Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga 2, Unirea Slobozia

Dună și-a urcat echipa la Sinaia

Unirea Slobozia s-a deplasat sîmbătă, 2 februarie 2013, la Modelu, pentru întîlnirea amicală cu brăilenii de la Conpet Cireșu. Unirea a învins cu 2-1 prin reușitele semnate de Mihalcea și Dumitru Gheorghe din penalty. Antrenorul Marin Dună a început cu: Oprea-Ibrian, Matei, Soare, Florea-Roșu, Macare, Ivașcă, Luca-Mihalcea, Viorel Gheorghe. Au mai jucat: Dobre, Baruch, Stan, Lorincz, Lazăr, Patrianca, Negrea, L. Mihai, Gheorghiu, D. Gheorghe. Luni, 4 februarie, uniriștii au plecat în zorii zilei către Sinaia acolo unde vor susține un program de pregătire centralizată pînă pe sîmbătă, 9 februarie. La întoarcere este programat un joc de pregătire cu Chindia Tîrgoviște.

Pantelie n-a mai vrut la Unirea... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2013, 17:27 (7956 vizualizări - 2 comentarii)

REPORTAJ

Librăria ONESTITĂȚII

Librăria ONESTITĂȚII

Săptămîna precedentă, filiala locală a Crucii Roții Ialomița a făcut public un proiect inedit. Sub titlul «Librăria ONESTITĂȚII», proiectul inițiat de oficialii instituției își propune să ofere burse de studii sau sprijin financiar pentru elevii aflați în dificultate. Ideea proiectului aparține lui Ion Avram, directorul Crucii Roșii Ialomița, însă la începutul viitorul an școlar, fiecare dintre noi s-ar putea lăuda că a ajutat pentru ca această inițiativă să capete concretețe...

Un sediu, un om, o idee... de milioane
Sediul Crucii Roșii e același de ani buni... Un cub anost de... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2013, 17:23 (6356 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga 3, Viitorul Axintele

Alb-verzii s-au cantonat la Moeciu

Viitorul Axintele a urcat la munte pentru a-și continua pregătirea de iarnă. Elevii lui Ion Nica se află în perioada 1-9 februarie 2013 la Moeciu, acolo unde va pune accent pe pregătirea fizică. Este foarte puțin probabil să apară meciuri amicale din cauza terenurilor înghețate. Conducerea ialomițenilor a renunțat la serviciile a 3 jucători: Alexandru Ilie, Dănuț Chiriță și Marius Ștefan. Au fost aduși Andrei Cristian (FC Argeș), Răzvan Tudor (CSM Rîmnicu Sărat), Sorin Bucă (Astra), Gabriel Badea (Balotești) și Simon Măzărache (Berceni). În continuare, rămîne nerezolvată problema celui de-al treilea portar după ce transferul lui Burdun a picat.

Lotul Viitorului în cantonamentul de la Moeciu... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2013, 17:21 (7085 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Mama unei fetițe reclamă că medicul specialist ORL Alhrachi Hassan i-a cerut șpagă!

Prima anchetă DNA la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Mama unei fetițe reclamă că medicul specialist ORL Alhrachi Hassan i-a cerut șpagă!

De mai bine de 6 luni, procurorii DNA și cei ai Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița vizitează periodic Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru a aduna probe cu privire la o sesizare a unui act de corupție. Medicul ORL sirian Alhrachi Hassan este acuzat de mama unei fetițe că i-ar fi pretins 200 lei în schimbul unei consultații! Deși ancheta este încă în curs, șansele ca medicul să fie tras la răspundere sînt infime. Chiar dacă ar putea să-i demonstreze vinovăția doctorului sirian, acesta ar putea fi cu greu tras la răspundere. De două luni, el a renunțat să mai consulte pacienții Spitalului Slobozia. Se pare că locuiește la București și este pe punctul de a se întoarce definitiv în... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2013, 19:08 (33586 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Expur extinde gama de uleiuri alimentare prin preluarea parțială a mărcilor «Untdelemn de la Bunica» și «Olpo»

Expur extinde gama de uleiuri alimentare prin preluarea parțială a mărcilor «Untdelemn de la Bunica» și «Olpo»

Expur, filială a Grupului Sofiproteol, a semnat un acord cu Cargill cu privire la preluarea parțială de active incluzînd mărcile de ulei «Untdelemn de la Bunica» și «Olpo», precum și echipamentele industriale situate în localitatea Podari-Dolj...

