Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Cămătarii din Urziceni, din nou în atenția procurorilor

Noi acuzații de «cămătărie» la Urziceni. Procurorii Parchetului local au demarat acțiunea penală pe numele a două femei, acuzate că au împrumutat bani mai multor persoane, pretinzînd dobînzi exagerate. Cei care nu se conformau erau transformați în «victime»...

Victime amenințate cu moartea Încă de la sfîrșitul anului 2011, anchetatorii din Urziceni aveau indicii cu privire la faptul că cele două femei, pe numele lor Adriana Simion, zisă și «Șoșoaica» și Iulia Irina Răducanu, săvîrșeau acte de «cămătărie». Acestea împrumutau bani persoanelor care le solicitau, după care le pretindeau... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2013, 18:57 (8221 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni camătă

EVENIMENT

Slobozia de închiriat

Slobozia de închiriat

Căzută la datorie sub criză, Slobozia pare să nu-și mai revină. În vreme ce autoritățile locale promit, propun și investesc în hale uriașe pentru un nou parc industrial, spațiile comerciale din Slobozia se golesc, iar pe ușile de termopan stau agățate anunțuri care spun că există mii de metri pătrați de spații de închiriat sau de vînzare. E doar una dintre dovezile care confirmă că în Slobozia clasa mijlocie a sărăcit în mod accelerat. Dar e cea mai vizibilă și mai descurajantă...

Mulții și mărunții
Pe strada Lacului, la bloc U 39, magazinul de la stradă și-a schimbat profilul... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2013, 15:52 (9826 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ancheta de la Fetești, aproape de final

Accidentul de muncă nu a fost confirmat oficial

Amenzi pe bandă rulantă pentru firma care execută lucrările la rețeaua de canalizare a municipiului Fetești. Inspectorii ITM vor sancționa societatea pentru că nu și-a asigurat șantierul, a omis să-și revizuiască proiectul de execuție și a refuzat să le explice muncitorilor cum trebuie să se asigure la locul de muncă. În total, sancțiunile se ridică la peste 140000 de lei. Aceiași oficiali caută acum indicii pentru a stabili dacă ceea ce s-a întîmplat la Fetești a fost sau nu un accident de muncă...

Anchetele continuă
Deocamdată, oficialii din cadrul Inspectoratului Teritorial... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2013, 13:42 (8365 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: Ialomițean mușcat de viperă

Slobozia: Ialomițean mușcat de viperă

Un ialomițean a ajuns în stare gravă la spital după ce a fost mușcat de o viperă. Din declarațiile pe care le-a dat medicilor, bărbatul deține în gospodărie o crescătorie de șerpi veninoși...
Bărbatul le-a povestit medicilor că încerca să-și hrănească viperele, moment în care una l-a mușcat de mînă. Nu a luat seamă cu privire la acest incident și și-a văzut liniștit de treabă. La cîteva ore, mîna a început să i se învinețească, iar starea de sănătate a bărbatului s-a înrăutățit. A fost preluat de o ambulanță și transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Medicii i-au acordat îngrijirile medicale necesare și au decis să-l transfere la un spital din Capitală.
«Cel mai probabil... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2013, 13:24 (11010 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Oraș de provincie, liber de contract în 2016, caut primar

Oraș de provincie, liber de contract în 2016, caut primar

A trecut un an de la alegerile locale. Administrația Stoica se prăbușește sub propria greutate. Opoziția se află la limita de subzistență. Slobozia caută primar pentru mandatul 2016-2020...

Recenzia unui accident politic deliberat
În urmă cu un an, Alexandru Stoica obținea o victorie «zdrobitoare» la Slobozia, cu doar 10083 de voturi. În urma lui, contracandidații au obținut scoruri electorale modeste (Mădălin Teculescu API-4790 de voturi, Gabi Ionașcu independent-3834 de voturi, Radu Paros PER-2100 de voturi) sau derizorii (Istrate Ion PP-LC-730 de voturi, Sandu Constantin P... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2013, 17:24 (16500 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, fără concurenți la «Trofeul Tinereții» 2013

Ialomița, fără concurenți la «Trofeul Tinereții» 2013

Pregătirile pentru cea de-a 46-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții» de la Amara au ajuns aproape de final... Așa cum ne-au obișnuit, organizatorii trimit în concurs 12 voci care își dispută marele premiu în valoare de 3000 de lei. Deși la ultimele ediții Ialomița a avut vocile sale, anul acesta pe scena Teatrului de Vară de la Amara nu va urca niciun concurent din județ...

