Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: «Pedofilul de la MB-uri», prins la Constanța

Slobozia: «Pedofilul de la MB-uri», prins la Constanța

După o anchetă minuțioasă care a durat luni de zile, pedofilul care a băgat spaima în toată Slobozia a fost prins în noaptea de 20/21 iunie a.c. Acesta se ascundea la Constanța. A fost imediat reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore. În prezent, se află în Centrul de Reținere și Arest al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița...

Acuzat de viol și corupție sexuală
Pedofilul care a cutremurat Slobozia are 38 de ani, locuiește în Miloșești și se numește Alexandru Corneliu Croitoru. Pe numele său procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, dar... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2012, 13:06 (12011 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Ștefan Mușoiu, cercetat de ANI

Vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Ștefan Mușoiu, cercetat de ANI

La sfîrșitul săptămînii precedente, Agenția Națională de Integritate a făcut publică, printr-un comunicat de presă, o listă cu 78 de consilieri județeni și locali cercetați pentru «încălcarea regimului juridic al conflictului de interese în materie administrativă și penală, precum și al incompatibilităților». Pe «lista rușinii» este trecut și numele lui Ștefan Mușoiu, vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița...

Poziția 46 are iz penal
Potrivit comunicatului de presă, cei 78 de consilieri județeni și locali au fost cercetați de Agenția Națională de Integritate în perioada... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2012, 15:24 (13375 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia: Fotbal de probațiune

Slobozia: Fotbal de probațiune

În Ialomița, peste 250 de minori sau tineri aflați la vîrsta majoratului sînt obligați să răspundă lunar «prezent» la Tribunalul Ialomița. Sînt tineri care au comis fapte antisociale sau au comis infracțiuni cu caracter penal, dar care, aflați la prima abatere, au obținut clemență din partea instanțelor. În pauzele dintre două prezențe însă, tinerii sînt implicați în activități care își propun reintegrarea lor mai facilă în societate. O astfel de activitate a fost meciul de fotbal organizat de Direcția pentru Tineret Ialomița, în colaborare cu copiii instituționalizați în cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița...

Meci de nevoie... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2012, 15:17 (13472 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Slobozia: Antreprenori la 17 ani

Au rezultate bune la învățătură, dar vor să se descurce și în afaceri. Au demonstrat-o peste 100 de liceeni ialomițeni care au participat joi, 14 iunie a.c., la «Tîrgul Micul Antreprenor», organizat la Slobozia. Atracția Tîrgului au fost designerii rochiilor de hîrtie și inventatorii tricoului care îți încarcă telefonul mobil...

Idei de afaceri inedite
Soluția pentru zilele caniculare care urmează este șapca cu ventilator. A fost inventată de un grup de elevi de clasa a IX-a de la Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia. Tot ei au inventat și tricoul cu încărcător, foarte... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2012, 15:08 (16308 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

«Nu putem stabili obiective, dacă nu avem date concrete!»

Marian Simion, antrenorul echipei de handbal CSM Unirea Slobozia

«Nu putem stabili obiective, dacă nu avem date concrete!»

Anul 2012 pare a marca un nou început pentru handbalul feminin slobozean. De destinul celui mai popular sport din orașul nostru se va ocupa și în următorii doi ani profesorul Marian Simion, omul care punea din nou handbalul local în drepturi în urmă cu 4 ani... Despre perspectivele și obiectivele senioarelor, dar și despre junioarele CSS Slobozia, în interviul de mai jos.
-Domnule profesor, veți fi pentru încă doi ani antrenorul Unirii Slobozia. Putem spune că ne aflăm în fața unui nou început pentru echipă?
-Eu așa îl văd! Contextul actual nu poate să ne dea speranțe decît pentru un nou început...
-Diferă în vreun fel situația din 2012 de cea din 2008, cînd s-au pus bazele echipei?... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2012, 15:01 (12013 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Ceață pe banca tehnică

Deși a rămas mai puțin de o săptămînă pînă la reunirea lotului galben-albastru, situația în privința băncii tehnice a Unirii Slobozia rămîne incertă. «Concret, nu este deocamdată nimic! Studiem mai multe variante, printre care se numără și continuarea colaborării cu actuala conducere. Probabil, pînă la sfîrșitul acestei săptămîni, se va ști numele antrenorului care va conduce echipa în Liga a II-a!» ne-a declarat managerul general al Unirii Slobozia, Constantin Prepeliță. Dacă apele nu se vor limpezi pînă luni, 25 iunie a.c., se ia în calcul chiar amînarea reunirii. Actualul tehnician Ion Ionescu are contract cu Unirea pînă la 30 iunie 2012 și, deocamdată, nu i s-a propus prelungirea. Surse din... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2012, 14:59 (13058 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Baraj pentru Liga a III-a

Hai Rapid Fetești!