Capacități de producție extinse la Slobozia
Potrivit unui comunicat de presă remis redacției, Expur își va mări capacitatea de procesare a semințelor oleaginoase, continuînd dezvoltarea unității de producție din Slobozia și asigurînd oportunități de valorificare a producției agricole locale. Preluarea mărcii «Untdelemn de la... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2013, 18:25 (22465 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistații social ofereau șpagă șefilor ADP Țăndărei în schimbul indemnizațiilor ilegale!

Caz de corupție în cadrul Serviciului Administrării Domeniului Public Țăndărei

Asistații social ofereau șpagă șefilor ADP Țăndărei în schimbul indemnizațiilor ilegale!

Procurorii Parchetului Ialomița și ofițerii DGA Ialomița cercetează un nou caz de corpuție. De data aceasta, ținta anchetatorilor este Serviciul Administrării Domeniului Public Țăndărei. În urmă cu o săptămînă, Daniel Cristea, angajat al Serviciului, a fost prins în flagrant în timp ce primea de la un asistat social 140 lei, sub formă de șpagă. Cercetările au scos la iveală faptul că angajatul pretindea sume de bani săracilor, în schimbul pontajului orelor de muncă prestate în folosul comunității. Aceiași anchetatori au suspiciuni cu privire la faptul că acest caz nu este izolat. Protejați de angajatul acuzat de «luare de mită», zeci de săraci cotizau lună de lună pentru a primi ilegal fondurile... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2013, 18:40 (35129 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Administrația Stoica nu este calificată pentru a conduce Slobozia!»

Ionașcu despre bugetul Sloboziei pe anul 2013

«Administrația Stoica nu este calificată pentru a conduce Slobozia!»

Alexandru Stoica, primarul municipiului Slobozia: «Ionașcu le-a început pe toate și n-a terminat nimic!»

La aproape 8 luni de la înmormîntarea sa politică, de dincolo de cripta mediatică în care a fost zidit, primarul Gabi Ionașcu se întoarce. Vă prezentăm, într-un interviu maraton, punctele de vedere ale fostului primar al Sloboziei cu privire la activitatea administrației Stoica. Concluzia, previzibilă de altfel, rămîne aceeași: «Administrația Stoica nu este calificată pentru a conduce Slobozia!».

O echipă de trădători, 300 mii de euro cheltuiți ilegal!
La 7 luni și jumătate de la alegeri, discursul fostului primar Gabi Ionașcu este unul calm, aproape resemnat. A avut timp să se gîndească la greșelile politice pe care le-a făcut, la oamenii care l-au trădat și, mai ales, la orașul pe care l-a lăsat în urmă... Nu are nevoie de nicio întrebare pentru a vorbi pentru că știe exact ce vrea să spună!... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2013, 18:29 (20439 vizualizări - 20 comentarii)

POLITICĂ

«Nu voi pierde niciodată legătura cu teritoriul!»

Un primar în Parlamentul României

«Nu voi pierde niciodată legătura cu teritoriul!»

Marian Pavel este un new-entry în Parlamentul României. A fost ales cu 63% din voturile electoratului (31974 de alegători) din Colegiul 1 Senat și este cea mai strălucitoare steluță de pe epoleții de partid ai președintelui Ciupercă. Vă sfătuim însă să nu amintiți niciodată despre asta! Lui Marian Pavel nu-i place să i se spună că aparține altcuiva decît alegătorilor săi. De aceea și declară de cîte ori are ocazia: «Nu voi pierde niciodată legătura cu teritoriul!» (n. red.: aveți grijă să nu rîdeți...).

