Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Meci de povestit nepoților

Handbal, CSM Unirea Slobozia-LPS Iași 27-19 (11-12)

Meci de povestit nepoților

Jocul cu LPS Iași a fost greu, mult mai greu decît o arată scorul... Publicul, mai numeros ca de obicei datorită adaosului de locuri din zona băncilor de rezervă, a trecut prin încordare, deznădejde și euforie. Din păcate, indiferent de stare, a făcut-o pe tăcute, ca la teatru. Rare au fost momentele cînd spectatorii și-au încurajat, cu adevărat, favoritele. La sfîrșit însă, sala a aplaudat minute în șir. Au fost aplauze pe deplin meritate de handbalistele de la Unirea Slobozia și de antrenorul lor, Liviu Paraschiv.

Start echilibrat
Slobozia a lovit prima după fluierul de start... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 10:20 (10310 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Bolnavii ialomițeni, tratați prin Telemedicină

Bolnavii ialomițeni, tratați prin Telemedicină

Viața medicală din Ialomița dă semne de revigorare. Dovada o fac Spitalul Municipal Urziceni și Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești. Cele două unități medicale beneficiază de doi ani de un sistem revoluționar prin care sînt tratați bolnavii ajunși la Urgențe. Este vorba despre sistemul de  Telemedicină, cu ajutorul căruia pacienții sînt monitorizați și examinați, în timp real, de către medicii specialiști ai spitalelor din București, unde urmează să fie transferați...

Revoluție în medicina ialomițeană
Telemedicina este un concept nou pentru viața medicală din Ialomița... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 10:09 (5255 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Slobozia a pierdut la Chiajna

Fotbal, Liga a II-a

Unirea Slobozia a pierdut la Chiajna

Echipa antrenată de Marin Dună a bifat sîmbătă, 16 februarie a.c., cel mai tare amical al iernii, soldat cu prima înfrîngere. Unirea a întîlnit-o la Chiajna pe prim-divizionara Concordia, echipa lui Ilie Stan. Sub ochii lui Laurențiu Reghecampf și ai stelistului Adrian Popa, slobozenii au luat meciul în serios din start. Macare a lovit bara, apoi Mihalcea și Viorel Gheorghe au trecut pe lîngă gol. Ratările în fața porții l-au nemulțumit pe Dună, aducîndu-i probabil aminte de turul campionatului, cînd, de asemenea, atacanții noștri s-au pripit deseori la finalizare. În cele din urmă, experiența primului eșalon a pus stăpînire pe joc și Concordia a cîștigat cu 2-0 prin golurile marcate de Alexandru... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 09:18 (8550 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Menajera de 71 de ani de la mica publicitate...

Pensionarii vor să muncească!

Menajera de 71 de ani de la mica publicitate...

Săraci și cuprinși de disperare, pensionarii din Ialomița apelează la gesturi extreme. După o viață întreagă de muncă, o pensionară din Slobozia își caută un serviciu la mica publicitate. Vasilica Costea, de 71 de ani, trăiește dintr-o pensie de doar 350 de lei pe lună și, pentru cîteva sute de lei în plus, vrea să devină menajeră...

Sărăcie lucie...
«Pensionară, caut să îngrijesc copii, bătrîni sau să fac menajul. Doamna Costea. Telefon 0760.296.922»... Așa sună anunțul de la mica publicitate al bătrînei Vasilica Costea. Ne-a declarat că ar face orice pentru cîteva sute de lei... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 08:43 (9473 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Viitorul Axintele, săptămînă plină de amicale

Viitorul Axintele a trecut joi, 14 februarie a.c., într-un meci de pregătire de Unirea Cîmpina, cu 2-1. Prahovenii au deschis scorul și au condus cu 1-0 la pauză. Axintenii au revenit în joc în repriza secundă. Dubla lui Alin Robu, care păstrează pofta de gol din tur, a stabilit scorul final, 2-1 pentru Viitorul. Ion Nica a început cu următoarea distribuție: Răduță-Vasile, Oprișan, Simion, Pintilie-Dedu, Șelaru, Bucă, Robu-Novac, Fătu. Pentru jucătorii Viitorului urmează o săptămînă grea, cu trei partide de verificare în 5 zile. Pe 20 februarie, alb-verzii joacă cu ACS Berceni, pe 22 cu Delta Tulcea și pe 24 cu Unirea Slobozia.... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 08:15 (5718 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Impozitele din mediul privat, motorul economic al Sloboziei

