Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

O toamnă administrativă de neuitat

Instituțiile administrației ialomițene mor, dar nu se predau!

De 6 luni și mai bine, instituțiile descentralizate din administrația ialomițeană sînt epurate permanent. Procesul, unul ciclic dacă vă aduceți aminte guvernările anterioare, a culminat la acest sfîrșit de vară, cu transferul lui Petre Țenea de la Garda Financiară, instituție pe cale de desființare, la Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, aflată la acest moment în plin proces de reorganizare... Dincolo de acest amănunt pitoresc, prin cele 21 de descentralizate, cîte numără pe hîrtie județul, domnește o liniște lugubră...

Unde sînt instituțiile de altădată?
Prin ianuarie... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 12:41 (7126 vizualizări - 1 comentariu)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ex-prefectul Atanasiu se pregătește să revină la Prefectură

Ex-prefectul Atanasiu se pregătește să revină la Prefectură

Și pentru că tot am vorbit de instituțiile ialomițene, ne face plăcere să readucem în spațiul public un subiect pe care îl credeam mort și îngropat. De cîteva săptămîni încoace, un zvon revine tot mai insistent pe coridoarele celei dintîi dintre instituțiile județului, respectiv Instituția Prefectului. Potrivit acestuia, Constantin Atanasiu, extras cu forcepsul din creuzetul politic al PC, prin mai anul trecut, pentru a ocupa postul de prefect al județului Ialomița, visează să se întoarcă. Și nu oricum, ci încununat de diploma Agenției Naționale a Funcționarilor Publici...

Felix și Prefectura Ialomița... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 12:05 (11604 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Dunărea Călărași-Viitorul Axintele 2-0

Continuă criza

Viitorul Axintele este tot mai departe de echipa care anul trecut zburda în Liga a III-a. Vineri, la Călărași, elevii lui Ion Nica n-au știut să profite de superioritatea numerică creată după eliminarea unui apărător al gazdelor. Au profitat, în schimb, cei de la Dunărea, de degringolada celor din apărarea alb-verde și au marcat prin Șerban și Andrei, ultimul gol venind după o ratare a lui Robu. Viitorul rămîne cu 3 puncte și, momentan, este în a doua parte a clasamentului.

Dunărea Călărași 2-0 Viitorul Axintele
Șerban (’58)
Andrei (’76)

Viitorul Axintele: Răduță-Chiva, Mihociu, Oprișan... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 11:30 (4795 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Regulament pentru câini, pisici, iepuri și găini!

Isteria națională în variantă locală

Regulament pentru cîini, pisici, iepuri și găini!

În vreme ce în București și aiurea ecourile pro și contra eutanasierii maidanezilor se sting sau reverberează inutil, Slobozia continuă să concubineze în dulce stil provincial, alături de haitele de maidanezi naturalizați. Ialomița nu are asociații care să militeze pentru drepturile patrupedelor, la Slobozia haitele sînt hrănite zilnic direct din tomberoane, iar autoritățile muncesc în ritm de melc la sterilizarea zilnică a 15 maidanezi. Și, mai nou, la un regulament pentru cîini, pisici, iepuri și găini...

Unde dai și unde crapă administrația
În Ialomița, o spunem cu toată responsabilitatea... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 11:02 (8232 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Oțelul 2 Galați-Rapid Fetești 1-0

Din nou slabi pe final

Feteștenii s-au agățat bine de adversari, ba chiar au avut o mare ocazie de a deschide scorul, prin Alexandru Paraschiv, în minutul 30. Apoi, satelitul Oțelului Galați a echilibrat disputa, iar finalul le-a aparținut gazdelor, așa cum se întîmplă tot mai des cu echipa antrenată de Gigel Stoica. Golul a venit de la Chirpiliu, tînăr care cochetează și cu prima echipă a Oțelului. Rapidul își continuă liniștită drumul în Liga a III-a, căutînd, ca și în sezonul trecut, să pună mîna pe fiecare oportunitate de a strînge puncte. Iar de n-ar fi finalurile...

Oțelul 2 Galați 1-0 Rapid Fetești
Chirpiliu (’78)

Rapid Fetești... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 10:04 (5474 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița are parc fotovoltaic

Energie verde

Consiliul Județean Ialomița are parc fotovoltaic

Săptămîna precedentă, Consiliul Județean Ialomița a anunțat oficial finalizarea investiției în primul dintre cele patru parcuri fotovoltaice de 0,5 MW din zona Giurgeni. Finalizarea acestei investiții este așteptată de aproape un an și reprezintă, în opinia autorităților județene, «o dovadă certă a bunelor intenții pe care le avem». Parcul fotovoltaic finalizat săptămîna trecută reprezintă prima etapă a unui proiect de anvergură, care se va extinde pe o perioadă de 12 ani...

