Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Mario Petrache, în linie dreaptă pentru titlul național

Karting

Mario Petrache, în linie dreaptă pentru titlul național

Avem și noi la Slobozia un Super Mario! Nu la fotbal, ca italienii, ci la karting (acum!). Și poate, mai tîrziu, în Formula 1. Se numește Mario Eduard Petrache, iar din «bolidul» pe care a știut să-l îmblînzească țîșnesc artificiile victoriei în campionatul național de karting, victorie care este atît de aproape încît dopul sticlei de șampanie stă gata să sară...

Micul Hamilton
«Vreau să fiu ca Hamilton!». Mario împlinește 9 ani în septembrie și este elev în clasa a III-a, la Liceul de Artă. De foarte mic a fost atras de sporturile cu motor, dorindu-și ca într-o zi să salute admiratorii... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2012, 17:41 (8827 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Viitorul Axintele și-a întărit mijlocul cu Rață

Viitorul Axintele a început de o săptămînă pregătirile pentru campionatul următor. După ce, încă dinainte de reunire, se renunțase la Munteanu, Cană, Toader și Cornel Florea, în această săptămînă alb-verzii s-au despărțit și de fundașul dreapta Vincentovicz, om de bază în sezonul trecut, fotbalist care va evolua în campionatul următor pentru FC Voluntari. În acest moment, singurul apărător de bandă dreaptă din lot a rămas Sebastian Vasile, dar postul va fi dublat în curînd. La capitolul noutăți a apărut o singură certitudine. Este vorba despre Daniel Rață, fotbalist cu experiență, venit de la Metaloglobus București. Rață are 32 de ani și evoluează pe postul de mijlocaș central, considerat insuficient... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2012, 17:40 (10762 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Fetele de 10 ani, pe locul IV

Ultimele două săptămîni au fost de foc, și la propriu, și la figurat, pentru copiii categoriei 10 ani ai CSS Slobozia. Micuții tenismeni pregătiți de profesorul Ion Savu au participat la Campionatele Naționale pe echipe și individuale. Dacă băieții în formula Liviu Zamfirache-Rareș Bordei au izbutit doar o clasare pe locurile V-VIII, fetele au fost aproape de podium. Echipa formată din Alexandra Iordache, Anca Negoiță și Andreea Dobrin s-a clasat pe locul IV. «Senzația a fost că puteam mai mult, dar oricum rezultatul este unul promițător avînd în vedere că două dintre componentele echipei sînt născute în 2003. Cu siguranță anul viitor ne vom întoarce cu un rezultat mult mai bun» ne-a declarat... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2012, 17:35 (10307 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Brancardieri pe post de paznici la Spitalul Fetești

Unitate medicală în faliment

Brancardieri pe post de paznici la Spitalul Fetești

Cadrele medicale ale Spitalului din Fetești sînt păzite de brancardieri. Datoriile tot mai mari i-au făcut pe reprezentanții unității medicale să rezilieze contractul încheiat cu o societate specializată în pază și protecție, pentru care se plătea lunar peste 20000 de lei...

Un spital de 15 milioane de euro
Unitatea medicală de la Fetești este una dintre moștenirile lăsate de regimul comunist. Lucrările de construcție ale spitalului au început înainte de 1989... Amînată de nenumărate ori în ultimele decenii, recepția noului spital din Fetești s-a făcut abia în anul 2011. În tot... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2012, 08:50 (12368 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a pierdut subvenții de 1,34 milioane euro în 2012!

Dezastru în agricultura ialomițeană

Ialomița a pierdut subvenții de 1,34 milioane euro în 2012!

Vehiculate încă din anul 2009, subvențiile prin Programul Național de Dezvoltare Rurală se dovedesc a fi o fată morgană pentru fermierii ialomițeni. În 2012, potrivit declarațiilor directorului Agenției de Plăți și Intervenții pentru Agricultură Ialomița, Valentin Dorobanțu, s-au pierdut subvenții în valoare de 1341306 euro. Cele mai mari fonduri au fost pierdute prin excluderea comunei Ograda din cadrul măsurii 214-plăți de agromediu, Pachetul 7. Acesta viza alocarea unei subvenții de 171 euro pentru protejarea gîștei cu gîtul roșu, specie protejată în cadrul PNDR...