Administrația locală din Slobozia schimbă macazul

Impozitele din mediul privat, motorul economic al Sloboziei

După 20 de ani în care administrația locală a forțat oamenii de afaceri din Slobozia să suporte fanteziile edilitare ale Primăriei, oficialii schimbă macazul. Cezar Zamfir, viceprimarul PNL, susține că taxele și impozitele încasate de la firme ar trebui «protejate». «Trebuie să ne protejăm sursa de venit! Or, principala sursă de venit a administrației locale o reprezintă contribuțiile mediului economic. Acesta este unul dintre motoarele noastre investiționale și trebuie susținut!» a declarat acesta. Potrivit datelor oficiale, ponderea veniturilor colectate de la personalele juridice în cadrul bugetului local este de 17%, adică cu 5 procente mai mult decît ponderea veniturilor colectate de la persoanele... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 08:03 (8639 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSS Slobozia

SUPERvictorie cu Plopeniul

A doua etapă a returului serie B din cadrul Campionatului Național de Handbal, junioare 1, a programat sîmbătă, 16 februarie, în Sala Sporturilor, disputa dintre CSS Slobozia și CSO Plopeni. Pentru echipa condusă de Marian Simion este un an fără obiectiv, singurul deziderat al antrenorului fiind formarea de jucătoare care în viitor, la senioare, să reprezinte soluții viabile pentru handbalul slobozean. Prin urmare, deși participă în competiția junioarelor 1, CSS Slobozia are o singură handbalistă care se încadrează în această categorie de vîrstă: extrema Sabina Bodiu. În rest, grupul junioarelor 2, trei junioare 3 și chiar o junioare 4, portărița Cristina Oancea... Din cauza nerespectării criteriilor... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2013, 07:37 (9137 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Kaufland Slobozia, spaima minorilor

Supermarketul care își terorizează clienții

Kaufland Slobozia, spaima minorilor

În seara zilei de sîmbătă, 9 februarie 2013, un grup de adolescente aflate la cumpărături în supermarketul Kaufland Slobozia au fost sechestrate preț de cîteva minute într-un vestiar, bruscate și amenințate verbal sub acuzația de furt. În urma verificării s-a demonstrat că acuzațiile sînt nefondate. Ulterior incidentului, agentul de pază care a generat altercația a refuzat să-și decline identitatea, iar conducerea Kaufland susține că nu-și asumă niciun fel de responsabilitate. Unul dintre părinții minorilor a depus o plîngere penală la Poliție pentru «sechestrare» și «acuze nefondate»...

Atenție! Garcea filmează, filează și sechestrează!... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2013, 09:18 (69143 vizualizări - 54 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Cezar Zamfir se pregătește pentru șefia PNL Slobozia

PNL Slobozia se pregătește de alegeri. Potrivit declarațiilor oficiale, singurul candidat pentru funcția de președinte al filialei slobozene este Cezar Zamfir, actualul viceprimar al Sloboziei. În cazul în care alegerile vor decurge fără incidente, se pune astfel capăt ultimelor rămășițe de opoziție împotriva PSD din Ialomița...

Să dăm Cezarului ce-i al Cezarului
Potrivit informațiilor oficiale, pe 2 martie 2013 PNL Slobozia va organiza alegerile pentru un nou șef de organizație. Alegerile survin pe fondul unor altercații mai vechi și de durată care-l au ca protagonist pe Mihai... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2013, 08:48 (8848 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosare penale în administrația ialomițeană

Funcționari publici, cercetați pentru «abuz în serviciu»

Stare de legalitate «zero» în administrația ialomițeană! În anul precedent, peste 50 de funcționari publici au fost cercetați penal de către procurori pentru «abuz în serviciu» sau «neglijență în serviciu». Un astfel de caz, răsunător de altfel, este cel al lui Vasile Cîmpulungeanu, fostul edil al comunei Ciochina, și al asistentului social Marcela Irimia, trimiși în judecată pentru că au acordat ilegal ajutoare sociale. Prefectura Ialomița pare să confirme starea de ilegalitate descoperită de procurori în cadrul aparatului administrativ ialomițean. Raportul Serviciului Juridic din cadrul instituției scoate la iveală faptul că, în 2012, primăriile județului au emis peste 500 de acte pe «lîngă... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2013, 08:47 (7011 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Deturnare de fonduri pe banii pacienților la Spitalul Județean Slobozia

