Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: O fetiță de doi ani a încurcat sedativele cu bomboanele

În noaptea de 31 iulie/1 august a.c., o fetiță de doi ani a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce a înghițit cîteva sedative. Medicii care i-au acordat îngrijiri au declarat că micuța încurcase medicamentele cu bomboanele. La scurt timp, tot la spitalul din Slobozia a ajuns o altă fetiță, de 11 ani, bolnavă de epilepsie care a luat o doză prea mare din medicamentele prescrise de medici. Din fericire fetițele au reușit să fie salvate la timp, iar starea lor de sănătate nu a fost pusă în pericol. Dimineața amandouă au fost externate...
Copila de doi ani și jumătate din Slobozia se juca în casă moment în care a pus mîna pe blisterul cu sedative. «A crezut că sînt bomboane și... [citește_tot_articolul]

1 August 2012, 16:56 (5639 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Un mort și trei răniți grav în urma unui cumplit accident între Platonești și Movila. Ambulanța SMURD cu una dintre victime, tamponată violent la Ograda!

Au gonit spre moarte Distracția la mare s-a terminat tragic pentru patru tineri, cu vîrste cuprinse între 23 și 30 ani, din Iași. În noaptea de duminică spre luni, 29/30 iulie a.c., pe șoseaua care leagă localitățile ialomițene Platonești și Movila aceștia au fost implicați într-un grav accident de circulație. Unul dintre ei a murit, iar ceilalți trei au fost grav răniți. Cîteva minute mai tîrziu, supraviețuitorii au mai avut parte de încă un ghinion. Ambulanța SMURD în care se afla una dintre victime s-a lovit violent de un alt autoturism, la ieșire din localitate Ograda...

Locul groazei... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2012, 08:59 (111123 vizualizări - 83 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Motociclist grav accidentat în intersecția de la E14

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 27/28 iulie a.c., un motociclist de 23 ani, din Slobozia, a fost la un pas de a-și pierde viața. Tînărul a fost lovit în plin de un șofer care nu i-a acordat prioritate. Martorii nenorocirii susțin că doar o minune l-a salvat de la moarte pe motociclist...
Primele informații oferite de polițiștii Serviciului Rutier arată că vina pentru producerea accidentului îi aparține șoferului unui vehicul de teren Jeep, înmatriculat în județul Timiș. În intersecția de la E14, acesta nu a acordat prioritate tînărului de 23 ani, care se deplasa pe bulevardul Unirii, de la Gară către Casa de Cultură a Sindicatelor. Momentul impactului era să-i fie fatal motociclistului... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2012, 09:24 (30688 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

DGFP Ialomița: Datorii de peste 40 milioane lei la bugetul statului

DGFP Ialomița informează că, la data de 31 iulie 2012, va publica pe site-ul ANAF un număr de 1839 agenți economici care figurau cu obligații restante la bugetul general consolidat la data de 31.06.2012, neachitate pînă la data publicării, în sumă de 40,05 milioane lei. Defalcat pe administrații, situația restanțierilor cuprinde 1111 contribuabili, cu o valoare totală a datoriilor de 28,33 milioane lei, la AFP Slobozia, 466 agenți economici la AFP Urziceni, cu o datorie totală de 6,82 milioane lei, în timp ce la AFP Fetești figurează 235 contribuabili cu datorii ce totalizează 1,85 milioane lei. Să menționăm că, la AFP Contribuabili Mijlocii valoarea datoriilor se ridică... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2012, 16:12 (11252 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Coadă la cărți de identitate

Slobozia: Coadă la cărți de identitate

Apropierea datei Referendumului aduce forfotă în fața ghișeelor Serviciului Public Comunitar Local de Evidență a Persoanelor Slobozia. Angajații instituției înregistrează cereri record de eliberare a cărților de identitate. Pentru a face față solicitărilor, angajații SPCLEP vor lucra și în zilele de sîmbătă, 28 iulie a.c. și chiar în ziua Referendumului, duminică, 29 iulie 2012.
Încă de săptămîna trecută, angajații Serviciului Public Comunitar Local de Evidență a Persoanelor Slobozia au început să fie asaltați de cereri de eliberare a buletinelor. Astfel, media zilnică de 70 de cereri a ajuns acum să depășească suta. Tocmai de aceea, angajații instituției vor fi la serviciu atît sîmbătă... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2012, 14:22 (11916 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

