sloboziei și Călărașilor

De 15 ani, Episcopia Sloboziei și Călărașilor este aproape de semenii aflați în suferință. În toată această perioadă de timp, peste 200 de mii de oameni au apelat la sprijinul Bisericii și au beneficiat de ajutorul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor. Valoarea sumelor alocate de instituție pentru susținerea acțiunilor social-filantropice a fost în valoare de 21,7 milioane de lei...

15 ani de acțiuni filantropice
Sectorul de Asistență Socială și Misionar al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor a fost înființat în anul 1999, printr-o decizie chiriarhală. Încă de la început, acest... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2013, 06:56 (6403 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Statul consideră «vindecați» peste 7000 de ialomițeni cu handicap

Statul consideră «vindecați» peste 7000 de ialomițeni cu handicap

Într-un județ în care indemnizațiile sociale se acordă «la negru», statul a decis să retragă sprijinul financiar tocmai celor care au cu adevărat nevoie de el. Vorbim despre cei peste 7000 de ialomițeni cu handicap. Temeiul legal îl reprezintă noile criterii de evaluare a stării de sănătate a acestor persoane. Puse în practică la Slobozia, reglementările îi scot de la plată tocmai pe cei a căror infirmitate este vizibilă, motivîndu-se că sunt sănătoși tun.

Criteriile umilinței
Criteriile după care se face reevaluarea persoanelor cu handicap au fost revizuite de mai multe ori,... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2013, 15:45 (12923 vizualizări - 21 comentarii)

SPORT

«Eu am vorbit tot timpul serios despre promovare!»

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia, interviu Adrian Mihalcea

«Eu am vorbit tot timpul serios despre promovare!»

Toamnă extrem de fastă pentru sporturile de echipă din Slobozia. Dacă în privința echipei de handbal rezultatele obținute erau de așteptat avînd în vedere mișcările de trupe din vară, la fotbal evoluția echipei ne-a luat pe așteptate. Robustețea unui nucleu de jucători care evoluează de foarte mult timp împreună, coroborată cu ambiția unui tînăr și promițător antrenor, au dus formația noastră pe un loc II de pus în ramă. O analiză chibzuită a toamnei galben-albastre și gînduri îndrăznețe pentru primăvara lui 2014, în interviul cu antrenorul Unirii Slobozia, Adrian Mihalcea...

-Domnule Mihalcea, Unirea a terminat pe II, la egalitate de puncte cu liderul Rapid. Și-a depășit echipa condiția sau, dimpotrivă, se putea chiar mai mult?... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2013, 11:40 (7390 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

5 disponibilizări în rîndul alb-verzilor

Viitorul Axintele a terminat sezonul de toamnă în obiectiv, pe loc de play-off. Totuși, comportarea echipei a fost una sub așteptările conducerii și, de aceea, se preconizează schimbări masive de lot. De 4 ani antrenor al alb-verzilor, adevărat record în fotbalul romînesc, profesorul Ion Nica ne-a declarat: «Vom căuta să facem reconstrucția pornind de la actualul nucleu de jucători: „veterani“, ca Răduță, Frangu sau Șelaru, și tineri care joacă de ceva timp împreună, ca Vasile, Oprișan, Bogorodiță sau Dedu. Vrem ca, în cel mai scurt timp, să revenim în fruntea clasamentului, acolo unde este locul acestei echipe!». Dacă la capitoul «achiziții» nu este nimic concret deocamdată, au apărut primele... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2013, 09:38 (6400 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Învățământ pe datorie pentru 2500 de elevi ialomițeni

Arierate în Educație

Învățămînt pe datorie pentru 2500 de elevi ialomițeni

De un an și jumătate, elevii navetiști din Ialomița merg la școală pe datorie. Toate acestea întrucît Ministerul Educației nu a decontat abonamentele pentru transport. În această situație sînt 2500 de elevi, care mai au de primit de la stat 1,4 milioane de lei...

Educație cu debite
Potrivit ultimelor estimări făcute publice de către reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, valoarea totală a restanțelor pe care Ministerul Educației le-a acumulat în ceea ce privește decontarea abonamentelor elevilor navetiști din Ialomița este de 1,7 milioane de lei. Această sumă... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2013, 20:27 (5703 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia cheltuie 870000 lei anual pentru «prestări servicii»

De ani de zile, Spitalul Slobozia acuză lipsa personalului medical calificat. Principala cauză, susțin oficialii instituției, o reprezintă lipsa banilor. Realitatea infirmă însă această afirmație. Potrivit datelor oficiale, unitatea medicală cheltuie aproape un milion de lei pentru contracte de prestări servicii încheiate cu medici și asistente...

