Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Liderul vine de la Sărățeni

După așteptări care ar face-o invidioasă pe însăși Penelopa, caravana Ligii a IV-a a luat-o iarăși din loc. Sperăm că nu și la vale! Din voia FRF-ului, Rapid Fetești a rămas în liga a III-a. Din voia primarilor, Cocora și Manasia, au tras obloanele și au lăsat-o mai moale, spre moartă, cu fotbalul. Din voia lui Basarab&Co, Liga a IV-a s-a extins de la 14 la 16 echipe. Prin urmare, de nevoie, n-a mai retrogradat nimeni, chiar și Cenușăreasa, Spicul Colelia, rămînînd pe poziții. Altfel, ca să arătăm că Mihai Viteazul este cel mai ialomițean dintre olteni, în Liga lui Basarab, Unirea a redevenit nume la modă. Pe lîngă veteranii de la Unirea Grivița, au mai apărut Unirea Fierbinți și Unirea Sărățeni... [citește_tot_articolul]

26 August 2013, 11:54 (6307 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Procurorul Iuliana Crișan, noul șef al DNA Slobozia

EXCLUSIV: Procurorul Iuliana Crișan, noul șef al DNA Slobozia

Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Naționale Anticorupție, «la propunerea procurorului șef al Direcției Naționale Anticorupție, doamna Laura Codruța Kovesi, Procurorul General al Parchetului de pe lîngă Înalta Curte de Casație și Justiție a dispus delegarea în funcția de procuror șef al Biroului Teritorial Slobozia din cadrul ST București al DNA, a doamnei Iuliana Crișan, pe o perioadă de șase luni, începînd cu data de 1 august 2013». «Doamna Iuliana Crișan are o vechime ca procuror de 9 ani, îndeplinind această funcție, inițial, la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Sectorului 4 București, fiind ulterior delegată la DNA și, începînd cu anul 2009, fiind numită ca procuror în cadrul ... [citește_tot_articolul]

21 August 2013, 16:25 (21509 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mihail Kogălniceanu: Bătrână de 74 de ani, bătută cu bestialitate pentru bani...

Mihail Kogălniceanu: Bătrînă de 74 de ani, bătută cu bestialitate pentru bani...

Caz cutremurător în comuna ialomițeană Mihail Kogălniceanu. O bătrînă de 74 de ani a ajuns luni, 20 august a.c., la Spitalul Orășenesc Țăndărei în stare gravă după ce a fost lovită cu bestialitate de o persoană rămasă, deocamdată, necunoscută. Din declarațiile femeii reiese faptul că mobilul agresiunii îl reprezintă banii...
Internată pe Secția Chirurgie a Spitalului Orășenesc din Țăndărei, bătrîna a povestit clipele de groază prin care a trecut. A auzit că cineva i-a bătut la ușă, iar cînd a deschis să vadă despre ce este vorba agresorul s-a năpustit asupra ei. Avea fața acoperită și a lovit-o în cap cu pumnii.
«M-a bătut numai în cap și mi-a zis că mă omoară... L-am întrebat de ce... [citește_tot_articolul]

21 August 2013, 15:11 (7743 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Șeful Vămii din Ialomița, audiat la DNA alături de patru subordonați

Șeful Vămii din Ialomița, audiat la DNA alături de patru subordonați

Potrivit site-ului Agenției r/News, șeful Direcției Județene pentru Accize și Operațiuni Vamala Ialomița, Christian Gudu, alături de alți patru subordonați, inspectori vamali au fost citați în cursul zilei de luni, 19 august 2013, la sediul DNA București. Surse judiciare ar fi precizat pentru Agenția r/News că «este vorba despre o anchetă nouă, legată de de ilegalități pe care le-ar fi comis inspectori vamali ai DJAOV Ialomița, ilegalități de care ar fi știut și șeful acestora, Christian Gudu». De menționat că Vama Slobozia a mai fost implicată în scandaluri de corupție în urmă cu 2 ani, cînd șeful de atunci al DJAOV Ialomița, Ionuț Scrioșteanu a fost trimis în... [citește_tot_articolul]

19 August 2013, 17:20 (34055 vizualizări - 47 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Otilia Dumitru a demisionat de la șefia Inspectoratului Școlar Ialomița!

