Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Al patrulea transfer: Cristiana Nica

Conducerea Unirii Slobozia continuă să dea lovitură după lovitură pe piața transferurilor. După Ramona Urse, Alina Moroianu și Andreea Dospin, slobozenii s-au orientat către o altă jucătoare care, pînă în această vară, a evoluat în Liga Națională pentru CSM Ploiești. Este vorba despre Cristiana Nica (nicio legătură de rudenie cu Andreea, Loredana sau Ion Nica!), jucătoare care va împlini în octombrie 26 de ani și evoluează pe postul de extremă dreapta. Pe aceeași poziție Unirea le mai folosește pe Jeni Drăgan și Raluca Năstase, ultima, la rîndu-i, fostă componentă a CSM Ploiești. «Cristiana este o jucătoare de care aveam nevoie. Poate evolua ca extremă, atît pe dreapta cît și pe stînga!» a punctat... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2013, 12:32 (10569 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«Vom asfalta străzile Sloboziei cu DADP-ul!»

Soluție marca Alexandru Stoica

«Vom asfalta străzile Sloboziei cu DADP-ul!»

După aproape 6 ani de intervenții haotice, Slobozia arată ca după o serie prelungită de bombardamente. Pînă acum, explicația oficială a fost cea a ex-primarului Gabi Ionașcu, care spunea acum 3 ani că «există un contract multianual cu Tehnologica Radion pentru reabilitarea a 75 de străzi. Dar nu putem asfalta pînă după finalizarea lucrărilor la rețeaua de apă...». Noul primar, Alexandru Stoica, vine cu o soluție minune: «Vom asfalta străzile Sloboziei cu DADP-ul, pentru că ne costă mai puțin!».

O fantezie administrativă
Deși născut în plină criză, proiectul multianual de asfaltare... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2013, 11:25 (11711 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele pierde promovarea, Feteștiul retrogradează

Vineri, 14 iunie 2013, a fost «vinerea neagră» a fotbalului ialomițean. Neangrenarea în competițiile C, D și E sau lipsa acestor grupe din structura cluburilor au făcut ravagii în zestrea de puncte adunată de cele două echipe ialomițene implicate în competiția Ligii a III-a. Cu 9 puncte au fost penalizate Rapid Fetești și Viitorul Axintele, în urma sesizărilor făcute de Urban Titu și Gloria Buzău. Fără aceste puncte, Feteștiul ajunge la borna 23 și la locul 9, retrogradabil. «Este greu să privești cum munca depusă de echipă pe parcursul unui sezon se irosește în urma unei astfel de decizii. Noi avem peste 50 de copii legitimați la grupele respective și am demonstrat asta. Faptul că nu au participat... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2013, 09:21 (7935 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Ialomița interzice materialele didactice auxiliare

S-a închis «talciocul» din școli!

Inspectoratul Școlar Ialomița interzice materialele didactice auxiliare

Inspectoratul Școlar Ialomița adoptă măsuri drastice în prag de vacanță. O circulară semnată de inspectorul școlar general interzice vînzarea în școli de cărți, culegeri, reviste și alte materiale didactice auxiliare. «E ceva de speriat! Primim sesizări din partea părinților că nu au bani să cumpere reviste copiilor...» și-a motivat Otilia Dumitru măsura impusă.

Moda «auxiliarelor» costă
În ultimii ani, școlile ialomițene au fost transformate într-o adevărată piață de desfacere pentru vînzătorii ambulanți de materiale didactice auxiliare. Reviste, culegeri, caiete pentru elevi... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2013, 08:20 (9614 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jandarmii, luați la pietre și topoare

Slobozia: SCANDAL ÎN CARTIERUL BORA!

Scandal cu bîte, topoare și pietre în seara zilei de luni, 17 iunie a.c., în cartierul slobozean Bora. Mai mulți localnici s-au luat la bătaie cu trupele de intervenție ale Jandarmeriei. În timpul conflictului spontan, un jandarm a fost rănit cu un topor și a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Mai mult, din rîndurile scandalagiilor, forțele de ordine au «săltat» trei persoane pe care le-au condus la audieri la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia...

