Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga IV

Lazăr și Țăndărei, distracție în doi

S-a terminat și etapa a IV-a din Liga lui Basarab. S-a terminat și cu speranțele unora dintre echipe la supremație. Locul I pare a fi apanajul a doar două trupe: Recolta Gheorghe Lazăr și Victoria Țăndărei. Lazărul a demolat, după obiceiul casei, pe ACS FC Rădulești cu 7-1 (cîte o boabă pentru fiecare inițială plus două bonus). Țăndăreiul a avut o misiune mai grea. A învins totuși cu 2-1 și i-a trimis pe viticultorii feteșteni la cules. Ca să nu se simtă totuși singure, cele două echipe sînt urmate la două puncte distanță de nou promovata Voința Cocora. Aceasta a bătut la Căzănești o echipă care manifestă tot mai acut dorul de ducă înapoi în Liga a V-a. Surpriza etapei s-a consumat la Reviga,... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2012, 18:39 (9699 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Lupte

Cristian Miu a cîștigat «Cupa Dunării»

La finele săptămînii trecute s-a desfășurat, la Călărași, «Cupa Dunării», competiție de lupte libere la care au participat 8 cluburi din București, Constanța, Buzău, Călărași și Ialomița. Județul nostru a fost reprezentat de luptătorii de la CS Amara, pregătiți de Marian Moraru. Cel mai bun rezultat a fost deținut de Cristian Miu, care a ocupat locul I la 42 de kilograme. La aceeași categorie, Manuel Toader a ocupat locul III. Clubul din Amara a mai obținut alte cinci clasări pe a treia treaptă a podiumului: Marian Stanciu (32 kg), Adrian Dumitru (38 kg), Robert Cîlțea (53 kg), Florin Nicolae (59 kg) și Ionela Neicu (42 kg feminin). Pe 29 septembrie, copiii de la CS Amara vor participa la o altă... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2012, 18:38 (11631 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Apendicita care ucide încet...

Vicepeședintele Colegiului Medicilor Ialomița, acuzat de malpraxis

Apendicita care ucide încet...

O banală operație de apendicită l-a adus pe Matei Viorel în pragul morții. După 4 luni de chin și zeci de drumuri la spital avea să afle că doctorul Octavian Alexandrescu, de la spitalul din Urziceni, a «uitat» în burta acestuia un pansament de 30 de centimetri pătrați. Din decembrie și pînă în martie, fașa uitată s-a transformat într-o pungă de puroi de 800 de mililitri. Iar doctorul Alexandrescu este bine mersi, mulțumim de întrebare!

Ce nu te omoară, te întărește
Pe 20 decembrie 2011, după o noapte de dureri, Matei Viorel s-a internat la spitalul din Urziceni pentru ceea ce... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 18:05 (28999 vizualizări - 20 comentarii)

REPORTAJ

Minirecensământul de la Hagieni

Minirecensămîntul de la Hagieni

Ponta a mințit la Referendum! Ba a mințit Băsescu! Dracu’ mai știe... Pentru a tranșa definitiv această dilemă, dacă sîntem mai mulți ori mai puțini decît acum 4 ani, am ales (cu o regretabilă întîrziere, e drept, dar mai bine mai tîrziu decît niciodată!) drept punct de referință pe harta județului localitatea Hagieni. Ce-o fi în restul României, Dumnezeu știe!, dar aici puteți fi siguri că e exact cum n-a spus nimeni pînă acum și o face Șerban Marin în locul nostru: «Pe hîrtie sînt 13, bob numărat! (...) În realitate sînt mai mulți...».

Loc de mînăstire și de pomenire
... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 18:02 (11608 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Jucării» cu gloanțe pentru 1600 de ialomițeni

«Jucării» cu gloanțe pentru 1600 de ialomițeni

În Ialomița a început marea înarmare. Fie că sînt pasionați de vînătoare, fie că încearcă să țină bandiții la distanță, tot mai mulți ialomițeni preferă să aibă la purtător cîte o pușcă sau un pistol. Sînt deja 1600 de persoane în întreg județul care dețin premise de port armă...