Teoria care omoară practica... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2012, 08:20 (9818 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Cămătar din Bărbulești, urmărit ca-n filme. A fost prins pe câmp!

Ialomița: Cămătar din Bărbulești, urmărit ca-n filme. A fost prins pe cîmp!

Mașini de Poliție care gonesc amețitor pe șosea, sirene și  mascați. Nu este o scenă dintr-un film de acțiune. S-a întîmplat în dimineața zilei de luni 9 iulie a.c., cînd forțele de ordine încercau să prindă un bărbat de 41 ani, din Bărbulești, acuzat de «cămătărie» și «șantaj». Acesta a fost prins pe un cîmp de la marginea localității călărășene Ogoarele...
Potrivit anchetatorilor, cămătarul din Bărbulești, pe numele său Marian David, începînd cu luna aprilie a împrumutat în mod repetat bani cu dobîndă mai multor persoane. În cazul în care victimele nu respectau termenele impuse de cămătar, acesta le amenința și recurgea la acte de violență asupra membrilor familiilor acestora. Mai... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2012, 23:02 (30404 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bacalaureat 2012, un dezastru: 42,29%-procent de promovabilitate în Ialomița

Bacalaureat 2012, un dezastru: 42,29%-procent de promovabilitate în Ialomița

Duminică, 8 iulie a.c., s-au afișat rezultatele preliminarii ale examenului de Bacalaureat. Exprimată în cifre, promovabilitatea elevilor lasă și de această dată de dorit. Înainte de contestații, în județul Ialomița doar 42,29% dintre absolvenți au reușit să promoveze!
Așadar, din cei 2499 de elevi înscriși, doar 2264 au susținut efectiv Bacalaureatul. Restul a refuzat să intre în sălile de examen. Astfel, promovabilitatea înregistrată în județul Ialomița, înainte de contestații, este de 42,29%. Cifra este cu doar două procente mai ridicată decît în 2011.
Elevii nemulțumiți de rezultatele obținute pot depune contestanții luni, 9 iunie a.c., între orele 8,00-12,00. Rezultatele finale... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2012, 20:24 (45273 vizualizări - 60 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Accident în zona intrare lac Iezer

Trei mașini s-au tamponat în seara zilei de vineri, 6 iulie a.c., în zona lacului Iezer, la intrarea în municipiul Sloboziei. În urma coliziunii dintre autoturisme, două persoane au fost rănite ușor...
Așadar, în timp ce un bărbat, de 50 ani, din localitatea ialomițeană Scînteia a încercat să facă stînga pentru a merge către lacul Iezer, un alt conducător auto, de 44 ani, din București, care venea din spate, a frînat pentru a nu-l accidenta pe acesta. Totuși, un șofer de 55 ani, din Țăndărei, nu a respectat distanța în mers și l-a lovit pe șoferul bucureștean de 44 de ani. Mașina acestuia s-a izbit de cea a conducătorului auto din Scînteia. În urma tamponării, șoferul din Capitală și soția... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2012, 20:27 (11889 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 8000 de nebuni în Ialomița!

Statistică îngrijorătoare

Peste 8000 de nebuni în Ialomița!

Oficial, 8000 de ialomițeni suferă de afecțiuni psihice. Vorbim despre boli grave precum schizofrenia, scleroza sau alzheimer. Deși se cheltuie peste 300000 de lei pentru tratarea acestora, medicamentele nu au efectul scontat. În mare parte, bolanvii au nevoie de supraveghere permanentă. Acest lucru nu este posibil în condițiile în care singura Secție de Psihiatrie din Ialomița a fost închisă anul trecut, iar șansele ca ea să fie redeschisă sînt infime...

Bolnavi fără speranță
Datele oficiale oferite de reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată că peste 8000... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2012, 11:15 (14998 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Adjunctul Inspectoratului Școlar, schimbat «la ordin» în timpul examenelor

Începînd de joi, 28 iunie a.c., Inspectoratul Școlar al Județului Ialomița nu mai are adjunct. Profesorul Ștefan Grigorescu a demisionat! Otilia Dumitru susține că instituția face eforturi pentru a ține situația sub control... Examenele sînt în plină desfășurare, iar rolul adjunctului este primordial în organizarea acestora.

