Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Viitorul Axintele și-a întărit mijlocul cu Rață

Viitorul Axintele a început de o săptămînă pregătirile pentru campionatul următor. După ce, încă dinainte de reunire, se renunțase la Munteanu, Cană, Toader și Cornel Florea, în această săptămînă alb-verzii s-au despărțit și de fundașul dreapta Vincentovicz, om de bază în sezonul trecut, fotbalist care va evolua în campionatul următor pentru FC Voluntari. În acest moment, singurul apărător de bandă dreaptă din lot a rămas Sebastian Vasile, dar postul va fi dublat în curînd. La capitolul noutăți a apărut o singură certitudine. Este vorba despre Daniel Rață, fotbalist cu experiență, venit de la Metaloglobus București. Rață are 32 de ani și evoluează pe postul de mijlocaș central, considerat insuficient... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2012, 17:40 (10718 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Tenis de cîmp

Fetele de 10 ani, pe locul IV

Ultimele două săptămîni au fost de foc, și la propriu, și la figurat, pentru copiii categoriei 10 ani ai CSS Slobozia. Micuții tenismeni pregătiți de profesorul Ion Savu au participat la Campionatele Naționale pe echipe și individuale. Dacă băieții în formula Liviu Zamfirache-Rareș Bordei au izbutit doar o clasare pe locurile V-VIII, fetele au fost aproape de podium. Echipa formată din Alexandra Iordache, Anca Negoiță și Andreea Dobrin s-a clasat pe locul IV. «Senzația a fost că puteam mai mult, dar oricum rezultatul este unul promițător avînd în vedere că două dintre componentele echipei sînt născute în 2003. Cu siguranță anul viitor ne vom întoarce cu un rezultat mult mai bun» ne-a declarat... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2012, 17:35 (10307 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Brancardieri pe post de paznici la Spitalul Fetești

Unitate medicală în faliment

Brancardieri pe post de paznici la Spitalul Fetești

Cadrele medicale ale Spitalului din Fetești sînt păzite de brancardieri. Datoriile tot mai mari i-au făcut pe reprezentanții unității medicale să rezilieze contractul încheiat cu o societate specializată în pază și protecție, pentru care se plătea lunar peste 20000 de lei...

Un spital de 15 milioane de euro
Unitatea medicală de la Fetești este una dintre moștenirile lăsate de regimul comunist. Lucrările de construcție ale spitalului au început înainte de 1989... Amînată de nenumărate ori în ultimele decenii, recepția noului spital din Fetești s-a făcut abia în anul 2011. În tot... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2012, 08:50 (12367 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița a pierdut subvenții de 1,34 milioane euro în 2012!

Dezastru în agricultura ialomițeană

Ialomița a pierdut subvenții de 1,34 milioane euro în 2012!

Vehiculate încă din anul 2009, subvențiile prin Programul Național de Dezvoltare Rurală se dovedesc a fi o fată morgană pentru fermierii ialomițeni. În 2012, potrivit declarațiilor directorului Agenției de Plăți și Intervenții pentru Agricultură Ialomița, Valentin Dorobanțu, s-au pierdut subvenții în valoare de 1341306 euro. Cele mai mari fonduri au fost pierdute prin excluderea comunei Ograda din cadrul măsurii 214-plăți de agromediu, Pachetul 7. Acesta viza alocarea unei subvenții de 171 euro pentru protejarea gîștei cu gîtul roșu, specie protejată în cadrul PNDR...

Teoria care omoară practica... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2012, 08:20 (9817 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Cămătar din Bărbulești, urmărit ca-n filme. A fost prins pe câmp!

Ialomița: Cămătar din Bărbulești, urmărit ca-n filme. A fost prins pe cîmp!

Mașini de Poliție care gonesc amețitor pe șosea, sirene și  mascați. Nu este o scenă dintr-un film de acțiune. S-a întîmplat în dimineața zilei de luni 9 iulie a.c., cînd forțele de ordine încercau să prindă un bărbat de 41 ani, din Bărbulești, acuzat de «cămătărie» și «șantaj». Acesta a fost prins pe un cîmp de la marginea localității călărășene Ogoarele...
Potrivit anchetatorilor, cămătarul din Bărbulești, pe numele său Marian David, începînd cu luna aprilie a împrumutat în mod repetat bani cu dobîndă mai multor persoane. În cazul în care victimele nu respectau termenele impuse de cămătar, acesta le amenința și recurgea la acte de violență asupra membrilor familiilor acestora. Mai... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2012, 23:02 (30400 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bacalaureat 2012, un dezastru: 42,29%-procent de promovabilitate în Ialomița

