Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Handbal, Școala 181 București-CSM Unirea Slobozia 23-25 (10-12)

Fete de argint

Unirea Slobozia a arătat că este o echipă cu un cuvînt greu de spus la nivelul diviziei secunde. Meciul crucial pentru locul II disputat sîmbătă, 13 aprilie a.c., contra Școlii 181 a fost început în forță. 5-1 pentru Unirea s-a făcut în primele minute ale jocului, iar fetele noastre au continuat să domine pînă la pauză, cînd tabela arăta 12-10 pentru Slobozia. În a doua repriză, bucureștencele au reintrat în joc. A fost la un moment dat chiar 18-17 pentru Școala 181, apoi am revenit și am condus cu 19-18, 20-19, 23-20 și, în final, am învins cu 25-23. Au marcat pentru Unirea: Băeșu-12 goluri, Stănciulescu-6, Năstase-2, Popescu-2, Băcăoanu-1, Simion-1, Ciuplea-1.
Cu această frumoasă victorie... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 16:09 (7076 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

«Parlamentul lui Neacșu» luptă pentru Slobozia

«Parlamentul lui Neacșu» luptă pentru Slobozia

Așa cum v-am precizat în repetate rînduri, rubrica de față are drept scop mediatizarea activității parlamentarilor ialomițeni. Revenim astăzi asupra parlamentarului Marian Neacșu, liderul grupului PSD din Camera Deputaților. Potrivit unui comunicat de presă remis publicității, acesta își informează alegătorii că Parlamentul din care face parte a reușit, în sfîrșit, să facă ceva și pentru Slobozia...

«Așteptăm ordonanțele dumneavoastră!»
«Parlamentul a respins Ordonanța de Urgență nr. 47/2011, emisă de Guvernul Emil Boc prin care s-a încercat recuperarea de la autoritățile locale... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 15:32 (8124 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Metaloglobus București-Viitorul Axintele 2-3

Alb-verzii, de neoprit!

Viitorul Axintele a mai trecut un hop vineri, 12 aprilie 2013, la Metaloglobus București și, în ciuda rezervelor afișate de conducătorii ialomițeni, putem afirma că în mod sigur județul nostru va avea în sezonul viitor două echipe în Liga a II-a. Meciul cu bucureștenii a fost la discreția axintenilor pînă spre final, cînd erau cît pe ce să irosească 2 puncte. Șelaru a deschis scorul transformînd o lovitură liberă de la 25 de metri (’14). Patru minute mai tîrziu, căpitanul Nicolae Ionel a făcut o cursă solitară și inedită pentru cei 34 de ani ai săi, de la jumătatea terenului, și a marcat pentru 2-0. În startul reprizei secunde o acțiune pe dreapta a gazdelor s-a încheiat cu golul lui Ghenovici... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 15:03 (5807 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Let’s be humans...

Let’s be humans...

Soarta semenilor ne îngrijorează prea puțin sau chiar deloc. Mai mult, pentru orice activitate așteptăm imediat o recompensă. Complicată acțiune voluntariatul la români... Slobozia pare însă a încerca să demoleze aceste mituri. Patru tineri din Germania și Spania ne învață, de jumătate de an, că putem iubi aproapele și fără a aștepta ceva în schimb...

Voluntariatul... de ce nu?
Daniel Münstermann și Miriam Mack sînt din Germania. Yoana Prieto Alvarez și Aldara Aray Leal sînt din Spania. De cînd au ajuns la Slobozia, împart același apartament și au grijă de un cățel maidanez. ... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 14:15 (7797 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Rapid Fetești-CSM Rîmnicu Sărat 0-2

A deraiat locomotiva

Rapid Fetești a dat din nou de gustul competiției și, din păcate, acesta a fost unul amar. CSM Rîmnicu Sărat a învins lejer o echipă ialomițeană încă amorțită după lungul somn al iernii. Oprică și Teodorescu au semnat golurile victoriei buzoienilor, iar zborul spre vîrful clasamentului a fost, cel puțin pentru moment, curmat. Feteștenii ocupă locul VI cu 26 de puncte, dar este greu de crezut că vor păstra această poziție și după etapa viitoare, cînd echipa condusă de Marius Munteanu se deplasează la Axintele pentru meciul cu liderul.

