Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia cheltuie 870000 lei anual pentru «prestări servicii»

De ani de zile, Spitalul Slobozia acuză lipsa personalului medical calificat. Principala cauză, susțin oficialii instituției, o reprezintă lipsa banilor. Realitatea infirmă însă această afirmație. Potrivit datelor oficiale, unitatea medicală cheltuie aproape un milion de lei pentru contracte de prestări servicii încheiate cu medici și asistente...

Prestări servicii medicale pe bani frumoși
Scandalul cheltuielilor inutile din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia continuă. Potrivit datelor oficiale, instituția cheltuie 72568 lei lunar pentru plata a 34 de medici și asistente... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2013, 15:22 (17655 vizualizări - 28 comentarii)

EVENIMENT

150 de deținuți de la Slobozia ar putea fi liberi la 1 februarie 2014

Noul Cod Penal grațiază infractorii

150 de deținuți de la Slobozia ar putea fi liberi la 1 februarie 2014

De la 1 februarie 2014, cele mai importante legi în materie penală din România, Codul Penal și Codul de Procedură Penală, se modifică integral. Schimbarea legislației pare să-i avantajeze pe infractori. Mulți dintre deținuții încarcerați în penitenciarele românești ar putea fi puși în libertate sau beneficia de pedepse mai mici, o dată cu intrarea în vigoare a Noului Cod Penal. La Slobozia ar putea fi eliberate din închisoare un sfert dintre persoanele private de libertate introduse în spațiile de detenție...

Legea penală, mai favorabilă infractorilor
În dreptul penal românesc... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2013, 10:20 (22859 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Blocurile din Slobozia rămân fără mansarde

Blocurile din Slobozia rămîn fără mansarde

În caz de cutremur, Slobozia are cele mai rezistente blocuri. «Abia dacă le putem încadra în gradul III de risc seismic...» susțin oficialii administrații locale. În realitate însă, un sfert din blocuri au nevoie de reparații serioase la acoperiș. Lucrările trebuie suportate din buzunarele locatarilor, care tratează totul cu indiferență.

După blocurile gri din Slobozia
La Slobozia există aproximativ 400 de blocuri. Cele mai multe au fost construite între anii 1970-1980. Autoritățile locale susțin că sînt rezistente în fața unui cutremur similar celui din 1977... «Nu avem probleme... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2013, 15:15 (6244 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Premieră

PS Vincențiu a slujit de Sfîntul Andrei la Fetești

Pentru prima dată de la întronizarea sa, Prea Sfințitul Părinte Episcop Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, a fost prezent de Sfîntul Andrei la Fetești. Evenimentul a fost prilejuit de inaugurarea noului sediu al Protopopiatului Fetești. «Unul dintre aceștia ar putea fi urmașul meu!» a spus PS Vincențiu, cînd a oferit Sfînta Taină a Împărtășaniei copiilor din Parohia «Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil»...

Un eveniment rarisim pentru urbe
Sîmbătă, 30 noiembrie 2013, Preasfințitul Părinte Episcop Vincențiu a fost prezent în mijlocul credincioșilor din Parohia «Sfinții... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2013, 12:11 (9684 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județul sărăciei

Avem 96000 de asistați sociali!

Potrivit unui raport al Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, 1 din 3 ialomițeni beneficiază de programe sociale. Pentru plata acestora, statul a acordat, în primele 10 luni ale anului în curs, 7,9 milioane de lei.

Număr record de beneficiari
Majoritatea beneficiarilor de servicii sociale din județul Ialomița este reprezentată de către persoanele care primesc alocații de stat. În număr de 55931 de persoane, acestora le-au fost acordate, în perioada ianuarie-octombrie 2013, ajutoare sociale în valoare de 3,1 milioane de lei. În acest tip de ajutor intră... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2013, 08:56 (4415 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Claca de 4 hectare

În ultimii ani, oficialii ialomițeni au declarat că fac demersuri pentru împădurirea a mii de hectare de teren nearabil sau degradat. În așteptarea acțiunilor concrete, apele lasă comunitățile înșirate de-a lungul Ialomiței, Dunării și brațului Borcea mai sărace... Iar, în fapt, eforturile reale sînt aproape de fiecare dată locale. Săptămîna trecută, sătenii din Stelnica au împădurit, în 3 ore, 4 hectare de teren. Un efort considerabil pentru comunitate și un exemplu că, acolo unde există voință, orice este posibil...

