Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Criza locurilor de veci continuă în cimitirele din Slobozia

Criza locurilor de veci continuă în cimitirele din Slobozia

Slobozia se confruntă din nou cu numărul insuficient de locuri de veci disponibile în cimitirele din oraș. În cimitirul Bora, de exemplu, mai sînt disponibile doar 20 de locuri de veci... «Le ținem pentru urgențe!» susțin reprezentații Administrației Cimitirelor. Toate acestea în condițiile în care, solicitările pentru un cavou în acest cimitir nu mai contenesc...

Solicitări multe, soluții puține
Reprezentanții Administrației Cimitirelor din Slobozia susțin că lista de așteptare pentru un loc de veci în Cimitirul de la Bora a fost întocmită încă de anul trecut, iar solicitările... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2013, 09:38 (13784 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primarul Ușurelu și-a angajat fina la Primărie

Scandal administrativ la Andrășești

Primarul Ușurelu și-a angajat fina la Primărie

Primarul Ionel Ușurelu din Andrășești a identificat o oportunitate nouă de a mări schema de personal a Primăriei cu rudele din dotare. El și-a angajat fina la Primărie fără a organiza un concurs de ocupare a postului. Mariana Trifa a venit prin transfer la jumătatea lunii martie și ocupă postul de referent agricol... Primăria Andrășești are doar 5 angajați, iar primarul Ușurelu susține că nevoile sînt mult mai mari.

O dată vede fina slujba nașului
Primăria Andrășești este inodoră, incoloră și insipidă. Dominată (și) în Consiliul Local de PSD și cu o Opoziție timidă, formată din... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 21:27 (10974 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Polițist, infractor

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au trimis în judecată, în urmă cu o săptămîmă, 3 persoane cercetate pentru comiterea infracțiunii de «furt calificat». Printre suspecții cercetați penal se numără și un agent al Poliției Transporturi Feroviare Constanța, care, la momentul săvîrșirii faptei, era angajat al Poliției TF Fetești. Potrivit procurorilor, omul legii a ajutat 2 hoți din Bordușani să fure șine de cale ferată din zona Drajna.

Acuzat de «favorizarea infractorului» Cercetările privind comiterea infracțiunii de «furt calificat» au fost demarate de procurorii... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 19:20 (7343 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CS Otopeni 0-1

S-a rupt vraja

După o perioadă în care a uimit întreaga lume a ligii secunde, Unirea Slobozia revine la condiția de echipă mică, așa cum pornise la drum în startul sezonului. Elevii lui Marin Dună au înclinat steagul în fața celor de la CS Otopeni sîmbătă, 13 aprilie 2013, fără să dea prea mari bătăi de cap oaspeților. Cu Leo Dobre în tribună și Relu Oprea în poartă,  slobozenii au început meciul de la 0-1. Era minutul 4 cînd ilfoveanul Clement Pălimaru sprinta pe dreapta spre poarta Unirii. I-a ieșit Oprea în cale, dar n-a fost chip să-l oprească. Pălimaru a driblat portarul și a șutat din unghi la coțul lung, rezolvînd rapid destinația celor 3 puncte. Unirea a continuat să evolueze palid, neconvingător... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 18:10 (9649 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița agricolă, 10 ani de date statistice

Radiografia unui județ rural

Ialomița agricolă, 10 ani de date statistice

Un raport oficial al Agenției de Dezvoltare Regională Sud Muntenia, făcut public săptămîna trecută, oferă pentru prima oară în ultimii ani o serie de informații exhaustive asupra dezvoltării social-economice a zonelor rurale ale județului. Raportul nu oferă concluzii, însă datele prezentate sînt suficient de clare pentru a permite fiecăruia dintre cei interesați să-și facă o imagine clară asupra situației în care se află cele 59 de localități rurale din județ...