Rapid Fetești 0-2 CSM Rîmnicu Sărat
               ... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 14:00 (6672 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Irina Nițu a câștigat «Cupa Politehnica»

Tenis de cîmp

Irina Nițu a cîștigat «Cupa Politehnica»

În perioada 6-10 aprilie 2013, Bucureștiul a fost gazda unui puternic turneu de categoria A. «Cupa Politehnica», competiție inclusă în circuitul național FRT la categoria 16 ani, a revenit la feminin Irinei Nițu. Tînăra sportivă, legitimată la CSM Unirea, și-a onorat cu brio postura de cap de serie numărul 1. În primul tur a trecut de Andreea Cojocaru, scor 6-2, 6-2, după care a eliminat-o pe ploieșteanca Ana Ileana, cu 6-1, 6-3. În semifinale, Irina a înfruntat-o pe Bianca Mihăilescu, de la Sportul Studențesc, și a învins-o în trei seturi: 7-6, 3-6, 6-3. Tot o reprezentantă a «studenților», Ioana Toanchină i-a fost adversară slobozencei în finala «Cupei Politehnica». Irina a cîștigat la pas finala... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 12:16 (19703 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

SPORT

Lupte libere

CS Amara, locul II la Cislău

Luptătorii de la CS Amara au participat în urmă cu cîteva zile la un puternic concurs desfășurat la Cislău-Buzău. La competiție s-au prezentat 12 echipe din Buzău, Vaslui, Călărași, Brașov, București și Ialomița. Tinerii amăreni au obținut un meritoriu loc II în clasamentul pe echipe, poziție datorată celor nu mai puțin de 10 clasări pe podium. Astfel, la categoria de vîrstă copii II, Marian Stanciu a cîștigat concursul la 37 de kilograme, Dragon Ivan venind pe III la aceiași categorie de greutate. La 38 kg, Adrian Dumitru a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului, performanță obținută și de Cristian Lungu, la 47 de kg. Tot la 47 de kg, Valeriu Ene a ocupat locul III. Două «locuri de aur... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 09:00 (6818 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, «îngropat» în litigii

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, «îngropat» în litigii

400 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, membri ai Sindicatului Național al Polițiștilor și Personalului Contractual, cer executarea silită a instituției. Totul pentru a-și recupera banii nealocați pentru efectuarea orelor suplimentare în perioada ianuarie 2005-decembrie 2007. Sumele au valori mari și variază în funcție de numărul orelor prestate de fiecare solicitant. Toate acestea în condițiile în care instituția, în urma unei decizii a Curții de Apel București, face demersuri pentru restituire integrală a sumelor. Considerată abuzivă de către oficialii IPJ, cererea de executare silită a fost contestată...

Scandalul orelor suplimentare... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2013, 18:48 (10662 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

De unde nu e, nici Magistratura nu cere

«Justițiarii» de nota 4

Potrivit legii, orice jurist, avocat sau notar, cu o experiență de peste 5 ani în domeniu, are dreptul să devină procuror sau judecător în urma promovării unui examen. Cei 10 candidați ialomițeni care au încercat anul acesta să se reorienteze profesional au ratat promovarea în Magistratură. Pe lista celor care au picat examenul sînt trecute nume sonore, cu ștate vechi în sistemul juridic ialomițean. Vorbim despre juriștii Vasile Zamfir și Valentin Tudoran sau prim-grefierul Tribunalului Ialomița, Anișoara Barbuli. Și nu este prima dată cînd aceștia sînt urmăriți de ghinion...

Eforturi zadarnice... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2013, 15:44 (13295 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pregătiri împotriva inundațiilor

Digurile de la Fetești și Vlădeni, întărite cu 20000 de saci cu pămînt

Ultimele informații cu privire la cotele apelor Dunării pe Brațul Borcea indică faptul că pericolul inundațiilor încă persistă. Autoritățile locale din Fetești și Vlădeni s-au mobilizat pentru a rezista în calea apelor.
Apele Dunării au depășit cotele de atenție și amenință să se apropie de cota de inundație. Nivelul apei va depăși și această cotă pe data de 14 aprilie cu 8 centimetri, informau la începutul acestei săptămîni oficialii din cadrul Comitetului Județean pentru Situații de Urgență în cadrul unei conferințe de presă organizate la Prefectura Ialomița. Pentru a evita pericolul iminent produs de revărsările Dunării, pe malul strîng al Brațului Borcea autoritățile locale din Fetești... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2013, 17:28 (15085 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gura Ialomiței: Suporterii Oțelului Galați au «prădat» un magazin non-stop

Gura Ialomiței: Suporterii Oțelului Galați au «prădat» un magazin non-stop

Mai mulți suporteri ai echipei Oțelul Galați au prădat un magazin non-stop din localitatea Gura Ialomiței, la începutul acestei săptămîni. Aceștia se întorceau de la Constanța, unde echipa gălățeană disputase o partidă cu Viitorul de la malul mării. 5 persoane sînt cercetate acum pentru comiterea infracțiunii de «furt». Hoții au fost surprinși de camerele de supraveghere din incinta magazinului.