Bacalaureat 2012, un dezastru: 42,29%-procent de promovabilitate în Ialomița

Duminică, 8 iulie a.c., s-au afișat rezultatele preliminarii ale examenului de Bacalaureat. Exprimată în cifre, promovabilitatea elevilor lasă și de această dată de dorit. Înainte de contestații, în județul Ialomița doar 42,29% dintre absolvenți au reușit să promoveze!
Așadar, din cei 2499 de elevi înscriși, doar 2264 au susținut efectiv Bacalaureatul. Restul a refuzat să intre în sălile de examen. Astfel, promovabilitatea înregistrată în județul Ialomița, înainte de contestații, este de 42,29%. Cifra este cu doar două procente mai ridicată decît în 2011.
Elevii nemulțumiți de rezultatele obținute pot depune contestanții luni, 9 iunie a.c., între orele 8,00-12,00. Rezultatele finale... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2012, 20:24 (45272 vizualizări - 60 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Accident în zona intrare lac Iezer

Trei mașini s-au tamponat în seara zilei de vineri, 6 iulie a.c., în zona lacului Iezer, la intrarea în municipiul Sloboziei. În urma coliziunii dintre autoturisme, două persoane au fost rănite ușor...
Așadar, în timp ce un bărbat, de 50 ani, din localitatea ialomițeană Scînteia a încercat să facă stînga pentru a merge către lacul Iezer, un alt conducător auto, de 44 ani, din București, care venea din spate, a frînat pentru a nu-l accidenta pe acesta. Totuși, un șofer de 55 ani, din Țăndărei, nu a respectat distanța în mers și l-a lovit pe șoferul bucureștean de 44 de ani. Mașina acestuia s-a izbit de cea a conducătorului auto din Scînteia. În urma tamponării, șoferul din Capitală și soția... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2012, 20:27 (11889 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Peste 8000 de nebuni în Ialomița!

Statistică îngrijorătoare

Peste 8000 de nebuni în Ialomița!

Oficial, 8000 de ialomițeni suferă de afecțiuni psihice. Vorbim despre boli grave precum schizofrenia, scleroza sau alzheimer. Deși se cheltuie peste 300000 de lei pentru tratarea acestora, medicamentele nu au efectul scontat. În mare parte, bolanvii au nevoie de supraveghere permanentă. Acest lucru nu este posibil în condițiile în care singura Secție de Psihiatrie din Ialomița a fost închisă anul trecut, iar șansele ca ea să fie redeschisă sînt infime...

Bolnavi fără speranță
Datele oficiale oferite de reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată că peste 8000... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2012, 11:15 (14998 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Adjunctul Inspectoratului Școlar, schimbat «la ordin» în timpul examenelor

Începînd de joi, 28 iunie a.c., Inspectoratul Școlar al Județului Ialomița nu mai are adjunct. Profesorul Ștefan Grigorescu a demisionat! Otilia Dumitru susține că instituția face eforturi pentru a ține situația sub control... Examenele sînt în plină desfășurare, iar rolul adjunctului este primordial în organizarea acestora.

PNL bate din picior Potrivit unor surse din cadrul Inspectoratului Școlar, fostul inspector școlar general adjunct și-a dat demisia la ordin. Acesta ar fi fost «obligat» să părăsească scaunul, întrucît funcția era dorită de PNL, partidul alături de care PSD formează... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2012, 11:08 (41448 vizualizări - 44 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țiganii traficanți din Țăndărei fac legea pe șoselele Ialomiței

Cunoscuți în lumea întreagă pentru faptul că și-au traficat copiii, țiganii din Țăndărei își dau din nou în petec. De această dată, pe meleagurile natale, pe șoselele din Ialomița. Luni, 25 iunie a.c., pe raza localității Bucu, doi membri ai clanului «Schian» au linșat în trafic un șofer de TIR din Ploiești. În urma loviturilor primite, bărbatul a fost spitalizat timp de 10 zile. În urma incidentului, atît victima, cît și agresorul, au fost amendați cu 1000 lei, pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice»...

