Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Costică, de ce nu ți-ai plătit datoriile?

Primăria Albești, «îngropată» în datorii

Primit cu brațele deschise în administrația județeană, Marin Constantin vrea să uite ce-a lăsat în urmă la Primăria Albești. O listă lungă cu datorii! Așa se face că fosta administrație condusă cu mînă de fier de actualul subprefect a intrat în colaps financiar din cauza restanțelor acumulate. Cel mai mare debit depășește 150000 de lei. Sătui să mai aștepte, creditorii vor să-și ceară drepturile îi instanță...

Bomba toxică de 2400 de lei
În urmă cu aproximativ doi ani, în curtea fostului CAP din Albești polițiștii au descoperit un adevărat depozit ilegal de deșeuri toxice. Tone... [citește_tot_articolul]

22 August 2012, 18:33 (10998 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Omul lui Ciupercă, în vizită la Parchetul General

Vicele Mușoiu își exersează scrisul de mînă

Omul lui Ciupercă, în vizită la Parchetul General

În urmă cu mai bine de o săptămînă, vicepreședinte PSD al Consiliului Județean Ialomița, Ștefan Mușoiu, a fost convocat la Parchetul General București. El a fost însoțit de către avocatul Gabriela Petre, aceeași care l-a apărat pe președintele PD-L, Cazacu Marinică, în scandalul generat de contestarea candidaturii acestuia de către PSD, la începutul campaniei electorale pentru alegerile locale. Conform unor apropiați ai celor doi, Ștefan Mușoiu a dat o serie de declarații noi în dosarul penal în care este acuzat de ANI de «incompatibilitate și conflict de interese»...

Parchetul General nu dă cu paru’... [citește_tot_articolul]

21 August 2012, 17:24 (28297 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Hyundai înregistreaza trei victorii la capitolul design în cadrul competiției marcilor auto

Hyundai a obținut trei premii la a doua ediție a competiției mărcilor auto, organizate de catre consiliul german de design. Noua generație i30 a cîștigat titlurile «Cel mai bun interior» și «Cel mai bun exterior», în timp ce distincția pentru «Cel mai bun concept» a fost acordată modelului i-oniq.
Atît noul i30, cît și concept car-ul i-oniq au fost proiectate în cadrul centrului tehnic de la Rüsselsheim, Germania, de către echipa Hyundai Motor Europe.
Cele două victorii ale noii generații i30 demonstrează angajamentul Hyundai față de designul produselor sale, în conformitate cu cerințele clienților europeni. Aspectul exterior al mașinii se înscrie în filosofia «sculptură fluidă» abordată... [citește_tot_articolul]

21 August 2012, 17:22 (9980 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Parc fotovoltaic la Fetești

Parc fotovoltaic la Fetești

Succesul parcului fotovoltaic de la Giurgeni i-a mobilizat și pe alți investitori să caute un loc sub soarele Ialomiței. Doi dintre ei au ajuns la Fetești, acolo unde intenționează să construiască două parcuri fotovoltaice, întinse pe o suprafață de 14 hectare...

Soarele Feteștiului atrage investitori
În timp ce bugetele secate de fonduri împiedică primăriile ialomițene să demareze investiții proprii, unele firme salvează administrațiile propunînd investiții prea frumoase ca să fie adevărate... La Fetești două societăți specializate în energie regenerabilă vor să investească în... [citește_tot_articolul]

21 August 2012, 17:21 (14601 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Profesorii anchetați se întorc la catedră, dosarul «Mită pentru BAC» se mută la DNA

Ialomița: Profesorii anchetați se întorc la catedră, dosarul «Mită pentru BAC» se mută la DNA

În mai puțin de o lună începe școala, iar corpul profesorilor din Ialomița se întreabă ce se va întîmpla cu cei 6 dascăli anchetați în dosarul «Mită pentru BAC». Reporterii Independent au aflat că, începînd cu 10 septembrie, toți 6 se vor întoarce la catedră. Scandalul care a zguduit învățămîntul ialomițean din temelii nu s-a stins. Dosarul «Mită pentru BAC» a fost declinat procurorilor Direcției Naționale Anticorupție Ialomița. Un nou val de rețineri și audieri este pe cale să înceapă...

