Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Dublă victorie ialomițeană în Liga a III-a

Liga a III-a a debutat vineri și, spre deosebire de Unirea Slobozia, care a pornit în Liga a II-a cu o pauză, Rapid Fetești și Viitorul Axintele și-au pus serios picioarele la contribuție. Și nu le-au pus degeaba! Cîte trei puncte stau de acum frumos aninate în zestrea din clasament. Să ne bucurăm așadar și la mai mare!

Rapid Fetești-Eolica Baia 3-1
I-au PENAlizat

Rapid Fetești a mai păstrat ceva din farmecul promovării. L-a păstrat în poartă pe Iulian Gîndac, titularul Naționalei României la fotbal pe plajă. În apărare, partea dreaptă este străjuită de Iulian Marcu. La... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2012, 17:03 (8206 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Primul schimb de lider

Amara, primul lider al actualei ediții de campionat s-a împiedicat la Reviga. Suficient de rău încît să părăsească prima poziție.
S-au grăbit să profite Victoria Țăndărei și Recolta Gherghe Lazăr care, prin succesele obținute, sînt singurele echipe cu punctaj maxim în liga lui Basarab. Meciul etapei, disputat între Viticola și Abatorul, s-a încheiat cu victoria feteștenilor. În ceea ce-i privește pe slobozeni, se așterne bezna pentru că demult timp aceștia nu mai testaseră nisipurile mișcătoare ale retrogradării. Nu-i bai, au posibilitatea redresării în etapa viitoare cu Doja. Altfel, salutăm primele victorii pentru două noi promovate. Cocora a demolat Grivița cu un 7-0 de efect, iar Manasia... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2012, 17:01 (11424 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal

CSM Unirea Slobozia, pe III la turneul din Brăila

CSM Unirea Slobozia a participat, în perioada 29-30 august, la un turneu de pregătire organizat, la Brăila, de Dunărea din localitate. Pe lîngă cele două echipe mai sus amintite, la competiție au evoluat și alte două divizionare secunde, viitoare colege de serie ale Unirii: Neptun Constanța și Știința București. Rezultatele formației conduse de Marian Simion au fost următoarele: 23-39 (11-15) cu Dunărea Brăila, 28-21 (16-8) cu Știința București și 22-23 (14-13) cu Neptun Constanța. În urma acestor rezultate, fetele noastre au ocupat locul III, după Dunărea Brăila și Neptun Constanța. Evoluția echipei noastre a fost apreciată de conducerea tehnică drept una mulțumitoare. Slobozencele au pierdut... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2012, 16:56 (9915 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean face «danii» din bani publici

Anul ăsta Moș Crăciun a venit mai devreme

Consiliul Județean face «danii» din bani publici

Consiliul Județean Ialomița estimează un excedent bugetar de 6 milioane lei. Destinația acestor fonduri a fost stabilită în cadrul unei ședinței ordinare în care consilierii județeni au distribuit bani către administrația Stoica, Episcopia Sloboziei și Călărașilor, SC Drumuri și Poduri... Și exemplele pot continua! Oficial, transformarea veniturilor instituției în danii este una justificată. «Consiliul Județean Ialomița este preocupat de distribuirea judicioasă a resurselor bugetare pe care le are la dispoziție!» declară senin vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Ioan Martin.

Nu-i prost cine cere... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2012, 16:47 (7599 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Mamă» pentru 20000 de copii...

Pe holurile Spitalului Județean de Urgență Slobozia, Gabriela Dumitru aleargă către sala de nașteri. E 8,45 și a aflat că va deveni «mamă» din nou. După 10 minute iese din blocul operator cu un boț de 3,6 kg. Este a nu știm cîta oară cînd face asta. Nu obosește niciodată, nu se plînge niciodată și nu lasă pe nimeni să atingă copilul pînă cînd acesta nu se află în siguranță într-unul din saloanele Secției Neonatologie. Medicul Gabriela Dumitru este printre puținele «mame» din lume care se poate mîndri că ținut în brațe 20000 de copii...

De la Pediatrie, la Neonatologie
Este vineri... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2012, 13:45 (14164 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sîntem pe primul loc... de la coadă!