Un primar de Ialomița în Parlamentul României
Marian Pavel nu e primul primar... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2013, 18:25 (10400 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Brusli indecisul

Brusli indecisul

Pentru că toți colegii săi de organizație așteaptă un remake (și, în Slobozia, să tot fie vreo 3 mii!), revenim astăzi, la cererea cititorilor fideli, cu o poveste nou-nouță despre viața și avatarurile lui Brusli aka Ionuț Răileanu, consilier PSD și evazionist de mic litraj în timpul liber. Iar acelora care nu sînt interesați (muuult mai mulți, sîntem conștienți de asta...), le cerem scuze anticipat și promitem să revenim săptămîna viitoare cu un personaj mai consistent. Nu de alta, dar are și hîrtia de ziar limitele ei!

Furia lui Bruslică
După cum deja știți, săptămîna trecută... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2013, 18:23 (8911 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Scandal la discoteca din Stejaru, «stins» de mascați

Proaspăt înființată, noua discotecă din satul ialomițean Stejaru a fost, în noaptea de sîmbătă/duminică, 2/3 februarie a.c., locația unui scandal de proporții. Spiritele încinse au fost potolite doar de intervenția mascaților...
Motivul care a dus la izbucnirea acestui conflict pare desprins din telenovele. Se pare că un soț gelos a cărui soție a fost invitată la dans de către un alt bărbat a fost cel care a sărit la harță... El i-a cerut socoteală celui care a avut îndrăzneala de a-i invita consoarta pe ringul de dans, iar asupra sa s-ar fi năpustit o ploaie de pumni și picioare. Panicați din cauza scandalului, clienții localului au sunat la 112. La fața locului s-a deplasat un echipaj... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2013, 18:20 (13016 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amonil vs Slobozia, un război juridic vechi de 8 ani

De aproape 7 ani, municipalitatea și SC Amonil își dispută ceea ce, cîndva, denumeam generic «averea întregului popor». Concret, este vorba despre conducta de aducțiune a apei și instalațiile aferente procesului de obținere a agentului termic. Procesul a fost demarat în 2006 și are ca termen scadent data de 19 iunie 2013, la Înalta Curte de Casație și Justiție. În cazul în care municipalitatea locală va avea cîștig de cauză, datoriile istorice ale Sloboziei către Amonil ar putea dispărea! Surse juridice apropiate procesului susțin că verdictul din vară are toate șansele să fie pronunțat în favoarea municipalității slobozene...

Procesul anului în Ialomița... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 18:06 (7160 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Din toamnă vom avea 127 de clase pregătitoare!»

Inspectoratul Școlar Ialomița vrea «clasa 0»

«Din toamnă vom avea 127 de clase pregătitoare!»

La sfîrșitul săptămînii precedente, mai exact sîmbătă, 26 ianuarie a.c., Slobozia a fost gazda Conferinței Naționale «Clasa pregătitoare, de la deziderat la realizare». Invitați special a fost noul ministru al Educației, Remus Pricopie, precum și secretarul de stat Stelian Fedorca. Aceștia s-au alăturat delegaților veniți din Argeș, Prahova, Vîlcea sau Călărași pentru a discuta despre oportunitatea menținerii clasei pregătitoare. În afară de plusul de capital adus imaginii proaspătului ministru și a secretarului său, întîlnirea a fost ambiguă. Puțini dintre cei prezenți s-au lămurit dacă în noul an școlar clasa pregătitoare va mai exista sau nu... Cu toate acestea, reacția Inspectoratului Școlar... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 11:06 (8269 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Încă un val de schimbări în instituțiile publice

Valul epurărilor politice din instituțiile descentralizate continuă. În acest sens vă prezentăm numele noilor șefi care vor conduce, conform directivelor de partid, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița și Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială. La AJOFM, de exemplu, Ion Mihălțeanu va trece pe o funcție de execuție, fotoliul de director executiv revenindu-i liberalului Georgian Mocănescu. Tot unui om din PNL îi va reveni și funcția de conducere a Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială. Este vorba despre Luminița Tîrziu, actualul jurist al Casei Județene de Pensii Ialomița.... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 10:53 (10814 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Meci de totul sau nimic cu Neptun Constanța

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Meci de totul sau nimic cu Neptun Constanța

duminică, 3 februarie 2013, ora 11,00, începe returul!