Voci extraordinare la Festivalul Amara
Prima preselecție pentru Festivalul Național Concurs de Interpretare a Muzicii Ușoare Românești «Trofeul Tinereții», organizat în stațiunea Amara, trimite în concurs... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2013, 16:13 (19917 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, responsabilă de falimentul SC Urban

La mila Consiliului Local...

Slobozia, responsabilă de falimentul SC Urban

«Omul prost nu vede pădurea din cauza copacilor» spune o butadă rămasă fără autor. Ședința Adunării Generale a Acționarilor de miercuri, 17 iulie a.c., a confirmat că această butadă devine mai actuală ca oricînd. În rolul copacilor, de această dată, se află nesfîrșitele dezbateri din Consiliul Local și spațiul public privind apa și calitatea acesteia. Pădurea este SC Urban, o firmă care aparține Sloboziei și care a reușit să supraviețuiască, în pofida tuturor presiunilor. Iar omul, o spunem cu toată responsabilitatea, sîntem noi, electoratul, dar și consilierii care au votat de-a lungul anilor în AGA Urban, fie că aceștia au aparținut PSD, PNL, PD-L sau oricărui alt partid ai cărui reprezentanți... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2013, 13:11 (6975 vizualizări - 10 comentarii)

SPORT

Fluviu de goluri în poarta Dunării

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Fluviu de goluri în poarta Dunării

După trialul organizat pe 13 iulie, pentru echipa proaspăt condusă de Adrian Mihalcea a venit vremea primului amical. S-a întîmplat sîmbătă, 20 iulie, iar adversară i-a fost vecina Dunărea Călărași. Desfășurat pe o căldură toropitoare, meciul a fost structurat pe 3 reprize, a cîte 35 de minute. Mihalcea și Bolohan au început jocul în următoarea formulă: Oprea-Stan, Soare, Matei, Florea-Popescu, Macare, Teodorescu, Dedu-V. Gheorghe, Nanu. Pe parcursul celor 105 minute a fost rulat întregul lot avut la dispoziție, plus cîțiva tineri aflați în probe. Partida a fost la discreția divizionarei secunde, care s-a impus cu 4-0. Golurile au fost marcate de Viorel Gheorghe, Butucel, Jianu și Dumitru Gheorghe... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2013, 11:20 (6941 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii din Ialomița cheamă în instanță Casa Județeană de Asigurări de Sănătate!

Sănătatea ialomițeană se pregătește de procese

Medicii din Ialomița cheamă în instanță Casa Județeană de Asigurări de Sănătate!

Un control al Curții de Conturi, efectuat la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate, tulbură liniștea Sănătății ialomițene. În urma acțiunii, comisarii Curții au descoperit mai multe nereguli financiare în ograda CJAS... Ca să acopere «golurile», oficialii Casei de Sănătate îi trag la răspundere pe medici. Vizate sînt peste 300 de cadre medicale care ar fi acordat ilegal rețete medicale compensate.

Sănătate cu scandal Controlul Curții de Conturi întreprins la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a fost efectuat în urmă cu un an. În urma analizei datelor culese din teren... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2013, 10:59 (13799 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Rapid Fetești rămîne în «C», Viitorul Axintele a urcat la munte

În sfîrșit, pentru fotbalul ialomițean, vara are și semne bune. După ce a fost retrogradată la «masa verde» în urma pierderii a 9 puncte pe motiv de neparticipare la competiții cu grupele juniori C, D și E, echipa Rapid Fetești a primit și vești bune. În urma, retragerii din Liga a III-a a Victoriei Ghirnogi, trupa lui Marius Munteanu a fost reprimită în fosta Divizie «C». «Într-adevăr, avem comunicatul de la Federație prin care se atestă faptul că și în sezonul viitor Rapid Fetești va evolua în Liga a III-a. Sîntem în pregătire, în căutări, avem jucători aflați momentan în perioada de probe. Referitor la lotul pe care l-am avut la terminarea sezonului precedent, momentan, vă pot spune că sînt... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2013, 18:18 (8173 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