Clacă pe malul Borcei
E o zi de joi cu soare, după trei zile... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2013, 07:36 (11003 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Medicina de familie, o afacere de peste 6,3 milioane de lei lunar

Ialomița: Medicina de familie, o afacere de peste 6,3 milioane de lei lunar

În timp ce la fiecare jumătate de oră un medic român pleacă în străinătate, o parte dintre medicii de familie se îmbogățesc. Pentru fiecare pacient care NU trece pragul cabinetelor, aceștia primesc, în medie, 25 de lei. O treime din medicii de familie din Ialomița au în evidențe peste 2500 de bolnavi...

Cum să faci bani din medicină
Față de celelalte servicii din Sănătate, medicina de familie beneficiază de un sistem diferit de plată. Ministerul Sănătății o numește plata per capita... În realitate, este vorba despre un fel de «pomană fără lumînări» care intră în buzunarele medicilor... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2013, 09:30 (17126 vizualizări - 16 comentarii)

SPORT

Hibernare pe loc de promovare

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-FC Clinceni 1-0

Hibernare pe loc de promovare

Unirea Slobozia a mai detonat o bombă în ultima etapă a sezonului de toamnă. Sîmbătă, 30 noiembrie a.c., cu terenul scăldat de un soare care n-a mai fost demult la dentist, trupa lui Adi Mihalcea a dat piept cu FC Clinceni, trupă cu pretenții de promovare afișate cu majuscule și care îi are în lot pe frații Caramian, Pătrașcu, Bălțoi sau Stelian Stanu, fotbaliști ale căror ghete sînt de mulți ani prietene cu mingea. Slobozenii au pus repede stăpînire pe joc și au dat dovadă de un tupeu demn de cele 5 victorii obținute pînă la jocul cu ilfovenii. Partida cu Clinceni a semănat izbitor cu duelurile împotriva Rapidului sau Brăilei. Minutul 30: lovitură liberă de la 30 de metri, lateral stînga, centrare... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2013, 23:15 (9256 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Europa ne scapă de infractori

Ialomița: Europa ne scapă de infractori

De la momentul aprilie 2010, cînd 26 de infractori din Țăndărei au fost ridicați de procurori și polițiști englezi, raidurile forțelor de ordine din Vest întreprinse în Ialomița s-au intensificat. În urmă cu o săptămînă, organe judiciare din Franța și Elveția au ajuns la Bărbulești și Țăndărei, pentru a prinde două grupuri infracționale specializate în furturi, tîlhării, proxenetism și spargeri de locuințe.

Percheziții la Bărbulești La începutul săptămînii precedente, forțele de ordine din Ialomița, procurori, polițiști și jandarmi, au descins în localitatea Bărbulești. Alături de oamenii... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2013, 21:25 (12635 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

SPORT

2013, an de grație pentru Cornel Chirică

Tenis de cîmp

2013, an de grație pentru Cornel Chirică

Ne-am creat obiceiul bun, zicem noi, de a găzdui, din cînd în cînd, în această pagină performanțe ale unor semeni din orașul nostru care, indiferent de vîrstă, continuă să facă sport, ba chiar să se evidențieze în acest domeniu. Succesele veteranilor sportului ialomițean continuă «să ne dea de furcă», aspect care ne place nespus. Este și cazul avocatului Cornel Chirică, tenismen veteran în cadrul categoriei 60+. Practicant al tenisului de mulți ani, Cornel Chirică a revenit la grațiile sportului alb de puțină vreme, după o pauză lungă, și a început să participe frecvent la turnee. Iar rezultatele nu au întîrziat să apară... Slobozeanul s-a remarcat mai cu seamă în turneele de categorie internațională... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2013, 20:05 (20249 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

7 ani de închisoare pentru agresorul din Traian

7 ani de închisoare pentru agresorul din Traian

Judecătorii Tribunalului Ialomița au dat prima sentință în cazul agresorului din Traian, cel care la începutul primăverii și-a înjunghiat cu bestialitate concubina de doar 16 ani... Magistrații au decis ca Nicu Florian Oltanu să ispășească pedeapsa de 7 ani închisoare cu executare, pentru comiterea infracțiunii de «tentativă de omor»!