Unirea Slobozia a avut un tur de campionat relativ bun. 11 victorii, un egal și o înfrîngere au făcut ca la final echipa noastră să adune 23 de puncte. Din păcate, rămînem la 3 lungimi în spatele liderului Neptun Constanța, echipă care a terminat turul fără a pierde vreun punct. Duminică, 3 februarie 2013, ora 11,00, chiar în prima etapă a returului, se va desfășura la Sala Sporturilor din Slobozia confruntarea care ar putea păstra în continuare strînsă lupta pentru promovare: Slobozia-Neptun Constanța. Din păcate pentru noi, ecuația promovării are mai multe necunoscute. Cea mai importantă ar putea fi rezolvată duminică pentru că depinde numai de noi. Avem nevoie de victorie cu Neptunul, iar fetele... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 09:36 (11125 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga II, Unirea Slobozia

Cristi Pantelie, a patra achiziție

După ce au fost aduși Adrian Negrea, Bogdan Matei și Edan Baruch, la sfîrșitul săptămînii precedente a fost rezolvat și al patrulea transfer. Este vorba despre atacantul Cristian Pantelie, originar din Babadag-Tulcea. Pantelie are 28 de ani, iar venirea la Slobozia este prima sa experiență în afara spațiului dobrogean. Pînă acum a mai jucat pentru Farul, Viitorul Constanța și Delta Tulcea. În tur, a evoluat 10 meciuri în tricoul Deltei și a marcat 4 goluri. Altfel, sîmbătă, 2 februarie 2013, Unirea joacă la Modelu cu Conpet Cireșu, iar pe 4 februarie se pleacă în cantonament la Sinaia. În lotul montan va fi cuprins și juniorul Sorin Avram.... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 09:15 (7723 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Vor la școală «afară»...

Vor la școală «afară»...

Lavinia Costandache, de la Liceul «Carol I» Fetești, a fost acceptată să studieze la Universitățile Suffolk, Portsmouth și Salford din Anglia. Adina Coteanu de la Liceul de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia studiază deja design-ul în Danemarca... Iar lista elevilor ialomițeni care vor la școală «afară» este destul de lungă. Statistica Inspectoratului Școlar Ialomița arată că, de patru ani încoace, a devenit deja o tradiție ca absolvenții de liceu să studieze la universitățile din alte țări. Motivația o reprezintă faptul că școala românească este depășită, în vreme ce facultățile din străinătate au cursuri mult mai aplicate pe aptitudinile fiecărui student...

Consuela dă la Drept în Anglia...... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 09:01 (12809 vizualizări - 10 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga III, Viitorul Axintele

1-2 cu Dinamo II

Viitorul Axintele continuă pregătirea pentru cel mai important retur din istoria clubului. Alb-verzii au bifat a doilea amical și, totodată, a doua înfrîngere a iernii. Ialomițenii au întîlnit sîmbătă, 26 ianuarie 2013, pe Dinamo II. Ion Nica nu s-a putut baza la acest amical pe Vasile, Oprișan sau pe nouvenitul Tudor. Cele două echipe și-au împărțit reprizele. În prima parte, axintenii au etalat o formulă alcătuită, în mare parte, din fotbaliștii care au evoluat și în tur: Răduță-Florea, Mihociu, Simion, Pintilie-Robu, Ionel, Șelaru, Dedu-Novac, Badea. La pauză a fost 1-0 pentru Viitorul, prin reușita lui Alin Robu. În partea secundă Nica a rulat mai mulți fotbaliști, aflați în probe, care în... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 08:47 (7935 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Se scumpește trecerea podurilor Giurgeni-Vadu Oii și Fetești-Cernavodă

Se scumpește trecerea podurilor Giurgeni-Vadu Oii și Fetești-Cernavodă

Vom plăti mai mult pentru a trece podurile dunărene Giurgeni-Vadu Oii și Fetești Cernavodă. Majorările taxelor vor fi de pînă la 10% și se vor efectua în două etape. Prima intră în vigoare în luna februarie...