PP-DD a înviat pentru europarlamentarele din 2014

PP-DD a înviat pentru europarlamentarele din 2014

La mai bine de un an de la alegerile locale, filiala județeană a Partidului Poporului-«Dan Diaconescu» a organizat una dintre cele două adunări generale anuale obligatorii. Evenimentul s-a desfășurat la Casa de Cultură Municipală din Slobozia și a reunit, scriptic, 200 de delegați din cele 50 de filiale ale Organizației. Întîlnirea a fost prezidată de reprezentanții PP-DD Ialomița în Parlamentul României și de liderul de grup al partidului din Camera Deputaților, Daniel Fenechiu...

Electoratul PP-DD, chemat la urne
Conferința județeană a PP-DD s-a desfășurat într-o zi de joi,... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2013, 16:01 (9443 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Trei slobozeni au cîștigat Cupa «Pet Star»

La începutul săptămînii precedente, la Slobozia, pe terenurile Tenis Con, s-a desfășurat turneul de tenis dotat cu Cupa «Pet Star». Adresată mai multor categorii de vîrstă, competiția a strîns la start în jur de 50 de concurenți. În final, 3 slobozeni au plecat cu trofeul acasă. Astfel, Alexandra Iordache, de la CSS Slobozia, a triumfat la 12 ani fete. Cristina Savu, de fel din Călărași, dar adoptată de Tenis Con Slobozia, s-a impus la 14 ani fete. La 16 ani băieți semnul supremației s-a îndreptat către reprezentantul CSM Unirea Slobozia, Radu Sebastian Popa. Per total a fost o întrecere sportivă reușită, un turneu care a pregătit «Memorialul Ioan Pinter», eveniment de tradiție și anvergură care... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2013, 14:15 (14058 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

SPORT

Dueluri pe nisip la Amara

Lupte libere

Dueluri pe nisip la Amara

În week-endul recent consumat, orașul Amara a găzduit o interesantă competiție de lupte pe plajă. Acțiunea s-a desfășurat pe plaja UGSR și a reunit la start peste 70 de concurenți. Aceștia au venit din București, Buzău, Constanța, Călărași și, bineînțeles, Ialomița, județ reprezentat de două cluburi: CS Amara și Kempo Slobozia. «Luptele pe plajă sînt o disciplină sportivă aflată în plină ascensiune. Se discută deja la nivel internațional ca în 2016 la Rio acest sport să devină unul olimpic, mai cu seamă că în Brazilia beneficiază de o mediatizare foarte bună...» ne-a declarat coordonatorul secției de lupte libere a Clubului Sportiv Amara, profesorul Marian Moraru. Deși la noi luptele pe plajă... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2013, 12:12 (5970 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia administrativă vrea apă potabilă cu orice preț

Urban cere majorarea tarifelor la apă cu 25 de procente

Slobozia administrativă vrea apă potabilă cu orice preț

Apă potabilă în rapoarte și declarații

Miercuri, 10 iulie 2013, SC Urban a convocat o ședință AGA în care a solicitat majorarea tarifelor la apă cu 25 la sută. Ședința a fost suspendată din lipsă de cvorum și va fi reluată miercuri, 17 iulie... Oficial, majorarea prețului la apa potabilă este justificată de cheltuielile suplimentare generate de investițiile în stațiile de epurare și tratare a apei. Analizele de laborator confirmă însă faptul că apa furnizată slobozenilor înregistrează valori semnificative la clorul rezidual, pesticide și trihalometani. Valentin Cilibeanu, directorul SC Urban a declarat că «procedurile pentru obținerea autorizației din partea Direcției de Sănătate publică sînt în curs».
Raportul Urban nu poate nega evidența... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2013, 15:02 (38302 vizualizări - 95 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean «cârpește» Spitalul de Urgență Slobozia