Scandal spontan pe străzile din Bora Revolta de pe străzile cartierului slobozean Bora a fost iscată din cauza a 3 localnici... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2013, 22:03 (31028 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ȘOC: Dumitru Cristudor, reținut pentru 24 de ore

ȘOC: Dumitru Cristudor, reținut pentru 24 de ore

Șeful DNA Slobozia a luat mită de la omul de afaceri Liviu Taifas!

Șoc: Dumitru Cristudor, reținut pentru 24 de ore! La data de 13 iunie 2013, procurorii au dispus reținerea inculpatului CRISTUDOR DUMITRU pe un termen de 24 de ore, urmînd a fi prezentat la Înalta Curte de Casație și Justiție cu propunere de arestare preventivă pentru 29 de zile. Față de învinuita Andronache Monica, procurorii au dispus măsura obligării de a nu părăsi țara pe o perioadă de 30 de zile.

Șeful DNA Slobozia, Dumitru Cristudor ar fi luat mită de la Liviu Taifas, omul de afaceri care a preluat afacerea LaCosta din Slobozia. Legăturile dintre cei doi au mai... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2013, 14:03 (67624 vizualizări - 65 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Stoica, mai aproape de Dumnezeu

Au început «Sărbătorile Sloboziei»

Joi, 13 iunie a.c., orele 12,00, Slobozia a inaugurat oficial debutul «Sărbătorilor Sloboziei». Momentul a fost marcat printr-o slujbă în amintirea eroilor căzuți în timpul celor două războaie mondiale. Slujba a fost oficiată de Prea Sfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor. La eveniment au participat zeci de oficiali, din toate instituțiile județului... «Marcăm prin acest moment sacrificiul eroilor căzuți pe cîmpurile de bătălie ale patriei pentru reîntregirea neamului și demnitatea poporului român» a declarat prefectul Constantin Atanasiu, cu acest prilej. O oră mai tîrziu, aceiași oficiali au întregit ceremonia depunînd coroane de flori la Cimitirul Eroilor din Slobozia.... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2013, 13:30 (8578 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Bulevardul Unirii, inaugurat de Înălțare

Primarul Alexandru Stoica a inaugurat Bulevardul Unirii joi, 13 iunie 2013. Momentul reprezintă încununarea a peste 2 luni de eforturi administrative exclusiv locale. Este singura arteră din oraș pe care se poate circula în acest moment...

O arteră din ’75 După 2 luni de eforturi susținute, administrația Stoica a reușit să ofere Sloboziei dovada că poate administra. Din păcate, cu o floare Slobozia nu devine circulată. Inagurarea Bulevardului Unrii s-a petrecut joi, 13 iunie a.c., în prezența primarului orașului Veles din Macedonia, invitat special la «Sărbătorile Sloboziei». Cu acest... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2013, 13:03 (13255 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile ialomițene, în alertă

Digul din zona Bentu amenință să cedeze!

Ceea ce Independent relata încă din luna aprilie este pe cale să se petreacă. Digul din zona Bentu, aflat la kilometrul 34 al Brațului Borcea, este la un pas de a ceda... Reprezentanții Comitetului Județean pentru Situații de Urgență au declarat «stare de alertă» în zonă. Amenințate de apele Dunării sînt un număr de 20000 de hectare de teren agricol, Autostrada Soarelui, linia de cale ferată București-Constanța,  precum și o importantă conductă de transport a produselor petroliere...

Obiective economice amenințate de ape
... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2013, 12:48 (7908 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agricultorii ialomițeni au accesat fonduri europene de 46 milioane de euro

«Programul Național de Dezvoltare Rurală», la raport

Agricultorii ialomițeni au accesat fonduri europene de 46 milioane de euro

La începutul acestei săptămîni, Slobozia a fost gazda unui manifestări intitulată «Caravana fondurilor europene pentru un sat european». Aceast eveniment prezintă modul în care s-a desfășurat în județ campania națională «PNDR vine în satul tău». Totodată, în cadrul evenimentului a fost făcută și o analiză a celor mai importante proiecte din domeniul agriculturii, demarate prin accesarea fondurilor europene acordate prin Programul Național de Dezvoltare Rurală.

