Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Podium în derivă

Deși nu le-a așteptat nimeni, suprizele au venit cu duiumul în Liga lui Basarab. Sîmbătă, 6 octombrie a.c., s-a petrecut prima înfrîngere pentru liderul, pînă acum autoritar, Recolta Gheorghe Lazăr. Le-a făcut-o Viticola Fetești, nu demult candidată și ea la un loc în barajul pentru promovare. Ca să nu rămînă mai prejos, Voința Cocora și-a dat cu sîngul în dreptul la Amara. Interesant este faptul că atît Gheorghe Lazăr, cît și Cocora au pierdut cu scoruri identice: 3-2. A profitat de situație Victoria Țăndărei care, cu succesul la limită repurtat la Colelia, i-a ajuns din urmă pe lăzăreni. Remarcăm și egalul obținut pe propriul teren de Abatorul în fața Unirii Manasia, rezultat care a dat peste... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2012, 08:44 (8021 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Tot cu Simion!

Handbal, Știința București-CSM Unirea Slobozia 25-27 (11-11)

Tot cu Simion!

Partida Unirii Slobozia cu Știința București disputată duminică, 7 octombrie a.c., nu s-a desfășurat sub cele mai bune împrejurări pentru echipa ialomițeană. Incertitudinea planează în continuare asupra băncii tehnice, la mijlocul săptămînii Gabriela Manea declinînd în ultimul moment, din motive personale, oferta venită dinspre Slobozia. În aceste condiții, Marian Simion a rămas să pregătească și partida de la București împotriva echipei altui fost antrenor al Unirii, Lucian Ghiulai. Simion a beneficiat de un lot restrîns numeric înaintea acestei confruntări, accidentîndu-se Irina Simion, Alexandra Bocean și Andreea Vasiliu. Prima repriză a fost relativ echilibrată, așa cum o arată și scorul pauzei... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2012, 08:37 (7680 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pericli, teroarea taximetriștilor din Slobozia

Pericli, teroarea taximetriștilor din Slobozia

Taximetriștii din Slobozia nu mai au liniște. Patronul firmei Nick Touring, Nicu Pericli, îi terorizează. Șoferii reclamă faptul că sînt șicanați în trafic și amenințați cu moartea dacă transportă călători din Amara... «Mie mi-a lovit mașina și a zis că mă „aranjează“!» este mărturia șocantă a unuia dintre taximetriștii pe care Nicu Pericli i-a pus la punct. Și nu este prima dată cînd patronul de la Nick Touring este acuzat că-și face dreptate singur! Este bănuit că a incendiat taxiurile «concurenței» și chiar sediul propriei sale societăți. Organele de anchetă refuză să reacționeze, orice cercetare a lui Nicu Pericli încheindu-se cu «neînceperea urmăririi penale»...

Cosa nostra pe ruta Slobozia-Amara... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2012, 20:37 (29222 vizualizări - 19 comentarii)

POLITICĂ

«Politica nu e o afacere!»

Și Liviu Cazan candidează pentru Parlamentul României?

«Politica nu e o afacere!»

Este om de afaceri, dar susține că politica nu e o afacere. A candidat pentru primăria Urziceni și a  pierdut fără drept de apel (2197 de voturi față de cele 4277 obținute de Constantin Sava, fostul și actualul primar). Și totuși se pregătește să candideze din nou. La 44 de ani reprezintă singura și cea mai mare surpriză pe care o poate oferi PSD alegătorilor. Pentru că Liviu Cazan pare a fi un altfel de politician. Din păcate, și dacă ar fi așa, vine prea tîrziu ca să-l mai creadă cineva pe cuvînt. El spune însă că timpul lui se măsoară altfel decît pentru ceilalți din branșa politicii…

Sponsorul oficial al PSD... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2012, 20:23 (7655 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Cu șomajul la compostat...

Cu șomajul la compostat...