Asociație-căpușă, marca Olaru

Deturnare de fonduri pe banii pacienților la Spitalul Județean Slobozia

De o săptămînă încoace, pacienții Spitalului Județean Slobozia sînt forțați să doneze bani pentru Asociația «Ajutor pentru Sănătate Ialomița». Deturnarea de fonduri este mascată sub pretextul că sistemul informatic al Spitalului Județean nu poate elibera «momentan» chitanțe. Asociația «Ajutor pentru Sănătate Ialomița» a fost înființată la începutul acestui an chiar de către conducerea Spitalului Județean, sub directa îndrumare a managerului Vasile Olaru. Oficialii Asociației recunosc că pacienții au fost înșelați, dar dau vina pe funcționarii de la ghișeu...

Taxe mici pentru fraude mari... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2013, 17:44 (36520 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii din Ialomița abandonează școala

Dezastru educațional

Elevii din Ialomița abandonează școala

Starea învățămîntului ialomițean este dramatică! Un raport al Inspectoratului Școlar Ialomița arată că, pe primul semestru al anului școlar 2012-2013, 400 de elevi de clase primare și gimnaziale au abandonat școala. Gimnaziul este «campion» și la corigențe. 1149 de elevi ialomițeni din clasele I-VIII au medii sub 5 la materii precum Matematica, Limba Română sau Fizică...

Elevii ialomițeni fug de școală
În urmă cu o săptămînă, reprezentanții Inspectoratului Școlar Ialomița au dat publicității un raport privind situația școlară a elevilor din județ, pe primul semestru al anului... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2013, 16:14 (9451 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Ei noaptea nu dorm...

Ei noaptea nu dorm...

Sîmbătă, ora 19,00... Pentru angajații Stației Slobozia a Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița urmează doar altă noapte de muncă. Înainte de a intra în tură, toți asistenții, ambulanțierii și medicul de gardă verifică mașinile. E regula standard pe care o îndeplinesc toate echipajele de Ambulanță din Uniunea Europeană... Prin stație este anunțată și prima solicitare: «Transfer pacient cu infarct miocardic de la Urziceni, către Spitalul Fundeni!». Două minute mai tîrziu, o salvare iese din oraș. Noaptea abia acum începe...

Urgență la drum de seară...
Traficul este lejer,... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2013, 16:09 (10989 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Daniel Malama, implicat într-un accident de circulație

Fostul candidat ARD la funcția de parlamentar pentru Colegiul 2 Camera Deputaților, omul de afaceri Daniel Malama a fost implicat într-un accident în dimineața zilei de miercuri, 13 februarie 2013. Tînărul s-a ales cu răni ușoare...
Accidentul s-a produs pe Șoseaua Brăilei. Tînărul se deplasa pe direcția Brăila-Slobozia, iar la o intersecție șoferul unui autoturism Cielo i-a tăiat calea... În urma impactului dintre cele două mașini, Daniel Malama, pasagerul care îl însoțea precum și șoferul din Cielo au fost răniți. Cei trei au fost transportați la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru acordarea de îngrijiri medicale. La fața locului a fost solicitat și un echipaj SMURD, întrucît... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 16:58 (78687 vizualizări - 98 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infrastructura feroviară din Ialomița, ținta sigură a hoților

În 2012, din gările CFR ale județului Ialomița s-au furat semnalizatoare, componente ale instalațiilor de dirijare sau șine de cale ferată. Ținte sigure ale hoților au fost și trenurile de marfă. Din vagoanele garniturilor, hoții au sustras sute de kilograme de cereale și fier vechi. Bilanțul Serviciului Poliției Transporturi Feroviare Ialomița indică o creștere de 4,8 procente a acestor infracțiuni...

Hoții sînt în stare de orice...
Anul 2012 a adus o creștere semnificativă a fenomenelor infracționale înregistrate în gările CFR existente în județul Ialomița. Cele mai multe dintre... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 16:33 (7922 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

PSD Ialomița se pregătește de alegeri

A mai rămas o lună!