Salvată în ultima secundă Tragedia de la Traian s-a produs în seara zilei 9 martie 2013. Adolescenta Ana Maria Gîță, de 16 ani, se afla în casa concubinului ei Nicu Florian Olteanu, de 19 ani. Pe fondul mai multor discuții contradictorii, fata i-a spus... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2013, 19:25 (10382 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Investiții de 230 milioane de euro pentru apa potabilă din regiunea Constanța-Ialomița

Investiții de 230 milioane de euro pentru apa potabilă din regiunea Constanța-Ialomița

De aproape 2 ani, investițiile în rețelele de apă potabilă și canalizare din Ialomița au devenit sinonime cu RAJA. Conform datelor oficiale, societatea constănțeană a investit sau urmează să investească, pînă la sfîrșitul anului 2015, suma record de 230 milioane de euro într-un proiect care vizează «reabilitarea și modernizarea sistemului de alimentare cu apă și de canalizare în regiunea Constanța-Ialomița». În cadrul proiectului au fost prevăzute 41 de contracte de lucrări și 5 de asistență tehnică, care acoperă 22 de localități din cele două județe care fac obiectul investițiilor. La finalul proiectului, în noiembrie 2015, vor fi fost construite sau reabilitate 12 stații de epurare, 47 stații... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2013, 18:40 (8197 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Etapă cu fluvii de goluri

Fotbal, Liga a IV-a

Etapă cu fluvii de goluri

S-a terminat turul Ligii lui Basarab, fotbalul județean urmînd să revină o dată cu ghioceii. Ne-am fi dorit să privim calm situația din clasament. Nu ne-au lăsat scoruri ca 16-1 la Reviga sau 13-1 la Țăndărei, ca să nu mai vorbim de 9-5 la întîlnirea dintre Abatorul și Andrășești. Despre aceste glume de rezultate ar fi potrivit să vorbească un antrenor de handbal în locul celui de fotbal, asta în fericita situație în care am găsit așa ceva în Liga a IV-a... La asemenea scoruri, cu siguranță Moș Nicolae nu se va mai sinchisi să pună ceva în ghetele învinșilor. Acestea sînt deja pline cu plumb. În fine, să felicităm Unirea Fierbinți pentru titlul de «campioană de toamnă», cu atît mai frumos cu cît... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2013, 17:45 (10106 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandalul boxelor din Piața Mare a Sloboziei

Piața nimănui și a tuturor

Scandalul boxelor din Piața Mare a Sloboziei

De ani buni, Piața Agroalimentară a Sloboziei nu mai trezește interesul nimănui. Zonele de influență au fost adjudecate, edilii locali nu mai au de făcut investiții, iar prețurile cresc și nu mai scad. Săptămîna trecută însă, la sesizarea unui grup de comercianți, am vizitat boxele de miei amenajate de către autoritățile locale în spatele Pieței...

Boxe pentru șobolani și... murături
Boxele sînt amplasate de-a lungul drumului de acces pentru autoturisme, în spatele halelor. Inițial au fost amplasate provizoriu, pentru a adăposti mieii de Paște. Mieii au fost tăiați, boxele au... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2013, 17:15 (4488 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

După încă un an de guvernare

Breviarul investițiior administrative din 2013

Deunăzi, senatorul invizibil (Ion Toma) al Ialomiței declara public că nu mai poate minți electoratul cu promisiuni. În județ însă, părerile oficialilor sînt împărțite. După încă un an de guvernare, oficialii județeni și primarii comunelor din Ialomița pendulează între sinceritatea dezarmantă și minciuna prost meșteșugită. Una peste alta, a mai trecut un an. Un an în care, inevitabil, au existat și realizări, dar și eșecuri. Facem astăzi o trecere în revistă a stării de spirit a oficialilor locali în fața a două întrebări capitale: Ce ați făcut pentru electorat în 2013? Care este cea mai mare nerealizare a acestui an?

La județ, liniște și pace socială... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2013, 15:55 (3822 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Black Friday» în instituțiile locale

Administrație la reduceri

«Black Friday» în instituțiile locale

Vineri, 22 noiembrie 2013, în timp ce contribuabilii se dădeau de ceasul morții să prindă trenul pseudo-chilipirurilor de prin magazinele care vînd electrocasnice, am decis să facem o tur de orizont al instituțiilor publice mai puțin vizibile. Ne-am propus să aflăm dacă directorul de instituție deconcentrată este la program și ce face el într-o zi de vineri. Din cele peste 30 pe care le are județul am ales 5. În 3 dintre ele directorul lipsea... Concluzia se impune de la sine.

