Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Administrațiile locale au emis peste 1500 de acte ilegale!

Stare de legalitate «zero» în administrația ialomițeană

Administrațiile locale au emis peste 1500 de acte ilegale!

Activitatea de control a Prefecturii Ialomița asupra actelor administrative emise de autoritățile locale în anul 2011 scoate la iveală amănunte uluitoare. Peste 1000 de documente emise de primăriile ialomițene sînt considerare ilegale. Tot în 2011, pe rolul instanțelor de contencios administrativ au fost înregistrate 38 de dosare noi, ce vizează deficiențe înregistrate de administrațiile din județ...

Număr record de documente ilegale
Prefectura Ialomița a efectuat un control amănunțit în bibliografia administrațiilor locale. Reprezentanții instituției au verificat toate actele... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2012, 13:56 (6979 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Slobozia, încălzit doar 6 ore pe zi!

Congelatorul din saloane...

Spitalul Slobozia, încălzit doar 6 ore pe zi!

Frigul de afară s-a instalat și în saloanele Spitalului Județean de Urgență Slobozia! Cea mai mare unitate medicală din județul Ialomița este încălzită doar 6 ore pe zi... Totul din cauza centralei termice, vechi de aproape 40 de ani, care nu poate oferi un confort termic sporit.  Pentru a nu deveni blocuri de gheață, bolnavii sînt sfătuiți să-și aducă de acasă cîte o aerotermă...

Încălzire cu program
După trei ani de muncă asiduă, în primăvara acestui an, mai exact la sfîrșitul lunii aprilie, eforturile administrației județene de a consolida structura Spitalului Județean... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2012, 13:36 (6661 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Șoselele groazei» în Ialomița

«Șoselele groazei» în Ialomița

Șoselele județului continuă să fie scăldate în sînge! O statistică a Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița arată că, în 2012, au fost înregistrate mai multe accidente de circulație în urma cărora mai mulți oameni și-au pierdut viața. În majoritatea cazurilor, cauza tragediilor a fost aceeași, viteza mult prea mare...

Au gonit spre moarte
Raportul sumbru al reprezentanților Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița arată că, pe șoselele județului, în perioada 1.01.2012-21.11.2012, s-au petrecut 80 de accidente rutiere grave, cu 30 mai multe decît în perioada similară... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2012, 13:26 (6420 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Bazin de înot în plină iarnă

Atenție, se lucrează!

Bazin de înot în plină iarnă

Anunțat ca fiind o certitudine încă de la jumătatea ultimului mandat al primarului Gabi Ionașcu, bazinul de înot didactic din vecinătatea terenurilor de tenis ar putea fi finalizat în această iarnă. Investiția are o valoare inițială de 7,4 milioane lei și este realizată prin intermediul Companiei Naționale de Investiții...

Soluții tehnice proaste
În urmă cu aproape 3 ani, cînd a fost fixată locația acestuia, autoritățile locale promiteau că bazinul de înot didactic va reprezenta un reper pe harta investițiilor cu caracter sportiv din oraș și din Ialomița. Zilele trecute, în interiorul... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2012, 11:49 (11401 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fără gaze, apă și lumină pînă la vară

Cartierul «Slobozia Nouă», sacrificat în numele apei potabile

Joi, 29 noiembrie a.c., în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia, consilierii locali au decis sistarea investițiilor pentru rețeaua de gaze și apă în cartierul «Slobozia Nouă». Decizia a generat proteste din partea proprietarilor care au case în cartier. Conform declarațiilor oficiale, investițiile vor fi finalizate în vara anului 2013...

Proprietarii spun da, consilierii votează nu
Joi, 29 noiembrie, Consiliul Local Slobozia a aprobat rectificarea bugetului de venituri și cheltuieli pentru anul 2012 și realocarea excedentului bugetar rezultat în decursul acestui... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2012, 11:33 (6489 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trei morți pe șoselele nedeszăpezite din Ialomița...

