Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Cu legea pe lege călcînd...

Aleșii, obligatoriu cu studii administrative

Legea 393, privind statutul aleșilor locali, prevede obligativitatea participării la «cel puțin un curs de pregătire în domeniul administrației publice» pentru toți aleși. În Ialomița, mai puțin de 20% dintre aleșii locali și județeni au absolvit cursuri în domeniu. Restul celor care decid viitorul județului și al localităților ialomițene fie s-au calificat la locul de muncă, fie încalcă legea...

Legile sînt făcute să fie încălcate
Ialomița are 31 de consilieri județeni și 792 de consilieri locali. Potrivit estimărilor, e drept, neoficiale, doar 20% dintre aceștia au studii în... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2013, 11:28 (7075 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Monumentul hristic de la Giurgeni

Tîrgul de Floci devine Orașul Dispărut

Monumentul hristic de la Giurgeni

Orașul Dispărut (alias Tîrgul de Floci), presupusul loc al nașterii lui Mihai Viteazul, se îmbogățește cu un nou monument. El se va numi Ruga Orașului Dispărut, este realizat din lemn ars și a costat fix 7000 de lei. Banii provin din donații făcute «voluntar» chiar de către șefii serviciilor descentralizate din județul Ialomița...

Bani grei pentru o istorie ușoară
După două mandate în fruntea administrației județene, președintele Silvian Ciupercă nu se poate lăuda cu cine știe ce realizări în domeniul turismului istoric. Orașul Dispărut de la Giurgeni (vechiul Tîrg de Floci) a... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2013, 10:14 (8446 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Lege și Ordine» la salonul de nunți

ALO lovește din nou

«Lege și Ordine» la salonul de nunți

De luni de zile politica locală este sublimă, dar lipsește cu desăvîrșire. În acest context, conferința de presă a Alianței Lege și Ordine, susținută la salonul de nunți «Taboo» din Slobozia, poate fi considerată un eveniment. Felicitările, masa și dansul au fost asigurate de inepuizabilul Gheorghe Dinu, candidatul din 2004 la Președinția României și dovada indubitabilă că Dumnezeu nu are gardul prea înalt la grădina Sa...

Mare e grădina politică a lui Dumnezeu...
...Și mulți nebuni i-au sărit gardul, spune o zicală populară! Însă Gheorghe Dinu nu a trebuit să facă efortul de... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2013, 07:18 (9649 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Mihail Kogălniceanu: S-a răsturnat cu mașina după ce a evitat o vacă!

Trei tineri din comuna ialomițeană Mihail Kogălniceanu au văzut moartea cu ochii în după amiaza zilei de vineri, 27 septembrie 2013. Mașina în care se aflau s-a răsturnat, iar victimele au avut nevoie de îngrijiri medicale...
Potrivit martorilor accidentului, cei trei tineri doreau să meargă la Țăndărei. Aproape de ieșirea din localitatea Mihail Kogălniceanu, o vacă a tăiat calea autoturismului, iar șoferul mașinii, o tînără de aproximativ 20 de ani, a pierdut controlul volanului și s-a răsturnat. În urma incidentului rutier, toți cei trei ocupanți ai autovehiculului au fost răniți. În stare mai gravă a fost o persoană care se afla pe bancheta din spate. Aceasta a fost transportată la spital... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2013, 15:50 (48812 vizualizări - 74 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șocant: Accident de muncă la Țăndărei. Un val de pămînt s-a prăbușit peste doi muncitori!

UPDATE Unul dintre muncitori a murit!

Joi, 26 septembrie 2013, la orele prînzului, în orașul Țăndărei, un mal de pămînt s-a prăbușit peste doi muncitori care lucrau la rețeaua de canalizare a orașului...
Accidentul s-a produs pe unul dintre șantierele deschise în centrul orașului, în spatele sediului PSD din localitate... Unul dintre cei doi muncitori a fost salvat, in extremis. Numele lui este Grigore Georgescu (52 ani), este din Rîmnicu Sărat-Buzău și lucra la una dintre firmele care au subcontractat lucrările de reabilitare a rețelei. Cel de-al doilea muncitor se numește Drăgan George. El este din București și se află și la acest moment imobilizat sub valul de pămînt.
La fața locului... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2013, 12:11 (21409 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița reinventează «Fabricat în Ialomița»

Consiliul Județean Ialomița reinventează «Fabricat în Ialomița»

Joi, 26 septembrie 2013, la Slobozia, a fost deschisă oficial cea de-a XIX-a ediție a Tîrgului «Agroial Partener» 2013. Evenimentul a fost un prilej pentru organizatori de a susține conceptul «Fabricat în Ialomița». În ciuda declarațiilor oficiale, realitatea se dovedește una dramatică. Prezența firmelor ialomițene la tîrg a fost una modestă, iar reprezentanții acestora au recunoscut că sprijinul administrației județene este doar  unul declarativ...