Anonimii administrației
Am ales pentru demonstrația noastră intervalul orar 10,00-11,00 și instituții... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2013, 14:50 (6777 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele și Fetești, înfrîngeri înainte de vacanță

N-a fost un sezon de toamnă tocmai reușit pentru echipele ialomițene angrenate în competiția Ligii a III-a. În etapa a XV-a, ultima înainte de vacanță, Viitorul Axintele a înclinat steagul, scor 1-2, în fața Gloriei Popești Leordeni. Toate golurile au fost marcate în prima parte, iar înfrîngerea este cu atît mai dureroasă cu cît fundanșul central Nicoale Mihociu reușise să egaleze la unu, situație care a rezistat pe tabelă doar 10 minute. Rapid Fetești a pierdut la Dunărea Călărași cu scor de neprezentare 0-3. Axintele iernează pe locul 6, cu 28 de puncte, iar Rapid Fetești pe ultima poziție, cu 8 puncte. Campionatul Ligii a III-a se reia pe 28 februarie 2014.... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2013, 14:25 (5468 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Cititoarea

Cititoarea

Are 15 ani ani împliniți și ochii copiilor din picturile lui Tonitza. Se recomandă «un spirit bătrîn în trupul unui copil». E prima la ea în clasă și vicepreședinte al Consiliul Școlar al Elevilor... Își dorește să ajungă profesor universitar la Facultatea de Litere. Profesorii spun că este un fenomen, prietenele că «e minunată», băieții se topesc după ea... Învață, merge la olimpiade, scrie la revista liceului... Însă ceea ce o face singulară în generația pe care o reprezintă e faptul că... citește! Într-o țară fără busolă, într-un județ cu valorile răsturnate, într-un oraș încremenit în trecut, în fața unui sistem de învățămînt caduc, Bianca a ales să parieze totul pe această îndeletnicire,... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2013, 13:45 (6859 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Handbal, Știința București-CSM Unirea Slobozia 22-24 (11-12)

Victorie periculos de frumoasă

S-a terminat turul în Divizia A de handbal feminin. Ultima etapă s-a desfășurat sîmbătă, 30 noiembrie 2013, și a pus față în față două foste echipe ale lui Lucian Ghiulai: Știința București și Unirea Slobozia. Arbitraj dubios, adversar ambițios, două ingredinte care aveau să facă viața grea handbalistelor noastre. A fost o luptă crîncenă. S-a mers «umăr la umăr», cu răsturnări de situație și dueluri pe muchie de cuțit. În minutul 58 era 22-22, iar balanța era nehotărîtă. A înclinat-o în favoarea noastră Alina Moroianu, care a transformat un 7 metri, și apoi Cristiana Nica, jucătoare care a stabilit scorul final: 24-22 pentru Unirea Slobozia. Nica și Moroianu au marcat cîte 7 goluri, Simion-4,... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2013, 12:35 (5947 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Doctorița Mihaela Nourescu a lovit o femeie pe trecerea de pietoni

Medicul ORL Mihaela Nourescu a provocat marți, 3 decembrie a.c., în jurul orei 12,00, un accident de circulație. Evenimentul s-a petrecut pe bulevardul Chimiei, în apropiere de Clubul Tineretului. Victima doctoriței, o femeie de 54 de ani, a fost lovită pe trecerea de pietoni... Pentru cele întîmplate, doctorița s-a ales cu dosar penal.
Panicată de cele întîmplate, doctorița Mihaela Nourescu le-a declarat polițiștilor faptul că femeia a trecut strada fără să se asigure și i-a tăiat calea. «Stătea cu cheile în mînă și vorbea la telefon. Nici măcar nu s-a uitat pe unde merge!» a declarat doctorița.
La scurt timp de la producerea accidentului, femeia de 54 de ani a fost preluată de un... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2013, 12:25 (56178 vizualizări - 86 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
303 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Cod Portocaliu de ger

Ialomița: Cod Portocaliu de ger

Atenționarea Cod Galben de ger emisă de Administrația Națională de Meteorologie a fost schimbată în atenționare Cod Portocaliu. Astfel, în intervalul 30 ianuarie-3 februarie 2012, în Moldova, Muntenia, ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 11:32
(12512 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ger

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, «în intervalul 28 ianuarie-3 februarie 2012, în Moldova, Muntenia, Oltenia, Dobrogea, Transilvania și Maramureș, vremea va fi geroasă, mai ales în cursul ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2012, 12:06
(11269 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Traficul rutier revine la normal. Se circulă în condiții de iarnă!

