Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Anchetă internă la Penitenciarul Slobozia

Anchetă internă la Penitenciarul Slobozia

În urma unui flagrant, organizat săptămîna trecută de ofițerii Serviciului Județean Anticorupție, sub coordonarea procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, în plasa anchetatorilor a căzut un gardian de la Penitenciarul Slobozia. Acesta a fost prins în timp ce primea 5 telefoane mobile, pe care urma să le introducă în spațiile de detenție. Pentru ceea ce urma să facă, gardianul Costel Mihăescu ar fi pretins suma de 700 de lei. Problemele acestuia cu legea nu se opresc însă aici... S-ar părea că este unul dintre agenții de la pușcărie care a primit cele mai multe penalizări din cauza abaterilor disciplinare.

Un gardian, mai multe abateri... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2013, 18:59 (10484 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: «ȚEAVĂ DE SONDĂ» sub Matei Basarab

Lucrările de înlocuire a rețelei de apă trenează

Slobozia: «ȚEAVĂ DE SONDĂ» sub Matei Basarab

De aproape o lună, administrația locală a reluat lucrările de înlocuire a rețelei de apă de pe bulevardul Matei Basarab. Lucrările sînt însă îngreunate de o nouă problemă descoperită de constructor... Țevile din vechea rețea de apă sînt similare cu cele folosite în exploatările petroliere. «Cine ar fi crezut că vom descoperi țeavă de sondă sub asfalt?» se întreabă retoric primarul Alexandru Stoica.

«Macarale rîd în soare»
La jumătatea lunii aprilie, bulevardul Matei Basarab s-a transformat din nou în șantier. Conform informațiilor furnizate de către autorități, șantierul reprezintă... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2013, 18:09 (11647 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga III-a, Dunărea Călărași-Viitorul Axintele 3-2

Viitorul Axintele s-a despărțit de Liga a III-a. Drum bun în eșalonul secund!

Viitorul Axintele promovase matematic cu o săptămînă înainte de meciul de la Călărași, cu Dunărea, disputat vineri, 10 mai. Partida a fost așadar trăită de elevii lui Ion Nica cu biletele pentru Liga a II-a în buzunar... Tributul relaxării a fost plătit încă din minutul 7, cînd lejeritatea din apărarea alb-verde a dat naștere unui penalti transformat cu siguranță de călărășeanul Șerban. Alin Robu egalează în finalul primei părți, dar același Șerban mai înscrie de două ori (’57, ’68). Robu realizează la rîndu-i dubla în ultimul minut al jocului, iar cele trei puncte merg să înoate în Dunăre. Răduță-Tache, Bucă, Oprișan (Șelaru), Andrei-Bogorodiță (Dedu), Ionel, Stan (Florea), Robu-Novac, Badea... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2013, 15:57 (8858 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Etapa egalurilor încinge lupta la vîrf

În etapa a 22-a a Ligii a IV-a, disputată sîmbătă, 11 mai, Voința Cocora a înregistrat al doilea egal consecutiv, împiedicîndu-se chiar acasă de Abatorul Slobozia. Acest fapt i-a permis Victoriei Țăndărei să mai recupereze două puncte din distanța care o separa de lider și să facă tot mai interesant un final de sezon care părea un simplu galop de sănătate pentru cocoreni. Altfel, a fost o etapă a egalurilor și mai cu seamă a surprizelor. Darnice nevoie mare echipele de la vîrf au făcut cadou celor în suferință puncte albe pentru zile negre. Doja a clacat inexplicabil la Grivița, Răduleștiul a lăsat un punct la Colelia și pînă și revelația Victoria Munteni Buzău s-a împotmolit la codașa Căzănești... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2013, 14:55 (9991 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Campionatul Național de Vară «Under 16» la Slobozia

