Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga 2, Unirea Slobozia

Egal într-un amical cu Călărașiul

Săptămîna care a trecut a fost una plină de aventuri pentru Unirea Slobozia. Elevii lui Marin Dună s-au dus și s-au întors val-vîrtej din cantonamentul montan specific pregătirii de iarnă pentru echipele care nu au bani de Malaga sau Antalya. Finalul săptămînii a marcat o confruntare cu mai vechea noastră cunoștință din după-amiezile de vineri, Dunărea Călărași. Scorul a fost unul specific meciurilor de pregătirii. Să le luăm pe rînd...

Cantonament de o zi la Sinaia
«Fără gheață nu e viață!» era sloganul unui spot publicitar la un produs al cărui nume momentan ne scapă. În cazul... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 15:16 (5742 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

«Noi, doamnă doctor, când o să murim?»

«Noi, doamnă doctor, cînd o să murim?»

Miercuri, 13 februarie 2013, la orele 16,00, romanciera Ileana Vulpescu va lansa, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, o nouă carte. Cunoscută cititorilor pentru «Arta conversației», scrisă pe vremea comunismului și reeditată de mai multe ori în ultimii 20 de ani, Ileana Vulpescu a avut amabilitatea să ne acorde un interviu în avanpremieră...

Autoarea unei singure cărți
Ileana Vulpescu este un reper peste timp. Un timp care s-a scurs peste noi, s-a scurs peste scris... dar a lăsat-o neatinsă! O regăsim așa cum s-a lăsat cunoscută cîndva, într-o vreme în care în România... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 15:09 (17832 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Rapid Fetești, în cantonament la mare

Ocupantă a locului 8 în seria a II-a din Liga a III-a, Rapid Fetești a plecat pe 9 februarie 2013 într-un cantonament de 9 zile pe malul mării, la Eforie Nord. Pe lîngă antrenamentele fizice, echipa pregătită de Marius Munteanu și Gigel Stoica va susține și două partide amicale miercuri, 13 februarie, în compania lui Callatis și sîmbătă, 16 februarie, cu un adversar care nu a fost încă stabilit, cel mai probabil echipa din Agigea. Față de lotul din tur, acum nu se mai regăsesc în tricoul alb-vișiniu Robert Blăniță, plecat la FC Voluntari, Marian Dan, Erhan Eracai și frații Răzvan și Alexandru Țifrea, cărora li s-au reziliat contractele. Au venit în schimb fotbaliști fără nume sonore de la care... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2013, 14:56 (7408 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Secretarul general al județului, broker de asigurări pentru mașinile instituției

Oamenii președintelui Ciupercă sfidează legea

Secretarul general al județului, broker de asigurări pentru mașinile instituției

Adrian Ionescu, secretarul general al județului Ialomița, este broker de asigurări pentru autovehiculele Consiliului Județean Ialomița și ale instituțiilor subordonate acestora. Abuzînd de funcția pe care o deține, acesta se substituie serviciului de achiziții din cadrul instituției, recomandă firmele de asigurări «potrivite» și obține contracte de servicii pentru prietenii apropiați. Iar banii pentru aceste plata acestor... «fantezii» de înalt funcționar public sînt suportați de către bugetul județului Ialomița. Același buget pe care președintele Consiliului Județean, Silvian Ciupercă, se jură că îl gestionează «coerent și în interesul cetățenilor».

Omul de paie ude al președintelui Ciupercă... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2013, 08:09 (12032 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Potrivit datelor de la Registrul Comerțului

Mediul de afaceri din Ialomița, în moarte clinică

Mediul de afaceri din Ialomița se macină de la un an la altul. O confirmă raportul Oficiului Național al Registrului Comerțului cu privire la activitatea firmelor din Ialomița. Continuăm prin a fi codași în ceea ce privește numărul firmelor active și sîntem pe primele locuri în topul radierilor, suspendărilor și al societăților aflate în insolvență.