Ialomița: Doar 10,21% promovabilitate la Bacalaureatul de toamnă

Absolvenții de liceu din Ialomița au comis-o din nou. La cea de-a doua sesiune a Bacalaureatului, aceștia s-au făcut și mai mult de rîs. Au reușit să iasă pe primul loc ... de la coadă! Cu un procent de promovabilitate de doar 10,21%...
La Bacalaureatul de toamnă s-au înscris 1345 de elevi, majoritatea dintre ei fiind cei care nu au reușit să promoveze examenul în sesiunea din vară. Cu toate acestea, doar 1146 au susținut probele... Restul, pentru că nu s-au prezentat, au fost considerați absenți. În ceea ce privește numărul promovaților, statistica Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că doar 117 elevi au reușit să treacă Bacalaureatul de toamnă. Exprimat în procente, este vorba... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2012, 16:33 (10155 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pensii europene pentru «căpșunarii» ialomițeni

Pensii europene pentru «căpșunarii» ialomițeni

Ialomițenii care au muncit în țările Uniunii Europene și au atins vîrsta de pensionare beneficiază de pensii comunitare. Vorbim despre un număr 43 de «căpșunari», menajere sau lucrători în domeniul construcțiilor. Cei mai mulți dintre aceștia și-au desfășurat activitatea pe teritoriul Spaniei...

Pensii pentru «căpșunari»
Odată cu integrarea României în Uniunea Europeană, cetățenii țării noastre care au lucrat cu forme legale în alte state membre pot beneficia de pensie comunitară.  Legislația în vigoare prevede faptul că persoanele care au desfășurat activități profesionale... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2012, 16:19 (8160 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Școala ialomițeană în Anul Dragonului

Mai puțin de două săptămîni pînă la primul clopoțel

Școala ialomițeană în Anul Dragonului

Pe 17 septembrie, școlile din Ialomița se pregătesc să-și redeschidă porțile. Au aceleași săli cu aspect neplăcut, igienizate la nesfîrșit, și aceleași bănci rupte, reparate la fiecare început de an școlar. În clase a pătruns o aromă de iz penal și vine de la catedră. Mai sînt cîteva săptămîni pînă cînd se sună de intrare, iar în școli au început schimbările. Pe criterii de «competență», alți directori preiau frîiele acelorași insituții firave și fără personalitate, incapabile să le ofere elevilor o educație exemplară...

Începe tăvălugul schimbărilor
Directori de partid pentru școli apolitice... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2012, 16:09 (21964 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«La zborul berzelor», cu nea Silviu

«La zborul berzelor», cu nea Silviu

Cam prin vremea asta din august, între Slobozia Nouă și Iazu, o dată la 4-5 zile, o colonie de berze invadează plopii de pe marginea drumului județean pe care administrația Ciupercă promite de vreo 10 ani că-l asfaltează. Nea Silviu are o fermă lîngă șosea, 20 de hectare de pămînt și o bostană din care vinde toată vara pepeni. Știe berzele ca nimeni altul și e martor la acest fenomen inexplicabil de ani buni... Pe care, dacă aveți curiozitatea, îl puteți vedea gratis alături de el pînă de Sfîntă Mărie Mică, «cînd își iau la revedere și pleacă în drumul lor...».

Aerodromul berzelor
... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2012, 16:07 (10080 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Poveste de cartier cu Codiță, Zbârlitu’ și Redi

Apel umanitar

Slobozia: Poveste de cartier cu Codiță, Zbîrlitu’ și Redi

În urmă cu aproape două săptămîni, în cartierul din imediata vecinătate a Policlinicii cu Plată din Slobozia, la blocul 43, scara D, s-a consumat una dintre miile de drame fără glas ale civilizației urbane. Trei dintre cățeii adoptați de copiii din bloc au fost otrăviți cu furadan «pentru că lătrau». Eduard, în vîrstă de 10 ani și Alexandra, de 8 ani, povestesc cu ochii în lacrimi despre prietenii lor omorîți cu sălbăticie. «Erau cîinii noștri. Aveau certificat de la medic, îi duceam seara la plimbare în lesă. De ce i-au omorît?...». Locatarii blocului fac un apel umanitar pentru ca drama celor trei patrupede și a stăpînilor lor să nu se mai repete...