PSD Ialomița se pregătește de alegeri

Așa cum v-am promis săptămîna trecută, după povestea insignifiantului (dar simpaticului, dacă vă plac gîndacii de bălegar politic) Brusli, vă prezentăm astăzi o filă din istoria prezentă și viitoare a PSD Ialomița. Demersul nostru e justificat de faptul că, în mai puțin de o lună de zile, undeva pe la începutul lunii martie, se vor desfășura alegerile pentru șefia PSD Ialomița. Mai corect ar fi să spunem că «vor avea loc formalitățile pentru realegerea președintelui Silvian Ciupercă». Dar nu vrem să ucidem din fașă și ultimele speranțe  ale apropiaților acestuia... Ne înțelegeți, nu-i așa?!

Ciupercă reales, la al «țînșpelea» congres... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 16:29 (8084 vizualizări - 6 comentarii)

POLITICĂ

«Parlamentul e un zid de gheață!»

Ștefan Stoica, senator PP-DD

«Parlamentul e un zid de gheață!»

Reprezentant al 20% din electoratul votant al județului (cu un număr de 11022 de voturi valabil exprimate), Ștefan Stoica face parte dintr-o nouă generație de parlamentari. E prea devreme ca să apreciem dacă această afirmație este pozitivă sau negativă. Cert e că afirmația se susține, cel puțin la nivel de discurs. Ștefan Stoica își propune să facă ce n-a reușit neam de neamul parlamentarului român. Adică să rămînă «curat» într-un Parlament pervertit pînă dincolo de limitele puterii noastre de înțelegere...

Proiectele de-acasă nu se potrivesc cu cele din tîrgul Parlamentului
... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 16:28 (11095 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Încă o victorie pentru echipa lui Paraschiv

Handbal, HM Buzău-CSM Unirea Slobozia 31-33

Încă o victorie pentru echipa lui Paraschiv

Invincibila Unirea sau Unirea Slobozia a pășit cu dreptul în ceea ce unii colegi de-ai noștri considerau drept misiune imposibilă cîștigarea tuturor celor 12 meciuri care au rămas de jucat după întîlnirea cu Neptun Constanța. Unirea a întîlnit în a doua etapă a returului pe HM Buzău, ocupanta locului trei în seria noastră, într-un meci disputat în deplasare într-o sală de peste 1500 de locuri. Slobozia a început bine, a condus cu 3-1 în startul jocului, dar ulterior echilibrul a pus stăpînire pe meci. S-a mers cap la cap pînă la finele primei reprize, cînd Buzăul s-a distanțat la 2 goluri, avînd-o pe experimentata Florica Mitrea, în mare poftă de handbal. 17-15 la pauză pentru Buzău, motiv de... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 16:09 (7964 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

2013, anul investițiilor administrative

Edilii ialomițeni au tras lozul cel mare

2013, anul investițiilor administrative

După 20 și mai bine de ani de așteptare, autoritățile locale și județene pot exclama în cor: anul 2013 este anul investițiilor! Ce nu vor spune niciodată aleșii locali e că aceste investiții nu sînt pentru toți ialomițenii. Dar aceasta este o altă poveste pe care o vom detalia pe parcursul anului. Ceea ce trebuie spus însă, mai întîi de toate, e că anul acesta sumele investite în Ialomița pentru lucrări de infrastructură și servicii în domeniul educației vor depăși, potrivit estimărilor oficiale, 20 milioane euro!

Banii europeni aduc fericirea administrativă
Cele mai mari investiții... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 15:37 (8419 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga 2, Unirea Slobozia

Egal într-un amical cu Călărașiul

Săptămîna care a trecut a fost una plină de aventuri pentru Unirea Slobozia. Elevii lui Marin Dună s-au dus și s-au întors val-vîrtej din cantonamentul montan specific pregătirii de iarnă pentru echipele care nu au bani de Malaga sau Antalya. Finalul săptămînii a marcat o confruntare cu mai vechea noastră cunoștință din după-amiezile de vineri, Dunărea Călărași. Scorul a fost unul specific meciurilor de pregătirii. Să le luăm pe rînd...

