Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Meci de povestit nepoților

Handbal, CSM Unirea Slobozia-LPS Iași 27-19 (11-12)

Meci de povestit nepoților

Jocul cu LPS Iași a fost greu, mult mai greu decît o arată scorul... Publicul, mai numeros ca de obicei datorită adaosului de locuri din zona băncilor de rezervă, a trecut prin încordare, deznădejde și euforie. Din păcate, indiferent de stare, a făcut-o pe tăcute, ca la teatru. Rare au fost momentele cînd spectatorii și-au încurajat, cu adevărat, favoritele. La sfîrșit însă, sala a aplaudat minute în șir. Au fost aplauze pe deplin meritate de handbalistele de la Unirea Slobozia și de antrenorul lor, Liviu Paraschiv.

Start echilibrat
Slobozia a lovit prima după fluierul de start... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 10:20 (10310 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Bolnavii ialomițeni, tratați prin Telemedicină

Bolnavii ialomițeni, tratați prin Telemedicină

Viața medicală din Ialomița dă semne de revigorare. Dovada o fac Spitalul Municipal Urziceni și Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești. Cele două unități medicale beneficiază de doi ani de un sistem revoluționar prin care sînt tratați bolnavii ajunși la Urgențe. Este vorba despre sistemul de  Telemedicină, cu ajutorul căruia pacienții sînt monitorizați și examinați, în timp real, de către medicii specialiști ai spitalelor din București, unde urmează să fie transferați...

Revoluție în medicina ialomițeană
Telemedicina este un concept nou pentru viața medicală din Ialomița... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 10:09 (5255 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Slobozia a pierdut la Chiajna

Fotbal, Liga a II-a

Unirea Slobozia a pierdut la Chiajna

Echipa antrenată de Marin Dună a bifat sîmbătă, 16 februarie a.c., cel mai tare amical al iernii, soldat cu prima înfrîngere. Unirea a întîlnit-o la Chiajna pe prim-divizionara Concordia, echipa lui Ilie Stan. Sub ochii lui Laurențiu Reghecampf și ai stelistului Adrian Popa, slobozenii au luat meciul în serios din start. Macare a lovit bara, apoi Mihalcea și Viorel Gheorghe au trecut pe lîngă gol. Ratările în fața porții l-au nemulțumit pe Dună, aducîndu-i probabil aminte de turul campionatului, cînd, de asemenea, atacanții noștri s-au pripit deseori la finalizare. În cele din urmă, experiența primului eșalon a pus stăpînire pe joc și Concordia a cîștigat cu 2-0 prin golurile marcate de Alexandru... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 09:18 (8550 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Menajera de 71 de ani de la mica publicitate...

Pensionarii vor să muncească!

Menajera de 71 de ani de la mica publicitate...

Săraci și cuprinși de disperare, pensionarii din Ialomița apelează la gesturi extreme. După o viață întreagă de muncă, o pensionară din Slobozia își caută un serviciu la mica publicitate. Vasilica Costea, de 71 de ani, trăiește dintr-o pensie de doar 350 de lei pe lună și, pentru cîteva sute de lei în plus, vrea să devină menajeră...

Sărăcie lucie...
«Pensionară, caut să îngrijesc copii, bătrîni sau să fac menajul. Doamna Costea. Telefon 0760.296.922»... Așa sună anunțul de la mica publicitate al bătrînei Vasilica Costea. Ne-a declarat că ar face orice pentru cîteva sute de lei... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 08:43 (9473 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Viitorul Axintele, săptămînă plină de amicale

Viitorul Axintele a trecut joi, 14 februarie a.c., într-un meci de pregătire de Unirea Cîmpina, cu 2-1. Prahovenii au deschis scorul și au condus cu 1-0 la pauză. Axintenii au revenit în joc în repriza secundă. Dubla lui Alin Robu, care păstrează pofta de gol din tur, a stabilit scorul final, 2-1 pentru Viitorul. Ion Nica a început cu următoarea distribuție: Răduță-Vasile, Oprișan, Simion, Pintilie-Dedu, Șelaru, Bucă, Robu-Novac, Fătu. Pentru jucătorii Viitorului urmează o săptămînă grea, cu trei partide de verificare în 5 zile. Pe 20 februarie, alb-verzii joacă cu ACS Berceni, pe 22 cu Delta Tulcea și pe 24 cu Unirea Slobozia.... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 08:15 (5718 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Impozitele din mediul privat, motorul economic al Sloboziei