Se declară nevinovați
Au fost reținuți pentru 24 de ore, iar timp de 30 de zile nu au mai... [citește_tot_articolul]

21 August 2012, 08:33 (138436 vizualizări - 97 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Misleanu: Și-a găsit sfîrșitul la volan

Un prahovean de 48 de ani și-a găsit sfîrșitul în după amiza zilei de sîmbătă, 18 august a.c., pe șoselele din Ialomița. În localitatea Misleanu, omului i s-a făcut rău la volan și murit. Primele informații arată că bărbatul ar fi făcut un atac de cord...
La fața locului s-au deplasat medicii de la Serviciul de Ambulanță Ialomița, dar și criminaliștii. Anchetatorii au descoperit faptul că bărbatul de 48 de ani era bolnav de diabet. A simțit că i se face rău, a tras pe dreapta, iar inima lui a încetat să mai bată. Trupul neînsuflețit al bărbatului va fi dus la Morga Spitalului Județean de Urgență Slobozia pentru efectuarea autopsiei.... [citește_tot_articolul]

18 August 2012, 17:42 (10278 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Cei 7 fantastici» ai politicii locale

Ialomița văzută de sus

«Cei 7 fantastici» ai politicii locale

Cine mai conduce Ialomița zilele acestea? Veți spune, probabil, că USL, că doar ei au cîștigat alegerile locale în 46 dintre localitățile județului și domină prin intimidare cel puțin jumătate din restul localităților. Vă grăbiți, ca de obicei! Sursele noastre în interiorul Uniunii susțin că zilele acestea Ioan Martin, co-președintele liberal al USL, e deja istorie încă nescrisă, iar județul este condus de «cei 7 fantastici ai PSD Ialomița». I-am nominalizat prin această sintagmă pe Silvian Ciupercă, Ștefan Mușoiu, Marin Constantin, Vasile Olaru, Otilia Dumitru, Mihăiță Găină și Marian Pavel, lideri PSD de linia întîi și a doua, dar fără de care administrația locală, viața politică și deciziile... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 17:29 (28250 vizualizări - 32 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Înfrîngere la Axintele

Mai sînt aproape trei săptămîni pînă la startul campionatului și Marin Dună încă mai are multe de reglat în jocul elevilor săi. Un semnal de alarmă în acest sens îl constituie meciul amical disputat miercuri, 8 august 2012, la Axintele, cu Viitorul din localitate. S-a terminat 4-2 pentru alb-verzii lui Ion Nica, după un meci în care reprezentanta Ligii a III-a a dovedit mai multă maturitate. «Am luat prea ușor adversarul. Ne-am relaxat și asta ne-a costat!» explică antrenorul Marin Dună. «A fost un joc slab la nivelul întregii echipe. De vină ar putea fi și perioada de pregătire recent încheiată...» adaugă managerul general al Unirii, Constantin Prepeliță. Pe lîngă scuze, trebuie găsite și soluții... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 17:20 (14032 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Paros Supremus, înapoi la Ambulanță

S-a întors jupînu’

Paros Supremus, înapoi la Ambulanță

Scos din sistem cu forcepsul pentru că a fluierat în anvonul tuturor partidelor pe la care a trecut, Radu Paros se întoarce șef la Ambulanță. Reușita, una de palmares personal pentru el, este rezultatul a două luni de tras preșuri sau lustruit clanțe...

