Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Bazinul olimpic, inaugurat în 2014!

Încă o vară la Amara

Bazinul olimpic, inaugurat în 2014!

Anunțată pentru primăvara anului 2011, inaugurarea bazinul de înot didactic din Slobozia se amînă nedefinit. Deși trăim în plină guvernare USL, primarul PSD Alexandru Stoica primește doar promisiuni. Utilitățile pentru demararea lucrărilor la acest obiectiv au costat bugetul local aproximativ 80 mii de lei...

Greu la deal cu guvernarea mică
Săptămîna trecută, în cadrul unei conferințe de presă, primarul Sloboziei, Alexandru Stoica a declarat că bazinul de înot didactic nu va fi gata în această vară. «Așteptăm o alocare bugetară printr-o hotărîre de guvern. Cum vine, cum trecem... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2013, 15:37 (6818 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Baraj pentru Liga a III-a

Cocora, viață grea cu Mangalia

Contestată de unii, apreciată de alții, Voința Cocora este campioana anului 2013 în Liga a IV-a Ialomița. Logic, pentru băieții lui Gigel Stoica urmează barajul pentru promovarea în al treilea eșalon. Din păcate, sorții nu au căpătat buletin de Ialomița în acest an și i-au hărăzit Cocorei un adversar aproape imposibil. Este vorba despre campioana Constanței, Callatis 2012 Mangalia. «Mangalia este o echipă mai bună decît noi... Au mulți jucători cu experiență în Liga a II-a și chiar în Liga I. Au contracte, salarii, în vreme ce noi nu facem nici măcar un antrenament pe săptămînă. Prin urmare, n-am să vă pot spune lucruri mari... Însă, cu siguranță, ne vom vinde scump pielea și ne vom juca șansa... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2013, 14:36 (6561 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Lăcrămioara Stan a semnat cu Dunărea Brăila

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Lăcrămioara Stan a semnat cu Dunărea Brăila

Săptămîna trecută, Federația Română de Handbal a scos la «licitație» o parte dintre handbalistele care au activat pînă acum la Centrul Național Olimpic de Excelență din Rîmnicu Vîlcea. Șapte dintre jucătoarele «licitate» vor evolua din sezonul viitor în Liga Națională. Printre acestea și o slobozeancă, portărița Lăcrămioara Stan. În vîrstă de 18 ani, Lăcrămioara a semnat cu Dunărea Brăila, echipă care a terminat pe locul 5 ultimul sezon al primei ligi. Acolo Stan va fi colegă cu o altă handbalistă care a descoperit jocul dintre semicercuri la CSS Slobozia. Este vorba despre Elena Gabriela Voicu, și ea tot portăriță. Lăcrămioara Stan a început handbalul la CSS Slobozia sub bagheta profesorului... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2013, 13:34 (12615 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Al patrulea transfer: Cristiana Nica

Conducerea Unirii Slobozia continuă să dea lovitură după lovitură pe piața transferurilor. După Ramona Urse, Alina Moroianu și Andreea Dospin, slobozenii s-au orientat către o altă jucătoare care, pînă în această vară, a evoluat în Liga Națională pentru CSM Ploiești. Este vorba despre Cristiana Nica (nicio legătură de rudenie cu Andreea, Loredana sau Ion Nica!), jucătoare care va împlini în octombrie 26 de ani și evoluează pe postul de extremă dreapta. Pe aceeași poziție Unirea le mai folosește pe Jeni Drăgan și Raluca Năstase, ultima, la rîndu-i, fostă componentă a CSM Ploiești. «Cristiana este o jucătoare de care aveam nevoie. Poate evolua ca extremă, atît pe dreapta cît și pe stînga!» a punctat... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2013, 12:32 (10569 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Vom asfalta străzile Sloboziei cu DADP-ul!»

Soluție marca Alexandru Stoica

«Vom asfalta străzile Sloboziei cu DADP-ul!»

După aproape 6 ani de intervenții haotice, Slobozia arată ca după o serie prelungită de bombardamente. Pînă acum, explicația oficială a fost cea a ex-primarului Gabi Ionașcu, care spunea acum 3 ani că «există un contract multianual cu Tehnologica Radion pentru reabilitarea a 75 de străzi. Dar nu putem asfalta pînă după finalizarea lucrărilor la rețeaua de apă...». Noul primar, Alexandru Stoica, vine cu o soluție minune: «Vom asfalta străzile Sloboziei cu DADP-ul, pentru că ne costă mai puțin!».