PNL bate din picior Potrivit unor surse din cadrul Inspectoratului Școlar, fostul inspector școlar general adjunct și-a dat demisia la ordin. Acesta ar fi fost «obligat» să părăsească scaunul, întrucît funcția era dorită de PNL, partidul alături de care PSD formează... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2012, 11:08 (41452 vizualizări - 44 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țiganii traficanți din Țăndărei fac legea pe șoselele Ialomiței

Cunoscuți în lumea întreagă pentru faptul că și-au traficat copiii, țiganii din Țăndărei își dau din nou în petec. De această dată, pe meleagurile natale, pe șoselele din Ialomița. Luni, 25 iunie a.c., pe raza localității Bucu, doi membri ai clanului «Schian» au linșat în trafic un șofer de TIR din Ploiești. În urma loviturilor primite, bărbatul a fost spitalizat timp de 10 zile. În urma incidentului, atît victima, cît și agresorul, au fost amendați cu 1000 lei, pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice»...

Scandal stins după intervenția Poliției
Incidentul din 25 iunie petrecut... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2012, 09:20 (29076 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cazare de lux la Spitalul Slobozia

Cazare de lux la Spitalul Slobozia

Pentru îmbunătățirea serviciilor de cazare, cea mai mare unitate medicală din județul Ialomița va avea un număr de 10 rezerve de cinci stele, pacienții care doresc să fie internați aici urmînd să achite o taxă 150 lei pe zi. Mai mult, Spitalul Județean de Urgență Slobozia va beneficia și de un sistem informatic integrat, cu ajutorul căruia se vor stoca virtual date despre starea de sănătate a pacienților...

Modernizare, cuvîntul de ordine
În cel mai scurt timp, pe fiecare secție a Spitalului Județean de Urgență Slobozia va fi amenajată cîte o rezervă de cinci stele. Respectivele... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2012, 09:11 (26873 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Omul lui Ciupercă, reconfirmat în funcție

Ștefan Mușoiu dă ANI în judecată

Omul lui Ciupercă, reconfirmat în funcție

Nici nu s-a uscat bine cerneala pe raportul Agenției Naționale de Integritate prin care vicepreședintele Ștefan Mușoiu era acuzat de «incompatibilitate și conflict de interese» și acesta a și fost reconfirmat în funcție. Convins că PSD a obținut, odată cu victoria în alegeri, și dreptul de a sfida legea, președintele Ciupercă nu are nimic împotrivă. Ștefan Mușoiu se jură că va contesta în instanța de contencios administrativ «aceste rapoarte nelegale și neconcludente»!

Incompatibil pentru nici 100 mii de lei
Faptele sînt clase și limpezi ca lumina zilei într-o dimineață de 10... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2012, 17:09 (12801 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Marin Dună: «Rămân la Slobozia încă 2-3 ani!»

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Marin Dună: «Rămîn la Slobozia încă 2-3 ani!»

Chiar dacă apele s-au limpezit în privința echipei tehnice care va guverna jocul Unirii în sezonul următor, lucrurile rămîn relativ incerte în privința lotului de jucători. «Prematur» este cuvîntul care se află pe buzele tuturor diriguitorilor echipei de fotbal slobozene în aceste zile... Singura certitudine este Marin Dună, cel care l-a înlocuit pe Ion Ionescu în funcția de antrenor principal săptămîna trecută. Căpitan ani de-a rîndul la FC Național, Marin Dună nu a păstrat, din fericire, nimic din aroganța lui Gino Iorgulescu sau a fostului său coleg din linia de atac, Radu Niculescu. Motiv pentru care a acceptat să acorde ziarului nostru un scurt interviu, fie el și «prematur». Rămîne să aflăm... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2012, 17:02 (12652 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Cristian Andreescu, campion național la dublu

Tenis de cîmp

Cristian Andreescu, campion național la dublu

Slobozia respiră în sportul național prin tenisul juvenil. După Sorin Iordache la 14 ani, a venit rîndul ambițiosului Cristian Andreescu să dea o lovitură similară: a ieșit campion național la dublu!