Firmele din Ialomița mor încet, dar sigur...
Rapoartele Oficiului Național al Registrului Comerțului referitoare la activitatea mediului de afaceri din Ialomița în anul precedent se aseamănă perfect cu cele din ultimii ani, care prezentau... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2013, 08:08 (4758 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, la raport

Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, la raport

Ofițerii din cadrul Serviciului Județean Anticorupție Ialomița și-au făcut public, în urmă cu o săptămînă, bilanțul activității întreprinse anul trecut. În 2012, lucrătorii anticorupție ialomițeni s-au concentrat pe desfășurarea activităților de prevenire și cele de cercetare penală...

86 de activități de prevenire
Pe linia de prevenire a actelor de corupție, ofițerii din cadrul Serviciului Județean Anticorupție au întreprins activități diverse. Cele mai importante dintre acestea au fost reprezentate de activitățile de instruire privind personalul încadrat în structurile de ordine... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2013, 08:05 (6436 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Piața Agroalimentară din Fetești a ajuns la DNA

Investiție de 1,6 milioane lei, sub lupa anchetatorilor

Piața Agroalimentară din Fetești a ajuns la DNA

Ideea reabilitării Pieței Agroalimentare din Fetești datează de pe vremea mandatului lui Radu Văcăruș, unul dintre cei mai longevivi primari ai orașului. Investiția a demarat însă abia în anul 2009, după primul an de mandat al administrației Catrinoiu. La mai puțin de un an însă, proiectul a fost sistat din cauza unor probleme tehnice. Acum, Piața Agroalimentară Fetești e funcțională de 3 luni. Dar povestea acestei investiții a intrat în atenția DNA și face obiectul unei anchete...

Ancheta DNA verifică legalitatea investiției
Investiția în modernizarea Pieței Agroalimentare din... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2013, 17:33 (13033 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Am învățat să învingem!

Handbal, CSM Unirea Slobozia Neptun Constanța 22-20 (12-9)

Am învățat să învingem!

Apelul făcut publicului slobozean înainte de meciul cu Neptun Constanța a dat roade. Duminică, la ora jocului, Sala Sportului mustea de oameni, iar locurile pe scaune s-au dovedit încă o data insuficiente. Fetele noastre apar în tricouri albastre tocmai la meciul cu reprezentanta Mării Negre... Jucăm cu liderul, sîntem la 3 puncte în spate și vrem să îi luăm locul. Prin urmare avem o singură variantă: victoria! Publicul fierbe, iar Liviu Paraschiv le trimite în teren pe Andreea Nica, Drăgan, Băeșu, Simion, Ștefan, Băcăoanu și Kanda. Din păcate, constănțencele lovesc primele. Greu de oprit, Ana-Maria Drăguț face 1-0. Ripostăm prin Băeșu, apoi Simion marchează de două ori, iar oaspetele văd că nu... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2013, 17:30 (8214 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga 2, Unirea Slobozia

Dună și-a urcat echipa la Sinaia

Unirea Slobozia s-a deplasat sîmbătă, 2 februarie 2013, la Modelu, pentru întîlnirea amicală cu brăilenii de la Conpet Cireșu. Unirea a învins cu 2-1 prin reușitele semnate de Mihalcea și Dumitru Gheorghe din penalty. Antrenorul Marin Dună a început cu: Oprea-Ibrian, Matei, Soare, Florea-Roșu, Macare, Ivașcă, Luca-Mihalcea, Viorel Gheorghe. Au mai jucat: Dobre, Baruch, Stan, Lorincz, Lazăr, Patrianca, Negrea, L. Mihai, Gheorghiu, D. Gheorghe. Luni, 4 februarie, uniriștii au plecat în zorii zilei către Sinaia acolo unde vor susține un program de pregătire centralizată pînă pe sîmbătă, 9 februarie. La întoarcere este programat un joc de pregătire cu Chindia Tîrgoviște.

