Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Înfrângere pe teren propriu

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia-CSM Galați 18-23

Înfrângere pe teren propriu

bonus: O nouă victorie a Junioarelor 3

Primul meci din returul Diviziei A la handbal feminin i-a adus Unirii Slobozia și prima înfrângere. Elevele profesorului Ion Ivan au întâlnit sâmbătă, 14 decembrie 2024, la Slo­bozia, CSM Galați, unul dintre cei mai puternici adversari ai echipei noastre. Gălățencele le-au învins pe handbalistele din Slobozia cu scorul de 23-18.

 

Un meci dificil Primul meci al CSM Unirea Slobozia în returul campionatului Diviziei A la handbal feminin s-a disputat în Sala «Andreea Nica» din Slobozia, adversarele handbalistelor noastre... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2024, 11:25 (3396 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

«Cupa Crăciunului» la Bazinul de Înot din Slobozia

«Cupa Crăciunului» la Bazinul de Înot din Slobozia

Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia a organizat la finele săptămânii precedente, «Cupa Crăciunului», în cadrul Bazinului de Înot pe care îl are în administrare. La linia de start s-au aliniat peste 140 de copii și adolescenți. Cele mai bune rezultate au fost premiate cu diplome, cupe și medalii.

 

Competiție de înot Bazinul de Înot din Slobozia, aflat în admi­nistrarea Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobo­zia, a devenit neîncăpător la finalul săptămânii precedente datorită competiției denumită... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2024, 10:10 (6031 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Poveste de Crăciun la Gârbovi

Poveste de Crăciun la Gârbovi

În 2016, nea Grigore Popa, de la PSD, câștiga un ultim mandat de primar al comunei Gârbovi. Căci, în 2020, începea dinastia celuilalt Popa, Vasile Popa, de la USR. Un primar tânăr, poate prea tânăr, dornic de afirmare administrativă și politică. În 2024, la Alegerile din 9 iunie, și-a câștigat un nou mandat, gârbovenii apreciind suflul de om nou și tânăr, realegându-l în fruntea Primăriei. Dar, căci există și un dar, cât e consi­derat un om nou în viața administrativo-politică a unei comunități? Răspunsul îl găsim, de regulă, în realitățile Alegerilor Locale de după 1990, când după... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2024, 12:20 (13834 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Fonduri CNI pentru un nou sediu al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița

Fonduri CNI pentru un nou sediu al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița

În cadrul ultimei ședințe a Guvernului României, Executivul a decis preluarea în domeniul public al Statului a unei supra­fețe de teren aflată în curtea interioară a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Pe această supra­față se va construi viitorul sediu administrativ al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. Reprezentanții Guvernului României au decis ca sursa de finanțare pentru acest obiectiv de investiții să fie Compania Națională de Investiții. De altfel, reprezentanții SJA Ialomița au făcut demersuri către CNI pentru obținerea banilor.

 

Ambulanța Ialomița, lăsată fără sediu... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2024, 07:55 (17409 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Podul Pietonal din Slobozia, monumentul care spune istoria orașului

Podul Pietonal din Slobozia, monumentul care spune istoria orașului

Podul pietonal peste râul Ialomița din Slobozia, care face legătura dintre zona de blocuri a Sloboziei și Cartierul Bora, este străbătut zilnic de sute de pași. Puțini dintre trecătorii care îl traversează știu despre istoria sa de aproape un secol datorită căreia își merită un loc pe lista monumentelor istorice din județ. Demersuri s-au făcut în acest sens, dar o opinie oficială din partea Ministerului Culturii nu a ajuns la Slobozia niciodată...

 

Un pod, o poveste Podul pietonal care leagă Cartierul Bora de zona de blocuri a Sloboziei a fost construit... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2024, 10:40 (27477 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«UE vrea să revoluționeze traficul aerian prin integrarea dronelor și cu turnuri de control virtuale!»