Fetele miros a parfum ieftin, iar băieții a trabucuri scumpe... Vorbesc tare, se îmbrîncesc, rîd în hohote și-și fac poze «pentru facebook». Așa s-au prezentat la Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți organizată vineri, 28 septembrie 2012, la Slobozia, peste 300 de tineri ialomițeni. Angajatorii n-au stat la discuții și i-au taxat. Credeți că le-a păsat? Au recunoscut ei înșiși că «am venit aici pentru ștampilă». Este vorba despre ștampila care le prelungește viza de șomaj. Șomajul, adică sursa de venit care le permite «s-o ardă» încă o lună...

Interviu în blugi și teniși...
... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2012, 20:21 (10486 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Neînceperea urmăririi penale pentru Ștefan Poienaru

Justiția s-a îmbătat din nou și și-a spart capul. A făcut chef cu Poliția!

Neînceperea urmăririi penale pentru Ștefan Poienaru

De la vremea cînd scriam despre Justiția, ialomițeană desigur, care s-a-mbătat și și-a spart capul, procurorul Cătălin Cristian Hristescu a devenit prim adjunct. Nu mai spunem de ce justiția era criță că iar zice prim adjunctul nostru că-l cercetează ăia de la CSM cum și-a spart capul... Revenind, din poziția deținută, dl prim adjunct Cătălin s-a luat la trîntă cu evazioniștii, cu Justiția stînd ghemuită la pieptu-i de procuror protector. De-atîta protecție, probabil, a devenit și atît de irascibilă. Căci, ea, Justiția se irită la culme cînd dl prim adjunct este apostrofat că interpretează articole după ureche, precum lăutarii... Și, abrupt, să purcedem în a desluși ițele unei Ordonanțe emisă... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2012, 17:57 (16503 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ialomița: Urgențe tratate prin SMS!

Ialomița: Urgențe tratate prin SMS!

Sîntem codași chiar și la acordarea primului ajutor! Ialomița este singurul județ din țară unde trierea apelurilor de urgență se face prin... telefon! Deși de cîteva zile județul beneficiază de un Dispecerat Integrat de preluare a situațiilor critice, acesta este ineficient. Serviciul nu dispune de un medic coordonator care să trieze cazurile în funcție de complexitater lor. Așa se face că medicii, asistentele sau paramedicii SMURD află prin intermediul telefoanelor mobile personale unde și cui trebuie să îi salveze viața...

Urgențe triate după legea hazardului
Prin intermediul... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2012, 17:46 (10173 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Politica redeschide Spitalul Orășenesc Țăndărei

Spitalul Orășenesc Țăndărei a devenit «fata mare» a politicii ialomițene. Folosit ca momeală electorală în campania de la localele din 10 iunie 2012 de membrii PD-L Ialomița, în frunte cu președintele Cazacu Marinică, care au promis că pot deschide «porțile ferecate» ale unității medicale, Spitalul Țăndărei a ajuns acum în «terenul» USL. Deputatul PSD Marian Neacșu a dat asigurări că Spitalul Țăndărei va fi redeschis în mai puțin de o lună. Pe masa de lucru a Ministerului Sănătății există o listă cu unitățile medicale desființate ce urmează să-și reînceapă activitatea, Spitalul Țăndărei aflîndu-se pe poziția a noua...

Imagine de campanie pe spinarea spitalului... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2012, 17:44 (12354 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 500 de analize pe zi, acreditate «RENAR»

Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Peste 500 de analize pe zi, acreditate «RENAR»

Laboratorul de Analize Medicale al Spitalului Județean de Urgență Slobozia a fost acreditat RENAR să le ofere pacienților o șansă la viață. Peste 500 de investigații medicale pot fi efectuate mult mai repede, iar maladii precum tumorile canceroase, leucemiile, limfoamele sau infecțiile HIV/SIDA vor fi depistate și tratate la timp. Cu toate acestea, statisticile arată că, lunar, peste 3000 de bolnavi ialomițeni sînt condamnați să stea înghesuiți în doar 700 de paturi de spital...