O fantezie administrativă
Deși născut în plină criză, proiectul multianual de asfaltare... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2013, 11:25 (11711 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele pierde promovarea, Feteștiul retrogradează

Vineri, 14 iunie 2013, a fost «vinerea neagră» a fotbalului ialomițean. Neangrenarea în competițiile C, D și E sau lipsa acestor grupe din structura cluburilor au făcut ravagii în zestrea de puncte adunată de cele două echipe ialomițene implicate în competiția Ligii a III-a. Cu 9 puncte au fost penalizate Rapid Fetești și Viitorul Axintele, în urma sesizărilor făcute de Urban Titu și Gloria Buzău. Fără aceste puncte, Feteștiul ajunge la borna 23 și la locul 9, retrogradabil. «Este greu să privești cum munca depusă de echipă pe parcursul unui sezon se irosește în urma unei astfel de decizii. Noi avem peste 50 de copii legitimați la grupele respective și am demonstrat asta. Faptul că nu au participat... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2013, 09:21 (7935 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Ialomița interzice materialele didactice auxiliare

S-a închis «talciocul» din școli!

Inspectoratul Școlar Ialomița interzice materialele didactice auxiliare

Inspectoratul Școlar Ialomița adoptă măsuri drastice în prag de vacanță. O circulară semnată de inspectorul școlar general interzice vînzarea în școli de cărți, culegeri, reviste și alte materiale didactice auxiliare. «E ceva de speriat! Primim sesizări din partea părinților că nu au bani să cumpere reviste copiilor...» și-a motivat Otilia Dumitru măsura impusă.

Moda «auxiliarelor» costă
În ultimii ani, școlile ialomițene au fost transformate într-o adevărată piață de desfacere pentru vînzătorii ambulanți de materiale didactice auxiliare. Reviste, culegeri, caiete pentru elevi... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2013, 08:20 (9614 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Jandarmii, luați la pietre și topoare

Slobozia: SCANDAL ÎN CARTIERUL BORA!

Scandal cu bîte, topoare și pietre în seara zilei de luni, 17 iunie a.c., în cartierul slobozean Bora. Mai mulți localnici s-au luat la bătaie cu trupele de intervenție ale Jandarmeriei. În timpul conflictului spontan, un jandarm a fost rănit cu un topor și a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Mai mult, din rîndurile scandalagiilor, forțele de ordine au «săltat» trei persoane pe care le-au condus la audieri la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia...

Scandal spontan pe străzile din Bora Revolta de pe străzile cartierului slobozean Bora a fost iscată din cauza a 3 localnici... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2013, 22:03 (31029 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ȘOC: Dumitru Cristudor, reținut pentru 24 de ore

ȘOC: Dumitru Cristudor, reținut pentru 24 de ore

Șeful DNA Slobozia a luat mită de la omul de afaceri Liviu Taifas!

Șoc: Dumitru Cristudor, reținut pentru 24 de ore! La data de 13 iunie 2013, procurorii au dispus reținerea inculpatului CRISTUDOR DUMITRU pe un termen de 24 de ore, urmînd a fi prezentat la Înalta Curte de Casație și Justiție cu propunere de arestare preventivă pentru 29 de zile. Față de învinuita Andronache Monica, procurorii au dispus măsura obligării de a nu părăsi țara pe o perioadă de 30 de zile.

Șeful DNA Slobozia, Dumitru Cristudor ar fi luat mită de la Liviu Taifas, omul de afaceri care a preluat afacerea LaCosta din Slobozia. Legăturile dintre cei doi au mai... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2013, 14:03 (67626 vizualizări - 65 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Stoica, mai aproape de Dumnezeu

Au început «Sărbătorile Sloboziei»

Joi, 13 iunie a.c., orele 12,00, Slobozia a inaugurat oficial debutul «Sărbătorilor Sloboziei». Momentul a fost marcat printr-o slujbă în amintirea eroilor căzuți în timpul celor două războaie mondiale. Slujba a fost oficiată de Prea Sfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor. La eveniment au participat zeci de oficiali, din toate instituțiile județului... «Marcăm prin acest moment sacrificiul eroilor căzuți pe cîmpurile de bătălie ale patriei pentru reîntregirea neamului și demnitatea poporului român» a declarat prefectul Constantin Atanasiu, cu acest prilej. O oră mai tîrziu, aceiași oficiali au întregit ceremonia depunînd coroane de flori la Cimitirul Eroilor din Slobozia.... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2013, 13:30 (8578 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Bulevardul Unirii, inaugurat de Înălțare

Primarul Alexandru Stoica a inaugurat Bulevardul Unirii joi, 13 iunie 2013. Momentul reprezintă încununarea a peste 2 luni de eforturi administrative exclusiv locale. Este singura arteră din oraș pe care se poate circula în acest moment...