Europarlamentarul PSD Ștefan Mușoiu

«UE vrea să revoluționeze traficul aerian prin integrarea dronelor și cu turnuri de control virtuale!»

Europarlamentarul PSD Ștefan Mușoiu anunță că Uniunea Europeană continuă să investească în proiecte inovatoare privind îmbunătățirea traficului aerian, dar și să implementeze noi reglementări necesare evoluției din acest domeniu, chiar dacă unele dintre acestea încă pot părea de domeniul Science Fiction. «Este nevoie de adaptare la toate noile tipuri de provocări apărute o dată cu inovațiile tehnologice din domeniul aviatic. Dacă pentru unii încă sună a scenariu SF integrarea dronelor în spațiul aerian comunitar, acest lucru se profilează drept urgent deja. Este adevărat că până acum s-a vorbit mai mult despre dronele folosite în războaie, dar... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2024, 14:05 (2175 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urziceni: Arestat preventiv pentru că și-a agresat concubina

Urziceni: Arestat preventiv pentru că și-a agresat concubina

Luni, 2 decembrie 2024, judecătorii din cadrul Tribunalului Ialomița au admis cererea de arestare preventivă a procurorilor Parche­tului Județean Ialomița, într-un caz de «tentativă la omor asupra unui membru al familiei». Autorul este un bărbat de 39 de ani, din Urziceni, care și-a lovit cu cuțitul, în zona feței, concubina. Victima se află acum sub supraveghere medicală.

 

I-a pus viața în pericol Potrivit datelor oficiale, bărbatul de 39 de ani a consumat foarte mult alcool, moment în care a iscat un conflict spontan cu iubita sa. Femeia... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2024, 09:20 (1755 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița a colectat, prin SGR, peste 2300 tone de ambalaje reciclabile

Ialomița a colectat, prin SGR, peste 2300 tone de ambalaje reciclabile

Sistemul de Garanție Returnare (SGR) a împlinit un an de la momentul în care a fost implementat. Scopul său a fost acela de a crește cantitatea de deșeuri reciclabile, la nivel național. În Ialomița, datele administratorului SGR arată că în această perioadă au fost reciclate peste 2300 tone de ambalaje. La rândul lor, adminis­trațiile locale au obligația de a crea facilități cetățenilor pentru a depozita deșeurile reciclabile. Statistica Gărzii de Mediu Ialomița arată că primăriile din județul nostru sunt departe de a îndeplini planul de reciclare. Nu puține au fost și cazurile în care, pentru nepăsarea afișată față de reciclare, s-au aplicat sancțiuni... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2024, 12:05 (1988 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tot mai puțini magistrați în judecătoriile ialomițene

Semnal de alarmă al CSM

Tot mai puțini magistrați în judecătoriile ialomițene

O situație care trenează de mult timp în județul Ialomița, respectiv numărul tot mai redus de judecători, este pentru prima dată expusă public de Consiliul Superior al Magistraturii. Mai exact de un membru al CSM, judecătorul Alin Ene. Magistratul plasează judecătoriile din Ialomița pe primele locuri în topul celor mai afectate instanțe din cauza lipsei resursei umane.

 

Judecătorii fără judecători La nivelul județului Ialomița funcționează 3 judecătorii. Este vorba despre Judecătoriile Fetești, Slobozia și Urziceni. Aceste instanțe reprezintă locuri de tranzit pentru... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2024, 07:50 (9744 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețeaua de gaze naturale a localităților Fetești și Stelnica a primit finanțare

Rețeaua de gaze naturale a localităților Fetești și Stelnica a primit finanțare

La începutul acestei săptămâni, reprezentanții administrațiilor locale din Fetești și Stelnica au semnat, la sediul Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, contractele de finanțare pentru realizarea rețelei publice de gaze. Cele două localități au semnat un contract de colaborare în acest sens încă din anul 2022, fiind creată «Asociația de Dezvoltare Interco­munitară Fetești-Stelnica», entitate prin intermediul căreia să fie atrase fondurile necesare realizării investiției. Estimativ, proiectul celor două loca­lități depășește 135 milioane de lei. «Asociația de Dezvoltare Interco­mu­nitară Fetești-Stelnica»... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2024, 11:55 (13312 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Canalizarea vacumatică» de la Slobozia Nouă, în teste