Administrație județeană în regim de avarie

Consiliul Județean «cîrpește» Spitalul de Urgență Slobozia

Marți, 16 iulie a.c., Consiliul Județean Ialomița s-a reunit într-o nouă ședință ordinară. Pe ordinea de zi a acestei ședințe s-au aflat o serie de proiecte de hotărîre care vor afecta direct viața ialomițenilor. Printre acestea, îl nominalizăm pe cel privind aprobarea bugetului de venituri și cheltuieli al Spitalului de Urgență Slobozia, un buget care a generat controverse publice serioase în ultima jumătate de an...

Bani cu țîrîita pentru nevoi stringente
Marți, 16 iulie 2013, consilierii județeni ai Ialomiței s-au reunit într-o ședință ordinară pentru a decide aprobarea unor... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2013, 09:54 (6697 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, pe locul III în țară la analfabetism

Ialomița, pe locul III în țară la analfabetism

Recensămîntul din 2011 a oferit, pe lîngă rezultatele demografice, și o serie de informații cu privire la gradul de educație al românilor. Potrivit Institutului Național de Statististică, în România există un sfert de milion de analfabeți, iar fix 8082 sînt ialomițeni!

Nivel scăzut de educație
Raportat la nivelul județului Ialomița, datele recensămîntului populației privind indicele Educației nu sînt deloc mulțumitoare. 55335 dintre ialomițenii cu vîrste cuprinse între 10 ani și peste au un nivel scăzut de educație. Aceștia fie au terminat doar clasele primare, fie nu au mers... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2013, 07:46 (3242 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia în doliu

Frații Adrian și George Moise au fost conduși pe ultimul drum...

Sute de oameni au venit marți, 23 iulie a.c., să le aducă un ultim omagiu fraților Adrian și George Moise, slobozenii care au murit la sfîrșitul săptămînii precedente înecați în apele Mării Negre. La funeraliile celor doi frați au participat și jucătorii echipei Concordia Chiajna, echipa unde Adrian Moise lucra ca maseur...

Durere fără margini
Rude, prieteni, cunoscuți, precum și colegi de muncă au venit să le aducă un ultim omagiu celor care au fost Adrian și George Moise. O mare de lacrimi a fost vărsată în memoria celor doi slobozeni. Printre cei care i-au jelit au fost și... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2013, 15:41 (47003 vizualizări - 44 comentarii)

POLITICĂ

«Noua Republică» de week-end

Politică la firul ierbii

«Noua Republică» de week-end

Filiala locală a Partidului «Noua Republică» a organizat la Slobozia un expozeu cu tema «Sclavie sau libertate», susținut de președintele partidului, Mihail Neamțu. Evenimentul s-a desfășurat într-o sală de conferințe situată la Casa Modei din Slobozia, sîmbătă, 13 iulie, de la orele 18,00. La eveniment au participat membrii filialei, apropiați ai acestora, reprezentanți ai presei și Elisia Stan, care s-a declarat «interesată să activeze în organizația de femei a filialei»... Întîlnirea a fost precedată de o conferință de presă la care au participat, alături de Mihail Neamțu, secretarul general al partidului, Cazimir Țino și  președintele filialei locale a partidului, Iulian Adrian Mihăilă... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2013, 15:46 (10166 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

Chirii ilegale la Penitenciarul Slobozia

Penitenciarul Slobozia acordă angajaților chirii ilegale. Este concluzia la care au ajuns reprezentanții Direcției Inspecției Penitenciară, în urma unui control întreprins în primăvară la spațiul de detenție de la Slobozia. Managementul defectuos a dus la crearea unui prejudiciu de 300000 de lei. Paguba este acoperită din salariile celor care au primit ilegal contravaloarea chiriilor.
Deranjați de faptul că li se taie din bani, oamenii au inițiat acțiuni în instanță...