Administrația locală din Slobozia schimbă macazul

Impozitele din mediul privat, motorul economic al Sloboziei

După 20 de ani în care administrația locală a forțat oamenii de afaceri din Slobozia să suporte fanteziile edilitare ale Primăriei, oficialii schimbă macazul. Cezar Zamfir, viceprimarul PNL, susține că taxele și impozitele încasate de la firme ar trebui «protejate». «Trebuie să ne protejăm sursa de venit! Or, principala sursă de venit a administrației locale o reprezintă contribuțiile mediului economic. Acesta este unul dintre motoarele noastre investiționale și trebuie susținut!» a declarat acesta. Potrivit datelor oficiale, ponderea veniturilor colectate de la personalele juridice în cadrul bugetului local este de 17%, adică cu 5 procente mai mult decît ponderea veniturilor colectate de la persoanele... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 08:03 (8639 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSS Slobozia

SUPERvictorie cu Plopeniul

A doua etapă a returului serie B din cadrul Campionatului Național de Handbal, junioare 1, a programat sîmbătă, 16 februarie, în Sala Sporturilor, disputa dintre CSS Slobozia și CSO Plopeni. Pentru echipa condusă de Marian Simion este un an fără obiectiv, singurul deziderat al antrenorului fiind formarea de jucătoare care în viitor, la senioare, să reprezinte soluții viabile pentru handbalul slobozean. Prin urmare, deși participă în competiția junioarelor 1, CSS Slobozia are o singură handbalistă care se încadrează în această categorie de vîrstă: extrema Sabina Bodiu. În rest, grupul junioarelor 2, trei junioare 3 și chiar o junioare 4, portărița Cristina Oancea... Din cauza nerespectării criteriilor... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 07:37 (9137 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Kaufland Slobozia, spaima minorilor

Supermarketul care își terorizează clienții

Kaufland Slobozia, spaima minorilor

În seara zilei de sîmbătă, 9 februarie 2013, un grup de adolescente aflate la cumpărături în supermarketul Kaufland Slobozia au fost sechestrate preț de cîteva minute într-un vestiar, bruscate și amenințate verbal sub acuzația de furt. În urma verificării s-a demonstrat că acuzațiile sînt nefondate. Ulterior incidentului, agentul de pază care a generat altercația a refuzat să-și decline identitatea, iar conducerea Kaufland susține că nu-și asumă niciun fel de responsabilitate. Unul dintre părinții minorilor a depus o plîngere penală la Poliție pentru «sechestrare» și «acuze nefondate»...

Atenție! Garcea filmează, filează și sechestrează!... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2013, 09:18 (69140 vizualizări - 54 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Cezar Zamfir se pregătește pentru șefia PNL Slobozia

PNL Slobozia se pregătește de alegeri. Potrivit declarațiilor oficiale, singurul candidat pentru funcția de președinte al filialei slobozene este Cezar Zamfir, actualul viceprimar al Sloboziei. În cazul în care alegerile vor decurge fără incidente, se pune astfel capăt ultimelor rămășițe de opoziție împotriva PSD din Ialomița...

Să dăm Cezarului ce-i al Cezarului
Potrivit informațiilor oficiale, pe 2 martie 2013 PNL Slobozia va organiza alegerile pentru un nou șef de organizație. Alegerile survin pe fondul unor altercații mai vechi și de durată care-l au ca protagonist pe Mihai... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2013, 08:48 (8848 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosare penale în administrația ialomițeană

Funcționari publici, cercetați pentru «abuz în serviciu»

Stare de legalitate «zero» în administrația ialomițeană! În anul precedent, peste 50 de funcționari publici au fost cercetați penal de către procurori pentru «abuz în serviciu» sau «neglijență în serviciu». Un astfel de caz, răsunător de altfel, este cel al lui Vasile Cîmpulungeanu, fostul edil al comunei Ciochina, și al asistentului social Marcela Irimia, trimiși în judecată pentru că au acordat ilegal ajutoare sociale. Prefectura Ialomița pare să confirme starea de ilegalitate descoperită de procurori în cadrul aparatului administrativ ialomițean. Raportul Serviciului Juridic din cadrul instituției scoate la iveală faptul că, în 2012, primăriile județului au emis peste 500 de acte pe «lîngă... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2013, 08:47 (7011 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Deturnare de fonduri pe banii pacienților la Spitalul Județean Slobozia