Tenis de cîmp

Campionatul Național de Vară «Under 16» la Slobozia

Slobozia devine cu fiecare an ce trece un punct fierbinte pe harta tenisului românesc. Baza sportivă surprinde plăcut, Turneul Municipiului Slobozia este pe măsură ce «îmbătrînește» o reușită atît din punct de vedere organizatoric, cît și ca valoare a participanților, iar tinerii tenisemni slobozeni se fac tot mai des remarcați la turneele unde participă. A venit momentul ca eforturile celor din lumea tenisului slobozean să fie răsplătite: FRT a atribuit orașului nostru responsabilitatea organizării Campionatului Național de Vară «Under 16». Competiția se derulează în perioada 13-19 mai 2013, iar iubitorii acestui sport pot urmări evoluțiile tinerilor jucători pe arena Tenis Parc (Tenis Con și... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2013, 11:53 (7401 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Dunărea Galați Unirea Slobozia 2-0

Am uitat ce este victoria

Năvodari, Otopeni, Botoșani au venit la Slobozia și au plecat cu cele 3 puncte în desagă. Pînă și Suceava a reușit să ciupească un punct pe «1 Mai»... În aceste condiții, deplasarea de la Galați, unde întîlneam Dunărea, echipă clasată sub noi, devenea una extrem de importantă pentru redresarea moralului șifonat al slobozenilor. Din păcate, realitatea din teren a contrastat puternic cu bunele intenții ale elevilor lui Dună. Primul care a clacat a fost veșnic crudul Luca. Nici nu se pierduse ecoul primului fluier al arbitrului și puștiul venit de la Cluj comitea o infracțiune fără minge, iar centralul îl cadorisea cu cartonașul roșu. Deși în 10, uniriștii au ținut balanța în echilibru. Doar șutul... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2013, 10:36 (8826 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Handbal, Unirea Slobozia-Univ. Tîrgoviște, miercuri, 15 mai 2013, ora 17,00

Ultimul meci acasă din acest sezon

Miercuri, 8 mai, Unirea Slobozia a trecut conform așteptărilor de Știința Bacău. Apele au început să se liniștească încă din minutul 12, cînd Slobozia avea 6-4. La pauză a fost 13-9, iar în final 25-19. Pentru Unirea au marcat: Băeșu-7 goluri, Drăgan-4, Ciuplea-3, Stănciulescu-3, Popescu-3, Cozma-3, Băcăoanu-1, Simion-1. Unirea Slobozia revine miercuri, 15 mai, la ora 17,00, în Sala Sporturilor pentru ultimul meci în fața propriilor suporteri din acest sezon. Adversara Sloboziei va fi Universitatea Tîrgoviște, echipă pe care fetele noastre au învins-o categoric de cîte ori au avut ocazia. Vor fi așadar multe goluri, iar la final echipa lui Liviu Paraschiv își va asigura locul II care, deși cea... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2013, 07:52 (7219 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Unei fetițe de 5 ani i-a fost extirpat laparoscopic un chist intra-hepatic

Performanță medicală națională la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Unei fetițe de 5 ani i-a fost extirpat laparoscopic un chist intra-hepatic

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au realizat o intervenție chirurgicală în premieră națională. Este vorba despre extracția unui chist intra-hepatic, cu ajutorul laparoscopului, ghidat de aparatul ecograf. Pacientul a fost o fetiță de doar 5 ani...

Operație în premieră națională
Echipa care i-a salvat viața micuței de 5 ani a fost alcătuită din patru medici. Este vorba despre un anestezist, doi chirurgi și un medic specializat în ecografie. Intervenția chirurgicală a fost considerată o premieră națională întrucît niciun alt spital din țară nu a mai rezolvat un asemenea... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2013, 17:18 (16589 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RAJA SA Constanța, victimă colaterală în războiul politic PNL-PSD de la Fetești

Consilierii PSD cer rezilierea contractului cu furnizorul de apă

RAJA SA Constanța, victimă colaterală în războiul politic PNL-PSD de la Fetești

La începutul acestei luni, consilierii locali PSD din orașul Fetești au amenințat public că vor face «demersurile legale» pentru desființarea contractului încheiat cu operatorul de apă RAJA SA Constanța. Anunțul, unul fără precedent în cadrul Consiliului Local, periclitează investiții în valoare de peste 80 milioane de lei la nivelul localității... În replică la protestul public al consilierilor PSD, primarul liberal Gheorghe Catrinoiu declară că «demersul consilierilor social-democrați este unul strict electoral»...