Un pas mic pentru noi, unul uriaș pentru Consiliul Județean Ialomița
La sfîrșitul săptămînii precedente... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 09:12 (9769 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Viticola a pierdut plutonul fruntaș

În Liga lui Basarab s-a consumat sîmbătă, 14 septembrie 2013, etapa cu numărul 4. Cap de afiș a fost duelul dintre Victoria Țăndărei și Viticola Fetești, cîștigat de vicecampioana sezonului trecut cu 2-1. Cu această ocazie, viticultorii au rămas la 3 puncte în spatele plutonului fruntaș, alcătuit din Victoria Țăndărei, Voința Reviga și Recolta Ghe. Doja, toate trei cu cîte 10 puncte. Rezultate normale în rest, poate cu o singură excepție. Victoria Unirii Fierbinți la revelația sezonului trecut, trupa din Munteni Buzău. Semnalăm, de asemenea, și primul succes al Amarei, 2-1, cu Spicul Colelia.
Iată mai jos, tabloul tuturor rezultatelor înregistrate în etapa a IV-a:

Recolta Gh. Doja-ACS Rădulești 5-3
CS Amara-Spicul Colelia 2-1
Voința Reviga-Recolta Ghe. Lazăr 2-0
Victoria Țăndărei-Viticola Fetești 2-1
Abatorul Slobozia-Unirea Sărățeni 6-3
Victoria Mt. Buzău-Unirea Fierbinți 2-3
Viitorul Platonești-Unirea Grivița 5-1
Andrias Andrășești-AS Căzănești 1-1
... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 08:49 (4935 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Ultima casă

Ultima casă

De dincoace  de gard, Centrul de Îngrijire și Asistență Socială din Slobozia (azilul de bătrîni) pare schimbat. Un corp de clădire nou, un aer îngrijit, persoane de vîrsta a treia picotind senin în soarele primelor zile de toamnă... Dincolo de ziduri însă, tristețea este sfîșietoare și mușcă. Mușcă din cei care sînt plătiți să vină aici să îngrijească rezidenții Centrului, mușcă din sufletele celor care n-au părăsit clădirea asta de 20 de ani și mai bine, mușcă din vizitatori ocazionali, din «aparținători», din voluntari... O dată intrat, nu mai poți fugi. Nu poți uita, nu poți rămîne nepăsător! Și, mai ales, nu poți scăpa de gîndul că, pentru cei 140 de bătrîni și bolnavi din acest Centru... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 06:28 (10492 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O tradiție veche de 180 de ani...

«Ziua Crucii», transformată în «Zilele Orașului Țăndărei»

Tîrgul de toamnă de la Țăndărei, desfășurat cu ocazia sfintei sărbători «Înălțarea Sfintei Cruci», și-a deschis porțile. Vineri, 13 septembrie a.c., pe o scenă amplasată în mijlocul stadionului din oraș, cei mai în vogă artiști ai momentului le-au spus «La mulți ani!» tuturor țăndărenilor. Urările artiștilor au fost secondate de cele ale oficialilor locali și județeni... Să precizăm că, începînd cu ediția de anul acesta, evenimentul «Ziua Crucii» a fost transformat în «Zilele Orașului Țăndărei», în cadrul spectacolului concertînd Pepe, Andreea Bălan și Jean de la Craiova...

Urări oficiale... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2013, 17:41 (10323 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Serviciul de Investigare a Fraudelor al IPJ, în atenția DNA București

Un nou scandal de corupție în Poliția ialomițeană

Serviciul de Investigare a Fraudelor al IPJ, în atenția DNA București

Comisarul șef Cornel Tache a fost reținut luni, 16 septembrie 2013, de către procurorii DNA structura centrală, sub acuzațiile de «luare de mită», «trafic de influență» și «complicitate la evaziune fiscală». Anchetatorii au cerut magistraților Curții de Apel București arestarea preventivă a polițistului. Alături de omul legii a fost reținut și un funcționar din cadrul Direcției Sanitară Veterinară și Pentru Siguranță Ialomița.