Miercuri, 12 decembrie 2012. După amiază neagră în județul Ialomița... Două accidente de circulație, unul petrecut la Țăndărei și celălalt la Cotorca, au trimis la cer trei vieți. Cauza tragediilor a fost comună: șoselele prost deszăpezite...
În accidentul de la Țăndărei și-au pierdut viața o femeie de 45 ani și un tînăr de 29 ani. Aceștia se aflau într-o mașină înmatriculată în Gorj și circulau în direcția Constanța-Slobozia. La intrare în orașul Țăndărei, pe o porțiune de drum nedeszăpezită, automobilul a derapat, a intrat pe contrasens și s-a izbit puternic de un tir, condus de un șofer, de 54 ani, din Hîrșova. «Vă spun eu că șoseaua era plină de zăpadă. Femeia a vrut să pună frînă dar... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2012, 15:55 (9363 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pe drumurile din Ialomița se circulă în condiții de iarnă

Codul Galben emis de Administrația Națională de Meteorologie a luat prin surprindere autoritățile ialomițene. În noaptea de marți spre miercuri, 11/12 decembrie a.c., pe drumurile din județ 8 automobile au rămas blocate. În momentul de față, pe toate arterele rutiere din Ialomița se circulă în condiții de iarnă...
Imediat după miezul nopții, pe DN2C, în zona localității Grivița, 4 automobile au rămas blocate pe șosea din cauza ninsorii. Situația a fost remediată cîteva ore mai tîrziu, după intervenția utilajelor de deszăpezire. Probleme au fost semnalate și pe DN21, în zona localității Iazu, acolo unde un tir a ieșit în decor. Și pe DN2A au fost înregistrate evenimente rutiere provocate... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2012, 13:01 (8036 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Prefectul Atanasiu este pregătit! Pentru o iarnă la domiciliu...

Și în Ialomița, iarna nu-i ca vara

Prefectul Atanasiu este pregătit! Pentru o iarnă la domiciliu...

Prefectul Constantin Atanasiu a susținut vineri, 7 decembrie 2012, a doua conferință de presă din istoria posibil scurtului său mandat. Și probabil ultima, ne hazardăm noi să pronosticăm... Nu vă bucurați domnu’ subprefect, nimic nu e sigur pe lumea asta! Revenind, prefectul județului Ialomița a organizat o conferință de presă în care singurul lucru notabil pe care l-a declarat a fost următorul: «Ialomița are rezerve pentru o lună...» (?!).

Un prefect discret, dar inutil
Așa cum precizam, prefectul Constantin Atanasiu a organizat cea de-a doua conferință de presă de la înscăunarea... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2012, 18:16 (6993 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă electoral-potabilă de Moș Nicolae

Apă electoral-potabilă de Moș Nicolae

Lucrările la stația de tratare a apei sînt finalizate în proporție de 95%. Apa va fi potabilă de Moș Nicolae, iar nota de plată a investiției crește... «Eu nu mai sînt în campanie. Vreau apă pentru slobozeni!» declară Alexandru Stoica.

Ultima sută de metri
Administrația locală anunță un nou termen pentru demararea probelor tehnologice la stația de tratare a apei. Primarul Alexandru Stoica a declarat că, cel mai probabil, la robinetele slobozenilor va curge apă potabilă de Moș Nicolae. «E ca și gata! Ne grăbim cît putem. Dar nici nu vrem să facem vreo prostie... Politica e politică... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2012, 17:28 (13185 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liceul Teoretic «Paul Georgescu» Țăndărei pledează «nevinovat»!

Sporuri «ilegale» pentru profesori?

Curtea de Conturi Ialomița îi somează pe profesorii suplinitori ai Liceului «Paul Georgescu» din Țăndărei să înapoieze sporurile salariale acordate. Vorbim de un venit total de 2000 lei, pe care dascălii i-au primit în urma orelor predate în anul școlar 2011-2012... Revoltate de raportul «rușinos», cadrele didactice au luat calea instanței și cer socoteală inspectorilor Curții de Conturi la Tribunalul Ialomița!

Operațiunea «controlul»
An de an, inspectorii Curții de Conturi Ialomița trec pragul instituțiilor publice și întocmesc rapoarte peste rapoarte cu privire la activitatea... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2012, 17:26 (5893 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centru multifuncțional de 150 mii euro pentru rromii din Bora

Centru multifuncțional de 150 mii euro pentru rromii din Bora

Copiii și adulții din cartierul Bora au primit anul acesta, de la Moș Nicolae, un cadou inedit. Miercuri, 5 decembrie 2012, a fost inaugurat primul Centrul Multifuncțional din oraș, destinat activităților educative și culturale. Beneficiarii Centrului vor participa la lecții de utilizarea a calculatorului, after school și educație sanitară... Fondurile pentru construcția centrului au fost acordate de Banca Mondială, iar valoarea lucrărilor se ridică la 150 mii euro...

