Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Omul lui Ciupercă, în vizită la Parchetul General

Vicele Mușoiu își exersează scrisul de mînă

Omul lui Ciupercă, în vizită la Parchetul General

În urmă cu mai bine de o săptămînă, vicepreședinte PSD al Consiliului Județean Ialomița, Ștefan Mușoiu, a fost convocat la Parchetul General București. El a fost însoțit de către avocatul Gabriela Petre, aceeași care l-a apărat pe președintele PD-L, Cazacu Marinică, în scandalul generat de contestarea candidaturii acestuia de către PSD, la începutul campaniei electorale pentru alegerile locale. Conform unor apropiați ai celor doi, Ștefan Mușoiu a dat o serie de declarații noi în dosarul penal în care este acuzat de ANI de «incompatibilitate și conflict de interese»...

Parchetul General nu dă cu paru’... [citește_tot_articolul]

21 August 2012, 17:24 (28294 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Hyundai înregistreaza trei victorii la capitolul design în cadrul competiției marcilor auto

Hyundai a obținut trei premii la a doua ediție a competiției mărcilor auto, organizate de catre consiliul german de design. Noua generație i30 a cîștigat titlurile «Cel mai bun interior» și «Cel mai bun exterior», în timp ce distincția pentru «Cel mai bun concept» a fost acordată modelului i-oniq.
Atît noul i30, cît și concept car-ul i-oniq au fost proiectate în cadrul centrului tehnic de la Rüsselsheim, Germania, de către echipa Hyundai Motor Europe.
Cele două victorii ale noii generații i30 demonstrează angajamentul Hyundai față de designul produselor sale, în conformitate cu cerințele clienților europeni. Aspectul exterior al mașinii se înscrie în filosofia «sculptură fluidă» abordată... [citește_tot_articolul]

21 August 2012, 17:22 (9980 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parc fotovoltaic la Fetești

Parc fotovoltaic la Fetești

Succesul parcului fotovoltaic de la Giurgeni i-a mobilizat și pe alți investitori să caute un loc sub soarele Ialomiței. Doi dintre ei au ajuns la Fetești, acolo unde intenționează să construiască două parcuri fotovoltaice, întinse pe o suprafață de 14 hectare...

Soarele Feteștiului atrage investitori
În timp ce bugetele secate de fonduri împiedică primăriile ialomițene să demareze investiții proprii, unele firme salvează administrațiile propunînd investiții prea frumoase ca să fie adevărate... La Fetești două societăți specializate în energie regenerabilă vor să investească în... [citește_tot_articolul]

21 August 2012, 17:21 (14601 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Profesorii anchetați se întorc la catedră, dosarul «Mită pentru BAC» se mută la DNA

Ialomița: Profesorii anchetați se întorc la catedră, dosarul «Mită pentru BAC» se mută la DNA

În mai puțin de o lună începe școala, iar corpul profesorilor din Ialomița se întreabă ce se va întîmpla cu cei 6 dascăli anchetați în dosarul «Mită pentru BAC». Reporterii Independent au aflat că, începînd cu 10 septembrie, toți 6 se vor întoarce la catedră. Scandalul care a zguduit învățămîntul ialomițean din temelii nu s-a stins. Dosarul «Mită pentru BAC» a fost declinat procurorilor Direcției Naționale Anticorupție Ialomița. Un nou val de rețineri și audieri este pe cale să înceapă...

Se declară nevinovați
Au fost reținuți pentru 24 de ore, iar timp de 30 de zile nu au mai... [citește_tot_articolul]

21 August 2012, 08:33 (138431 vizualizări - 97 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Misleanu: Și-a găsit sfîrșitul la volan

Un prahovean de 48 de ani și-a găsit sfîrșitul în după amiza zilei de sîmbătă, 18 august a.c., pe șoselele din Ialomița. În localitatea Misleanu, omului i s-a făcut rău la volan și murit. Primele informații arată că bărbatul ar fi făcut un atac de cord...
La fața locului s-au deplasat medicii de la Serviciul de Ambulanță Ialomița, dar și criminaliștii. Anchetatorii au descoperit faptul că bărbatul de 48 de ani era bolnav de diabet. A simțit că i se face rău, a tras pe dreapta, iar inima lui a încetat să mai bată. Trupul neînsuflețit al bărbatului va fi dus la Morga Spitalului Județean de Urgență Slobozia pentru efectuarea autopsiei.... [citește_tot_articolul]