Parc expozițional lîngă Kaufland
Joi, 26 septembrie 2013, la orele 10,00, pe platoul din imediata vecinătate a supermarketului... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2013, 11:14 (7051 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

GAL «Dunărea de Jos» sprijină administrațiile ialomițene

Asfalt ialomițean cu fonduri exclusiv europene

GAL «Dunărea de Jos» sprijină administrațiile ialomițene

În urmă cu 2 ani, Grupul de Acțiune Locală «Dunărea de Jos» Subregiunea Bordușani-Giurgeni promitea o finanțare de 2,8 milioane de euro pentru proiecte de infrastructură și dezvoltare rurală în 21 de localități din zona de est a județului... La acest moment, 6 astfel de proiecte se află în faza vizitelor în teren, iar alte 10 se pregătesc să urmeze aceeași procedură... Cele mai importante investiții, susțin edilii locali, sînt însă cele prin care se asigură asfaltarea drumurilor de interes local. Banii provin exclusiv din fonduri europene și reprezintă o primă certitudine pentru dezvoltarea viitoare a comunităților locale din cadrul GAL «Dunărea de Jos» Subregiunea Bordușani-Giurgeni.

... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2013, 06:37 (7222 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Antrenorul Mihalcea, la primul succes

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia Dunărea Galați 3-1

Antrenorul Mihalcea, la primul succes

Mai erau cîteva minute pînă la fluierul de start, cînd «Țîcă» Toma s-a rupt. A intrat Stelian Stan pe un post pe care nu mai evoluase din perioada celui de-al treilea eșalon... Meciul cu Dunărea a început cum nu se poate mai prost («tot răul spre bine» avea să spună, ulterior, Adrian Mihalcea). Atacantul oaspeților Florin Istrate a pătruns în careu (’15) și din unghi l-a executat pe Dobre. Era 1-0 pentru adversari și deja se făceau presupuneri cu privire la numele noului antrenor... Era să le întărească gălățeanul Șomodean, dar șutul său a lovit bara. În replică, Emil Nanu a expediat o minge de la 7 metri (’42) în brațele portarului advers.

Nanu răstoarnă scorul cu o dublă... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2013, 19:31 (8870 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele-victorie la limită, Feteștiul-înfrîngere categorică

Viitorul Axintele continuă să șovăie în această perioadă, dar vineri, 20 septembrie, în etapa a V-a, a obținut o nouă victorie acasă, la limită, contra celor de la Popești Leordeni. Golul a venit în minutul 10, fiind marcat de Ionuț Fătu, din pasa lui Gabriel Badea. Ion Nica a aliniat următoarea formulă de joc: Răduță-Chiva, Oprișan, Mihociu, Boigorodiță-Mihalache (Luca), Șelaru, Frangu (Dumitrescu), Gheorghiu-Badea (Novac), Fătu (Robu). Altfel, lotul Viitorului continuă să se subțieze după ce atacantul Simon Măzărache a părăsit echipa. Cealaltă formație ialomițeană din Liga a III-a, Rapid Fetești, a pierdut fără drept de apel, 0-4, acasă, cu Dunărea Călărași. Antrenorul Gigel Stoica a jucat cu... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2013, 16:26 (5801 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Peripeții cu final fericit

Handbal, CSM Unirea Slobozia HM Buzău 28-25 (16-10)

Peripeții cu final fericit

Nimeni nu credea că meciul cu Buzăul va fi floare la ureche, dar cu toții așteptam să vedem noua față a echipei lui Paraschiv. Debutul nu ne-a fost favorabil. Buzoianca Anca Ionescu a deschis scorul, dar Alina Moroianu a contrat cu succes. S-a mers umăr la umăr, pînă la 6-6, după care uniristele au erupt, iar Dospin de două ori, Moroianu și Nica au făcut 10-6. Iureșul a continuat, iar pauza a consemnat un liniștitor 16-10. A fost liniștea dinaintea furtunii. Oaspetele au intrat mai determinate în repriza secundă și, ajutate de tot mai desele noastre poticneli, s-au pus pe recuperat. În minutul 35 era 18-12, iar 7 minute mai tîrziu 18-16, după ce Moroianu ratase un 7 metri... Criza a continuat... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2013, 14:24 (8144 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Marș în 3