Sediul IPJ Ialomița, «răscolit» de mascați
Luni, 16 septembrie a.c., sediul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a fost «călcat» de procurorii... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2013, 14:39 (30548 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țăndărei: Șocant! Un copil de 10 ani și-a călcat sora cu mașina!

Țăndărei: Șocant! Un copil de 10 ani și-a călcat sora cu mașina!

Tragedie într-o familie de romi din Țăndărei, la sfîrșitul săptămînii precedente. Un băiețel de doar 10 ani s-a urcat, nesupravegheat, la volanul unui BMW X5 și și-a ucis sora de numai un an și 3 luni... Polițiștii au demarat cercetările în acest caz.
Cei doi copii veniseră la Țăndărei tocmai din Spania, pentru a petrece alături de rude sărbătoarea «Sfintei Cruci». Drama s-a întîmplat într-o fracțiune de secundă. Profitînd de neatenția părinților, care încercau să facă o tranzacție cu un vecin, băiatul de 10 ani s-a urcat la volanul mașinii și, văzînd că automobilul are cheile în contact, a pornit motorul. Mașina s-a deplasat cîțiva metri și a lovit-o pe sora mai mică a minorului, o fetiță... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2013, 10:18 (12660 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Medicul Ioan Mănăilă, suspectat de moartea unui bebeluș

Caz de malpraxis la Spitalul Județean Slobozia

Medicul Ioan Mănăilă, suspectat de moartea unui bebeluș

Moartea unui bebeluș la cîteva ore după naștere atrage noi suspiciuni de malpraxis la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Acuzațiile privind decesul copilului planează asupra medicului Ioan Mănăilă, obstetricianul care a asistat-o la naștere pe mama nou-născutului. Surse din cadrul unității medicale susțin faptul că doctorul ar fi efectuat eronat o procedură care i-ar fi pus în pericol viața micuțului... O anchetă internă a fost deschisă în acest caz, iar dacă medicul va fi găsit vinovat el va fi tras la răspundere.

Drama unei mame de înger
Moartea bebelușului născut în Maternitatea... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2013, 10:27 (70113 vizualizări - 83 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Roșiori: Și-a ucis vărul cu sînge rece și s-a autodenunțat!

Un bărbat din satul Chiroiu, comuna Roșiori, a mers la sediul Inspectoratului General al Poliției Române din București și a făcut o mărturisire șocantă. El le-a spus polițiștilor faptul că și-a omorît vărul cu sînge rece...
Aurel Serghi și-a ucis vărul în noaptea de duminică spre luni, 8/9 septembrie 2013. După ce au consumat cîteva pahare, agresorul a luat un topor și i-a aplicat victimei mai multe lovituri în zona capului. Ulterior, criminalul a înfășurat capul victimei cu o basma, iar apoi a aruncat cadavrul în fîntîna din curte. Cazul a ajuns în atenția procurorilor Parchetului de pe lîngă Înalta Curte de Casație și Justiție. Toate acestea, după ce criminalul a mers la sediul Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2013, 09:18 (8823 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Roșiori crimă

Click aici

EVENIMENT

Fraudă «legalizată» cu ajutoare sociale

Și săracii fură

Fraudă «legalizată» cu ajutoare sociale

Potrivit statisticilor, Ialomița este în topul județelor cu cei mai mulți asistați sociali din regiune. Un control al Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială arată însă că jumătate dintre beneficiari primesc necuvenit diferite tipuri de ajutoare. Recent, inspectorii instituției au descoperit «două cazuri de manual» la Țăndărei și Făcăeni. Oamenii prinși în flagrant ar trebui să înapoieze statului peste 100 mii de lei... În alte cazuri, sumele ating valori de milioane de lei. Singura măsură de recuperare a debitelor rămîne executarea silită, însă această modalitate s-a dovedit, de fiecare dată, ineficientă.

Rețea ilegală de asistați sociali la Țăndărei... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2013, 11:14 (11094 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Coșmarul de la blocurile ANL

Coșmarul de la blocurile ANL

Dacă nu ai o pilă în primărie, o relație (nu, nu e același lucru!), un sponsor cu trecere în mediul administrativ sau dacă nu te-ai născut într-o zodie norocoasă, apartamentele ANL aflate la dispoziția autorităților locale sînt doar un vis... La Slobozia însă, visul s-a transformat în coșmar. Chiriașii din blocurile ANL de pe Nordului trăiesc de două luni fără gaze și se tem că vor ajunge să înghețe de frig în această iarnă. În replică, autoritățile locale susțin că au făcut tot posibilul pentru deblocarea situației de care sînt responsabili și ridică din umeri. Iar situația de repetă, aproape la indigo, în toate ANL-urile din oraș...