Să fie Centru Multifuncțional...
Construcția Centrului Multifuncțional din cartierul Bora a fost dezbătută în... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2012, 17:15 (7718 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inginerii administrative de 1 milion lei la Mărculești

Administrația Ciupercă în offside

Inginerii administrative de 1 milion lei la Mărculești

În anul de grație 2009, la Mărculești, administrația PD-L de la acel moment demara în baza unei finanțări derulate prin intermediul Ordonanței 577 o amplă lucrare de reabilitare a rețelei de apă a comunei. La 3 ani distanță și cu sprijinul activ al administrației Ciupercă, lucrarea este blocată. Pînă aici, nimic extraordinar, veți spune, că doar nu este prima dată cînd administrația județeană blochează o investiție de anvergură în mediul rural (și nici ultima, din păcate, adăugăm noi!). Numai că de data aceasta, susțin surse autorizate din interiorul instituției, Ciupercă&comp. se fac vinovați de deturnarea fondurilor alocate acestei investiții. Iar pentru că tacîmul să fie complet și servit... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 17:12 (6052 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un medic de familie cere «spor de stres»

Sănătatea își iese din minți la Adîncata!

Un medic de familie cere «spor de stres»

Stresul pune în pericol sănătatea medicilor de familie din Ialomița! A simțit-o pe pielea ei doctorița Mihaela Oprea, de la Adîncata. Aceasta a solicitat Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița suma de 5 lei per consultație reprezentînd «spor de stres»... «Nu mă mai înțeleg cu pacienții!» declară medicul ajuns în pragul disperării. Cererea doctoriței Oprea a încins spiritele în rîndul comunității din Adîncata. Oamenii se declară nemulțumiți de serviciile medicale pe care le primesc și refuză să mai treacă pragul cabinetului din localitate...

«Sporul de stres» costă 5 lei
... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 15:21 (12925 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Următorul ciclu economic al UE ar putea direcționa în Ialomița peste 20 milioane euro!»

Dănuț Alexandru Potor, președintele Grupului de Acțiune Locală «Dunărea de Jos» Subregiunea Bordușani-Giurgeni

«Următorul ciclu economic al UE ar putea direcționa în Ialomița peste 20 milioane euro!»

Săptămîna trecută, membrii Grupului de Acțiune Locală «Dunărea de Jos» Subregiunea Bordușani-Giurgeni s-au reunit pentru a evalua stadiul depunerilor de proiecte pe sesiunile active din cadrul programelor derulate în cadrul acestei structuri. Potrivit informațiilor oficiale, la acest moment 12 din cele 21 de proiecte existente sînt operative. «Am decis amînarea cu o saptămînă a închiderii sesiunii, pentru a oferi și celorlalte proiecte șansa de a se alinia la start. Este vorba de întîrzieri generate de cauze externe, respectiv autorizații și avize de conformare... Termenul final stabilit de comun acord este de 29 noiembrie!» a declarat ulterior întîlnirii Dănuț Alexandru Potor, președintele G... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 11:13 (7162 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Milioane de lei cheltuite pe asistență socială în Ialomița!

Asistența socială în Ialomița costă enorm! Numai în anul 2011 au fost acordate peste 42 milioane lei reprezentînd alocații sociale... În 2012, cei mai mulți bani au fost acordați în luna septembrie. Asistații sociali ialomițeni au costat bugetul de stat suma de 7,5 milioane lei...

Alocații sociale de 42 milioane lei
Datele statistice ale Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că, la nivelul anului 2011, cele mai multe plăți au fost efectuate către persoanele care beneficiază de alocații sociale. Vorbim despre un total de peste 42 milioane lei. Tot în... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 10:11 (5270 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Mai avem nevoie și de iarbă...

Mai avem nevoie și de iarbă...