Voința Reviga, Victoria Țăndărei și Recolta Gheorghe Doja sînt echipele care împart podiumul Ligii lui Basarab după ce au strîns cîte 13 puncte din cele 5 etape disputate. Mai mult, toate 3 au obținut victorii în deplasare în ultima etapă disputată sîmbătă, 21 septembrie, dovedind că startul bun din acest sezon nu este o întîmplare. Din urmă vine Viticola, care a trecut de Abatorul, dar plătește tribut înfrîngerii de la Țăndărei și a rămas la 3 puncte distanță de podium. În general, am avut o etapă cuminte fără surprize în care s-au înregistrat următoarele rezultate:

AS Căzănești-Recolta Gh. Doja 1-3
Unirea Grivița-Andrias Andrășești 1-1
Unirea Fierbinți-Viitorul Platonești 3-0
Unirea Sărățeni-Victoria Mt. Buzău 1-1
Viticola Fetești-Abatorul Slobozia 3-1
Recolta Ghe. Lazăr-Victoria Țăndărei 0-1
Spicul Colelia-Voința Reviga 0-2
ACS Rădulești CS Amara 3-0
... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2013, 11:22 (7909 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Slobozenii s-au impus net la Cupa «Duhovnicu»

Tenis de cîmp

Slobozenii s-au impus net la Cupa «Duhovnicu»

Pe 21 și 22 septembrie a.c., la Slobozia, s-a desfășurat Cupa «Duhovnicu», concurs rezervat veteranilor de peste 30 de ani, genul acela de competiție la care indiferent cine participă invariabil învinge Mihai Geantă... Continunînd gluma, invariabilul s-a produs și de această dată, Mihai Geantă impunîndu-se la categoria 55+. În evidență a ieșit și Nicolae Manta, tot slobozean și el, locul I la 50+. De consemnat locul II ocupat la 30+ de Adrian Buzea, urmat pe locul III de Cătălin Trandafir. La 60+, Cornel Chirică a ocupat locul III. Rezultate bune și în concursul de dublu. La categoria «sub o 100 de ani» (suma vîrstelor coechipierilor nu atinge centenarul), cîștigători au fost slobozenii Adrian... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2013, 08:12 (6870 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Himera cabinetelor medicale școlare

Ialomița: Himera cabinetelor medicale școlare

În fiecare an, debutul unui nou ciclu școlar stă sub semnul autorizațiilor de funcționare pentru unitățile școlare. Dincolo de acest deziderat însă, există o serie întreagă de necesități despre care nu vorbește nimeni, niciodată. Una dintre acestea este nevoia de a avea mai multe cabinete medicale școlare... La acest moment există 27 de cabinete medicale școlare, iar viitorul lor depinde de fonduri pe care nimeni nu le are.

Cabinetul stomatologic de la «Mihai Eminescu»
Numărate pe degetele de la mîini, cabinetele stomatologice din școli și licee sînt mai degrabă niște fantome... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2013, 08:20 (8789 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Nu avem cazuri de malpraxis în Ialomița!»

Dr Vasile Olaru, președintele Colegiulului Medicilor Ialomița

«Nu avem cazuri de malpraxis în Ialomița!»

De-a lungul ultimilor ani, medicii ialomițeni au fost implicați în zeci scandaluri de malpraxis. Cel mai recent este cel al obstetricianului Ioan Mănăilă, acuzat că ar fi ucis un bebeluș în urma unei proceduri medicale eronate. Medicul Vasile Olaru, președintele Colegiului Medicilor Ialomița, susține însă că «la momentul acesta, nu s-a demonstrat niciun caz de malpraxis!»...

Analiză sumbră
Spitalul Județean de Urgență Slobozia a deschis o anchetă în cazul medicului Ioan Mănăilă. Dacă va fi considerat vinovat de moartea bebelușului el va fi anchetat și de Colegiul Medicilor Ialomița... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2013, 07:34 (13126 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poliția Orașului Țăndărei are nevoie de un sediu nou!

Poliția Orașului Țăndărei are nevoie de un sediu nou!

Poliția Orașului Țăndărei are nevoie urgentă de un sediu nou. Clădirea în care instituția funcționează se degradează pe zi ce trece, iar fondurile pentru reabilitare sînt inexistente. O soluție ar fi mutarea în fostul sediu al ANAF Țăndărei însă, deocamdată, acest demers este blocat în hîrtii...