«Furia» gălățeană
Meciul dintre Viitorul Constanța și Oțelul Galați s-a disputat luni seara, 8 aprilie a.c., la malul mării. Supărați de faptul că rezultatul, 0-0, n-a fost unul care să... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2013, 12:45 (15114 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița va cheltui circa 100 milioane de lei în 2013

Administrația Ciupercă și-a aprobat bugetul

Ialomița va cheltui circa 100 milioane de lei în 2013

Săptămîna trecută, în sala de ședințe a Centrului Cultural «Ionel Perlea», consilierii județeni au aprobat bugetul județului Ialomița pentru anul 2013. Potrivit datelor oficiale, în acest an administrația Ciupercă va cheltui circa 70 milioane de lei pentru funcționare și doar 30 de milioane pentru investiții. Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița, a declarat că acest buget este unul al priorităților: «Așa cum am spus de multe ori, un buget nu se construiește după nevoi. El se construiește după priorități și constrîngeri!».

În fiecare an mai puțin
Ședința... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2013, 19:05 (6853 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

USL Ialomița s-a făcut «bucăți» la Perieți

O ședință de consiliu local ilegală?

USL Ialomița s-a făcut «bucăți» la Perieți

Miercuri, 3 aprilie, la Perieți, viceprimarul PNL Adrian Merlea a fost înlocuit din funcție cu Viorel Radu, zis «Picior de Porc». Rocada a avut loc în cadrul unei ședințe a Consiliului Local, cu largul concurs al unei coaliții PSD-PD-L. În urma incidentului, cinci consilieri (PNL și PP-DD) au sesizat Instituția Prefectului cu privire la ilegalitatea acestui demers. Deși mai există astfel de precedente, încălcarea flagrantă a protocolului PSD-PNL în Ialomița generează noi fisuri în mariajul politic dintre Martin și Ciupercă...

«Monstruoasa coaliție» de miercuri
Miercuri, 3 aprilie... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2013, 15:11 (18479 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Ialomița trimite peste 2000 de copii în «clasa 0»

«Clasa pregătitoare», la raport

Inspectoratul Școlar Ialomița trimite peste 2000 de copii în «clasa 0»

În urmă cu o săptămînă, reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au organizat o conferință de presă ce a avut ca temă pregătirile pentru înscrierile în «clasa pregătitoare». Oficial, învățămîntul ialomițean este gata să-și primească bobocii în clase, iar discuțiile contradictorii de anul trecut nu ar trebui să mai apară. Startul primei etape a înscrierilor a început din această săptămînă...

Cine intră în «clasa pregătitoare»?
«Clasa 0» sau «pregătitoare» a fost instituită în baza Legii 1/2011, privind structura sistemului național de învățămînt preuniversitar. ... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2013, 17:21 (7963 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Sportul Studențesc-Unirea Slobozia 1-3

Victorie la pas

Marin Dună a îndrumat la seriozitate înaintea meciului cu echipa de juniori a Sportului Studențesc. Și elevii săi l-au ascultat... Slobozenii au pus din start stăpînire pe joc, iar Jianu (’17) a lovit bara. Soare și Ibrian trec la rîndu-le pe lîngă gol, iar apoi Mihalcea îl mai lasă o dată pe Jianu să se joace cu ocaziile. Vine și minutul 34, cînd același Mihalcea îl servește din nou excelent pe același Jianu, iar de data aceasta fostul vîrf al Năvodariului nu mai iartă. Tot Jianu se află la baza ultimei ocazii slobozene a primei reprize, dar șutul său trece pe lîngă...

Jianu, prima triplă la Slobozia În startul reprizei secunde... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2013, 15:47 (8920 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Viață grea și pentru locul II

CSM Unirea Slobozia își complică din nou existența. Dacă locul I este ca și adjudecat de Neptun Constanța, după cele întîmplate săptămîna trecută se încinge lupta și pentru locul II, de care s-a apropiat periculos de mult Școala 181 București...