18 August 2012, 17:42 (10277 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Cei 7 fantastici» ai politicii locale

Ialomița văzută de sus

«Cei 7 fantastici» ai politicii locale

Cine mai conduce Ialomița zilele acestea? Veți spune, probabil, că USL, că doar ei au cîștigat alegerile locale în 46 dintre localitățile județului și domină prin intimidare cel puțin jumătate din restul localităților. Vă grăbiți, ca de obicei! Sursele noastre în interiorul Uniunii susțin că zilele acestea Ioan Martin, co-președintele liberal al USL, e deja istorie încă nescrisă, iar județul este condus de «cei 7 fantastici ai PSD Ialomița». I-am nominalizat prin această sintagmă pe Silvian Ciupercă, Ștefan Mușoiu, Marin Constantin, Vasile Olaru, Otilia Dumitru, Mihăiță Găină și Marian Pavel, lideri PSD de linia întîi și a doua, dar fără de care administrația locală, viața politică și deciziile... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 17:29 (28250 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Înfrîngere la Axintele

Mai sînt aproape trei săptămîni pînă la startul campionatului și Marin Dună încă mai are multe de reglat în jocul elevilor săi. Un semnal de alarmă în acest sens îl constituie meciul amical disputat miercuri, 8 august 2012, la Axintele, cu Viitorul din localitate. S-a terminat 4-2 pentru alb-verzii lui Ion Nica, după un meci în care reprezentanta Ligii a III-a a dovedit mai multă maturitate. «Am luat prea ușor adversarul. Ne-am relaxat și asta ne-a costat!» explică antrenorul Marin Dună. «A fost un joc slab la nivelul întregii echipe. De vină ar putea fi și perioada de pregătire recent încheiată...» adaugă managerul general al Unirii, Constantin Prepeliță. Pe lîngă scuze, trebuie găsite și soluții... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 17:20 (14012 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Paros Supremus, înapoi la Ambulanță

S-a întors jupînu’

Paros Supremus, înapoi la Ambulanță

Scos din sistem cu forcepsul pentru că a fluierat în anvonul tuturor partidelor pe la care a trecut, Radu Paros se întoarce șef la Ambulanță. Reușita, una de palmares personal pentru el, este rezultatul a două luni de tras preșuri sau lustruit clanțe...

Numai cine nu muncește nu greșește
Prin acest subtitlu înțelegem să ne cerem iertare doamnei Anca Carmen Țenea, de grija căreia pînă și noi am fost treziți noaptea din somn, d-apăi cei care i-au purtat sîmbetele... Și facem asta pentru că în vreme ce ea țipa ca din gură de șef de Ambulanță că nu lasă pe nimeni să-i mai ia locul... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 13:10 (41136 vizualizări - 51 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele a trecut de Cernica și pregătește Cupa României

După ce au pus la respect în meciuri amicale suratele ialomițene (6-0 cu Rapid Fetești și 4-2 cu Unirea Slobozia), axintenii au îndreptat tunurile către județul Ilfov. Viitorul a trecut cu 1-0 de nou promovata în Liga a III-a, Progresul Cernica, într-o partidă disputată luni, 13 august. Unicul gol al întîlnirii a fost opera mijlocașului dreapta Bogorodiță, cu un șut de la 25 de metri. Antrenorul Ion Nica a decis după această partidă să renunțe la achiziționarea fundașului central Marciuc și a mijlocașului Dumitrescu, veniți în probe, după ce anul trecut au evoluat la Buftea. Astfel, singurele achiziții certe în momentul de față sînt Rață, Pintilie și fostul slobozean Marius Ștefan. Îmbucurătoare... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 12:48 (9944 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Au început amicalele!