Numai cine nu muncește nu greșește
Prin acest subtitlu înțelegem să ne cerem iertare doamnei Anca Carmen Țenea, de grija căreia pînă și noi am fost treziți noaptea din somn, d-apăi cei care i-au purtat sîmbetele... Și facem asta pentru că în vreme ce ea țipa ca din gură de șef de Ambulanță că nu lasă pe nimeni să-i mai ia locul... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 13:10 (41142 vizualizări - 51 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele a trecut de Cernica și pregătește Cupa României

După ce au pus la respect în meciuri amicale suratele ialomițene (6-0 cu Rapid Fetești și 4-2 cu Unirea Slobozia), axintenii au îndreptat tunurile către județul Ilfov. Viitorul a trecut cu 1-0 de nou promovata în Liga a III-a, Progresul Cernica, într-o partidă disputată luni, 13 august. Unicul gol al întîlnirii a fost opera mijlocașului dreapta Bogorodiță, cu un șut de la 25 de metri. Antrenorul Ion Nica a decis după această partidă să renunțe la achiziționarea fundașului central Marciuc și a mijlocașului Dumitrescu, veniți în probe, după ce anul trecut au evoluat la Buftea. Astfel, singurele achiziții certe în momentul de față sînt Rață, Pintilie și fostul slobozean Marius Ștefan. Îmbucurătoare... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 12:48 (9944 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Au început amicalele!

După 12 zile de cantonament la munte și la mare, încheiate sîmbătă, 11 august, handbalistele Unirii Slobozia au intrat în focul meciurilor amicale. Prima întîlnire cu publicul slobozean s-a produs luni, 13 august, la ora 18,00, în Sala Sporturilor de pe Stadionul «1 Mai». Unirea a primit vizita unei alte divizionare secunde, CSM Slatina, echipă la care evoluează două foste slobozence: portarul Elena Popovici și interul Anca Jianu. La formația pregătită de Marian Simion, pe lîngă nucleul din sezonul trecut, au reapărut mai vechile noastre cunoștințe, Raluca Băcăoanu și Mihaela Stănciulescu, revenite la echipă după un an de pauză. De asemenea, au făcut cunoștință cu slobozenii și noutățile Alexandra... [citește_tot_articolul]

17 August 2012, 12:03 (11398 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Transport în regim de țeapă cu NickTouring

Bilete de 1,5 lei pentru a leșina în autobuze

Slobozia: Transport în regim de țeapă cu NickTouring

Dacă în transportul județean de călători lucrurile sînt clare și bătute în cuie, în transportul urban de la nivelul municipiului Slobozia ele se află în plin proces de reformare. La ultima ședință a Consiliului Local Slobozia, operatorul privat care deservește transportul public de călători a solicitat o creștere de tarif de 50%. NickTouring solicită această majorare în condițiile în care, la orele de vîrf, călătorii sînt înghesuiți ca vitele în microbuze, iar ușile autobuzelor de pe traseele către Slobozia Nouă și Amara rămîn în permanență deschise pentru a suplini lipsa instalațiilor de climă. În replică, patronul firmei, Nicu Pericli, susține că «nicăieri în lume transportul public nu se face... [citește_tot_articolul]

16 August 2012, 18:11 (16511 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițistul Ardeleanu din Însurăței face «legea pepenilor» cu pumnul

Polițistul Ardeleanu din Însurăței face «legea pepenilor» cu pumnul

E agent de circulație la Poliția Însurăței, îl cheamă Eugen Ardeleanu, iar cînd nu trage pe dreapta șoferii, ca să se împrumute de 50 de lei, vinde pepeni în piață. Ca orice comerciant, știe cum să-și atragă clienții. Folosește pumnul! Au simțit-o pe pielea lor sîmbătă, 4 august 2012, doi comercianți din Slobozia. Aceștia au nimerit la taraba cu bostani a agentului Ardeleanu și s-au întors acasă cu ochii învinețiți. Procurorii de la Parchetul Județean Brăila au deschis o anchetă în acest caz. Gestul polițistului ar putea să-l coste scump...