Proștii plătesc, «pilele» fac datorii... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2013, 10:29 (23912 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Teoria conspirației despre apa «potabilă»

Teoria conspirației despre apa «potabilă»

Un calcul grosier al cheltuielilor legate de potabilizarea apei din sursa subterană a orașului Slobozia ridică nota de plată a cheltuielilor la sume astronomice. Reamintim: 15 milioane de lei-investiția în sursa de apă, circa 10 milioane de lei-înlocuirea rețelei de apă, 10 milioane de lei-stația de tratare a apei și 28 de milioane de lei-stația de epurare. Din tot acest uriaș efort bugetar pe care Slobozia îl face de peste 5 ani, au mai rămas de plătit cîteva milioane de lei către Group Romet Buzău. Valoarea inițială a contractului cu această firmă, contract semnat în 2011, a fost de 1,6 milioane de euro. În acest context, consilierul local al PD-L, Mădălin Teculescu, fost candidat pentru fotoliul... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2013, 08:17 (11036 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Sănătatea ialomițeană, pe muchie de cuțit

Decontarea rețetelor ilegale, suportată de beneficiari

Scandalul iscat de controlul Curții de Conturi în cadrul Casei Județene de Asigurări de Sănătate se adîncește. După o luptă surdă cu medicii de familie acuzați de faptul că au eliberat rețete nejustificat, a venit rîndul beneficiarilor de servicii medicale să fie trași la răspundere. Ialomițenii care au primit medicamente compensate și gratuie ar putea fi somați să acopere fondurile lipsă din vistieria Casei Județene de Asigurare de Sănătate Ialomița.

Rețete eliberate cu scandal
Scandalul rețetelor medicale eliberate ilegal de medicii de familie și specialiști din spitalele din... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2013, 17:11 (7754 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița este pregătită pentru un nou an școlar

16 septembrie, prima zi de școală

Ialomița este pregătită pentru un nou an școlar

Cu nici o săptămînă înainte de debutul noului an școlar, școlile din Ialomița sînt pregătite pentru cei peste 40 mii de elevi care le așteaptă. Potrivit declarațiilor noului inspector general școlar, Ileana Condruț, cadrele didactice din județ sînt pregătite pentru un an mai bun. «Sîntem gata pentru un nou an școlar. Mai există probleme, mai sînt școli unde nu este totul perfect, dar pînă pe 16 septembrie le vom rezolva și ne vom putea prezenta în fața părinților și elevilor în cele mai bune condiții, pentru un an școlar mai bun...» a declarat Ileana Condruț.

Problemele vor fi rezolvate... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2013, 15:03 (15447 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

La Slobozia, e oficial!

Edilii locali fură banii contribuabililor

Un raport de audit financiar al Camerei de Conturi Ialomița confirmă oficial faptul că ex-primarul Ionașcu Gabriel, actualul primar Stoica Alexandru, directorul executiv Adrian Trifan și directorul Direcției Impozite și Taxe Locale, Adam Virginia se fac vinovați de cheltuirea ilegală sau eronată a peste 560 mii de lei în anul 2012. Banii reprezintă plăți către furnizori acordate anticipat, avansuri nerecuperate conform legii, plăți nelegale sau chiar diurne fictive pentru vizita delegației administrației locale în China...

Borcanul cu miere al bugetului public
De ani buni, controalele... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2013, 11:59 (8053 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Ultimul asalt pentru Slobozia

Scrimă: Vicecampionul național Iulian Teodosiu la Dinamo, după Campionatul Național de juniori

Ultimul asalt pentru Slobozia

A trecut o lună de atunci... Mihai Covaliu, antrenorul echipei de sabie a României privea cum finala Campionatului Mondial de la Budapesta se îndepărtează de naționala noastră. Belarusul avea 30-24 și trebuia făcut ceva. Dar ce putea schimba? Ochii i-au căzut pe slobozeanul Iulian Teodosiu, mezinul echipei la cei 18 ani ai săi. S-a descurcat bine cu Australia, așa că hotărăște să-i dea încă o șansă. «Nu mă interesează cum faci, pur și simplu avem nevoie să revenim în meci. Caută să cîștigi fiecare tușă!» i-a spus Covaliu, iar sabia secretă nu a dat greș: 11 tușe cîștigate și doar 4 pierdute în fața mai experimentatului Lihaceuski au dus scorul la 35-34 pentru România. Treaba făcută bine de Teo... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2013, 09:19 (7733 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
307 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Mărculești: Proiectil descoperit în mijlocul cîmpului