Sălbăticia civilizației urbane... [citește_tot_articolul]

31 August 2012, 17:59 (18385 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Protecție socio-culturală pe bani privați

Idei pe bigudiuri

Slobozia: Protecție socio-culturală pe bani privați

Ideile crețe par inventate de administrația locală din Slobozia. Cel mai elocvent exemplu îl reprezintă abonamentele pentru spectacolele de teatru jucate pe scena Casei de Cultură Municipală. Conceptul presupune ca aceste abonamente să fie plătite de bogați ca să destindă și săracii. Mai mult, transformat într-o veritabilă caravană de bîlci, celebrul Teatru «Nottara» din București va susține reprezentații lunare în oraș. Așa arată în viziunea viceprimarului PNL, Cezar Zamfir, noua stagiune de spectacole de la Slobozia, al cărei start e greu de preconizat. E bine măcar că știm ce ne așteaptă...

Abonamente de la bogați pentru elevi și studenți... [citește_tot_articolul]

31 August 2012, 17:54 (8472 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Administrație cu sens unic

Primăria Slobozia strică vadul piețarilor

Știți bancul cu hoțul și prostul care se întîlnesc la barieră? Ei, bine, hoțul e Primăria Slobozia, iar proștii, pentru că sînt mai mulți, sînt comercianții din Piață care au rămas fără vad. Și asta fiindcă, de o săptămînă, în numele sistematizării activității comerciale în Piața Agroalimentară din Slobozia, administrația locală a creat o bretea rutieră pentru comercianți. Marea problemă e că aceștia nu au cerut niciodată acest lucru, iar «invenția» Primăriei îi lasă fără clienți

Ce e vad, ca vadul trece
De o săptămînă, zonele de acces în Piața Agroalimentară sînt blocate de bariere... [citește_tot_articolul]

31 August 2012, 17:08 (8029 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Exclusiv: Viorel Ștefu a cerut oficial demisia șefului Serviciului Poliției Rutiere  Ialomița, Sorin Goagă

Dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»

Exclusiv: Viorel Ștefu a cerut oficial demisia șefului Serviciului Poliției Rutiere Ialomița, Sorin Goagă

Dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră» îi amenință funcția comisarului Sorin Goagă, șeful de la Circulație. Comandantul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, comisarul șef Viorel Ștefu i-a cerut lui Goagă să demisioneze din funcție...
Scandalul în care a fost implicat IPJ Ialomița, ca urmare a arestării celor 7 agenți de la Circulație pentru «luare de mită», ar putea avea urmări asupra conducerii Serviciului Poliției Rutiere. Comisarului Sorin Goagă i s-a cerut demisia din funcția pe care o deține în momentul de față. Mai mult, acesta ar putea chiar să părăsească sistemul. Cel care a luat această decizie este chiar comandantul IPJ Ialomița, comisarul șef Viorel Ștefu.
«I-am cerut domnului Goagă să-și dea demisia imediat ce a început scandalul. Așteptăm să vedem ce decize va lua...... [citește_tot_articolul]

30 August 2012, 15:23 (76709 vizualizări - 74 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: O gogoașă i-a luat viața!

Tragedie în sînul unei familii din Slobozia. În seara zilei de miercuri, 29 august a.c., un bărbat de 50 ani și-a pierdut viața după ce s-a înecat cu o gogoașă. La fața locului s-a deplasat un echipaj de la Ambulanță, însă tot ce au putut face medicii au fost să constate decesul...
Bărbatul s-a așezat la masă alături de rudele sale pentru a gusta din gogoșile pregătite ca desert. A apucat să ia doar înghițitură, după care s-a sufocat. Deși apropiații au încercat să-i acorde primul ajutor, eforturile lor au fost zadarnice. Bărbatul a murit cîteva secunde mai tîrziu. Trupul său a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală Ialomița pentru efectuarea autopisiei...... [citește_tot_articolul]

30 August 2012, 15:22 (6965 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Sala de spectacole a administrației Ciupercă, o gaură neagră cu «geometrie variabilă»