Agricultura ialomițeană, susținută cu bani europeni
Evenimentul a fost organizat de reprezentanții Oficiului Județean... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2013, 09:40 (5929 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Școala Săveni a intrat «în conservare» pentru o datorie de 1,5 milioane de lei

Investiție ratată

Școala Săveni a intrat «în conservare» pentru o datorie de 1,5 milioane de lei

Investițiile din învățămîntul ialomițean demarează cu încetinitorul. O listă de 26 de obiective școlare din județul Ialomița, finanțate cu bani de la Guvern, așteaptă de 5 ani să fie reabilitate... Trecută pe respectiva listă a fost și Școala Săveni. Deși obiectivul este finalizat în totalitate, acesta a fost introdus recent «în conservare». Decizia aparține constructorului, care, pentru a recepționa lucrarea, trebuie să recupereze o datorie de 1,5 milioane de lei... «Nu avem ce să îi reproșăm constructorului. Decizia sa este legală. Cum avem banii, îi vom da!» a declarat Otilia Dumitru, șefa învățămîntului ialomițean.

Investiție școlară pe datorie... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2013, 18:28 (8544 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Slobozia, echipă de mijloc

Fotbal, Liga a II-a

Unirea Slobozia, echipă de mijloc

La mijlocul clasamentului, acolo unde îi stă bine unei echipe fără emoții, dar și fără pretenții. Fix acolo, pe locul 7, a terminat campionatul Unirea Slobozia. Echipa pregătită de Marin Dună și-a conservat astfel locul pe care încheiase și turul. Ialomițenii au fost depășiți pe ultima sută de metri de Buftea, care a trecut lejer de Brăila. Ne putea depăși și Dunărea Galați, dar moldovenii au preferat să fie «băieți salon» cu junii Sportului Studențesc. Una peste alta, obiectiv îndeplinit și, cum ar spune Shakespeare, «maurul și-a făcut datoria, maurul poate să plece». Dar hai că deja am căzut în butoiul cu anticipări și, la drept vorbind, nici Dună nu prea arată a maur...

Chindia ne-a bătut fără probleme... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2013, 17:13 (7929 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Cocora cu gândul la baraj, Colelia la Liga a V-a

Fotbal, Liga a IV-a

Cocora cu gîndul la baraj, Colelia la Liga a V-a

Voința Cocora este campioana județului. Venită la începutul sezonului din obscuritatea ligii a V-a, echipa lui Gigel Stoica, surpriza competiției, a performat mai ales prin constanță. Un grup unit, care a pornit motoarele mai greu (0-2 acasă cu Gheorghe Lazăr în prima etapă), dar a știut să profite de sincopele dese ale adversarilor. Totuși, și cei mai optimiști dintre optimiști, văd performanțele ajunse la final. Deocamdată! Cocora va întîlni la baraj Mangalia, echipă mult mai solidă din punct de vedere al experienței lotului. Dar să-i lăsăm pe cocoreni să se pregătească pentru barajul de pe 19 iunie și să ne îndreptăm atenția și spre restul clasamentului. Salutară este poziționarea pe 3 a Victoriei... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2013, 15:01 (10329 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 300 de ialomițeni au primit ilegal ajutoare sociale

«Privilegiații» asistenței sociale din Ialomița

Peste 300 de ialomițeni au primit ilegal ajutoare sociale

Stare de «legalitate zero» în sistemul de asistență socială din Ialomița. Un control al Curții de Conturi Ialomița întreprins în cadrul Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că instituția a acordat ilegal ajutoare sociale... Vizate sînt un număr de peste 300 de persoane, care aveau în proprietate terenuri agricole și autoturisme...

Beneficiari în ilegalitate
Controlul întreprins de Curtea de Conturi Ialomița vizează ajutoarele sociale acordate pe toată perioada anului 2012. Cuantumul sprijinului financiar pe care beneficiarii l-au primit ilegal depășește... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2013, 13:23 (6051 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal

Promovarea Viitorului Axintele, încă la stadiul de enigmă

Viitorul Axintele a defilat în seria a II-a din Liga a III-a și a obținut «en fanfare» promovarea, avînd 9 puncte distanță față de Gloria Buzău. Fotbaliștii sînt într-o binemeritată vacanță, dar pentru conducătorii alb-verzilor, încordarea încă dăinuie. Motivul îl reprezintă, de cîteva săptămîni, o sesizare către FRF, făcută de Gloria Buzău, conform căreia Viitorul Axintele nu ar deține grupe de juniori C, D și E. Acest fapt, recunoscut și de președintele AJF Ialomița, Mihai Basarab, ar putea duce la depunctarea cu 9 puncte a ialomițenilor. Această penalizare ar aduce Viitorul pe picior de egalitate cu Gloria Buzău. Cum, în aceste situații, principalul criteriu de departajare îl reprezintă rezultatele... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2013, 12:54 (7794 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Dublă lovitură pentru Unirea: Moroianu și Dospin, la Slobozia! Dublă lovitură pentru Unirea: Moroianu și Dospin, la Slobozia!

