Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«NU vreau să fiu președintele PNL Ialomița! Pot, dar nu vreau...»

«Ascultăm și nu judecăm!» cu Marinică Cazacu, primar la Ion Roată și dornic de jocuri politice

«NU vreau să fiu președintele PNL Ialomița! Pot, dar nu vreau...»

Marinică Cazacu, de la «înălțimea» celor 1630 de voturi obținute la Alegerile Parlamentare din 1 decembrie 2024, când a candidat «independent» pentru o funcție de deputat, încearcă o nouă revenire în politica locală. Este primar al comunei Ion Roată, la Alegerile Locale din 9 iunie 2024 candidând «independent», a fost primar și în precedentul mandat, 2020-2024... A fost și prefect, vreo doi ani, a fost și președinte de partid, Democrat-Liberal. O întreagă poveste politică, cu nenumărate surprize, cum ar fi decizia decizia penală nr. 902 din 14.07.2016, aparținând Curții de Apel Ploiești, care a hotărât... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2025, 12:15 (11616 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Debite neîncasate de peste 5,7 milioane de lei descoperite de Curtea de Conturi a României la Primăria Căzănești

Debite neîncasate de peste 5,7 milioane de lei descoperite de Curtea de Conturi a României la Primăria Căzănești

Cu dramul de transparență care i-a mai rămas în ceea ce privește comunicarea informațiilor pu­blice, Curtea de Conturi a României pune încă o dată pe tapet situația sancțiunilor contravenționale pe care administrațiile locale refuză categoric să le încaseze. Legea le permite să se îndrepte împotriva debitorilor, dar primăriile nu fac demersuri în acest sens. Electoral, aleșii locali trec toate aceste probleme cu vederea, deși sumele pe care ar trebui să le colecteze le-ar fi utile pentru dezvoltarea comunităților reprezentate. Iar județul Ialomița nu este străin de astfel de situații. Un raport oficial al Curții de Conturi a României arată... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2025, 07:55 (7330 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Construcția noului Bloc Operator al spitalului din Slobozia s-a încheiat

Construcția noului Bloc Operator al spitalului din Slobozia s-a încheiat

Cel mai ambițios proiect privind infrastructura de Sănătate din Ialomița, Blocul Operator al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, este tot mai aproape de a deveni funcțional. Constructorul obiectivului, Construcții Erbașu SA, a anunțat finalizarea lucrărilor de construcție a investiției. Blocul Operator care deservește cel mai mare spital din Ialomița a fost realizat cu fonduri acordate de Guvernul României, prin Programul Național de Dezvoltare Locală (PNDL).

 

Investiție în Sănătatea ialomițeană Lucrările de construcție ale noului Bloc Operator al Spitalului ... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2025, 13:15 (12197 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia penalizează proprietarii terenurilor și clădirilor neîngrijite

În 2025

Consiliul Local Slobozia penalizează proprietarii terenurilor și clădirilor neîngrijite

bonus: Terenurile «uitate» ale Primăriei Slobozia

Votat încă de anul trecut, un proiect de hotărâre al Consiliului Local Slobozia încearcă să-i responsabilizeze pe proprietarii terenurilor și clădirilor neîntreținute aflate pe raza orașului. Potrivit actului administrativ, persoanele aflate în această situație vor fi penalizate prin plata unui impozit de 500% pentru respectivele imobile. În mod surprinzător, însăși administrația locală deține în proprietate suprafețe de teren pe care nu le întreține. Un calcul estimativ arată că respectiva suprafață este egală cu cea a spațiilor verzi din municipiu, adică aproximativ 30 de hectare. Totodată, într-o astfel de situație s-ar afla și... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2025, 08:05 (17476 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Ialomița de acum 25 de ani... (I 2000)

Ialomița de acum 25 de ani... (I 2000)

Independent inaugurează o nouă rubrică, pe care vom încerca să o permanetizăm lunar. Este vorba despre județul nostru, Ialomița și despre evenimentele de acum 25 de ani, petrecute și reproduse în paginile ziarului Independent de la acea vreme. O facem pentru a ne însuși, cu bune și rele, trecutul și chiar mai mult, să încercăm să reamintim cititorilor noștri mai tineri o perioadă despre care deja consemnează manualele de Istorie.