Otilia Dumitru a demisionat de la șefia Inspectoratului Școlar Ialomița!

Potrivit unor surse din cadrul Inspectoratului Școlar al Județului Ialomița, Otilia Dumitru, inspector general școlar, a demisionat din funcție în după-amiaza zilei de joi, 15 august 2013. Să reamintim că, potrivit DNA București, de acum fostul inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, Otilia Dumitru, alături de 8 dascăli de la școli și licee din județ, sînt în acest moment urmăriți penal de către procurorii DNA. În sarcina acestora, procurorii din Capitală au reținut infracțiunile de «constituire de grup infracțional organizat» și «trafic de influență».
Potrivit acelorași surse din cadrul Inspectoratului Școlar Ialomița, la conducerea insitituției a fost numită... [citește_tot_articolul]

16 August 2013, 12:44 (52612 vizualizări - 78 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Hoții au vrut să fure Moaștele Sfântului Luca!

Slobozia: Hoții au vrut să fure Moaștele Sfîntului Luca!

Biserica din cartierul slobozean Bora a fost călcată de hoți în noaptea de miercuri spre joi, 14/15 august a.c. S-ar părea că ținta infractorilor n-ar fi fost cutia milei, ci chiar racla cu moaștele Sfîntului Luca, adusă în lăcașul de cult cu ocazia Sfintei Sărbători a Adormirii Maicii Domnului și a împlinirii a 150 de ani de la ridicarea sfîntului lăcaș...
Din informațiile oferite de polițiști, hoții au forțat ușile de termopan ale bisericii, după care ar fi încercat să intre în interiorul lăcașului de cult. S-ar părea că ei au intenționat să fure moaștele Sfîntului Luca, aduse în incinta bisericii cu ocazia Sărbătorii Adormirea Maicii Domnului și a împliniri a 150 de ani de la ridicarea... [citește_tot_articolul]

15 August 2013, 13:47 (10811 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DNA București vrea să extermine corupția din Ialomița!

«Dosare de sertar», scoase la lumină

DNA București vrea să extermine corupția din Ialomița!

Se anunță un sfîrșit de vară incendiar în peisajul «infracțional» din Ialomița. Arestarea și trimiterea în judecată a procurorului Dumitru Cristudor agită spiritele în rîndul persoanelor ale căror nume apar în dosarele «instrumentate» de către fostul șef al DNA Slobozia. Toate acestea întrucît «dosarele» de la Slobozia, în număr de 8 potrivit informațiilor noastre, au luat calea Direcției Naționale Anticorupție-structura Teritorială București, iar procurorii anticorupție din Capitală sînt hotărîți să finalizeze cercetările și să-i tragă la răspundere pe vinovați. Surse din cadrul DNA București promit ca finalizarea acestora să se producă pînă la 30 septembrie 2013!

Sertare golite de dosare... [citește_tot_articolul]

14 August 2013, 14:59 (13365 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Sclavă sexuală la 15 ani...

Viața ca un iad

Sclavă sexuală la 15 ani...

O poveste cutremurătoare iese la iveală odată cu trimiterea în judecată a 5 bărbați din Fetești, acuzați de procurorii DIICOT Slobozia de «trafic de persoane»! O adolescentă de doar 15 ani a fost exploată sexual de către respectivii inculpați. Fata a fost batjocorită în cele mai crude moduri și «închiriată cu ora» pentru a «presta» servicii sexuale...