Taxe mărite în două etape Modificările au fost reglementate printr-un ordin emis de Ministerul Transporturilor. Potrivit actelor normative, taxele de trecere a podurilor dunărene Giurgeni-Vadu Oii și Fetești-Cernavodă se vor majora în două etape. Prima majorare va fi pusă în aplicare începînd cu luna februarie 2013, iar cea de-a doua va intra în vigoare în luna aprilie 2013. ... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 08:40 (11669 vizualizări - 14 comentarii)

SPORT

Tenis de cîmp

Irina Nițu, vicecampioană națională la dublu

La mijlocul acestei luni, tenisul slobozean a adus prima bucurie iubitorilor sportului din orașul nostru. Irina Nițu a devenit vicecampioană națională la dublu în cadrul Campionatului de Iarnă la categoria 16 ani care s-a desfășurat la București. Sportiva din Slobozia a făcut pereche cu jucătoarea Brîndușa Grasu, din Piatra Neamț. Cele două au intrat în competiție direct în turul 2, unde au jucat cu dublul Luana Daus-Adriana Saki, de care au trecut în trei seturi. În semifinale, Nițu-Grasu a dat de perechea Ilona Ghioroaie-Andrada Surdeanu. Au trecut și de acestea, scor 1-6, 6-2, 10-2. Din păcate, în finală n-au mai izbutit să le depășească pe Gabriela Ruse și Raluca Ciufrilă. Acestea din urmă... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 08:31 (16913 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

La Slobozia s-a inaugurat «Librăria Onestității»

La Slobozia s-a inaugurat «Librăria Onestității»

Filiala Județean de Cruce Roșie Ialomița a inaugurat miercuri, 30 ianuarie 2013, «Librăria Onestității». Este vorba de un proiect menit să-i sprijine pe elevii săraci care vor să meargă la școală...
«Librăria Onestității» reprezintă o librărie cu cărți vechi donate de elevi și cetățeni care doresc să sprijine acțiunile Crucii Roșii. Prin acest proiect reprezentații instituției doresc să ajute cu rechizite școlare copiii care provin din familii nevoiașe și vor să meargă la școală. Cei care vor să achiziționeze o carte din «Librăria Onestității» trebuie să doneze între 1 leu și 8 lei pentru a beneficia de un titlu. «Banii care se vor strînge din aceste donații vor fi investiți în rechizite... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 18:11 (6153 vizualizări - 8 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
263 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

anunț angajare

OUAI SCÂNTEIA
cu sediul în comuna Scânteia,
județul Ialomița

angajează
contabil

(studii medii)
Relații la telefon 0763/630.407

19 Octombrie 2017, 16:20


Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți-20.10.2017

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței
de Muncă Ialomița va organiza în data de
20 octombrie 2017, orele 9,00,

«Bursa locurilor de muncă
pentru absolvenți»

eveniment care va avea loc la Slobozia
Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea».
Absolvenții promoției 2017 care doresc
să își găsească un loc de muncă adecvat
studiilor și pregătirii profesionale, sunt
așteptați să se înscrie la sediul Agenției
Locale Slobozia, strada Matei Basarab,
bl. F1, parter, sau la Punctele de Lucru
din Urziceni, Fetești și Țăndărei.
De asemenea, agenții economici
care dispun de locuri de muncă
și doresc încadrarea tinerilor absolvenți,
pot depune ofertele de locuri de muncă
vacante la sediul AJOFM Ialomița sau
la sediile punctelor de lucru, precum și
la adresa de e-mail [email protected]
Relații suplimentare se pot obține
la telefon 0243/231.809, 0243/230.999,
la sediul AJOFM Ialomița,
loc. Slobozia, str. Lacului, nr.10, et. 3