Mirecuri, 20 iunie 2012, este o zi importantă pentru fotbalul ialomițean. La sfîrșitul acestei zile ne putem bucura de o a doua participare în sezonul 2012-2013 a unei echipe din județul nostru în Liga a III-a. La 17,30 încep meciurile de baraj pentru stabilirea campioanelor de județ care vor face pasul către al treilea eșalon fotbalistic. Campioana județului Ialomița, Rapid Fetești se va deplasa la Berca, județul Buzău, unde va da piept cu reprezentanta Brăilei, Victoria Traian. Amănunte despre evoluția feteștenilor veți găsi după terminarea partidei pe www.independentonline.ro. Iubitorii fotbalului din Slobozia se vor putea bucura în aceeași... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2012, 14:52 (13689 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Jilavele: Șoferul unui microbuz cu 17 pasageri a adormit la volan! Teribil accident după ce microbuzul s-a răsturnat în șanț!

În dimineața zilei de marți, 19 iunie a.c., în jurul orei 5,30, un microbuz a fost implicat într-un accident rutier pe DN1D, în zona localității Jilavele. În urma tragicului eveniment, 3 copii și 9 adulți au fost răniți. La locul evenimentului s-au deplasat un ehipaj de descarcerare și un echipaj SMURD din cadrul Secției Urziceni, care au intervenit pentru scoaterea unei femei, de 62 ani, dintre fiarele contorsionate ale microbuzului și pentru acordarea primului ajutor medical si transportul la spital a trei victime, doi adulți și un copil. În cazul femeii de 62 ani a fost solicitat un elicopter SMURD, care a preluat-o și a transportat-o la un spital din București.
Potrivit polițiștilor... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2012, 08:46 (15109 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Tenismenul slobozean Sorin Iordache, component al Echipei României U14

Federația Română de Tenis a făcut nominalizările oficiale pentru echipa națională masculină U14 a României care va participa, începînd cu 1 iulie a.c., la faza preliminară a Summer Cup European, ediția de vară a Europenelor pe echipe. România face parte din grupa D preliminară, alături de unele dintre cele mai puternice echipe din Europa: Danemarca, Marea Britanie, Spania, Portugalia, Serbia, Slovacia și Suedia. Sînt țări cu tradiție în tenis, cu unii dintre cei mai bine clasați juniori în Europa. Alaturi de Sorin Iordache, tenismenul legitimat la TenisCon, din echipa mai fac parte Alex Manole, din Bacău și Călin Manda, din Pitești, căpitan de echipă fiind Paul Bozdog, un reputat... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2012, 08:36 (10272 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județul sărăciei

Ialomița, județul sărăciei

Nivelul de trai al ialomițenilor este scăzut. De alegeri, cifrele arătau că populația Ialomiței are cele mai mici salarii, șomează în exces și tratează școala cu indiferență. N-avem străzi, rețele de canalizare și nici măcar unde sta la umbră. Mult promisele schimbări ne-au făcut să renunțăm la mersul la restaurante în favoarea meselor calde și gratis oferite de Cantina Socială Slobozia, iar cerșetoria este pentru mulți o afacere profitabilă. Fruntași la sărăcie, rămîne să așteptăm vremurile în care vom trăi mai bine...

Raiul săracilor...
Ialomița a ales, iar candidații nu au... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2012, 03:27 (12545 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

O elevă de la Colegiul Național «Mihai Viteazul» la NASA

Maria crede că americanii au ajuns pe Lună

O elevă de la Colegiul Național «Mihai Viteazul» la NASA

Este un elev eminent. Participantă la toate olimpiadele școlare începînd cu clasa a V-a, olimpică la Chimie, premiantă a concursurilor de debate... Iar, de curînd, și-a înscris în palmares un premiu I, alături de echipa de 12 elevi din care a făcut parte, la un concurs internațional organizat de National Aeronautics and Space Administration (NASA). Suficient pentru a ne atrage atenția și a dori să aflăm mai mult despre ea...