O arteră din ’75 După 2 luni de eforturi susținute, administrația Stoica a reușit să ofere Sloboziei dovada că poate administra. Din păcate, cu o floare Slobozia nu devine circulată. Inagurarea Bulevardului Unrii s-a petrecut joi, 13 iunie a.c., în prezența primarului orașului Veles din Macedonia, invitat special la «Sărbătorile Sloboziei». Cu acest... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2013, 13:03 (13255 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile ialomițene, în alertă

Digul din zona Bentu amenință să cedeze!

Ceea ce Independent relata încă din luna aprilie este pe cale să se petreacă. Digul din zona Bentu, aflat la kilometrul 34 al Brațului Borcea, este la un pas de a ceda... Reprezentanții Comitetului Județean pentru Situații de Urgență au declarat «stare de alertă» în zonă. Amenințate de apele Dunării sînt un număr de 20000 de hectare de teren agricol, Autostrada Soarelui, linia de cale ferată București-Constanța,  precum și o importantă conductă de transport a produselor petroliere...

Obiective economice amenințate de ape
... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2013, 12:48 (7908 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agricultorii ialomițeni au accesat fonduri europene de 46 milioane de euro

«Programul Național de Dezvoltare Rurală», la raport

Agricultorii ialomițeni au accesat fonduri europene de 46 milioane de euro

La începutul acestei săptămîni, Slobozia a fost gazda unui manifestări intitulată «Caravana fondurilor europene pentru un sat european». Aceast eveniment prezintă modul în care s-a desfășurat în județ campania națională «PNDR vine în satul tău». Totodată, în cadrul evenimentului a fost făcută și o analiză a celor mai importante proiecte din domeniul agriculturii, demarate prin accesarea fondurilor europene acordate prin Programul Național de Dezvoltare Rurală.

Agricultura ialomițeană, susținută cu bani europeni
Evenimentul a fost organizat de reprezentanții Oficiului Județean... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2013, 09:40 (5929 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Școala Săveni a intrat «în conservare» pentru o datorie de 1,5 milioane de lei

Investiție ratată

Școala Săveni a intrat «în conservare» pentru o datorie de 1,5 milioane de lei

Investițiile din învățămîntul ialomițean demarează cu încetinitorul. O listă de 26 de obiective școlare din județul Ialomița, finanțate cu bani de la Guvern, așteaptă de 5 ani să fie reabilitate... Trecută pe respectiva listă a fost și Școala Săveni. Deși obiectivul este finalizat în totalitate, acesta a fost introdus recent «în conservare». Decizia aparține constructorului, care, pentru a recepționa lucrarea, trebuie să recupereze o datorie de 1,5 milioane de lei... «Nu avem ce să îi reproșăm constructorului. Decizia sa este legală. Cum avem banii, îi vom da!» a declarat Otilia Dumitru, șefa învățămîntului ialomițean.

Investiție școlară pe datorie... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2013, 18:28 (8544 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Slobozia, echipă de mijloc

Fotbal, Liga a II-a

Unirea Slobozia, echipă de mijloc

La mijlocul clasamentului, acolo unde îi stă bine unei echipe fără emoții, dar și fără pretenții. Fix acolo, pe locul 7, a terminat campionatul Unirea Slobozia. Echipa pregătită de Marin Dună și-a conservat astfel locul pe care încheiase și turul. Ialomițenii au fost depășiți pe ultima sută de metri de Buftea, care a trecut lejer de Brăila. Ne putea depăși și Dunărea Galați, dar moldovenii au preferat să fie «băieți salon» cu junii Sportului Studențesc. Una peste alta, obiectiv îndeplinit și, cum ar spune Shakespeare, «maurul și-a făcut datoria, maurul poate să plece». Dar hai că deja am căzut în butoiul cu anticipări și, la drept vorbind, nici Dună nu prea arată a maur...