Țineți minte remix-ul acela obsedant, cîntat de George Nicolescu... «Foaie verde lacrimă subțire, pe islaz, prin șanț, prin cimitire, pe Pămînt e foc și sete oarbă, MAI AVEM NEVOIE ȘI DE IARBĂ!»... Ei, bine, vă mărturisim rușinați că atunci artistul nu ne-a convins, mai ales că doza de «iarbă» era prohibitivă pentru buzunarele noastre. În schimb, Mihail Grigore din Slobozia, pensionar de meserie și deținătorul unei rețete unice de resuscitat iarba de pe Național Arena, ne-a convins! De aceea am decis să vă prezentăm, în premieră mondială, rețetarul acestei metode unicat de producție a gazonului...

«Meciul cu Norvegia»... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 10:03 (7066 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița gazon

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Subprefectul Costică, președintele «din umbră» al PSD Ialomița

Subprefectul Costică, președintele «din umbră» al PSD Ialomița

Așa cum vă anunțam săptămîna trecută, lansăm astăzi unul dintre cele mai surprinzătoare scenarii politie ale anului viitor. Potrivit informațiilor pe care le deținem, viitorul președinte al PSD Ialomița nu va fi nici Ion Toma, nici Mihăiță Găină... Ci Marin Constantin, pe numele său mic Costică, ex-primarul de Albești, ajuns peste noapte subprefect apolitic al județului Ialomița.

Sic transit gloria
După cum știți, declarațiile din ultimii ani ai președintelui Silvian Ciupercă zugrăvesc un viitor luminos și ferice al Organizației. Conform acestuia, mieii electorali vor sta la masă... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 09:42 (8208 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Încă o dată, gazde darnice

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Chindia Tîrgoviște 3-3

Încă o dată, gazde darnice

Unirea Slobozia «dă pe pere ce ia pe mere», cum spunea pe vremuri un clișeu la «Fotbal, minut cu minut» celebra emisiune radiofonică. Elevii lui Marin Dună sînt lei în deplasare și băieți de treabă acasă. Partida contra Chindiei Tîrgoviște, ultima a turului, disputată sîmbătă, 1 decembrie, a fost a treia consecutivă în care, după victorii în deplasare, slobozenii pierd două puncte acasă. Și prima în care, ca o exacerbare a sportivității, văzînd neputința adversarului, echipa noastră îi dă o mînă de ajutor. Să fie de Ziua  României...

Festival de goluri sub ochii «Baciului»
... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 08:28 (7792 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Axintele, victorie și o înfrîngere în amicale

Cu toate că peste campionat a venit pauza competițională, Viitorul Axintele continuă pregătirile pînă în jurul datei de 14 decembrie. Săptămăna trecută, echipa antrenată de Ion Nica a susținut două meciuri amicale, cu echipe angrenate în Liga a III-a. Alb-verzii au trecut în prima întîlnire cu scorul de 2-1 de Victoria Chirnogi, golurile ialomițenilor fiind marcate de Dănuț Chiriță și Alin Robu. În al doilea joc, Viitorul a pierdut cu 2-1 în fața Progresului din Cernica. Laurențiu Novac a marcat pentru echipa noastră, tot el ratînd și o lovitură de la 11 metri. Miercuri, 5 decembrie, Viitorul mai susține un test cu FC Voluntari, pe terenul acesteia. Altfel, așa cum anunțam săptămîna trecută, ... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 08:25 (6457 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Tenis de cîmp

Geantă, locul II la Turneul Campionilor

La finele săptămînii precedente, s-a desfășurat la București a III-a ediție a Turneului Campionilor, competiție de tenis de cîmp. La categoria «+55» s-a prezentat și jucătorul slobozean Mihai Geantă, în fapt cîștigătorul primelor două ediții care s-au desfășurat la Amara. Geantă a avut și acum un parcurs foarte bun, trecînd lejer de cele trei meciuri din grupă. În semifinale, sorții i-au hărăzit un adversar devenit tradițional: ziaristul Cristian Tudor Popescu. Mihai Geantă a învins și de această în trei seturi: 6-0, 1-6, 10-6. Din păcate, slobozeanul a trebuit să se recunoască învins în finală în fața bucureșteanului Marian Mîrza, fost component al echipei de Cupa Davis a României, actualmente... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2012, 08:16 (7094 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
265 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Amara: Jumătate de tonă de motorină, confiscată de polițiști