Populația din Ialomița în cifre statistice
Raportul ADR Sud Muntenia radiografiază toate cele 7 județe din regiune ... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 17:12 (6287 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Școala 181 București-CSM Unirea Slobozia 23-25 (10-12)

Fete de argint

Unirea Slobozia a arătat că este o echipă cu un cuvînt greu de spus la nivelul diviziei secunde. Meciul crucial pentru locul II disputat sîmbătă, 13 aprilie a.c., contra Școlii 181 a fost început în forță. 5-1 pentru Unirea s-a făcut în primele minute ale jocului, iar fetele noastre au continuat să domine pînă la pauză, cînd tabela arăta 12-10 pentru Slobozia. În a doua repriză, bucureștencele au reintrat în joc. A fost la un moment dat chiar 18-17 pentru Școala 181, apoi am revenit și am condus cu 19-18, 20-19, 23-20 și, în final, am învins cu 25-23. Au marcat pentru Unirea: Băeșu-12 goluri, Stănciulescu-6, Năstase-2, Popescu-2, Băcăoanu-1, Simion-1, Ciuplea-1.
Cu această frumoasă victorie... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 16:09 (7152 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Parlamentul lui Neacșu» luptă pentru Slobozia

«Parlamentul lui Neacșu» luptă pentru Slobozia

Așa cum v-am precizat în repetate rînduri, rubrica de față are drept scop mediatizarea activității parlamentarilor ialomițeni. Revenim astăzi asupra parlamentarului Marian Neacșu, liderul grupului PSD din Camera Deputaților. Potrivit unui comunicat de presă remis publicității, acesta își informează alegătorii că Parlamentul din care face parte a reușit, în sfîrșit, să facă ceva și pentru Slobozia...

«Așteptăm ordonanțele dumneavoastră!»
«Parlamentul a respins Ordonanța de Urgență nr. 47/2011, emisă de Guvernul Emil Boc prin care s-a încercat recuperarea de la autoritățile locale... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 15:32 (8125 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Metaloglobus București-Viitorul Axintele 2-3

Alb-verzii, de neoprit!

Viitorul Axintele a mai trecut un hop vineri, 12 aprilie 2013, la Metaloglobus București și, în ciuda rezervelor afișate de conducătorii ialomițeni, putem afirma că în mod sigur județul nostru va avea în sezonul viitor două echipe în Liga a II-a. Meciul cu bucureștenii a fost la discreția axintenilor pînă spre final, cînd erau cît pe ce să irosească 2 puncte. Șelaru a deschis scorul transformînd o lovitură liberă de la 25 de metri (’14). Patru minute mai tîrziu, căpitanul Nicolae Ionel a făcut o cursă solitară și inedită pentru cei 34 de ani ai săi, de la jumătatea terenului, și a marcat pentru 2-0. În startul reprizei secunde o acțiune pe dreapta a gazdelor s-a încheiat cu golul lui Ghenovici... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 15:03 (5807 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Let’s be humans...

Let’s be humans...

Soarta semenilor ne îngrijorează prea puțin sau chiar deloc. Mai mult, pentru orice activitate așteptăm imediat o recompensă. Complicată acțiune voluntariatul la români... Slobozia pare însă a încerca să demoleze aceste mituri. Patru tineri din Germania și Spania ne învață, de jumătate de an, că putem iubi aproapele și fără a aștepta ceva în schimb...

Voluntariatul... de ce nu?
Daniel Münstermann și Miriam Mack sînt din Germania. Yoana Prieto Alvarez și Aldara Aray Leal sînt din Spania. De cînd au ajuns la Slobozia, împart același apartament și au grijă de un cățel maidanez. ... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 14:15 (7831 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Rapid Fetești-CSM Rîmnicu Sărat 0-2

A deraiat locomotiva

Rapid Fetești a dat din nou de gustul competiției și, din păcate, acesta a fost unul amar. CSM Rîmnicu Sărat a învins lejer o echipă ialomițeană încă amorțită după lungul somn al iernii. Oprică și Teodorescu au semnat golurile victoriei buzoienilor, iar zborul spre vîrful clasamentului a fost, cel puțin pentru moment, curmat. Feteștenii ocupă locul VI cu 26 de puncte, dar este greu de crezut că vor păstra această poziție și după etapa viitoare, cînd echipa condusă de Marius Munteanu se deplasează la Axintele pentru meciul cu liderul.