O medicinistă interesată de spațiul cosmic
Maria Alexandra Ilie împlinește anul acesta 18 ani. Și este singurul elev din Slobozia care a reușit, anul acesta... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2012, 03:17 (12485 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Marian Simion, încă 2 ani la CSM Unirea Slobozia

Handbal

Marian Simion, încă 2 ani la CSM Unirea Slobozia

Echipa de handbal feminin CSM Unirea Slobozia va fi condusă și în următorii trei ani de pe banca tehnică de profesorul Marian Simion. Conform surselor noaste, acesta va avea putere deplină în alcătuirea lotului și alegerea colaboratorilor din echipa tehnică. Obiectivul lui Marian Simion pentru primul an de contract va fi clasarea între primele trei echipe ale seriei, urmînd ca în al doilea an să se atace promovarea în Liga Națională. Lotul Unirii Slobozia se va reuni pentru pregătirea noului sezon pe 12 iulie. În perioada de pregătire este stipulată și plecarea într-un cantonament de 12 zile. În ceea ce privește adversarele Unirii din campionatul următor, vă putem spune că am scăpat de Terom ... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2012, 03:11 (10138 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Rapid Fetești, campioană

Fotbal, Liga a IV-a

Rapid Fetești, campioană

Sîmbătă s-a tras cortina peste campionatul Ligii a IV-a. După una dintre cele mai încrîncenate ediții, cu șase pretendente la supremație, s-a desemnat în sfîrșit cîștigătoarea. Toate cele șase echipe din grupul fruntaș s-au perindat pe prima poziție dar, în final, Rapid Fetești s-a dovedit cea mai bună. Feteștenii și-au conservat avantajul de 3 puncte pe care îl aveau înaintea ultimei etape, după ce au trecut la pas de Spicul Colelia. În rest, rezultate previzibile peste tot. Poate surprinde doar victoria obținută de Olimpia Brazii în fața Voinței Reviga cu un categoric 10-3. În privința retrogradatelor, cunoaștem un singur nume: Andrias Andrășești. Restul ecuației se va rezolva după ce vom cunoaște... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2012, 03:08 (14727 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Patru jucători, puși pe liber

Ocupantă a locului 5 în recent încheiatul campionat al Ligii a III-a, Viitorul Axintele a intrat în vacanță. Reunirea lotului pentru următorul campionat este programată pentru 2 iulie. În cadrul pregătirii de vară s-a stabilit și un cantonament de 10 zile care va avea loc la Rîșnov, locație devenită deja tradițională pentru alb-verzi. În privința lotului trebuie spus că s-a renunțat deja la 4 jucători. Este vorba despre portarul Cornel Florea, mijlocașul central Dumitru Munteanu și mijlocașii stînga Cătălin Toader și Mihai Cană. Toți patru făceau parte din grupul care participase la promovarea Viitorului în liga a III-a. În acest moment «ultimul mohican» al acelei formații este Ionel Sava, a treia... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2012, 03:07 (9986 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

CSS Slobozia se pregătește pentru Naționale

Vara lui 2012 debutează cît se poate de fierbinte pentru tenisul juvenil slobozean. După succesul remarcabil al lui Sorin Iordache la Naționalele de 14 ani, a venit rîndul micilor tenismeni ai CSS Slobozia să-și încerce puterile la o competiție de aceeași anvergură. Urmează în acest sens trei săptămîni de foc. Astfel, pe 18 iunie debutează Campionatul Național de Tenis adresat categoriei 12 ani. Se așteaptă, firește, la această competiție rezultate cît mai bune de la Alexia Gîndac și Ștefan Andreescu, ambii aflați la primul an al acestei categorii. Cele mai mari speranțe sînt puse în racheta lui Cristian Andreescu, favorit numărul 5, care poate ataca din această postură podiumul.
Mezinii visează la medalii... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2012, 03:05 (9085 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Directorul Frâncu, spaima Codului Etic

Doi ani de teroare la CNMV

Directorul Frâncu, spaima Codului Etic

Profesorul Daniela Ciocea îl acuză pe directorul Colegiului Național «Mihai Viteazul», Paul Frâncu de «superficialitate, ignoranță și discriminare». Profesoara susține că de doi ani și mai bine este terorizată de Paul Frâncu și că acesta abuzează de poziția pe care o deține pentru a conduce discreționar instituția. În mod paradoxal, în urmă cu trei ani, Paul Frâncu aducea același gen de acuze directorului Vitalie Buzu, al cărui post l-a vînat timp de mai mulți ani...

Reclamație la Inspectoratul Școlar
După doi ani de abuzuri și șicane, profesorul Daniela Ciocea rupe omerta care... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2012, 19:42 (109438 vizualizări - 96 comentarii)

EVENIMENT

Amonil refuză reeșalonarea datoriilor Urban!