Număr ridicat de investigații medicale
Statisticile sînt clare. Numărul analizelor efectuate în cadrul... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2012, 18:02 (14190 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Underground cu RARA

Underground cu RARA

Dincolo de stagiunea oficială, de filmele 3D de la Casa Municipală și de show-urile cu manele de la Casa de Cultură, Slobozia respiră și un altfel de aer. Mai puțin scorțoasă, aproape banală dacă n-ar fi interpretată de oamenii tineri și plini de vise, muzica underground își face loc prin baruri anonime și prin bodegi cu bere ieftină... Performerii acestor cover-uri care răzbat în nopțile liniștite pînă în stradă nu vor la «Românii au talent», nu speră într-o carieră muzicală și, în general, nu încearcă să demonstreze nimic anume. Se bucură doar de muzica pe care o cîntă și de seri reușite alături de prieteni...

Underground la «Scorpion»... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2012, 17:57 (7032 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Am picat primul examen acasă

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Sportul Studențesc 0-3

Am picat primul examen acasă

2000 de oameni sau chiar mai bine au venit sîmbătă, 29 septembrie a.c., la reîntîlnirea cu fotbalul din eșalonul secund. La Slobozia a venit Sportul Studențesc, echipa lui Vasile Șiman care, deși a retrogradat în vară, și-a păstrat, cu două-trei excepții, lotul din prima ligă.

Lazăr show
Unirea începe bine jocul, mingea circulă încurajator pînă la 30 de metri de poarta adeversă. Jucăm de la egal la egal cu studenții pregătiți de gălăgiosul Virgil Andronache. Norocul ține cu aceștia și, la o minge care nu anunța mare lucru, ai noștri se bîlbîie, iar Lazăr, cel mai prețios «exponat... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2012, 17:52 (8668 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Încă o decepție: CS Amara

Zboară Cocora! Nu spre țările calde, ci spre vîrful clasamentului. În etapa disputată sîmbătă, 29 septembrie a.c., Voința a trecut de Spicul Colelia cu un scor de maidan: 10-0. Astfel, cocorenii și-au consolidat poziția secundă și așteaptă greșeala celor de la Recolta Gheorghe Lazăr. Care greșeală nu mai vine... Sau, cel puțin, nu a venit acum cînd lăzărenii au trecut la limită de Victoria Munteni Buzău și și-au păstrat onoarea nepătată. În rest, o etapă normală, cu o singură excepție, petrecută la Căzănești. AS din localitate a aruncat lanterna în lacul Amara și nu a făcut-o oricum, ci cu un 3-0 de zile mari. După cum se observă, echipa stațiunii balneare nu și-a schimbat doar numele, ci și atitudinea... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2012, 17:50 (7692 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Marian Simion renunță. Vine Gabriela Manea, ex-CSM Bacău!

CSM Unirea Slobozia a evoluat joi, 27 septembrie a.c., împotriva tinerelor handbaliste de la LPS Iași. Jucătoarele noastre s-au întors din capitala Moldovei cu un singur punct, meciul încheindu-se cu scorul de 35-35, după ce la pauză ieșencele avuseseră 6 goluri avans (19-13). Zvonurile care au circulat după meciul de la Iași s-au confirmat la începutul acestei săptămîni: Marian Simion și-a dat demisia din funcția de antrenor principal al Unirii! «Decizia aceasta am luat-o în primul rînd din cauza problemelor mele de sănătate. Pînă cînd se va găsi o soluție voi rămîne să pregătesc echipa. Dacă apoi conducerea va considera că este util ca eu să rămîn antrenor secund, voi accepta. Consider că fetele... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2012, 17:47 (9239 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Gloria Buzău-Viitorul Axintele 2-0