17 Octombrie 2017, 20:10


Școlile de agenți de Poliție organizează concurs de admitere în luna ianuarie 2018

În perioada 13-21 ianuarie 2018, Școala de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr» Câmpina și Școala de Agenți de Poliție «Septimiu Mureșan» Cluj-Napoca vor organiza concurs de admitere pentru o nouă promoție ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 19:20
(5176 vizualizări - 0 comentarii)


«Meditații gratuite» la Protopopiatul Slobozia

Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia și Seminarul Teologic Ortodox «Sf. Ioan Gură de Aur» Slobozia continuă și în anul școlar 2017-2018 proiectul socio-educativ ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:55
(3690 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: SOLVIT-Rezolvarea eficientă a problemelor în Europa

Pentru a veni în sprijinul cetățenilor români și al companiilor românești care își desfășoară activitatea în state membre ale Uniunii Europene și care se confruntă cu probleme în exercitarea drepturilor ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:35
(4789 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: A început campania de vaccinare a câinilor și pisicilor

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de câini și pisici că, în conformitate cu prevederile Ordinului Autorității Naționale Sanitare ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:20
(6026 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale IPJ Ialomița

La acest sfârșit de săptămână, 13-15 octombrie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au continuat acțiunile în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 20:05
(3137 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La furat de fier

Sâmbătă, 16 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul că o persoană înceracă să sustragă materiale feroase din curtea unei clădiri. Oamenii ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:40
(2748 vizualizări - 0 comentarii)


«Târgul de Toamnă» de la Fetești, în vizorul polițiștilor

Sancțiuni contravenționale de aproape 7000 de lei au fost aplicate de polițiștii ialomițeni, vineri, 13 octombrie a.c., în urma activităților desfășurate cu ocazia organizării «Târgului de Toamnă», pe raza ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:25
(5347 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni silvice și piscicole

Polițiștii ialomițeni acționează periodic, pe raza de competență, în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii faptelor ilegale asociate din pescuitul ilegal, dar și pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:15
(3028 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Sesiune de admitere pentru candidați

O nouă sesiune de admitere pentru Școala militară de subofițeri Pompieri și Protecție Civilă «Pavel Zăgănescu» Boldești a fost aprobată pentru luna ianuarie a anului 2018. Astfel, tinerii care doresc să ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 18:25
(5255 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Ion Roată

Focul a alertat locatarii duminică, 15 octombrie a.c., în jurul orelor 18,00, când au și sesizat echipajele de pompieri prin apel la numărul 112. La locul intervenției s-au deplasat salvatorii de la Detașamentul ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 18:05
(4635 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii din Constanța anchetează dispariția unui tânăr din Ialomița

Polițiștii din Constanța anchetează dispariția unui tânăr din Ialomița

Polițiștii din Constanța au demarat cercetările cu privire la dispariția unui tânăr de 20 de ani, din Fetești. Pe data de 9 octombrie 2017, băiatul, identificat în persoana numitului Ion Ilie, și-a anunțat ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 17:59
(5784 vizualizări - 1 comentariu)


Căutat de autoritățile italiene, reținut la Slobozia

Polițiștii din Slobozia au reușit să identifice și să rețină un bărbat, de 34 de ani, pe numele căruia autoritățile judiciare din Italia au emis un mandat european de arestare. Acesta era căutat în Italia ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 20:25
(4185 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată, descoperită de polițiștii slobozeni

O mașină care figura în baza de date a polițiștilor ca fiind sustrasă confiscării în Polonia a fost descoperită de oamenii legii din Slobozia în curtea unui bărbat, de 35 de ani, din oraș. Mașina a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 20:10
(3116 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Locuri disponibile în unitățile de învățământ ale Jandarmeriei Române

Absolvenții de liceu, care dețin diplome de Bacalaureat, sunt așteptați la sediul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița pentru a-și depune dosarele în vederea ocupării unui loc în instituțiile de ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 19:55
(3787 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se opresc gazele !