Ultimatum pentru furnizorul local de apă

Amonil refuză reeșalonarea datoriilor Urban!

Conducerea SC Urban a informat Consiliul Local Slobozia că societatea suportă presiuni financiare imense, cărora nu le mai poate face față. Cea mai mare amenințare vine din partea SC Amonil, care refuză încheierea unui grafic de reeșalonare a datoriilor și anunță că va face toate diligențele necesare pentru «recuperarea întregii creanțe, prin toate mijloacele permise de lege!».

Urban, aruncată în corzi
Joi, 31 mai a.c., în cadrul ședinței festive de încheiere a mandatului actualului Consiliu Local Slobozia, conducerea SC Urban a informat plenul Consiliului Local (AGA) că a primit un ultimatum din partea SC Amonil. Potrivit acestuia, SC Amonil refuză reeșalonarea... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2012, 19:08 (12502 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Un elev de 17 ani de la Școala nr. 6 a încercat să treacă dintr-o clasă în alta pe exteriorul clădirii!

În cursul zilei de vineri, 15 iunie a.c., în jurul orei 11,00, Poliția a fost sesizată de către o elevă a unei școli generale din Slobozia despre faptul că un coleg a căzut de la etajul 2 al școlii unde desfășoară orele de curs. La fața locului s-a deplasat de urgență o echipă de cercetare din cadrul Biroului de Investigații Criminale, care a stabilit că, în timpul pauzei de la ora 11,00, un elev de 17 ani, a încercat să treacă dintr-o sală de curs în alta pe exteriorul clădirii, pășind pe o bordură îngustă, moment în care s-a dezechilibrat și a căzut de la etajul 2 al clădirii. Tînărul a fost transportat la Spitalul Județean Slobozia pentru acordarea de îngrijiri medicale, ulterior fiind transferat... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2012, 14:51 (16226 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Carambol în zona E14 după ce un șofer a forțat culoarea galbenă!

Accident de circulație la intersecția bulvardului Unirii cu strada Lacului din Slobozia. Un șofer, care a forțat culoarea galbenă a semaforului, a lovit un alt autoturism care circula regulamentar. În urma impactului, 4 mașini au fost avariate și două persoane au fost rănite...
Din primele cercetări, vina pentru producerea accidentului îi aparține șoferului unui autoturism BMW, înmatriculat IL 28 GMY. Acesta circula pe bulevardul Unirii, iar la intersecția cu strada Lacului a forțat culoarea galbenă a semaforului, lovind un autoturism Volkswagen, înmatriculat IL 20 MVL, care circula regulamentar în direcția strada Lacului-Episcopiei. La rîndu-i, autoturismul VW a ricoșat într-o mașină parcată... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 21:07 (15924 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: «Motociclist» fără permis, implicat într-un accident rutier spectaculos în sensul giratoriu de la intrarea în oraș

Slobozia: «Motociclist» fără permis, implicat într-un accident rutier spectaculos în sensul giratoriu de la intrarea în oraș

Motocicliștii sînt un adevărat pericol pe șosele. A demonstrat-o un tînăr de 23 ani, din Slobozia. În momentul în care a vrut să treacă prin sensul giratoriu de la intrarea în oraș, acesta a atins bordura și s-a răstunrat. Mai grav este faptul că tînărul nu deținea permis de conducere!
Martori ai evenimentului susțin faptul că motociclistul de ocazie a intrat în sensul giratoriu cu o viteză amețitoare. S-a apropiat prea mult de bordură, a trecut peste și s-a răsturnat cu motorul. Motocicleta a fost distrusă și, instant, «motociclistul» a zburat cîțiva metri pînă la locomobilul amplasat în mijlocul sensului giratoriu. A fost rănit și transportat de urgență la Spitalul Județean Slobozia.
... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 17:51 (35742 vizualizări - 33 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
276 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Țăndărei!

