Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Polițistul Ardeleanu din Însurăței face «legea pepenilor» cu pumnul

Polițistul Ardeleanu din Însurăței face «legea pepenilor» cu pumnul

E agent de circulație la Poliția Însurăței, îl cheamă Eugen Ardeleanu, iar cînd nu trage pe dreapta șoferii, ca să se împrumute de 50 de lei, vinde pepeni în piață. Ca orice comerciant, știe cum să-și atragă clienții. Folosește pumnul! Au simțit-o pe pielea lor sîmbătă, 4 august 2012, doi comercianți din Slobozia. Aceștia au nimerit la taraba cu bostani a agentului Ardeleanu și s-au întors acasă cu ochii învinețiți. Procurorii de la Parchetul Județean Brăila au deschis o anchetă în acest caz. Gestul polițistului ar putea să-l coste scump...

«Legea pepenilor» la Însurăței
Elvis... [citește_tot_articolul]

16 August 2012, 18:03 (47628 vizualizări - 39 comentarii)

REPORTAJ

Croșeta fermecată

Croșeta fermecată

Maria are cinci ani și nu știe că mama ei a botezat un site cu numele ei. După cum nici noi nu știm că doamna Clementina Georgescu, mama Mariei, are o croșetă fermecată cu care desenează din fire de bumbac căciulițe de aviator, umbrele de estradă, recuzită de studio pentru fotografi și, în general, orice își poate imagina o minte grijulie de părinte preocupat de confortul și frumusețea copilului său...

Un an de business cu croșeta
Clementina Georgescu are site-ul maria-handmade.ro de peste un an. L-a lansat într-o doară, după ce a primit o comandă de la un fotograf profesionist... [citește_tot_articolul]

16 August 2012, 18:01 (19475 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Scandal cu bâte și topoare în Cartierul Vlașca

Fetești: Scandal cu bîte și topoare în Cartierul Vlașca

Sărbătoarea de «Sfînta Maria» s-a încheiat la spital pentru două familii de romi din cartierul feteștean Vlașca. În seara zilei de miercuri, 15 august a.c., după ce au băut bine, țiganii au sărit la bătaie. Un tînăr de 23 de ani a fost tăiat cu un topor. Deși el este cel care a provocat scandalul, rudele acestuia au fost primele care au mers la Poliție să depună plîngere...
Cele două familii din cartierul feteștean Vlașca au petrecut împreună de «Sfînta Maria», însă alcoolul le-a luat mințile. După ce au băut bine, au sărit la bătaie. În urma conflictului, un tînăr de 23 de ani a fost rănit și transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Deși el este cel care a provocat întreg scandalul... [citește_tot_articolul]

16 August 2012, 17:12 (15231 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Anca Carmen Țenea, noul «despot» al Ambulanței

Peștele de la cap se... demite!

Anca Carmen Țenea, noul «despot» al Ambulanței

La Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița, apele nu s-au liniștit nici după plecarea lui Radu Paros. Directorul interimar Anca Carmen Țenea a început să dea cu stîngul în dreptul. Cînd nu țipă la subordonați și-i amenință cu concedierea, ia decizii discutabile și face risipă de bani publici. Aproape 6000 lei au fost cheltuiți pe rețeaua electrică nefuncțională de la substația Urziceni, iar un pacient care a solicitat contra-cost o salvare a fost refuzat pentru că doamna Țenea a avut o zi mai proastă...

Decizii controversate
Repetatele conflicte de la substația Urziceni au copleșit... [citește_tot_articolul]

14 August 2012, 08:54 (18403 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița se confruntă cu cea mai severă secetă din ultimii 50 de ani!

Mii de hectare de terenuri pîrjolite

Ialomița se confruntă cu cea mai severă secetă din ultimii 50 de ani!

Zilele caniculare au distrus culturile agricole. Mii de hectare cultivate cu porumb sau floarea-soarelui au fost afectate de temperaturile care au depășit și 45 de grade Celsius. Plantele s-au uscat pur și simplu pe cîmpuri. O secetă ca aceasta n-a mai mistuit Bărăganul de mai bine de 50 de ani...