Asociație-căpușă, marca Olaru

Deturnare de fonduri pe banii pacienților la Spitalul Județean Slobozia

De o săptămînă încoace, pacienții Spitalului Județean Slobozia sînt forțați să doneze bani pentru Asociația «Ajutor pentru Sănătate Ialomița». Deturnarea de fonduri este mascată sub pretextul că sistemul informatic al Spitalului Județean nu poate elibera «momentan» chitanțe. Asociația «Ajutor pentru Sănătate Ialomița» a fost înființată la începutul acestui an chiar de către conducerea Spitalului Județean, sub directa îndrumare a managerului Vasile Olaru. Oficialii Asociației recunosc că pacienții au fost înșelați, dar dau vina pe funcționarii de la ghișeu...

Taxe mici pentru fraude mari... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2013, 17:44 (36520 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii din Ialomița abandonează școala

Dezastru educațional

Elevii din Ialomița abandonează școala

Starea învățămîntului ialomițean este dramatică! Un raport al Inspectoratului Școlar Ialomița arată că, pe primul semestru al anului școlar 2012-2013, 400 de elevi de clase primare și gimnaziale au abandonat școala. Gimnaziul este «campion» și la corigențe. 1149 de elevi ialomițeni din clasele I-VIII au medii sub 5 la materii precum Matematica, Limba Română sau Fizică...

Elevii ialomițeni fug de școală
În urmă cu o săptămînă, reprezentanții Inspectoratului Școlar Ialomița au dat publicității un raport privind situația școlară a elevilor din județ, pe primul semestru al anului... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2013, 16:14 (9451 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Ei noaptea nu dorm...

Ei noaptea nu dorm...

Sîmbătă, ora 19,00... Pentru angajații Stației Slobozia a Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița urmează doar altă noapte de muncă. Înainte de a intra în tură, toți asistenții, ambulanțierii și medicul de gardă verifică mașinile. E regula standard pe care o îndeplinesc toate echipajele de Ambulanță din Uniunea Europeană... Prin stație este anunțată și prima solicitare: «Transfer pacient cu infarct miocardic de la Urziceni, către Spitalul Fundeni!». Două minute mai tîrziu, o salvare iese din oraș. Noaptea abia acum începe...

Urgență la drum de seară...
Traficul este lejer,... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2013, 16:09 (10989 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Daniel Malama, implicat într-un accident de circulație

Fostul candidat ARD la funcția de parlamentar pentru Colegiul 2 Camera Deputaților, omul de afaceri Daniel Malama a fost implicat într-un accident în dimineața zilei de miercuri, 13 februarie 2013. Tînărul s-a ales cu răni ușoare...
Accidentul s-a produs pe Șoseaua Brăilei. Tînărul se deplasa pe direcția Brăila-Slobozia, iar la o intersecție șoferul unui autoturism Cielo i-a tăiat calea... În urma impactului dintre cele două mașini, Daniel Malama, pasagerul care îl însoțea precum și șoferul din Cielo au fost răniți. Cei trei au fost transportați la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru acordarea de îngrijiri medicale. La fața locului a fost solicitat și un echipaj SMURD, întrucît... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 16:58 (78687 vizualizări - 98 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infrastructura feroviară din Ialomița, ținta sigură a hoților

În 2012, din gările CFR ale județului Ialomița s-au furat semnalizatoare, componente ale instalațiilor de dirijare sau șine de cale ferată. Ținte sigure ale hoților au fost și trenurile de marfă. Din vagoanele garniturilor, hoții au sustras sute de kilograme de cereale și fier vechi. Bilanțul Serviciului Poliției Transporturi Feroviare Ialomița indică o creștere de 4,8 procente a acestor infracțiuni...

Hoții sînt în stare de orice...
Anul 2012 a adus o creștere semnificativă a fenomenelor infracționale înregistrate în gările CFR existente în județul Ialomița. Cele mai multe dintre... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 16:33 (7922 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

PSD Ialomița se pregătește de alegeri

A mai rămas o lună!