Prestări servicii medicale pe bani frumoși
Scandalul cheltuielilor inutile din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia continuă. Potrivit datelor oficiale, instituția cheltuie 72568 lei lunar pentru plata a 34 de medici și asistente... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2013, 15:22 (17655 vizualizări - 28 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
259 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Coșereni: Accident pe contrasens

Poliția a fost sesizată miercuri, 14 mai a.c., în jurul orei 15,00, cu privire la faptul că în afara comunei Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu victime. Din primele verificări, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2014, 12:45
(7948 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: Polițiștii acționează pentru combaterea braconajului piscicol

Polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, îndreptate împotriva habitatelor piscicole naturale, a transportului și comercializării ilegale ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2014, 11:15
(8083 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Sancțiuni de 9 mii de lei într-o singură zi

Miercuri, 14 mai 2014, polițiștii rutieri și de ordine publică au acționat pe arterele rutiere județene pentru constatarea de contravenții și prevenirea, respectiv combaterea infracțiunilor rutiere. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2014, 09:40
(6888 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Alege o carieră în cadrul Administrației Naționale a Penitenciarelor

Tinerii interesați de o carieră în cadrul Administrației Naționale a Penitenciarelor pot alege să studieze într-una dintre unitățile de învățămînt ale instituției sau din cadrul sistemului național de apărare ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2014, 08:30
(6345 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 194 locuri de muncă pentru șomeri

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziție șomerilor ialomițeni un număr de 194 de locuri de muncă. Dintre acestea, cele mai numeroase, în număr de 133, sînt destinate ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2014, 20:20
(6797 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Poștașii, în grevă japoneză

Protestul la nivel național organizat de Compania Națională «Poșta Română» s-a desfășurat și în Ialomița. Solidari cu colegii lor din țară, angajații Poștei Române filiala Ialomița au fost preț de o zi ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2014, 18:40
(5858 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tragedie în curtea Remat. A murit strivit de propria mașină!

Slobozia: Tragedie în curtea Remat. A murit strivit de propria mașină!

Un angajat al societății Remat din Slobozia și-a pierdut viața la locul de muncă.  În acest caz procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au deschis o anchetă. Potrivit informațiilor ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2014, 17:40
(11311 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Infractor trimis la închisoare

Un ialomițean de 54 de ani a fost reținut în noaptea de marți spre miercuri, 13/14 mai 2014, pe raza municipiului București de către polițiști. Pe numele acestuia Judecătoria Urziceni a emis un mandat de ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2014, 10:30
(7058 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Termen limită pentru depunerea cererilor de plată pe suprafață

Potrivit Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița, termenul limită pentru depunerea cererii de plată fără penalități este 15 mai 2014. În cazul în care acest termen ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 18:10
(6143 vizualizări - 0 comentarii)


București: LAPAR organizează «Conferința Națională a Agricultorilor»

Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România, federație reprezentativă legală a producătorilor agricoli români, va organiza Conferința Națională a Agricultorilor-2014, cu tema «Agricultura românească ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 16:35
(6571 vizualizări - 0 comentarii)


A treia Coferință Regională «Zile Medicale Amara 2014»

Colegiul Medicilor din Ialomița și Călărași, împreună cu Asociația Medicilor de Familie organizează cea de-a III-a ediție a Conferinței Regionale, cu participare internațională «Zile Medicale Amara 201 ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 16:10
(6608 vizualizări - 6 comentarii)


Slobozia: Trimis în judecată pentru evaziune fiscală

Procurori ai Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus trimiterea în judecată a inculpatului A.M. pentru săvîrșirea infracțiunilor de evaziune fiscală. Concret, A.M., în calitate de administrator ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 15:25
(5628 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița serbează «Ziua Mondială a Păsărilor Migratoare»

«Ziua Mondială a Păsărilor Migratoare» este un eveniment desfășurat la inițiativa Programului pentru Mediu al Națiunilor Unite (UNEP), în parteneriat cu BirdLife International și Wetlands International ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 15:10
(3152 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Concursurile «Prietenii pompierilor» și «Cu viața mea apăr viața»