Scandal stins după intervenția Poliției
Incidentul din 25 iunie petrecut... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2012, 09:20 (29074 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cazare de lux la Spitalul Slobozia

Cazare de lux la Spitalul Slobozia

Pentru îmbunătățirea serviciilor de cazare, cea mai mare unitate medicală din județul Ialomița va avea un număr de 10 rezerve de cinci stele, pacienții care doresc să fie internați aici urmînd să achite o taxă 150 lei pe zi. Mai mult, Spitalul Județean de Urgență Slobozia va beneficia și de un sistem informatic integrat, cu ajutorul căruia se vor stoca virtual date despre starea de sănătate a pacienților...

Modernizare, cuvîntul de ordine
În cel mai scurt timp, pe fiecare secție a Spitalului Județean de Urgență Slobozia va fi amenajată cîte o rezervă de cinci stele. Respectivele... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2012, 09:11 (26873 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Omul lui Ciupercă, reconfirmat în funcție

Ștefan Mușoiu dă ANI în judecată

Omul lui Ciupercă, reconfirmat în funcție

Nici nu s-a uscat bine cerneala pe raportul Agenției Naționale de Integritate prin care vicepreședintele Ștefan Mușoiu era acuzat de «incompatibilitate și conflict de interese» și acesta a și fost reconfirmat în funcție. Convins că PSD a obținut, odată cu victoria în alegeri, și dreptul de a sfida legea, președintele Ciupercă nu are nimic împotrivă. Ștefan Mușoiu se jură că va contesta în instanța de contencios administrativ «aceste rapoarte nelegale și neconcludente»!

Incompatibil pentru nici 100 mii de lei
Faptele sînt clase și limpezi ca lumina zilei într-o dimineață de 10... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2012, 17:09 (12801 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Marin Dună: «Rămân la Slobozia încă 2-3 ani!»

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Marin Dună: «Rămîn la Slobozia încă 2-3 ani!»

Chiar dacă apele s-au limpezit în privința echipei tehnice care va guverna jocul Unirii în sezonul următor, lucrurile rămîn relativ incerte în privința lotului de jucători. «Prematur» este cuvîntul care se află pe buzele tuturor diriguitorilor echipei de fotbal slobozene în aceste zile... Singura certitudine este Marin Dună, cel care l-a înlocuit pe Ion Ionescu în funcția de antrenor principal săptămîna trecută. Căpitan ani de-a rîndul la FC Național, Marin Dună nu a păstrat, din fericire, nimic din aroganța lui Gino Iorgulescu sau a fostului său coleg din linia de atac, Radu Niculescu. Motiv pentru care a acceptat să acorde ziarului nostru un scurt interviu, fie el și «prematur». Rămîne să aflăm... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2012, 17:02 (12652 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Cristian Andreescu, campion național la dublu

Tenis de cîmp

Cristian Andreescu, campion național la dublu

Slobozia respiră în sportul național prin tenisul juvenil. După Sorin Iordache la 14 ani, a venit rîndul ambițiosului Cristian Andreescu să dea o lovitură similară: a ieșit campion național la dublu!

Ialomițean și moroșan-dublu surpriză
Cristian Andreescu a participat la proba de dublu a Campionatului Național Under 12 alături de Gabriel Liahovici, sportiv care activează la Tenis Club Baia Mare. Cei doi și-au dovedit forța încă din primul tur, cînd au trecut de cuplul bucureștean Bobe-Spahiu, cu un categoric 6-2, 6-2. Iureșul a continuat cu o altă evoluție de excepție, în fața... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2012, 16:58 (10548 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Manasia a trecut de baraj

Sîmbătă, 30 iunie 2012, s-au disputat meciurile de baraj pentru rămînerea sau promovarea (după caz) în Liga a IV-a. Reamintim că din Liga a IV-a a picat fără emoții suplimentare în Liga a V-a Andrias Andrășești, iar din Liga a V-a au promovat direct Voința Cocora și AS Căzănești. Locurile 12 și 13 din Liga a IV-a au urmat astfel să dispute meciuri de baraj pentru păstrarea locurilor cu ocupantele pozițiilor secunde din cele două serii ale Ligii a V-a. Prin tragere la sorți s-au stabilit partidele: Juventus Borănești-Unirea Manasia și Unirea Grivița-Agronomia Bucu. Manasia a spulberat toate pronosticurile și adversarul deopotrivă. Cei care se doresc a fi (și sperăm să reușească în acest demers... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2012, 16:55 (13100 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

«Summer Cup U14-Cupa Davis»: Tenismenul slobozean Sorin Iordache, comportare onorabilă

«Summer Cup U14-Cupa Davis»: Tenismenul slobozean Sorin Iordache, comportare onorabilă