Colaps alb-verde

După aproape jumătate de an, a venit vremea și pentru Viitorul Axintele să simtă gustul înfrîngerii în campionat. Ultima dată se întîmplase la Slobozia, cînd echipa antrenată pe atunci de Ion Ionescu, a învins greu, cu 3-2. Acum s-a întîmplat la Buzău, în fața Gloriei din localitate. Meciul a contat pentru etapa a V-a și s-a disputat vineri, 28 septembrie. Buzoienii și axintenii au parcurs o primă repriză fără prea multe evenimente. Apele s-au tulburat abia în minutul 55 cînd, în urma unei respingeri a lui Daniel Florea, africanul Buzăului, Mimada, a prins o torpilă de la 25 de metri, făcînd imposibilă orice reacție din partea lui Răduță. La un sfert de oră, a venit eroarea lui Oprișan, taxată... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2012, 17:40 (7555 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Rapid Fetești-Sportul Studențesc II 3-2

Mai greu decît se așteptau

Feroviarii din Fetești au întîlnit în etapa a V-a, vineri, 28 septembrie, cenușăreasa seriei a II-a, satelitul Sportului Studențesc. Meciul se anunța un bun prilej pentru echipa lui Marius Munteanu de a mai adăuga trei puncte vitale în lupta pentru evitarea retrogradării. Deși se anunța un joc relativ ușor, glonțul le-a trecut serios pe lîngă ureche feteștenilor, pentru prima dată în minutul 22, cînd Mărgărit a făcut 1-0 pentru Sportul. Pauza s-a dovedit un sfetnic bun, iar în a doua parte ialomițenii au arătat o altă față, transpusă de Pena în gol, în minutul 51. Borcanele s-au încurcat iarăși după un sfert de oră, cînd Alexandru a punctat pentru studenți. Din fericire, totul s-a terminat cu... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2012, 17:38 (6902 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Lupte

Trei locuri I la Nehoiu pentru CS Amara

Pe 29 septembrie 2012 s-a desfășurat, probabil, ultimul test înaintea Campionatului Național (26-28 octombrie, Tîrgu Jiu) pentru copiii de la CS Amara, pregătiți de Marian Moraru. S-a desfășurat la Nehoiu (județul Buzău) și, pe lîngă băieții noștri, s-au mai aflat la start luptători din județele Buzău, Bacău, Brașov și Galați. Rezultatele au fost încurajatoare în perspectiva competiției majore de la finele lunii în curs. La 32 kilograme, locul II i-a revenit lui Dragoș Ivan, iar pe III s-a clasat Marian Stanciu. La 35 kilograme, consemnăm primul loc I, ocupat de Adrian Dumitru. Urcăm în categorie și mai găsim un loc I ocupat de Cristian Lungu, urmat pe II de Valeriu Ene. La 42 kilograme, avem... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2012, 17:29 (8702 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Târgul de Floci» de la Giurgeni, peste 417 mii lei în doi ani

Alți bani, altă distracție... turistică!

«Tîrgul de Floci» de la Giurgeni, peste 417 mii lei în doi ani

Peste drum de statuia lui Mihai Viteazul de la Giurgeni, în imediata vecinătate a «Casei Tudorii», se ridică de doi ani încoace ceea ce autoritățile ar vrea să devină «orașul dispărut». Concret, vestigiile unei așezări medievale sînt reconstruite cu mijloace moderne și transformate în obiective turistice, după modelul altor obiective similare din țară. Pănă acum, investițiile s-au ridicat la 417 mii de lei pentru niște ziduri care abia de trec de șold. Adăugate la cei aproape 900 mii lei cheltuiți de Consiliul Județean Ialomița pentru centrul arheologic, nota de plată a investiției urcă vertiginos. Iar cei 10 mii de turiști estimați a vizita anual acest obiectiv, continuă să se lase așteptați... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2012, 23:49 (13845 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

«Nu prin lege se fură, ci prin fărădelege!»