După 12 zile de cantonament la munte și la mare, încheiate sîmbătă, 11 august, handbalistele Unirii Slobozia au intrat în focul meciurilor amicale. Prima întîlnire cu publicul slobozean s-a produs luni, 13 august, la ora 18,00, în Sala Sporturilor de pe Stadionul «1 Mai». Unirea a primit vizita unei alte divizionare secunde, CSM Slatina, echipă la care evoluează două foste slobozence: portarul Elena Popovici și interul Anca Jianu. La formația pregătită de Marian Simion, pe lîngă nucleul din sezonul trecut, au reapărut mai vechile noastre cunoștințe, Raluca Băcăoanu și Mihaela Stănciulescu, revenite la echipă după un an de pauză. De asemenea, au făcut cunoștință cu slobozenii și noutățile Alexandra... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 12:03 (11398 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Transport în regim de țeapă cu NickTouring

Bilete de 1,5 lei pentru a leșina în autobuze

Slobozia: Transport în regim de țeapă cu NickTouring

Dacă în transportul județean de călători lucrurile sînt clare și bătute în cuie, în transportul urban de la nivelul municipiului Slobozia ele se află în plin proces de reformare. La ultima ședință a Consiliului Local Slobozia, operatorul privat care deservește transportul public de călători a solicitat o creștere de tarif de 50%. NickTouring solicită această majorare în condițiile în care, la orele de vîrf, călătorii sînt înghesuiți ca vitele în microbuze, iar ușile autobuzelor de pe traseele către Slobozia Nouă și Amara rămîn în permanență deschise pentru a suplini lipsa instalațiilor de climă. În replică, patronul firmei, Nicu Pericli, susține că «nicăieri în lume transportul public nu se face... [citește_tot_articolul]

16 August 2012, 18:11 (16510 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițistul Ardeleanu din Însurăței face «legea pepenilor» cu pumnul

Polițistul Ardeleanu din Însurăței face «legea pepenilor» cu pumnul

E agent de circulație la Poliția Însurăței, îl cheamă Eugen Ardeleanu, iar cînd nu trage pe dreapta șoferii, ca să se împrumute de 50 de lei, vinde pepeni în piață. Ca orice comerciant, știe cum să-și atragă clienții. Folosește pumnul! Au simțit-o pe pielea lor sîmbătă, 4 august 2012, doi comercianți din Slobozia. Aceștia au nimerit la taraba cu bostani a agentului Ardeleanu și s-au întors acasă cu ochii învinețiți. Procurorii de la Parchetul Județean Brăila au deschis o anchetă în acest caz. Gestul polițistului ar putea să-l coste scump...

«Legea pepenilor» la Însurăței
Elvis... [citește_tot_articolul]

16 August 2012, 18:03 (47634 vizualizări - 39 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Croșeta fermecată

Croșeta fermecată

Maria are cinci ani și nu știe că mama ei a botezat un site cu numele ei. După cum nici noi nu știm că doamna Clementina Georgescu, mama Mariei, are o croșetă fermecată cu care desenează din fire de bumbac căciulițe de aviator, umbrele de estradă, recuzită de studio pentru fotografi și, în general, orice își poate imagina o minte grijulie de părinte preocupat de confortul și frumusețea copilului său...

Un an de business cu croșeta
Clementina Georgescu are site-ul maria-handmade.ro de peste un an. L-a lansat într-o doară, după ce a primit o comandă de la un fotograf profesionist... [citește_tot_articolul]

16 August 2012, 18:01 (19479 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Scandal cu bâte și topoare în Cartierul Vlașca

Fetești: Scandal cu bîte și topoare în Cartierul Vlașca

Sărbătoarea de «Sfînta Maria» s-a încheiat la spital pentru două familii de romi din cartierul feteștean Vlașca. În seara zilei de miercuri, 15 august a.c., după ce au băut bine, țiganii au sărit la bătaie. Un tînăr de 23 de ani a fost tăiat cu un topor. Deși el este cel care a provocat scandalul, rudele acestuia au fost primele care au mers la Poliție să depună plîngere...
Cele două familii din cartierul feteștean Vlașca au petrecut împreună de «Sfînta Maria», însă alcoolul le-a luat mințile. După ce au băut bine, au sărit la bătaie. În urma conflictului, un tînăr de 23 de ani a fost rănit și transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Deși el este cel care a provocat întreg scandalul... [citește_tot_articolul]

16 August 2012, 17:12 (15237 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anca Carmen Țenea, noul «despot» al Ambulanței

Peștele de la cap se... demite!