Arme pentru ialomițeni
Statisticile Poliției Județene arată că, în momentul de față, 1600 de ialomițeni dețin legal o armă letală sau neletală. Spunem legal pentru că vorbim despre cei care dețin documente prin care le este recunoscut dreptul de a purta o armă. Astfel, în Ialomița există un număr de ... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 17:53 (10151 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Ialomița arme

Click aici

EVENIMENT

Scandal marca Vasile Olaru

Slobozia: Spitalul Județean externează pacienți cu fracturi deschise

În seara zilei de 31 august 2012, Călin Victor din comuna Ciochina era accidentat grav de primarul orașului Căzănești, Stelian Traian. Incidentul a reprezentat debutul unui șir de bizarerii inexplicabile care au transformat victima în vinovat. Ceea ce este însă strigător la cer este faptul că, deși internat cu fractură deschisă, Călin Victor a fost externat după 7 zile de către dr Vasile Olaru și trimis acasă «să facă sex ca să se vindece»...

Legea nu e pentru toată lumea
În seara zilei de 31 august, noul primar PSD al orașului Căzănești, Stelian Traian, a accidentat grav într... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 10:57 (30172 vizualizări - 38 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Urban, la un pas de insolvență

Slobozia: Urban, la un pas de insolvență

SC Urban se prăbușește sub greutatea datoriilor acumulate în decursul ultimilor ani. În așteptarea unei ședințe a Adunării Generale a Acționarilor care să decidă viitorul societății, conducerea  SC Urban se teme de ce mai rău. «Așteptăm ca Apele Române să declanșeze procedura de insolvență. Este inevitabil în condițiile în care nu mai putem plăti datoriile acumulate...» a declarat Valentin Cilibeanu, directorul SC Urban.

Urban, la mîna Direcției Apelor
Amînate la nesfîrșit, deciziile radicale de redresare a SC Urban continuă să se lase așteptate. La trei luni de la ultima... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 09:44 (13131 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Mărturia unui hoț

Munteni Buzău: «Polițiștii m-au băgat în spital!»

Hoții au ajuns să fie spaima polițiștilor și nu invers. Patru oameni ai legii sînt acuzați de un tînăr de 26 ani, din Căzănești, că l-au băgat în spital după ce i-au aplicat o corecție zdravănă, fără să aibă un motiv. Oamenii legii infirmă acuzațiile și susțin că tînărul este un hoț nemulțumit de faptul că a fost «deranjat» în timp ce fura porumb de pe un cîmp din localitatea Munteni Buzău. Și nu era singur, ci însoțit de tatăl, fratele și cumnata sa! Un lucru este cert, în momentul în care polițiștii le-au cerut tuturor explicații, suspecții au sărit imediat la scandal. Partea vătămată nu are stare nici pe patul spital... Internat la Slobozia, medicii susțin că acesta este reclacitrant și a semnat... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2012, 09:04 (11916 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani publici pentru «locotenentul» lui Gigi Piticu

Administrația Stoica își plătește datoriile

Bani publici pentru «locotenentul» lui Gigi Piticu

Joi, 30 august 2012, Consiliul Local Slobozia a aprobat «alocarea de la bugetul local al municipiului Slobozia a sumei de 3000 lei reprezentînd ajutor de urgență pentru domnul Zăgan Marian». Potrivit unora dintre consilierii locali prezenți, ajutorul respectiv reprezenta «un precedent periculos» în condițiile în care nu există un regulament intern care să prevadă alocarea unor astfel de ajutoare. Marian Zăgan este unul dintre «locotenenții» interlopului Gigi Piticu și a fost arestat în anul 2009 pentru «vătămare corporală gravă, ultraj contra bunelor moravuri și tulburarea ordinii și liniștii publice»... Oficialii locali susțin că nu este vorba despre nicio plată electorală, ci doar de niște banale... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2012, 19:46 (11025 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Dacă voi candida, CÂȘTIG!»

Marian Pavel, un primar PSD care vrea să-și depășească condiția

«Dacă voi candida, CÎȘTIG!»