În data de 15 mai 2014 va debuta faza județeană a competițiilor școlare cu caracter tehnico-aplicativ «Prietenii pompierilor» și «Cu viața mea apăr viața». Aceste competiții, organizate de către Inspecția ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 13:05
(8344 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Polițiștii de Investigare a Fraudelor combat evaziunea fiscală

Polițiștii Biroului de Investigare a Fraudelor Urziceni cercetează un bărbat, în vîrstă de 61 de ani, din București, fiind bănuit că în calitate de administrator al unei societăți comerciale situată în ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 12:15
(8430 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Minore cercetate de polițiști pentru furt calificat

Polițiștii cercetează două minore, de 9, respectiv 12 ani, ambele din comuna Bordușani, care sînt bănuite de comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt, cele în cauză, în cursul zilei de 11 mai a ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 11:05
(6892 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Urziceni: Exercițiu de alarmare publică

În baza «Planului de pregătire în domeniul situațiilor de urgență pe anul 2014», aprobat prin ordinul prefectului județului Ialomița, în data de 14 mai 2014, începînd cu ora 10,25, este planificat a se ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 10:10
(6125 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia Nouă: O șoferiță a acroșat un pieton

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 10 mai a.c., cu privire la faptul că pe raza cartierului Slobozia Nouă, din municipiul reședință de județ, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 08:30
(4874 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: Activitate de prevenție a polițiștilor Serviciului Rutier

La sfîrșitul săptămînii precedente, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea șoferilor cu privire la riscurile ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 08:10
(5316 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Marți 13, «Ziua Informării Preventive»

ISU Ialomița: Marți 13, «Ziua Informării Preventive»

Inspectoratul General pentru Situații de Urgență (IGSU) s-a raliat inițiativei derulată la nivel european, astfel încît, în fiecare zi de marți 13, organizează în București și în județele țării «Ziua informării ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2014, 16:20
(7642 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere

La sfîrșitul lunii aprilie 2014, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7610 șomeri, din care 2053 șomeri indemnizați, respectiv 5324 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2014, 09:15
(4968 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Cursuri de formare profesională

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza, în anul 2014, cursuri de formare profesională în următoarele meserii: operator, introducere, validare, prelucrare date; comunicare ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2014, 13:45
(6225 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident mortal pe DN2 după ce un șofer băut a acroșat un biciclist!

Duminică, 4 mai a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2 s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2014, 12:20
(9336 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Acordul prealabil pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează producătorii agricoli că mai pot depune cererea de acord prealabil pentru anul 2014, pentru acordarea unui ajutor ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2014, 10:20
(8054 vizualizări - 0 comentarii)


Elemente de muniție, descoperite la Fetești. Incendiu la Țăndărei!

Două proiectile perforante de artilerie de calibru 85 mm au fost descoperite de un cetățean pe un teren viran de pe raza municipiului Fetești. Evenimentul a fost anunțat prin 112 sîmbătă, 3 mai a.c, iar ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2014, 08:30
(9087 vizualizări - 0 comentarii)


314 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița

AJOFM Ialomița a făcut publice rezultatele Bursei Generale a Locurilor de Muncă din luna martie 2014. Astfel, 314 participanți au reușit să-și găsească un serviciu... La nivelul județului, au fost contactați ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2014, 15:35
(5367 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «1 Mai» la limita legii

Pentru unii ialomițeni, ziua de «1 Mai» nu a însemnat doar distracție cu mici și bere, ci și probleme cu legea. 200 de polițiști au fost la datorie în această mini-vacanță și au aplicat sancțiuni fără număr ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2014, 12:45
(5536 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Depunerea cererilor de subvenție pe suprafață, în linie dreaptă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-APIA Centrul Județean Ialomița informează că, în perioada 3 martie-28 aprilie 2014, au fost depuse, în cadrul Campaniei de primire a cererilor de plată ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2014, 15:35
(6975 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Două persoane, reținute de polițiștii ialomițeni pentru favorizarea infractorului

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au reținut luni, 28 aprilie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, două persoane, o femeie și un bărbat de 36, respectiv 33 de ani, ambii ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2014, 12:10
(8785 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

societate comercială
angajează
operator PC
(2 posturi)
Relații la telefon 0724/000.595
CV la fax 0243/235.111

25 Aprilie 2014, 18:40


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...