Așadar, suntem în prima jumătate a lunii ianuarie 2000 când, ca și acum, se reporneau activitățile întrerupte de... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2025, 16:20 (13876 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Presiunea rezultatelor

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-Sepsi Sfântu Gheorghe 3-2

Presiunea rezultatelor

bonus: Camara, la Politehnica Iași

Etapa a 22-a a SuperLigii a programat întâlnirea de «acasă», la Clinceni, dintre Unirea Slobozia și Sepsi Sfântu Gheorghe, partidă disputată vineri, 17 ianuarie 2025. Meciul a fost arbitrat la centru de Sebastian Colțescu, arbitrul care prin partida oficială de deschidere a SuperLigii în 2025, Unirea Slobozia-Sepsi Sfântu Gheorghe, a bifat meciul cu numărul 400 în primul eșalon al fotbalului românesc.

 

Mihalcea sau «extaz-agonie-extaz» Adrian Mihalcea, tehnicianul slobozenilor, a abordat meciul dintre Unirea Slobozia... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2025, 12:15 (5884 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Slobozencele, greu de oprit!

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia-CSM Bacău 43-27/ACS Spartac București-CSM Unirea Slobozia 16-34

Slobozencele, greu de oprit!

bonus: Junioarele 3 au câștigat Cupa «Fair Play»

Marșul triumfal al meciu­rilor de handbal disputate de CSM Unirea Slobozia des­chide apetitul suporterilor. Slobozencele au început în forță anul competițional 2025, bifând două victorii importante în Seria B a Diviziei A de handbal feminin.

 

Victorie acasă, victorie în deplasare Miercuri, 15 ianuarie a.c., CSM Unirea Slobozia a debutat în anul competițional 2025. A fost un meci «acasă», împotriva celor de la CSM Bacău. Slobo­zencele și-au spulberat adversa­rele pe terenul cu semicercuri, Sala «Andreea... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2025, 10:20 (6936 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

10 localități ialomițene vor fi preluate de operatorul regional de apă Urban SA

În următorii 2 ani

10 localități ialomițene vor fi preluate de operatorul regional de apă Urban SA

Operatorul regional de apă Urban SA Slobozia a făcut publică lista de priorități pentru perioada 2025-2027. Astfel, potrivit documentelor oficiale, reprezentanții societății doresc să-și extindă activitatea prin preluarea unor noi localități cărora să le ofere servicii de apă și canalizare. Potrivit planului, 10 noi localități vor fi preluate de operator în următorii 2 ani. Astfel, numărul localităților pe care Urban SA Slobozia le deservește va crește de la 15, câte sunt în prezent, la 25.

 

Apă și canal pentru 25 de localități ialomițene În momentul de... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2025, 12:15 (35124 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poliția ialomițeană a schimbat 5 inspectori șefi

În 2024

Poliția ialomițeană a schimbat 5 inspectori șefi

Anul 2024 a fost unul «încărcat» pentru Poliția ialomițeană, mai ales din perspectiva schimbărilor care s-au petrecut la vârfurile instituției. Pe parcursul celor 12 luni ale anului trecut, la conducerea IPJ Ialomița au fost numiți 5 inspectori șefi. Deciziile de numire și înlocuire aparțin Inspectoratului General al Poliției Române, instituție care nu și-a motivat în vreun fel aceste schimbări. Ultimul comandat numit de IGPR Ia comanda Poliției ialomițene a fost menținut în funcție doar două săptămâni, interesul acestuia fiind pensionarea de pe o poziție care să-i asigure un venit consistent. În prezent, IPJ Ialomița este condus de... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2025, 07:55 (38685 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ambulatoriul spitalului din Slobozia, tot mai aproape de redeschidere

Ambulatoriul spitalului din Slobozia, tot mai aproape de redeschidere

bonus: Posturi blocate pentru angajarea personalului medical auxiliar

O dată cu încheierea mandatului de parlamentar, în luna decembrie 2024, Liviu Patrichi a revenit în funcția de mana­ger al Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Acesta a vorbit public despre planurile pe care le are în ceea ce privește dezvoltarea unității medicale în acest an. «Prioritatea noastră este redes­chiderea Ambulatoriului!» susține Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

 

Șanse mari pentru redeschiderea Ambulatoriului O dată cu revenirea în funcția de manager al Spi­talului Județean... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2025, 09:40 (2364 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Călătorie în timp la «Popina Bordușani»

Călătorie în timp la «Popina Bordușani»

În anul 1980, o echipă de arheologi descoperă în Balta Ialomiței, aproape de comuna Bordușani, rămășițele celei mai vechi comunități umane care a trăit pe meleagurile Ialomiței. Astăzi, situl arheologic poartă numele de «Popina Bordușani» și este unul dintre cele mai reprezentative din județul nostru.