Exploatarea Paulei
Drama Paulei S., din Arad, începe în urmă cu un an, în orașul de domiciliu. O ceartă cu părinții a determinat-o pe adolescentă să-și facă bagajele și să fugă de acasă... A ajuns la Cluj, acolo unde s-a întîlnit... [citește_tot_articolul]

13 August 2013, 18:55 (23019 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Voievodatul» PSD de la Ciochina

Istoria se răzbună

«Voievodatul» PSD de la Ciochina

În urmă cu un an, la alegerile locale, Ciochina a reușit să intre în topul localităților cu cel mai mituit electorat din Ialomița. Așa se face că, la numai două voturi distanță de contracadidatul său, cu 896 de voturi valabil exprimate, Gheorghe Stroe devenea noul «voievod» al comunei, detronîndu-l pe Vasile Cîmpulungeanu, un primar cu o experiență de 4 mandate. Momentul a reprezentat debutul unui război de gherilă administrativă, în care singurii perdanți sînt contribuabilii. Facem public astăzi un nou episod al acestui conflict, fără învinși și fără învingători...

Ultima soluție, încă o petiție... [citește_tot_articolul]

13 August 2013, 15:42 (23101 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Crescătorie ilegală de vipere la Sudiți

Caz alarmant în Ialomița

Crescătorie ilegală de vipere la Sudiți

Cazul unui ialomițean mușcat de o viperă s-a finalizat cu o anchetă în toată regula. Bărbatul a fost pus sub urmărire penală, după ce polițiștii ialomițeni au descoperit că acesta deținea ilegal la Sudiți o crescătorie de reptile veninoase. Cercetările sînt în curs, prima măsura adoptată împotriva «stăpînului» viperelor de la Sudiți constînd în aplicarea unei amenzi contravenționale de 40000 de lei...

Caz în premieră
În urmă cu o săptămînă, Independent relata despre o întîmplare uluitoare, fără precedent în ultimii 60 de ani pe meleagurile Ialomiței. Un bărbat de 45 de ani, pe... [citește_tot_articolul]

13 August 2013, 13:59 (7760 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Banii aduc fericirea de a învăța

Mai multă carte pentru copiii rromi

Ialomița: Banii aduc fericirea de a învăța

De aproape 20 de ani, calitatea procesului de învățămînt se degradează constant. Elevii își pierd interesul pentru cunoaștere, profesorii sînt demotivați de salariile mici din sistem, iar sistemul ridică din umeri și se declară depășit de societate. Un proiect educațional demarat în urmă cu 2 ani a demonstrat însă că, acolo unde există bani și interes, șansele de acces la educație cresc, iar elevii pot avea «oportunități egale de educație pentru o societate incluzivă»...

Un proiect de 5 milioane de euro
Timp de 2 ani, la nivelul a 5 școli din județul Ialomița, respectiv Fetești... [citește_tot_articolul]

13 August 2013, 11:39 (6683 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Otilia Dumitru, șefa învățământului ialomițean, urmărită penal pentru «constituire de grup infracțional organizat»

«Mită la Bacalaureat 2012» ia amploare

Otilia Dumitru, șefa învățămîntului ialomițean, urmărită penal pentru «constituire de grup infracțional organizat»

Încep urmăririle penale în dosarul «Mită la Bacalaureat 2012». Inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, Otilia Dumitru, alături de 8 dascăli de la școlile și liceele din județ, sînt în acest moment urmăriți penal de către procurorii Direcției Naționale Anticorupție-structura teritorială București. În sarcina acestora, procurorii din Capitală au reținut infracțiunile de «constituire de grup infracțional organizat» și «trafic de influență». Totodată, aceiași anchetatori au extins cercetările și asupra unui număr de 87 de părinți și elevi care au contribuit cu bani pe lîngă comisiile de evaluare pentru a promova Bacalaureatul...

Un dosar de «sertar»... [citește_tot_articolul]

12 August 2013, 13:25 (107988 vizualizări - 115 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grivița: Culturi de cannabis, descoperite de DIICOT

Grivița: Culturi de cannabis, descoperite de DIICOT

Mai multe culturi de cannabis au fost descoperite la Grivița, în urma unei acțiuni de amploare demarată de procurorii DIICOT-structura centrală și ofițerii din cadrul Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate București. Într-una dintre gospodăriile percheziționate, cultivarea de cannabis devenise o afacere în toată regula. «Creierul» afacerii ar fi Adrian Matei, de 27 de ani, care a însămînțat plantele ilegale printre butucii de viță de vie, la îndemnul unui văr din București...