Plecat la muncile agricole, un bărbat din localitatea Mărculești a decoperit pe cîmp un proiectil neexplodat. Panicat, omul a sunat de urgență la 112. Elementul de muniție avea un diametru de 120 de milimetri ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:22
(8799 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: RAJA întrerupe furnizarea apei potabile joi, 29 martie 2012!

«Miercuri, 29 martie, în intervalul orar 9,00-18,00 se va întrerupe furnizarea apei potabile în orașul Țăndărei» informează reprezentanții societății furnizoare de apă potabilă în localitate, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 17:15
(8854 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție de Paști la Muzeul Județean Ialomița

Luni, 2 aprilie a.c., începînd cu orele 13,00, Muzeul Județean Ialomița vernisează expoziția «Lumina Învierii. Tradiție și cultură religioasă în Bărăganul ialomițean». Expoziția se înscrie într-un program ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 17:02
(7403 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Hai pe net! 2012», campanie lansată de Biblioteca Județeană

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, partener al Consorțiului Alianța Digitală pentru România, lansează, în perioada 26-30 martie 2012, Campania «Hai pe net! 2012». Activitățile aflate în organizarea ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:58
(7457 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: A furat din curtea consăteanului

După ce în perioada 9-26 martie 2012 a furat mai multe bunuri din locuința unui bărbat de 36 ani, din Ciulnița, un bărbat de 47 ani a fost identificat și prins de polițiști. Hoțul, consătean cu victima ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:56
(9708 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița furt


Ialomița: Hoți de fier vechi

Marți, 27 martie a.c., polițiștii din Țăndărei au prins pe raza de competență doi bărbați de 38, respective 47 ani. Cei doi, domiciliați în Fetești, se deplasau cu două căruțe în care transportau peste ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:55
(9015 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune a polițiștilor și jandarmilor

Marți, 27 martie, în intervalul orar 15,00-17,00, polițiștii din Urziceni în colaborare cu jandarmii ialomițeni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor stradale. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:54
(8857 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pescari fără autorizație, prinși

Doi tineri de 21, respectiv 26 ani, ambii din Fetești, au fost prinși marți, 27 martie a.c., de către polițiști în timp ce pescuiau pe brațul Borcea. Cei doi s-au folosit de o ambarcațiune de tip lotcă ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:54
(9476 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:25
(8606 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii avertizează asupra înșelăciunilor din mediul rural!

Polițiștii ialomițeni avertizează populația asupra pericolului de înșelăciune. Este vorba despre un mod de operare extrem de periculos și aplicat cu succes în cazul bătrînilor din mediul rural. Ultima dintre ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:13
(8264 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Termen limită pentru raportarea anuală a persoanelor juridice aflate în lichidare

Vineri, 30 martie 2012, este data limită pînă la care persoanele juridice aflate în lichidare pot depune raportarea anuală la administrațiile financiare teritoriale. Obligația se aplică societăților comerciale ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:11
(13698 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Accident într-o intersecție

Luni, 26 martie a.c., la Țăndărei s-a produs un accident de circulație cu o victimă. Pe scurt, polițiștii au stabilit că în timp ce un bucureștean, de 36 ani, se deplasa la volanul unei autoutilitare, în ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:07
(9770 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Trei saci cu sturioni, confiscați

Luni, 26 martie, polițiștii au prins, la Făcăeni, doi bărbați de 32, respectiv 60 ani, domiciliați în Bordușani, care se deplasau cu o căruță. În vehiculul celor doi, polițiștii au găsit trei saci cu pește ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:04
(9833 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Hoți de fier vechi, prinși de polițiști

Doi bărbați de 29 și 35 ani, ambii din Slobozia, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Infracțiunea a fost sesizată polițiștilor, luni, 26 martie, de către un bărbat din Gheorghe Lazăr, care ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:03
(10133 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi fără permise, la volan