Chindia ne-a bătut fără probleme... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2013, 17:13 (7929 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Cocora cu gândul la baraj, Colelia la Liga a V-a

Fotbal, Liga a IV-a

Cocora cu gîndul la baraj, Colelia la Liga a V-a

Voința Cocora este campioana județului. Venită la începutul sezonului din obscuritatea ligii a V-a, echipa lui Gigel Stoica, surpriza competiției, a performat mai ales prin constanță. Un grup unit, care a pornit motoarele mai greu (0-2 acasă cu Gheorghe Lazăr în prima etapă), dar a știut să profite de sincopele dese ale adversarilor. Totuși, și cei mai optimiști dintre optimiști, văd performanțele ajunse la final. Deocamdată! Cocora va întîlni la baraj Mangalia, echipă mult mai solidă din punct de vedere al experienței lotului. Dar să-i lăsăm pe cocoreni să se pregătească pentru barajul de pe 19 iunie și să ne îndreptăm atenția și spre restul clasamentului. Salutară este poziționarea pe 3 a Victoriei... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2013, 15:01 (10329 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Peste 300 de ialomițeni au primit ilegal ajutoare sociale

«Privilegiații» asistenței sociale din Ialomița

Peste 300 de ialomițeni au primit ilegal ajutoare sociale

Stare de «legalitate zero» în sistemul de asistență socială din Ialomița. Un control al Curții de Conturi Ialomița întreprins în cadrul Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că instituția a acordat ilegal ajutoare sociale... Vizate sînt un număr de peste 300 de persoane, care aveau în proprietate terenuri agricole și autoturisme...

Beneficiari în ilegalitate
Controlul întreprins de Curtea de Conturi Ialomița vizează ajutoarele sociale acordate pe toată perioada anului 2012. Cuantumul sprijinului financiar pe care beneficiarii l-au primit ilegal depășește... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2013, 13:23 (6051 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal

Promovarea Viitorului Axintele, încă la stadiul de enigmă

Viitorul Axintele a defilat în seria a II-a din Liga a III-a și a obținut «en fanfare» promovarea, avînd 9 puncte distanță față de Gloria Buzău. Fotbaliștii sînt într-o binemeritată vacanță, dar pentru conducătorii alb-verzilor, încordarea încă dăinuie. Motivul îl reprezintă, de cîteva săptămîni, o sesizare către FRF, făcută de Gloria Buzău, conform căreia Viitorul Axintele nu ar deține grupe de juniori C, D și E. Acest fapt, recunoscut și de președintele AJF Ialomița, Mihai Basarab, ar putea duce la depunctarea cu 9 puncte a ialomițenilor. Această penalizare ar aduce Viitorul pe picior de egalitate cu Gloria Buzău. Cum, în aceste situații, principalul criteriu de departajare îl reprezintă rezultatele... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2013, 12:54 (7794 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Dublă lovitură pentru Unirea: Moroianu și Dospin, la Slobozia! Dublă lovitură pentru Unirea: Moroianu și Dospin, la Slobozia!

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Dublă lovitură pentru Unirea: Moroianu și Dospin, la Slobozia!

O dată cu transferul Ramonei Ruscior, la secția de handbal a CSM Unirea Slobozia au apărut semnele unei veri fierbinți în ceea ce privește mișcările de trupe. Acestea s-au confirmat săptămînile trecute, cînd au fost perfectate alte două achiziții de marcă. Astfel, aflate la final de contract cu prim-divizionara CSM Ploiești, Andreea Dospin și Alina Moroianu au semnat pentru un an, cu posibilitate de prelungire, cu Unirea Slobozia. Fără îndoială, echipa noastră parcurge cea mai fructuoasă campanie de transferuri de la înființarea sa în 2008. Atît Andreea Dospin, cît și Alina Moroianu au fost factori activi și importanți în promovarea și menținerea CSM Ploiești în Liga Națională. Prin urmare, cele... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2013, 09:51 (12007 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița este pregătită pentru irigații

În viziunea ANIF

Ialomița este pregătită pentru irigații

Deși se anunță un an secetos, Ialomița nu duce lipsă de apă... Oficialii din cadrul Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița anunță că instalațiile de pompare și canalele de transport a apei sînt pregătite pentru irigații. Față de anul trecut, anul acesta se vor iriga cu 30% mai mult teren agricol...