Rapid Fetești 0-2 CSM Rîmnicu Sărat
               ... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 14:00 (6673 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Irina Nițu a câștigat «Cupa Politehnica»

Tenis de cîmp

Irina Nițu a cîștigat «Cupa Politehnica»

În perioada 6-10 aprilie 2013, Bucureștiul a fost gazda unui puternic turneu de categoria A. «Cupa Politehnica», competiție inclusă în circuitul național FRT la categoria 16 ani, a revenit la feminin Irinei Nițu. Tînăra sportivă, legitimată la CSM Unirea, și-a onorat cu brio postura de cap de serie numărul 1. În primul tur a trecut de Andreea Cojocaru, scor 6-2, 6-2, după care a eliminat-o pe ploieșteanca Ana Ileana, cu 6-1, 6-3. În semifinale, Irina a înfruntat-o pe Bianca Mihăilescu, de la Sportul Studențesc, și a învins-o în trei seturi: 7-6, 3-6, 6-3. Tot o reprezentantă a «studenților», Ioana Toanchină i-a fost adversară slobozencei în finala «Cupei Politehnica». Irina a cîștigat la pas finala... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 12:16 (19704 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

SPORT

Lupte libere

CS Amara, locul II la Cislău

Luptătorii de la CS Amara au participat în urmă cu cîteva zile la un puternic concurs desfășurat la Cislău-Buzău. La competiție s-au prezentat 12 echipe din Buzău, Vaslui, Călărași, Brașov, București și Ialomița. Tinerii amăreni au obținut un meritoriu loc II în clasamentul pe echipe, poziție datorată celor nu mai puțin de 10 clasări pe podium. Astfel, la categoria de vîrstă copii II, Marian Stanciu a cîștigat concursul la 37 de kilograme, Dragon Ivan venind pe III la aceiași categorie de greutate. La 38 kg, Adrian Dumitru a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului, performanță obținută și de Cristian Lungu, la 47 de kg. Tot la 47 de kg, Valeriu Ene a ocupat locul III. Două «locuri de aur... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 09:00 (6819 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, «îngropat» în litigii

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, «îngropat» în litigii

400 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, membri ai Sindicatului Național al Polițiștilor și Personalului Contractual, cer executarea silită a instituției. Totul pentru a-și recupera banii nealocați pentru efectuarea orelor suplimentare în perioada ianuarie 2005-decembrie 2007. Sumele au valori mari și variază în funcție de numărul orelor prestate de fiecare solicitant. Toate acestea în condițiile în care instituția, în urma unei decizii a Curții de Apel București, face demersuri pentru restituire integrală a sumelor. Considerată abuzivă de către oficialii IPJ, cererea de executare silită a fost contestată...

Scandalul orelor suplimentare... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2013, 18:48 (10662 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

De unde nu e, nici Magistratura nu cere

«Justițiarii» de nota 4

Potrivit legii, orice jurist, avocat sau notar, cu o experiență de peste 5 ani în domeniu, are dreptul să devină procuror sau judecător în urma promovării unui examen. Cei 10 candidați ialomițeni care au încercat anul acesta să se reorienteze profesional au ratat promovarea în Magistratură. Pe lista celor care au picat examenul sînt trecute nume sonore, cu ștate vechi în sistemul juridic ialomițean. Vorbim despre juriștii Vasile Zamfir și Valentin Tudoran sau prim-grefierul Tribunalului Ialomița, Anișoara Barbuli. Și nu este prima dată cînd aceștia sînt urmăriți de ghinion...

Eforturi zadarnice... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2013, 15:44 (13296 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pregătiri împotriva inundațiilor

Digurile de la Fetești și Vlădeni, întărite cu 20000 de saci cu pămînt

Ultimele informații cu privire la cotele apelor Dunării pe Brațul Borcea indică faptul că pericolul inundațiilor încă persistă. Autoritățile locale din Fetești și Vlădeni s-au mobilizat pentru a rezista în calea apelor.
Apele Dunării au depășit cotele de atenție și amenință să se apropie de cota de inundație. Nivelul apei va depăși și această cotă pe data de 14 aprilie cu 8 centimetri, informau la începutul acestei săptămîni oficialii din cadrul Comitetului Județean pentru Situații de Urgență în cadrul unei conferințe de presă organizate la Prefectura Ialomița. Pentru a evita pericolul iminent produs de revărsările Dunării, pe malul strîng al Brațului Borcea autoritățile locale din Fetești... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2013, 17:28 (15086 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gura Ialomiței: Suporterii Oțelului Galați au «prădat» un magazin non-stop

Gura Ialomiței: Suporterii Oțelului Galați au «prădat» un magazin non-stop

Mai mulți suporteri ai echipei Oțelul Galați au prădat un magazin non-stop din localitatea Gura Ialomiței, la începutul acestei săptămîni. Aceștia se întorceau de la Constanța, unde echipa gălățeană disputase o partidă cu Viitorul de la malul mării. 5 persoane sînt cercetate acum pentru comiterea infracțiunii de «furt». Hoții au fost surprinși de camerele de supraveghere din incinta magazinului.