Tot mai scump de la un mandat la altul, «obiectivul» necesită atenția DNA

Sala de spectacole a administrației Ciupercă, o gaură neagră cu «geometrie variabilă»

În anul 2009, după 5 ani de conservare a unui dezastru, sala de spectacole de peste drum de Primăria Slobozia revine în atenția opiniei publice. În luna decembrie a anului amintit, plenul Consiliului Județean Ialomița decidea, la propunerea președintelui Silvian Ciupercă, aprobarea cheltuirii a 6,3 milioane de lei pentru finalizarea investiției. La aproape trei ani de la acel moment, execuția lucrărilor înaintează cu pași de melc, valoarea acestora crește în fiecare an,  iar obiectivul este păzit mai ceva decît cele militare!

De 10 ori mai scump în 10 ani
La mijlocul anilor... [citește_tot_articolul]

29 August 2012, 17:38 (11808 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Începe greul

Fotbal Liga II, Unirea Slobozia

Începe greul

Unirea e în «B» după 20 de ani. Sîmbătă, 25 august 2012, s-a consumat ultimul meci de pregătire al verii în compania mai modestei Rapid Fetești. Au fost utilizați în special fotbaliștii care au evoluat mai puțin în amicalul cu Delta Tucea (4-1 pentru Unirea). Prima repriză a fost una modestă. Ivașcă a punctat pentru deschiderea scorului, iar pînă la pauză feteștenii au reușit să egaleze la o fază în care Lazăr a avut o abordare cel puțin lejeră. Uniriștii au revenit mai deciși de la vestiare și au reușit desprinderea în repriza secundă prin Stan și C. Toma.

Azi jucăm în Cupă
... [citește_tot_articolul]

29 August 2012, 17:35 (9527 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

«Liga II? Glumiți!»

Așa răspund diriguitorii de la Viitorul Axintele atunci cînd sînt chestionați cu privire la intențiile de promovare ale alb-verzilor. Începe campionatul, iar pentru ialomițeni ostilitățile se vor derula tot în seria a II-a din Liga III. Totuși, față de sezonul trecut lucrurile stau cu totul altfel...

Au scăpat de Afumați, au dat de Juventus
Din seria Viitorului au dispărut ilfovenele. Astfel, greii ca Afumați sau Ștefănești s-au mutat cu arme și bagaje în seria a III-a. Au rămas Dunărea Călărași și Rapid II, echipe care, teoretic, ar trebui să se bată pentru primele locuri. Practica... [citește_tot_articolul]

29 August 2012, 17:33 (9137 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Poliția Rurală, reorganizată

Nicio secție de poliție fără șef de post

Poliția Rurală, reorganizată

Drastic diminuate anul trecut, efectivele de poliție din mediu rural au fost sporite. La acest moment, peste 200 de polițiști asigură liniștea și ordinea publică în județ, iar în zonele «fierbinți» numărul agenților a fost mărit. Viorel Ștefu, comandantul Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița susține că, la acest moment, situația este «mulțumitoare»...

200 de polițiști patrulează în comunele județului
Începînd cu 1 septembrie, numărul agenților de la posturile de poliție rurală va fi majorat. Măsura a fost adoptată pentru a răspunde nevoilor interne ale instituției, dar... [citește_tot_articolul]

29 August 2012, 17:29 (11420 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Se reface «trupa»: revin Ruți și Mițu

Lotul Unirii Slobozia a mai primit două guri de oxigen. Este în fapt vorba despre două reveniri de bun augur: Alexandra Băeșu (Ruți) și Mihaela Popescu (Mițu). Cele două jucătoare au plecat cu un an în urmă la Terom Iași, echipă alături de care au promovat în Liga Națională. Cu ajutorul lor, lotul Unirii Slobozia este completat în proporție de 90%. Ar mai fi necesar, conform conducerii, un al treilea portar și (am zice noi) o extremă stîngă (ce-o mai face Lidia Goanță?). Altfel, pe 30 august, elevele lui Marian Simion se deplasează la Brăila pentru un turneu în cadrul căruia vor susține trei partide avîndu-le ca adversare pe Dunărea Brăila, Neptun Constanța și Știința București.... [citește_tot_articolul]