Consilierii PSD atacă la baionetă
La sfîrșitul lunii martie... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2013, 13:21 (14403 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Exclusiv: Agent de la Penitenciarul Slobozia, prins în flagrant în timp ce lua mită

• funcționarul public cu statut special Costel Mihăescu, reținut pentru 24 de ore!

Ofițerii din cadrul Serviciului Anticorupție Ialomița și procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au organizat un flagrant în Slobozia. În plasa anchetatorilor a căzut un agent al Penitenciarului Slobozia...
Numele respectivului agent este Costel Mihăescu. Acesta a fost filat de ofițerii anticorupție în timp ce primea un pachet suspect din partea unei persoane. S-a întîmplat în zona terasei de la Clubul Tineretului din Slobozia. Imediat cum a pus mîna pe respectivul pachet, agentul de la Penitenciarul Slobozia a fost săltat de lucrătorii Serviciului Anticorupție Ialomița. Totul sub coordonarea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. ... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2013, 16:17 (72669 vizualizări - 67 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Icoana Făcătoare de Minuni de la Durău, la Slobozia

Miercuri, 8 mai 2013, la orele 15,30, peste 3000 de credincioși au participat la procesiunea de primire a Icoanei Făcătoare de Minuni de la Durău. Potrivit purtătorului de cuvînt al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, Silviu Dascălu, în după-amiaza primei zile de pelerinaj sînt așteptați să se roage peste 20000 de credincioși... «Icoana Făcătoare de Minuni de la Durău va rămîne în oraș pînă luni. Este un eveniment foarte important pentru comunitățile păstorite de Episcopia Sloboziei și Călărașilor, de o mare încărcătură spirituală. Pe lîngă faptul că sîntem în Săptămâna Luminată, această procesiune precede o sărbătoare forate importantă, Izvorul Tămăduirii» a declarat acesta. Imediat după instalarea... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2013, 18:07 (13459 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ultex și-a încetat temporar activitatea

Declinul fabricii de ulei din Țăndărei se adîncește

Ultex și-a încetat temporar activitatea

Ultimele rămășițe din industria Ialomiței sînt pe cale de dispariție. Fabrica de ulei din Țăndărei ar putea să-și închidă definitiv liniile de producție. Momentan, unitatea și-a sistat 70% din activitate, iar puținii angajați care i-au mai rămas au fost trimiși acasă cu salariile neplătite de două luni și jumătate... Reamintim că societatea se află în procedură de insolvență pentru datorii de peste 100 milioane de lei!

Cronica unui declin anunțat
Ziarul Independent a relatat de nenumărate ori situația dramatică a fabricii de... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2013, 12:19 (12207 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Lupte libere

Doru Valentin Măiță, vicecampion național de juniori

În perioada 26-28 aprilie 2013, la Piatra Neamț s-a desfășurat Campionatul Național al Juniorilor la lupte libere. La această competiție, județul nostru a avut 2 reprezentanți, ambii fiind elevii lui Marian Moraru la CS Amara. Așa cum profesorul lor promitea, cei doi au avut evoluții foarte bune, ba chiar s-au întors la Amara cu o medalie în bagaje. Astfel, la 50 kg, Doru Valentin Măiță a cucerit argintul, devenind vicecampion național. La 55 kg, Adrian Turcu nu a reușit să urce pe podium, mulțumindu-se cu locul 5. «Sînt foarte mulțumit de evoluția băieților și mă bucur că prin această medalie reușim să răsplătim încrederea pe care domnul primar al orașului Amara, Victor Moraru, a avut-o tot timpul... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2013, 10:55 (7288 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La Slobozia, electrocasnicele «taie» din drepturile cetățenilor

Inginerii administrative

La Slobozia, electrocasnicele «taie» din drepturile cetățenilor

O Hotărîre a Consiliului Local Slobozia scandalizează săracii orașului. Este vorba despre HCL 116/2012, care le permite nevoiașilor să achite taxele locale cu 50% reducere. Totul cu o condiție! Solicitații trebuie să dovedească faptul că nu dețin mai mult de un aparat electrocasnic. O situația ilară s-a ivit în cazul slobozeanului Viorel Bogdan. Proprietar a două televizoare color, omul este obligat să plătească integral taxele locale. Toate acestea în condițiile în care, potrivit fluturașului de salariu, ar putea fi lider detașat în rîndul beneficiarilor acestei prevederi...