Sorin Iordache, tenismenul legitimat la Tenis Con Slobozia, a participat la preliminariile «Summer Cup U14-Cupa Davis», competiție destinată juniorilor de 14 ani. Tenismenul slobozean a făcut parte din echipa României la această competiție desfășurată în Spania, la Magalluf. Tragerea la sorți nu a fost prea norocoasă, favorita 4 a concursului, România, picînd în aceeași grupă cu Danemarca, Marea Britanie și Suedia. Dacă de echipa Danemarcei România, cu Sorin Iordache în componență, a trecut relativ ușor, cu scorul general 3-0, Sorin contribuind la această victorie în partida de dublu, alături de Alex Manole, marți, 3 iulie a.c., România a întîlnit favorita 1 a competiției, Marea Britanie. De această... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2012, 16:55 (20547 vizualizări - 22 comentarii)

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

S-a parafat primul transfer

Mai sînt aproximativ două săptămîni pînă la reunirea echipei feminine de handbal, Unirea Slobozia. Cum era normal, lucrurile au început să se miște în direcția reconstruirii lotului fărîmițat de plecările din această vară. Așa cum am preconizat în urmă cu două luni, Jeni Drăgan și Andreea Tîlvăru și-au prelungit înțelegerile cu echipa slobozeană. De asemenea, în această săptămînă a apărut și primul nume nou în angrenajul Unirii. Este vorba despre Cristiana Ciuplea, fostă jucătoare la Activ Ploiești. Cristiana evoluează pe postul de pivot și va împlini, pe 10 decembrie 2012, 25 de ani.... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2012, 16:54 (10003 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

«Copilul meu e nevinovat!»

Povestea «pedofilului de la MB-uri»

«Copilul meu e nevinovat!»

Mama «pedofilului de la MB-uri» este în stare de șoc. A aflat că fiul său a fost arestat de la o echipă de jurnaliști care i-a bătut la poartă. Îi e greu să creadă că acuzațiile de hărțuire sexuală sînt adevărate. Totuși, Corneliu Alexandru Croitoru are profilul unui pedofil... Era în permanență în preajma fetițelor din vecini, pe care le ademenea să se joace cu el. Aceiași vecini susțin că bărbatul avea probleme psihice și era în stare de orice nenorocire, mai ales după cîteva pahare. A încercat să aibă o relație normală, dar totul a durat doar o săptămînă...

Născut pedofil...
... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2012, 19:21 (12686 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Taximetristul Tudor Gâscă, «jumulit» de patru ori într-o singură zi

Povești cu taximetriști, polițiști locali și nu numai sau jungla urbană din Slobozia (III)

Taximetristul Tudor Gîscă, «jumulit» de patru ori într-o singură zi

Tudor Gîscă este taximetrist de ani buni. Însă ce i s-a întîmplat pe 4 ianuarie 2012 este demn de Cartea Recordurilor. El a fost amendat de 4 ori într-o singură zi de către agentul Axinte Tudorel Petrică pentru că... se afla oprit în stația de taxi din fața Spitalului Județean Slobozia!

De patru ori într-o după amiază
În după-amiaza zilei de 4 ianuarie, Tudor Gîscă, taximetrist de firmă, staționa în fața Spitalului Județean Slobozia așteptînd clienți. Pentru această unică vină inițială, el a fost amendat de 4 ori. Iar povestea acestor amenzi e la fel de puțin credibilă ca și prima... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2012, 19:14 (12324 vizualizări - 12 comentarii)

REPORTAJ

«Trofeul Tinereții» nu se predă nici în 2012

Ediția a 45-a, o ediție jubiliară

«Trofeul Tinereții» nu se predă nici în 2012

Săptămîna trecută, autoritățile locale din Amara au dat startul pregătirilor pentru ediția 2012 a Festivalului. În cadrul unei conferințe de presă desfășurată vineri, 22 iunie a.c., reprezentanții Primăriei Amara au dezbătut programul Festivalului, modul în care se va desfășura ediția din acest an, precum și vedetele ce urmează să fie angajate pentru a atrage publicul...