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că sîmbătă, 28 ianuarie 2012, orele 18,00, traficul este în continuare blocat pe Autostrada A2 intre km 136 si km 159 ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2012, 19:32
(7447 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Evaziune de 3,5 milioane lei cu produse petroliere

Un bărbat de 44 ani, din Fundata, administrator al unei societăți comerciale este cercetat penal pentru o evaziune de peste 3,5 milioane lei. Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor au reținut ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2012, 12:49
(13465 vizualizări - 4 comentarii)


ISU Ialomița: Zăpadă, foc și urgențe medicale

Joi, 26 ianuarie, pompierii Secției Urziceni au acționat timp de mai bine de 8 ore pe DN2, în apropierea comunei Movilița pentru deszăpezire. În urma intervențiilor, 33 de autoturisme, un microbuz și un ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2012, 12:47
(15711 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Informare privind normele de venit

«Pînă la 31 ianuarie 2012, persoanele fizice care obțin venituri a căror impunere au la bază normele anuale de venit au dreptul să opteze pentru determinarea venitului net în sistem real» informează Direcția ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2012, 12:46
(13456 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Codul Portocaliu, transformat în Cod Galben

Administrația Națională de Meteorologie a revenit la Codul Galben pentru mai multe județe care primiseră atenționarea de Cod Portocaliu în urmă cu trei zile. Printre județele care au revenit la avertizarea ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2012, 19:43
(11686 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Au fost realimentate cu electricitate toate localitățile

Efortul echipelor Enel pentru restabilirea alimentării cu energie electrică a localităților afectate de ninsorile și vîntul extrem de puternic a dat roade. Potrivit unui comunicat al ENEL, «în județul ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2012, 19:29
(11504 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

Administrația Națională de Meteorologie a schimbat Codul Galben emis marți, 24 ianuarie 2012, cu atenționare Cod Portocaliu (pînă la 26 ianuarie, orele 18,00). Printre județele afectate se numără și Ialomița ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2012, 11:08
(16897 vizualizări - 5 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 16:50
(6190 vizualizări - 0 comentarii)


Dubă furată din Germania, găsită la Slobozia

Dubă furată din Germania, găsită la Slobozia

În prima zi a săptămînii, luni, 23 ianuarie, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi Auto au organizat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 16:37
(17088 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea declarațiilor, 25 ianuarie 2012

Miercuri, 25 ianuarie 2012, este termenul limită pînă la care contribuabilii pot să depună la Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița declarațiile privind diversele obligații la bugetul de stat ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 16:33
(8540 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ninsori abundente și viscol

Ialomița: Cod Galben de ninsori abundente și viscol

Pentru intervalul 25 ianuarie 2012, orele 2,00-26 ianuarie 2012, orele 18,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare Cod Galben pentru mai multe județe. Printre județele ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 13:15
(12679 vizualizări - 1 comentariu)


Moldoveni: Trei copii de 14-16 ani au intrat în casa unui bătrîn încercînd să fure!

Trei adolescenți, cu vîrste cuprinse între 14 și 16 ani, din Moldoveni, sînt cercetați pentru furt calificat. Pe scurt, cei trei au intrat în perioada 1 decembrie-3 ianuarie 2011 în locuința unui consătean ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 13:12
(14499 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Prinși în flagrant după ce au furat o țeavă de irigat!