Anca Carmen Țenea, noul «despot» al Ambulanței

La Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița, apele nu s-au liniștit nici după plecarea lui Radu Paros. Directorul interimar Anca Carmen Țenea a început să dea cu stîngul în dreptul. Cînd nu țipă la subordonați și-i amenință cu concedierea, ia decizii discutabile și face risipă de bani publici. Aproape 6000 lei au fost cheltuiți pe rețeaua electrică nefuncțională de la substația Urziceni, iar un pacient care a solicitat contra-cost o salvare a fost refuzat pentru că doamna Țenea a avut o zi mai proastă...

Decizii controversate
Repetatele conflicte de la substația Urziceni au copleșit... [citește_tot_articolul]

14 August 2012, 08:54 (18411 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița se confruntă cu cea mai severă secetă din ultimii 50 de ani!

Mii de hectare de terenuri pîrjolite

Ialomița se confruntă cu cea mai severă secetă din ultimii 50 de ani!

Zilele caniculare au distrus culturile agricole. Mii de hectare cultivate cu porumb sau floarea-soarelui au fost afectate de temperaturile care au depășit și 45 de grade Celsius. Plantele s-au uscat pur și simplu pe cîmpuri. O secetă ca aceasta n-a mai mistuit Bărăganul de mai bine de 50 de ani...

Seceta a distrus culturile
Statisticile întocmite de specialiștii Direcției Județene de Agricultură Ialomița arată că seceta a făcut prăpăd pe cîmpurile Bărăganului. Culturile de floarea-soarelui și porumb au fost cele mai afectate. Vorbim despre suprafețe de mii de hectare. De exemplu... [citește_tot_articolul]

14 August 2012, 08:40 (12861 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Ialomița secetă

EVENIMENT

Ialomița: Patru persoane rănite în două accidente de circulație

În seara zilei de duminică, 12 august a.c., două accidente de circulație s-au petrecut pe raza județului Ialomița. Primul eveniment rutier a avut loc între localitățile Stejaru și Perieți, iar cel de-al doilea în municipul Slobozia. Patru persoane au fost rănite și transportate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia...
Din primele informații, accidentul de la Perieți a fost provocat de un șofer, de 34 ani, care conducea un autovehicul înmatriculat în Pahova. Acesta venea cu familia de la mare și s-a oprit să cumpere pepeni de la o tarabă de pe marginea drumului. În momentul în care a vrut să iasă din locul unde își parcase mașina, fără să se asigure, s-a lovit violent de un automobil ... [citește_tot_articolul]

12 August 2012, 21:44 (20982 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Împușcături la Bazarul Municipal din Slobozia

Împușcături la Bazarul Municipal din Slobozia

Împușcături ca-n vestul sălbatic în Bazarul Municipal Slobozia, vineri, 10 august a.c. Doi bărbați, ginere și socru, s-au luat la ceartă, iar în loc să-și împartă pumni și picioare au scos pistoalele și au tras cîteva focuri de armă în plan vertical. Din fericire, nimeni nu a fost rănit...
Scandalul provocat de cei doi bărbați este mai vechi. Vineri ei s-au reîntîlnit în Bazarul Slobozia și s-au luat din nou la ceartă. Cel care a provocat incidentul este un bărbat, de 59 ani, din Fetești, care a încercat să-l înjunghie pe ginerele său, un bărbat de 32 ani, din Țăndărei, cu o șurubelniță. Ca să se apere, acesta a scos pistolul cu bile și a tras cîteva focuri în plan vertical. Cei doi au fost... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 14:34 (12350 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Transport interjudețean la 60 de grade Celsius!

Vă rugăm să vă potriviți ceasurile cu 50 de ani în urmă

Ialomița: Transport interjudețean la 60 de grade Celsius!