Unde-i lege nu-i tocmeală!... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2013, 15:13 (7586 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Echipa Colegiului Național «Mihai Viteazul» Slobozia, pe locul VI!

Handbal, faza finală a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar

Echipa Colegiului Național «Mihai Viteazul» Slobozia, pe locul VI!

• handbalista Elena Badea, golgeterul turneului

Săptămîna trecută, cînd elevii se bucurau de zilele libere înainte de marea Sărbătoare a Paștelui, elevele componente ale echipei de handbal a Colegiului Național «Mihai Viteazul» Slobozia au avut 3 zile cu o mare încărcătura fizică și emoțională! Acestea au participat, în perioada 1-3 mai 2013, la Faza finală a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar, competiție ce s-a desfășurat în Sala de sport «Dorin Moruțan» a Liceului cu Program Sportiv din Bistrița. Competiția a fost organizată de către Inspectoratul Școlar Județean Bistrița Năsăud, în colaborare cu Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Bistrița Năsăud și Liceul cu Program Sportiv Bistrița.
Competiția a aliniat la start 8 echipe... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2013, 12:46 (8217 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Evaziune fiscală de peste 50000 lei

Fostul patron al Hotelului Select, trimis în judecată

Evaziune fiscală de peste 50000 lei

În urmă cu o săptămînă, Dumitru Vișan, fostul patron al Hotelului Select, a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia sub acuzația de «evaziune fiscală în formă continuată». Potrivit anchetatorilor, prejudiciul adus statului de către Vișan este de peste 50000 de lei...

Un patron evazionist Potrivit rechizitoriului întocmit de procurii Parchetului Slobozia, cercetarea penală în dosarul deschis pe numele lui Dumitru Vișan a început încă din anul 2011. Timp de doi ani, anchetatorii au adunat probe prin care să demonstreze faptele de «evaziune fiscală... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2013, 09:06 (12667 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

† VINCENȚIU
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Căutați pe Iisus Nazarineanul, Cel răstignit?
A înviat! Nu este aici. Iată locul unde L-au pus

                                                     ... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2013, 15:51 (9157 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Polițiștii din Țăndărei, aproape de semenii nevoiași

Gest umanitar al polițiștilor din cadrul Secției Rurale Nr. 7 Țăndărei, în Vinerea Mare. Oamenii legii au încercat să aducă bucurie în sufletele cîtorva familii greu încercate de soartă, oferindu-le bunuri constînd în alimente pentru masa de Paște...
La acțiunea umanitară au participat 31 de polițiști din cadrul Poliției Orașului Țăndărei, precum și alți 22 de oameni ai legii de la Posturile de Poliție arondate acestei Secții. Oamenii în uniformă au oferit un sprijin cîtorva familii nevoiașe din comuna Sudiți, precum și din orașul Țăndărei. Fiecare dintre sufletele sărace au primit din partea agenților și ofițerilor alimente, pentru a sărbători Învierea Domnului așa cum se cuvine. Acțiunea... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2013, 15:42 (13538 vizualizări - 17 comentarii)

REPORTAJ

Slobozia: Aromele copilăriei la... «Flavours»

Slobozia: Aromele copilăriei la... «Flavours»

Cofetăria e în spatele stației de autobuz de la MB-uri. Nu are firmă «la vedere» și nici nu pare a avea nevoie... Ușa se deschide mereu și mereu... Și, de fiecare dată, dinăuntru se strecoară în stradă mirosuri care îți amețesc genunchii... Să fie cozonacul pe care îl făcea bunica în sîmbăta Paștelui? Tortul cu ciocolată al mamei, pe vremea cînd eram mai scunzi decît masa? Și biscuiți de casă, și miros de frișcă proaspătă și... Da, acestea toate și cîte altele... Pentru că la «Flavours» (n. red.: arome), în spatele unei uși pe care musai o veți deschide, oricît ați trece de grăbiți, nu găsiți doar simple prăjituri... Ci și toate aromele uitate ale copilăriei!