Un sediu nou pentru Poliția Țăndărei
Clădirea în care își desfășoară activitatea Poliția Orașului Țăndărei este grav afectată de trecerea timpului. Vechi de mai bine de două decenii, imobilul începe să se degradeze văzînd cu ochii. Proleme sînt atît la structura de rezistență, fundație... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2013, 17:31 (18167 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dumitru Bucșaru, patronul falimentar care supără milionarii

Reclamații într-un cartier de lux

Dumitru Bucșaru, patronul falimentar care supără milionarii

Milionarii care și-au cumpărat case în celebrul Cartier Green City deținut de Dumitru Bucșaru, afaceristul care a falimentat echipa Unirea Urziceni, se revoltă. Oamenii reclamă faptul că administratorul cartierului le încarcă facturile la utilități și evită să plătească furnizorii. Așa se face că, la energia electrică, cei 350 de locatari au de achitat o factură de peste 500000 de lei. Și nu este totul. Ca să-i determine să dea banii, Dumitru Bucșaru a tăiat iluminatul stradal și a reziliat contractele cu firmele de pază...

Și bogații au probleme
Cartierul afaceristului care a... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2013, 13:29 (10969 vizualizări - 3 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Consilierul Brusli atacă din nou banul public

Afacerile merg mînă-n mînă cu administrația

Consilierul Brusli atacă din nou banul public

Consilierul local slobozean Ionuț Răileanu a cîștigat o licitație pentru furnizarea hranei la tabăra de vară de la Amara, tabără aflată în subordinea Direcției pentru Tineret și Sport Ialomița. Pînă aici, nota bene! Doar că hrana furnizată pe hîrtie de către firma de catering a consilierului PSD, Experience Market, este preparată în continuare la cantina din tabără, de către angajații acesteia! Ionuț Răileanu, supranumit de către amici și prieteni Brusli, susține că situația este normală, iar licitația «a fost cîștigată legal». Și nici noi nu susținem contrariul, doar mediatizăm această nouă găinărie financiară mascată în afacere legală...

Găinării de criză cu consilierul Brusli... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2013, 10:28 (12622 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Toamna se numără grădinițele...

Slobozia: Toamna se numără grădinițele...

În anul 2011, președintele PSD Ialomița, Silvian Ciupercă, nu pierdea niciun prilej de a face declarații belicoase în care să înfiereze politica perdantă «de inaugurare a șantierelor școlare». După mai bine de un an de guvernare USL, Ialomița a închis un singur astfel de șantier. Este vorba despre grădinița cu program prelungit nr. 1-structură a Liceului Pedagogic «Matei Basarab». Noua unitate școlară are o capacitate de 200 de locuri și este considerată «cea mai modernă grădiniță din Ialomița»...

Un proiect demarat în urmă cu 5 ani
Necesitatea majorării numărului de locuri în... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2013, 17:11 (16609 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Infracțiuni «la cheie» în Bărbulești

D’ale etniei

Infracțiuni «la cheie» în Bărbulești

Leonard Dincă, un localnic din Bărbulești, a devenit infractor în urma unui viol «închipuit». Acesta se face vinovat de «cămătărie», «șantaj» și «amenințare», după ce soția sa a depus o plîngere la Poliție acuzînd că a fost batjocorită. Cazul a ajuns în atenția procurorilor din Urziceni care l-au trimis în judecată pe bărbat, alături de alți 3 localnici.

De la viol «închipuit»... la «cămătărie» și «șantaj»
O plîngere depusă la Poliție de Ribana Dincă, soția inculpatului Leonard Dincă, a aprins spiritele în toată comuna Bărbulești. Femeia a acuzat doi vecini, pe numele lor Fănel... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2013, 16:34 (7788 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Veneția» din subsolurile Sloboziei

1 din 3 blocuri e inundat

«Veneția» din subsolurile Sloboziei

La fiecare ploaie torențială, străzi întregi din Slobozia se transformă în bălți. «Sistemul de canalizare al orașului nu poate prelua volumul de apă!» susțin autoritățile ridicînd din umeri. Puțini știu însă că cel puțin o treime din blocurile orașului stau în apă permanent. Pentru evacuarea apei din subsoluri, administrația locală pune la dispoziție gratuit 5 motopompe. Numărul de sesizări crește însă exponențial...