Cultivarea de cannabis, afacere de familie
Cultivatorii de cannabis de la Grivița făceau parte... [citește_tot_articolul]

12 August 2013, 10:28 (7612 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Platonești: Medicul internist Mica Datcu a murit zdrobită de un tren de marfă...

Tragedie în zona localității Platonești. Medicul internist al Spitalului Orășenesc Țăndărei, dar și al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești, și-a pierdut viața în după amiaza zilei de sîmbătă, 10 august 2013. Mașina în care doctorița se afla a fost lovită de un tren de marfă, iar femeia a murit pe loc...
Din primele cercetări s-ar părea că vina pentru producerea accidentului îi aparține medicului. În zona barierei de la Platonești, doctorița Mica Datcu, medic internist la Spitalul Orășenesc Țăndărei, a ignorat semnalele acustice și luminoase și a trecut bariera fără să se asigure... Impactul i-a fost fatal medicului. Un echipaj de ambulanță s-a deplasat la fața locului, însă doctorița... [citește_tot_articolul]

10 August 2013, 19:42 (42358 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a deschis sezonul de vânătoare la funcții

Primele «alegeri libere» la AJVPS Ialomița

S-a deschis sezonul de vînătoare la funcții

La 3 luni de la scandalul demiterii președintelui Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi din Ialomița, cei peste 1000 de membri ai Asociației se pregătesc de alegeri. Anunțate de unii drept «primele alegeri libere» din ultimii 10 ani, contestate de alții pentru că «se înghesuie mulți la ciolan», alegerile din luna august vor stabili conducerea acestei structuri pentru următorii 5 ani. Favoriți la funcția de director și președinte sînt Marius Dumitrescu și, respectiv, Axinte Doru, oameni care reprezintă o nouă generație în Asociație și de la care se așteaptă «cinste, corectitudine și transparență în relația cu membrii organizației». De la declarații la realitate e însă un drum lung, iar... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 17:51 (8411 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Trofeul Tinereții», festivalul festivalurilor românești

A 46-a ediție a concursului de muzică ușoară de la Amara

«Trofeul Tinereții», festivalul festivalurilor românești

Ca să te bucuri de «Festivalul Tinereții» de la Amara, trebuie să-l iubești necondiționat. Adică să închizi ochii și să nu vezi că anul acesta autoritățile locale au închinat Festivalul Antenei 2 de dragul unei audiențe naționale iluzorii, să ignori calitatea precară a sonorizării, să fii îngăduitor cu performanțele fosilelor muzicale care au urcat pe scenă și să consideri un rău necesar mai binelui viitoarelor ediții condițiile de cămin cultural de țară în care s-a desfășurat evenimentul. Cine a reușit să facă acest lucru în cele două zile de Festival, a fost fericit. Pentru că, în ultimă instanță, rolul acestei manifestări nu are legătură cu meschinele orgolii ale oficialilor județeni, cu viitorul... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 17:20 (8912 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Adio, Cora, dar rămân cu tine!

Primarul Sloboziei poate, dar nu vrea

Adio, Cora, dar rămân cu tine!

De un de zile, noua administrația locală așteaptă finalizarea noului supermarket din Slobozia. Așteptarea înseamnă bani pierduți și perpetuarea unei situații intolerabile în condiții normale. Timis Investment, concesionarul celor 4,6 hectare de teren, are de plătit administrației locale o redevență de 2 milioane de lei, iar firmei Constrif, care a realizat lucrările pînă la acest moment, alte 2,5 milioane de lei. Primarul Alexandru Stoica refuză însă adoptarea oricăror măsuri coercitive care să forțeze intrarea firmei în legalitate!

Uite hipermarketul, nu e hipermarketul
Susținut... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 16:46 (14679 vizualizări - 30 comentarii)

EVENIMENT

Prezență 0 la meditațiile gratuite ale Inspectoratului Școlar

Absolvenții picați la BAC, neinteresați de sesiunea a doua

Prezență 0 la meditațiile gratuite ale Inspectoratului Școlar

Încercarea oficialilor Inspectoratului Școlar Ialomița de a stimula promovabilitatea la cea de-a doua sesiune a Bacalaureatului 2013 pare sortită eșecului. Pentru a-i determina pe elevi să învețe, în toate liceele din Ialomița au fost organizate sesiuni de meditații gratuite. Cuprinși de febra vacanței mari, absolvenții au evitat însă să participe la lecțiile particulare...