Pantelie n-a mai vrut la Unirea... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2013, 17:27 (7956 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Librăria ONESTITĂȚII

Librăria ONESTITĂȚII

Săptămîna precedentă, filiala locală a Crucii Roții Ialomița a făcut public un proiect inedit. Sub titlul «Librăria ONESTITĂȚII», proiectul inițiat de oficialii instituției își propune să ofere burse de studii sau sprijin financiar pentru elevii aflați în dificultate. Ideea proiectului aparține lui Ion Avram, directorul Crucii Roșii Ialomița, însă la începutul viitorul an școlar, fiecare dintre noi s-ar putea lăuda că a ajutat pentru ca această inițiativă să capete concretețe...

Un sediu, un om, o idee... de milioane
Sediul Crucii Roșii e același de ani buni... Un cub anost de... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2013, 17:23 (6488 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga 3, Viitorul Axintele

Alb-verzii s-au cantonat la Moeciu

Viitorul Axintele a urcat la munte pentru a-și continua pregătirea de iarnă. Elevii lui Ion Nica se află în perioada 1-9 februarie 2013 la Moeciu, acolo unde va pune accent pe pregătirea fizică. Este foarte puțin probabil să apară meciuri amicale din cauza terenurilor înghețate. Conducerea ialomițenilor a renunțat la serviciile a 3 jucători: Alexandru Ilie, Dănuț Chiriță și Marius Ștefan. Au fost aduși Andrei Cristian (FC Argeș), Răzvan Tudor (CSM Rîmnicu Sărat), Sorin Bucă (Astra), Gabriel Badea (Balotești) și Simon Măzărache (Berceni). În continuare, rămîne nerezolvată problema celui de-al treilea portar după ce transferul lui Burdun a picat.

Lotul Viitorului în cantonamentul de la Moeciu... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2013, 17:21 (7085 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mama unei fetițe reclamă că medicul specialist ORL Alhrachi Hassan i-a cerut șpagă!

Prima anchetă DNA la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Mama unei fetițe reclamă că medicul specialist ORL Alhrachi Hassan i-a cerut șpagă!

De mai bine de 6 luni, procurorii DNA și cei ai Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița vizitează periodic Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru a aduna probe cu privire la o sesizare a unui act de corupție. Medicul ORL sirian Alhrachi Hassan este acuzat de mama unei fetițe că i-ar fi pretins 200 lei în schimbul unei consultații! Deși ancheta este încă în curs, șansele ca medicul să fie tras la răspundere sînt infime. Chiar dacă ar putea să-i demonstreze vinovăția doctorului sirian, acesta ar putea fi cu greu tras la răspundere. De două luni, el a renunțat să mai consulte pacienții Spitalului Slobozia. Se pare că locuiește la București și este pe punctul de a se întoarce definitiv în... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2013, 19:08 (33615 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Expur extinde gama de uleiuri alimentare prin preluarea parțială a mărcilor «Untdelemn de la Bunica» și «Olpo»

Expur extinde gama de uleiuri alimentare prin preluarea parțială a mărcilor «Untdelemn de la Bunica» și «Olpo»

Expur, filială a Grupului Sofiproteol, a semnat un acord cu Cargill cu privire la preluarea parțială de active incluzînd mărcile de ulei «Untdelemn de la Bunica» și «Olpo», precum și echipamentele industriale situate în localitatea Podari-Dolj...

Capacități de producție extinse la Slobozia
Potrivit unui comunicat de presă remis redacției, Expur își va mări capacitatea de procesare a semințelor oleaginoase, continuînd dezvoltarea unității de producție din Slobozia și asigurînd oportunități de valorificare a producției agricole locale. Preluarea mărcii «Untdelemn de la... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2013, 18:25 (22467 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistații social ofereau șpagă șefilor ADP Țăndărei în schimbul indemnizațiilor ilegale!

Caz de corupție în cadrul Serviciului Administrării Domeniului Public Țăndărei

Asistații social ofereau șpagă șefilor ADP Țăndărei în schimbul indemnizațiilor ilegale!