«Furia» gălățeană
Meciul dintre Viitorul Constanța și Oțelul Galați s-a disputat luni seara, 8 aprilie a.c., la malul mării. Supărați de faptul că rezultatul, 0-0, n-a fost unul care să... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2013, 12:45 (15114 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița va cheltui circa 100 milioane de lei în 2013

Administrația Ciupercă și-a aprobat bugetul

Ialomița va cheltui circa 100 milioane de lei în 2013

Săptămîna trecută, în sala de ședințe a Centrului Cultural «Ionel Perlea», consilierii județeni au aprobat bugetul județului Ialomița pentru anul 2013. Potrivit datelor oficiale, în acest an administrația Ciupercă va cheltui circa 70 milioane de lei pentru funcționare și doar 30 de milioane pentru investiții. Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița, a declarat că acest buget este unul al priorităților: «Așa cum am spus de multe ori, un buget nu se construiește după nevoi. El se construiește după priorități și constrîngeri!».

În fiecare an mai puțin
Ședința... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2013, 19:05 (6854 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

USL Ialomița s-a făcut «bucăți» la Perieți

O ședință de consiliu local ilegală?

USL Ialomița s-a făcut «bucăți» la Perieți

Miercuri, 3 aprilie, la Perieți, viceprimarul PNL Adrian Merlea a fost înlocuit din funcție cu Viorel Radu, zis «Picior de Porc». Rocada a avut loc în cadrul unei ședințe a Consiliului Local, cu largul concurs al unei coaliții PSD-PD-L. În urma incidentului, cinci consilieri (PNL și PP-DD) au sesizat Instituția Prefectului cu privire la ilegalitatea acestui demers. Deși mai există astfel de precedente, încălcarea flagrantă a protocolului PSD-PNL în Ialomița generează noi fisuri în mariajul politic dintre Martin și Ciupercă...

«Monstruoasa coaliție» de miercuri
Miercuri, 3 aprilie... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2013, 15:11 (18479 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Ialomița trimite peste 2000 de copii în «clasa 0»

«Clasa pregătitoare», la raport

Inspectoratul Școlar Ialomița trimite peste 2000 de copii în «clasa 0»

În urmă cu o săptămînă, reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au organizat o conferință de presă ce a avut ca temă pregătirile pentru înscrierile în «clasa pregătitoare». Oficial, învățămîntul ialomițean este gata să-și primească bobocii în clase, iar discuțiile contradictorii de anul trecut nu ar trebui să mai apară. Startul primei etape a înscrierilor a început din această săptămînă...

Cine intră în «clasa pregătitoare»?
«Clasa 0» sau «pregătitoare» a fost instituită în baza Legii 1/2011, privind structura sistemului național de învățămînt preuniversitar. ... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2013, 17:21 (7963 vizualizări - 15 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Sportul Studențesc-Unirea Slobozia 1-3

Victorie la pas

Marin Dună a îndrumat la seriozitate înaintea meciului cu echipa de juniori a Sportului Studențesc. Și elevii săi l-au ascultat... Slobozenii au pus din start stăpînire pe joc, iar Jianu (’17) a lovit bara. Soare și Ibrian trec la rîndu-le pe lîngă gol, iar apoi Mihalcea îl mai lasă o dată pe Jianu să se joace cu ocaziile. Vine și minutul 34, cînd același Mihalcea îl servește din nou excelent pe același Jianu, iar de data aceasta fostul vîrf al Năvodariului nu mai iartă. Tot Jianu se află la baza ultimei ocazii slobozene a primei reprize, dar șutul său trece pe lîngă...