Pentru remedierea unei avarii survenită la vana de legătură de pe conducta principală de alimentare cu apă, cu diametrul de 100 mm, de la intersecția străzii Soarelui cu Șoseaua Brăilei, din orașul Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2019, 15:15
(4893 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă pentru reducerea accidentelor rutiere

IPJ Ialomița: Acțiune preventivă pentru reducerea accidentelor rutiere

Serviciul Poliției Rutiere Ialomița desfășoară, până duminică, 7 aprilie 2019, o acțiune cu caracter preventiv cu scopul de a reduce accidentele rutiere. Acțiunea oamenilor legii se înscrie în seria de ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 20:50
(4847 vizualizări - 9 comentarii)


Bursa Generală a Locurilor de Muncă-12 aprilie 2019

Agenția Județeană pentru
Ocuparea Forței de Muncă Ialomița

va organiza în data de 12 aprilie 2019
«Bursa Generală
a Locurilor de Muncă»
,
eveniment ce va avea loc la Slobozia
-Centrul Cultural UNESCO
«Ionel Perlea», începând cu orele 9,00
În vederea participării
la această acțiune,
persoanele aflate în căutarea unui
loc de muncă sunt așteptate
să se înscrie la sediul
Agenției Locale Slobozia,
str. Matei Basarab, bl. F1, parter
sau la Punctele de Lucru din
Urziceni, Fetești și Țăndărei
Agenții economici care dispun de
locuri de muncă și doresc încadrarea
de personal calificat sau necalificat,
sunt așteptați să depună
oferta de locuri de muncă vacante
la sediul AJOFM Ialomița
sau la sediile punctelor de lucru,
precum și la adresa de
e-mail [email protected]
sau fax 0243/231.785
Pentru relații suplimentare,
vă puteți adresa
AJOFM Ialomița la numerele de
telefon 0243/231.809, 0243/230.224
sau direct în locațiile susmenționate

4 Aprilie 2019, 20:40


Slobozean cercetat pentru «deținere ilegală de arme»

Un bărbat, de 52 de ani, din Slobozia, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru «deținere ilegală de arme». Bărbatul în cauză deținea o pușcă de vânătoare cu alice, deși avea suspendat dreptul de deținere ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:45
(4276 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pesticide expirate

Administratorii a două firme din Ialomița sunt cercetați pentru comiterea infracțiunii de neluare a măsurilor corespunzătoare de eliminare totală a substanțelor și preparatelor periculoase care au devenit ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:40
(4358 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Doi bărbați, de 20 și 40 de ani, din Slobozia, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce circulau ilegal pe drumurile publice. Primul bărbat, de 40 de ani, a fost depistat de polițiști în timp ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:35
(4638 vizualizări - 0 comentarii)


Prevenirea delincvenței juvenile la Grivița

Peste 300 elevi de la 7 unități de învățământ gimnaziale și postliceale și 18 repezentanți ai unităților școlare au participat la activități de prevenire a delincvenței juvenile și victimizarea minorilor ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:30
(5487 vizualizări - 0 comentarii)


deces

deces

Ne exprimăm regretul față de trecerea
în neființă a doamnei
MARIOARA CHIRIAC,
o prietenă deosebită, desăvârșită,
care a însemnat pentru noi
adevărata omenie.
Înmormântarea va avea loc
sâmbătă, 6 aprilie 2019, orele 11,30,
la Cimitirul «Sf. Ilie»,
Prelungirea Ghenca, București
Sincere condoleanțe familiei îndoliate
din partea pensionarilor
și cadrelor didactice
de la Școala Gimnazială
«Sf. Andrei» Slobozia

4 Aprilie 2019, 18:10


Tânăr din Movilița, arestat pentru furt din locuință

Un tânăr de 31 de ani, din localitatea Movilița, a fost arestat de polițiștii ialomițeni pentru «furt». Concret, polițiștii au demarat cercetările după ce un bărbat, de 57 de ani, a sesizat faptul că în ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2019, 18:45
(5414 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Dăruiește din suflet pentru un zâmbet de copil»

Joi, 4 aprilie a.c., începând cu orele 14,00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează acțiunea «Dăruiește din suflet pentru un zâmbet de copil». Acțiunea este una de voluntariat dedicată ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2019, 18:40
(5080 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Cantitate de peste 800 kg pește, confiscată

În perioada februarie-martie a.c., inspectorii DSVSA Ialomița, împreună cu reprezentanții IPJ Ialomița, au efectuat 13 acțiuni de control a mijloacelor de transport și 3 verificări în unități de depozitare ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2019, 18:35
(5084 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: TIR lovit de un tren de marfă

Pompierii Gărzilor Fetești și Slobozia au intervenit în cazul unui accident rutier petrecut la trecerea la nivel de cale ferată de la intrarea în municipiu. Potrivit informațiilor, un tren de marfă s-a ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 21:50
(4562 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Două focare de Pestă Porcină Africană la Axintele