Planurile USL pentru alegerile parlamentare din 9 decembrie 2012 sînt ambițioase: 6 fotolii de parlamentar, dintre care, cele de senator sînt garantate. Așa cum vă precizam săptămîna trecută, continuăm seria interviurilor politice cu potențialii candidați pentru aceste funcții. Marian Pavel, primarul comunei Gheorghe Lazăr, este unul dintre numele aflate pe lista potențialilor candidați pentru fotoliul de senator al Colegiului 1 Fetești-Țăndărei. Nu e singurul, e drept! Însă are cele mai multe atuuri pentru a fi nominalizat. Poate și pentru că, în discursurile publice, nu uită niciodată să-și spună poezia: «Eu sînt un soldat disciplinat al partidului. Unde mă trimite, acolo mă duc!».... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2012, 19:31 (9194 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Un egal peste așteptări

Fotbal, Liga a II-a, CF Brăila-Unirea Slobozia 2-2

Un egal peste așteptări

Unirea s-a simțit în orașul dunărean ca acasă. Tribunele au fost la fel de goale și apatice ca la Slobozia... Rezultatul poate fi catalogat drept o minciună frumoasă, rod al unei conjucturi fericite, dar și al ambiției uniriștilor. Se întîmplă des în fotbal astfel de lucruri, iar jucătorii noștri merită să privească partea plină a paharului: Unirea a scos un punct pe terenul unei pretendente la promovare! Am pornit cu dreptul în Liga a II-a...

Rusu, inamicul numărul 1
Brăilenii au frămîntat încă din start în crampoane jumătatea de teren slobozeană. A fost de-ajuns o pătrundere... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2012, 19:24 (10656 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Luăm startul la malul mării!

Așteptarea a luat sfîrșit. Campionatul de handbal feminin Divizia A se pune în mișcare. Seria A din care face parte și CSM Unirea Slobozia cuprinde 14 echipe. Cu alte cuvinte, mai multe meciuri, mai mult spectacol, mai bine pentru iubitorii handablului. La start se vor afla mai vechile noastre cunoștințe, Rapid, Piatra Neamț, Bacău, Buzău, dar și nume noi ca Neptun Constanța sau LPS Iași. Debutul în noul sezon este cum nu se poate mai greu. Unirea se deplasează duminică, 16 septembrie, la Constanța pentru jocul cu Neptun, proaspăt retrogradată din Liga Națională, acolo unde, firește, își dorește să revină. Cele două echipe s-au întîlnit în urmă cu două săptămîni, la turneul din Brăila. Acolo constănțencele... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2012, 19:21 (10155 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, CSM Focșani-Rapid Fetești 3-0

Vin pelin

«Se joacă sau nu se joacă?» aceasta era întrebarea care a stat pe buzele tuturor feteștenilor săptămîna trecută. Pînă la urmă, focșenenii s-au mobilizat și meciul s-a jucat. Echipa lui Gigel Stoica n-a repetat evoluția bună din prima etapă, chiar dacă în startul partidei Vasile Pena a ratat golul dintr-o situație unu la unu. Golul a venit, dar în poarta lui Gîndac, la o fază pornită dintr-o lovitură liberă de pe partea stîngă. A marcat Milea, iar pînă la pauză, Crăciun a făcut 2-0 pentru vrînceni. Scorul final a fost unul de neprezentare, Ștefan făcînd 3-0 la un sfert de oră înainte de final. În ultimele minute s-a accidentat și portarul Gîndac, acesta lănsîdu-i locul lui Florea. Așadar, feteștenii... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2012, 19:17 (10914 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

O etapă normală

Singura surpriză a rundei a III-a care s-a disputat sîmbătă, 8 septembrie, o putem trece în dreptul partidei de la Munteni Buzău, acolo unde Victoria din localitate a trecut de mai titrata Viticola Fetești. În rest, rezultate sub zodia normalului: Țăndăreiul a trecut previzibil de Căzănești, iar Gheorghe Lazăr s-a impus la Amara. Cu aceste victorii, cele două echipe păstrează punctajul maxim, opțiunea lor pentru supremație fiind evidentă. La final, să salutăm primele puncte ale Abatorului venite abia în această rundă, prin victoria asupra Recoltei Gh. Doja.