Marian Neacșu are mandatul de parlamentar în buzunar

«Nu prin lege se fură, ci prin fărădelege!»

Marian Neașcu a cîștigat alegerile parlamentare din 2008 promițînd că, la maturitatea vîrstei sale biologice și intelectuale, va munci pentru electoratul pe care îl reprezintă ca pentru sine. După 4 ani de mandat susține nu numai că a făcut-o, dar și că merită un al doilea mandat! Adevărul este că e unul dintre puținii politicieni locali care va candida în decembrie fără emoții, indiferent ce a făcut în acest răstimp pentru județ. A acceptat însă să acorde un interviu publicației Independent, convins fiind că și presa locală mai merită o șansă. Reținut în declarații, Marian Neașcu a vorbit suficient de mult pentru a reconfirma faptul că USL va cîștiga în Ialomița 6 mandate de parlamentar. Înspăîmîntătoare monocromie, apreciem noi. Marian Neacșu nu este însă de aceeași părere...... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2012, 23:42 (9206 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

«Cămătar» din Țăndărei, la un pas de moarte la Slobozia

Un tînăr de etnie romă din Țăndărei, poreclit de comunitate «Cămătar», a fost implicat luni, 1 octombrie a.c., într-un grav accident de circulație, la intrare în municipiul Slobozia. El a fost transportat cu un elicopter SMURD la Spitalul de Urgență Floreasca din Capitală...
Primele informații arată că tînărul «Cămătar» venea de la Țăndărei, iar la intrare în municipiul Slobozia a încercat să evite impactul cu un buldoexcavator la volanul căruia se afla un bărbat, de 59 ani. Tînărul a pierdut controlul mașinii sale și s-a izbit puternic de un tir parcat regulamentar, pe celălalt sens de mers. Grav rănit, el a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. După ce i-au stabilizat... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2012, 23:35 (32836 vizualizări - 36 comentarii)

EVENIMENT

Tragedie la Poliția Locală Slobozia

Un agent s-a împușcat în cap cu pistolul din dotare!

Împușcături în dimineața zilei de duminică, 30 septembrie a.c., în sediul de pe strada Răzoare al Poliției Locale Slobozia. Un agent de 49 ani și-a luat viața după ce și-a tras în cap un foc de armă cu pistoul din dotare. Cel mai probabil, agentul și-a pus capăt zilelor din cauza problemelor medicale...
Agentul Georgel T., de 49 ani, a venit de dimineață la ora 7 la serviciu, a patrulat de cîteva ori pe străzile orașului, iar apoi a revenit la sediul Poliției Locale de pe strada Răzoare. A intrat în grupul sanitar al unității, și-a scos pistolul din dotare, după care și-a tras un glonț în cap. Împușcătura a fost auzită de ceilalți colegi ai agentului sinucigaș care au alertat imedat Poliția... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2012, 11:31 (19207 vizualizări - 16 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
284 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni la Slobozia și Urziceni

Peste 130 de polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița, au acționat vineri, 10 iulie a.c., sub directa coordonare a inspectorului șef Viorel Ștefu, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 15:33
(11211 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Suspecții mai multor furturi, identificați

Polițiștii au identificat un grup format din patru suspecți acuzați că, împreună sau individual, au săvîrșit 11 furturi din dependințe, garaje sau adăposturi de animale și păsări, fapte săvîrșite în perioada ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 15:32
(13449 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți


Fierbinți Tîrg: Tîlhari arestați

În cursul zilei de vineri, 10 iulie a.c., polițiștii au acționat pe raza orașului Fierbinți Tîrg, identificînd trei tineri, pe numele cărora Tribunalul București-Secția I Penală a emis, la data de 8 iulie ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 15:31
(14342 vizualizări - 0 comentarii)


În atenția angajatorilor (persoane juridice și fizice) care depun declarații la FNUASS: Raportarea electronică