PSD Ialomița se pregătește de alegeri

Așa cum v-am promis săptămîna trecută, după povestea insignifiantului (dar simpaticului, dacă vă plac gîndacii de bălegar politic) Brusli, vă prezentăm astăzi o filă din istoria prezentă și viitoare a PSD Ialomița. Demersul nostru e justificat de faptul că, în mai puțin de o lună de zile, undeva pe la începutul lunii martie, se vor desfășura alegerile pentru șefia PSD Ialomița. Mai corect ar fi să spunem că «vor avea loc formalitățile pentru realegerea președintelui Silvian Ciupercă». Dar nu vrem să ucidem din fașă și ultimele speranțe  ale apropiaților acestuia... Ne înțelegeți, nu-i așa?!

Ciupercă reales, la al «țînșpelea» congres... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 16:29 (8084 vizualizări - 6 comentarii)

POLITICĂ

«Parlamentul e un zid de gheață!»

Ștefan Stoica, senator PP-DD

«Parlamentul e un zid de gheață!»

Reprezentant al 20% din electoratul votant al județului (cu un număr de 11022 de voturi valabil exprimate), Ștefan Stoica face parte dintr-o nouă generație de parlamentari. E prea devreme ca să apreciem dacă această afirmație este pozitivă sau negativă. Cert e că afirmația se susține, cel puțin la nivel de discurs. Ștefan Stoica își propune să facă ce n-a reușit neam de neamul parlamentarului român. Adică să rămînă «curat» într-un Parlament pervertit pînă dincolo de limitele puterii noastre de înțelegere...

Proiectele de-acasă nu se potrivesc cu cele din tîrgul Parlamentului
... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 16:28 (11095 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Încă o victorie pentru echipa lui Paraschiv

Handbal, HM Buzău-CSM Unirea Slobozia 31-33

Încă o victorie pentru echipa lui Paraschiv

Invincibila Unirea sau Unirea Slobozia a pășit cu dreptul în ceea ce unii colegi de-ai noștri considerau drept misiune imposibilă cîștigarea tuturor celor 12 meciuri care au rămas de jucat după întîlnirea cu Neptun Constanța. Unirea a întîlnit în a doua etapă a returului pe HM Buzău, ocupanta locului trei în seria noastră, într-un meci disputat în deplasare într-o sală de peste 1500 de locuri. Slobozia a început bine, a condus cu 3-1 în startul jocului, dar ulterior echilibrul a pus stăpînire pe meci. S-a mers cap la cap pînă la finele primei reprize, cînd Buzăul s-a distanțat la 2 goluri, avînd-o pe experimentata Florica Mitrea, în mare poftă de handbal. 17-15 la pauză pentru Buzău, motiv de... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 16:09 (7963 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

2013, anul investițiilor administrative

Edilii ialomițeni au tras lozul cel mare

2013, anul investițiilor administrative

După 20 și mai bine de ani de așteptare, autoritățile locale și județene pot exclama în cor: anul 2013 este anul investițiilor! Ce nu vor spune niciodată aleșii locali e că aceste investiții nu sînt pentru toți ialomițenii. Dar aceasta este o altă poveste pe care o vom detalia pe parcursul anului. Ceea ce trebuie spus însă, mai întîi de toate, e că anul acesta sumele investite în Ialomița pentru lucrări de infrastructură și servicii în domeniul educației vor depăși, potrivit estimărilor oficiale, 20 milioane euro!

Banii europeni aduc fericirea administrativă
Cele mai mari investiții... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 15:37 (8419 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga 2, Unirea Slobozia

Egal într-un amical cu Călărașiul

Săptămîna care a trecut a fost una plină de aventuri pentru Unirea Slobozia. Elevii lui Marin Dună s-au dus și s-au întors val-vîrtej din cantonamentul montan specific pregătirii de iarnă pentru echipele care nu au bani de Malaga sau Antalya. Finalul săptămînii a marcat o confruntare cu mai vechea noastră cunoștință din după-amiezile de vineri, Dunărea Călărași. Scorul a fost unul specific meciurilor de pregătirii. Să le luăm pe rînd...