De 22 de ani, transportul județean de călători este în tranziție. Și tot de 22 de ani, autoritățile județene declară că fac «toate demersurile legale pentru reglementarea situației». În fapt, cele 50 de trasee județene existente sînt deservite după «legea junglei» de 20 de operatori care tratează călătorii ca pe sacii de cartofi, iar singurul drept pe care aceștia îl au este acela de a plăti. Și toate acestea în anul de grație 2012, în condițiile în care temperatura din unele dintre autobuzele care asigură traseele interjudețene se ridică la 60 de grade Celsius!

Călătorii nimănui
... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 09:16 (25829 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: «Hermes», piscina unde poți să mori dacă te scalzi!

Slobozia: «Hermes», piscina unde poți să mori dacă te scalzi!

De trei lucruri beneficiezi cînd plătești biletul de intrare la Piscina «Hermes» din Slobozia. O înghesuială de autobuz, apa care miroase puternic a clor și... șansa de a muri! La cea mai de fițe piscină din oraș nu există personal specializat care să ofere asistență în caz de situații de urgență. Potrivit legii, această carență reprezintă o ilegalitate! Dincolo de ce spune legea însă, absența salvamarului de la Piscina «Hermes» a fost aproape fatală pentru un copil de 8 ani. În urmă cu aproximativ o săptămînă, el a fost salvat de la înec printr-o minune...

Eroul de la piscină
... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 09:07 (31967 vizualizări - 9 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
248 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 4 elevi și 2 profesori, confirmați pozitiv la testul pentru depistarea SARS-CoV-2

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița informează cu privire la faptul că 7 clase din unitățile de învățământ din Ialomița și-au suspendat cursurile din cauza apariției cazurilor de infecții cu virusul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 18:10
(5886 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Tânără însărcinată, victimă a unui accident rutier

Broșteni: Tânără însărcinată, victimă a unui accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut luni, 15 februarie 2021, pe raza localității Broșteni. Din primele informații, o femeie a lovit cu mașina o tânără care s-a angajat în traversarea străzii. Impactul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 16:50
(4231 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, peste 100 de amenzi aplicate

Peste 100 de sancțiuni contravenționale au fost  aplicate, în ultimele 24 de ore, de polițiști și polițiști locali, împreună cu reprezentanți ai celorlalte instituții cu atribuții în domeniu, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 16:35
(4600 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 33 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7978, cu 33 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 15:35
(1841 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Startul Campaniei de informare privind primirea Cererilor Unice de Plată în anului 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că luni, 15 februarie 2021, demarează Campania de informare a fermierilor cu privire la primirea Cererilor Unice de Plată în anului ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:40
(7297 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

La sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea și sancționarea ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:20
(1480 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Haine contrafăcute, confiscate

Vineri, 12 februarie a.c., în cadrul unei acțiuni pe linia combaterii faptelor de comerț ilicite, polițiștii din cadrul Biroului de Investigare a Criminalității Economice Fetești au depistat un operator ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:10
(2994 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 15000 de lei

Pe fondul numărului de cazuri de COVID-19 înregistrate, pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul Coronavirus, sub autoritatea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, în cursul zilei de duminică ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:05
(1863 vizualizări - 0 comentarii)


DGASPC Ialomița: Sprijin pentru tinerii romi din județ

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, în parteneriat cu DGASPC Arad, DGASPC Buzău și DGASPC Mureș, implementează un proiect ce are drept scop creșterea șanselor de incluziune ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 15:55
(5584 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 15 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7945, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 15:30
(2445 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Cegani, dispărută

Femeie din Cegani, dispărută

Polițiștii din Ialomița caută o femeie, în vârstă de 32 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliul său din localitatea Cegani într-o direcție necunoscută, fără a mai reveni. Persoanele care pot oferi ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 10:10
(2436 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Posturi scoase la concurs

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița organizează concursuri pentru ocuparea a 3 posturi de posturi de ofițer din sursă externă, în cadrul Biroului Protecția Animalelor. Posturile vacante scoase ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 10:05
(4849 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 20 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 14 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7929, cu 20 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2021, 15:35
(2037 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bărbat împușcat accidental la o partidă de vânătoare organizată ilegal

