Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»: 5 polițiști, reținuți pentru 24 de ore!

DGA Ialomița vizează nume grele din Inspectoratul de Poliție?

Dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră»: 5 polițiști, reținuți pentru 24 de ore!

Polițiștii Adrian Marian Andrei, Marian Chițoiu, Cristinel Dinu, Dănuț Dorel Dinu și Gabriel Micu au primit ordonanțe de reținere!

Ofițerii DGA Ialomița «anihilează» structurile Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița! 5 agenți de poliție din cadrul Serviciului Rutier au fost reținuți joi, 23 august a.c., pentru 24 de ore de către DGA Ialomița sub acuzațiile de «luare de mită», «abuz în serviciu contra intereselor publice» și «efectuarea de operațiuni financiare ca acte de comerț, incompatibile cu funcția». Cercetările în dosarul «Șpagă la Poliția Rutieră» nu se opresc aici. Surse din cadrul anchetei afirmă că sînt vizați și ofițeri din cadrul aceluași serviciu.

Și polițiștii ajung la închisoare
... [citește_tot_articolul]

23 August 2012, 15:22 (32602 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: 6 polițiști de la Rutieră, reținuți pentru fapte de corupție

Slobozia: 6 polițiști de la Rutieră, reținuți pentru fapte de corupție

6 polițiști ai Serviciului Rutier din cadrul IPJ Ialomița au fost reținuți joi, 23 august 2012, de ofițeri ai Direcției Generale Anticorupție Ialomița. Cei reținuți sînt acuzați de fapte de corupție.
În dimineața zilei de joi, 23 august a.c., de la ora 6,00, polițiștii Anticorupție ialomițeni, alături de «mascați», au defășurat mai multe percheziții domiciliare pe raza orașului Slobozia. Anchetatorii au «săltat» astfel 6 polițiști din cadrul Serviciului Rutier din cadrul IPJ Ialomița. Cei reținuți sînt acuzați de comiterea mai multor fapte de corupție. În momentul de față, toți cei 6 polițiști se află la Parchet pentru audieri. Vom reveni cu amănunte.... [citește_tot_articolul]

23 August 2012, 08:51 (23513 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

Superadministrație cu superStoica

A promite-i lucru mare!

Superadministrație cu superStoica

A promite-i lucru mare, dar a te ține de promisiune e curată prostie! Și, totuși, la două luni de la cîștigarea alegerilor, primarul PSD Alexandru Stoica încearcă să se convingă singur că va reuși să ofere slobozenilor o administrație eficientă și... apă potabilă pînă la 25 octombrie! «Nu voi merge în concediu pînă nu rezolv problema cu apa!» a declarat acesta. Dar cum gestionează Alexandru Stoica «greaua moștenire» a administrației Ionașcu și, mai ales, cum gîndește primarul Stoica viitorul Sloboziei? Pariem că n-ați fi ghicit niciodată!

Apă de Ziua Armatei
După 15 milioane de... [citește_tot_articolul]

22 August 2012, 18:54 (13461 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Motocicliști de dau în tiruri, polițist de dă în gropi

Șirul accidentelor rutiere continuă pe șosele din județ. În seara zilei de marți, 21 august, la Slobozia, și în dimineața zilei de miercuri, 22 august, la Țăndărei, s-au petrecut două evenimente rutiere, în urma cărora doi tineri au ajuns la spital. Dinamica accidentelor arată că producerea lor ține mai mult de ghinionul participanților la trafic decît de circulația neregulamentară pe drumurile publice...

Accident în lanț: scuterul, motorul și tirul
Accidentul din seara zilei de 21 august 2012 s-a petrecut la ieșirea din Slobozia, către municipiul Urziceni. Conducătorul unui scuter... [citește_tot_articolul]

22 August 2012, 18:47 (8262 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Perpetuum mobile de Căzănești

Perpetuum mobile de Căzănești

Potrivit DEX, un perpetuum mobile este un sistem mecanic, termic, electric etc, imaginar care ar putea funcționa la infinit, producînd energie sau lucru mecanic fără a primi energie din exterior. Valentin Cafes, din Căzănești, susține că, pe lîngă acest perpetuum mobile, a descoperit relația dintre acesta, numerele ascunse și... Biblie! Asta s-a întîmplat acum 23 de ani, iar de atunci caută să împărtășească omenirii revelațiile sale. Ne-a găsit pe noi, iar noi am fost de acord să-i mediatizăm ideile convinși fiind că Dumnezeu n-are să se supere dacă sărim gardul grădinii Lui împreună cu Valentin Cafes.