6 profesori, cercetați în dosarul «Mită pentru BAC»

Anchetă penală în învățămîntul ialomițean

6 profesori, cercetați în dosarul «Mită pentru BAC»

După ce elevii ialomițeni s-au făcut de rușine la Bacalaureat, a venit rîndul profesorilor să fie arătați cu degetul. Și toate acestea în urma scandalului monstru izbucnit săptămîna precedentă, mai precis miercuri, 11 iulie 2012, în învățămîntul ialomițean. 6 dascăli de la cele mai prestigioase unități de învățămînt din județ sînt cercetați penal sub acuzația de «luare de mită» și «trafic de influență». În ordinea în care au au fost audiați la Parchetul Ialomița, vorbim despre Cristian Manea, Sorin Stere, Nica Balaciu, Răzvan Dinu, Marius Curt și Elena Sandu Dulcinica. Membri în comisiile de evaluarea, aceștia ar fi pretins între 300 și 1000 de euro de la părinți și elevi pentru a «rezolva» zeci... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2012, 17:22 (75698 vizualizări - 70 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criza se adîncește

Ialomița, pe ultimul loc în topul firmelor active

Evoluția mediului de afaceri din Ialomița este în regres. Un raport al Oficiului Național al Registrului Comerțului plasează județul Ialomița pe primul loc, de la coadă, în topul firmelor active. Mai avem doar 7717 societăți comerciale care funcționează. Deocamdată…

Firmele dispar una cîte una
E criză și se simte. Mediul de afaceri ialomițean este decimat. Cel puțin așa o arată bilanțul primelor șase luni din 2012 al Oficiului Național al Registrului Comerțului. Județul Ialomița este plasat pe prima poziție, de la coadă, în topul firmelor active. Mai sînt doar 7717 entități comerciale... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2012, 14:24 (10792 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Nenea Iancu, omagiat la Țăndărei

Costume de epocă și situații pline de satiră. Acesta a fost scurtul moment «Caragiale» desfășurat vineri, 20 iulie a.c., la Primăria Țăndărei. Cei care au intrat în pielea personajelor marelui dramaturg au fost elevii Liceului Teoretic «Paul Georgescu» din Țăndărei și cei ai Școlii Generale din orașul constănțean Băneasa. Totul în cadrul unui proiect inedit, prin care au luat naștere două cluburi de teatru pentru amatori și menit să-i atragă pe tineri cît mai aproape de valorile culturale...
Cei care au deschis spectacolul au fost elevii constănțeni de la Băneasa. După ce au recitat cîteva poezii, aceștia au intrat în pielea personajelor caragialiene. Au jucat piesa «Lanțul Slăbiciunilor... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2012, 16:17 (17073 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Proaspăt absolvenți, viitori șomeri

Au terminat o formă de învățămînt, dar sfîrșesc șomeri. Vorbim despre absolvenții promoției 2012. În goana după un loc de muncă, angajatorii le închid ușa în nas. Astfel, tinerii iau drumul Angețiilor pentru Ocuparea Forței de Muncă, pentru a deveni șomeri cu acte. Trăiesc timp de șase luni cu doar 250 de lei pe lună... Pe urmă se reorientează, dacă au unde. Această experiență au trăit-o. în 2011, peste 800 de tineri din Ialomița...

Șomeri în floarea vîrstei
Sprijinul financiar acordat tinerilor absolvenți se face în baza Legii 76/2002, cea privitoare la sistemul asigurărilor... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2012, 10:02 (9338 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

GAL «Dunărea de Jos» anunță demararea procedurilor de absorbție a fondurilor europene

Ploaie de proiecte în structurile GAL ialomițene

GAL «Dunărea de Jos» anunță demararea procedurilor de absorbție a fondurilor europene

Săptămîna precedentă, GAL «Dunărea de Jos» a avut ședința publică a Adunării Generale a membrilor săi. În cadrul acestei întîlniri au fost stabilite principalele priorități ale Asociației pentru următoarele luni, precum și Comitetul de Selecție al Proiectelor prin care urmează să fie absorbite fonduri de 2,8 milioane de euro pînă la sfîrșitul anului 2012. Fondurile urmează a fi utilizate atît pentru proiecte publice, cît și pentru finanțarea unor investiții private care vor genera dezvoltarea economică a zonei. «Este un moment important pentru noi toți. Am încredere în viitor și în capacitatea noastră și a partenerilor noști de a gestiona eficient aceste fonduri pentru comunitățile din cadrul... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2012, 09:45 (13733 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primării din Ialomița, executate silit

Mai multe primării din Ialomița sînt executate silit în instanțe. Autoritățile locale au beneficiat de servicii diverse din partea agenților economici, dar au uitat să plătească. Aflate în pragul falimentelului, firmele își cer drepturile în instanță. Cel mai mare debit se înregistrează la Primăria Albești... Administrația are de achitat suma de 150000 de lei unei firme din Tîrgoviște, pentru realizarea unui Plan Urbanistic General. Datoria datează de mai bine de patru ani...