 

Satul preistoric din inima Ialomiței Popina este în realitate o movilă de pământ realizată în mod artificial, de-a lungul timpului, și ascunde rămășițele primilor locuitori ai acestor meleaguri, care aparțin culturilor Gumelnița și Boian... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2025, 10:05 (8194 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Europarlamentarul PSD Ștefan Mușoiu salută intrarea României în Programul «Visa Waiver»

Europarlamentarul PSD Ștefan Mușoiu salută intrarea României în Programul «Visa Waiver»

Europarlamentarul social-democrat Ștefan Mușoiu salută intrarea Româ­niei în Programul «Visa Waiver». Programul «Visa Waiver» le permite cetățenilor din țările incluse în program să călătorească în Statele Unite ale Americii fără viză pe o perioadă de până la 90 de zile. «Intrarea României în Programul „Visa Waiver“ este un moment istoric, o recunoaștere a progreselor pe care le-am făcut împreună ca națiune. Este, de asemenea, rodul unui efort constant și dedicat din partea celor care au lucrat neobosit pentru a întări relația cu Statele Unite!» apreciază europarlamentarul social-democrat... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2025, 13:15 (2493 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Demersuri instituționale pentru reabilitarea DN21/Șoseaua Brăilei

Slobozia: Demersuri instituționale pentru reabilitarea DN21/Șoseaua Brăilei

Administrația locală din Slobozia are în administrare trei porțiuni de drumuri naționale. Cea care are nevoie urgentă de reparații este porțiunea din Drumul Național 21 cunoscută și sub numele de Șoseaua Brăilei. Din cauza uzurii, această arteră de circulație are nevoie de o reabilitare totală, pentru o astfel de investiție fiind nevoie de aproximativ 3 milioane de euro, potrivit estimărilor oficiale. Primăria Slobozia încearcă să convingă Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) să finanțeze jumătate din acest proiect.

 

Memoriu înaintat autorităților centrale... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2025, 08:05 (26428 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țăndărei, singura localitate din județ fără Consiliu Local

Țăndărei, singura localitate din județ fără Consiliu Local

Deși procedura de învestire a noilor Consilii Locale, pe baza rezultatelor Alegerilor Locale din 9 iunie 2024, s-a încheiat la nivelul județului, în orașul Țăndărei noul Consiliu Local încă nu și-a început activitatea. Validarea mandatelor noilor aleși locali ai orașului a fost viciată de mai multe contestații depuse la instanță de un cetățean din oraș. În cererile înaintate instanței de judecată acesta reclamă presupuse fapte de «fraudare a procesului electoral». Primarul orașului, Cristian Roman, susține că acuzațiile sunt nefondate și că viitorul Consiliu Local al orașului Țăndărei trebuie să-și înceapă activitatea în cel... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2025, 09:50 (9164 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protest de amploare al angajaților Penitenciarului Slobozia

Protest de amploare al angajaților Penitenciarului Slobozia

Sindicatele reprezentative care își des­fășoară activitatea în cadrul Penitenciarului Slobozia au protestat la sfâr­șitul săptămânii precedente, în fața sediului instituției. Printre revendicări s-au nu­mărat plata normei de hrană la valoare actualizată, plata vouche­relor de vacanță sau aplica­rea Legii Pensiilor Militare conform ultimelor modificări legislative. Toto­dată, sindicaliștii au protestat și față de actuala conducere a instituției, pe care o acuză de «lipsă de transparență».

 

Două ore de protest Protestul... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2025, 10:15 (20835 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«În Ialomița NU s-au dat voturi către George Simion/AUR!»

«Ascultăm și nu judecăm!» cu Marian Pavel, președintele PSD Ialomița

«În Ialomița NU s-au dat voturi către George Simion/AUR!»

În siajul ultimului trend de pe rețelele de socializare, cel refe­ritor la «ascultăm și nu judecăm!», ne-am permis câteva întrebări adresate președintelui PSD Ialomița, Marian Pavel. În același timp însă, recunoaștem, am și judecat un picuț cele declarate de domnia sa, informa­țiile noastre, relativ oficiale, infirmând cele precizate de actualul președinte al Consiliului Județean Ialomița. Este important de reținut, totuși, că preșe­dintele PSD Ialomița și președinte al Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel nu a comentat până acum rezul­tatele Alegerilor Parlamentare la nivel local și nici pe cele referitoare la Primul... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2025, 17:20 (4139 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

«Principalul obiectiv: menținerea în prima Ligă!»