Înfrîngere la Piatra Neamț: 21-24 (12-12)
Handbalistele Unirii par să fi dezvoltat un complex de inferioritate în ceea ce privește meciurile cu HCF Piatra Neamț disputate în deplasare. Dacă la Slobozia avem de a face cu victorii la diferențe confortabile ale fetelor noastre, în meciurile de la Piatra Neamț nu ne-am putut atinge de niciun... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2013, 14:37 (6721 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Viticola dă o mînă de ajutor Cocorei

Viticola Fetești a trecut lejer în etapa a 17-a a Ligii a 4-a de ocupanta locului II, Victoria Țăndărei. În această vreme, liderul Voința Cocora cîștiga la pas cu AS Căzănești și se distanța la 7 lungimi în fruntea clasamentului. În acest moment, sperăm că sînteți de acord, se cunoaște în proporție de 99% cine va cîștiga acest campionat. Iar dacă nu credeți încă în potențialul Voinței Cocora, haideți să așteptăm etapa viitoare, cînd primele două clasate se întîlnesc la Țăndărei, iar cel puțin un egal obținut de echipa lui Gigel Stoica va pune capăt tuturor incertitudinilor de la vîrful clasamentului. Referitor la etapa a 17-a, mai avem de salutat scorul acesteia, 8-2, înregistrat la Rădulești... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2013, 13:09 (6460 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

1000 de dosare la fiecare judecător

Record în instanțele ialomițene

1000 de dosare la fiecare judecător

Judecătorii ialomițeni sînt îngropați în dosare. În anul precedent, recordul absolut îl deține Judecătoria Fetești. La această instanță, un singur magistrat a avut în lucru 2186 de dosare. Statisticile arată că și în cadrul unităților de parchet din Ialomița volumul de muncă este ridicat. Tot în 2012, un singur procuror din cadrul Parchetului Slobozia a înregistrat 1038 de lucrări...

Avalanșă de dosare
Anul precedent a fost unul extrem de bogat în ceea ce privește activitatea instanțelor din Ialomița, iar statisticile confirmă această ipoteză. În 2012, pe rolul Tribunalului Ialomița... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2013, 12:16 (18974 vizualizări - 17 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele Gloria Buzău 2-1

Fătu, dublă pentru promovare

Au anunțat prime consistente, au lansat atacuri în mass-media și au deplasat suporteri la Axintele. Toate acestea n-au ajutat cu nimic pe Gloria Buzău în meciul de totul s-au nimic disputat vineri, 5 aprilie, împotriva Viitorului lui Ion Nica. Într-o atmosferă de meci mare îmbrăcată în alb-verde, axintenii au făcut abstracție de numele adversarului, iar jucătorii ialomițeni au stăpînit ostilitățile, oaspeții evidențiindu-se mai mult prin ieșiri nervoase. Golul n-a întîrziat să vină, fiind adus în minutul 23 de voleul lui Ionuț Fătu, cel care a stabilit de altfel și scorul la pauză. Nu s-a revenit bine de la vestiare că Fătu, găsit de Florea, a lovit din nou. Minutul 50 a fost unul crucial. Viitorul... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2013, 10:31 (8241 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Informații publice din culisele PSD

Vrem-nu vrem, viața socială și administrativă a județului se învîrte în jurul PSD Ialomița. Iar conferința județeană a organizației a confirmat fără drept de apel acest aspect. Ce s-a întîmplat joi, 28 martie a.c., puteți afla în articolul alăturat. Ce s-a spus, dar încă nu am scris, puteți afla de aici...

Cornel, șef la Garda de Mediu Cornel Vasile, cîndva cel mai tînăr primar din țară, a îmbătrînit. Dar tot mai e îndeajuns de eficient pentru a ocupa golurile de cadre ale partidului în instituțiile descentralizate. Așa se face că, deși nu l-a întrebat nimeni, a declarat public în cadrul... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2013, 09:10 (9359 vizualizări - 3 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
271 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Surprinși în flagrant în timp ce încercau să fure de la un hotel din Amara

Doi bărbați de 30 și 31 de ani, ambii din județul Călărași , au fost surprinși de către polițiști în timp ce încercau să sustragă mai multe bunuri dintr-o unitate hotelieră din localitatea Amara. Astfel ...[citește_toată_știrea]

9 August 2018, 19:10
(8520 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara flagrant hoți


Primăria Slobozia organizează «Ziua Câinelui»