Revelație cu steluțe... [citește_tot_articolul]

22 August 2012, 18:40 (11297 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un milion de lei pentru «afacerile» Primăriei Slobozia

Dai un ban european, dar... dormi liniștit!

Un milion de lei pentru «afacerile» Primăriei Slobozia

În luna iunie a anului 2010, Primăria Slobozia anunța co-finanțarea unui proiect care ar fi permis «optimizarea și reducerea timpilor de livrare a serviciilor publice prin utilizarea instrumentelor moderne de control în cadrul Primăriei Slobozia». Valoarea acestei investiții a fost de 1195210 lei, din care 1015928,50 lei reprezintă valoarea eligibilă nerambursabilă provenind din Fondul Social European, 155377,30 lei reprezintă valoarea eligibilă nerambursabilă din bugetul național și 23904,20 lei reprezintă valoarea eligibilă a Primăriei Municipiului Slobozia. La 4 luni de la finalizarea oficială a proiectului, oficialii susțin că «lucrurile sînt rezolvate». La ghișeul de plată a taxelor și impozitelor... [citește_tot_articolul]

22 August 2012, 18:37 (9652 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Costică, de ce nu ți-ai plătit datoriile?

Primăria Albești, «îngropată» în datorii

Primit cu brațele deschise în administrația județeană, Marin Constantin vrea să uite ce-a lăsat în urmă la Primăria Albești. O listă lungă cu datorii! Așa se face că fosta administrație condusă cu mînă de fier de actualul subprefect a intrat în colaps financiar din cauza restanțelor acumulate. Cel mai mare debit depășește 150000 de lei. Sătui să mai aștepte, creditorii vor să-și ceară drepturile îi instanță...

Bomba toxică de 2400 de lei
În urmă cu aproximativ doi ani, în curtea fostului CAP din Albești polițiștii au descoperit un adevărat depozit ilegal de deșeuri toxice. Tone... [citește_tot_articolul]

22 August 2012, 18:33 (10997 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Omul lui Ciupercă, în vizită la Parchetul General

Vicele Mușoiu își exersează scrisul de mînă

Omul lui Ciupercă, în vizită la Parchetul General

În urmă cu mai bine de o săptămînă, vicepreședinte PSD al Consiliului Județean Ialomița, Ștefan Mușoiu, a fost convocat la Parchetul General București. El a fost însoțit de către avocatul Gabriela Petre, aceeași care l-a apărat pe președintele PD-L, Cazacu Marinică, în scandalul generat de contestarea candidaturii acestuia de către PSD, la începutul campaniei electorale pentru alegerile locale. Conform unor apropiați ai celor doi, Ștefan Mușoiu a dat o serie de declarații noi în dosarul penal în care este acuzat de ANI de «incompatibilitate și conflict de interese»...

Parchetul General nu dă cu paru’... [citește_tot_articolul]

21 August 2012, 17:24 (28285 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Hyundai înregistreaza trei victorii la capitolul design în cadrul competiției marcilor auto

Hyundai a obținut trei premii la a doua ediție a competiției mărcilor auto, organizate de catre consiliul german de design. Noua generație i30 a cîștigat titlurile «Cel mai bun interior» și «Cel mai bun exterior», în timp ce distincția pentru «Cel mai bun concept» a fost acordată modelului i-oniq.
Atît noul i30, cît și concept car-ul i-oniq au fost proiectate în cadrul centrului tehnic de la Rüsselsheim, Germania, de către echipa Hyundai Motor Europe.
Cele două victorii ale noii generații i30 demonstrează angajamentul Hyundai față de designul produselor sale, în conformitate cu cerințele clienților europeni. Aspectul exterior al mașinii se înscrie în filosofia «sculptură fluidă» abordată... [citește_tot_articolul]

21 August 2012, 17:22 (9973 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parc fotovoltaic la Fetești

Parc fotovoltaic la Fetești

Succesul parcului fotovoltaic de la Giurgeni i-a mobilizat și pe alți investitori să caute un loc sub soarele Ialomiței. Doi dintre ei au ajuns la Fetești, acolo unde intenționează să construiască două parcuri fotovoltaice, întinse pe o suprafață de 14 hectare...