Jianu, prima triplă la Slobozia În startul reprizei secunde... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2013, 15:47 (8998 vizualizări - 1 comentariu)

Vineri 26 Iun 2026
299 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Amenzi pentru șoferii indisciplinați

Luni, 22 februarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe șoselele ialomițene pentru un trafic rutier mai sigur, precum și pentru prevenirea și combaterea neregulilor ce pot conduce la producerea ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 19:57
(18990 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 19:50
(14102 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 19:11
(14562 vizualizări - 0 comentarii)


Tîrgul Primăverii, la Slobozia

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița, Consiliul Județean Ialomița, Primăria Municipiului Slobozia și SC Orange România SA organizează, în perioada 25-28 februarie a.c., «Tîrgul Primăverii ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 08:42
(15934 vizualizări - 0 comentarii)


Amenința că se sinucide prin electrocutare

Pompierii ialomițeni au intervenit în week-end-ul trecut la 5 situații de urgență, trei dintre acestea pentru acordarea primului ajutor medical, un caz pentru salvarea unui animal și un altul pentru transportul ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 08:40
(13938 vizualizări - 0 comentarii)


Unirea Urziceni-CFR Cluj 0-1

Stadionul Tineretului a fost luni seara, 22 februarie a.c., gazda unui duel încrîncenat între două dintre cele mai compacte echipe ale campionatului. Deși, cel puțin în prima repriză, s-a jucat într-un ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 19:35
(13897 vizualizări - 0 comentarii)


A spart geamurile Casei de Cultură

A spart geamurile Casei de Cultură

În dimineața zilei de duminică, 21 februarie a.c., în jurul orelor 05.30, un echipaj mobil din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița, care se afla pe timpul unei misiuni specifice, a observat ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:52
(17532 vizualizări - 0 comentarii)


S-au șicanat în trafic și l-a amenințat cu pistolul

Sîmbătă, 20 februarie a.c., un tînăr de 23 de ani, din județul Harghita, a sesizat Poliția despre faptul că, în jurul orei 10.00, în timp ce se afla la volanul autoturismului, pe DN2, pe sensul de mers ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:23
(12314 vizualizări - 0 comentarii)


Tînăr mort în accident lîngă Coșereni

În noaptea de sîmbătă spre duminică, 20/21 februarie a.c., în jurul orei 01.15, pe DN2, în apropierea localității Coșereni, a avut loc un accident rutier în care a fost implicat un singur autoturism, soldat ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:17
(10108 vizualizări - 0 comentarii)


Au furat pantaloni de pe sîrmele de rufe

Sîmbătă, 20 februarie a.c., doi tineri domiciliați în Căzănești, respectiv în Slobozia, au fost depistați în Urziceni de către o patrulă de siguranță publică, la scurt timp după ce au furat două perechi ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:12
(12336 vizualizări - 0 comentarii)


Primarul din Amara, Victor Moraru s-a retras din cursa pentru șefia PSD

Potrivit ultimelor informații din cadrul Congresului Național al PSD, primarul din Amara, Victor Moraru s-a retras din cursa pentru șefia PSD. De asemenea, Moraru și-a afirmat susținerea pentru candidatul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2010, 17:20
(15998 vizualizări - 2 comentarii)


Prevenirea acidentelor rutiere, în atenția polițiștilor

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au continuat acțiunile de prevenire și combatere a cauzelor ce pot provoca accidente rutiere pe arterele din județ. Principalul scop al acțiunii a fost acela de ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2010, 08:12
(8667 vizualizări - 0 comentarii)


Armă neletală, deținută ilegal

Un colectiv de polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase ce a acționat joi, 18 februarie a.c., pentru depistarea deținătorilor ilegali de arme și prevenirea producerii evenimentelor ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 19:21
(15694 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor din Țăndărei pentru prevenirea infracționalității stradale

Joi, 18 februarie a.c., efective ale Poliției Orașului Țăndărei și jandarmi au organizat și executat în comun o acțiune pentru prevenirea infracționalității stradale. În cadrul acțiunii, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 18:13
(16885 vizualizări - 0 comentarii)


Patroni trimiși în judecată

În cursul zilei de 18 februarie a.c., polițiștii Biroului de Investigare a Fraudelor Urziceni au finalizat cercetările în două dosare penale în care reprezentanții unor agenți economici sînt cercetați pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 16:13
(12328 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Țăndărei

Joi, 19 februarie, la locuința unui cetățean din Țăndărei s-a produs un incendiu. După ce a supraalimentat soba cu lemne, fiul proprietarului, în vîrstă de 22 de ani, a aprins focul, lăsînd sistemul de ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 16:06
(17105 vizualizări - 0 comentarii)