Apă pentru culturile agricole
În urmă cu o săptămînă, oficialii Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița au dat publicității un comunicat de presă prin care anunțau că au intrat în linie dreaptă cu pregătirile în ceea ce privește lucrările de irigații. «Agenția... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2013, 08:22 (8749 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
305 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Rata șomajului, în scădere

Potrivit ultimelor date statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, la nivelul județului rata șomajului este în scădere. Astfel, la finele lunii mai 2011, în evidențele instituției ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:44
(8843 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Accident în lanț

Joi, 9 iunie, în apropierea localității Movilița s-a produs un accident de circulație. O șoferiță de 39 ani se deplasa către Urziceni, nu a păstrat distanța corespunzătoare față de autoturismul ce circula ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:37
(7974 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pompierii voluntari, întrecere în probe de aptitudini

Sîmbătă, 11 iunie, la Stadionul Municipal din Slobozia s-a desfășurat faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare înființate la nivelul localităților județului și serviciilor private ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:35
(8992 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Prins cu fier vechi fără documente

Polițiștii din Căzănești au oprit în trafic joi, 9 iunie, o mașină condusă de un bărbat, de 46 ani, din Manasia. Mașina era plină de materiale feroase pentru care șoferul nu avea documente de proveniență ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2011, 08:30
(6979 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Cod Galben de vijeii și grindină

Ialomița: Cod Galben de vijeii și grindină

Ialomița, alături de alte 26 de județe, are parte în intervalul 9 iunie, ora 12.00-11 iunie, ora 6.00, de o atenționare Cod Galben de vijelii și grindină. Potrivit Administrației ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 20:30
(9297 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Copiii au furat panourile metalice pentru a le vinde la fier vechi!

Un angajat al Primăriei Urziceni a sesizat polițiștii din localitate, miercuri, 8 iunie, că hoții au furat mai multe panouri metalice de la gardul situat în apropierea Gării. Cercetările ulterioare ale ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:33
(7879 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrînă accidentată ușor

O bătrînă de 75 ani din Slobozia a fost accidentată, miercuri, 8 iunie, de o mașină. Femeia se angajase în traversarea străzii prin loc nepermis și fără să se asigure fiind acroșată ușor de o mașină al ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:31
(7516 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Bunurile Unirii Urziceni au fost vîndute

Marți, 7 iunie 2011, în urma unei licitații special organizate, bunurile Unirii Urziceni au fost vîndute. Valoarea de cumpărare a bunurilor sechestrate a fost de aproximativ 340 mii lei, cu tot cu TVA. ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:29
(12833 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au săpat un șanț de 17 metri pentru a fura o conductă metalică

Trei bărbați din Fetești au fost prinși în flagrant de polițiști în timp ce săpau un șanț pentru a scoate o conductă metalică din spatele fostului Spital Municipal. Hoții decopertaseră solul pe o lungime ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:28
(7623 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Cerfiticatul digital, o necesitate obligatorie

«Direcția Genarală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că persoanele juridice și fizice care au calitatea de angajatori sau entități asimilate angajatorului mai pot depune la administrațiile ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:27
(7159 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Ghica: Șofer de scuter, acroșat de o mașină

Miercuri, 8 iunie, la Ion Ghica s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, în timp ce un bărbat de 61 ani, din Slobozia, conducea o mașină pe direcția Ciulnița-Albești, nu s-a asigurat corespunzător ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:25
(6134 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Razie în localitate

În dimineața de miercuri, 8 iunie, polițiștii din Țăndărei au desfășurat o acțiune de amploare pe raza localității. Scopul principal al polițiștilor a fost creșterea climatului de siguranță publică și diminuarea ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 18:22
(9173 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Țăndărei razie


Urziceni: Copii acuzați de furt calificat

Doi minori de 13, respectiv 14 ani sînt cercetați pentru furt calificat. Cei doi au intrat marți, 7 iunie, în curtea locuinței unui cetățean din Urziceni de unde au furat o pompă de apă, două motoare electrice ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 12:32
(8802 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni copil furt


Acțiune a Poliției la Mihail Kogălniceanu și Gura Ialomiței

Marți, 7 iunie, polițiștii din Țăndărei au desfășurat o acțiune de amploare în comunele Mihail Kogălniceanu și Gura Ialomiței. Potrivit unei informări, în cele cinci zone de acțiune, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2011, 12:31
(6758 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: A furat un telefon mobil din tren

Marți seara, în trenul personal dee pe ruta Urziceni-Slobozia, un tînăr de 21 de ani a sustras un telefon mobil lăsat nesupravegheat într-unul dintre compartimente. Incidentul a fost observat de către un ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2011, 15:44
(12757 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 114 ialomițeni cer înapoi taxa de primă înmatriculare