Secretul? Lapte, făină, ouă...... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2013, 13:27 (32101 vizualizări - 16 comentarii)

POLITICĂ

Senzațional! Conservatorii au organizație de tineret în Ialomița!

Uță, liderul tineretului conservator

Senzațional! Conservatorii au organizație de tineret în Ialomița!

Da, ați înțeles bine. Filiala asta ștearsă a PC care nu are membri, dar a reușit să impună ialomițenilor un prefect și un deputat, are organizație de tineret. Și, dacă ne luăm după fandasia de alegeri, organizate sîmbătă, 20 aprilie, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, chiar și un președinte. Numele acestuia este Nicolae Uță, are 30 de ani și... minte remarcabil, semn că are un viitor politic asigurat. La întîlnirea de sîmbătă, de exemplu, a promis că într-un an de zile va avea organizații de tineret active în toate localitățile județului...
Alegerile cu candidat unic pentru președinția tineretului conservator ialomițean s-au desfășurat sîmbătă, 20 aprilie, în sala de ședințe... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2013, 10:12 (11246 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
240 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Apă cu presiuni scăzute la Fierbinți-Târg

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Garofiței, din localitatea Fierbinți-Târg, RAJA Constanța este nevoită să reducă presiunea ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 14:05
(6605 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în orașul Țăndărei

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unui branșament avariat de pe strada Zambilei din orașul Țăndărei, RAJA SA Constanța a fost  nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile luni, 31 august ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 13:45
(2365 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

O bombă de aviație, care cântărea 50 kg, a fost descoperită duminică, 30 august a.c., pe malul râului Ialomița, în zona localității Cosâmbești. Elementul de muniție a fost descoperit de un localnic, care ...[citește_toată_știrea]

30 August 2020, 19:30
(5389 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 945 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Sâmbătă, 29 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 945, cu un caz mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

29 August 2020, 16:05
(3491 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Infractor identificat de polițiști

Polițiștii ialomițeni au reușit identificarea autorului unor fapte de «lipsire de libertate» și «lovire», pe raza localității Ion Roată. Este vorba despre un bărbat, de 53 de ani, din București, pe numele ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:55
(2085 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: La volan sub influența alcoolului

Un tânăr de 26 de ani s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat în trafic conducând sub influența băuturilor alcoolice, pe raza localității Mărculești. În urma testării cu aparatul Drager a rezultat ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:50
(4745 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 944 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Vineri, 28 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 944, cu 10 mai multe față de ziua de joi, 27 august ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 16:05
(3611 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Adolescent de 17 ani, depistat la volan

Miercuri, 26 august a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni au oprit în trafic un autoturism ce se deplasa pe raza comunei Borănești. La volanul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 18:20
(3008 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Prinși după ce au furat porumb

Doi bărbați au fost prinși în flagrant de polițiștii ialomițeni în timp ce transportau cu o căruță peste 300 kg de porumb, sustras de pe un teren agricol din apropierea localității Gârbovi. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 18:15
(2577 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 934 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Joi, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 934, cu 8 mai multe față de ziua de miercuri, 26 august ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 16:10
(2484 vizualizări - 0 comentarii)


Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță sanitară pentru elevi și cadre didactice reprezintă o prioritate pentru toți factorii decizionali. «Viceprimarul Gabriel Mușat și directorul economic, Adrian Trifan, s-au așezat la masa dezbaterilor joi, 27 august 2020, cu directorii unităților de învățământ pentru a stabili necesarul de materiale, să identifice resursele financiare și procedurile de achiziție a produselor de igienă și protecție» ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 15:55
(4169 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,65%-rata șomajului în iulie 2020

La sfârșitul lunii iulie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4351 șomeri (din care 2049 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 14:05
(2363 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC GREENFIBER
INTERNATIONAL SA-P.L. URZICENI

ANGAJEAZĂ PERSONAL
Vrei stabilitate? Seriozitate?
Atunci APLICĂ la compania noastră!
Suntem unul dintre
cei mai mari angajatori din Urziceni
și angajăm următoarele
categorii de personal