Datorii istorice
Unitățile administrativ teritoriale au ajuns să fie executate silit de către firmele... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2012, 09:44 (13115 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

S-a deschis sezonul la parlamentari

Ialomița: Partidele politice sacrifică primarii pentru Parlament

USL vrea totul, PD-L două mandate, PP-DD vrea la rîndu-i un senator... PRM vrea și el, dacă se poate, PER visa în campanie, dar poate s-o fi trezit... Realitatea e una singură. Ialomița pune la dispoziție pentru alegerile din noiembrie două mandate de senator și patru mandate de deputat. Atît!

Pavel de la Gheorghe Lazăr, trimis «disciplinar» în Parlament
PSD a anunțat că urmărește obținerea a cinci mandate de parlamentari încă de anul trecut, cînd logodna cu PNL era proaspătă și sita nouă. PNL nu s-a lăsat mai prejos și a precizat, de cîte ori a avut ocazia, că nu se va da în... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2012, 11:23 (12301 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unde Ungureanu a mîngîiat, Ponta dă cu biciul

Ialomița: Investițiile rurale cofinațate sînt blocate!

Toate administrațiile locale care au primit bani pentru continuarea proiectelor din partea fostului premier Mihai Răzvan Ungureanu trebuie să înapoieze Guvernului Ponta fondurile. În Ialomița, 26 de primării sînt în această situație, acestea urmînd să returneze peste 5 milioane lei...

Guvernul a dat, Guvernul a luat
La începutul lunii aprilie, Guvernul condus de fostul prim-ministru Răzvan Mihai Ungureanu a emis Hotărîrea de Guvern numărul 255/2012, privind alocarea din Fondul de rezervă a bugetară a unor sume pentru unele administrații locale. Concret, sumele au fost repartizate... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2012, 16:19 (10134 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«80% prezență la vot, 100% împotriva lui Băsescu!»

Visul președintelui Ciupercă, coșmarul primarilor USL

«80% prezență la vot, 100% împotriva lui Băsescu!»

Cum însă alegerile parlamentare sînt departe, iar Referendumul bate la ușă, permiteți-ne să vă reținem atenția cu o informație ceva mai lumească. Conform unei directive interne a președintelui Silvian Ciupercă, aprobată tacit de către co-președintele Ioan Martin, primarii USL sînt obligați să scoată la vot 80% din electorat care «trebuie să voteze în proporție de 100% împotriva lui Băsescu». Directiva a fost lansată joi, 12 iulie 2012, la o întîlnire tehnică privind Referendumul la care, potrivit declarațiilor aceluiași președinte Ciupercă, «a participat majoritatea primarilor noștri».

Turma USL, păstorită de co-bacii Ciupercă și Martin...... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2012, 10:17 (31163 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia cheltuiește 24,8 milioane lei pentru Piața Revoluției și parcul industrial

Megalomanie în formă agravantă

Primăria Slobozia cheltuiește 24,8 milioane lei pentru Piața Revoluției și parcul industrial

Săptămîna precedentă, administrația locală din Slobozia a căutat soluții pentru continuarea proiectelor megalomanice inițiate de Gabi Ionașcu. Potrivit oficialilor locali, Piața Revoluției și parcul industrial urmează să înghită 69 milioane lei, cu o contribuție locală de 24,8 milioane lei. «Este o oportunitate pe care nu o putem rata!» declară Valentin Băcanu, viceprimarul Sloboziei. Paradoxal, pentru inițierea acestor proiecte, autoritățile locale nu dispun la acest moment decît de 1000 de lei!