«Legea pepenilor» la Însurăței
Elvis... [citește_tot_articolul]

16 August 2012, 18:03 (47634 vizualizări - 39 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Croșeta fermecată

Croșeta fermecată

Maria are cinci ani și nu știe că mama ei a botezat un site cu numele ei. După cum nici noi nu știm că doamna Clementina Georgescu, mama Mariei, are o croșetă fermecată cu care desenează din fire de bumbac căciulițe de aviator, umbrele de estradă, recuzită de studio pentru fotografi și, în general, orice își poate imagina o minte grijulie de părinte preocupat de confortul și frumusețea copilului său...

Un an de business cu croșeta
Clementina Georgescu are site-ul maria-handmade.ro de peste un an. L-a lansat într-o doară, după ce a primit o comandă de la un fotograf profesionist... [citește_tot_articolul]

16 August 2012, 18:01 (19479 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Scandal cu bâte și topoare în Cartierul Vlașca

Fetești: Scandal cu bîte și topoare în Cartierul Vlașca

Sărbătoarea de «Sfînta Maria» s-a încheiat la spital pentru două familii de romi din cartierul feteștean Vlașca. În seara zilei de miercuri, 15 august a.c., după ce au băut bine, țiganii au sărit la bătaie. Un tînăr de 23 de ani a fost tăiat cu un topor. Deși el este cel care a provocat scandalul, rudele acestuia au fost primele care au mers la Poliție să depună plîngere...
Cele două familii din cartierul feteștean Vlașca au petrecut împreună de «Sfînta Maria», însă alcoolul le-a luat mințile. După ce au băut bine, au sărit la bătaie. În urma conflictului, un tînăr de 23 de ani a fost rănit și transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Deși el este cel care a provocat întreg scandalul... [citește_tot_articolul]

16 August 2012, 17:12 (15237 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anca Carmen Țenea, noul «despot» al Ambulanței

Peștele de la cap se... demite!

Anca Carmen Țenea, noul «despot» al Ambulanței

La Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița, apele nu s-au liniștit nici după plecarea lui Radu Paros. Directorul interimar Anca Carmen Țenea a început să dea cu stîngul în dreptul. Cînd nu țipă la subordonați și-i amenință cu concedierea, ia decizii discutabile și face risipă de bani publici. Aproape 6000 lei au fost cheltuiți pe rețeaua electrică nefuncțională de la substația Urziceni, iar un pacient care a solicitat contra-cost o salvare a fost refuzat pentru că doamna Țenea a avut o zi mai proastă...

Decizii controversate
Repetatele conflicte de la substația Urziceni au copleșit... [citește_tot_articolul]

14 August 2012, 08:54 (18411 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița se confruntă cu cea mai severă secetă din ultimii 50 de ani!

Mii de hectare de terenuri pîrjolite

Ialomița se confruntă cu cea mai severă secetă din ultimii 50 de ani!

Zilele caniculare au distrus culturile agricole. Mii de hectare cultivate cu porumb sau floarea-soarelui au fost afectate de temperaturile care au depășit și 45 de grade Celsius. Plantele s-au uscat pur și simplu pe cîmpuri. O secetă ca aceasta n-a mai mistuit Bărăganul de mai bine de 50 de ani...

Seceta a distrus culturile
Statisticile întocmite de specialiștii Direcției Județene de Agricultură Ialomița arată că seceta a făcut prăpăd pe cîmpurile Bărăganului. Culturile de floarea-soarelui și porumb au fost cele mai afectate. Vorbim despre suprafețe de mii de hectare. De exemplu... [citește_tot_articolul]