Începînd cu raportările lunii iulie, efectuate în luna august, către CJAS Ialomița, listele de asigurați vor fi preluate în sistem electronic în baza aplicației furnizate de către CNAS-Siveco. Această aplicație ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 10:14
(19129 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 arestări într-o singură săptămînă

În săptămîna 2-8 iulie a.c., pe parcursul instrumentării dosarelor penale, avînd în vedere probatoriul administrat pe numele unora dintre suspecți, polițiștii ialomițeni au dispus reținerea a 12 persoane ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 13:13
(20155 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Încă o persoană implicată în scandal, reținută de polițiști

În cadrul cercetărilor s-a stabilit că în scandalul iscat marți seară în orașul Căzănești a fost implicat și un tînăr, de 28 de ani, din localitate, ce a fost identificat deja de polițiști. Față de acesta ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 13:04
(17909 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Casiera unei asociații de locatari, arestată

Delapidare, fals intelectual și uz de fals sînt infracțiunile pentru care este învinuită o femeie, de 61 de ani, domiciliată în Urziceni, casier al unei asociații de locatari din municipiu. În baza probatoriului ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:41
(20792 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni arestare


Polițiștii ialomițeni, în zonele afectate de inundații

Polițiștii ialomițeni continuă să acționeze în mai multe zone afectate de inundații, din municipiul Fetești și comunele Stelnica și Vlădeni. Misiunea polițiștilor se concentrează îndeosebi pe asigurarea ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:38
(16263 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, sub Cod Galben

Ialomița, sub Cod Galben

Începînd de vineri, 9 iulie, orele 08,00 și pînă sîmbătă, 10 iulie, orele 10,00, Ialomița se află sub Cod Galben. Meteorologii au emis avertizări de vînt puternic și vijelii. «În intervalul menționat în ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:19
(21902 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Piața Agroalimentară și Bazarul de Mărfuri Industriale, controlate de polițiști

Joi, 8 iulie a.c., în intervalul orar 10.00-13.00, efective ale Birourilor de Ordine Publică pentru Mediul Urban și Rutier Slobozia, în colaborare cu polițiști din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:07
(23452 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Depistat la volan deși avea permisul suspendat pentru conducere în stare de ebrietate

Joi seara, 8 iulie a.c., în jurul orei 20.00, un echipaj de poliție aflat în serviciul de patrulare pe raza municipiului Urziceni, în zona sensului giratoriu de la intersecția DN1D cu DN2, a oprit pentru ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:06
(12952 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prevenirea criminalității în mediul rural

Polițiștii Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural Slobozia, în colaborare cu agenții Posturilor de Poliție Cocora, Munteni Buzău, Reviga și Colelia, au acționat pe raza comunelor anterior menționate ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:03
(20419 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM: 11%, rata șomajului în luna iunie 2010

La sfîrșitul lunii iunie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 11530 de persoane, din care 5272 șomeri indemnizați, respectiv 6258 șomeri neidemnizați ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 18:11
(12858 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: șomaj Ialomița


Sudiți: Proiectile neexplodate descoperite sub fundația unei case

Nu mai puțin de 7 proiectile de artilerie explozive, patru dintre acestea de calibru 100 mm, două de calibru 105 și unul de calibru 76 mm, au fost descoperite de cîțiva cetățeni care lucrau la scoaterea ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 14:33
(24016 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei, raiul contrabandiștilor de țigări

Numai într-o singură seară polițiștii au confiscat peste 15 mii de pachete de țigări, în orașul Țăndărei. Țigările erau transportate în mașini, iar deținătorii nu au putut prezenta documente de proveniență ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 13:23
(24384 vizualizări - 5 comentarii)


5,8 mii de lei, amenzi pentru nesiguranța alimentelor

Aproximativ 40 de unități de procesare sau comercializare a produselor alimentare au fost, în perioada recent încheiată, verificaTe de inspectorii Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 13:22
(21917 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Patru autoturisme implicate într-un accident rutier