Buget de 1000 lei pentru proiecte de 69 de milioane!
La jumătatea lunii trecute,... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2012, 17:01 (14819 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Profesorul Wang, Dumnezeul chinezesc al pensionarilor slobozeni

Profesorul Wang, Dumnezeul chinezesc al pensionarilor slobozeni

De două ori pe an, la «Centrul Comunitar al Persoanelor în Vîrstă» din Slobozia vine profesorul Wang Shijie, specialist în medicina tradițională chinezească și inventator. Luna aceasta, în perioada 4-6 iulie 2012, el a oferit ședințe gratuite de presopunctură pensionarilor. Iar lista de rezervări este ocupată pînă în luna octombrie...

Pensionari, ridicați-vă și umblați!
Doctorul Wang a ținut o conferință «privind tratarea bolilor prin medicină tradițională chinezească» marți, 3 iulie a.c., dar spre rușinea noastră am ratat-o. L-am prins în schimb în ultima sa zi de ședințe de... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2012, 16:52 (20268 vizualizări - 14 comentarii)

SPORT

Baza tot pe garda veche

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Baza tot pe garda veche

Sîmbătă, 14 iulie 2012. Căldură de fierbe apa-n cîine! Iarba frige, scaunele frig, aerul frige. O atmosferă care te îmbie la orice altceva în afara fotbalului. Și totuși, în această zi toridă, de la ora 10,30, pe stadionul «1 Mai» a avut loc întîlnirea amicală dintre Unirea Slobozia și ACS Berceni.

Victorie pentru galben-albaștri
Lume puțină și ambianță de miez de vacanță. Unirea înclinase steagul în fața lui CS Otopeni, viitoare colegă de serie. Elevii lui Marin Dună pierduseră cu 1-0 jocul disputat miercuri, 11 iulie. În partida cu bercenarii, antrenorul Unirii etalează o formulă... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2012, 16:47 (14907 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Aer tare de la munte

Săptămîna trecută a fost una în care axintenii au luat cu asalt obiectul muncii și nu au făcut-o deloc rău. Miercuri, 11 iulie a.c., elevii lui Ion Nica au avut primul amical în compania celor de la CS Tunari. Ialomițenii au avut meciul la discreție și i-au zdrobit pe ilfoveni cu un 6-1 care nu mai lasă loc de alte comentarii. Semne bune pentru campionatul care debutează la mijlocul lunii august a lăsat și amicalul cu Rapid II, disputat sîmbătă, 14 iulie. Alb-verzii s-au impus cu 3-0 , fiind și de această dată vioara întîi. Dănuț Chiriță a izbutit o dublă, tabela fiind completată de Ionuț Fătu care a marcat după o acțiune personală de toată frumusețea. Duminică, 15 iulie, Viitorul a urcat la ... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2012, 16:46 (13851 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Agenția Domeniilor Statului execută silit Agrofam

Ștefan Poienaru, încolțit

Agenția Domeniilor Statului execută silit Agrofam

În general, oamenii vor să pară altfel decît sînt. Ștefan Poienaru, milionarul doctor în agricultură (în euro sau dolari?) face parte din categoria celor care tot încearcă, de ani buni, să fie altfel. Dar cînd, de fapt, ești evazionist și țepar cu acte în regulă e cam greu să te dai «lebădă». Adică, imaculat și doctor în agricultură, personaj de roman, șamd. Despre Poienaru tot scriem. La fel și serviciile. Au umplut sărăcuțele de ele pagini întregi de inginerii financiar-agrare și le-au remis tuturor instituțiilor de control. Anchetatorii, cei mai mulți dintre ei, s-au făcut că nu observă, unii au fost chiori de-a binelea, alții chiar au înțeles cu cine au de-a face... Și, astfel, Poienaru și... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2012, 21:48 (13716 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Impact fatal pe DN21, între Slobozia și Iazu: A murit după ce s-a izbit de un camion!

Grav accident de circulație între Slobozia și Iazu, petrecut în seara zilei de marți, 17 iulie a.c. Un șofer dîmbovițean de 59 ani și-a pierdut viața, după ce s-a izbit de un camion. Pentru scoaterea trupului neînsuflețit dintre fiarele contorsionate a fost nevoie de intervenția unui echipaj de la Descarcerare...
Șoferul de 59 ani, domiciliat în localitatea dîmbovițană Bălteni, venea de la Galați și transporta legume cu o autoutilitară. La ieșirea din Iazu spre Slobozia, el s-a lovit puternic de autotrenul condus de un șofer din Slatina, în vîrstă de 50 ani, care transporta fier cornier. Impactul i-a fost fatal conducătorului auto din Dîmbovița. Din declarațiile șoferului de TIR, vina pentru... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2012, 21:16 (46623 vizualizări - 36 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
252 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Calul căzut în groapă a fost scos de pompieri

Salvarea unei cabaline căzută într-o groapă a fost situația de urgență pentru care au fost solicitați să intervină pompierii de la Garda Fetești sîmbătă dimineață, 16 octombrie a.c., în gospodăria unui ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:38
(13261 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A luat foc mașina!

