Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Mama unei fetițe reclamă că medicul specialist ORL Alhrachi Hassan i-a cerut șpagă!

Prima anchetă DNA la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Mama unei fetițe reclamă că medicul specialist ORL Alhrachi Hassan i-a cerut șpagă!

De mai bine de 6 luni, procurorii DNA și cei ai Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița vizitează periodic Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru a aduna probe cu privire la o sesizare a unui act de corupție. Medicul ORL sirian Alhrachi Hassan este acuzat de mama unei fetițe că i-ar fi pretins 200 lei în schimbul unei consultații! Deși ancheta este încă în curs, șansele ca medicul să fie tras la răspundere sînt infime. Chiar dacă ar putea să-i demonstreze vinovăția doctorului sirian, acesta ar putea fi cu greu tras la răspundere. De două luni, el a renunțat să mai consulte pacienții Spitalului Slobozia. Se pare că locuiește la București și este pe punctul de a se întoarce definitiv în... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2013, 19:08 (33585 vizualizări - 28 comentarii)

EVENIMENT

Expur extinde gama de uleiuri alimentare prin preluarea parțială a mărcilor «Untdelemn de la Bunica» și «Olpo»

Expur extinde gama de uleiuri alimentare prin preluarea parțială a mărcilor «Untdelemn de la Bunica» și «Olpo»

Expur, filială a Grupului Sofiproteol, a semnat un acord cu Cargill cu privire la preluarea parțială de active incluzînd mărcile de ulei «Untdelemn de la Bunica» și «Olpo», precum și echipamentele industriale situate în localitatea Podari-Dolj...

Capacități de producție extinse la Slobozia
Potrivit unui comunicat de presă remis redacției, Expur își va mări capacitatea de procesare a semințelor oleaginoase, continuînd dezvoltarea unității de producție din Slobozia și asigurînd oportunități de valorificare a producției agricole locale. Preluarea mărcii «Untdelemn de la... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2013, 18:25 (22465 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistații social ofereau șpagă șefilor ADP Țăndărei în schimbul indemnizațiilor ilegale!

Caz de corupție în cadrul Serviciului Administrării Domeniului Public Țăndărei

Asistații social ofereau șpagă șefilor ADP Țăndărei în schimbul indemnizațiilor ilegale!

Procurorii Parchetului Ialomița și ofițerii DGA Ialomița cercetează un nou caz de corpuție. De data aceasta, ținta anchetatorilor este Serviciul Administrării Domeniului Public Țăndărei. În urmă cu o săptămînă, Daniel Cristea, angajat al Serviciului, a fost prins în flagrant în timp ce primea de la un asistat social 140 lei, sub formă de șpagă. Cercetările au scos la iveală faptul că angajatul pretindea sume de bani săracilor, în schimbul pontajului orelor de muncă prestate în folosul comunității. Aceiași anchetatori au suspiciuni cu privire la faptul că acest caz nu este izolat. Protejați de angajatul acuzat de «luare de mită», zeci de săraci cotizau lună de lună pentru a primi ilegal fondurile... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2013, 18:40 (35129 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

«Administrația Stoica nu este calificată pentru a conduce Slobozia!»

Ionașcu despre bugetul Sloboziei pe anul 2013

«Administrația Stoica nu este calificată pentru a conduce Slobozia!»

Alexandru Stoica, primarul municipiului Slobozia: «Ionașcu le-a început pe toate și n-a terminat nimic!»

La aproape 8 luni de la înmormîntarea sa politică, de dincolo de cripta mediatică în care a fost zidit, primarul Gabi Ionașcu se întoarce. Vă prezentăm, într-un interviu maraton, punctele de vedere ale fostului primar al Sloboziei cu privire la activitatea administrației Stoica. Concluzia, previzibilă de altfel, rămîne aceeași: «Administrația Stoica nu este calificată pentru a conduce Slobozia!».

O echipă de trădători, 300 mii de euro cheltuiți ilegal!
La 7 luni și jumătate de la alegeri, discursul fostului primar Gabi Ionașcu este unul calm, aproape resemnat. A avut timp să se gîndească la greșelile politice pe care le-a făcut, la oamenii care l-au trădat și, mai ales, la orașul pe care l-a lăsat în urmă... Nu are nevoie de nicio întrebare pentru a vorbi pentru că știe exact ce vrea să spună!... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2013, 18:29 (20439 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Nu voi pierde niciodată legătura cu teritoriul!»

Un primar în Parlamentul României

«Nu voi pierde niciodată legătura cu teritoriul!»