Din cauza lucrărilor de întreținere și reparații ale rețelelor de distribuție, Distrigaz Sud Rețele informează că luni, 16 octombrie 2017, se va opri furnizarea cu gaz în Amara, pe străzile Tudor Vladimirescu ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 19:40
(3692 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Pește confiscat

Patru bărbați din Ialomița, cu vârste cuprinse între 35 și 63 de ani, au ajuns să aibă probleme cu legea după ce au fost identificați de polițiști comercializând pește fără documente legale. Marfa a fost ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2017, 21:10
(3492 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Doi tineri din Ialomița, de 21 și 31 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost identificați în trafic conducând sub influența băuturilor alcoolice. Primul avea o alcoolemie de 0,59 miligrame alcool ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2017, 20:25
(4292 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: S-a dispus confiscarea a peste 840 mc de lemn de plop!

Polițiști din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Marți, 10 octombrie a.c., polițiști din cadrul Serviciului ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 20:10
(6545 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Tineri reținuți pentru furt calificat

Fetești: Tineri reținuți pentru furt calificat

Marți, 10 octombrie 2017, polițiștii feteșteni au identificat principalii bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt» din incinta unei societăți comerciale din Fetești. Unul dintre aceștia, tânărul de ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 20:05
(6433 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomițeni bănuiți de contrabandă cu țigări

La data de 10 octombrie 2017, polițiștii de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Ialomița au efectuat 3 percheziții pe raza județului, la sediul unei societăți comerciale, precum și la ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 19:55
(4041 vizualizări - 1 comentariu)


Se oprește gazul la Slobozia

Distrigaz Sud Rețele informează cu privire la faptul că în data de joi, 12 octombrie 2017, la Slobozia, va fi întreruptă furnizarea de gaz pe strada Aleea Parcului, între orele 08,00-15,00. Măsura este ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 19:45
(3822 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de toamnă vaccinare antirabică vulpi

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează locuitorii județului că, în perioada 2-11.10.2017, în funcție de condițiile meteorologice, se va desfășura, la nivel național ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 17:45
(5107 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Arestat pentru viol

Un tânăr din localitatea Bucu a fost arestat de procurorii din Slobozia după ce a violat o vecină pensionară. El va sta după gratii pentru următoarele 30 de zile, iar dacă va fi găsit vinovat riscă ani ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 12:10
(5787 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul Militar Județean Ialomița: Recrutare rezerviști voluntari

Centrul Militar Județean Ialomița continuă recrutarea candidaților care doresc să devină soldat sau gradat voluntary, până la data de 20 octombrie 2017. La prezentarea la Centrul Militar Județean ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2017, 20:05
(5170 vizualizări - 0 comentarii)


Casă inundată la Păltiniș

Casă inundată la Păltiniș

Duminică dimineața, 8 octombrie 2017, pompierii au intervenit pe raza comunei Perieți, în satul Păltiniș, pentru scoaterea apei dintr-o gospodărie. Intervenția s-a desfășurat în urma unui apel primit în ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2017, 16:45
(4521 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Proteste împotriva maidanezilor

Protest în centrul Urziceniului, organizat duminică, 8 octombrie 2017. Cetățenii ies în stradă ca să nemulțumiți față de faptul că autoritățile locale nu gestionează corespunzător problema câinilor comunitari ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2017, 15:38
(4614 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Angajatorii din Spania caută forță de muncă

Serviciul European de Ocupare a Forței de Muncă EURES oferă 800 de locuri de muncă în Spania, pentru recoltatul căpșunilor. Durata contractului de muncă este de aproximativ 3 luni, data estimată de angajare ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2017, 21:05
(4205 vizualizări - 0 comentarii)


Enel Distribuție: Mai multe localități rămân fără curent

Enel Distribuție Dobrogea anunță sistarea temporară a furnizării energiei electrice în mai multe localități din Ialomița, în perioada 9-14 octombrie 2017, în intervalul orar 08,00-16,00. Vizate sunt municipiile ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2017, 20:45
(7338 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...