Slobozia: A luat foc mașina!

Un incendiu s-a produs la compartimentul motor al unei mașini din Slobozia, ca urmare a aprinderii unei cantități de combustibil scurs pe elemente din compunerea acestuia. Pompierii militari de la Garda ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:31
(15790 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Fetești: Flăcările au izbucnit de la coșul sobei

Seria incendiilor cauzate de sistemele de încălzire locală neîntreținute corespunzător a debutat în acest sezon la casa unui cetățean din Fetești. Coșul unei sobe cu acumulare de căldură neprotejat termic ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:30
(15736 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Slobozia: Hoțul a furat din mașină

Pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat este cercetat și un bărbat, de 32 de ani, domiciliat în Slobozia, suspectat că în noaptea de sîmbătă spre duminică, 16/17 octombrie a.c., a sustras mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:29
(13826 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Țăndărei: Fetiță de 10 ani, accidentată

Joi, 14 octombrie, la Țăndărei, o minoră de 10 ani, din Perieți, a fost accidentată. Copila a încercat să traverseze strada în fugă, prin loc nepermis și fără să se asigure. Fetița a vrut să treaca strada ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:57
(15229 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 12 hoți, prinși de polițiști

Miercuri 13 octombrie, polițiștii din Urziceni au desfășurat în localitate o acțiune ce a vizat prevenirea și combaterea furturilor din incinta firmelor și din autovehicule. De asemenea, un alt punct al ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:53
(13593 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni hoți


Ialomița: Furturile se înmulțesc

În dimineața zilei de joi, 14 octombrie, un feteștean a reclamat la Poliție faptul că în cursul nopții persoane necunoscute au pătruns în curtea locuinței sale de unde au furat mai multe păsări. În urma ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:51
(18605 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița furt


Fetești: La furat de cereale din TIR

În noaptea de miercuri spre joi, respectiv 13 spre 14 octombrie, un echipaj de poliție din Fetești a surprins în flagrant doi tineri în timp ce încercau să fure bunuri dintr-un autotren staționat. La vederea ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:47
(14664 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ședința Colegiului Prefectural

Joi, 21 octombrie, Colegiul Prefectural se întrunește în ședința lunară de lucru, avînd o ordine de zi formată din patru teme de dezateri. Pe scurt, membrii Colegiului Prefectural vor asista la prezentarea ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2010, 18:22
(18136 vizualizări - 1 comentariu)


Soț și soție din Slobozia, acuzați de trafic de persoane

Trafic de minori și trafic de persoane sînt acuzațiile care se rețin în sarcina a doi slobozeni, soț și soție, după ce timp de aproximativ șapte luni au exploatat zece persoane fără adăpost. «Cei doi au ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2010, 13:40
(18330 vizualizări - 3 comentarii)


Țigări de contrabandă la Fetești

În baza unor informații și a unei autorizații de percheziție emisă de Judecătoria Fetești polițiști, inspectori ai Gărzii Financiare Ialomița, cu sprijinul lucrătorilor Serviciului de Intervenție Rapidă ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2010, 13:39
(16265 vizualizări - 0 comentarii)


Firmele, obligate să-și anunțe locurile de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița reamintește agenților economici care își au sediul sau domiciliul pe raza județului Ialomița faptul că, în conformitate cu prevederile legale, ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:25
(14158 vizualizări - 1 comentariu)


Fiscul ialomițean, locul 5 pe țară la încasări

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în luna septembrie 2010 a fost încasată la bugetul general consolidat suma de 50,39 milioane lei, în procent de 113,72% față de plan, procentul ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:21
(16596 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Copil de 13 ani încerca să fure din magazin!