Seceta a distrus culturile
Statisticile întocmite de specialiștii Direcției Județene de Agricultură Ialomița arată că seceta a făcut prăpăd pe cîmpurile Bărăganului. Culturile de floarea-soarelui și porumb au fost cele mai afectate. Vorbim despre suprafețe de mii de hectare. De exemplu... [citește_tot_articolul]

14 August 2012, 08:40 (12857 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Ialomița secetă

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Patru persoane rănite în două accidente de circulație

În seara zilei de duminică, 12 august a.c., două accidente de circulație s-au petrecut pe raza județului Ialomița. Primul eveniment rutier a avut loc între localitățile Stejaru și Perieți, iar cel de-al doilea în municipul Slobozia. Patru persoane au fost rănite și transportate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia...
Din primele informații, accidentul de la Perieți a fost provocat de un șofer, de 34 ani, care conducea un autovehicul înmatriculat în Pahova. Acesta venea cu familia de la mare și s-a oprit să cumpere pepeni de la o tarabă de pe marginea drumului. În momentul în care a vrut să iasă din locul unde își parcase mașina, fără să se asigure, s-a lovit violent de un automobil ... [citește_tot_articolul]

12 August 2012, 21:44 (20976 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Împușcături la Bazarul Municipal din Slobozia

Împușcături la Bazarul Municipal din Slobozia

Împușcături ca-n vestul sălbatic în Bazarul Municipal Slobozia, vineri, 10 august a.c. Doi bărbați, ginere și socru, s-au luat la ceartă, iar în loc să-și împartă pumni și picioare au scos pistoalele și au tras cîteva focuri de armă în plan vertical. Din fericire, nimeni nu a fost rănit...
Scandalul provocat de cei doi bărbați este mai vechi. Vineri ei s-au reîntîlnit în Bazarul Slobozia și s-au luat din nou la ceartă. Cel care a provocat incidentul este un bărbat, de 59 ani, din Fetești, care a încercat să-l înjunghie pe ginerele său, un bărbat de 32 ani, din Țăndărei, cu o șurubelniță. Ca să se apere, acesta a scos pistolul cu bile și a tras cîteva focuri în plan vertical. Cei doi au fost... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 14:34 (12349 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Transport interjudețean la 60 de grade Celsius!

Vă rugăm să vă potriviți ceasurile cu 50 de ani în urmă

Ialomița: Transport interjudețean la 60 de grade Celsius!

De 22 de ani, transportul județean de călători este în tranziție. Și tot de 22 de ani, autoritățile județene declară că fac «toate demersurile legale pentru reglementarea situației». În fapt, cele 50 de trasee județene existente sînt deservite după «legea junglei» de 20 de operatori care tratează călătorii ca pe sacii de cartofi, iar singurul drept pe care aceștia îl au este acela de a plăti. Și toate acestea în anul de grație 2012, în condițiile în care temperatura din unele dintre autobuzele care asigură traseele interjudețene se ridică la 60 de grade Celsius!

Călătorii nimănui
... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 09:16 (25826 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Hermes», piscina unde poți să mori dacă te scalzi!

Slobozia: «Hermes», piscina unde poți să mori dacă te scalzi!

De trei lucruri beneficiezi cînd plătești biletul de intrare la Piscina «Hermes» din Slobozia. O înghesuială de autobuz, apa care miroase puternic a clor și... șansa de a muri! La cea mai de fițe piscină din oraș nu există personal specializat care să ofere asistență în caz de situații de urgență. Potrivit legii, această carență reprezintă o ilegalitate! Dincolo de ce spune legea însă, absența salvamarului de la Piscina «Hermes» a fost aproape fatală pentru un copil de 8 ani. În urmă cu aproximativ o săptămînă, el a fost salvat de la înec printr-o minune...

Eroul de la piscină
... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 09:07 (31950 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

1,1 milioane lei, prețul turului

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

1,1 milioane lei, prețul turului

Unirea Sobozia se pregătește să dea piept cu lumea Ligii a II-a, una puțin cunoscută pentru mulți dintre componenții lotului. Vor fi adversari mult mai valoroși, dar și costuri mult mai mari. Din acest motiv, în ședința Consiliului Local din 19 iulie 2012 s-a aprobat alocarea a 1,1 milioane lei pentru susținerea financiară a echipei în turul campionatului 2012-2013.