Procurorii Parchetului Ialomița și ofițerii DGA Ialomița cercetează un nou caz de corpuție. De data aceasta, ținta anchetatorilor este Serviciul Administrării Domeniului Public Țăndărei. În urmă cu o săptămînă, Daniel Cristea, angajat al Serviciului, a fost prins în flagrant în timp ce primea de la un asistat social 140 lei, sub formă de șpagă. Cercetările au scos la iveală faptul că angajatul pretindea sume de bani săracilor, în schimbul pontajului orelor de muncă prestate în folosul comunității. Aceiași anchetatori au suspiciuni cu privire la faptul că acest caz nu este izolat. Protejați de angajatul acuzat de «luare de mită», zeci de săraci cotizau lună de lună pentru a primi ilegal fondurile... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2013, 18:40 (35143 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Administrația Stoica nu este calificată pentru a conduce Slobozia!»

Ionașcu despre bugetul Sloboziei pe anul 2013

«Administrația Stoica nu este calificată pentru a conduce Slobozia!»

Alexandru Stoica, primarul municipiului Slobozia: «Ionașcu le-a început pe toate și n-a terminat nimic!»

La aproape 8 luni de la înmormîntarea sa politică, de dincolo de cripta mediatică în care a fost zidit, primarul Gabi Ionașcu se întoarce. Vă prezentăm, într-un interviu maraton, punctele de vedere ale fostului primar al Sloboziei cu privire la activitatea administrației Stoica. Concluzia, previzibilă de altfel, rămîne aceeași: «Administrația Stoica nu este calificată pentru a conduce Slobozia!».

O echipă de trădători, 300 mii de euro cheltuiți ilegal!
La 7 luni și jumătate de la alegeri, discursul fostului primar Gabi Ionașcu este unul calm, aproape resemnat. A avut timp să se gîndească la greșelile politice pe care le-a făcut, la oamenii care l-au trădat și, mai ales, la orașul pe care l-a lăsat în urmă... Nu are nevoie de nicio întrebare pentru a vorbi pentru că știe exact ce vrea să spună!... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2013, 18:29 (20442 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Nu voi pierde niciodată legătura cu teritoriul!»

Un primar în Parlamentul României

«Nu voi pierde niciodată legătura cu teritoriul!»

Marian Pavel este un new-entry în Parlamentul României. A fost ales cu 63% din voturile electoratului (31974 de alegători) din Colegiul 1 Senat și este cea mai strălucitoare steluță de pe epoleții de partid ai președintelui Ciupercă. Vă sfătuim însă să nu amintiți niciodată despre asta! Lui Marian Pavel nu-i place să i se spună că aparține altcuiva decît alegătorilor săi. De aceea și declară de cîte ori are ocazia: «Nu voi pierde niciodată legătura cu teritoriul!» (n. red.: aveți grijă să nu rîdeți...).

Un primar de Ialomița în Parlamentul României
Marian Pavel nu e primul primar... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2013, 18:25 (10402 vizualizări - 7 comentarii)

POLITICĂ

Brusli indecisul

Brusli indecisul

Pentru că toți colegii săi de organizație așteaptă un remake (și, în Slobozia, să tot fie vreo 3 mii!), revenim astăzi, la cererea cititorilor fideli, cu o poveste nou-nouță despre viața și avatarurile lui Brusli aka Ionuț Răileanu, consilier PSD și evazionist de mic litraj în timpul liber. Iar acelora care nu sînt interesați (muuult mai mulți, sîntem conștienți de asta...), le cerem scuze anticipat și promitem să revenim săptămîna viitoare cu un personaj mai consistent. Nu de alta, dar are și hîrtia de ziar limitele ei!