Orice minune ține trei zile...
Iar organizatorii ediției de anul acesta a Festivalului de la Amara «Trofeul Tinereții», singurul eveniment de gen neîntrerupt de 45 de ani, se străduiesc să o demonstreze. Potrivit... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2012, 19:07 (13816 vizualizări - 3 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
232 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Cartierul Tineretului, inundat

Slobozia: Cartierul Tineretului, inundat

Din cauza precipitațiilor din ultimele săptămîni, cîteva străzi din Cartierul Tineretului, amplasat în zona de nord a municipiului Slobozia, au fost inundate. Pompierii din Slobozia au intervenit în vederea ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 18:15
(8257 vizualizări - 2 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de eradicare a bolilor la animale

Reprezentații Direcției Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița va demara, în perioada ianuarie-martie 2015, o serie de acțiuni al căror scop este eradicarea bolilor la animale. Astfel ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 16:50
(4877 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: Cu permisul suspendat, la volan

Polițiștii rutieri au depistat la intersecția DN2A cu DN21A, un bărbat, de 57 de ani, din comuna Valea Ciorii, în timp ce conducea un autoturism, deși avea dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 15:25
(6176 vizualizări - 0 comentarii)


anunț vînzare

De vînzare
complex industrial
loc. Cosîmbești,
jud. Ialomița

teren aferent 6300 mp
construcții 1000 mp

(birouri utilate,
locuință 100 mp)

NEGOCIABIL
100.000 euro
telefon 0728/956.958

27 Ianuarie 2015, 11:30


Amara: Trei tineri, de 16 și 17 ani, au furat din casa unei bătrîne

Poliția Orașului Amara a fost sesizată de către o femeie, de 65 de ani, din localitate, cu privire la faptul că persoane necunoscute, profitînd de lipsa ei de la domiciliu, au pătruns, în perioada decembrie ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 20:05
(5945 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Bărbat dispărut de la domiciliu

Stelnica: Bărbat dispărut de la domiciliu

Polițiștii ialomițeni desfășoară activități pentru identificarea unui bărbat dispărut. Astfel, în cursul zilei de joi, 22 ianuarie a.c., Secția de Poliție Rurală Stelnica a fost sesizată cu privire faptul ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 18:10
(9112 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pistoale cu proiectile din cauciuc deținute fără drept

Trei ialomițeni, cu vîrste cuprinse între 33 și 74 de ani, sînt cercetați de către polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de nerespectare a ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 16:25
(5116 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: A furat 13 oi

Un tînăr, de 26 de ani, din localitatea Gheorghe Doja, a ajuns în atenția polițiștilor, fiind principalul suspect al unui furt de animale. Se pare că acesta ar fi sustras 13 oi din gospodăria unui consătean ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 19:20
(7453 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri de calificare profesională pentru șomeri, disponibile și în 2015

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă au făcut publică lista cursurilor de calificare profesională pentru anul în curs. Șomerii care vor să învețe o meserie nouă au la dispoziție ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 16:40
(10586 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive la Școala Ciochina

Un ofițer specializat în Analiză și Prevenire a Criminalității și efective ale Biroului Rutier Slobozia au demarat o acțiune preventivă la Școala Ciochina. Elevii unității au învățat cum să circule regulamentar ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 14:20
(5718 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi sancționați de polițiști

Polițiștii Rutieri și de Ordine Publică au acționat pe arterele rutiere județene, în scopul prevenirii și combaterii infracțiunilor pe linie de circulație rutieră. Cu această ocazie au fost constatate ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 12:35
(5179 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC TROTA România SRL Cluj
organizează
interviuri joi, 22 ianuarie 2015
și vineri, 23 ianuarie 2015,

Hotel IBIS Gara de Nord,
str. Calea Victoriei, nr. 143, București,

pentru a selecționa
tineri șoferi profesioniști
cu categoriile C+E,
preferabil cu cel puțin 2 ani de experiență pe TIR
Se lucrează numai în echipaj,
pentru efectuarea de transporturi frigorifice
în Comunitatea Europeană

După fiecare 2 luni pe comunitate,
se dă o săptămînă de concediu,
firma asigurînd transportul cu avionul, dus și întors
Se asigură un minim între
salariul de bază și diurne,
care depinde de categoria profesională
și de vechimea în firmă

Informații la telefon 0740/295.418
numai după trimiterea la [email protected] a unui CV
și copii de pe următoarele documente:
• Buletin
• Pașaport
• Permis de conducere
• Cartela tahograf
• Atestat de marfă
• Cazier judiciar și cazier auto
• Caracterizare de la ultimul loc de muncă
• fotografie 3/4

20 Ianuarie 2015, 18:10


Sudiți: A furat o mașină și a intrat în gardul unul consătean!