Marian Pavel este un new-entry în Parlamentul României. A fost ales cu 63% din voturile electoratului (31974 de alegători) din Colegiul 1 Senat și este cea mai strălucitoare steluță de pe epoleții de partid ai președintelui Ciupercă. Vă sfătuim însă să nu amintiți niciodată despre asta! Lui Marian Pavel nu-i place să i se spună că aparține altcuiva decît alegătorilor săi. De aceea și declară de cîte ori are ocazia: «Nu voi pierde niciodată legătura cu teritoriul!» (n. red.: aveți grijă să nu rîdeți...).

Un primar de Ialomița în Parlamentul României
Marian Pavel nu e primul primar... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2013, 18:25 (10400 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Brusli indecisul

Brusli indecisul

Pentru că toți colegii săi de organizație așteaptă un remake (și, în Slobozia, să tot fie vreo 3 mii!), revenim astăzi, la cererea cititorilor fideli, cu o poveste nou-nouță despre viața și avatarurile lui Brusli aka Ionuț Răileanu, consilier PSD și evazionist de mic litraj în timpul liber. Iar acelora care nu sînt interesați (muuult mai mulți, sîntem conștienți de asta...), le cerem scuze anticipat și promitem să revenim săptămîna viitoare cu un personaj mai consistent. Nu de alta, dar are și hîrtia de ziar limitele ei!

Furia lui Bruslică
După cum deja știți, săptămîna trecută... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2013, 18:23 (8911 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Scandal la discoteca din Stejaru, «stins» de mascați

Proaspăt înființată, noua discotecă din satul ialomițean Stejaru a fost, în noaptea de sîmbătă/duminică, 2/3 februarie a.c., locația unui scandal de proporții. Spiritele încinse au fost potolite doar de intervenția mascaților...
Motivul care a dus la izbucnirea acestui conflict pare desprins din telenovele. Se pare că un soț gelos a cărui soție a fost invitată la dans de către un alt bărbat a fost cel care a sărit la harță... El i-a cerut socoteală celui care a avut îndrăzneala de a-i invita consoarta pe ringul de dans, iar asupra sa s-ar fi năpustit o ploaie de pumni și picioare. Panicați din cauza scandalului, clienții localului au sunat la 112. La fața locului s-a deplasat un echipaj... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2013, 18:20 (13016 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Amonil vs Slobozia, un război juridic vechi de 8 ani

De aproape 7 ani, municipalitatea și SC Amonil își dispută ceea ce, cîndva, denumeam generic «averea întregului popor». Concret, este vorba despre conducta de aducțiune a apei și instalațiile aferente procesului de obținere a agentului termic. Procesul a fost demarat în 2006 și are ca termen scadent data de 19 iunie 2013, la Înalta Curte de Casație și Justiție. În cazul în care municipalitatea locală va avea cîștig de cauză, datoriile istorice ale Sloboziei către Amonil ar putea dispărea! Surse juridice apropiate procesului susțin că verdictul din vară are toate șansele să fie pronunțat în favoarea municipalității slobozene...

Procesul anului în Ialomița... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 18:06 (7159 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Din toamnă vom avea 127 de clase pregătitoare!»

Inspectoratul Școlar Ialomița vrea «clasa 0»

«Din toamnă vom avea 127 de clase pregătitoare!»

La sfîrșitul săptămînii precedente, mai exact sîmbătă, 26 ianuarie a.c., Slobozia a fost gazda Conferinței Naționale «Clasa pregătitoare, de la deziderat la realizare». Invitați special a fost noul ministru al Educației, Remus Pricopie, precum și secretarul de stat Stelian Fedorca. Aceștia s-au alăturat delegaților veniți din Argeș, Prahova, Vîlcea sau Călărași pentru a discuta despre oportunitatea menținerii clasei pregătitoare. În afară de plusul de capital adus imaginii proaspătului ministru și a secretarului său, întîlnirea a fost ambiguă. Puțini dintre cei prezenți s-au lămurit dacă în noul an școlar clasa pregătitoare va mai exista sau nu... Cu toate acestea, reacția Inspectoratului Școlar... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 11:06 (8269 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Încă un val de schimbări în instituțiile publice

Valul epurărilor politice din instituțiile descentralizate continuă. În acest sens vă prezentăm numele noilor șefi care vor conduce, conform directivelor de partid, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița și Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială. La AJOFM, de exemplu, Ion Mihălțeanu va trece pe o funcție de execuție, fotoliul de director executiv revenindu-i liberalului Georgian Mocănescu. Tot unui om din PNL îi va reveni și funcția de conducere a Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială. Este vorba despre Luminița Tîrziu, actualul jurist al Casei Județene de Pensii Ialomița.... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 10:53 (10814 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Meci de totul sau nimic cu Neptun Constanța

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Meci de totul sau nimic cu Neptun Constanța

duminică, 3 februarie 2013, ora 11,00, începe returul!