Povestiri din subsolurile inundate
Saga subsolurilor inundate din Slobozia este una veche de cînd orașul. Pentru unii dintre noi ea a devenit deja banală. Dar cei... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2013, 15:29 (6728 vizualizări - 2 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
333 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Biblioteca Județeană Ialomița: «Școala Altfel», proiect educațional inedit

În perioada 2-6 aprilie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează «Școala Altfel», un parteneriat școală-bibliotecă. Evenimentul presupune organizarea de activități precum vizitarea ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2012, 15:14
(9343 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Poliției la Stelnica

Peste 85 de persoane au fost legitimate joi, 29 martie a.c., în cadrul unei acțiuni derulate de polițiștii Secției de Poliție Stelnica în colaborare cu agenții posturilor de poliție arondate. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2012, 15:01
(12999 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: A descoperit în propria curte un pistol din Al II-lea Război Mondial

Gheorghe Doja: A descoperit în propria curte un pistol din Al II-lea Război Mondial

Miercuri, 28 martie a.c., o femeie din comuna Gheorghe Doja a decoperit în propria curte un pistol. Ea a sunat de urgență la Poliție. Femeia efectua lucrările agricole de primăvară în curte. Ea a descoperit ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:42
(13431 vizualizări - 0 comentarii)


Demonstrație: Elevii ialomițeni iau lecții de prim-ajutor

Săptămîna viitoare va debuta într-un mod inedit pentru elevii din întreaga țară. Ei vor merge la «Școala Altfel». În cadrul acestui program, timp de șapte zile, școlarii vor participa la activități extracurriculare ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:39
(6426 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Dan Diaconescu, în dialog cu alegătorii ialomițeni

Slobozia: Dan Diaconescu, în dialog cu alegătorii ialomițeni

Vineri, 30 martie a.c., președintele PP-DD, Dan Diaconescu, vine în Piața Revoluției din Slobozia pentru a se întîlni cu simpatizanții săi din tot județul Ialomița. Dan Diaconescu va ajunge în Piața Revoluției ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:35
(23278 vizualizări - 23 comentarii)


Ialomița: Inspectorii DSVSA, controale înaintea Sărbătorilor Pascale

Pentru a preveni toxiinfecțiile alimentare de Paște, inspectorii Direcției Sanitar-Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița și-au intensificat controalele. În special, inspectorii DSVSA verifică ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:26
(7692 vizualizări - 1 comentariu)


Mărculești: Proiectil descoperit în mijlocul cîmpului

Plecat la muncile agricole, un bărbat din localitatea Mărculești a decoperit pe cîmp un proiectil neexplodat. Panicat, omul a sunat de urgență la 112. Elementul de muniție avea un diametru de 120 de milimetri ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:22
(8800 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: RAJA întrerupe furnizarea apei potabile joi, 29 martie 2012!

«Miercuri, 29 martie, în intervalul orar 9,00-18,00 se va întrerupe furnizarea apei potabile în orașul Țăndărei» informează reprezentanții societății furnizoare de apă potabilă în localitate, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 17:15
(8854 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție de Paști la Muzeul Județean Ialomița

Luni, 2 aprilie a.c., începînd cu orele 13,00, Muzeul Județean Ialomița vernisează expoziția «Lumina Învierii. Tradiție și cultură religioasă în Bărăganul ialomițean». Expoziția se înscrie într-un program ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 17:02
(7404 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Hai pe net! 2012», campanie lansată de Biblioteca Județeană

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, partener al Consorțiului Alianța Digitală pentru România, lansează, în perioada 26-30 martie 2012, Campania «Hai pe net! 2012». Activitățile aflate în organizarea ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:58
(7458 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: A furat din curtea consăteanului

După ce în perioada 9-26 martie 2012 a furat mai multe bunuri din locuința unui bărbat de 36 ani, din Ciulnița, un bărbat de 47 ani a fost identificat și prins de polițiști. Hoțul, consătean cu victima ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:56
(9709 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița furt


Ialomița: Hoți de fier vechi

Marți, 27 martie a.c., polițiștii din Țăndărei au prins pe raza de competență doi bărbați de 38, respective 47 ani. Cei doi, domiciliați în Fetești, se deplasau cu două căruțe în care transportau peste ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:55
(9015 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune a polițiștilor și jandarmilor

Marți, 27 martie, în intervalul orar 15,00-17,00, polițiștii din Urziceni în colaborare cu jandarmii ialomițeni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor stradale. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:54
(8857 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pescari fără autorizație, prinși

Doi tineri de 21, respectiv 26 ani, ambii din Fetești, au fost prinși marți, 27 martie a.c., de către polițiști în timp ce pescuiau pe brațul Borcea. Cei doi s-au folosit de o ambarcațiune de tip lotcă ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:54
(9476 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:25
(8606 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii avertizează asupra înșelăciunilor din mediul rural!