Polițiștii Secției Coșereni au prins pe raza comunei Drăgoești trei indivizi, cu vîrste cuprinse între 19 și 33 ani, toți dintr-o comună călărășeană, care se deplasau cu o căruță. Potrivit polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 13:10
(14915 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Beat la volan

Un tînăr de 22 ani din Ciulnița este cercetat actual de polițiștii slobozeni pentru conducere a unui autovehicul sub influența băuturilor alcoolice. Șoferul a fost prins luni, 23 ianuarie a.c., de către ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 13:01
(13104 vizualizări - 0 comentarii)


Adîncata: Prins cu doi iepuri în rucsac

Un bărbat de 39 ani, din Adîncata, este acuzat de braconaj. Pe numele individului, polițiștii au deschis o anchetă după ce a fost prins luni, 23 ianuarie, pe Fondul de vînătoare nr. 43, pe cîmpul din extravilanul ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 12:51
(14456 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Hoț de aluminiu prins de polițiști

Luni, 23 ianuarie, un bărbat de 37 ani, din Ion Roată, a fost prins de o patrulă de siguranță publică, în timp ce transporta cu o căruță 20 kg de aluminiu. În urma verificărilor ulterioare s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 12:42
(13869 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 24 Ianuarie-Unirea Principatelor Române, sărbătorită

Prefectura Ialomița, alături de Garnizoana Slobozia și Consiliul Local Slobozia îi invită pe ialomițeni la manifestările prilejuite de împlinirea a 153 de ani de la înfăptuirea Unirii Principatelor Române ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 13:56
(12041 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 825 kg de lapte praf fără documente de proveniență, confiscate de polițiști

Vineri, 20 ianuarie a.c., o patrulă de siguranță publică a depistat în trafic, pe strada Calea București, din Urziceni, un tînăr în vârstă de 32 ani, din Constanța, în timp ce transporta cantitatea de ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 13:19
(14769 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Grad de colectare a veniturilor bugetare de 110,55% în decembrie 2011

În luna decembrie 2011 au fost încasate la bugetul general consolidat peste 42,16 milioane lei. Astfel, programul alocat de colectare a veniturilor bugetare a înregistrat un grad de realizare de 110,55 ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 13:14
(11196 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: 2 accidente, 5 persoane rănite doar într-o singură zi!

Sîmbătă, 21 ianuarie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a cinci persoane.
Primul eveniment rutier s-a produs din cauza neadaptării vitezei de ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:44
(10475 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Surprinși în timp ce furau un capac de canalizare!

Un tînăr de 23 ani, din orașul Țăndărei, a sesizat Poliția cu privire la faptul că pe strada 1 Decembrie din localitate a observat două persoane care au sustras un capac de canalizare, după care au fugit ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:41
(12018 vizualizări - 1 comentariu)


Enel Distribuție Dobrogea: 2 linii de medie tensiune și 2 posturi de transformare din Ialomița, afectate de condițiile meteo

Din cauza condițiilor meteo deosebite, a ninsorii abundente, a viscolului și a chiciurei depuse pe elemente de rețea , în noaptea de sîmbătă, 21/22 ianuarie, au fost afectate rețelele electrice din raza ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:40
(18060 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Biciclist băut, acroșat de un vehicul. Șoferul a refuzat testarea alcoolscop!

Vineri, 20 ianuarie a.c., polițiști din cadrul Poliției Țăndărei au fost sesizați despre faptul că pe raza orașului s-a produs un accident rutier. Din cercetările efectuate, polițiștii au stabilit că în ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:38
(10365 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Arestat pentru «vătămare corporală»

În cursul zilei de vineri, 20 ianuarie a.c., polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pe raza orașului Amara, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:37
(19449 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara arestare


Căzănești: Slobozean depistat beat la volan

O patrulă de siguranță publică aflată în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza orașului Căzănești a depistat sîmbătă, 21 ianuarie a.c., în jurul orei 21.00, un tînăr de 27 ani, din Slobozia, care ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:36
(15183 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pieton lovit pe trecerea de pietoni, femeie acroșată de un autoturism!

În dimineața zilei de vineri, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 6.30, în municipiul Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unui pieton. În urma cercetărilor polițiștilor, s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:35
(11491 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Depistat pe autostradă cu peste 20 tone de fier vechi fără tiche de cîntar!

Un bărbat de 38 ani, din Constanța, a fost depistat pe autostrada A2, în timp ce conducea un ansamblul auto, cu care transporta cantitatea de peste 20 tone deșeuri din fier, pentru care nu a putut prezenta ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:12
(10452 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 7 permise reținute, amenzi de peste 65000 lei

La acest sfîrșit de săptămână, 21-22 ianuarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:08
(14167 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...