Unirea Slobozia a avut un tur de campionat relativ bun. 11 victorii, un egal și o înfrîngere au făcut ca la final echipa noastră să adune 23 de puncte. Din păcate, rămînem la 3 lungimi în spatele liderului Neptun Constanța, echipă care a terminat turul fără a pierde vreun punct. Duminică, 3 februarie 2013, ora 11,00, chiar în prima etapă a returului, se va desfășura la Sala Sporturilor din Slobozia confruntarea care ar putea păstra în continuare strînsă lupta pentru promovare: Slobozia-Neptun Constanța. Din păcate pentru noi, ecuația promovării are mai multe necunoscute. Cea mai importantă ar putea fi rezolvată duminică pentru că depinde numai de noi. Avem nevoie de victorie cu Neptunul, iar fetele... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 09:36 (11125 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga II, Unirea Slobozia

Cristi Pantelie, a patra achiziție

După ce au fost aduși Adrian Negrea, Bogdan Matei și Edan Baruch, la sfîrșitul săptămînii precedente a fost rezolvat și al patrulea transfer. Este vorba despre atacantul Cristian Pantelie, originar din Babadag-Tulcea. Pantelie are 28 de ani, iar venirea la Slobozia este prima sa experiență în afara spațiului dobrogean. Pînă acum a mai jucat pentru Farul, Viitorul Constanța și Delta Tulcea. În tur, a evoluat 10 meciuri în tricoul Deltei și a marcat 4 goluri. Altfel, sîmbătă, 2 februarie 2013, Unirea joacă la Modelu cu Conpet Cireșu, iar pe 4 februarie se pleacă în cantonament la Sinaia. În lotul montan va fi cuprins și juniorul Sorin Avram.... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 09:15 (7723 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Vor la școală «afară»...

Vor la școală «afară»...

Lavinia Costandache, de la Liceul «Carol I» Fetești, a fost acceptată să studieze la Universitățile Suffolk, Portsmouth și Salford din Anglia. Adina Coteanu de la Liceul de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia studiază deja design-ul în Danemarca... Iar lista elevilor ialomițeni care vor la școală «afară» este destul de lungă. Statistica Inspectoratului Școlar Ialomița arată că, de patru ani încoace, a devenit deja o tradiție ca absolvenții de liceu să studieze la universitățile din alte țări. Motivația o reprezintă faptul că școala românească este depășită, în vreme ce facultățile din străinătate au cursuri mult mai aplicate pe aptitudinile fiecărui student...

Consuela dă la Drept în Anglia...... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 09:01 (12809 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga III, Viitorul Axintele

1-2 cu Dinamo II

Viitorul Axintele continuă pregătirea pentru cel mai important retur din istoria clubului. Alb-verzii au bifat a doilea amical și, totodată, a doua înfrîngere a iernii. Ialomițenii au întîlnit sîmbătă, 26 ianuarie 2013, pe Dinamo II. Ion Nica nu s-a putut baza la acest amical pe Vasile, Oprișan sau pe nouvenitul Tudor. Cele două echipe și-au împărțit reprizele. În prima parte, axintenii au etalat o formulă alcătuită, în mare parte, din fotbaliștii care au evoluat și în tur: Răduță-Florea, Mihociu, Simion, Pintilie-Robu, Ionel, Șelaru, Dedu-Novac, Badea. La pauză a fost 1-0 pentru Viitorul, prin reușita lui Alin Robu. În partea secundă Nica a rulat mai mulți fotbaliști, aflați în probe, care în... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 08:47 (7935 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se scumpește trecerea podurilor Giurgeni-Vadu Oii și Fetești-Cernavodă

Se scumpește trecerea podurilor Giurgeni-Vadu Oii și Fetești-Cernavodă

Vom plăti mai mult pentru a trece podurile dunărene Giurgeni-Vadu Oii și Fetești Cernavodă. Majorările taxelor vor fi de pînă la 10% și se vor efectua în două etape. Prima intră în vigoare în luna februarie...