29 August 2012, 17:26 (8250 vizualizări - 12 comentarii)

SPORT

Lupte

Robert Cîlțea, vicecampion național al luptei pe nisip

În perioada 20-22 august 2012, s-a desfășurat la Mangalia Campionatul Național la lupte pe nisip adresat copiilor, cadeților și juniorilor. Luptele pe nisip reprezintă o disciplină sportivă în plină expansiune. În 2016, la jocurile olimpice de la Rio, luptele pe nisip vor fi incluse în programul competițional. La concursul de la Mangalia, județul nostru a fost reprezentat, la categoria copii, de luptătorii de la CS Amara. Cel mai bun rezultat i-a aparținut lui Robert Cîlțea, cel care, la categoria 60 kg, a luat locul II, fiind în consecință vicecampion național. Clasări onorabile au obținut și alți doi sportivi: Manuel Toader, locul 5 la 45kg și Florin Nicolae, locul 6 la 60 kg plus. Ca valoare... [citește_tot_articolul]

29 August 2012, 17:24 (5945 vizualizări - 6 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
332 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 464 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Miercuri, 8 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 464, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2020, 16:05
(3209 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Atenție, se oprește apa în Cartierul Buliga!

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile ce deservește municipiul Fetești/Ialomița, RAJA Constanța va sista furnizarea apei, joi, 9 iulie ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2020, 12:40
(3476 vizualizări - 0 comentarii)


Gimbășani: Bărbat salvat de pompieri dintr-un canal de vizitare elevator

Gimbășani: Bărbat salvat de pompieri dintr-un canal de vizitare elevator

Evenimentul a fost semnalat de un lucrător al unei firme marți, 7 iulie a.c., în jurul orelor 15,25. În sprijinul bărbatului de 43 de ani s-au deplasat de urgență 3 echipaje de salvare de la Detașamentul ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2020, 11:40
(4168 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Utilaje agricole cuprinse de flăcări

Ion Roată: Utilaje agricole cuprinse de flăcări

Pompierii din Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu care a cuprins două utilaje agricole, puse în funcțiune pe un câmp din zona localității Ion Roată. Cel mai probabil flăcările au izbucnit ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 19:05
(3051 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

Administrația Națională de Meteorologie a emis o nouă avertizare meteo-Cod portocaliu de instabilitate atmosferică accentuată, cu vijelii (ce vor atinge în anumite intervale viteze de 80-90 km/h), averse ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 18:55
(5109 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan sub influența alcoolului

În urma unei acțiuni de prevenire a accidentelor rutiere, polițiștii ialomițeni au identificat , pe raza localităților Rădulești, Slobozia și Țăndărei, 4 conducători auto care circulau pe drumurile publice ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 18:50
(2807 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu la o casă din Movila

Incendiu la o casă din Movila

Pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia și membrii serviciului voluntar cu 3 autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au intervenit pentru stingerea unui incendiu care ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 18:05
(3477 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila incendiu


Grupul de Comunicare Strategică: 455 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 7 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 455, cu 11 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 16:05
(2684 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Calendarul privind mobilitatea personalului didactic din învățământul preuniversitar în anul școlar 2020-2021 a fost reactualizat

În urma promulgării de către președintele României, Klaus Iohannis, a Legii pentru aprobarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr. 58/2020 privind luarea unor măsuri pentru buna funcționare a sistemului ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 00:20
(12125 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Vineri, 3 iulie a.c., în jurul orei 9,30, polițiștii din Slobozia au oprit pentru control, pe raza localității Misleanu, un autoturism condus de un tânăr de 28 de ani, din aceeași localitate. În urma solicitării ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2020, 19:10
(3662 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 444 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 6 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 444, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de vineri, ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2020, 16:05
(3024 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni integrate pentru combaterea COVID-19

Pentru prevenirea și limitarea îmbolnăvirilor cu COVID-19, la nivelul județului Ialomița se vor desfășura acțiuni de verificare a respectării măsurilor de protecție sanitară, pentru a proteja sănătatea ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2020, 11:20
(3220 vizualizări - 0 comentarii)