Cantonament de o zi la Sinaia
«Fără gheață nu e viață!» era sloganul unui spot publicitar la un produs al cărui nume momentan ne scapă. În cazul... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 15:16 (5742 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
272 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

2340 de pachete cu țigări în portbagajul unei mașini

Marți, 20 aprilie în jurul orei 20,50, polițiștii din Slobozia au blocat și oprit în trafic, pe Strada Nicolae Bălcescu, din localitate, un autoturism înmatriculat în județul Galați cu privire la care existau ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:10
(14207 vizualizări - 0 comentarii)


Hoț prins de un țăndărean

Marți, 20 aprilie, în jurul orei 23,30, Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată prin 112 de un localnic cu privire la faptul că a observat un individ care, după ce a spart geamul unui autoturism, a încercat ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:10
(16795 vizualizări - 1 comentariu)


În primele trei luni, 235 de intervenții ale pompierilor

Pompierii ialomițeni au dat publicității, miercuri, 21 aprilie, sinteza raportului de activitate al instituției pentru primul trimestru al anului în curs. Pe scurt, pompierii au fost chemați să sprijine ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:09
(22408 vizualizări - 0 comentarii)


Siguranța în unitățile de învățămînt, în atenția polițiștilor ialomițeni

La începutul săptămînii, marți 20 aprilie, în municipiile Fetești și Urziceni, au fost desfășurate acțiuni preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt, avînd ca obiectiv prioritar ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:07
(17497 vizualizări - 0 comentarii)


APIA atenționează

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură face apel către fermieri să respecte data la care au fost programați pentru depunerea cererii în cadrul Campaniei SAPS 2010, astfel încît să se evite ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 15:56
(33048 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 18:36
(15390 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 18:20
(15577 vizualizări - 0 comentarii)


Campania «Un nou început»: SOS pentru un suflet de copil

În cadrul campaniei «Un nou început», campanie inițiată de Protoieria Urziceni, prin Biroul de Asistență Socială și în colaborare cu parohiile din Municipiul Urziceni, respectiv Catedrala Sfinții Împărați ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 18:01
(15611 vizualizări - 0 comentarii)


Pocora condamnă heirupismul guvernanților. Independent o învață CUM!

Într-unul dintre comunicatele de presă furibunde cu care ne-a obișnuit în ultimul an, deputatul PNL Cristina Ancuța Pocora tună și fulgeră împotriva guvernanților care, în opinia ei, se grăbesc să treacă ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 17:58
(10462 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton accidentat cu mopedul

Doi bărbați din comuna ialomițeană Platonești au fost transportați în cursul zilei de luni la Spitalul Orașului Țăndărei, după ce au fost implicați într-un accident rutier. Polițiștii au fost sesizați că ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 17:55
(23453 vizualizări - 0 comentarii)


Hoț prins și prejudiciu recuperat

Luni, 19 aprilie, un cetățean din orașul Amara a sesizat Poliția despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute, prin forțarea ușii de acces, au intrat într-o magazie a unei ferme de unde au furat ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 17:54
(17935 vizualizări - 0 comentarii)


47 mii de lei, amenzi aplicate de polițiștii rutieri în două zile

În perioada 16-18 aprilie, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile pe șoselele din județ pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 17:54
(20858 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Șofer» la 13 ani

Duminică, 18 aprilie a.c., în jurul orei 13.30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată de un bărbat, de 66 de ani, din localitate, despre faptul că pe strada Pelinului din municipiu se deplasează ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2010, 13:12
(29871 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușelu: Pieton imprudent

Duminică, 18 aprilie a.c., în jurul orei 20.30, pe Drumul Județean 201 B, pe raza localității Bordușelu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unui pieton. Din primele verificări ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2010, 13:11
(28652 vizualizări - 0 comentarii)


Fără permise, cu carnetele suspendate sau beți, la volan

• Sîmbătă, 17 aprilie a.c., în jurul orei 12.45, polițiștii din Axintele au depistat, pe raza localității, un «șofer» fără permis. Autoturismul, la volanul căruia se afla un tînăr, de 23 de ani, din București ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2010, 13:08
(24130 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Furau din garaje

Sîmbătă, 17 aprilie a.c., în jurul orei 3.30, o patrulă din cadrul Detașamentului de Jandarmi Fetești a sesizat faptul că ușile unui garaj din zona blocurilor de pe strada Garofiței sînt deschise, din interiorul ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2010, 12:57
(30141 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Un bătrîn de 80 de ani a fost lovit de mașina care dădea cu spatele