Polițiștii Secției Rurale Platonești au fost sesizați de către un cetățean al comunei Sudiți cu privire la faptul că un autoturism i-a distrus gardul locuinței sale pe o porțiune de 4 m, iar conducătorul ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 17:25
(8668 vizualizări - 2 comentarii)


Movilița: Femeie acroșată pe trecerea de pietoni

Luni, 19 ianuarie a.c., în jurul orei 12,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității Movilița s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 16:10
(5832 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Italieni la braconaj

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat luni, 19 ianuarie a.c., pe linia combaterii braconajului cinegetic pe fondul de vînătoare Giurgeni. Pe parcursul derulării activităților ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 15:15
(8341 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni braconaj


anunț angajare

SC Germino SA
angajează
merchandiser local
în Slobozia
Relații la 0729/771.930,
CV la [email protected]

20 Ianuarie 2015, 14:45


Albești: Rezervă de furaje, mistuită de flăcări

Folosirea intenționată a sursei de aprindere de către o persoană rămasă neidentificată a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la două șire de furaje ale unui cetățean din localitatea ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 13:40
(6150 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Albești incendiu


544 de elevi ialomițeni, participanți la ECOlimpiadă

Pentru al treilea an consecutiv, Eco-Rom Ambalaje, în parteneriat cu Ministerul Educației și Cercetării Științifice aduce proiectul educațional «ECOlimpiada elevilor în școlile din România». Noua ediție ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 13:05
(4323 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Recital vocal-instrumental cu soprana Bianca Ionescu

Vineri, 23 ianuarie 2015, de la orele 17,00, la Sala de Concerte a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița vă invită la un recital vocal-instrumental. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 11:55
(5536 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Unirii, sărbătorită la Slobozia

În organizarea Instituției Prefectului Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia și a Consiliului Local Slobozia, sîmbătă, 24 ianuarie 2015, în municipiul reședință de județ se vor ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 10:35
(6067 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Car4Me Auto SRL
angajează
MECANICI AUTO
cu experiență
Relații la telefon
0736/650.891

19 Ianuarie 2015, 18:20


Ialomița: Două accidente, trei persoane rănite

Sîmbătă, 17 ianuarie 2015, pe șoselele ialomițene s-au produs două accidente de circulație, soldate cu rănirea a trei persoane. Primul dintre acestea a fost sesizat Poliției în jurul orei 15,00.  ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 16:50
(5466 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise la volan

Polițiștii Biroului Rutier Fetești au depistat doi bărbați, de 29 și 32 de ani, din Fetești, respectiv Constanța, care conduceau autovehicule, deși aveau valabilitatea numerelor de înregistrare provizorii ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 15:25
(4241 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Peste 100 de șoferi sancționați, 20 de permise reținute, amenzi de aproape 100000 de lei!

În acest sfîrșit de săptămînă, 16-18 ianuarie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 13:55
(6668 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Comerț cu produse contrafăcute

Un bărbat, de 34 de ani, din Urziceni, a fost surprins de jandarmi în timp ce comercializa, fără documente legale, produse care poartă o marcă identică cu o marcă înregistrată. Astfel, membrii grupei de ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 12:40
(5833 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținuți pentru contrabandă cu țigări

Urziceni: Reținuți pentru contrabandă cu țigări

Aproximativ 200000  de țigarete de contrabandă au fost confiscate de polițiștii ialomițeni de la doi bărbați care le transportau cu o autoutilitară. Cei doi au fost reținuți, iar autovehiculul folosit ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2015, 13:30
(7180 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrînă de 70 de ani, găsită decedată în cadă

Joi seara, 15 ianuarie a.c., în jurul orei 19,00, fiica unei femei, în vîrstă de 70 de ani, din Slobozia a sunat la 112, după ce bătrîna nu a mai răspuns la telefon și la ușă încă de dimineață. Un echipaj ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2015, 19:10
(5304 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură

Uniunea Artiștilor Plastici Filiala Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» îi invită pe slobozeni și nu numai la o expoziție de pictură aparținînd artistului Teodor Vișan. Vernisajul expoziției ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2015, 13:05
(5529 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Procent infim de vaccinare antirabică la cîini și pisici

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de cîini și pisici că, în conformitate cu prevederile Ordinului Autorității Naționale Sanitare ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2015, 16:10
(6555 vizualizări - 1 comentariu)


Protopopiatul Slobozia: 15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale

Joi, 15 ianuarie 2015, sub semnul Zilei Culturii Naționale și aniversării a 165 de ani de la nașterea poetului național Mihai Eminescu, la Casa de Cultură Municipală s-au desfășurat o serie de manifestări ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2015, 13:20
(6579 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...