Clase goale, cancelarii pline
Prima sesiune a examenului de Bacalaureat 2013 s-a încheiat, în Ialomița, cu un procent de promovabilitate de peste 57%. Astfel, din cei 2092 de elevi care s-au înscris la sesiunea... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 16:23 (5974 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Procesiune religioasă la Țăndărei

Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mînăstirea Iviron din Muntele Athos, întîmpinată de peste 200 de credincioși...

Eveniment încărcat de spiritualitate la Țăndărei. Sîmbătă, 3 august 2013, începînd cu orele 10,00, peste 200 de credincioși au mers în pelerinaj pe străzile orașului pentru a se închina Icoanei Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului, adusă tocmai de la Mînăstirea Iviron din Muntele Athos. Această icoană este o copie a Icoanei Maicii Domnului, făcătoare de minuni, sfințită între zidurile lăcașului de cult de unde provine, numită «Portărița». Procesiunea a fost binecuvîntată de Preasfințitul Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor. Icoana a rămas spre închinare în paraclisul Bisericii Sfinții «Împărați Constantin și Elena», din cartierul Strachina al orașului. «Această icoană va fi... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 15:31 (21983 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Dictatură administrativă în Consiliul Local Slobozia

Să stăm drept și să administrăm strîmb

Dictatură administrativă în Consiliul Local Slobozia

În fiecare lună, Consiliul Local Slobozia decide orbește viitorul tîrgului în simulacre de ședințe. Săptămîna trecută, ședința ordinară a Consiliului Local a fost un nou prilej de a reconfirma, de pe poziții de forță, dictatura consilierilor locali din cadrul USL. Deși numeroase, proiectele de interes general au fost puține, iar singura inițiativă care a generat conflicte la scenă deschisă a fost proiectul prin care consilierul PD-L, Mădălin Teculescu, a cerut aprobarea regulamentului privind vînzarea bunurilor imobile-terenuri și construcții, proprietate privată a municipiului Slobozia. Respinsă in corpore de către consilierii USL prezenți, maniera de respingere a inițiativei lui Mădălin Teculescu... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 14:09 (5697 vizualizări - 8 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
295 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Un mort și un rănit într-un grav accident rutier

Marți, 24 noiembrie, la intrare în localitatea Albești, s-a petrecut un grav accident rutier. În timp ce se deplasa cu o autoutilitată, în condiții de vizibilitate redusă, conducătorul auto a pierdut controlul ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2009, 16:38
(13133 vizualizări - 0 comentarii)


FenomenalUrziceni-Sevilla 1-0

Fenomenal
Urziceni-Sevilla 1-0

Într-un meci absolut FENOMENAL, Unirea Urziceni a învins în această seară o forță a fotbalului european, FC Sevilla. Potrivit statisticilor, Unirea Urziceni a obținut în acest sezon de Champions League ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2009, 01:01
(16045 vizualizări - 0 comentarii)


Gripa nouă face noi victime printre ialomițeni

Gripa nouă face noi victime printre ialomițeni

România a înregistrat cel de-al doilea deces prin gripă nouă. În doar ultimele 24 de ore, Ministerul Sănătății a confirmat infestarea cu virusul A/H1N1 a încă 190 de persoane. Ialomița se înscrie în rîndul ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:17
(10365 vizualizări - 0 comentarii)


Fetiță de 10 ani, lovită de o mașină

O minoră, de doar 10 ani, din localitatea Movilița, a fost victima unui accident rutier. Copila a vrut să traverseze strada în fugă dar nu s-a asigurat, fiind lovită de o mașină condusă de un cetățean portughez ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:12
(10790 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit general, identificat la Fetești

Polițiștii feteșteni au depistat sîmbătă, 21 noiembrie, în jurul prînzului, un bărbat ce era urmărit general din luna octombrie 2009. Cătălin B., de 40 ani a fost găsit de polițiști în zona unui centru ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:12
(11547 vizualizări - 0 comentarii)