-Electrician
-Stivuitorist
-Manipulant
-Muncitor necalificat

Oferim
Contract individual de muncă,
salariu fix, tichete de masă, transport

Ne puteți contacta
la telefon 0751/151.156
sau puteți depune CV-ul personal
la poarta societății din
localitatea Urziceni, DN2, Km 57,5
(fosta fabrică de ferite din Urziceni)
-RESURSE UMANE

27 August 2020, 13:10


Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 13,00, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la ieșirea din Fetești spre Autostrada A2. Astfel, un camion încărcat cu baloți de lucernă s-a răsturnat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:50
(4301 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 12,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu produs la un magazin de piese auto din localitatea Movilița. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:45
(2429 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Urziceni, reținut pentru furt de porumb

Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au depistat și reținut pentru 24 de ore un bărbat, de 32 de ani, bănuit de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată». Astfel, la data de 23 august ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:25
(4463 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare a polițiștilor la Țăndărei

Forțe de ordine ale Poliției și Jandarmeriei au acționat marți, 25 august a.c., pe raza orașului Țăndărei, pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, precum și pentru reducerea riscului rutier ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:20
(2150 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Miercuri, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 s-a menținut la 926 cazuri de COVID-19, nefiind înregistrate ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 16:05
(2942 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 278 de controale, amenzi de 421300 de lei

Având în vedere obiectivele specifice ale Inspecției Muncii, stabilite atât prin lege cât și prin Programul Cadru de Acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2020, în perioada 15.06-24.08.2020 s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 15:40
(1662 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Marți, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 926 cazuri de COVID-19, cu 9 mai multe decât luni ...[citește_toată_știrea]

25 August 2020, 16:10
(2769 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din Ograda care și-ar fi bătut tatăl

Polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat de 45 de ani, care și-ar fi lovit tatăl. Astfel, sâmbătă, 22 august a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:35
(6666 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 288000 de lei, 29 de permise reținute

În perioada 21-23 august a.c., polițiștii ialomițeni au acționat, pe raza întregului județ, pentru prevenirea faptelor antisociale și pentru menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:25
(2472 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa pe mai multe străzi din Grecii de Jos

Pentru executarea lucrărilor de extindere a rețelei de alimentare cu apă din Grecii de Jos, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile, miercuri, 26 august 2020, în intervalul orar 9,00-15,00 ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 17:55
(4265 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 920 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Luni, 24 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost confirmate 920 cazuri de COVID-19, cu 11 mai multe decât vineri, 21 august a.c., când au fost înregistrate ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 16:05
(3811 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbătescu: Incendiu la o șiră de baloți

În noaptea de duminică spre luni, 23/24 august 2020, puțin trecut de miezul nopții, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o șiră de plante furajere în gospodăria ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:35
(3148 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație uscată la Țăndărei, Fetești, între Movila și Fetești, Coșereni

Sâmbătă, 22 august 2020, și duminică, 23 august a.c., mai multe incendii de vegetație uscată s-au produs între Țăndărei și Bărăganu, pe marginea DN21, la Coșereni, precum și între localitățile Movila și ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:30
(2388 vizualizări - 0 comentarii)


Pericol de explozie aproape de centrul Sloboziei

Pericol de explozie în zona Parcului E14 din Slobozia. Muncitorii care lucrează la reamenajarea spațiului aflat la intersecția Străzii Episcopiei cu Bulevardul Unirii au scos din pământ, în timpul săpăturilor ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:50
(3598 vizualizări - 2 comentarii)


Tânără din Slobozia, surprinsă la volan cu un permis falsificat

O tânără de 24 de ani, din Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistată la volanul unei mașini având documente falsificate. Aceasta a fost trasă pe dreapta pentru un control de rutină și ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:40
(2327 vizualizări - 1 comentariu)


Movilița: Reținuți pentru «tâlhărie»

În urma unei acțiuni desfășurată de polițiști pe raza localității Movilița, în cursul zilei de joi, 20 august a.c., oamenii legii au reușit identificarea și reținerea pentru 24 de ore a doi bărbați de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:30
(3068 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț de animale și autor al unor furturi din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii din Țăndărei au reușit joi, 20 august a.c., identificarea și reținerea pentru 24 de ore a unui tânăr de 18 ani, din localitate, autor a mai multor furturi din locuințe și de animale, comise pe ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:25
(3414 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...