Un bărbat de 63 ani, din Fetești, a fost oprit de polițiști luni, 26 martie, în trafic, în comuna Stelnica, în timp ce conducea un autovehicul. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au stabilit cp ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:01
(7225 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Clinică medicală angajează asistent medical cu experiență în recoltare și reprezentant medical pentru punctul de lucru din Slobozia
CV-urile vă rugăm să le trimiteți ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 10:12
(9141 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Italia, găsită la Căzănești

Mașină furată din Italia, găsită la Căzănești

Un bărbat de 34 ani, din Căzănești, a fost prins de polițiști în timp ce conducea o mașină ce figura urmărită internațional în bazele de date ale Interpolului. S-a întîmplat vineri, 23 martie, cînd polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:31
(9538 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A intrat cu mașina într-un panou publicitar

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 23/24 martie, la Slobozia, în jurul orei 03,00, s-a produs un accident de circulație soldat cu pagube materiale. Potrivit polițiștilor, un tînăr de 21 ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:22
(8984 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Poliția Rutieră Ialomița: 12 șoferi au rămas fără permise, amenzi de peste 56000 lei

În perioada 23-26 martie, polițiștii rutieri au sancționat neregulile comise de șoferi pe șoselele județului prin aplicarea a peste 270 amenzi, retragerea a 5 certificate de înmatriculare, alți 12 șoferi ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:18
(10701 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru infracțiuni rutiere

Vineri, 23 martie, un bărbat de 37 ani a fost prins și încarcerat. Pe numele acestuia Judecătoria Ploiești a emis un mandat de executare a pedepsei de 4 ani închisoare pentru o infracțiune la regimul circulației ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:03
(9792 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: A furat din curtea unui consătean

Polițiștii anchetează un tînăr de 26 ani, din Traian, pentru furt. Infracțiunea a fost sesizată polițiștilor vineri, 23 martie, cînd un bărbat de 32 ani din localitate a anunțat polițiștii că din curtea ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:33
(7978 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Traian furt


Adăpost de animale cuprins de flăcări la Ion Ghica, furaje arse la Fetești

În după-amiaza zilei de duminică, 25 martie a.c, un adăpost de animale al unui cetățean din satul Ion Ghica a fost cuprins de flăcări, după ce proprietarul a aprins un foc în curte și l-a lăsat nesupravegheat ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:13
(9853 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise și beți la volan

Un tînăr prahovean, de 23 ani, conducător al unui autoturism, a fost oprit în trafic de polițiști pentru un control de rutină. Verificările ulterioare au demonstrat că tînărul nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:11
(9405 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 114 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 26 martie 2012, sînt disponibile 114 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:10
(8160 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Biciclist accidentat

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 23 martie, la Fetești s-a produs un accident de circulație în urma căruia o persoană a fost rănită. Pe scurt, polițiștii au stabilit că în timp ce un constănțean ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:01
(8536 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor

Polițiștii ialomițeni le-au pus gînd rău braconierilor. În urma unei acțiuni preventive, în năvoadele oamenilor legii au picat nu mai puțin de opt bărbați, toți cercetați acum pentru braconaj piscicol. ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:54
(9143 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Moaște de la Mânăstirea Comana

Urziceni: Moaște de la Mînăstirea Comana

Timp de 3 zile, în perioada 29 martie-1 aprilie 2012, vor poposi la Urziceni moaștele «Sf. M. Mc. Ecaterina», din Episcopia Giurgiului, de la Mînăstirea Comana. Potrivit declarației preotului Bogdan Ionuț ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:46
(11201 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni moaște


Ialomița: În trafic, cu numere de înmatriculare expirate

Miercuri, 21 martie, polițiștii rutieri au depistat în trafic un autoturism condus de un tînăr, de 21 ani, din comuna Cornetu-Ilfov. În urma verificărilor efectuate cu privire la autoturism, s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:39
(11062 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Accident mortal după ce s-a răsturnat cu mașina

Joi, 21 martie a.c., pe unul dintre drumurile comunale din apropierea comunei Săveni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane și vătămarea corporală a unei alteia. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:19
(11819 vizualizări - 10 comentarii)

Taguri: Săveni accident


IPJ Ialomița: Număr record de avansări de «Ziua Poliției»

IPJ Ialomița: Număr record de avansări de «Ziua Poliției»

Vineri, 23 martie, începînd cu ora 10,00, la sala de festivități din cadrul Casei de Cultură a Sindicatelor din municipiul Slobozia a avut loc o ședință festivă, prilejuită de sărbătorirea Zilei Poliției ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2012, 17:09
(8797 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...