Taxe mărite în două etape Modificările au fost reglementate printr-un ordin emis de Ministerul Transporturilor. Potrivit actelor normative, taxele de trecere a podurilor dunărene Giurgeni-Vadu Oii și Fetești-Cernavodă se vor majora în două etape. Prima majorare va fi pusă în aplicare începînd cu luna februarie 2013, iar cea de-a doua va intra în vigoare în luna aprilie 2013. ... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 08:40 (11669 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Irina Nițu, vicecampioană națională la dublu

La mijlocul acestei luni, tenisul slobozean a adus prima bucurie iubitorilor sportului din orașul nostru. Irina Nițu a devenit vicecampioană națională la dublu în cadrul Campionatului de Iarnă la categoria 16 ani care s-a desfășurat la București. Sportiva din Slobozia a făcut pereche cu jucătoarea Brîndușa Grasu, din Piatra Neamț. Cele două au intrat în competiție direct în turul 2, unde au jucat cu dublul Luana Daus-Adriana Saki, de care au trecut în trei seturi. În semifinale, Nițu-Grasu a dat de perechea Ilona Ghioroaie-Andrada Surdeanu. Au trecut și de acestea, scor 1-6, 6-2, 10-2. Din păcate, în finală n-au mai izbutit să le depășească pe Gabriela Ruse și Raluca Ciufrilă. Acestea din urmă... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 08:31 (16913 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

La Slobozia s-a inaugurat «Librăria Onestității»

La Slobozia s-a inaugurat «Librăria Onestității»

Filiala Județean de Cruce Roșie Ialomița a inaugurat miercuri, 30 ianuarie 2013, «Librăria Onestității». Este vorba de un proiect menit să-i sprijine pe elevii săraci care vor să meargă la școală...
«Librăria Onestității» reprezintă o librărie cu cărți vechi donate de elevi și cetățeni care doresc să sprijine acțiunile Crucii Roșii. Prin acest proiect reprezentații instituției doresc să ajute cu rechizite școlare copiii care provin din familii nevoiașe și vor să meargă la școală. Cei care vor să achiziționeze o carte din «Librăria Onestității» trebuie să doneze între 1 leu și 8 lei pentru a beneficia de un titlu. «Banii care se vor strînge din aceste donații vor fi investiți în rechizite... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 18:11 (6153 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Administratorul Liceului Tehnologic Căzănești, la volan în stare de ebrietate

Marți, 29 ianuarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier l-au prins băut la volan pe  Aurelian Dragomir, de 48 ani, din Țăndărei. Bărbatul, administrator al Liceului Tehnologic Căzănești, le-a declarat oamenilor legii că este profesor al respectivei unități de învățămînt și că vrea să fie lăsat în pace. Acesta conducea cu o alcoolemie de 0,43 miligrame alcool pur în aerul expirat...
Administratorul Liceului Tehnologic din Căzănești a fost oprit în trafic în zona Gării Slobozia. În momentul în care i-au solicitat documentele, oamenii legii au sesizat că Aurelian Dragomir emană halenă alcoolică. Imediat aceștia l-au testat cu aparatul DRAGER, iar rezultatul a fost pozitiv. Angajatul școlii... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 18:04 (15666 vizualizări - 16 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

Disco rural la Grivița

Distracție cu «Miss Boxe»... la maxim!

Sîmbătă noaptea, bătînd discotecile de la țară, reporterii Independent au nimerit în toiul unei petreceri rurale, stropită cu bere ieftină și manele, care s-a desfășurat în discoteca de la Grivița. Distracția a fost asigurată de «Miss Boxe», respectiv Monica Constantin. Pentru deliciul celor 200 de privitori, ea a înlocuit boxele din cluburi cu un ring improvizat, din lemn, capitonat cu o mochetă tocită. Atitudinea dansatoarei a scăpat-o și de amenda pe care era s-o primească pentru spectacolul oferit fără contract...