Furia lui Bruslică
După cum deja știți, săptămîna trecută... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2013, 18:23 (8921 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Scandal la discoteca din Stejaru, «stins» de mascați

Proaspăt înființată, noua discotecă din satul ialomițean Stejaru a fost, în noaptea de sîmbătă/duminică, 2/3 februarie a.c., locația unui scandal de proporții. Spiritele încinse au fost potolite doar de intervenția mascaților...
Motivul care a dus la izbucnirea acestui conflict pare desprins din telenovele. Se pare că un soț gelos a cărui soție a fost invitată la dans de către un alt bărbat a fost cel care a sărit la harță... El i-a cerut socoteală celui care a avut îndrăzneala de a-i invita consoarta pe ringul de dans, iar asupra sa s-ar fi năpustit o ploaie de pumni și picioare. Panicați din cauza scandalului, clienții localului au sunat la 112. La fața locului s-a deplasat un echipaj... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2013, 18:20 (13016 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Amonil vs Slobozia, un război juridic vechi de 8 ani

De aproape 7 ani, municipalitatea și SC Amonil își dispută ceea ce, cîndva, denumeam generic «averea întregului popor». Concret, este vorba despre conducta de aducțiune a apei și instalațiile aferente procesului de obținere a agentului termic. Procesul a fost demarat în 2006 și are ca termen scadent data de 19 iunie 2013, la Înalta Curte de Casație și Justiție. În cazul în care municipalitatea locală va avea cîștig de cauză, datoriile istorice ale Sloboziei către Amonil ar putea dispărea! Surse juridice apropiate procesului susțin că verdictul din vară are toate șansele să fie pronunțat în favoarea municipalității slobozene...

Procesul anului în Ialomița... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 18:06 (7160 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Din toamnă vom avea 127 de clase pregătitoare!»

Inspectoratul Școlar Ialomița vrea «clasa 0»

«Din toamnă vom avea 127 de clase pregătitoare!»

La sfîrșitul săptămînii precedente, mai exact sîmbătă, 26 ianuarie a.c., Slobozia a fost gazda Conferinței Naționale «Clasa pregătitoare, de la deziderat la realizare». Invitați special a fost noul ministru al Educației, Remus Pricopie, precum și secretarul de stat Stelian Fedorca. Aceștia s-au alăturat delegaților veniți din Argeș, Prahova, Vîlcea sau Călărași pentru a discuta despre oportunitatea menținerii clasei pregătitoare. În afară de plusul de capital adus imaginii proaspătului ministru și a secretarului său, întîlnirea a fost ambiguă. Puțini dintre cei prezenți s-au lămurit dacă în noul an școlar clasa pregătitoare va mai exista sau nu... Cu toate acestea, reacția Inspectoratului Școlar... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2013, 11:06 (8270 vizualizări - 10 comentarii)

28 Iun 2026
259 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Angajații «bolnavi», urmăriți de Ministerul Sănătății și Poliție

Guvernul a modificat legislația în privința acordării de concedii medicale, prin introducerea unor reglementări care vor da posibilitatea unei verificări mai eficiente a modului de acordare a acestora, ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 10:18
(27903 vizualizări - 0 comentarii)


Gropile din șosele fac victime: Accident la ieșire din Slobozia Nouă

Unul după altul, craterele fac drumurile județene aproape impracticabile, iar traseele de parcurs adevărate coșmaruri pentru șoferi. Iar asta nu este tot. Gropile din carosabilul ialomițean fac și victime ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:36
(18872 vizualizări - 0 comentarii)


«Zărzărică, zărzărea», la a XVIII-a ediție

«Zărzărică, zărzărea», la a XVIII-a ediție

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița organizează vineri, 16 aprilie 2010, faza locală a celei de-a XVIII-a ediții a Festivalului județean de folclor «Zărzărică ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:33
(30561 vizualizări - 0 comentarii)


Pietonii, în atenția polițiștilor

Începînd de astăzi, 14 aprilie a.c., polițiștii rutieri acționează pe șoselele din municipiul Slobozia pentru a verifica modul în care sînt respectate dispozițiile legale referitoare la acordarea priorității ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:23
(24260 vizualizări - 0 comentarii)