Investiție de 5 milioane de lei

«Canalizarea vacumatică» de la Slobozia Nouă, în teste

Povestea parcă «fără sfârșit» a canalizării din Cartierul Slobozia Nouă se pierde undeva în negura timpurilor, prin 2009. Ulterior, fiecare primar al municipiului reședință de județ a încercat să finalizeze lucrările demarate, chiar dacă au fost recepții parțiale și multe milioane de lei alocate investiției. În prezent, ultimele alocări financiare pentru acest proiect vor permite ca în scurt timp să se efectueze primele teste.

 

Soluție nouă pentru canalizarea din Slobozia Nouă De la începutul anului 2021 au fost demarate procedurile... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2024, 08:05 (2598 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a aprobat «executarea» patrimoniului Drumuri și Poduri SA

Consiliul Județean Ialomița a aprobat «executarea» patrimoniului Drumuri și Poduri SA

Respins inițial, proiectul privind «executarea» patrimoniului «defunctei» Dru­muri și Poduri SA Ialomița a fost aprobat luni, 9 decembrie 2024, în cadrul unei șe­dințe extraordinare a Consi­liului Județean Ialomița.

 

Decizie a consilierilor județeni Luni, 9 decembrie 2024, consilierii județeni s-au reunit în cadrul unei ședințe extraordinare, pe ordinea de zi fiind supuse aprobării 4 proiecte de hotărâri. Unul dintre acestea, «aprobarea participării Județului Ialomița la procedura de vânzare directă organizată de... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2024, 16:20 (16596 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

15 mii tone de deșeuri, «abandonate» pe platforma fostei fabrici de zahăr din Urziceni

15 mii tone de deșeuri, «abandonate» pe platforma fostei fabrici de zahăr din Urziceni

Curtea fostei fabrici de zahăr din Urziceni s-a transformat într-un adevărat dezastru ecologic, după ce peste 15 mii tone de deșeuri, în special din plastic, au fost depozitate aici cu scopul de a fi eliminate. Firma care deține platforma de depozitare se numește Green Core Renewables și a încheiat contracte cu operatorii de salubritate, promițându-le că va distruge deșeurile. În realitate, procesul de tratare nu s-a desfă­șurat, gunoaiele fiind lăsate, pur și simplu, pe platformă. Autori­tățile locale din Urziceni au se­sizat Garda de Mediu Ialomița, instituție care a făcut mai multe controale. «Vom face și o plângere penală!» a transmis... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2024, 14:20 (6312 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

«Pansament» cu spectacol

Fotbal, SuperLiga, UTA Arad-Unirea Slobozia 3-4

«Pansament» cu spectacol

«Victoria asta a venit ca un pansament...» declara tehnicianul Unirii Slobozia, Adrian Mihalcea, la finalul unui meci nebun cu UTA Arad desfășurat sâmbătă, 8 decembrie 2024. Partida a adunat 7 goluri, reușite frumoase, răsturnări spectaculoase și mulți nervi de ambele părți. Unirea venea la Arad după o serie de 3 eșecuri consecutive, pierzând «acasă» la Clinceni cu Farul (0-1), în deplasare cu FCSB (3-0) și din nou pe teren «propriu» încasând la ultima fază un 1-2 cu Hermannstadt. «La cum suntem noi și la ce prestăm, avem prea multe puncte. Nu avem nici lot, nici cele mai bune condiții...» adăuga același Adrian Mihalcea... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2024, 12:20 (1760 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