Ialomițean și moroșan-dublu surpriză
Cristian Andreescu a participat la proba de dublu a Campionatului Național Under 12 alături de Gabriel Liahovici, sportiv care activează la Tenis Club Baia Mare. Cei doi și-au dovedit forța încă din primul tur, cînd au trecut de cuplul bucureștean Bobe-Spahiu, cu un categoric 6-2, 6-2. Iureșul a continuat cu o altă evoluție de excepție, în fața... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2012, 16:58 (10548 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Manasia a trecut de baraj

Sîmbătă, 30 iunie 2012, s-au disputat meciurile de baraj pentru rămînerea sau promovarea (după caz) în Liga a IV-a. Reamintim că din Liga a IV-a a picat fără emoții suplimentare în Liga a V-a Andrias Andrășești, iar din Liga a V-a au promovat direct Voința Cocora și AS Căzănești. Locurile 12 și 13 din Liga a IV-a au urmat astfel să dispute meciuri de baraj pentru păstrarea locurilor cu ocupantele pozițiilor secunde din cele două serii ale Ligii a V-a. Prin tragere la sorți s-au stabilit partidele: Juventus Borănești-Unirea Manasia și Unirea Grivița-Agronomia Bucu. Manasia a spulberat toate pronosticurile și adversarul deopotrivă. Cei care se doresc a fi (și sperăm să reușească în acest demers... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2012, 16:55 (13100 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

«Summer Cup U14-Cupa Davis»: Tenismenul slobozean Sorin Iordache, comportare onorabilă

«Summer Cup U14-Cupa Davis»: Tenismenul slobozean Sorin Iordache, comportare onorabilă

Sorin Iordache, tenismenul legitimat la Tenis Con Slobozia, a participat la preliminariile «Summer Cup U14-Cupa Davis», competiție destinată juniorilor de 14 ani. Tenismenul slobozean a făcut parte din echipa României la această competiție desfășurată în Spania, la Magalluf. Tragerea la sorți nu a fost prea norocoasă, favorita 4 a concursului, România, picînd în aceeași grupă cu Danemarca, Marea Britanie și Suedia. Dacă de echipa Danemarcei România, cu Sorin Iordache în componență, a trecut relativ ușor, cu scorul general 3-0, Sorin contribuind la această victorie în partida de dublu, alături de Alex Manole, marți, 3 iulie a.c., România a întîlnit favorita 1 a competiției, Marea Britanie. De această... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2012, 16:55 (20548 vizualizări - 22 comentarii)

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

S-a parafat primul transfer

Mai sînt aproximativ două săptămîni pînă la reunirea echipei feminine de handbal, Unirea Slobozia. Cum era normal, lucrurile au început să se miște în direcția reconstruirii lotului fărîmițat de plecările din această vară. Așa cum am preconizat în urmă cu două luni, Jeni Drăgan și Andreea Tîlvăru și-au prelungit înțelegerile cu echipa slobozeană. De asemenea, în această săptămînă a apărut și primul nume nou în angrenajul Unirii. Este vorba despre Cristiana Ciuplea, fostă jucătoare la Activ Ploiești. Cristiana evoluează pe postul de pivot și va împlini, pe 10 decembrie 2012, 25 de ani.... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2012, 16:54 (10014 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

«Copilul meu e nevinovat!»

Povestea «pedofilului de la MB-uri»

«Copilul meu e nevinovat!»

Mama «pedofilului de la MB-uri» este în stare de șoc. A aflat că fiul său a fost arestat de la o echipă de jurnaliști care i-a bătut la poartă. Îi e greu să creadă că acuzațiile de hărțuire sexuală sînt adevărate. Totuși, Corneliu Alexandru Croitoru are profilul unui pedofil... Era în permanență în preajma fetițelor din vecini, pe care le ademenea să se joace cu el. Aceiași vecini susțin că bărbatul avea probleme psihice și era în stare de orice nenorocire, mai ales după cîteva pahare. A încercat să aibă o relație normală, dar totul a durat doar o săptămînă...