Peste 500 de litri de produs susceptibil a fi motorină a fost confiscat de polițiștii ialomițeni, în urma unui control efectuat în trafic. Astfel, luni, 25 decembrie 2017, în jurul orei 3,00, efective din ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2017, 10:20
(4272 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune integrată de Crăciun

Prima și a doua zi de Crăciun, 25/26 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la peste 100 de evenimente, majoritatea sesizări prin 112, constatând 42 de infracțiuni și aplicând aproape ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2017, 10:05
(3903 vizualizări - 0 comentarii)


Malu Roșu: Dispărut fără urmă în apele unui lac

Pompierii din Ialomița caută de 3 zile trupul unuia dintre pazinicii lacului Ratca, din zona localității Malu Roșu. În prima zi de Crăciun, împreună cu un coleg de serviciu, acesta a căzut dintr-o barcă ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2017, 13:01
(5808 vizualizări - 3 comentarii)


APIA: Aerofotografierea 2017, în termen

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură aduce la cunoștința publicului larg că, prin colaborarea dintre Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale și Ministerul Apărării Naționale, destinată ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2017, 10:55
(5121 vizualizări - 0 comentarii)


Trei răniți într-un accident rutier petrecut între Iazu și Slobozia Nouă

Trei persoane, victime ale unui accident rutier, au primit îngrijiri medicale din partea pompierilor din Slobozia, dar și a medicilor Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. În eveniment au fost implicați ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2017, 22:25
(8259 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 114 mii de lei, 13 permise de conducere reținute

Polițiștii au acționat în ultimele 48 de ore pentru prevenirea și combaterea oricăror evenimente care puteau afecta liniștea comunității. Pentru siguranța cetățenilor, 124 patrule, dintre care 6 mixte, ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2017, 18:10
(7498 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestați pentru «evaziune fiscală» și infracțiuni rutiere

Polițiștii Secției Rurale Slobozia au acționat pe raza de competență, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2017, 17:55
(5991 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, la datorie de Crăciun

Peste  250 de polițiști ialomițeni vor fi la datorie pentru ca sărbătoarea Crăciunului să fie petrecută în liniște și siguranță. Poliția Română este la datorie, în serviciul comunității, în perioada ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2017, 17:40
(3612 vizualizări - 0 comentarii)


Autospeciale noi, în dotarea IPJ Ialomița

Vineri, 22 decembrie a.c., parcul auto al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița se reînnoiește cu 7 autospeciale, distribuite de conducerea Poliției Române, urmând a fi folosite pentru activitatea ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2017, 17:10
(4141 vizualizări - 0 comentarii)


Daruri de Crăciun în Protopopiatul Urziceni

Dacă misiunea Biroului de Asistență Socială din Protopopiatul Urziceni este tocmai aceea de a veni în întâmpinarea dificultăților resimțite de oameni și de a sprijini pe cât posibil beneficiarii săi, atunci ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2017, 14:20
(4259 vizualizări - 0 comentarii)


Programul Punctelor Enel în perioada Sărbătorilor de Iarnă

Punctele Enel din județele Constanța, Tulcea, Călărași și Ialomița vor fi închise în zilele de 25, 26 decembrie 2017, precum și în 1, 2 ianuarie 2018, declarate zile libere ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2017, 10:50
(6286 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a Poliției Economice

Polițiștii ialomițeni au aplicat 6 sancțiuni contravenționale, în valoare de 30000 de lei, în urma unor acțiuni derulate de polițiștii de Investigare a Criminalității Economice. Polițiștii de Investigare ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2017, 19:25
(4296 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Urmărit pentru «tâlhărie» în Italia, arestat

Marți, 19 decembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2017, 18:55
(5289 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia arestare


APIA: Subvenția la motorină pentru agricultură

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând de joi, 21.12.2017, va efectua plata ajutorului de stat pentru reducerea accizei la motorina utilizată în agricultură, aferentă ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2017, 18:40
(5821 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accidentat pe trecerea de pietoni

Neacordarea de prioritate a fost cauza unui accident de circulație produs în cursul zilei de marți, 19 decembrie 2017, pe raza municipiului Fetești. Astfel, în jurul orelor 15,00, în timp ce un bărbat, ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2017, 17:35
(4090 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Pietoni accidentați la Ograda și Urziceni