CSM Unirea Slobozia a pierdut în meciurile de pregătire

Handbal, CSM Târgu Jiu-CSM Unirea Slobozia 39-26/39-28

CSM Unirea Slobozia a pierdut în meciurile de pregătire

bonus: Junioarele 3, liderele Seriei C

Pe lângă antrenamentele fizice efectuate la baza sportivă a Clu­bului Sportiv Municipal Unirea Slobozia pentru debutul returului campionatului Diviziei A la handbal feminin, elevele profesorului Ion Ivan au disputat și două meciuri de pregătire. Partidele s-au disputat la Târgu Jiu, în perioada 5-7 decembrie 2024, jucătoarele noastre confruntându-se cu CSM Târgu Jiu, echipă care evoluează în Liga Florilor. Experiența handbalistelor din Târgu Jiu și-a spus cuvântul, învingându-le pe sportivele din Slobozia în ambele meciuri pe care le-au disputat.

 

S-au întors acasă fără nicio victorie... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2024, 10:05 (6377 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Memorialul «Nicolae Mihăilescu», la ediția a XIII-a

Scrimă

Memorialul «Nicolae Mihăilescu», la ediția a XIII-a

În acest sfârșit de săptămână, Sala Sporturilor «Andreea Nica» din Slobozia a găzduit a XIII-a ediție a Memorialului «Nicolae Mihăilescu», competiție dedicată celui care a pus bazele scrimei în Slobozia. Această întrecere sportivă reprezintă una dintre cele mai importante întreceri dedicate tinerelor speranțe ale sabiei românești.

 

Rareș Negoiță, pe prima poziție a podiumului Printre scrimerii ialomițeni care s-au aliniat la linia de start a acestei întreceri s-a numărat și sa­brerul Rareș Negoiță, legitimat... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2024, 08:50 (3278 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Gigi Manea și Alexandru Dinu, «excluși» din PNL Ialomița

Gigi Manea și Alexandru Dinu, «excluși» din PNL Ialomița

Miercuri, 4 decembrie a.c., noul Birou Permanent Județean al PNL Ialomița s-a întrunit într-o nouă ședință. Pe lângă analizarea rezultatelor obținute de liberali la Alegerile Parlamentare din 1 decembrie 2024, pe ordinea de zi a ședinței a figurat și un proiect privind anumite «exclu­deri» din PNL Ialomița. Astfel, proaspătul «reales» (după ce s-a autopropus!) în funcția de viceprimar al Sloboziei, Gigi Manea, a fost «exclus» din cadrul Organizației PNL Ialomița, alături de acesta fiind înlăturat și fostul vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița din mandatul 2020-2024, Alexandru Dinu. De asemenea, au mai fost câ... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2024, 08:15 (5466 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Fost polițist din Urziceni, demis din funcție pentru că a picat testul «anti-șpagă»

Fost polițist din Urziceni, demis din funcție pentru că a picat testul «anti-șpagă»

Vizat alături de patru colegi de o anchetă privind fapte de corupție, un fost polițist din Urziceni a fost trimis în judecată sub acuzația de «fals intelectual», după ce a încercat să falsifice un proces-verbal prin care ar fi trebuit să suspende dreptul de a conduce unui șofer certat cu regulile de circulație. Mai mult, fostul om al legii a picat și testul «anti-șpagă», efectuat la solicitarea ofițerilor din cadrul Serviciului Județean Anticorupție Ialomița. În prezent, acesta a fost demis din funcție.

 

Probele, contestate În momentul... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2024, 12:20 (12692 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Ritm accentuat de îmbătrânire a Ialomiței

Ritm accentuat de îmbătrânire a Ialomiței

Potrivit datelor Direcției Ju­dețene de Statistică Ialomița, ritmul de îmbătrânire a populației Ialomiței se menține în conti­nuare ridicat, totul pe fondul natalității scăzute. Media de vârstă a cetățenilor din județ este cuprinsă între 50 și 59 de ani, conform datelor oficiale.