Soarele Feteștiului atrage investitori
În timp ce bugetele secate de fonduri împiedică primăriile ialomițene să demareze investiții proprii, unele firme salvează administrațiile propunînd investiții prea frumoase ca să fie adevărate... La Fetești două societăți specializate în energie regenerabilă vor să investească în... [citește_tot_articolul]

21 August 2012, 17:21 (14596 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Profesorii anchetați se întorc la catedră, dosarul «Mită pentru BAC» se mută la DNA

Ialomița: Profesorii anchetați se întorc la catedră, dosarul «Mită pentru BAC» se mută la DNA

În mai puțin de o lună începe școala, iar corpul profesorilor din Ialomița se întreabă ce se va întîmpla cu cei 6 dascăli anchetați în dosarul «Mită pentru BAC». Reporterii Independent au aflat că, începînd cu 10 septembrie, toți 6 se vor întoarce la catedră. Scandalul care a zguduit învățămîntul ialomițean din temelii nu s-a stins. Dosarul «Mită pentru BAC» a fost declinat procurorilor Direcției Naționale Anticorupție Ialomița. Un nou val de rețineri și audieri este pe cale să înceapă...

Se declară nevinovați
Au fost reținuți pentru 24 de ore, iar timp de 30 de zile nu au mai... [citește_tot_articolul]

21 August 2012, 08:33 (138353 vizualizări - 97 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Misleanu: Și-a găsit sfîrșitul la volan

Un prahovean de 48 de ani și-a găsit sfîrșitul în după amiza zilei de sîmbătă, 18 august a.c., pe șoselele din Ialomița. În localitatea Misleanu, omului i s-a făcut rău la volan și murit. Primele informații arată că bărbatul ar fi făcut un atac de cord...
La fața locului s-au deplasat medicii de la Serviciul de Ambulanță Ialomița, dar și criminaliștii. Anchetatorii au descoperit faptul că bărbatul de 48 de ani era bolnav de diabet. A simțit că i se face rău, a tras pe dreapta, iar inima lui a încetat să mai bată. Trupul neînsuflețit al bărbatului va fi dus la Morga Spitalului Județean de Urgență Slobozia pentru efectuarea autopsiei.... [citește_tot_articolul]

18 August 2012, 17:42 (10261 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Cei 7 fantastici» ai politicii locale

Ialomița văzută de sus

«Cei 7 fantastici» ai politicii locale

Cine mai conduce Ialomița zilele acestea? Veți spune, probabil, că USL, că doar ei au cîștigat alegerile locale în 46 dintre localitățile județului și domină prin intimidare cel puțin jumătate din restul localităților. Vă grăbiți, ca de obicei! Sursele noastre în interiorul Uniunii susțin că zilele acestea Ioan Martin, co-președintele liberal al USL, e deja istorie încă nescrisă, iar județul este condus de «cei 7 fantastici ai PSD Ialomița». I-am nominalizat prin această sintagmă pe Silvian Ciupercă, Ștefan Mușoiu, Marin Constantin, Vasile Olaru, Otilia Dumitru, Mihăiță Găină și Marian Pavel, lideri PSD de linia întîi și a doua, dar fără de care administrația locală, viața politică și deciziile... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 17:29 (28248 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Înfrîngere la Axintele

Mai sînt aproape trei săptămîni pînă la startul campionatului și Marin Dună încă mai are multe de reglat în jocul elevilor săi. Un semnal de alarmă în acest sens îl constituie meciul amical disputat miercuri, 8 august 2012, la Axintele, cu Viitorul din localitate. S-a terminat 4-2 pentru alb-verzii lui Ion Nica, după un meci în care reprezentanta Ligii a III-a a dovedit mai multă maturitate. «Am luat prea ușor adversarul. Ne-am relaxat și asta ne-a costat!» explică antrenorul Marin Dună. «A fost un joc slab la nivelul întregii echipe. De vină ar putea fi și perioada de pregătire recent încheiată...» adaugă managerul general al Unirii, Constantin Prepeliță. Pe lîngă scuze, trebuie găsite și soluții... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 17:20 (13861 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Paros Supremus, înapoi la Ambulanță

S-a întors jupînu’

Paros Supremus, înapoi la Ambulanță

Scos din sistem cu forcepsul pentru că a fluierat în anvonul tuturor partidelor pe la care a trecut, Radu Paros se întoarce șef la Ambulanță. Reușita, una de palmares personal pentru el, este rezultatul a două luni de tras preșuri sau lustruit clanțe...