Fotbal, SuperLiga, Ilie Lemnaru/președintele AFC Unirea Slobozia

«Principalul obiectiv: menținerea în prima Ligă!»

Încă de vineri, 3 ianuarie 2025, Unirea Slobozia zbura spre Antalya, spre cantonamentul programat pe 10 zile din scurta vacanță până la reluarea partidelor din SuperLiga. Încrezător, antrenorul Adrian Mihalcea aprecia stagiul de pregătire, propunând jucătorilor galben-albaștri chiar și două partide amicale, în 8 ianuarie a.c. cu FC Pakhtakor (echipă din prima ligă uzbecă) și duminică, 12 ianuarie 2025, cu FK Jedinstvo (echipă din Serbia). Toate pentru îndeplinirea principalului obiectiv stabilit de președintele AFC Unirea Slobozia, Ilie Lemnaru: «Menținerea în prima Ligă!».

 

O înfrângere și un egal în amicaluri... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2025, 15:20 (3777 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Teren sintetic acoperit, investiție de 1,1 milioane de lei la Stelnica

Cofinanțare de la ADI Ialomița

Teren sintetic acoperit, investiție de 1,1 milioane de lei la Stelnica

La jumătatea lunii decembrie 2024, la Stelnica a fost inaugurată o investiție deosebită, un teren de sport sintetic acoperit. «A fost o dorință expresă a comunității din Stelnica, tinerii din localitate fiind cei care au îndrumat administrația locală către acest proiect!» a declarat primarul comunei Stelnica, Costel Brateș. Investiția cuprinde un teren sintetic în suprafață de 800 mp, cu rol multifuncțional pentru practicarea sporturilor fotbal, volei și tenis de câmp. «Investiția s-a ridicat la puțin peste 1,1 milioane de lei... Atașat acestui teren sintetic cu rol multifuncțional acoperit este și un container, care cuprinde vestiare și grupuri sanitare!»... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2025, 14:10 (2627 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

CSM Unirea Slobozia, în Optimile Cupei României la handbal feminin

Handbal

CSM Unirea Slobozia, în Optimile Cupei României la handbal feminin

Duminică, 12 ianuarie 2025, s-a derulat Turul I din cadrul tabloului principal al Cupei României la handbal feminin. Astfel, la Piatra Neamț, CSM Unirea Slobozia a întâlnit HCF Piatra Neamț, una dintre echipele «colege» ale Unirii din seria Diviziei A. După un meci la discreția jucătoarelor CSM Unirea Slobozia, la pauză slobozencele conducând cu 15-10, partida s-a finalizat cu o victorie clară: 27-20. Așadar, CSM Unirea Slobozia s-a calificat în Optimile Cupei României la handbal feminin, următoarea adversară a Sloboziei cel mai probabil urmând a fi o echipă din primul eșalon handbalistic. Antrenorul CSM Unirea Slobozia, Ion Ivan s-a bazat... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2025, 10:05 (1990 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Cristian Gavrilă, în Sferturi la Campionatul Național de Scrimă pentru juniori

Scrimă

Cristian Gavrilă, în Sferturi la Campionatul Național de Scrimă pentru juniori

Sabrerul legitimat la CSM Unirea Slobozia, Cristian Gavrilă, a ocupat locul 5 la Campionatul Național de Scrimă pentru juniori, proba individuală de sabie masculin. După o evoluție remarcabilă, Cristian a urcat până în Sferturile de finală ale competiției. De asemenea, în proba pe echipe, Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia, avându-i în componență pe Cristian Gavrilă, Rareș Negoiță și Alberto Nădrag, a ocupat locul 6 în ierarhia competiției.

... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2025, 08:20 (4166 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
261 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10908, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

27 August 2021, 16:50
(2430 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10905, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 16:10
(2612 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Se efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 13:35
(3727 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10899, fiind înregistrate 9 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:20
(2473 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 30 august 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 30 august 2021, este termenul limită de depunere a «Declarației informative privind livrările/prestările și achizițiile ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:10
(4049 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunile Mica Publicitate și Publicitate online au fost actualizate!