Rezultate Liga a IV-a, etapa III
AS Căzănești-Victoria Țăndărei 1... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2012, 19:15 (10231 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Sportul Stud. II-Viitorul Axintele 1-7

Un antrenament util

Viitorul Axintele a dat piept vineri, 7 septembrie, cu echipa satelit a Sportului Studențesc. În loc de studenți, pe teren au apărut niște puști care nu dăduseră nici BAC-ul. Antrenorul Ion Nica a trimis în teren o echipă cu șase nume noi față de partida cu Rapid II. Unul dintre ele a fost Alin Robu, fotbalist care s-a dezlănțuit profitînd de viteza și precizia care-l caracterizaează. Robu a marcat de două ori în primul sfert de oră, iar studenții au revenit prin Vlad. La pauză a fost 3-1 pentru Axintele, grației aceluiași Robu. Tot Robu face 4-1, iar apoi vine rîndul celor intrați în repriza secundă să se evidențieze. Marchează pe rînd Novac, Moses și Ștefan. Cu acest 7-1 Viitorul este lider... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2012, 19:10 (8693 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Coasa» doctorului Lăzărescu

Spitalul Județean de Urgență Slobozia «ucide» bolnavii de cancer

«Coasa» doctorului Lăzărescu

Peste 500 de bolnavi de cancer din Ialomița sînt condamnați la moarte chiar de doctorul care îi tratează. Vorbim despre medicul Gheorghe Lăzărescu, singurul specialist oncolog pe care județul îl are... Șef de secție la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, doctorul Lăzărescu refuză categoric să le acorde tratament bolnavilor săi și să la elibereze rețete. Aceste aspecte sînt suficiente, dar vă aducem la cunoștință și faptul că, măcinați de boală, oamenii așteaptă cu orele în fața cabinetului de consultații. Doctorul Lăzărescu, așa cum îi stă în fire de ani buni, are obiceiul să întîrzie cu orele...

Lungește Doamne boala și-alungă suferința...... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2012, 16:21 (80076 vizualizări - 83 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Stoica «zboară» spre China

Pe drumurile bătătorite de Ionașcu...

Administrația Stoica «zboară» spre China

Administrația locală din Slobozia își face bagajele. Primarul Alexandru Stoica, viceprimarul Valentin Băcanu, însoțiți de alți trei consilieri USL vor pleca în China. Excursia va avea drept punct terminus orașul Nanyang din provincia Hanan și va dura 9 zile. Oficial, vizita are un scop diplomatic, urmînd a se purta discuții cu cei mai potenți afaceriști din zonă pentru demararea unor investiții chinezești în Bărăgan... Ideile afacerilor cu China își au originile pe timpul guvernării primarului Gabi Ionașcu care, la rîndu-i, a vizitat China. Că oamenii de afaceri chinezi nu au produs investiții la nivel local, e cu totul altă poveste... «De data asta ne vom strădui mai mult!» spune răspicat primarul... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2012, 16:12 (8701 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Filmele rusești revin la Slobozia

După mai bine de 20 de ani

Filmele rusești revin la Slobozia

În perioada 10-16 septembrie 2012, Casa de Cultură Slobozia va fi gazda Festivalului Filmului Rusesc «Kino +». 7 dintre cele mai bune producții rusești ale ultimilor opt ani, premiate la festivaluri de profil internaționale, vor fi proiectate la Slobozia. Spectatorii care vor ajunge în fața marelui ecran nu vor plăti bilet, toate producțiile urmînd a fi difuzate gratuit. Și surprizele nu se vor opri aici! Actrița Monica Bîrlădeanu va aduce la Slobozia cea mai nouă producție a sa, denumită «Despre oameni și melci». Evenimentul este programat pentru sfîrșitul lunii septembrie...

Davai ceas, davai film!... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2012, 16:07 (11944 vizualizări - 3 comentarii)

REPORTAJ

Slobozia: «FUN-HOUSE» la tot cartierul

Slobozia: «FUN-HOUSE» la tot cartierul

Într-un oraș în care în fiecare zi se închide o afacere, la fiecare colț de stradă un comerciant trage obloanele, iar copiii sînt învățați de mici să plece din oraș, «Fun House» a ales altfel. După trei ani de luptă surdă și încăpățînată cu autoritățile, cu termele limită și o presă ostilă, Alice Sneatinschi, soția vicepreședintelui Consiliului Județean Ialomița, Stefan Mușoiu a reușit imposibilul. Începînd cu această săptămînă, copiii din Slobozia au la dispoziție un palat în miniatură în care se pot distra, pot învăța sau pot fi lăsați în grija educatorilor în condiții de siguranță și fără grijile care însoțesc, de obicei, această decizie. E drept, totul este contra cost, dar știți și dumneavoastră... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2012, 15:56 (26909 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