Numai cine nu muncește nu greșește
Prin acest subtitlu înțelegem să ne cerem iertare doamnei Anca Carmen Țenea, de grija căreia pînă și noi am fost treziți noaptea din somn, d-apăi cei care i-au purtat sîmbetele... Și facem asta pentru că în vreme ce ea țipa ca din gură de șef de Ambulanță că nu lasă pe nimeni să-i mai ia locul... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 13:10 (41003 vizualizări - 51 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele a trecut de Cernica și pregătește Cupa României

După ce au pus la respect în meciuri amicale suratele ialomițene (6-0 cu Rapid Fetești și 4-2 cu Unirea Slobozia), axintenii au îndreptat tunurile către județul Ilfov. Viitorul a trecut cu 1-0 de nou promovata în Liga a III-a, Progresul Cernica, într-o partidă disputată luni, 13 august. Unicul gol al întîlnirii a fost opera mijlocașului dreapta Bogorodiță, cu un șut de la 25 de metri. Antrenorul Ion Nica a decis după această partidă să renunțe la achiziționarea fundașului central Marciuc și a mijlocașului Dumitrescu, veniți în probe, după ce anul trecut au evoluat la Buftea. Astfel, singurele achiziții certe în momentul de față sînt Rață, Pintilie și fostul slobozean Marius Ștefan. Îmbucurătoare... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 12:48 (9942 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Au început amicalele!

După 12 zile de cantonament la munte și la mare, încheiate sîmbătă, 11 august, handbalistele Unirii Slobozia au intrat în focul meciurilor amicale. Prima întîlnire cu publicul slobozean s-a produs luni, 13 august, la ora 18,00, în Sala Sporturilor de pe Stadionul «1 Mai». Unirea a primit vizita unei alte divizionare secunde, CSM Slatina, echipă la care evoluează două foste slobozence: portarul Elena Popovici și interul Anca Jianu. La formația pregătită de Marian Simion, pe lîngă nucleul din sezonul trecut, au reapărut mai vechile noastre cunoștințe, Raluca Băcăoanu și Mihaela Stănciulescu, revenite la echipă după un an de pauză. De asemenea, au făcut cunoștință cu slobozenii și noutățile Alexandra... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 12:03 (11394 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Transport în regim de țeapă cu NickTouring

Bilete de 1,5 lei pentru a leșina în autobuze

Slobozia: Transport în regim de țeapă cu NickTouring

Dacă în transportul județean de călători lucrurile sînt clare și bătute în cuie, în transportul urban de la nivelul municipiului Slobozia ele se află în plin proces de reformare. La ultima ședință a Consiliului Local Slobozia, operatorul privat care deservește transportul public de călători a solicitat o creștere de tarif de 50%. NickTouring solicită această majorare în condițiile în care, la orele de vîrf, călătorii sînt înghesuiți ca vitele în microbuze, iar ușile autobuzelor de pe traseele către Slobozia Nouă și Amara rămîn în permanență deschise pentru a suplini lipsa instalațiilor de climă. În replică, patronul firmei, Nicu Pericli, susține că «nicăieri în lume transportul public nu se face... [citește_tot_articolul]

16 August 2012, 18:11 (16506 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Polițistul Ardeleanu din Însurăței face «legea pepenilor» cu pumnul

Polițistul Ardeleanu din Însurăței face «legea pepenilor» cu pumnul

E agent de circulație la Poliția Însurăței, îl cheamă Eugen Ardeleanu, iar cînd nu trage pe dreapta șoferii, ca să se împrumute de 50 de lei, vinde pepeni în piață. Ca orice comerciant, știe cum să-și atragă clienții. Folosește pumnul! Au simțit-o pe pielea lor sîmbătă, 4 august 2012, doi comercianți din Slobozia. Aceștia au nimerit la taraba cu bostani a agentului Ardeleanu și s-au întors acasă cu ochii învinețiți. Procurorii de la Parchetul Județean Brăila au deschis o anchetă în acest caz. Gestul polițistului ar putea să-l coste scump...

«Legea pepenilor» la Însurăței
Elvis... [citește_tot_articolul]

16 August 2012, 18:03 (47628 vizualizări - 39 comentarii)

REPORTAJ

Croșeta fermecată

Croșeta fermecată

Maria are cinci ani și nu știe că mama ei a botezat un site cu numele ei. După cum nici noi nu știm că doamna Clementina Georgescu, mama Mariei, are o croșetă fermecată cu care desenează din fire de bumbac căciulițe de aviator, umbrele de estradă, recuzită de studio pentru fotografi și, în general, orice își poate imagina o minte grijulie de părinte preocupat de confortul și frumusețea copilului său...