Din retur se intră cu bilet
Suma de 1,1 milioane lei satisface doar în parte doleanțele conducerii. Surse din cadrul acesteia ne-au dezvăluit că, pentru acoperirea nevoilor echipei, ar fi fost necesare 1,5 milioane... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 08:53 (14830 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele și Fetești au scăpat de ilfovene

Comitetul de Urgență al FRF a stabilit în ședința din 3 august a.c. componența seriilor Ligii a III-a. Al treilea eșalon al fotbalului românesc va avea tot 6 serii, alcătuite, din cauza numeroaselor abandonuri, din doar 13 echipe. Cele două reprezentant ale Ialomiței, Viitorul Axintele și Rapid Fetești, vor face parte din seria a II-a, acolo unde nu se vor mai regăsi echipe din Ilfov. Prin urmare, formațiile noastre vor fi scutite de confruntări cu nume incomode precum FC Voluntari, CS Ștefănești sau CS Afumați. Apar însă nume importante ca Gloria Buzău sau Juventus București, formații care sezonul trecut evoluau în Liga a II-a. De remarcat că sîmbătă, 4 august, cele două echipe ialomițene din... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 08:51 (11384 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal

Juniorii lui Ionescu, triumfători la Amara

Sîmbătă, 4 august și duminică, 5 august, pe micuțul stadion din Amara s-a desfășurat «Memorialul Radu Aurel», turneu de fotbal aflat la a II-a ediție. Au participat Victoria Amara, Abatorul Slobozia, Recolta Gheorghe Lazăr și juniorii A ai Unirii Slobozia (născuți în perioada 1994-1995). Deși cea mai tînără echipă din competiție (singura de juniori), Unirea Slobozia a reușit în final să se impună. În semifinale, băieții pregătiți din acest an de profesorul Ion Ionescu s-au impus cu 8 la 2 în fața Victoriei Amara. Pentru uniriști au marcat Uruc-3 goluri, Avram-2, Antonio-2 și Tache. În finală, juniorii au bătut Recolta Gheorghe Lazăr cu 4-2, Uruc și Antonio izbutind cîte o dublă.Titlul de golgheter... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 08:43 (10204 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia: Start în «Memorialul Ioan Pinter»

Tenis de cîmp

Slobozia: Start în «Memorialul Ioan Pinter»

Tenisul juvenil slobozean a adus în ultimul an multe rezultate notabile pe plan național. Sorin Iordache, Alexia Gîndac sau Cristian Andreescum sînt copiii care au urcat pe prima treaptă a podiumului la competițiile naționale. Dar Slobozia nu se remarcă în tenis doar prin copii talentați, ci și printr-o cochetă arenă care a atras atenția mai marilor federali și a permis organizarea unor puternice competiții. Cea mai importantă este «Memorialul Ioan Pinter», ajunsă la a 12-a ediție, care a debutat sîmbătă, 4 august 2012. Turneul este adresat categoriilor de vîrstă începînd cu 10 ani și terminînd cu seniorii. Participă 170 dintre cei mai bine poziționați sportivi în clasamentele FRT. Așa cum ne... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 08:33 (8902 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Tinerețe spulberată pe șosea. 3 tineri morți și 2 răniți grav într-un tragic accident!

Moartea a semănat groază în noaptea de miercuri spre joi, 8/9 august a.c., pe DN2A, între localitățile Păltiniș și Slobozia. Cinci tineri, cu vîrste cuprinse între 16 și 18 ani, au fost implicați într-un grav accident de circulație. Mașina în care se aflau a derapat de pe șosea, pe celălalt sens și a ajuns pe cîmp. Trei dintre tineri au murit pe loc, iar alți doi, grav răniți, au fost transferați la Spitalul Universitar de Urgență și Spitalul de Urgență Floreasca din Capitală.