Miercuri, 7 iulie a.c., în jurul orei 14.35, echipajul de descarcerare și ambulanța SMURD de la Detașamentul Urziceni s-au deplasat de urgență pe DN2, la ieșirea din localitatea Lilieci, unde s-a produs ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 18:15
(13851 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Urziceni: Acțiune a Poliției

O acțiune de amploare s-a desfășurat marți, 6 iulie a.c., la Urziceni, în intervalul orar 18.00-21.00, polițiștii acționînd pe multiple planuri. În cadrul acțiunii, au fost legitimate 173 de persoane, iar ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 18:11
(10991 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecții mai multor furturi, după gratii

Marți, 6 iulie a.c., polițiștii din Urziceni au reținut pentru 24 de ore un tînăr, de 20 de ani, din localitate, învinuit de săvârșirea a trei furturi din auto, fapte săvîrșite împreună cu un minor de ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 17:31
(14755 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La volan, cu permisul suspendat

Un bucureștean de 29 de ani este cercetat penal de polițiști după ce a fost depistat conducînd un autoturism pe drumurile publice, deși avea permisul suspendat din luna ianuarie 2010. Autoturismul condus ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 17:20
(15135 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Țiganii din Căzănești s-au încăierat din nou. 5 persoane, reținute de polițiști

Scandalul s-a produs seara trecută, marți, 6 iulie, cînd mai multe persoane de etnie rromă, bărbați, femei și copii se aflau în fața unei locuințe unde aruncau cu diverse obiecte. Pentru calmarea spiritelor ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 17:04
(13630 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Aproape 2000 de pachete cu țigări de contrabandă, expediate printr-o firmă de curierat

Polițiștii din Slobozia au interceptat în trafic, pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia, un autoturism asupra căruia aveau bănuieli că transportă țigări de contrabandă. La volan se afla un ialomițean ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 07:10
(20107 vizualizări - 3 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 05:19
(11052 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 05:18
(13379 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La 14 ani, tîlhari cu acte-n regulă

Duminică, 4 iulie, la miezul nopții telefonul de urgență al polițiștilor din Țăndărei a sunat pentru a anunța o tîlhărie în strada mare. Victima a declarat polițiștilor că în timp ce se afla în zona pasarelei ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:55
(13385 vizualizări - 3 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: În căutarea vițelului (ne)pierdut

Fiindcă nu și-a mai găsit vițelul în locul unde îl priponise, o femeie din Sfîntu Gheorghe a apelat numărul de urgență 112 pentru a alerta polițiștii. Femeia a susținut că vițelul îi fusese furat din spatele ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:55
(14631 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A fugit de acasă la cerșit

Un copil din Fetești a pus pe jar polițiștii din localitate după ce bunica sa, o bătrînă de 61 de ani, a anunțat dispariția de la domiciliu a acestuia. Copilul, de 12 ani, plecase de la domiciliu în urmă ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:54
(11915 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Prins în trafic cu mașina neînmatriculată

Un cetățean din Urziceni s-a ales zilele tecute cu dosar penal pentru conducerea unei mașini neînmatriculate și cu numere false. Asta după ce în dimineața zilei de luni, 5 iulie, a fost depistat de polițiști ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:52
(13814 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Scandalagiul de pe Calea București, arestat

Scandalagiul de la Urziceni care a reușit performanța de a «trezi» un întreg cartier din municipiu și de a-și speria vecinii prin comportamentul său a fost reținut de polițiști. Individul a fost arestat ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:51
(13586 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Tînăr de 16 ani, arestat

În cadrul unei acțiuni ce a vizat depistarea persoanelor care se sustrag executării mandatelor de arestare preventivă sau mandatelor de executare a pedepsei, polițiștii ialomițeni au prins și arestat un ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:51
(12022 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...