Atmosferă incendiară... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 09:33 (19289 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Medicină electorală în Colegiul 1 Fetești-Țăndărei

Medicină electorală în Colegiul 1 Fetești-Țăndărei

Dacă alegerile pentru Parlament s-ar desfășura în fiecare lună, cetățenii din Colegiul 1 Fetești-Țăndărei ar fi cei mai sănătoși ialomițeni. În timpul campaniei, candidatul ARD la funcția de deputat, Luminița Barcari a împărțit în colegiu, în schimbul unui vot sănătos, bonuri constînd în consultații gratuite. Respectivele consultații urmau să fie efectuate în cadrul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești. Este vorba despre unitatea medicală condusă, la vremea respectivă, de soțul candidatei, medicul Stelian Barcari. Strategia n-a funcționat! Candidatul ARD a pierdut lupta electorală, iar medicul Stelian Barcari, copleșit de numărul mare de consultații gratuite pe care ar fi trebuit să le... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2013, 09:31 (12892 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
298 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sinești: Comercializa țigări de contrabandă

Un tînăr de 22 de ani, din București, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru că vindea țigări de contrabandă în incinta magazinului său din Sinești. Ancheta în acest caz este în plină desfășurare ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 17:12
(6970 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului pentru martie 2013, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2013, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrați 8057 șomeri, din care 2887 șomeri indemnizați, respectiv 5170 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 16:56
(6837 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Animale arse în incendiu

Mai multe oi și capre au ars în urma unui incendiu care a cuprins grajdul în care se aflau, amplasat într-o gospodărie de pe raza localității ialomițene Mihail Kogălniceanu. La fața locului s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 16:55
(9826 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița sărbătorește «Ziua Bibliotecarului»

Marți, 23 aprilie 2013, de «Ziua Bibliotecarului», Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și-a propus o dezbatere cu tema «Parteneriatul în bibliotecă». De asemenea, vor fi acordate premiile ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 16:54
(9118 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Arestat după ce a fost prins de mai multe ori conducînd fără permis

Un tînăr de 21 de ani, din Movilița, a ajuns în cele din urmă în Centrul de Arest și Reținere al IPJ Ialomița după ce a fost prins conducînd pe străzile comunei fără a avea permis. Tînărul în cauză a fost ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 16:36
(8527 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

18 Aprilie 2013, 12:13


Slobozia: «Bursa Generală a Locurilor de Muncă»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 19 aprilie 2013, ora 9,00, «Bursa Generală a Locurilor de muncă». Evenimentul se va desfășura la Slobozia, în incinta Centrului ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2013, 18:22
(8488 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au furat cabluri de cupru și au fost urmăriți de polițiști

Doi bărbați sînt cercetați penal de polițiștii ialomițeni, după ce au fost depistați în timp ce transportau cu un autoturism doi saci încărcați cu deșeuri reciclabile industriale, cumpărate de la o persoană ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2013, 14:28
(8899 vizualizări - 1 comentariu)


Sălcioara: Fabrici de țigarete și țigări, confiscate de polițiști

Sălcioara: Fabrici de țigarete și țigări, confiscate de polițiști

Polițiștii au descins ieri, 15 aprilie a.c., la domiciliile a 5 persoane din comuna Sălcioara în baza autorizațiilor de percheziție emise de Judecătoria Urziceni, suspecte de comiterea infracțiunii de colectarea ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2013, 14:20
(9349 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Deținuții de la Penitenciar se califică în meseria de «lucrător în cultura plantelor»

Slobozia: Deținuții de la Penitenciar se califică în meseria de «lucrător în cultura plantelor»

Un număr de 12 persoane private de libertate, încarcerate la Penitenciarul cu Regim Închis Slobozia, vor deveni «lucrători în cultura plantelor». Aceștia vor participa la un curs de calificare în această ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 19:04
(9956 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Accidente de circulație cu victime

Joi, 11 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la faptul că pe raza localităților Slobozia, Gura Văii și Fierbinții de Jos s-au produs trei accidente de circulație, soldate cu vătămarea ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 15:11
(7650 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Fără permise și beți la volan

În cursul zilei de joi, 11 aprilie a.c., o patrulă de siguranță publică din cadrul Secției Poliție Rurală Jilavele a depistat pe raza comunei Moldoveni doi localnici, de 43 și 18 ani, care conduceau un ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 14:09
(6993 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Transporta ilegal 1000 de perechi de pantofi

Un tînăr de 31 de ani, din Suceava, a fost depistat în zona municipiului Urziceni în timp ce transporta 1000 de perechi de pantofi pentru care nu deținea documente legale de proveniență. Șoferul a fost ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 13:04
(6277 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Au furat traverse de cale ferată

Cu ocazia desfășurării unei acțiuni pe linia prevenirii infracțiunilor contra patrimoniului, agenții Postului de Poliție Stelnica au oprit pentru control trei căruțe ce se deplasau pe un drum aflat în extravilanul ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 11:15
(6656 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stelnica furt