Au fost aruncați din mașină...
Tinerii doreau să ajungă de la Perieți la Slobozia. La volanul mașinii... [citește_tot_articolul]

9 August 2012, 10:37 (60000 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Bărbat răpus de caniculă în zona «MB». A făcut stop cardiac la volanul mașinii!

Canicula a început să ia vieți. La Slobozia, în zona «MB-Luminel», un bărbat de aproximativ 60 ani a fost găsit mort în seara zilei de miercuri, 8 august a.c., chiar în mașina pe care o conducea. Cel mai probabil, omul a făcut un stop cardiac din cauza temperaturilor ridicate...
Omul și-a petrecut întreaga zi sub soare, fapt care i-ar fi adus sfîrșitul. A apucat să-și parcheze mașina; însă inima lui a încetat să mai bată. Trupul neînsuflețit a fost observat de cîțiva trecători care au sunat imediat la 112. La fața locului s-au deplasat medicii de la Ambulanță, însă nu au mai putut face nimic. Bărbatul era fără suflare de cîteva minute bune, așa că au declarat decesul. Cel mai probabil, moartea... [citește_tot_articolul]

8 August 2012, 22:06 (24083 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 10 mii de morți pe listele electorale!

37 de mii de morți în ultimul deceniu

Ialomița are 10 mii de morți pe listele electorale!

La sfîrșitul săptămînii precedente, Guvernul Ponta a cerut declanșarea unui mini-recensămînt care să permită actualizarea listelor electorale. În acest sens, Prefectura Ialomița propune un control încrucișat care să permită evaluarea corectă a informațiilor. Conform unor informații neoficiale, pe listele electorale figurează 10 mii de persoane decedate... Primarii refuză să devină «țapi ispășitori» în acest conflict național.

Prefectura confirmă teoria
La sfîrșitul săptămînii precedente, în cadrul unei videoconferințe cu prefecții, premierul Victor Ponta a solicitat prefecților... [citește_tot_articolul]

8 August 2012, 15:33 (8429 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

«Trofeul Tinereții» Amara, un Festival pe 11 voci

«Trofeul Tinereții» Amara, un Festival pe 11 voci

Muzica ușoară românească vibrează încă pe scena Grădinii de Vară din Amara. Timp de două seri, 11 voci s-au întrecut în cea mai importantă competiție a șlagărelor: Festivalul «Trofeul Tinereții», ajuns anul acesta la a 45-a ediție. «Voci bune, organizare exemplară...» declara în culise compozitorul Horia Moculescu, președintele juriului Festivalului. Trofeul a ajuns anul acesta la București. L-a cîștigat Cristina Florentina Vasiu, de 20 ani, studentă în anul II la Jurnalism. Multe aplauze a primit și Alina Matache, prima participantă din istoria Festivalului neaoș amăreancă. Și totul într-un spectacol adevărat, care a demonstrat că Amara refuză să se predea...

Festival cu casa închisă... [citește_tot_articolul]

8 August 2012, 15:16 (9592 vizualizări - 3 comentarii)

REPORTAJ

Piloții de «termice»

Piloții de «termice»

O astfel de pasiune costă pînă la 2000 de euro. Pentru a stăpîni «coloșii» aceștia de plastic, sticlă și fier, cu «motoare» care ating pînă la 40 mii de rotații pe minut, șoferii trebuie să facă pînă la 1500 de poligoane. Concursurile durează zile în șir, de dimineață pînă seara, la fel de violent precum cursele de Formula 1... Și la fel de necruțătoare! Sînt dîrji, sînt neînfricați, sînt pasionați de ceea ce fac... Și totuși, sînt în fiecare ani mai puțini, mai marginalizați, mai singuri... Și lipsiți de orice stipendii financiare care le-ar permite să ducă mai departe o tradiție pe care au moștenit-o de la pionierii cercurilor de automodele inventate de comuniști în palatele copiilor din toată... [citește_tot_articolul]

8 August 2012, 15:15 (11418 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Țăndărei: Dudu, fiul interlopului Titi Aghiotantu, cercetat penal într-un nou dosar penal