 

Statistică îngrijorătoare Datele Direcției Județene de Statistică Ialomița arată că, la 1 iulie 2024, numărul locuitorilor județului a fost de 250816 de persoane. Cei mai mulți locuitori ai Ialomiței, din punct de vedere al vârstelor, au fost cuprinși... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2024, 08:20 (4675 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Diagnostice precise cu ajutorul ecografiei multiparametrice

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Diagnostice precise cu ajutorul ecografiei multiparametrice

Ecografia multiparametrică este cea mai nouă metodă de diagnostic prin care se utilizează principiile ecografului. La nivelul județului Ialomița un singur medic a dobândit competențele necesare pentru a putea realiza astfel de investigații. Este vorba despre medicul chirurg Tudor Tuhari, din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Recent, acesta a participat la un curs de perfecționare organizat la Cluj Napoca, susținut de renumitul profesor dr Radu Badea.

 

Beneficiile ecografiei multiparametrice La momentul apariției sale, ecograful a revoluționat lumea medicală... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2024, 10:15 (8611 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor sanitare

În ultimele 24 de ore, polițiști ialomițeni au desfășurat noi acțiuni de verificare a respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă în zone aglomerate, centre și societăți comerciale, piețe ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2022, 15:10
(2466 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Depunerea cererilor de rambursare pentru motorina aferentă ultimului trimestru din 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că, până la data de 31 ianuarie 2022 inclusiv, se depun Cererile de plată care vizează rambursarea ajutorului ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2022, 14:50
(11409 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Băut la volan, a refuzat prelevarea probelor de sînge

Marți, 4 ianuarie a.c., în jurul orelor 20,00, polițiștii din cadrul Secției 2 Poliție Rurală Grivița, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza localității Traian, au oprit pentru control un autoturism ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2022, 17:20
(7918 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor sanitare

Activitățile pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus continuă. Peste  90 de polițiști, împreună cu jandarmi, polițiști locali și pompieri au acționat, în ultimele 24 de ore, pentru verificarea ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2022, 17:10
(2011 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,24%, rata șomajului în luna noiembrie 2021

La sfârșitul lunii noiembrie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3954 șomeri (din care 1788 femei), rata șomajului fiind de 4,24%, cu 0,28 puncte ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2022, 16:25
(4893 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 33 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 5 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19645, fiind înregistrate 33 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2022, 16:10
(12795 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termene limită pentru depunerea declarațiilor fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2022, 17:00
(9844 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au legitimat 524 de persoane și au verificat 201 obiective de interes, din care 17 societăți comerciale/persoane fizice autorizate. Pentru neregulile descoperite ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2022, 16:00
(2030 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 19 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 4 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19612, fiind înregistrate 19 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2022, 15:20
(6195 vizualizări - 0 comentarii)


Ordine de protecție provizorii emise de polițiștii ialomițeni: Un bărbat din Grivița și-a înjunghiat soția, o femeie din Fetești a fost agresată de concubin!

Polițiștii ialomițeni au emis în ultimele 48 de ore două ordine de protecție provizorii, pe numele a doi bărbați de 44 și 52 de ani. În primul caz, sâmbătă, 1 ianuarie 2022, în jurul orelor 15,30, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2022, 17:15
(7562 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

În prima zi a anului 2022, în jurul orelor 14,30, polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești, în timp ce efectuau activități de verificare și control pe raza localității Valea Ciorii, au ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2022, 17:05
(2588 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

În perioada 1-2 ianuarie 2022, polițiștii ialomițeni au fost angrenați în activități de menținere a unui climat de ordine și siguranță publică și pentru verificare respectării măsurilor pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2022, 16:50
(4149 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 3 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19593, fiind înregistrate 7 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2022, 16:10
(2907 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 2 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19586, fiind înregistrate 8 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

2 Ianuarie 2022, 16:05
(2753 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 10 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 1 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19578, fiind înregistrate 10 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