O fostă angajată a Azilului de Bătrâni de la Fierbinți Târg acuză actuala conducere că «sedează vârstnicii»

Scandal la Direcția Generală de Asistență Socială pentru Protecția Copilului Ialomița

O fostă angajată a Azilului de Bătrîni de la Fierbinți Tîrg acuză actuala conducere că «sedează vîrstnicii»

Acuzații șocante la Azilul de Bătrîni din Fierbinți Tîrg. O fostă angajată susține că actuala conducere dă ordine ca cei 43 de bătrîni aflați în Centru să fie sedați pentru a fi transformați în «legume». Conducerea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița a dechis deja o anchetă în acest caz. «Este un conflict între directoare și angajata care face acuzații...» declară Paul Marcu, directorul DGASPC Ialomița...

Control intern la Azilul din Fierbinți Tîrg
Potrivit declarațiilor fostei angajate de la Fierbinți Tîrg, care ocupa funcția de psiholog... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2012, 17:07 (66397 vizualizări - 28 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
280 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Dridu: Braconier prins în flagrant de polițiști

Dridu: Braconier prins în flagrant de polițiști

Marți, 14 decembrie a.c., polițiștii din Jilavele, în timp ce efectuau o acțiune în zona lacului de acumulare Dridu în vederea prevenirii și combaterii braconajului piscicol, au depistat pe mal un bărbat ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 14:25
(2773 vizualizări - 2 comentarii)


ITM Ialomița: Crește valoarea salariului de bază minim brut, începând cu 1 ianuarie 2022

De la 1 ianuarie 2022, salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată se stabilește în bani, fără a include sporuri și alte adaosuri, la suma de 2550 de lei lunar, pentru un program normal de lucru ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 13:30
(8680 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Controale efectuate de inspectorii fiscali

În luna noiembrie, inspectorii fiscali ai Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat 31 de acțiuni de control. Astfel, au fost stabilite obligații suplimentare în valoare de 1,87 ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2021, 15:20
(2785 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 14 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19448, fiind înregistrate 8 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2021, 15:15
(3012 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Luni, 13 decembrie a.c., sub autoritatea Instituției Prefectului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, împreună cu celelalte structuri ale Ministerului Afacerilor Interne, alături de toate autoritățile ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2021, 13:00
(2824 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Joi, 16 decembrie a.c., începând cu orele 17,00, Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» vor găzdui expoziția artistului plastic Victor Grigore. Călărășean la origine, acesta va ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2021, 12:30
(3293 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Evenimentele lunii decembrie la Biblioteca Județeană

Lansări de carte și spectacole de muzică veche românească sunt principalele evenimente care se vor desfășura în această perioadă la Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» din Slobozia. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2021, 11:30
(2396 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 13 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19440, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2021, 15:45
(4835 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat, în luna noiembrie 2021, acțiuni de control în domeniul relațiilor de muncă în urma cărora s-au aplicat sancțiuni contravenționale în valoare totală ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2021, 12:40
(2829 vizualizări - 9 comentarii)


Muzeul Național al Agriculturii din România: Expoziția «Roșu»

Marți, 14 decembrie 2021, de la orele 14,00, Muzeul Național al Agriculturii din România vernisează expoziția «Roșu». «Epoziția este o retrospectivă a anilor de comunism, cu frânturi de viață așa cum au ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2021, 12:25
(1689 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Au fost aprobate cuantumurile pentru sprijinul cuplat în sectorul zootehnic

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că au fost stabilite cuantumurile aferente Sprijinului cuplat în sectorul zootehnic (SCZ) pentru anul de cerere 2021, urmând să fie demarat ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2021, 11:25
(7088 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 12 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19438, fiind înregistrate 1 nou caz față de ...[citește_toată_știrea]

12 Decembrie 2021, 15:55
(4871 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Accident rutier între Iazu și Slobozia Nouă