Scandalagiu beat, cu cuțitul în centrul satului

Sîmbătă, 21 noiembrie, agenții Postului de Poliție Scînteia au fost alarmați de o tînără din Slobozia despre faptul că un bărbat înarmat cu un cuțit provoacă scandal în centrul satului Iazu. Intervenind ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:11
(12188 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști

La finele săptămînii precedente, vineri, 20 noiembrie, polițiștii au fost sesizați cu privire la comiterea unui furt dintr-un magazint situat pe raza localității Ion Roată. Valoarea bunurilor sustrase, ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:10
(10909 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 20 spre 21 noiembrie, în jurul oreler 1,00, un bărbat din localitatea Munteni Buzău s-a ales cu dosar penal după ce polițiștii l-au prins la volanul unei mașini ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:09
(10588 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la un utilaj răspânditor de asfalt

Incendiu la un utilaj răspînditor de asfalt

Un incendiu la un utilaj răspînditor de asfalt s-a petrecut vineri, 20 noiembrie 2009, în jurul orelor 18,00, în apropierea gropii de gunoi ecologice a municipiului Slobozia, unde se executau lucrări de ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2009, 14:40
(12293 vizualizări - 0 comentarii)


PSD Ialomița, «sugar» prefectural

PSD Ialomița, «sugar» prefectural

În urmă cu o săptămînă, inflamați de entuziasmul electoral, pesediștii ialomițeni i-au remis prefectului Mădălin Teculescu o scrisoare publică în care îl acuză de grave încălcări ale legii și acțiuni de ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2009, 01:13
(16450 vizualizări - 0 comentarii)


A încercat să mituiască un polițist

Un polițist din Țăndărei a sesizat Direcția Generală Anticorupție Ialomița asupra încercării unei persoane de a-l mitui. Bărbatul, din Vrancea, a încercat să-l mituiască pe polițist pentru ca acesta să ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2009, 16:47
(11461 vizualizări - 0 comentarii)


Minori accidentați

Minori accidentați

Miercuri, 18 noiembrie, la Slobozia, o fetiță de 8 ani a fost ușor rănită într-un accident rutier. Copilul a traversat strada prin loc nepermis și fără să se asigure, fiind accidentat de o mașină ce circula ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2009, 18:41
(10096 vizualizări - 0 comentarii)


Arme confiscate de polițiști

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au desfășurat în perioada 20 octombrie-15 noiembrie o serie de activități vizînd legalitatea deținerii și folosirii armelor neletale. În urma ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2009, 18:38
(10585 vizualizări - 0 comentarii)


Training pentru angajații Penitenciarului Slobozia

Training pentru angajații Penitenciarului Slobozia

Joi și vineri, respectiv, 19 și 20 noimebrie, reprezentanții Penitenciarului Slobozia participă la o sesiune de training pentru implementarea proiectului «Creșterea șanselor de incluziune socială a persoanelor ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2009, 12:51
(11241 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

Marți, 17 noiembrie, în urma unui filtru rutier, polițiștii din Fetești au depistat un bărbat, de 22 ani, din Bordușani, în timp ce conducea o mașină fiind în stare de ebrietate. Actual, tînărul este cercetat ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:12
(11277 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție la înșelăciuni!

Polițiștii ialomițeni avertizează populația cu privire la înșelăciunile ce se petrec în fiecare zi. Ultima produsă a constat în furtul dintr-un magazin a genții personale a vînzătoarei. Astfel, trei persoane ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:11
(11268 vizualizări - 0 comentarii)


Accident cu o căruță

Un accident rutier s-a produs marți dimineață, 17 noiembrie, în localitatea ialomițeană Bărbulești. Urmare a incidentului rutier, un bătrîn de 83 ani a fost ușor rănit. Pe scurt, victima se afla într-o ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:11
(13599 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis

Deși nu deținea permis de conducere, un tînăr de 20 ani, din Urziceni, a decis să-și conducă mașina neînmatriculată în România, fiind identificat de polițiști. Pe numele tînărului a fost întocmit dosar ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:10
(13358 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi de peste 2100 lei aplicate de polițiștii feteșteni

Polițiștii feteșteni au acționat, marți, 17 noiembrie, în zona piețelor, barurilor și a locurilor de cazare, pentru prevenirea comiterii unor fapte ilegale. În timpul celor 43 de controale efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:10
(11090 vizualizări - 0 comentarii)


Sorin Iordache, câștigător al Cupei de Toamnă Galați la tenis de câmp

Sorin Iordache, cîștigător al Cupei de Toamnă Galați la tenis de cîmp

Sorin Iordache, un băiețel de 11 ani, este legitimat la Tenis Con Slobozia. Campion național în acest an, a reușit zilele acestea o spectaculoasă performanță, cîștigînd unul din cele mai puternice turnee ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 12:46
(11899 vizualizări - 0 comentarii)


«Munca la negru», sancționată mai aspru

Potrivit unui comunicat de presă, reprezentanții Inspectoratului teritorial de Muncă Ialomița au sancționat de la începutul anului 33 de angajatori pentru practicarea formelor de muncă ilegale. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 12:40
(11977 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie anti-fumat, la Slobozia

Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică, în parteneriat cu alte instituții, marchează joi, 19 noiembrie, la Slobozia, «Ziua Națională fără tutun». «Campania „Renunță la fumat în fiecare zi!“ organizată ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 12:38
(13248 vizualizări - 0 comentarii)


A murit căzînd într-o fîntînă

Tragedie în comuna Maltezi. Un bărbat cu probleme de vedere a murit luni, 16 noiembrie, la primele ore ale dimineții, după ce a căzut într-o fîntînă secată de apă. Pompierii ialomițeni au intervenit de ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 19:33
(10780 vizualizări - 0 comentarii)


CEC-uri de 1,5 milioane, false

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor din cadrul IPJ Ialomița au demarat începerea urmăririi penale pe numele unui cetățean din Țăndărei. În sarcina bărbatului, de 34 ani, anchetatorii au reținut ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 19:21
(11737 vizualizări - 0 comentarii)


Campania electorală «dă de furcă» polițiștilor

Incidentele electorale nu se opresc în județul nostru. Polițiștii ialomițeni au cercetat și soluționat în perioada 6-17 noiembrie nu mai puțin de 6 reclamații electorale, în localitățile Mihail Kogălniceanu ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 19:03
(10434 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit general, prins la Fierbinți

Polițiștii din orașul Fierbinți-Tîrg au prins pe raza localității un tînăr în vîrstă de 23 ani ce era urmărit general încă din luna februarie 2009. Pe numele bărbatului exista un mandat de arestare, instnața ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 18:52
(10519 vizualizări - 0 comentarii)


A furat de la Primărie

Luni, 16 noiembrie, polițiștii din Amara au prins un hoț din localitate la scurt timp după ce acesta furase mai multe materiale de construcții dintr-un șantier al Primăriei. Bărbatul, Silviu T., de 31 ani ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 18:40
(12031 vizualizări - 1 comentariu)


Traficul rutier și școlile, în vizorul Poliției

Luni, 16 noiembrie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o amplă acțiune de verificare în trafic a autoturismelor înmatriculate în străinătate. În cadrul acțiunii au fost constatate 23 de abateri, fiind ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 18:20
(11187 vizualizări - 0 comentarii)


Conflict la Bărbulești

Conflict la Bărbulești

Sîmbătă, 14 noiembrie, prin 112, în jurul orelor 17.15, Poliția a fost sesizată asupra unui scandal iscat între localnicii din Bărbulești. Imediat după primirea sesizării, s-a dispus deplasarea în zonă ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2009, 18:18
(10748 vizualizări - 0 comentarii)


Prins după ce a furat un autoturism

Un bărbat în vîrstă de 39 ani, din orașul Amara, cunoscut cu antecedente penale, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru furt calificat. Acesta este suspectat că în ziua de 5 noiembrie a.c. a sustras ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2009, 17:28
(12422 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...