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/ deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale, cât și din gospodăriile populației că, în data de ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 19:40
(5877 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, trei răniți

Luni, 1 aprilie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a trei persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orelor 13,00, pe DN21, la ieșire din ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 19:35
(3613 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Drăgoești, reținut pentru furt din locuință

Un tânăr de 23 de ani, din comuna Drăgoești, a fost reținut pentru 24 ore de polițiștii Secției Rurale Coșereni pentru săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Astfel, în perioada 10 ianuarie-3 februarie ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 19:30
(5469 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,56%-rata șomajului în luna februarie 2019

La sfârșitul lunii februarie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 5262 șomeri (din care 2197 femei), rata șomajului fiind de 5,56%. Din totalul ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2019, 17:40
(5627 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Jandarmeriei Române», sărbătorită și la Slobozia

Jandarmeria Ialomița marchează momentul aniversar, 3 aprilie, printr-o activitate care îi are în prim-plan pe oamenii de arme. Astfel, sâmbătă, 30 martie a.c., începând cu orele 11,00, în Parcul Ialomița ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2019, 17:35
(4774 vizualizări - 0 comentarii)


Handbal, HCM Slobozia. Turneul semifinal se joacă la Făgăraș!

Federația Română de Handbal a decis miercuri, 27 martie a.c., ca turneul semifinal al diviziei secunde să se desfășoare în perioada 9-12 mai 2019, la Făgăraș-Brașov. HCM Slobozia va porni în această competiție ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 20:10
(5627 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Fetești, arestat pentru spargeri de locuințe

Un tânăr de 21 de ani din Fetești este cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «furt calificat», «tentativă la furt calificat în formă continuată», «furt în scop de folosință» și «conducere fără permis ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:15
(4662 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Percheziție la un suspect de contrabandă cu țigări

Marți, 26 martie a.c., polițiștii de Investigare a Criminalității Economice au efectuat o percheziție pe raza municipiului Fetești, la domiciliul unui bărbat, de 52 de ani, bănuit de contrabandă cu țigări ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:10
(4411 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținut pentru «delapidare». A furat din conturile școlilor!

Marți, 26 martie 2019, polițiștii de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Ialomița au pus în aplicare 3 mandate de percheziție domiciliară în municipiul Urziceni, într-un dosar privind ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:05
(6341 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Doi constănțeni, arestați pentru «înșelăciune în formă continuată»

Marți, 26 martie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au pus în aplicare două mandate de executare a pedepsei cu închisoarea emise de Tribunalul Constanța, pe numele a doi ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:00
(4416 vizualizări - 0 comentarii)


Descinderi ale polițiștilor și procurorilor din Londra în județul Ialomița

Descinderi ale polițiștilor și procurorilor din Londra în județul Ialomița

Percheziții în 4 localități din Ialomița desfășurate de reprezentanți ai autorităților judiciare din Londra, Marea Britanie, și ofițerii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 15:41
(7534 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Dridu!

În cursul zilei de astăzi, 27 martie 2019, Uzina de Apă din comuna Dridu a înregistrat o avarie la sistemul de alimentare cu energie electrică, fapt ce a condus la imposibilitatea furnizării apei potabile ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 10:30
(4435 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Stingere focare de Pestă Porcină Africană la Amara

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale, cât și din gospodăriile populației că, în data de ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 18:25
(4619 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu la Spitalul Slobozia

Joi, 28 martie 2019, începând cu orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren în care ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 18:20
(3681 vizualizări - 1 comentariu)


Urmăriți internațional, reținuți de polițiștii ialomițeni

În perioada 22-24 martie 2019, polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 44 de ani, din comuna Sinești, urmărit internațional. Autoritățile austriece au emis un mandat european de arestare ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:30
(4473 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist acroșat de o mașină la Țăndărei

Sâmbătă, 23 martie a.c., în jurul orelor 8,00, s-a produs un accident rutier pe raza localității Țăndărei. În timp ce un bărbat, de 33 de ani, din Țăndărei, conducea un autoturism pe raza localității de ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:25
(4299 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Accident produs de un derapaj

Duminică, 24 martie a.c., în apropiere de localitatea Cotorca s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate de polițiști s-a stabilit faptul că, în timp ce ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:20
(4408 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca derapaj


Ialomița: Șase bărbați beți la volan

În perioada 22-24 martie a.c., șase bărbați, cu vârste cuprinse între 29 și 50 de ani, au fost depistați de polițiști în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși anterior au consumat băuturi ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:15
(3071 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...