Cantonament de o zi la Sinaia
«Fără gheață nu e viață!» era sloganul unui spot publicitar la un produs al cărui nume momentan ne scapă. În cazul... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 15:16 (5742 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
271 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Fetești: Mașină cuprinsă de flăcări

Fetești: Mașină cuprinsă de flăcări

Sâmbătă, 9 aprilie a.c., la dispeceratul ISU Ialomița a fost anunțată izbucnirea unui incendiu la un autoturism în Fetești. La fața locului s-a deplasat o autospecială de lucru cu apă și spumă din cadrul ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2022, 20:00
(11628 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 9 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27054, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua de vineri, 8 aprilie ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2022, 16:40
(3698 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: S-a răsturnat cu mașina în șanț

Jilavele: S-a răsturnat cu mașina în șanț

În seara zilei de vineri, 8 aprilie a.c., pompierii din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2022, 00:45
(18029 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


Instituția Prefectului Județului Ialomița: Eveniment religios de  Ziua Internațională a Romilor

Instituția Prefectului Județului Ialomița: Eveniment religios de Ziua Internațională a Romilor

Vineri, 8 aprilie 2022, prefectul județului Ialomița a participat la un eveniment religios, organizat cu ocazia Zilei Internaționale a Romilor. «Anual pe data de 8 aprilie sărbătorim Ziua Internațională a Romilor. Militez pentru recunoașterea culturii, istoriei și drepturilor românilor de etnie romă, dar și pentru toleranță și bună conviețuire în comunitate. Mă preocupă activitățile de integrare socială prin cultură și educație ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2022, 16:50
(5072 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 8 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27052, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ziua de joi, 7 aprilie ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2022, 16:15
(3454 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 11 incendii de vegetație uscată în ultimele 7 zile

ISU Ialomița: 11 incendii de vegetație uscată în ultimele 7 zile

În ultima săptămână, pompierii au intervenit pentru limitarea și lichidarea unui număr de 11 incendii, produse în mai multe localități de pe raza județului Ialomița, în care flăcările s-au întins cu repeziciune ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2022, 14:00
(16879 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 11 aprilie 2022, termen limită pentru depunerea a 4 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor Persoane impozabile, înregistrate în scopuri de TVA, care nu au depășit plafonul de scutire și care doresc să fie scoase ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2022, 12:00
(11567 vizualizări - 0 comentarii)


Absolvenți ai Școlilor Militare Fălticeni și Drăgășani, angajați în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița

Absolvenți ai Școlilor Militare Fălticeni și Drăgășani, angajați în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița

Trei tineri, proaspăt absolvenți ai Școlilor Militare de Subofițeri «Petru Rareș» Fălticeni și «Grigore Al. Ghica» Drăgășani au fost angajați în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița. Aceștia ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2022, 17:00
(24372 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 8 noi cazuri de COVID-19

Joi, 7 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27049, fiind înregistrate 8 noi cazuri față de ziua de miercuri, 6 aprilie ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2022, 16:15
(1790 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Remember to resist. Memoria genocidului romilor din România»

Luni, 11 aprilie 2022, începând cu orele 13,00, în cadrul Casei Municipală de Cultură «Nicolae Rotaru» din Slobozia, se va desfășura vernisajul expoziției fotodocumentare «Remember to resist. Memoria genocidului ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2022, 12:30
(8640 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușelu: A murit ars de viu în propria casă

Bordușelu: A murit ars de viu în propria casă

În seara zilei de miercuri, 6 aprilie a.c., pompierii din Slobozia au intervenit în cazul unui incendiu izbucnit la o locuință din localitatea Borduleșu. Din nefericire, în interiorul casei a fost găsită ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2022, 23:15
(12806 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Dridu

Incendiu la o casă din Dridu

Marți, 5 aprilie a.c., Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din comuna Dridu. Pompierii s-au deplasat la locul intervenției cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2022, 17:55
(10896 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu incendiu


«Jandarmul de Onoare al Anului» este un subofițer ialomițean

«Jandarmul de Onoare al Anului» este un subofițer ialomițean

Cu ocazia Zilei Jandarmeriei Române, la sediul Inspectoratului General al Jandarmeriei Române a avut loc luni, 4 aprilie a.c., ceremonialul de premiere a jandarmilor care s-au remarcat pe plan profesional ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2022, 17:20
(11467 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 6 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27041, fiind înregistrate 12 noi cazuri față de ziua de marți, 5 aprilie ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2022, 16:15
(2050 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 110,39 milioane de euro, plăți privind bunăstarea animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că a autorizat la plată beneficiarii Măsurii 14-Plăți privind bunăstarea animalelor- pachet a) porcine și pachet b) păsări din Campania ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2022, 15:40
(7059 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Racordări ilegale la rețeaua de energie electrică