Primăria Municipiului Slobozia anunță organizarea concursului de frumusețe canină «Câinele, cel mai bun prieten», ediția a III-a. Competiția va fi desfășurată în data de 27 august 2018, la Stadionul Municipal ...[citește_toată_știrea]

9 August 2018, 12:20
(4506 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 3 accidente rutiere într-o singură zi

Zi neagră pe șoselele din Ialomița, luni, 6 august 2018. Potrivit polițiștilor, pe raza județului s-au produs 3 accidente rutiere, soldate cu decesul unei persoane și rănirea altor trei. Persoana decedată ...[citește_toată_știrea]

8 August 2018, 14:40
(4045 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Începe a 12-a ediție a Festivalului Național de Folclor «Ion Albeșteanu»

Pe data de 9 și 10 august 2018, Grădina de Vară din stațiunea Amara va găzdui cea de a 12-a ediție a Festivalului Național de Folclor «Ion Albeșteanu». Prețul unui bilet este de 10 lei, tichetele putând ...[citește_toată_știrea]

8 August 2018, 13:10
(6263 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Peste 100 de kg de carne de porc au fost confiscate

În urma unui control tematic ce a vizat modul în care se respectă normele de comercializare a cărnii de porc și de pasăre de către supermarketuri, inspectorii DSVSA Ialomița au descoperit mai multe nereguli ...[citește_toată_știrea]

8 August 2018, 12:25
(8232 vizualizări - 0 comentarii)


CJAS Ialomița: S-a prelungit termenul de valabilitate pentru cardurile de sănătate

Reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița precizează faptul că perioada de valabilitate a cardurilor de sănătate emise până la 31 iulie 2018 s-a prelungit de la 5 la 7 ani. Decizia ...[citește_toată_știrea]

8 August 2018, 11:40
(8834 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrân căzut în fântână, salvat de pompierii din Urziceni

Bătrân căzut în fântână, salvat de pompierii din Urziceni

Un bărbat în vârstă de 69 de ani, din comuna Glodeanu Siliștea-județul Buzău, a căzut miercuri, 1 august a.c., în jurul orelor 20,30, într-o fântână adâncă de 7 metri de pe raza comunei. Pentru salvarea ...[citește_toată_știrea]

2 August 2018, 13:15
(6420 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Un bărbat, de 41 de ani, din județul Constanța, a fost depistat de către polițiștii rutieri în timp ce conducea un autovehicul pe raza localității Bordușani deși a consumat anterior băuturi alcoolice. ...[citește_toată_știrea]

2 August 2018, 11:10
(4869 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în apropiere de Movila

Marți, 31 iulie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DJ212, în apropiere de localitatea Movila, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a trei persoane. Din primele verificări ...[citește_toată_știrea]

2 August 2018, 11:05
(5285 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Movila accident


Ialomița: Două accidente, patru persoane rănite

În cursul zilei de luni, 30 iulie a.c, pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere soldate cu rănirea a patru persoane. Primul eveniment rutier s-a produs în apropiere de municipiul Slobozia ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2018, 18:20
(5768 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Două persoane au murit într-un grav accident rutier

Urziceni: Două persoane au murit într-un grav accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut duminică, 29 iulie 2018, pe DN2 (E85), la ieșirea din municipiul Urziceni către Buzău. În urma impactului dintre o autotuilitară și un autoturism, șase persoane au fost ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2018, 19:50
(8978 vizualizări - 0 comentarii)


Accidentele de muncă, în atenția ITM Ialomița

În primele 6 luni ale anului 2018, Compartimentul Securitate și Sănătate în Muncă a cercetat 27 evenimente, pentru care au fost întocmite dosare de cercetare și în care au fost implicați 28 de lucrători ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2018, 17:10
(8321 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Pesta Porcină a anulat sărbătorirea «Zilei Imnului»

«Având în vedere multiplele activități aflate în desfășurare la nivel județean în vederea limitării răspândirii virusului de pestă porcină africană, vă informăm că manifestările dedicate „Zilei Imnului ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2018, 13:55
(8805 vizualizări - 2 comentarii)


Bărbat din Fetești, victimă a unei «tentative de înșelăciune»