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Dublă lovitură pentru Unirea: Moroianu și Dospin, la Slobozia!

O dată cu transferul Ramonei Ruscior, la secția de handbal a CSM Unirea Slobozia au apărut semnele unei veri fierbinți în ceea ce privește mișcările de trupe. Acestea s-au confirmat săptămînile trecute, cînd au fost perfectate alte două achiziții de marcă. Astfel, aflate la final de contract cu prim-divizionara CSM Ploiești, Andreea Dospin și Alina Moroianu au semnat pentru un an, cu posibilitate de prelungire, cu Unirea Slobozia. Fără îndoială, echipa noastră parcurge cea mai fructuoasă campanie de transferuri de la înființarea sa în 2008. Atît Andreea Dospin, cît și Alina Moroianu au fost factori activi și importanți în promovarea și menținerea CSM Ploiești în Liga Națională. Prin urmare, cele... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2013, 09:51 (12007 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița este pregătită pentru irigații

În viziunea ANIF

Ialomița este pregătită pentru irigații

Deși se anunță un an secetos, Ialomița nu duce lipsă de apă... Oficialii din cadrul Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița anunță că instalațiile de pompare și canalele de transport a apei sînt pregătite pentru irigații. Față de anul trecut, anul acesta se vor iriga cu 30% mai mult teren agricol...

Apă pentru culturile agricole
În urmă cu o săptămînă, oficialii Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița au dat publicității un comunicat de presă prin care anunțau că au intrat în linie dreaptă cu pregătirile în ceea ce privește lucrările de irigații. «Agenția... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2013, 08:22 (8749 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Licitație trucată la Primăria Slobozia

6 ani de profit pentru Nick Touring!

Licitație trucată la Primăria Slobozia

La începutul lunii mai 2013, într-un anonimat atent orchestrat, Nick Touring și-a adjudecat transportul public de călători la Slobozia. Deși licitația a fost consfințită printr-o hotărîre de consiliu local, documentația aferentă acesteia nu a fost făcută publică nici pînă la acest moment. O posibilă explicație pentru această situație o reprezintă faptul că licitația a fost trucată! În componența acționariatului celor două firme care au participat la licitație, respectiv Nick Touring și Nana SRL, apare Nicu Pericli...

Un coșmar vechi de 6 ani
De 6 ani, în Slobozia și Amara Nick... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2013, 17:32 (23755 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Spitalele ialomițene, finanțate politic

Ialomița: Spitalele ialomițene, finanțate politic

Fără a se ține cont de normele de finanțare ale Casei Naționale de Asigurări de Sănătate, autoritățile județene din Ialomița împart banii către unitățile medicale folosind algoritmi exclusiv locali. Oficialii din Sănătatea ialomițeană îl acuză public pe Silvian Ciupercă că distribuie fondurile politic, pentru a garanta supraviețuirea Spitalului Orășenesc Țăndărei... Cel mai mare perdant este Spitalul Județean de Urgență Slobozia, căruia i se vor finanța doar jumătate din cazurile pe care le tratează în mod obișnuit. «Sistemul este perdant pentru toate celelalte spitale, nu doar pentru noi!» a declarat medicul Vasile Olaru, directorul Spitalului Județean Slobozia.

Fonduri publice, pentru spitale susținute politic... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2013, 11:53 (5836 vizualizări - 3 comentarii)

REPORTAJ

Fata care joacă șah

Fata care joacă șah

E spaima pensionarilor din parcul de la E14. Îndrăzneață, rapidă, calculată, dezinvoltă... Are un singur păcat. Nu e băiat! «E foarte greu să îi conving să mă lase să joc... Acum e lumea mea... Să joc șah mi se pare cel mai relaxant lucru dintre toate!» spune fata. Noi spunem că, în felul ei, e unică în Slobozia. Iar orașul și liceul unde învață ar trebui să îi împlinească visul: un club de șah profesionist în orașul ei!