În dimineața zilei de joi, 15 aprilie a.c., în jurul orei 09.20, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că în Piața Agroalimentară din localitate s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 12:47
(28524 vizualizări - 0 comentarii)


Inconștiență: La volan, beat și fără pemis

În noaptea de joi spre vineri, 15/16 aprilie a.c., în jurul orei 01.15, agenții Postului de Poliție Săveni, aflați în serviciul de patrulare pe raza comunei, au oprit pentru control un autoturism înmatriculat ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 12:44
(19311 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni de prevenire și combatere a infracționalității

Efective sporite de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au organizat și efectuat mai multe acțiuni pe raza județului, continuînd astfel activitățile specifice pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 12:41
(23684 vizualizări - 0 comentarii)


Două cisterne transportau ILEGAL reziduuri petroliere

Joi, 15 aprilie 2010, în intervalul orar 16.00-21.00, în baza unui plan de acțiune, polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor, împreună cu comisari din cadrul Gărzii Financiare Ialomița au acționat ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 12:35
(29801 vizualizări - 1 comentariu)


Peste 174000 de fermieri au accesat IPA Online

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, pînă în prezent, peste 174000 de fermieri au accesat aplicația IPA Online și au completat electronic declarația pentru o suprafață ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 11:40
(19812 vizualizări - 0 comentarii)


Campania «Fetești, mai verde, mai curat!»

La inițiativa primarului municipiului Fetești, Gheorghe Catrinoiu, cu sprijinul Consiliului Local, în perioada 19-25 aprilie 2010, se va derula campania «Fetești, mai verde, mai curat!». Acțiunea va implica ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 09:32
(28476 vizualizări - 0 comentarii)


Sprijin financiar pentru producătorii de tomate destinate procesării și producătorii de lapte

Producătorii de tomate destinate procesării vor primi sprijin financiar de 1516,6 euro pe hectar, potrivit unei Hotărîri adoptate în ședința de Guvern, care stabilește cadrul general de acordare a plăților ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 17:39
(19630 vizualizări - 0 comentarii)


Gabi Ionașcu, la forumul economic de la Silistra

Primarul municipiului Slobozia, Gabi Ionașcu a participat miercuri, 14 aprilie a.c., la un forum economic româno-bulgar organizat la Silistra. Din delegația Primăriei Slobozia au făcut parte și 12 reprezentanți ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 17:32
(33937 vizualizări - 0 comentarii)


Victimă a traversării prin loc nepermis

Miercuri, 14 aprilie, în comuna Sălcioara s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea unei persoane. Victima, o femeie de 39 de ani, din localitate, s-a angajat în traversarea drumului prin loc nepermis ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:53
(16223 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Polițiști din structurile de ordine publică și poliție rutieră ale Poliției Municipiului Slobozia, cu sprijinul unor echipe din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița și Serviciului Public ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:52
(31531 vizualizări - 0 comentarii)


3 șoferi au rămas fără permise pentru că nu au acordat prioritate de trecere pietonilor

Miercuri, 14 aprilie, polițiștii Biroului Rutier Slobozia au desfășurat în municipiul reședință de județ o acțiune pentru reducerea numărului de accidente rutiere și a consecințelor acestora produse pe ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:52
(28708 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prevenirea și combaterea furturilor de cablu telefonic și deșeuri feroase-neferoase

Prevenirea și combaterea furturilor de cablu telefonic și respectarea prevederilor legale în domeniul achizițiilor deșeurilor feroase și neferoase au fost principalele obiective ale unei acțiuni desfășurate ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:51
(20753 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi pentru mașinile cu defecțiuni tehnice

Polițiști din cadrul Biroului Rutier Slobozia, în colaborare cu lucrătorii Registrului Auto Român Ialomița au organizat și desfășurat o acțiune comună, pe raza municipiului, în vederea verificării stării ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:50
(32110 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiuni pentru ordine și liniște publică

15 sancțiuni contravenționale aplicate și bunuri în valoare de 1200 de lei ridicate în vederea confiscării, acestea sînt, succint, rezultatele unei acțiuni preventive desfășurate miercuri, 14 aprilie, în ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:50
(31367 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...