14 August 2012, 08:40 (12862 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Ialomița secetă

EVENIMENT

Ialomița: Patru persoane rănite în două accidente de circulație

În seara zilei de duminică, 12 august a.c., două accidente de circulație s-au petrecut pe raza județului Ialomița. Primul eveniment rutier a avut loc între localitățile Stejaru și Perieți, iar cel de-al doilea în municipul Slobozia. Patru persoane au fost rănite și transportate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia...
Din primele informații, accidentul de la Perieți a fost provocat de un șofer, de 34 ani, care conducea un autovehicul înmatriculat în Pahova. Acesta venea cu familia de la mare și s-a oprit să cumpere pepeni de la o tarabă de pe marginea drumului. În momentul în care a vrut să iasă din locul unde își parcase mașina, fără să se asigure, s-a lovit violent de un automobil ... [citește_tot_articolul]

12 August 2012, 21:44 (20982 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Împușcături la Bazarul Municipal din Slobozia

Împușcături la Bazarul Municipal din Slobozia

Împușcături ca-n vestul sălbatic în Bazarul Municipal Slobozia, vineri, 10 august a.c. Doi bărbați, ginere și socru, s-au luat la ceartă, iar în loc să-și împartă pumni și picioare au scos pistoalele și au tras cîteva focuri de armă în plan vertical. Din fericire, nimeni nu a fost rănit...
Scandalul provocat de cei doi bărbați este mai vechi. Vineri ei s-au reîntîlnit în Bazarul Slobozia și s-au luat din nou la ceartă. Cel care a provocat incidentul este un bărbat, de 59 ani, din Fetești, care a încercat să-l înjunghie pe ginerele său, un bărbat de 32 ani, din Țăndărei, cu o șurubelniță. Ca să se apere, acesta a scos pistolul cu bile și a tras cîteva focuri în plan vertical. Cei doi au fost... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 14:34 (12350 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Transport interjudețean la 60 de grade Celsius!

Vă rugăm să vă potriviți ceasurile cu 50 de ani în urmă

Ialomița: Transport interjudețean la 60 de grade Celsius!

De 22 de ani, transportul județean de călători este în tranziție. Și tot de 22 de ani, autoritățile județene declară că fac «toate demersurile legale pentru reglementarea situației». În fapt, cele 50 de trasee județene existente sînt deservite după «legea junglei» de 20 de operatori care tratează călătorii ca pe sacii de cartofi, iar singurul drept pe care aceștia îl au este acela de a plăti. Și toate acestea în anul de grație 2012, în condițiile în care temperatura din unele dintre autobuzele care asigură traseele interjudețene se ridică la 60 de grade Celsius!

Călătorii nimănui
... [citește_tot_articolul]

10 August 2012, 09:16 (25830 vizualizări - 16 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
317 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: La un pas de moarte

Accident de circulație produs pe șoseaua care leagă Slobozia de Brăila. Un bărbat, de 34 de ani, a fost la un pas de a-și pierde viața după ce a intrat cu mașina într-un copac. Rănit în urma accidentului ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 17:40
(4615 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Movilița: Trei victime în urma unui accident rutier

Dimineață de coșmar pentru doi șoferi și o pasageră. Cei trei au fost victimele unui accident rutier și au fost transportați la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale. Polițiștii ialomițeni susțin ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 13:25
(6191 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Țigări de contrabandă, vîndute pe «sub mînă»

Comerț cu țigări de contrabandă la un magazin din comuna Ion Roată. Asta au descoperit polițiștii ialomițeni în urma unei acțiuni demarată pe raza localității. Marfa provenea din Ucraina și era comercializată ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 12:25
(7620 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți mangă la volan

Doi șoferi, unul din Slobozia și un altul din Fetești, au fost depistați în trafic conducînd în stare de ebrietate. Ambii conducători auto s-au ales cu dosare penale. Șoferul depistat pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 12:10
(6239 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Băuturi alcoolice, vîndute ilegal

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor au descoperit în sediul unei societăți comerciale băuturi alcoolice în valoare de 11 mii lei ce urmau a fi comercializate «la negru». Administratorul ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 11:35
(3825 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Abateri de la Codul Rutier, sancționate de polițiști