Șosele însângerate în județul Ialomița

Șosele însângerate în județul Ialomița

Zi neagră pe șoselele din Ialomița sâmbătă, 4 iulie 2020. Cinci persoane au fost rănite și una a murit în urma a 3 accidente rutiere, petrecute pe raza localităților Fetești, Coșereni și Misleanu. Cel mai ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2020, 15:15
(4139 vizualizări - 5 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 440 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 3 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 440, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de joi, 2 ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 16:05
(2670 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis sau cu permise suspendate

Joi, 2 iulie a.c., în jurul orelor 15,00, polițiștii din Balaciu în timp ce desfășurau activități de control al traficului rutier pe raza de competență au oprit pentru control un autoturism condus de un ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 14:40
(2893 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pieton acroșat de un autoturism

Joi, 2 iulie, a.c., în jurul orelor 18,00, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier în municipiul Slobozia, în care un autoturism a lovit un pieton. La locul evenimentului s-a deplasat de urgență ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:55
(2626 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Șiră de baloți cuprinsă de flăcări

Fetești: Șiră de baloți cuprinsă de flăcări

Vineri dimineață, 3 iulie a.c., în jurul orei 3,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o șiră de baloți din paie în gospodăria unui cetățean din Cartierul Vlașca ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:50
(2939 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Slobozia: A luat foc ghena de ventilație

Joi, 2 iulie, a.c., în jurul orelor 16,00, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la stingerea unui incendiu produs la o ghenă Slobozia. Incendiul a fost stins operativ de ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:45
(2641 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Săveni: Incendiu la o anexă gospodărească

Săveni: Incendiu la o anexă gospodărească

Joi, 2 iulie, a.c., în jurul orelor 11,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o anexă gospodărească a unui cetățean din localitatea Săveni. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:40
(3095 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni incendiu


Proxenet din Axintele, arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Urziceni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 19:50
(3692 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Femei reținute pentru contrabandă cu țigări

Două femei, de 43 și 66 de ani, au fost reținute de polițiștii ialomițeni într-un dosar privind contrabanda cu țigări. Oamenii legii au efectuat în cursul zilei de joi, 2 iulie a.c., 10 percheziții domiciliare ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 19:45
(3304 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru încălcarea Codului Rutier

Un tânăr de 22 de ani și un altul de 30 de ani s-au ales cu dosare penale după ce au fost suprinși în trafic încălcând regulile de circulație. Tânărul de 22 de ani s-a urcat la volan în stare de ebrietate ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 19:40
(2302 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 436 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Joi, 2 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 436, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de miercuri, ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 16:05
(3182 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Proiectil neexplodat găsit în grădină

Sudiți: Proiectil neexplodat găsit în grădină

O persoană din Sudiți a descoperit un proiectil de artilerie exploziv, de calibru 120 mm, miercuri, 1 iulie a.c., în jurul orelor 12,50, în grădina din propria gospodărie. Conștientizând ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 12:10
(3400 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Contestații la Bacalaureat 2020

La nivelul județului Ialomița, 661 de contestații au fost depuse după afișarea primelor rezultate obținute de către candidații prezenți la probele din sesiunea curentă a examenului de Bacalaureat. ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 10:15
(3196 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Slobozia

Razie a polițiștilor la Slobozia

97 de persoane amprentate, 122 de autoturisme controlate, 23 de sancțiuni contravenționale aplicate și 6962 de kilograme de deșeuri feroase ridicate de polițiști. Este bilanțul unei ample acțiuni de prevenire ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 17:40
(3392 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale la centrele rezidențiale

Având în vedere prevederile Legii nr. 55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19,  în  perioada 3-15.06.2020, Inspectoratul Teritorial de Muncă ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 16:20
(3948 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 432 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Miercuri, 1 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 432, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 16:05
(3172 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Dridu!

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Principală din localitatea Dridu, județul Ialomița, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile joi, 2 iulie 2020, în intervalul orar 9,00-15.00. ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 14:40
(6368 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Copil de 9 ani, rănit într-un accident rutier

Un tânăr de 17 ani din orașul Țăndărei s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident rutier. Acesta se deplasa pe un moped înmatriculat cu un număr fals și fără a avea permis de conducere, moment ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2020, 17:25
(2327 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...