O măsură uluitoare Controlul efectuat de inspectorii Direcției de Inspecție Penitenciară din cadrul Administrației... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2013, 10:43 (8991 vizualizări - 15 comentarii)

SPORT

Cinci voci noi în corul promovării

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Cinci voci noi în corul promovării

Promovarea este cuvîntul de ordine care domină atmosfera din jurul echipei de handbal CSM Unirea Slobozia. Este un obiectiv despre care se vorbește demult la noi, dar care anul acesta pare mai realizabil ca niciodată. Fapt este că în această vară, conducerea a schimbat strategia de transferuri. În locul tinerelor speranțe, au fost aduse jucătoare cu experiență care știu ce înseamnă îndeplinire unui obiectiv... Sînt cinci fete noi în lotul lui Liviu Paraschiv... Cea mai tînără are 25 de ani, iar media de vîrstă a noului nucleu se învîrte în jurul a 28 de ani. Dacă adăugăm și faptul că fiecare dintre cele cinci are în CV măcar o promovare în Liga Națională avem un tablou mai mult decît încurajator... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2013, 07:28 (10107 vizualizări - 8 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
242 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Biciclist lovit de o mașină

A încercat să depășească o mașină și a lovit un biciclist. Accidentul a fost provocat marți, 21 februarie a.c., de un șofer în vîrstă de 53 ani, care conducea un autoturism pe drumul care leagă satele ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:22
(12967 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești, Urziceni: Hoți de fier vechi, prinși în flagrant

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 16 și 52 de ani, din Fetești și Căzănești, au fost prinși în dimineața zilei de 21 februarie a.c. în timp ce încercau să fure fier armătura de fier a unor hale, aflate ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:20
(11607 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat mangă la volan

Cea mai mare poftă de condus vine atunci cînd uiți numărul paharelor cu băutură date pe gît. Acest lucru l-a simțit și un bărbat de 47 ani care, în noaptea de 21 spre 22 februarie a.c., nu a ezitat să urce ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:19
(12519 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: Somații pentru datornici

Încă din prima lună a anului, contribuabilii care nu și-au plătit taxele și impozitele către stat au intrat în atenția reprezentanților Direcției Generale a Finațelor Publice Ialomița. Fără să mai stea ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:17
(14686 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DGFP Ialomița


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 12:20
(5031 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

«O nouă incursiune în lumea satului». Sub această egidă a fost lansată marți, 21 februarie a.c., prima expoziție din acest an organizată de muzeografii de la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 19:04
(11499 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița a primit de la Guvern 2,582 milioane lei pentru acoperirea cheltuielilor cu deszăpezirea

Guvernul a aprobat alocarea sumei totale de 20 milioane lei din Fondul de intervenție aflat la dispoziția Guvernului din bugetul pe 2012, în scopul limitării efectelor calamităților naturale în localități ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:58
(13916 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat cu mașina în tren

Un bărbat de 47 ani, din Amara, a produs un accident rutier soldat cu avarierea autoturismului pe care îl conducea. Astfel, sîmbătă, 18 februarie, în timp ce individul se deplasa la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:44
(14493 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: 8 milioane lei, cuantumul evaziunii fiscale în ianuarie 2012!

Peste 8 milioane lei reprezintă veniturile suplimentare la bugetul de stat stabilite de inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița în prima lună a anului 2012. Sumele au fost stabilite ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:17
(8270 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se înmulțesc furturile de fier vechi

Trei tineri au fost prinși în flagrant de polițiștii feteșteni, miercuri, 15 februarie, în timp ce transportau cu o căruță mai multe componente metalice. Ulterior, polițiștii aveau să constate că fierul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:07
(13856 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Elevii Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia vin în sprijinul oamenilor prinși sub nămeți. În parteneriat cu filiala județeană de Cruce Roșie, aceștia le împart sinistraților alimente, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:04
(13085 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Drumuri deblocate, fără localități izolate!