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că la data de 3 iunie 2011 se aflau pe rolul instanțelor un număr de 114 dosare care aveau ca obiect «restituirea taxei de primă înmatriculare ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2011, 15:41
(10710 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: 10 zile pînă la scadență pentru subvențiile la ovine si caprine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că termenul pentru depunerea cererilor pentru acordarea subvențiilor la ovine și la caprine este 16 iunie 2011. Beneficiarii ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2011, 15:40
(10822 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Adolescentul înecat în Borcea a fost găsit

Tînărul care s-a înecat duminică în apele Brațului Borcea a fost găsit. Trupul neînsuflețit al acestuia a fost văzut de un trecător în după-amiaza zilei de marți, 7 iunie, plutind la suprafața apei, în ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2011, 15:39
(11235 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești înecat


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 18:39
(4039 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Trei mașini implicate într-un accident

Luni, 6 iunie, în apropierea municipiului Urziceni s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, un șofer de 47 ani, din Prahova, în timp ce conducea un autoturism pe direcția București-Urziceni a pierdut ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:35
(6640 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni accident


Căzănești: A lovit un autobuz plin de călători

La începutul săptămînii, luni, 6 iunie, în Căzănești un șofer imprudent a lovit un autobuz plin de călători. Conducătorul auto, un bucureștean, de 61 ani, a vrut să-și întoarcă mașina. Fiindcă nu s-a asigurat ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:35
(7790 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Șofer băut la volan

Aflați într-un control de rutină în trafic, ieri, 6 iunie, polițiștii din Sinești au oprit pentru verificări o mașină ce circula între satele Hagiești și Lilieci, condusă de un bărbat de 37 ani. Pentru ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:34
(9017 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Proiectil neexplodat pe malul Brațului Borcea

Luni, 6 iunie, un grup de pescari au anunțat pompierii după ce au descoperit pe malul Brațului Borcea, în localitatea Giurgeni, un element de muniție neexplodat. Proiectilul exploziv de calibru 100 mm, ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:32
(7429 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Atenție! 15 iunie, termen pentru obligații fiscale

«Direcția Generală a Finanțelor Publice a Județului Ialomița reamintește contribuabililor, persoane fizice organizați ca întreprinderi individuale, întreprinderi familiale, persoane fizice autorizate, care ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:30
(7501 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Mondială a Oceanelor», sărbătorită la Slobozia

Miercuri, 8 iunie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» va fi gazda unui eveniment inedit: «Ziua Mondială a Oceanelor». Manifestarea face parte dintr-o serie de activități cultural-educative stabilite ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2011, 14:28
(6708 vizualizări - 0 comentarii)


Scandal la discoteca din Grivița

Forțe sporite de polițiști au fost nevoite să intervină sîmbătă, 4 iunie, noaptea, la discoteca din Grivița unde mai mulți tineri s-au luat la bătaie. Scandalul a fost anunțat polițiștilor la 112.
Conflictul ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2011, 19:29
(9204 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Bacalaureat păzit de jandarmi

14 centre de examinare organizate în această sesiune a Bacalaureatului vor fi păzite de jandarmii ialomițeni. Potrivit unei informări, jandarmii ialomițeni vor asigura în perioada 6 iunie-8 iulie paza și ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2011, 19:27
(6835 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni pentru ordine publică

Polițiștii ialomițeni au desfășurat sîmbătă, 4 iunie, mai multe acțiuni pentru siguranța cetățenilor. În acest sens, în intervalul orar 21.00-1.00, polițiștii feteșteni și cei ai posturilor de poliție arondate ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2011, 19:27
(6853 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Alcool fără documente, confiscat

Sîmbătă, 4 iunie, doi bărbați de 26 și 47 ani au fost prinși de polițiștii feteșteni în timp ce transportau 210 litri de băuturi spirtoase fără documente de proveniență. Băutura se afla în 25 de bidoane ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2011, 19:26
(9230 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni, campionii fotbalului la «Sărbătorile Sloboziei»

În perioada 2-4 iunie, la Slobozia s-a organizat campionatul de fotbal, prilejuit de «Sărbătorile Sloboziei». Evenimentul sportiv s-a bucurat de o largă participare din rîndul instituțiilor și firmelor ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2011, 19:24
(6599 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...