Ialomița: Braconaj piscicol în zonele inundabile

Polițiștii Secției Rurale Stelnica au acționat joi, 11 aprilie a.c., împreună cu un reprezentant al Agenției Naționale pentru Pescuit și Acvacultură în zona inundabilă a brațului Borcea, pe linia prevenirii ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 10:14
(10233 vizualizări - 2 comentarii)


Sinești: Șapte răniți și un decedat în urma unui grav accident de circulație

În dimineața zilei de joi, 11 aprilie a.c., un grav accident de circulație s-a petrecut în zona localității Sinești. În urma evenimentului rutier, șapte persoane au fost rănite, iar o a opta a decedat. ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2013, 10:42
(8008 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Sălcioara: La volan, fără permis

Marți, 9 aprilie a.c., în jurul orei 00,30, polițiștii ialomițeni au depistat în trafic, pe raza comunei Sălcioara, un tînăr de 25 de ani, din localitate, care nu poseda permis de conducere. Totodată, în ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2013, 19:22
(6641 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat burlanele de cupru dintr-o biserică

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigații Criminale efectuează cercetări cu privire la un tînăr, de 18 ani, din  Slobozia, suspectat de săvîrșirea infracțiunii de furt calificat în dauna unui ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2013, 19:04
(9147 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Bărbat dispărut de la domiciliu

Polițiștii de Investigații Criminale au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 35 ani, a dispărut de la domiciliu. Din cercetările efectuate de polițiști, s-a stabilit că persoana dispărută ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2013, 19:00
(6154 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Hoți minori

Luni, 8 aprilie a.c., în urma activităților informativ-operative desfășurate de polițiști, au fost identificați doi minori de 12, respectiv 14 ani, din comuna Movilița. Minorii sînt suspectați de săvîrșirea ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2013, 18:59
(7292 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Movilița furt copii


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

9 Aprilie 2013, 18:08


anunț

Nick Touring SRL
achiziționează
ulei comestibil uzat
(ulei de mîncare ars)

la sediile din Slobozia,
str. Rovine, nr. 12 (spălătoria NickTouring)
Autogara Nick Touring (Piața Gării)

preț 2 lei/litru
Relații la telefon 0723/790.171
program de colectare 7,30-20,00

9 Aprilie 2013, 16:53


Căzănești: Hoți la grădiniță

Polițiștii efectuează cercetări față de doi tineri, de 16 și 18 ani, din orașul Căzănești, respectiv comuna Sfîntu Gheorghe, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt, suspecții, în ziua ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:17
(8091 vizualizări - 1 comentariu)


Bucu: A circulat cu un autoturism neînmatriculat

Vineri, 5 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat, pe raza localității Bucu, un bărbat, de 31 de ani, din Fetești, în timp ce conducea un autoturism avînd autorizația de circulație provizorie expirată ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:15
(7325 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 23 de aparate de jocuri mecanice, confiscate de polițiști

În perioada 4-5 aprilie 2013, efective de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, sub coordonarea Inspectoratului General al Poliției Române, au demarat acțiunea «Mecano» ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:13
(8082 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Ambasadorul Danemarcei s-a întîlnit cu autoritățile județene

Ambasadorul Regatului Danemarcei în România, Michael Sternberg, a întreprins o vizită oficială în județul Ialomița vineri, 5 aprilie. Evenimentul s-a desfășurat în cadrul Instituției Prefectului județului ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:12
(6241 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Artă în spatele gratiilor

Vineri, 5 aprilie 2013, deținuții Penitenciarului Slobozia și-au testat deprinderile artistice. Ei au fost protagoniștii unei piese de teatru, a cărei reprezentație s-a desfășurat în spatele gratiilor. ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:11
(8136 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Adolescenți cercetați de Poliție

Polițiștii din Fetești instrumentează un dosar privind comiterea infracțiunii de «furt calificat», faptă săvîrșită de 3 adolescenți cu vîrste cuprinse între 16 și 18 ani. Potrivit informațiilor oamenilor ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:10
(8158 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Țăndărei: Neatenția era să-l coste viața

Un bărbat de 47 de ani, din Țăndărei, a fost rănit, după ce a fost lovit de o mașină. Bărbatul a încercat să traverseze strada prin loc nepermis și fără să se asigure. Șoferul care l-a lovit pe pietonul ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:09
(7782 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prinși în timp ce încercau să fure o conductă

Doi bărbați, cu vîrste de 41 și 39 de ani, sînt cercetați sub acuzația «furt calificat», după ce au fost prinși de polițiștii din Fetești în timp ce încercau să fure o conductă aflată în incinta unei stații ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:07
(8441 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ultimele comentarii
Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...