Polițiștii ialomițeni avertizează populația asupra pericolului de înșelăciune. Este vorba despre un mod de operare extrem de periculos și aplicat cu succes în cazul bătrînilor din mediul rural. Ultima dintre ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:13
(8264 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Termen limită pentru raportarea anuală a persoanelor juridice aflate în lichidare

Vineri, 30 martie 2012, este data limită pînă la care persoanele juridice aflate în lichidare pot depune raportarea anuală la administrațiile financiare teritoriale. Obligația se aplică societăților comerciale ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:11
(13702 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Accident într-o intersecție

Luni, 26 martie a.c., la Țăndărei s-a produs un accident de circulație cu o victimă. Pe scurt, polițiștii au stabilit că în timp ce un bucureștean, de 36 ani, se deplasa la volanul unei autoutilitare, în ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:07
(9770 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Trei saci cu sturioni, confiscați

Luni, 26 martie, polițiștii au prins, la Făcăeni, doi bărbați de 32, respectiv 60 ani, domiciliați în Bordușani, care se deplasau cu o căruță. În vehiculul celor doi, polițiștii au găsit trei saci cu pește ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:04
(9833 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Hoți de fier vechi, prinși de polițiști

Doi bărbați de 29 și 35 ani, ambii din Slobozia, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Infracțiunea a fost sesizată polițiștilor, luni, 26 martie, de către un bărbat din Gheorghe Lazăr, care ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:03
(10133 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi fără permise, la volan

Un bărbat de 63 ani, din Fetești, a fost oprit de polițiști luni, 26 martie, în trafic, în comuna Stelnica, în timp ce conducea un autovehicul. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au stabilit cp ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:01
(7232 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Clinică medicală angajează asistent medical cu experiență în recoltare și reprezentant medical pentru punctul de lucru din Slobozia
CV-urile vă rugăm să le trimiteți ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 10:12
(9190 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Italia, găsită la Căzănești

Mașină furată din Italia, găsită la Căzănești

Un bărbat de 34 ani, din Căzănești, a fost prins de polițiști în timp ce conducea o mașină ce figura urmărită internațional în bazele de date ale Interpolului. S-a întîmplat vineri, 23 martie, cînd polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:31
(9538 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A intrat cu mașina într-un panou publicitar

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 23/24 martie, la Slobozia, în jurul orei 03,00, s-a produs un accident de circulație soldat cu pagube materiale. Potrivit polițiștilor, un tînăr de 21 ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:22
(8984 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Poliția Rutieră Ialomița: 12 șoferi au rămas fără permise, amenzi de peste 56000 lei

În perioada 23-26 martie, polițiștii rutieri au sancționat neregulile comise de șoferi pe șoselele județului prin aplicarea a peste 270 amenzi, retragerea a 5 certificate de înmatriculare, alți 12 șoferi ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:18
(10704 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru infracțiuni rutiere

Vineri, 23 martie, un bărbat de 37 ani a fost prins și încarcerat. Pe numele acestuia Judecătoria Ploiești a emis un mandat de executare a pedepsei de 4 ani închisoare pentru o infracțiune la regimul circulației ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:03
(9793 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: A furat din curtea unui consătean

Polițiștii anchetează un tînăr de 26 ani, din Traian, pentru furt. Infracțiunea a fost sesizată polițiștilor vineri, 23 martie, cînd un bărbat de 32 ani din localitate a anunțat polițiștii că din curtea ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:33
(7978 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Traian furt


Adăpost de animale cuprins de flăcări la Ion Ghica, furaje arse la Fetești

În după-amiaza zilei de duminică, 25 martie a.c, un adăpost de animale al unui cetățean din satul Ion Ghica a fost cuprins de flăcări, după ce proprietarul a aprins un foc în curte și l-a lăsat nesupravegheat ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:13
(9853 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise și beți la volan

Un tînăr prahovean, de 23 ani, conducător al unui autoturism, a fost oprit în trafic de polițiști pentru un control de rutină. Verificările ulterioare au demonstrat că tînărul nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:11
(9405 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 114 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 26 martie 2012, sînt disponibile 114 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:10
(8160 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...