Comitetul pentru Situații de Urgență Ialomița informează că sîmbătă, 18 februarie a.c., ora 8.00, rămîn impracticabile următoarele drumuri județene:
- DJ102H între localitățile Colelia ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2012, 11:39
(13623 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Prins de proprietar în timp ce vroia să fure

Un bărbat de 30 ani a fost prins în flagrant de polițiștii slobozeni în timp ce încerca să sară un gard. S-a întîmplat, marți, 14 februarie a.c., la Munteni Buzău, unde polițiștii Secției de Poliție Rurală ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:05
(12315 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Patron din Oradea, cercetat penal

Un tînăr de 31 ani, administrator al unei firme din Oradea, a fost reclamat polițiștilor feteșteni pentru înșelăciune. Potrivit anchetatorilor, în perioada octombrie-decembrie 2011, firma din Oradea a cumpărat ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:04
(13872 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestați pentru tăierea și furtul de arbori

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 30 și 37 ani, toți din Slobozia, sînt cercetați pentru tăierea și furtul de arbori din fondul forestier național. Cei patru, în noaptea de 11 spre 12 februarie a ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:03
(12142 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Au furat componentele metalice de la trei ambarcațiuni

Un adolescent de 15 ani și un bărbat de 34 ani, ambii din Bordușani, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Pe scurt, indivizii au furat, în noaptea de 11 spre 12 februarie a.c., mai multe componente ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:01
(13764 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 80 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 15 februarie 2012, sînt disponibile 80 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 11:05
(13821 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de pictură, grafică, artă decorativă și sculptură

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia și Dan Tudor Truica-curator general îi invită pe slobozeni și nu numai la vernisajul expoziției de pictură, grafică și artă decorativă «Balcic-Eterna Provocare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 10:58
(9865 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:31
(8003 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Aplicația IPA Online, disponibilă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că începînd cu data de 13 februarie 2012, pe site-ul oficial www.apia.org.ro este accesibilă aplicația IPA Online.
Prin intermediul acestei ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:01
(20211 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: În luptă cu zăpada și cu focul la Colelia și Ciocîrlia

După ce în ultimele zile pompierii ialomițeni au intervenit pentru deszăpezirea mai multor gospodării de pe raza localităților Colelia și Ciocîrlia, aceștia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2012, 14:06
(15578 vizualizări - 1 comentariu)


Toate localitățile din Ialomița, alimentate cu energie electrică

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița anunță că duminică, 12 februarie 2012, orele 20,30, toate localitățile de pe raza județului sînt alimentate cu energie electrică. Echipajele ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 21:41
(11444 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

De luni, 13 februarie 2012, orele 12,00, pînă marți, 14 februarie 2012, orele 14,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 19:20
(10786 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii au reținut joi, 9 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un bărbat în vîrstă de 40 ani, din Țăndărei, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:40
(16535 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: A acroșat cu mașina un copil pe trecerea de pietoni

Poliția Fetești a fost sesizată de un localnic despre faptul că în timp ce conducea un autoturism pe strada Călărași, din localitate, nu a acordat prioritate de trecere unui pieton care s-a angajat în traversarea ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:39
(13610 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Slobozia: Beat la volan, a refuzat testarea alcoolscop

Joi, 9 februarie a.c., o echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a oprit pentru control, în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism condus de un bărbat de 44 ani, din orașul Amara ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:38
(11406 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Doi tineri, arestați pentru furt

Efectivele Secției Poliție Rurală Ion Roată au identificat joi, 9 februarie a.c., doi tineri de 23 și 26 ani, ambii domiciliați pe raza comunei Manasia, pe numele cărora instanța de judecată emisese mandate ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:27
(15953 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia arestare


Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Un elicopter MAI a aterizat din nou la Slobozia joi seara, 9 februarie 2012. Elicopterul a avut la bord trei bolnavi ce necesitau îngrijiri medicale de specialitate în regim de urgență. Cei doi bărbați ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 20:37
(10963 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Un bărbat cu insuficiență renală din Nicolești va fi preluat de un elicopter al Ministerului Administrației și Internelor. De la Tulcea, elicopterul MAI a decolat cu destinația Miloșești pentru a-l prelua ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 10:27
(8603 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Concert Valentine’s Day» cu Liceul de Artă

Liceul de Artă «Ionel Perlea» și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» adresează tuturor slobozenilor și nu numai o invitație pentru un concert de Ziua Îndrăgostiților. Evenimentul se va desfășura marți ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:43
(22409 vizualizări - 5 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...