Un an de business cu croșeta
Clementina Georgescu are site-ul maria-handmade.ro de peste un an. L-a lansat într-o doară, după ce a primit o comandă de la un fotograf profesionist... [citește_tot_articolul]

16 August 2012, 18:01 (19474 vizualizări - 3 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
282 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Acțiuni comune polițiști-jandarmi în Țăndărei

Efective sporite de polițiști și jandarmi au acționat în sistem integrat în după-amiaza zilei de miercuri, 3 martie a.c., în orașul Țăndărei. Începînd cu ora 13.00, s-a acționat pe raza orașului urmărindu ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 18:39
(17381 vizualizări - 0 comentarii)


Necropsia bărbatului găsit în beciul unei case din Bucu va elucida misterul morții acestuia

Bărbatul găsit în stare de inconștiență într-un beci al unei case în construcție din localitatea Bucu a fost identificat. Potrivit primelor cercetări, se pare că bărbatul era domiciliat în localitatea ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 13:34
(19534 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 300 de jandarmi la meciul Urziceni-Steaua

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița va asigura cu peste 150 de militari jandarmi măsurile de ordine la meciul de fotbal dintre echipele Unirea Urziceni și Steaua București. Alături de efectivele ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 13:26
(17991 vizualizări - 0 comentarii)


Minori dispăruți, găsiți de polițiști

Polițiștii au reușit identificarea minorului Bucur Ștefănel, de 13 ani, plecat de la domiciliu, din orașul Fierbinți-Tîrg, în dimineața zilei de 1 martie 2010. În urma colaborării cu polițiștii Direcției ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 18:10
(14899 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmii ialomițeni și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat în dimineața zilei de marți, 2 martie a.c., între orele 6,30-8,00, ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 18:09
(14250 vizualizări - 0 comentarii)


Copil de 4 luni, adus la spital mușcat de șobolani

La Spitalul de Urgență din Slobozia a fost adus un copil de 4 luni, cu mai multe răni pe corp, ce păreau a fi provocate de mușcăturile unui șobolan. Cazul copilului a fost semnalat polițiștilor sîmbătă ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 07:38
(15073 vizualizări - 0 comentarii)


A dispărut!

A dispărut!

Luni, 1 martie a.c., în jurul orei 19.00, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că minorul Bucur Ștefănel, de 13 ani, a plecat de la domiciliul din orașul Fierbinți-Tîrg și nu a mai revenit. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 07:37
(15105 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 04:31
(15816 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 03:14
(14927 vizualizări - 0 comentarii)


Evenimente culturale

Consiliul Județean Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» invită ialomițenii la inaugurarea Sălii STUDIO. Astfel, joi, 4 martie 2010, tinerii artiști ai Liceului de Artă din Slobozia vor susține ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:38
(13043 vizualizări - 0 comentarii)


Măsuri pentru stimularea creării de noi locuri de muncă

În Monitorul Oficial nr. 136, din 1 martie 2010, a fost publicată Ordonanța de Urgență nr. 13/23.02.2010, privind reglementarea unor măsuri în vederea stimulării creării de noi locuri de muncă și diminuării ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:29
(12415 vizualizări - 0 comentarii)


Informare APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează beneficiarii măsurilor de reconversie/restructurare și defrișare a plantațiilor viticole că trebuie să completeze și să depună formularul de ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:13
(15102 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind deconturile negative de TVA

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că a fost aprobată o nouă procedură pentru soluționarea deconturilor cu sume negative de taxă pe valoarea adaugată cu opțiune de ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 10:55
(17299 vizualizări - 0 comentarii)


Deșeurile, în atenția Prefecturii Ialomița

În perioada, 3-20 februarie a.c., polițiști din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor, specialiști din cadrul Gărzii de Mediu și comisari ai Gărzii Financiare au desfășurat controale la nivelul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 10:12
(13348 vizualizări - 0 comentarii)


Capota s-a ridicat în mers, iar mașina s-a izbit de un tir

În cursul dimineții de luni, 1 martie a.c., în jurul orei 8.30, polițiștii rutieri au fost sesizați despre faptul că un tînăr de 20 de ani, din Slobozia, ce se deplasa la volanul unui autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2010, 16:16
(13420 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni de prevenire și combatere a infracționalității