Focuri de armă pentru prinderea unui «șofer» fără permis

În cursul nopții de marți spre miercuri, respectiv 13 spre 14 aprilie, un agent din cadrul Biroului Rutier al Poliției Municipiului Fetești a folosit armamentul din dotare pentru prinderea unui conducător ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:18
(19137 vizualizări - 0 comentarii)


Transport ilegal de animale

Marți, 13 aprilie, în jurul orei 18,00, un echipaj din cadrul Biroului Rutier Slobozia a oprit, pe șoseaua Amara, un autovehicul în care se aflau 3 pasageri. Procedînd la legitimarea ocupanților mașinii ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:18
(31994 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea «Autoturisme cu defecțiuni tehnice, afară de pe șosele!» continuă

Marți, 13 aprilie a.c., în intervalul orar 10,00-14,00, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Fetești în colaborare cu lucrătorii Registrului Auto Român Ialomița au continuat acțiunea demarată ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:15
(29819 vizualizări - 1 comentariu)


Pietonii ce traversează neregulamentar, sancționați

Poliția Rutieră a derulat, în ultimele 48 de ore, acțiuni ce au avut drept scop conștientizarea participanților la trafic cu privire la riscul pe care-l reprezintă abaterile de la normele rutiere în vigoare ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:12
(27838 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Focul i-a ars casa

Reviga: Focul i-a ars casa

În această dimineață, miercuri, 14 aprilie, flăcările unui incendiu au mistuit casa unei femei din comuna Reviga. Incendiul a fost semnalat pompierilor, însă pînă la sosirea acestora focul cuprinsese întreaga ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:09
(33459 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 20:01
(22279 vizualizări - 0 comentarii)


TE DEUM LAUDAMUS, concurs inițiat de Protoieria Urziceni

TE DEUM LAUDAMUS, concurs inițiat de Protoieria Urziceni

Luni, 12 aprilie 2010, Protoieria Urziceni, în colaborare cu World Vision România, au organizat concursul «Te Deum Laudamus». Evenimentul a devenit o tradiție în Protoieria Urziceni, anul acesta organizîndu ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 19:00
(29360 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:45
(19276 vizualizări - 0 comentarii)


Minori cercetați pentru furt calificat

În dimineața zilei de luni, 12 aprilie, un slobozean a sesizat Poliția Orașului Căzănești despre faptul că persoane necunoscute au pătruns într-un garaj situat în curtea unei locuințe pe care o deține în ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:20
(18294 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturisme cu defecțiuni tehnice, scoase din circulație

La începutul săptămînii, luni, 12 aprilie în intervalul orar 10,00-13,00, polițiști din cadrul Biroului Rutier Fetești în colaborare cu lucrătorii Registrului Auto Român Ialomița au organizat și desfășurat ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:20
(21285 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar penal pentru deținerea de substanțe toxice

În baza unui plan național de acțiune pentru prevenirea, identificarea și sancționarea faptelor de natură penală și contravențională la regimul produselor de protecție a plantelor, în cursul zilei de luni ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:18
(33595 vizualizări - 0 comentarii)


Prinși în flagrant după ce au furat 120 metri de cablu

Trei bărbați, doi din orașul Fierbinți-Tîrg și unul din comuna Moara Vlăsiei, județul Ilfov, au fost reținuți pe bază de ordonanță pentru 24 de ore și încarcerați luni, 12 aprilie a.c., în arestul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:17
(18011 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Amenința că se aruncă de pe un stîlp de electricitate

Un tînăr de 21 de ani, din comuna Săveni, a pus pe jar pompierii din Țăndărei după ce s-a cocoțat pe un stîlp de electricitate, amenințînd că se va sinucide. Evident, toată tărășenia s-a petrecut după ce ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:11
(16494 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă disponibile în Italia