Secțiunile Mica Publicitate
și Publicitate online au fost actualizate!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri online!

24 August 2021, 21:35


Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Marți, 24 august a.c., pompierii militari ialomițeni au fost anunțați prin apel 112 despre producerea unui incendiu de vegetație uscată în zona Cartier Bora cu degajare mare de fum. La fața locului au intervenit ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 17:40
(2839 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 24 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10890, fiind înregistrate 5 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 16:40
(3649 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 196 mii de lei

Sâmbătă și duminică, 22/23 august 2021, polițiștii au fost solicitați să intervină la 239 evenimente, dintre care 211 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 18:05
(2866 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 23 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10885, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 16:50
(2264 vizualizări - 0 comentarii)


Drogat la volan în Țăndărei/Bărbat din Andrășești, beat la volan și fără permis, a provocat un accident

La sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea și sancționarea ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 14:05
(4126 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 22 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10883, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 16:20
(2050 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

În seara zilei de sâmbătă, 21 august a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că pe DN2A, în zona Malu, s-a produs un accident de circulație soldat ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 13:15
(5511 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 21 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10879, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2021, 16:45
(2019 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Vineri, 20 august a.c., pe raza municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 18:30
(2680 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Tânăr din Slobozia, reținut după ce ar fi încercat să violeze o bătrână de 74 de ani!

Un tânăr, de 23 de ani, din Slobozia, a fost reținut de polițiștii ialomițeni, pentru 24 de ore, fiind bănuit că ar fi pătruns în locuința unei femei de 74 de ani, ar fi încercat să întrețină relații sexuale ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:35
(3824 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 20 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10873, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:25
(3036 vizualizări - 0 comentarii)


APIA continuă eliberarea de adeverințe pentru beneficiarii Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) continuă eliberarea de adeverințe beneficiarilor Campaniei 2021 pentru schemele de plăți directe și măsurile de mediu și climă (scheme de plăți ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:15
(5701 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Urziceni, arestată pentru «furt»

Polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Rurală Coșereni au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:40
(2767 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Polițiștii Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor de Proximitate din Slobozia au desfășurat activități în scopul prevenirii săvârșirii infracțiunilor contra ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:25
(3793 vizualizări - 3 comentarii)


Un autoturism a fost furat din Urziceni. Suspecții, identificați în Iași!

Polițiștii de Investigații Criminale au depistat și reținut un tânăr, de 23 de ani, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tăinuire».  Alți doi tineri, de 17 și 18 ani, sunt cercetați pentru comiterea ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:10
(3416 vizualizări - 1 comentariu)


Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

În urma unui  apel la 112 în cursul dimineții de vineri, 20 august a.c., pompierii din Fetești s-au deplasat pentru asigurarea măsurilor PSI la o garnitură de tren din stația CFR Ovidiu. Apelul a fost ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:50
(4760 vizualizări - 0 comentarii)


Accident produs la ieșire din Urziceni

Accident produs la ieșire din Urziceni

Joi, 19 august a.c., in jurul orelor 17,30, pompierii din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și un echipaj SMURD la un accident rutier în ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:40
(3474 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Tânără din Coșereni, la volan cu permisul suspendat

În ziua de miercuri, 18 august a.c., polițiștii ialomițeni au oprit în trafic, la Urziceni, o tânără de 25 de ani, din Coșereni. În urma verificărilor, oamenii legii au constatat că șoferița avea dreptul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:45
(3453 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 113 evenimente, dintre care 104 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată fiind sesizate 1 ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:30
(2181 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 19 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10867, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:15
(2835 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 august, termen limită pentru depunerea a 8 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că miercuri, 25 august 2021 este termenul de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 14:00
(4559 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

În dimineața zilei de joi, 19 august a.c., pompierii din Slobozia au fost solicitați prin apel 112 să intervină la un incendiu izbucnit la un autocamion, în localitatea Slobozia. Militarii ISU au stins ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 13:00
(2530 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Biciclist băut, acroșat de un autovehicul

Marși, 17 august a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că pe strada Arcului din loclaitate s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unui ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:10
(2584 vizualizări - 0 comentarii)


Copil de 14 ani din Slobozia, surprins la volanul unui autoturism

În cursul zilei de marți, 17 august 2021, în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au depistat un bărbat, în vârstă de 47 de ani, din județul Dâmbovița, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:05
(4330 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...