Marți, 5 aprilie a.c., polițiștii din Urziceni, Coșereni și Jilavele, cu sprijinul jandarmailor ialomițeni și al reprezentanților ENEL au desfășurat o acțiune privind identificarea consumurilor ilegale ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2022, 15:10
(10348 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Slobozia, cel mai mare număr de chestionare completate

În intervalul 14.03-04.04.2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru Recensământul Populației și Locuințelor 2021 au fost completate 26715 chestionare la nivelul județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2022, 14:20
(17028 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Dezbatere pe tema «Recensământul Populației și Locuințelor 2021»

Marți, 5 aprilie a.c., Instituția Prefectului Județul Ialomița a fost gazda unei întâlniri lucrative cu tematica «Recensământul Populației și Locuințelor 2021» La întrunire au participat secretarul general ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2022, 18:30
(14907 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Locuință cuprinsă de flăcări

Luni 4 aprilie a.c., pompierii din cadrul Gărzii de Intervenție Țăndărei au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu, produs la locuința unui cetățean din Sudiți. Pompierii au fost sprijiniți ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2022, 16:30
(7683 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți incendiu


Ialomița: 10 noi cazuri de COVID-19

Marți, 5 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27029, fiind înregistrate 10 noi cazuri față de ziua de luni, 4 aprilie ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2022, 16:15
(2069 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «TEZAUR» continuă și în luna aprilie 2022

Ministerul Finanțelor a emis, începând de luni, 4 aprilie 2022, noi emisiuni de titluri de stat în cadrul Programului «TEZAUR» , cu maturități de 1 și 3 ani și dobânzi de 4,8% și 5,8%. Titlurile de stat ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2022, 12:30
(9838 vizualizări - 0 comentarii)


Drogat și beat la volan, pe străzile din Urziceni

Sâmbătă, 2 aprilie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Urziceni au depistat în flagrant delict un bărbat, în vârstă de 36 de ani, din Manasia, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2022, 19:05
(11261 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 8 noi cazuri de COVID-19

Luni, 4 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27019, fiind înregistrate 8 noi cazuri față de ziua de duminică, 3 aprilie ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2022, 16:25
(1310 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție de pictură și ceramică la Centrul Cultural «Ionel Perlea» Slobozia

Marți, 5 aprilie 2022, de la orele 16,00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» va fi vernisată expoziția de pictură și ceramică «Imperceptibil». Evenimentul va fi organizat la Sala «Atelier», cu lucrări ale ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2022, 15:50
(12859 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Simularea Examenului de Evaluare Națională 2022

Luni, 4 aprilie a.c., a debutat Simularea Examenului de Evaluare Națională 2022 cu proba scrisă la Limba și Literatura Română. Calendarul desfășurării Simulării este cuprins în perioada 4-14 aprilie 20 ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2022, 15:10
(10192 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 14 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 3 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27011, fiind înregistrate 14 noi cazuri față de ziua de sâmbătă, ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2022, 16:20
(1472 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 2 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 26997, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de vineri, 1 aprilie ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2022, 16:25
(1695 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Slobozia

Joi, 31 martie a.c., 86 de polițiști ialomițeni, cu sprijinul a peste 20 de jandarmi, precum și 8 polițiști locali au desfășurat o acțiune de menținere a climatului de ordine publică pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2022, 18:20
(12673 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia razie


Urziceni: Campanie de prevenire a înșelăciunilor

În perioada 31 martie-30 aprilie a.c., Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița derulează, la nivelul municipiului Urziceni, campania de prevenire «Poți Preveni Înșelăciunile». În cadrul campaniei ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2022, 18:00
(16253 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Dețineau ilegal arme albe

În urma unei acțiuni a polițiștilor desfășurată joi, 31 martie a.c., la Slobozia, au fost constatate 2 infracțiuni în flagrant, de port fără drept de obiecte periculoase. Astfel, în incinta unei case de ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2022, 17:30
(10337 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...