Un bărbat de 56 de ani a murit după ce a fost victima unui accident rutier. Acesta circula în localitatea Ograda pe un drum neiluminat corespunzător și a fost lovit de mașina condusă de un tânăr de 19 ani ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2017, 19:10
(5840 vizualizări - 0 comentarii)


Lansare de carte la Slobozia: «Prefecții județului Ialomița 1856-1949; 1992-2016»

Gigi Petre, prefectul județului Ialomița, a oferit o lecție de istorie despre evoluția administrației publică din Ialomița. Marți, 19 decembrie 2017, acesta a lansat cartea-document «Prefecții județului ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2017, 18:40
(4941 vizualizări - 3 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «E vremea colindelor»

Protopopiatul Slobozia a fost și anul acesta organizatorul Festivalului «E vremea colindelor». Manifestare a ajuns deja la a 7-a ediție și reprezintă unul dintre cele mai importante evenimente de gen organizate ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2017, 18:25
(5248 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Artificiile i-au adus un dosar penal

Un  minor de 16 ani, din Urziceni, a intrat în vizorul polițiștilor după ce asupra sa au fost descoperite artificii din categoria de produse  F2, fără ca acesta să aibă dreptul legal de a le folosi ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2017, 18:15
(6409 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Se deschide «Căsuța lui Moș Crăciun»

Între 22 și 24 decembrie, în cadrul Târgului de Crăciun din centrul Sloboziei se deschide pentru prima dată «Căsuța lui Moș Crăciun». În perioada de timp amintită, între orele 17,00 și 20,00, copiii din ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2017, 18:05
(3581 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 40 mii de lei aplicate de polițiști

În urma unor acțiuni cu caracter preventiv, polițiștii ialomițeni au aplicat 40 de sancțiuni contravenționale, în cuantum de 40 mii de lei. Sancțiunile au fost aplicate pentru infracțiuni la regimul rutier ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2017, 17:50
(3804 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni de prevenire a delincvenței juvenile și a victimizării minorilor

Prevenirea delincvenței juvenile și victimizarea minorilor, prevenirea infracțiunilor contra patrimoniului și siguranța cetățeanului reprezintă unele dintre prioritățile Poliției Române în anul 2017. Astfel ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2017, 17:25
(6616 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: I-a furat banii din mașină

Polițiștii cercetează un bărbat de 35 ani, din Movilița, sub aspectul comiterii infracțiunii de «furt calificat». Astfel, Poliția a fost sesizată de un bărbat, de 62 de ani, din județul Dâmbovița, cu privire ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2017, 16:20
(6539 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune a polițiștilor

Polițiștii ialomițeni desfășoară permanent acțiuni pentru siguranța cetățenilor, prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și liniștii publice, precum și pentru siguranța traficului rutier. ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2017, 16:10
(4003 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Beat la volan și fără permis, a acroșat alte două mașini

Marți, 12 decembrie 2017, în jurul orei 18,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că în localitatea Amara s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale. Polițiștii ajunși la fața locului ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2017, 17:45
(5680 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, sub influența băuturilor alcoolice

Doi ialomițeni, de 40 și 45 de ani, au fost depistați de către polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile pulice deși au consumat anterior băuturi alcoolice. Cei în cauză a fost testați ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2017, 16:20
(8153 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal la Rași

Marți, 12 decembrie 2017, în jurul orei 12,00, pe DJ201B, în apropiere de localitatea Rași, s-a produs un eveniment rutier soldat cu decesul unei persoane. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ajunși ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2017, 15:40
(5509 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Borănești și Bărcănești

Luni, 11 decembrie 2017, polițiștii din cadrul Poliției Urziceni au organizat și desfășurat o acțiune de amploare pe raza localităților Borănești și Bărcănești, în cadrul căreia s-a urmărit asigurarea ordinii ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2017, 13:10
(5737 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Suspect de «furt», identificat de polițiști

Polițiștii cercetează un tânăr de 14 ani, din Vlădeni, sub aspectul comiterii infracțiunii de «furt calificat». Polițiștii au identificat un minor de 14 ani, din localitatea Vlădeni, acesta fiind bănuit ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2017, 12:40
(4801 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni de control ale DSVSA Ialomița

În perioada 4-9 decembrie 2017, consilierii din cadrul Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au efectuat un număr de 116 controale în unități ce desfășoară activități de ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2017, 11:20
(5161 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...