ISU Ialomița: Accident rutier între Iazu și Slobozia Nouă

Accident rutier între localitățile Iazu și Slobozia Nouă, petrecut în seara zilei de sâmbătă, 11 decembrie 2021. Evenimentul rutier s-a produs în urma impactului dintre o mașină și o căruță. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2021, 22:30
(4500 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 11 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19437, fiind înregistrate 5 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2021, 16:05
(2572 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 10 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19432, fiind înregistrate 6 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2021, 16:20
(2470 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști și jandarmi

Forțe de ordine ale Poliției și Jandarmeriei au acționat în cursul zilei de joi, 9 decembrie a.c., pe raza municipiului Slobozia, pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19 și diminuarea ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2021, 14:25
(6667 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Produse alimentare periculoase, comercializate în supermarketuri

Controalele efectuate de către inspectorii DSVSA Ialomița în luna noiembrie 2021 au scos la iveală o serie de nereguli privind calitatea produselor alimentare comercializate în supermarketurile, magazinele ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2021, 12:50
(6644 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Vineri, 10 decembrie 2021, termen limită pentru depunerea unor formulare

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile, înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015, care nu au depășit plafonul de scutire și care ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2021, 12:10
(19120 vizualizări - 0 comentarii)


Adâncata: Tânăr rănit într-un accident rutier

Adâncata: Tânăr rănit într-un accident rutier

În seara zilei de joi, 9 decembrie a.c., în afara localității Adâncata s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un tânăr ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2021, 10:30
(3966 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Sprijin pentru micuța Maria Gabriela

IJJ Ialomița: Sprijin pentru micuța Maria Gabriela

Joi, 9 decembrie a.c., jandarmii ialomițeni s-au alăturat unei campanii umanitare și au donat sânge pentru a susține cauza micuței Maria Gabriela. Fetița are 12 ani și este internată la Institutul Clinic ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2021, 17:40
(2636 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Bijuterii confiscate de polițiști

IPJ Ialomița: Bijuterii confiscate de polițiști

Peste 100 de grame de bijuterii, neînregistrate în evidențele contabile, au fost confiscate de polițiști în ziua de miercuri, 8 decembrie 2021. Produsele au fost descoperite în cadrul unei acțiuni desfășurată ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2021, 16:40
(3207 vizualizări - 0 comentarii)


APIA a efectuat plata rentei viagere

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că a finalizat campania de plată a sumelor cuvenite cu titlul de rentă viageră agricolă aferentă anului 2020, în valoare totală de 4 ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2021, 15:45
(4627 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 9 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19426, fiind înregistrate 5 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2021, 15:40
(3273 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 121 de ani de la nașterea dirijorului Ionel Perlea

Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia organizează un eveniment dedicat împlinirii a 121 de ani de la nașterea dirijorului Ionel Perlea. Manifestarea se va desfășura luni, 13 decembrie 2021, de la ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2021, 11:01
(5358 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: Percheziții domiciliare într-un dosar instrumentat de IGPR

În dimineața zilei de joi, 9 decembrie a.c., polițiștii Direcției Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, din cadrul IGPR, au desfășurat 103 percheziții domiciliare, într-un dosar penal privind contrabanda ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2021, 11:00
(3463 vizualizări - 0 comentarii)


Evadat din Penitenciarul Găești, prins pe raza orașului Căzănești

Evadat din Penitenciarul Găești, prins pe raza orașului Căzănești

Bărbatul care a evadat în data de 25 noiembrie a.c. din Penitenciarul Găești a fost prins în ziua de miercuri, 8 decembrie a.c., de polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița, pe raza ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2021, 20:40
(7579 vizualizări - 1 comentariu)


SJA Ialomița: 9 decembrie-«Ziua Internațională Anticorupție»

Este consacrat faptul că, la data de 9 decembrie, întreaga lume sărbătorește «Ziua Internațională Anticorupție». Evenimentul a fost inițiat prin «Convenția Organizației Națiunilor Unite împotriva Corupției ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2021, 17:50
(3177 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 17 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 8 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19421, fiind înregistrate 17 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2021, 16:10
(1894 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se efectuează plata ajutorului de minimis pentru sectorul apicol

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că a demarat autorizarea la plată a ajutorului de minimis pentru compensarea efectelor fenomenelor hidrometeorologice ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2021, 15:40
(8486 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor pentru diferențele cererilor aferente ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2021, 13:10
(2892 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...