Un minor de 13 ani, instituționalizat într-un centru de plasament din Slobozia, a fost prins în flagrant în timp ce încerca să fure bunuri dintr-un magazin. Fapta s-a produs în noaptea de 12 spre 13 octombrie ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:20
(14659 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia copil hoț


Fetești: «Șofer» fără permis

În noaptea de marți spre miercuri, respectiv 12 spre 13 octombrie, polițiștii feteșteni au oprit în trafic un autoturism întrucît se deplasa cu farurile stinse. În urma verificărilor polițiștii au constatat ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:19
(13333 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Hoț încarcerat

Un tînăr de 27 ani a fost prins marți, 12 septembrie, după ce timp de doi ani a fost urmărit. Infractorul a fost prins în urma unei acțiuni polițienești în localitatea Sinești. În anii 2008 și 2009, Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:18
(12675 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești arestare


Cocora: Cercetat penal pentru deținerea de deșeuri periculoase

Polițiștii ialomițeni au descoperit în depozitul unei societăți comerciale din Cocora o cantitate semnificativă de produse de uz fitosanitar cu termenul de valabilitate expirat. Acțiunea s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:17
(13049 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 18:29
(8422 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 18:13
(8464 vizualizări - 0 comentarii)


Cultura romani, pe scena Festivalului «Identitate și cultură romă»

«Identitate și cultură romă» este titlul unui nou Festival pus în scenă, joi, 14 octombrie la Fetești. Aflat la prima ediție, evenimentul reunește reprezentanți ai autorităților publice locale, județene ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:08
(15634 vizualizări - 1 comentariu)


Vitezomanii, amendați cu peste 66000 de lei

Șoferii ialomițeni au încasat în week-endul precedent peste 270 de contravenții la regimul circulației, valoarea amenzilor depășind 66 mii de lei. Cele mai multe abateri constatate de polițiști s-au concretizat ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:06
(12001 vizualizări - 0 comentarii)


Lemnele, în atenția polițiștilor feteșteni

Luni, 11 octombrie, polițiștii feteșteni au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii comerțului ilegal de lemne. Polițiștii organizați în filtre rutiere au verificat 14 mașini și au legitimat ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:05
(12564 vizualizări - 2 comentarii)


Școlile, prioritate pentru polițiștii ialomițeni

«În perioada 11-15 octombrie, la nivel național, polițiștii vor intensifica acțiunile de prevenire și combatere a delincvenței juvenile și asigurarea climatului de siguranță publică în incinta și zona adiacentă ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:04
(14180 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive la Urziceni

Prevenirea furturilor din firme și evitarea faptelor violente au fost aspecte urmărite de acțiunea desfășurată de polițiștii din Urziceni, luni, 11 octombrie. Astfel, au fost verificați 16 agenți economici ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:02
(14841 vizualizări - 0 comentarii)


Patru persoane și-au pierdut viața într-un accident rutier

Tragedie în apropierea localității Sinești, pe DN2, la km 35. Patru persoane și-au pierdut viața și o a cincea a fost grav rănită în urma unui accident rutier. Cumplitul incident s-a produs în timp ce un ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 14:01
(15355 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Sinești accident


Săveni: La plimbare cu mașina furată și beat la volan

Duminică, 10 octombrie, dimineața polițiștii rutieri aflați pe raza comunei Săveni au oprit pentru un control de rutină o mașină înmatriculată în Capitală. Întrucît mirosea a alcool, șoferul, un bucureștean ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 13:51
(15520 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: I-au dat foc la Chrysler

Un autoturism Chrysler a fost cuprins de flăcări duminică noaptea, 10 octombrie a.c., în jurul orei 22.00, pe strada Cărămidari din Slobozia. Întrucît în apropierea autoturismului au fost descoperite două ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 13:33
(13914 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Ialomița: Inconștienți în trafic

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 8 spre 9 octombrie, polițiștii feteșteni au prins un tînăr din localitate care conducea mașina în stare de ebrietate. La testarea cu aparatul Drager a conducătorului ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:28
(13411 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți de fier vechi prinși de polițiști

Doi feteșteni, de 30 și 35 de ani, sînt cercetați penal de polițiști pentru furt după ce au fost identificați ca fiind autorii mai multor furturi de obiecte metalice. Furturile au fost anunțate polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:25
(14043 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți


Primăriile pot împrumuta bani de la Ministerul Finanțelor pentru a-și achita datoriile

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează agenții economici care înregistreză creanțe neîncasate de la unitățile administrativ-teritoriale și, în acelasi timp, au obligații fiscale neachitate ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:23
(18648 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...