Născut pedofil...
... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2012, 19:21 (12686 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Taximetristul Tudor Gâscă, «jumulit» de patru ori într-o singură zi

Povești cu taximetriști, polițiști locali și nu numai sau jungla urbană din Slobozia (III)

Taximetristul Tudor Gîscă, «jumulit» de patru ori într-o singură zi

Tudor Gîscă este taximetrist de ani buni. Însă ce i s-a întîmplat pe 4 ianuarie 2012 este demn de Cartea Recordurilor. El a fost amendat de 4 ori într-o singură zi de către agentul Axinte Tudorel Petrică pentru că... se afla oprit în stația de taxi din fața Spitalului Județean Slobozia!

De patru ori într-o după amiază
În după-amiaza zilei de 4 ianuarie, Tudor Gîscă, taximetrist de firmă, staționa în fața Spitalului Județean Slobozia așteptînd clienți. Pentru această unică vină inițială, el a fost amendat de 4 ori. Iar povestea acestor amenzi e la fel de puțin credibilă ca și prima... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2012, 19:14 (12325 vizualizări - 12 comentarii)

28 Iun 2026
204 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

SC CONSTRUCT PEROM SRL

angajează
-șoferi profesioniști
categoria C+E
-mecanici utilaje
-automacaragiu
-inginer mecanic

așteptăm CV-urile dvs
la adresa de e-mail

[email protected]
Pentru mai multe detalii
vă rugăm să ne contactați
la telefon
0264/358.878

27 Octombrie 2016, 20:05


DN2C: Beat la volan, a acroșat cu mașina un biciclist

Miercuri, 26 octombrie a.c., Poliția Orașului Amara a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2C s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2016, 19:05
(4232 vizualizări - 0 comentarii)


SC CDI TRANSPORT INTERN Și INTERNAȚIONAL SRL

angajează
șoferi cu categoria D
pentru transport angajați
Urziceni-Balotești
(tur-retur)
Relații la telefon
0730/466.979
0730/444.450

27 Octombrie 2016, 18:30


Fructe și legume, confiscate de polițiștii ialomițeni

În cadrul unei acțiuni demarată de polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, împreună cu cei ai Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, oamenii legii au confiscat 275 kg de fructe ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2016, 18:20
(3653 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: A acroșat un biciclist

Marți, 25 octombrie a.c., în jurul orei 10,30, pe raza localității Mihail Kogălniceanu s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate, polițiștii ajunși la fața ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:45
(4350 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Jandarmii i-au confiscat peștele

Jandarmii din cadrul echipei de intervenție Urziceni, care desfășurau marți, 25 octombrie a.c., o acțiune de prevenire a comerțului ilicit, au observat un bărbat care comercializa pește direct din portbagajul ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:30
(5368 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Urmărit pentru «complicitate la evaziune fiscală», arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:25
(4162 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trimis în judecată pentru sex cu minori

Un bătrîn de 76 de ani din zona Urziceniului a fost trimis în judecată de procurorii locali după ce a obligat un minor de 12 ani să întrețină raporturi sexuale orale cu inculpatul. Potrivit anchetei, bătrînul ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:15
(4421 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr fără permis, reținut după ce a acroșat un pieton și a părăsit locul accidentului!

Un tînăr, de 22 de ani, din Slobozia, a fost reținut pe baza de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, marți, 25 octombrie a.c., fiind prezentat Parchetului cu propunere de arestare preventivă. În fapt ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2016, 20:35
(5014 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Accidente la Munteni Buzău și Urziceni

Luni, 24 octombrie a.c., pe DN2A, lîngă localitatea Munteni Buzău, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 61 de ani, din Urziceni, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2016, 20:20
(6240 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor»

În parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit nr. 2 din municipiu, Protopopiatul Slobozia a desfășurat luni, 24 octombrie 2016, acțiunea «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor». Părintele ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2016, 18:55
(6817 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Intervenție a jandarmilor pentru calmarea unui elev-bătăuș