Polițiștii ialomițeni au fost din nou la datorie pe șoselele județului. Oamenii legii au aplicat sancțiuni șoferilor certați cu normele rutiere. Conducătorii auto au fost amendați fie pentru că circulau ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 09:15
(6156 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Deșeuri metalice, confiscate de polițiști

Acțiune a polițiștilor din Amara, oamenii legii controlînd modul în care se efectuează achizițiile deșeurilor metalice pe raza localității. În urma activităților, a fost aplicată o sancțiune de 1300 de ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 08:45
(6531 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: «Bandiți» băgați la răcoare

Doi tineri, de 20 și 24 de ani, din Bărbulești, au ajuns în sfîrșit după gratii. Deși pe numele lor Judecătoria Urziceni a emis un mandat de arestare preventivă și unul de executare a unei pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 08:20
(8262 vizualizări - 0 comentarii)


Adîncata: Apele rîului Prahova amenință să iasă din matcă. Cod Roșu de inundații!

Pericol de inundații în Ialomița, în zona localității Adîncata. Apele rîului Prahova amenință să iasă din matcă. Autoritățile sînt în alertă și lucrează pentru consolidarea și supraînălțarea digului. Ploile ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2014, 13:35
(9412 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Noaptea de Înviere, sărbătorită în liniște

Peste 300 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat în ultimele 24 de ore pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică. Efectivele ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2014, 10:55
(8703 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grupare infracțională specializată în furturi de animale, destructurată de polițiști

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au destructurat o grupare infracțională specializată în furturi de animale, două persoane fiind reținute. Astfel, joi, 17 aprilie a.c., polițiștii de Investigații ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2014, 13:20
(9709 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Peste 1,2 tone carne de vită, confiscate

Coșereni: Peste 1,2 tone carne de vită, confiscate

Peste 1200 kg de carne de vită au fost confiscate într-un filtru al polițiștilor din Ialomița. În cursul zilei de astăzi, polițiștii Secției Rurale Coșereni, din cadrul IPJ Ialomița, au oprit pentru control ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2014, 17:15
(8995 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 300 de polițiști «supraveghează» Sărbătorile Pascale

Peste 300 de polițiști vor acționa zilnic, în perioada 19-21 aprilie a.c., pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică cu ocazia Sfintelor Sărbători Pascale. În perioada ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2014, 15:05
(5916 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Țigări de contrabandă, descoperite în trafic

În cursul zilei de marți, 16 aprilie a.c., polițiștii au depistat în trafic, în municipiul Slobozia, o persoană care transporta produse accizabile fără documente de proveniență. Așadar, în jurul orei 1 ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2014, 16:20
(4814 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Evaziunea din panificație, în vizorul polițiștilor

În cursul zilei de marți, 15 aprilie 2014, efectivele Serviciului de Investigare a Fraudelor împreună cu reprezentanți ai DSVSA și ITM Ialomița au efectuat verificări la două unități economice cu profil ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2014, 14:15
(10095 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cantitate de peste 27000 litri de vin, retrasă de la comercializare

Efectivele Serviciului de Investigare a Fraudelor au efectuat marți, 15 aprilie a.c., împreună cu specialiști ai Direcției Agricole Județene Ialomița, verificări la o societate comercială, situată pe raza ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2014, 12:25
(6011 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Furturile de animale, în atenția polițiștilor

Un tînăr, în vîrstă de 27 de ani, din orașul Țăndărei, este cercetat de polițiști, fiind bănuit de polițiști că, în noaptea de 11/12 aprilie a.c., a pătruns în curtea unui concetățean și a sustras mai multe ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2014, 10:20
(4277 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții domiciliare în Ialomița. 11 persoane suspectate de furturi din locuințe, la audieri!