Scandal cu pumni și picioare într-o benzinărie din Țăndărei, sîmbătă, 4 august 2012. Protagonistul este Adrian Radu, zis Dudu, fiul capului rețelei de traficanți de minori Titi Aghiotantu. Acesta i-a aplicat o corecție lui Nicolae Păun, pentru că nu ar fi returnat la timp banii împrumutați...
Nu este vorba despre un simplu împrumut, ci despre «cămătărie». Surse din cadrul anchetei susțin că suma de bani pe care Nicolae Păun ar fi primit-o de la Dudu a fost luată cu camătă. După ce a luat banii, victima lui Dudu nu și-ar fi plătit însă «dobînzile». Este motivul care a stat la baza conflicutului iscat sîmbătă, 4 august a.c., la benzinăria amplasată la ieșirea din Țăndărei. Fiul lui Titi Aghiotantu... [citește_tot_articolul]

7 August 2012, 09:41 (15714 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

«Trofeul Tinereții» Amara 2012, câștigat de bucureșteanca Cristina Florentina Vasiu

Pană de curent la Festival

«Trofeul Tinereții» Amara 2012, cîștigat de bucureșteanca Cristina Florentina Vasiu

Dacă în ceea ce privește prima seară de Festival organizatorilor nu le putem reproșa mai nimic, în cea de-a doua, duminică seară, 5 august a.c., Grădina de Vară a fost cuprinsă de beznă. O pană de curent a făcut ca Festivalul să beneficieze doar de două reflectoare...
Pe de altă parte, să anunțăm numele cîștigătorilor din acest an ai Festivalului «Trofeul Tinereții» Amara 2012. Trofeul a fost adjudecat de bucureșteanca Cristina Florentina Vasiu, premiul I fiind acontat de Rodica Tudor. Premiul II i-a revenit singurei voci masculine din concurs, Andrei Ciobanu, în timp ce premiul III a fost adjudecat de Adriana Gavrilă. Diana Șerban, din Țăndărei, una dintre reprezentantele Ialomiței, a primit... [citește_tot_articolul]

5 August 2012, 21:24 (16128 vizualizări - 10 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
296 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Călărășean arestat de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:30
(1429 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor feteșteni în zona școlilor

Marți, 16 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-16,00, polițiștii din Fetești au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor cu violență, a delincvenței juvenile și victimizării minorilor în zona ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:25
(5246 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Farmacii amendate pentru că nu au eliberat bonuri fiscale

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigare a Criminalității Economice Fetești au sancționat cu o amendă în valoare de 21500 de lei un operator economic cu puncte de lucru în municipiul Fetești și comunele ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:10
(6467 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Conducea cu 108 km/h în localitate

Un bărbat de 38 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal pentru infracțiuni la regimul rutier. Luni, 15 noiembrie a.c., acesta a fost depistat conducând în interiorul localității Perieți cu 108 km ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:40
(4117 vizualizări - 1 comentariu)


Surprinsă la volan fără permis pe străzile Sloboziei

O tânără de 19 ani, din Călărași, și iubitul acesteia, în vârstă de 31 de ani, din Cernavodă, s-au ales cu dosare penale pentru că au încălcat Codul Rutier. În seara zilei de luni, 15 noiembrie a.c., aceștia ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:25
(3042 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Posturi scoase la concurs din sursă externă

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița scoate la concurs 4 posturi de ajutor șef de post, 1 de agent în cadrul structurii de Financiar Contabilitate, 2 posturi agent în cadrul Serviciului de Comunicații ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:15
(13660 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 46 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18960, fiind înregistrate 46 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:05
(4584 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 42 de evenimente, din care 40 sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 9 infracțiuni și au aplicat 312 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 15:55
(4126 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 15 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18914, fiind înregistrate 15 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 15:30
(2703 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Sâmbătă, 13 noiembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Țăndărei au depistat în trafic un autoturism ce transporta pește fără documente de provenineță. Autovehiculul în cauză, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 14:05
(2299 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 25000 de lei pentru purtarea necorespunzătoare a măștii de protecție

La sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au desfășurat 18 acțiuni punctuale în mediul rural și urban, organizate atât independent, cât și împreună cu Inspectoratul Județean de Jandarmi Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 13:55
(3205 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 64 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 14 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18899, fiind înregistrate 64 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2021, 16:05
(3634 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 11 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 13 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18835, fiind înregistrate 11 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2021, 16:15
(3645 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 67 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 12 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18824, fiind înregistrate 67 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 16:05
(3750 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,48 milioane de lei, obligații suplimentare de plată stabilite de Inspecția Fiscală

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița-Activitatea de Inspecție Fiscală au efectuat, în luna octombrie a.c., 16 inspecții fiscale (din care 10 la contribuabili persoane juridice ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 11:25
(4906 vizualizări - 1 comentariu)


Razie la Fetești: Amenzi de peste 95000 de lei!

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-12,00, 49 de polițiști ialomițeni, cu sprijinul a 22 de jandarmi din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au desfășurat o acțiune pe ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:55
(3083 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit pentru control o autoutilitară care se deplasa pe DN2A, în localitatea Țăndărei, din direcția Slobozia ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:40
(2107 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 persoane care nu au respectat carantinarea la domiciliu, sancționate

5 persoane care au încălcat măsura carantinării la domiciliu au fost depistate și sancționate de polițiști și 110 amenzi au fost aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție individuală și interdicțiilor ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:35
(10919 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări de 104,04 milioane de lei la bugetul general consolidat

Printr-un comunicat de presă, Administrația Județeană a Finanțelor Publice anunță că, în luna octombrie 2021, a fost colectată la bugetul general consolidat suma totală de 104,04 milioane de lei, cu 14 ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:20
(1882 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 57 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 11 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18757, fiind înregistrate 57 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:05
(5324 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal la ieșire din Ograda

Accident mortal la ieșire din Ograda

Un tragic accident s-a produs în dimineața zilei de miercuri, 11 noiembrie 2021, la ieșire din localitatea Ograda spre Țăndărei. A fost o coliziune violentă între un autocamion și un autoturism, soldată ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 13:05
(9259 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 88 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 10 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18700, fiind înregistrate 88 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2021, 15:50
(4590 vizualizări - 1 comentariu)


Asociația «Pădurea Copiilor»: Campanie de plantare la Urziceni

Asociația «Pădurea Copiilor» lansează campania de plantare din Urziceni, pe terenul din proximitatea străzii Tudor Vladimirescu, sâmbătă, 13 noiembrie 2021, începând cu ora 9,00. Printre speciile care vor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 18:40
(8599 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Carne confiscată și amenzi de peste 130 mii de lei

În conformitate cu prevederile Programului de supraveghere și control  în domeniul siguranței alimentelor, în luna octombrie 2021 consilierii din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat 126 acțiuni de control ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 17:25
(11058 vizualizări - 2 comentarii)


Cegani: Beat și fără permis la volan a provocat un accident rutier

Un tânăr de 23 de ani, din Bordușani, s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident de circulație. Marți, 9 noiembrie a.c., tânărul a intrat cu mașina pe care o conducea în gardul unei firme ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:30
(2399 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Vindea pește fără documente legale

În ziua de luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii din Urziceni au depistat, în flagrant, o femeie în vârstă de 24 ani, din Urziceni, în timp ce comercializa pește din portbagajul unui autoturism. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:15
(3576 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni în valoare de peste 64 mii de lei, aplicate de polițiștii ialomițeni

Luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul pandemic actual. În total au fost desfășurate 11 acțiuni, atât ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:05
(1553 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 159 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 9 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18612, fiind înregistrate 159 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 15:50
(3690 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 10 noiembrie 2021, data limită pentru depunerea a unor declarații fiscale

Aministrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile, înregistrate în scopuri de TVA, care nu au depășit plafonul de scutire și care doresc să fie scoase din evidența persoanelor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 15:05
(5202 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,30%, rata șomajului înregistrat în luna septembrie 2021

La sfârșitul lunii septembrie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4009 șomeri (din care 1811 femei), rata șomajului fiind de 4,30%. Din totalul ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 12:10
(6435 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...