Efective sporite de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au participat în acest sfîrșit de săptămînă la mai multe acțiuni organizate pe raza județului, continuînd astfel acțiunile specifice pentru creșterea ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2010, 16:15
(13729 vizualizări - 0 comentarii)


Sancționat contravențional pentru ședere ilegală pe teritoriul României

Polițiștii au depistat în zona Popasului Sinești un cetățean moldovean, în vîrstă de 33 de ani, intrat în România la data de 16 august 2009, în baza unei vize de scurtă ședere în scop de vizită.
Străinul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 20:00
(13703 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

Pe Calea București din Urziceni a fost depistat un bărbat, în vîrstă de 32 de ani, din comuna Ion Roată, în timp ce conducea autoturismul proprietate aflîndu-se în stare de ebrietate. La testarea cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:58
(13492 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar penal pentru nerespectarea drepturilor de autor

În cadrul unui control la o discotecă din comuna Coșereni, aparținînd unei societăți comerciale cu sediul social în București, polițiștii au constatat că era difuzată muzică ambientală prin intermediul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:57
(11689 vizualizări - 0 comentarii)


Planul de acțiune SIGURANȚA (II)

În baza planului comun de acțiune SIGURANȚA, în noaptea de 27/28 februarie a.c., la nivelul județului s-au desfășurat mai multe acțiuni în sistem integrat la care au participat efective ale Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:54
(13456 vizualizări - 0 comentarii)


A vrut să se spînzure

Un cetățean din comuna Perieți a sesizat vineri, 26 februarie a.c., că un bărbat de 33 de ani, din localitate, se află în podul casei sale intenționînd să se spînzure. Deplasîndu-se la fața locului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:09
(11856 vizualizări - 0 comentarii)


A intrat cu mașina în pom

În apropierea municipiului Slobozia s-a produs un accident rutier cu o victimă. Pe scurt, vineri, 26 februarie 2010, în timp ce o femeie de 43 de ani, domiciliată în București, conducea un autoturism din ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:07
(9473 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive în mediul rural

Agenții Posturilor de Poliție Andrășești, Albești, Buești, Ciochina, Munteni Buzău, Reviga și Colelia, în colaborare cu o grupă de luptători ai Serviciului de Intervenție Rapidă au desfășurat acțiuni comune ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:07
(12655 vizualizări - 0 comentarii)


Încarcerat

Polițiști din cadrul structurilor Urziceni, Bărcănești și Axintele au acționat pe raza celor două comune, ocazie cu care, în satul Horia, au depistat un bărbat de 39 de ani, din localitate, pe numele căruia ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:05
(14706 vizualizări - 0 comentarii)


15000 de pachete de țigări, confiscate

Pe DN2, în parcarea aflată pe raza comunei Sinești, au fost depistați doi bărbați care transportau, fiecare cu cîte un autoturism, mai multe pachete de țigări fără documente legale de proveniență.
...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 14:04
(15844 vizualizări - 0 comentarii)


Pistoale deținute ilegal

În incinta unui local public situat pe DN 2 în municipiul Urziceni, punct de lucru aparținînd unei societăți comerciale din Capitală, au fost depistați trei bărbați, în vîrstă de 23, 26, respectiv 35 de ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 14:03
(14180 vizualizări - 0 comentarii)


Beți la volan

Pe strada Digului, din Țăndărei, a fost depistat un localnic, în vîrstă de 31 de ani, în timp ce conducea un autoturism înmatriculat în străinătate, aflîndu-se sub influența băuturilor alcoolice. La testarea ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 13:45
(13666 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecți de furt, identificați

În ultimele 24 de ore au fost identificați doi bărbați, în vîrstă de 53, respectiv 29 de ani, ambii domiciliați în Amara, suspectați că în perioada noiembrie 2009-februarie 2010 au sustras dintr-o locuință ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 13:37
(16603 vizualizări - 0 comentarii)


Planul de acțiune SIGURANȚA

Începînd de vineri, 26 februarie a.c., la nivel național a fost declanșată acțiunea «SIGURANȚA», ce are drept scop implicarea a cît mai multe forțe de ordine în zonele cu risc criminogen, prinderea în flagrant ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 13:32
(16324 vizualizări - 0 comentarii)


A plecat după ce a accidentat un pieton

În cursul zilei de joi, 25 februarie, în jurul orei 15.30, pe raza localității Buești s-a produs un accident de circulație din care a rezultat vătămarea unei persoane. Victima, o femeie de 37 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2010, 13:24
(17899 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...