Agentia Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că, la această dată, prin intermediul rețelei EURES, se fac înscrieri pentru locuri de muncă în Italia, în ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:35
(21701 vizualizări - 0 comentarii)


Neatenția unui pieton, cauza accidentului

Duminică, 11 aprilie a.c., în jurul orei 11.00, Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată prin Serviciul Național Unic Apel Urgență 112, despre faptul că în localitatea Gîrbovi a avut loc un accident ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:25
(23916 vizualizări - 0 comentarii)


Patru copii din Căzănești, autorii unui furt

În dimineața zilei de sîmbătă, 10 aprilie a.c., în jurul orei 9.00, Poliția Orașului Căzănești a fost sesizată de un localnic, în vîrstă de 68 de ani, despre faptul că în cursul nopții, persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:24
(20059 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii rutieri, permanent pe arterele din județ

Acțiunile polițiștilor rutieri din ultimele 48 de ore au urmărit depistarea și sancționarea celor care nu respectă regulile de circulație, cît și asigurarea unui trafic fluent.
Cu ocazia acțiunilor au ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:23
(18343 vizualizări - 0 comentarii)


Fura calea ferată

Duminică, 11 aprilie a.c., în jurul orei 19.00, lucrătorii Postului de Poliție Transporturi Feroviare au fost sesizați de personalul de serviciu în stația Urziceni, cu privire la faptul că aparatul de comandă ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:23
(22217 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune în sistem integrat

Sîmbătă, 10 aprilie a.c., în intervalul orar 23.00-3.00, polițiști din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, împreună cu agenți din cadrul Postului de Poliție Gheorghe-Doja și lucrători ai Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:22
(20096 vizualizări - 0 comentarii)


Și-a incendiat autoturismul

Sîmbătă, 10 aprilie a.c., în jurul orei 1.00, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că un bărbat, de 32 de ani, din municipiu, după ce a achiziționat un autoturism înmatriculat în Spania, l-a incendiat ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:22
(22383 vizualizări - 1 comentariu)


Suspect de furt, identificat

Duminică, 11 aprilie a.c., în jurul orei 18.00, agenții Postului de Poliție Grindu, au fost sesizați de un bărbat, de 59 de ani, din comuna Movilița, agent de pază la o stație de apă din localitate, despre ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:21
(20065 vizualizări - 0 comentarii)


«Mascați» la Grindu

Duminică, 11 aprilie a.c., în jurul prînzului, agenții Postului de Poliție Grindu aflați în serviciul de patrulare pe raza comunei au solicitat sprijinul Poliției Municipiului Urziceni pentru aplanarea ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:06
(21065 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Fierbinți-Tîrg, intervenții SMURD la Ciocîrlia și Ion Roată, animale împotmolite la Țăndărei

Incendii, salvări de animale, urgențe medicale sînt doar cîteva dintre evenimentele finalului de săptămînă ce au necesitat intervenția de urgență a pompierilor ialomițeni.
Duminică, 11 aprilie a.c., ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:00
(19010 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea «Alege viața»

Direcția Rutieră din cadrul IGPR a desfășurat vineri, 9 aprilie, între orele 10.00 și 20.00, o acțiune la nivel național pentru combaterea vitezei excesive și a altor abateri grave ce pun în pericol siguranța ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2010, 07:09
(21266 vizualizări - 0 comentarii)


Mesaj de condoleanțe al premierului Emil Boc

Primul-ministru Emil Boc a transmis un mesaj de condoleanțe omologului său polonez Donald Tusk, pentru a-și exprima regretul față de tragicul accident în care și-au pierdut viața Președintele Poloniei, ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2010, 17:11
(20649 vizualizări - 0 comentarii)


Trei copii, hoți de biciclete

În cadrul acțiunii executate de polițiștii din Fetești, pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor de furt, au fost depistate mai multe persoane, suspecte de comiterea unor astfel de fapte.
Așadar ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2010, 13:42
(20453 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...