1 Ianuarie 2022, 16:05
(6697 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: S-au răsturnat cu mașina în șanț

Alexeni: S-au răsturnat cu mașina în șanț

Un grav accident rutier s-a produs vineri, 31 decembrie 2021, în localitatea Alexeni. Este vorba despre un autoturism care s-a răsturnat în afara părții carosabile, într-un șanț. Au intervenit pompierii ...[citește_toată_știrea]

31 Decembrie 2021, 19:20
(4694 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 31 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19568, fiind înregistrate 14 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

31 Decembrie 2021, 15:30
(2563 vizualizări - 0 comentarii)


Posibil drogat, la volan pe străzile Sloboziei. Avea și permisul suspendat!

Joi, 30 decembrie a.c., în jurul orelor 19,30, polițiștii rutieri din Slobozia au oprit în trafic, pentru control, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 26 de ani, din Slobozia. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

31 Decembrie 2021, 13:35
(5314 vizualizări - 1 comentariu)


Percheziții la Urziceni

Percheziții la Urziceni

Peste 1600 de articole pirotehnice și 1500 de suluri de material textil deținute ilegal au fost descoperite joi, 30 decembrie a.c., de polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni în urma a 3 percheziții ...[citește_toată_știrea]

31 Decembrie 2021, 13:20
(3023 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Moldoveni

Incendiu la o casă din Moldoveni

Joi, 30 decembrie a.c., în jurul orei 12,00, pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o casă din comuna Moldoveni. Trei echipaje de pompieri cu două ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2021, 17:10
(3315 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 30 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19554, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2021, 15:40
(4484 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Drăgoești, reținut pentru «omor». Și-ar fi ucis concubina de 16 ani!

Polițiștii ialomițeni, sub coordonarea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, au reținut noaptea trecută, miercuri spre joi, 29/30 decembrie a.c., un bărbat în vârstă de 3 ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2021, 13:35
(7526 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemn de stejar, confiscat de polițiști

Miercuri, 29 decembrie a.c., pe DJ201, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni au depistat în trafic un bărbat, de 54 de ani, din Borănești, în timp ce transporta cu o autoutilitară ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2021, 13:20
(4189 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 10 persoane, amendate pentru nerespectarea carantinei/izolării

10 persoane care au încălcat măsura carantinării la domiciliu au fost depistate și sancționate de polițiști și 6 amenzi au fost aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție individuală. Este bilanțul ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2021, 13:10
(7907 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 29 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19548, fiind înregistrate 6 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2021, 15:15
(1711 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, percheziții la Găneasa-Ilfov: Au fost confiscate peste 220 kg de articole pirotehnice!

Polițiștii ialomițeni, percheziții la Găneasa-Ilfov: Au fost confiscate peste 220 kg de articole pirotehnice!

La primele ore ale dimineții de miercuri, 29 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au descins pe raza comunei Găneasa, la locuințele unor persoane suspecte de operațiuni cu articole pirotehnice fără drept ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2021, 11:50
(4516 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 28 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19542, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 15:20
(2015 vizualizări - 1 comentariu)


Un tânăr din Marsilieni s-a răsturnat cu mașina. Era beat la volan!

Un tânăr din Marsilieni s-a răsturnat cu mașina. Era beat la volan!

În dimineața zilei de marți, 28 decembrie a.c., la ora 2,30, pe DJ201s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat, în ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 14:15
(5430 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

În 24 ultimele de ore, polițiștii secțiilor de poliție rurale, dar și cei ai structurilor județene au organizat și desfășurat acțiuni pentru verificarea respectării normelor legale impuse pe perioada Stării ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 13:30
(2096 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Cu mașina în șanț după ce s-a urcat băut la volan

Luni, 27 decembrie a.c., în jurul oreilor 14,00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 cu privire la faptul că pe DN3B, în centrul comunei Făcăeni, un autoturism a intrat în șanț. La fața locului polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 13:20
(2637 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...