Un bărbat din Fetești a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de «tentativă de înșelăciune». Victima a fost abordată de un bărbat, care ar fi încercat să îi vândă o bijuterie. Fapta a fost ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2018, 17:30
(7555 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat marți, 24 iulie a.c., doi ialomițeni de 25 și 36 de ani, în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice fără a poseda permis de conucere pentru vreo categorie de autovehicule ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2018, 17:25
(6724 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

societate cu profil agricol
angajează
lucrători în agricultură
-producție/fermă de legume
cu contract de muncă sau zilieri
se oferă 2000-2500 lei/lună
se asigură transport

Relații la telefon 0722/642.137

25 Iulie 2018, 17:20


Urmărită internațional pentru «complicitate la trafic de persoane», depistată în Ialomița

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat o femeie care era urmărită internațional pentru săvârșirea infracțiunii de «complicitate la trafic de persoane», faptă comisă în Olanda. Astfel ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2018, 17:15
(8123 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Analiza de risc la securitate fizică

Începând cu data de 1 iulie 2018, toate unitățile sunt obligate să aibă analiza de risc la securitatea fizică. Începând cu data de 1 iulie 2018, și-a încetat efectele amânarea termenului până la care unitățile ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2018, 17:10
(7899 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

CDI Transport Persoane București
angajează șoferi
cu categoria D și card tahograf
din Ialomița sau împrejurimi
Pe lângă salariu, oferim cazare și masă
Relații la telefon 0730/333.453

25 Iulie 2018, 17:05


Focar de Pestă Porcină Africană, confirmat de autorități în satul Luciu

Autoritățile din Ialomița au confirmat prezența unui nou focar de Pestă Porcină Africană pe raza județului. Acesta a fost identificat într-o gospodărie de pe raza satului Luciu, comuna Gura Ialomiței. ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2018, 14:46
(7348 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Un bărbat a murit într-un accident rutier

Țăndărei: Un bărbat a murit într-un accident rutier

Grav accident la Țăndărei, în zona popasului Chirana, în această dimineață. Un bărbat a murit după ce mașina în care se afla s-a lovit de un tir încărcat cu cereale. Tirul a luat foc. Traficul a fost blocat ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2018, 10:55
(7952 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Percheziții la domiciliile contrabandiștilor cu țigări

Percheziții în comuna Axintele. Polițiștii au descins la locuințele a trei localnici, cu vârste cuprinse între 30 și 56 de ani, suspectați că ar face contrabandă cu țigări. În locuințele acestora au fost ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2018, 19:25
(7959 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Arme deținute ilegal

Un bărbat de 42 de ani s-a ales cu un dosar penal după ce în locuința sa au fost descoperite un pistol cu bile de cauciuc și o pușcă de vânătoare. Bărbatul avea permisul de port armă expirat. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2018, 19:10
(6099 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi de 36 mii de lei, aplicate de polițiștii ialomițeni

Acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni desfășurată pe șoselele județului. Peste 160 de mașini au fost verificate, fiind aplicate 112 sancțiuni contravenționale. Valoarea totală a amenzilor a depășit ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2018, 18:45
(5600 vizualizări - 0 comentarii)


E-Distribuție Dobrogea: Atenție, se întrerupe curentul!

Din cauza lucrărilor de reparație și întreținere a rețelelor de electricitate, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperi programate ale curentului electric pe raza județului Ialomița. Astfel, în perioada ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 20:35
(9895 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița oferă șomerilor, în această săptămână, 377 de noi locuri de muncă. Domeniile vizate sunt serviciile sau administrația publică. ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 20:25
(6921 vizualizări - 0 comentarii)


Distrigaz Sud Rețele: Lucrări programate la rețeaua de gaze

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, la Slobozia ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 20:15
(8739 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: S-a prelungit termenul de depunere al Declarației Unice

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii cu privire la faptul că termenul de depunere al Declarației Unice s-a prelungit până la data de 31 iulie 2018. Decizia a fost ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 12:09
(9030 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: O bătrână a murit sub roțile unei mașini

Accident mortal la Movilița în seara zilei de miercuri, 18 iulie 2018. O bătrână de 70 de ani a fost călcată de mașina condusă de un tânăr de 21 de ani. În urma accidentului, femeia a murit pe loc. La fața ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 01:58
(11246 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocârlia: Șofer mort într-un accident rutier

Un tânăr de 32 de ani din Galați a murit miercuri, 18 iulie 2018, pe DN2, în apropiere de localitatea Ciocârlia. Acesta a intrat cu mașina pe care o conducea într-un cap de pod din beton. Trupul neînsuflețit ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2018, 20:20
(7138 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...