Vineri, 21 octombrie a.c., în jurul orei 12,00, patrula de intervenție din cadrul Detașamentului de Jandarmi Fetești a fost sesizată de conducerea unui liceu din localitate despre faptul că în incinta școlii ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2016, 18:40
(6754 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Printr-un comunicat, Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică la nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:40
(5505 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: A intrat cu mașina în stîlp

Joi, 20 octombrie a.c., în comuna Manasia, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 32 de ani, din comuna Manasia, conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:25
(4971 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Acțiune a Poliției Rutiere Ialomița

Joi, 20 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:10
(4722 vizualizări - 1 comentariu)


Două posturi de ofițer, scoase la concurs la ISU Ialomița

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează concurs/examen în vederea ocupării unor posturi vacante de execuție, recrutare din sursă externă ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 18:20
(11383 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Bugetul pentru «Casa Verde Clasic», epuizat

În cadrul programului «Casa Verde Clasic», Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița a înregistrat, pînă la data de 20 octombrie 2016, un număr de 181 dosare. Astfel, plafonul de 1089963 lei, pus la dispoziție ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 15:35
(5200 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Luna octombrie, luna siguranței on-line

Peste 80 de elevi de la Colegiul Național «Grigore Moisil» și Liceul Tehnologic «Sfînta Ecaterina», din Urziceni, au fost informați despre navigarea în siguranță în mediul on-line. Astfel, la data de 1 ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 14:10
(3902 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Săveni produs de un șofer băut la volan

Miercuri, 19 octombrie a.c., pe DJ201, în localitatea Săveni, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 12:20
(5653 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni accident


AJOFM Ialomița: Rezultate la Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți

Joi, 20 octombrie 2016, la nivel național s-a organizat, sub îndrumarea Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă, Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți. Acest eveniment s-a desfășurat și ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 10:45
(6686 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții ale Poliției în Ialomița. «Evaziune fiscală» în servicii de publicitate!

Joi, 20 octombrie a.c., polițiști din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București, sub supravegherea Parchetului de pe lîngă Tribunalul București, pun în aplicare 34 de mandate de percheziție ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2016, 12:10
(7370 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la Slobozia. Șoferul a fugit de la locul faptei!

Un tînăr de 23 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident rutier, în zona Muzeului Național al Agriculturii. Fără să dețină permis de conducere, după ce a băut cîteva ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 18:53
(6675 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton accidentat mortal la Ciochina

Marți, 18 octombrie 2016, pe DN2A, în localitatea Ciochina, s-a produs un accident rutier soldat cu decesul unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului, s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 16:20
(4103 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 36500 de lei, 10 de permise reținute

În perioada 17-19 octombrie 2016, polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:55
(5610 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 50 și 60 de ani, au fost depistați în perioada 17-19 octombrie 2016 de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:40
(3594 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestați pentru «furt calificat»

În cursul zilei de marți, 18 octombrie 2016, polițiști de Investigații Criminale au acționat pe raza județului Ialomița pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:20
(5352 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Tîrg: Bătrînă de 82 de ani, victimă a unui furt

În urmă cu 2 zile, fiica unei femei de 82 de ani, din localitatea Fierbinți-Tîrg a sesizat Poliția cu privire la faptul că mama sa a fost victima infracțiunii de furt. Victima le-a relatat anchetatorilor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 18:40
(5549 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: Accident rutier, provocat de un șofer băut

Accident rutier la Gîrbovi, la sfîrșitul săptămînii trecute, produs de un bărbat de 49 de ani, cu domiciliul în aceeași localitate. Șoferul a scăpat cu viață, însă s-a ales cu un dosar penal pentru conducere ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 13:20
(4868 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


DSVSA Ialomița: Macrou contaminat, retras de la comercializare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, în perioada 10-12 octombrie 2016, ca urmare a unei notificări primite de la DSVSA Bucuresti, a dispus ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 12:25
(4875 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Atestarea si certificarea întreprinderilor sociale/întreprinderilor sociale de inserție

În cadrul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița s-a înființat Compartimentul de Economie Socială, ce are ca obiectiv consolidarea coeziunii economice si sociale, ocuparea forței de ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 18:20
(5895 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...