Regina parcului
Elena Andreea Dinu are 17 ani, învață la Grupul Școlar «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia și... este regina neîncoronată a clubului de șah din... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2013, 08:47 (6796 vizualizări - 5 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
253 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Întreruperi programate la rețeaua de energie electrică

Din cauza lucrărilor de reparații ale rețelelor de distribuție a energiei electrice, Enel Dobrogea anunță faptul că, în perioada 26 februarie-2 martie 2018, în localitățile Munteni Buzău, Săveni, Slobozia ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2018, 20:20
(6777 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru «tâlhărie calificată»

Polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui tânăr, de 22 de ani, din comuna Axintele, care se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate. Acesta a fost condamnat la 3 ani de închisoare ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2018, 20:05
(4973 vizualizări - 0 comentarii)


Metoda «Loverboy»: Proxenet din Bucu, reținut

Un proxenet care acționa prin metoda «loverboy» a fost reținut joi, 22 februarie 2018, de polițiștii din Slobozia. Tânărul, domiciliat în localitatea Bucu, ar fi convins trei tinere, niciuna mai mare de ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2018, 18:55
(7449 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Și-a înjunghiat concubina cu un cuțit

Căzănești: Și-a înjunghiat concubina cu un cuțit

Conflict casnic într-o familie din localitatea ialomițeană Căzănești. O femeie de 50 de ani a ajuns la Spitalul Județean de Urgență din Slobozia după ce a fost înjunghiată în spate, cu un cuțit de bucătărie ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2018, 12:30
(7574 vizualizări - 0 comentarii)


Ioan Becali s-a predat la sediul IPJ Ialomița și va fi încarcerat la Penitenciarul Slobozia

Potrivit Mediafax, Ioan Becali, condamnat la 3 ani de închisoare cu executare în dosarul Transferurilor, s-a predat marți seara, 20 februarie 2018, la sediul IPJ Ialomița. El urmează ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2018, 10:10
(7996 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Adolescent de 16 ani, reținut după ce a spart un magazin

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Ion Roată cercetează un tânăr, de 16 ani, pentru «furt calificat», cel în cauză fiind reținut pentru 24 de ore. Bănuitul a fost reținut pe bază de ordonanță de reținere ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 19:10
(7163 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

depozit materiale de construcții
din București, Șos. Alexandriei
angajează
muncitori, vânzătoare magazin,
șofer cu categoria B, C, E
eventual și posesor atestat
de macaragiu, doar curse locale

Oferim cazare
Relații la telefon 0722/678.956

20 Februarie 2018, 18:20


Fetești: Se oprește gazul!

Din cauza unor lucrări de reparație a rețelelor, Distrigaz Sud Rețele anunță întreruperea temporară a furnizării gazelor naturale, în data de miercuri, 21 februarie 2018, între orele 8,00-14,00, pe străzile ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 18:05
(4385 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Campanie de informare pentru depunerea Cererii Unice de Plată

Agenția pentru Plăți și Intervenție în Agricultură anunță public faptul că începând cu 1 martie 2018 fermierii pot depune Cererile Unice de Plată pentru acordarea subvențiilor pe suprafață ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 17:50
(12965 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 28 mii de lei, 5 permise de conducere reținute

Polițiștii au intervenit, în ultimele 24 de ore, la 8 evenimente, toate sesizate prin 112. Au aplicat peste 80 de sancțiuni contravenționale, iar în urma acțiunilor și intervențiilor, au constatat aproape ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 17:45
(7013 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Precizări privind aplicarea Legii Prevenirii de către polițiști

O dată cu intrarea în vigoare a Legii Prevenirii nr. 270/2017, atunci când polițiștii constată o faptă care intră sub incidența de reglementare a acesteia nu vor aplica amendă, ci vor acorda un termen de ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 11:10
(5417 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Arestat pentru șofat sub influența alcoolului

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat, la acest sfârșit de săptămână, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 10:35
(7402 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Cu cuțitul în magazin