Polițiștii ialomițeni, alături de procurori din cadrul Parchetelor Slobozia și Urziceni au efectuat miercuri, 9 aprilie a.c., 14 percheziții domiciliare. Anchetatorii au reușit astfel să destructureze o ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2014, 18:10
(9477 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Victimă a unei înșelăciuni cu bijuterii false

O femeie de 67 de ani, din Slobozia, a fost înșelată de o persoană cu suma de 900 de lei. Respectiva persoană a convins-o pe femeie să achite suma de 900 de lei pentru cîteva bijuterii care, la prima vedere ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2014, 15:20
(7691 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cercetați pentru permise de port armă expirate

Doi slobozeni, o femeie de 56 de ani și un bărbat de 58 de ani, sînt cercetați de polițiști după ce oamenii legii au descoperit faptul că aceștia dețin arme în mod ilegal. Persoanele în cauză aveau documentele ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2014, 12:15
(7528 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor periculos, reținut la Slobozia

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au reușit să prindă un bărbat, de 39 de ani, căutat de autoritățile din Italia pentru comiterea a 5 infracțiuni deosebit de grave. El a fost reținut ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2014, 11:20
(5988 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, alături de elevi în programul «Școala Altfel»

Programul Ministerului Educației, denumit «Școala Altfel», se demarează în județul Ialomița cu sprijinul polițiștilor. Timp de o săptămînă, oamenii legii vor organiza dezbateri cu elevii din județ privind ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2014, 09:10
(6588 vizualizări - 0 comentarii)


DN21 Slobozia-Iazu: 6 răniți și 3 mașini avariate într-un accident rutier!

Noapte de coșmar pe șoseaua care face legătura între Slobozia și Iazu. Din cauza unei depășiri neregulamentare, s-a produs un grav accident rutier. În urma evenimentului, 6 persoane au fost rănite și 3 ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2014, 23:20
(7854 vizualizări - 2 comentarii)


95 de proiectile, descoperite lângă Slobozia

95 de proiectile, descoperite lîngă Slobozia

În după-amiaza zilei de joi, 3 aprilie 2014, în urma unui apel telefonic, echipajul pirotehnic din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a fost solicitat ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2014, 13:15
(7054 vizualizări - 0 comentarii)


«Școala Altfel» la Muzeul Județean Ialomița

În perioada 7-11 aprilie 2014, Muzeul Județean Ialomița va organiza evenimentul «Școala Altfel-Să știi mai multe, să fii mai bun!». Astfel, luni, 7 aprilie a.c., Muzeul Județean Ialomița va vernisa o expoziție ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2014, 12:40
(111382 vizualizări - 276 comentarii)


Producătorii agricoli, reuniți sub umbrela unui Consorțiu Național

Vineri, 4 aprilie 2014, Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România-LAPAR, alături de alte patru asociații din agricultură, respectiv PROAGRO, FCBR, ROMALIMENTA și ROMOVIS, au decis înființarea ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2014, 12:25
(4728 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Porților Deschise» la Jandarmerie

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița îi invită pe cei interesați joi, 3 aprilie 2014, începînd cu  ora 11,00, pe platoul Centrului Cultural «Ionel Perlea», la «Ziua Porților Deschise». Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2014, 17:25
(5524 vizualizări - 0 comentarii)


APIA solicită producătorilor de lapte declarațiile anuale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează operatorii care achiziționează lapte, precum și producătorii deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe că ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2014, 16:25
(6221 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectorii DSVSA Ialomița, în control

În cursul primului trimestru al anului 2014, inspectori din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat acțiuni de inspecție și control avînd ca tematică respectarea normelor de igienă sanitară veterinară în unitățile ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2014, 15:45
(5384 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Evaziune fiscală de peste 460000 de lei, depistată de polițiști

Administratorul unei societăți comerciale din Slobozia este cercetat de polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor pentru comiterea infracțiunii de evaziune fiscală. Potrivit informațiilor, administratorul ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2014, 15:20
(6002 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...