Polițiștii și procurorii din Feteși fac cercetări în urma unui incident petrecut în seara zilei de vineri, 12 februarie a.c., într-o pădure aflată pe malul drept al fluviului Dunărea, în zona localității ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2021, 17:30
(6254 vizualizări - 10 comentarii)


Balaciu: Copil de 10 ani, lovit de o mașină

Un copil de 10 ani, domiciliat în localitatea Balaciu, a fost preluat de un elicopter SMURD și transportat în stare gravă la spital, fiind victima unui accident rutier. Copilul a fost lovit de mașina condusă ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2021, 17:00
(2981 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 13 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7909, cu 7 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2021, 16:20
(1377 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Camion încărcat cu cherestea, răsturnat într-un șanț

Țăndărei: Camion încărcat cu cherestea, răsturnat într-un șanț

Accident rutier în zona orașului Țăndărei, în dimineața zilei de vineri, 12 februarie 2021. Un camion care transporta 22 tone de cherestea s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea drumului care leagă orașul ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2021, 16:20
(6746 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Intoxicată cu fum în propria locuință

Țăndărei: Intoxicată cu fum în propria locuință

O bătrână de 86 de ani din Țăndărei a fost transportată de urgență la spital în stare de inconștiență, în dimineața zilei de vineri, 12 februarie a.c., după ce s-a intoxicat cu fumul degajat de un frigider ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2021, 15:45
(2248 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 12 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7902, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2021, 15:15
(2654 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestări într-un dosar de «trafic de persoane» și «trafic de minori»

Ialomița: Arestări într-un dosar de «trafic de persoane» și «trafic de minori»

Procurorii DIICOT și polițiștii ialomițeni au efectuat miercuri, 10 februarie a.c., două percheziții la domiciilile unor suspecți anchetați într-un dosar privind fapte de «trafic de persoane» și «trafic ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 17:30
(4950 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă

Miercuri, 10 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au fost la datorie, acționând pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 16:00
(1189 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Vindea pește fără documente legale

Urziceni: Vindea pește fără documente legale

Un bărbat de 34 de ani a intrat în atenția polițiștilor după ce a fost depistat comercializând pește fără documente legale. Miercuri, 10 februarie a.c., acesta a fost oprit în trafic pe raza orașului Urziceni ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 15:30
(2501 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 11 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7886, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 15:15
(1984 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Alege cariera de pompier!

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița recrutează candidați pentru participarea la concursul de admitere organizat în cadrul Școlii de Subofițeri de Pompieri și ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 14:30
(3297 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Manasia, reținut pentru «furt calificat»

Un tânăr în vârstă de 21 de ani, bănuit de comiterea unei infracțiuni de «furt calificat» în luna ianuarie a.c., a fost reținut de polițiștii ialomițeni în cadrul unei acțiuni în sistem integrat. Forțele ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2021, 15:50
(1537 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 10 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7871, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2021, 15:25
(2133 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Petrecere privată întreruptă de polițiști

Luni, 8 februarie 2021, polițiștii orașului Căzănești s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că într-un imobil din oraș se desfășoară o petrecere privată, fără respectarea măsurilor de protecție sanitară ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2021, 17:45
(2565 vizualizări - 0 comentarii)


Doi călărășeni, identificați și arestați la Slobozia

Doi bărbați din județul Călărași, în vârstă de 58 și 36 de ani, domiciliați în Oltenița și Dragalina, care se sustrăgeau unor pedepse privative de libertate au fost identificați de polițiști și încarcerați ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2021, 17:40
(2263 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia arestare


Urziceni: Biciclist rănit într-un accident rutier

Un bărbat de 60 de ani a fost rănit în ziua de marți, 9 februarie a.c., în urma unui accident rutier produs pe raza municipiului Urziceni. Din primele informații, acesta a fost lovit de mașina condusă de ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2021, 17:35
(2229 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea declarațiilor fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează cu privire la faptul că joi, 25 februarie 2021, este data limită de depunere a următoarelor declarații fiscale: formularele 100, 101, 10 ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2021, 17:30
(9453 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: AJFP Ialomița


Ultimele comentarii
@ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...