Un bărbat de 45 de ani, din comuna Ion Roată, este cercetat de polițiști sub aspectul comiterii infracțiunii de «portul fără drept de obiecte periculoase», după ce a fost depistat în timp ce avea asupra ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 10:25
(5060 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ion Roată cuțit


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii au depistat doi bărbați de 30 și 49 de ani, din județul Călărași și localitatea Sfântu Gheporghe, în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși aveau acest drept suspendat. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 10:20
(6131 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți pentru motorina subvenționată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că începând de marți, 20 februarie 2018, va efectua plata ajutorului de stat pentru reducerea accizei la motorină utilizată în agricultură, ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 10:05
(5913 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii la Copuzu și Poiana, accident la Jilavele

Un grajd în care erau adăpostite 12 animale a fost cuprins de flăcări în seara zilei de sâmbătă, 17 februarie 2018. Proprietarii gospodăriei din satul Copuzu, comuna Balaciu, au alertat pompierii în jurul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2018, 09:40
(6305 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 50 mii de lei, 9 permise de conducere reținute

Miercuri și joi, 14 și 15 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. S-a intervenit la 23 de ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2018, 19:05
(7313 vizualizări - 0 comentarii)


Gospodării inundate la Bărbulești

Gospodării inundate la Bărbulești

Pompierii Detașamentului Urziceni au intervenit în cursul zilei de joi, 15 februarie 2018, pentru scoaterea apei din curțile a 5 gospodării din comuna Bărbulești. Căderile semnificative de precipitații ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2018, 18:40
(4276 vizualizări - 0 comentarii)


Lansare de carte regală la Slobozia

«Curtea Veche Publishing» și Librăria «Casa Cărților» din Slobozia invită iubitorii de carte din Slobozia, joi, 22 februarie 2018, începând cu orele 11,45, la o dublă lansare de carte regală: albumul « ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2018, 18:30
(3895 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în zonele și în ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2018, 18:15
(4998 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Prins în flagrant în timp ce încerca să fure dintr-o mașină

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Urziceni au identificat un bărbat, în vârstă de 31 de ani, din localitatea Sinești, acesta fiind bănuit de săvârșirea infracțiunii de «furt», faptă ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2018, 18:10
(7731 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Se oprește gazul!

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2018, 18:05
(4792 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfârșitul lunii ianuarie 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6829 șomeri, din care 1519 șomeri indemnizați, respectiv 5310 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2018, 15:10
(4787 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Vaccinare la cabaline

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță deținătorii de cabaline că, în perioada februarie-aprilie 2018, desfășoară prin medicii veterinari de liberă practică împuterniciți ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2018, 15:05
(4220 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plata subvențiilor pentru bunăstarea animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că miercuri, 14.02.2018, a demarat plata cererilor care au fost autorizate pentru Măsura 215 «Plăți privind Bunăstarea animalelor», Pachet ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2018, 14:30
(6345 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Conducea o mașină fără permis

Tras pe dreapta de polițiști, un tânăr de 20 de ani din Bărbulești s-a ales cu un dosar penal după ce oamenii legii au constatat faptul că acesta nu deține permis de conducere. De asemenea, un bărbat de ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2018, 18:50
(4889 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Beți la volan

Un ialomițean, în vârstă de 30 de ani, și un bărbat din Brăila, în vârstă de 40 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost surprinși la volan în stare de ebrietate. Aceștia aveau valori ale alcoolemiei ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2018, 18:35
(3567 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni au confiscat 230 kg de pește

Polițiștii ialomițeni au confiscat de la un bărbat, de 35 de ani, domiciliat în Constanța, cantitatea de 230 kilograme de pește. Bărbatul încerca să vândă pe raza județului nostru respectiva cantitate, ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2018, 18:10
(3634 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Amendat pentru că vindea ilegal lemne

Administratorul unei firme din Urziceni a fost amendat cu 5000 de lei de polițiștii din comuna Ion Roată. Acesta a fost identificat pe raza localității în timp ce transporta o remorcă încărcată cu lemne ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2018, 18:05
(3544 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Condeești, Bărbulești și Fetești

Trei incendii s-au produs în cursul zilei de joi, 8 februarie 2018, la locuințele unor cetățeni din comunele Bărcănești și Bărbulești, respectiv municipiul Fetești. Primul eveniment a alertat pompierii ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2018, 20:25
(5622 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...