Aproape de un rezultat mare Liverpool-Unirea 1-0

Unirea a rămas aceeași echipă combativă de pe vremea lui Petrescu. Ronny Levy a gîndit o așezare compactă la mijloc care a funcționat aproape perfect 80 de minute, iar cînd au apărut fisuri le-a rezolvat ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 01:12
(23065 vizualizări - 0 comentarii)


Anton Barbu și-a dat demisia din funcția de director al Agenției de Plăți

Anton Barbu, în cursul zilei de joi, 18 februarie a.c., și-a depus demisia din funcția de director al Agenției Județene de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița. Anunțul a fost făcut în cadrul ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 16:19
(19085 vizualizări - 4 comentarii)


Concedierile colective și șomajul, în atenția Prefecturii

Joi, 18 februarie a.c., în sala de ședințe a Instituției Prefectului s-a desfășurat ședința Comisiei de Dialog Social a Județului Ialomița. Drept principale puncte pe ordinea de zi să amintim informarea ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 12:33
(14800 vizualizări - 0 comentarii)


Reduceri de tarife pentru operațiunile la Registrul Comerțului

În ședința de miercuri, 17 februarie a.c., Guvernul a aprobat o hotărîre privind taxele și tarifele pentru operațiunile efectuate de Oficiul Național al Registrului Comerțului și oficiile registrului comerțului ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 11:51
(12599 vizualizări - 0 comentarii)


Salvați din apele rîului Ialomița de pompieri

Patru persoane au rămas izolate de ape miercuri, 17 februarie a.c., pe raza localității Bucu, la un canton ce aparține Ocolului Silvic Slobozia. Este vorba de trei bărbați și o femeie, toți din comuna ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 11:40
(11091 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectil activ într-o mașină cu nisip

Un proiectil de calibru 122 mm cu încărcătură activă a fost descoperit în această dimineață în materialul antiderapant dintr-o autoutilitară aparținînd unei societăți comerciale din Fetești. Elementul de ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 11:40
(14739 vizualizări - 0 comentarii)


Birou pentru eliberarea de caziere judiciare la Fetești

Joi, 18 februarie a.c., la ora 13,00, la sediul Poliției Municipiului Fetești va fi inaugurat un Birou pentru eliberarea certificatului de cazier judiciar. La inaugurare vor participa șeful Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 07:12
(17865 vizualizări - 1 comentariu)


Infractor după gratii

Un ialomițean în vîrstă de 40 de ani, din comuna Ciulnița, a fost arestat preventiv pentru 29 de zile în cursul zilei de marți, 16 februarie, și se află în prezent în arestul Inspectoratului. Împotriva ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 16:53
(14283 vizualizări - 0 comentarii)


A bătut un copil de numai 4 luni pentru că plîngea foarte tare

Polițiștii efectuează cercetări cu privire la împrejurările în care un minor de numai 4 luni a suferit vătămări corporale. Astfel, în seara zilei de 14 februarie a.c., în jurul orei 19,30, polițiștii Orașului ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 16:50
(12472 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectul Teculescu și persoanele vîrstnice

În sala de ședințe a Instituției Prefectului s-a desfășurat miercuri, 17 februarie 2010, ședința Comitetului Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vîrstnice Ialomița. Discuțiile purtate ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 16:41
(16501 vizualizări - 0 comentarii)


31 se sancțiuni contravenționale aplicate de polițiștii slobozeni

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari au acționat marți, 16 februarie a.c., pe raza municipiului reședință de județ, pe linia prevenirii oricăror fapte de natură a tulbura ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 12:55
(14503 vizualizări - 0 comentarii)


Infracțiuni economice

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița au început urmărirea penală în 5 dosare penale, în care 5 persoane sînt cercetate pentru săvîrșirea a 9 infracțiuni economice. Astfel, în urma ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 12:51
(13532 vizualizări - 0 comentarii)


Proaspăt eliberat din pușcărie, din nou infractor

Un conductor de bilete aflat în serviciu în trenul ce se afla în mișcare între Punctul oprire CF Brîncoveni și Halta de mișcare Slobozia Sud, a fost agresat fizic de către un călător, care nu poseda bilet ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 12:49
(15207 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 19:04
(14682 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...