Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Jocul de poker online, disponibil pe site-uri de prestigiu

Dintre jocurile de carti, cel mai de succes este, la nivel mondial, jocul de poker. Multi romani au fost obisnuiti cu acest joc in modul sau traditional, astfel ca deja cunosc, macar in parte, limbajul de specialitate si regulile generale.

In ultimii ani, site-urile internationale de poker online au ajuns sa aibe tot mai multi vizitatori fideli, care descarca software-ul pentru joc si care isi fac cont de utilizatori, jucand gratuit sau pe bani - fiecare in functie de preferinte.

Site-urile internationale de poker online au in general, in functie si de licentele pe care le primesc, variante disponibile in multe tari, inclusiv in Uniunea Europeana. Astfel, jocul este oricum... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 15:34 (10083 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: poker

EVENIMENT

Slobozia: Hoțul care a «spart» zeci de taxiuri, prins!

A fost prins «spaima taxiurilor»

Slobozia: Hoțul care a «spart» zeci de taxiuri, prins!

«Spaima taxiurilor» din Slobozia a fost reținut. Hoțul care «spărgea» mașinile de taxi și fura bani, casetofoane sau baterii auto a fost prins. Cei care i-au dat de urmă sînt agenții din cadrul Poliției Slobozia. S-a întîmplat în seara zilei de marți, 12 iunie a.c. Este vorba despre un tînăr, de 20 ani, din Ciulnița...
Timp de cîteva luni, taximetriștii și firmele de taxi din Slobozia au fost în alertă. Un hoț spărgea mașinile de taxi și fura tot ce-i stătea la îndemînă. Suspectul sustrăgea bani, casetofoane și chiar baterii auto. În seara zilei de 12 iunie, polițiștii slobozeni au reușit să îi dea de urmă. Este vorba despre un tînăr, de 20 ani, din localitatea Ciulnița. Acesta a fost prins... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 13:30 (5039 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Avem 19 primari, cu 5 mai mult decât în 2008!»

Cazacu Marinică, președintele PD-L Ialomița

«Avem 19 primari, cu 5 mai mult decît în 2008!»

Președintele PD-L Ialomița, Cazacu Marinică nu renunță la lupta politică. Cel puțin așa a reieșit după conferința de presă de marți, 12 iunie a.c. «Avem 19 primari, cu 5 mai mult decît în 2008!» a declarat el la prima conferință de presă de după alegeri. Procentul de voturi obținut de către Alianța pentru Ialomița în județ se apropie de 20%...

Mai mult decît în 2008
Marți, 12 iunie a.c., la orele 16,00, PD-L Ialomița a făcut primele declarații publice legate de rezultatul alegerilor. Președintele PD-L, Cazacu Marinică, a declarat că, deși nu este mulțumit de rezultatul votului... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2012, 13:20 (20721 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Criza «băncuțelor» descentralizate

Ialomița: Criza «băncuțelor» descentralizate

Școlile din Ialomița sînt în criză de mobilier pentru clasele pregătitoare, directorii insituțiilor de învățămînt neavînd fonduri suficiente pentru dotarea sălilor. Peste 2000 de copii riscă să învețe în picioare...

Măsuri de criză
Ministerul Educației a promis alocarea fondurilor pentru dotarea claselor pregătitoare cu mobilier și materiale didactice. Potrivit planului, Ministerul va organiza la nivel național o licitație prin care va asigura mobilierul tuturor claselor din țară. Alături de Prahova, Giurgiu și municipiul București, județul Ialomița ar fi trebuit să primească... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:54 (7822 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Jaf la votul mare în Ialomița

Jaf la votul mare în Ialomița

După 4 ani de așteptare, electoratul ialomițean a votat din nou pentru un județ roșu. USL a cîștigat peste 60 la sută din administrațiile locale, cu un partener PNL șters și insignifiant... Consiliul Județean Ialomița a fost adjudecat de către USL cu un procent covîrșitor (65%). Și, în ciuda faptului că PD-L a reușit să-și adjudece mai multe administrații locale decît în 2008, polarizarea politică, dacă se poate vorbi despre așa ceva într-un județ atît de sărac precum Ialomița, a devenit evidentă. Toate aceste afirmații cu valoare relativă pălesc în fața unui adevăr trist și revoltător: în Ialomița, la alegerile din 10 iunie 2012, s-a furat! S-a furat crunt, s-a furat metodic, s-a furat peste... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:28 (12964 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reviga: Răspopitul Pandelică oficiază ilegal slujbe de înmormîntare

Scandalul fețelor bisericești de la Reviga este departe de a se fi încheiat. Mai mulți localnici au cerut marți, 12 iunie a.c., ca slujba de înmormîntare a unui apropiat să fie oficiată de răspopitul Casian Pandelică. Fostul preot a oficiat slujba în poarta cimitirului...
N-a fost chip ca răposatul să fie dus la biserica din Reviga și înmormîntat după canoane. Apropiații defunctului i-au interzis actualului preot din localitate să oficieze slujba. Au cerut insistent ca ceremonia să fie făcută de răspopitul Casian Pandelică. După mai bine de trei ore de așteptare în fața cimitirului, sufletul celui trecut în neființă a luat calea cerului abia după apariția fostului preot. Spiritele încinse... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:21 (43327 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Maria Ionașcu, «alungată» de la Liceul Pedagogic

Nici nu s-a instalat bine în fruntea Inspectoratului Școlar Ialomița că Otilia Dumitru, proaspăta inspector general școlar, a și început schimbările în sistem. Marți, 12 iunie a.c., a schimbat-o pe Maria Ionașcu din funcția de director al Liceului Pedagogic «Matei Basarab», în locul acesteia fiind numită Nica Balaciu.
Astfel, Otilia Dumitru și-a încălcat promisiunea făcută în cadrul conferinței în care a preluat funcția de inspector școlar general. «Nu voi face nicio schimbare în sistem» declara domnia sa în urmă cu aproximativ o săptămînă. Ei bine, imediat după alegeri, lucrurile s-au schimbat. Prima schimbare a fost cea a conducerii Liceului Pedagogic «Matei Basarab»din Slobozia, fiind... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:19 (39366 vizualizări - 37 comentarii)

SPORT

«În Liga a II-a lucrurile nu vor fi deloc ușoare...»

Ion Ionescu, antrenor Unirea Slobozia

«În Liga a II-a lucrurile nu vor fi deloc ușoare...»

Vrînd-nevrînd trebuie să recunoaștem că, o mare parte din meritul promovării Unirii Slobozia în Liga a II-a, după aproape 2 decenii de obscuritate pe harta fotbalului, îi aparține lui Ion Ionescu. Așa cum am făcut și la finele turului, l-am abordat și acum pentru un interviu pe antenorul principal al Unirii.
-Domnule Ionescu, iată-ne promovați. A fost greu, a fost ușor?
-A fost un campionat cu puține meciuri ușoare, dar important este că ne-am atins obiectivul!
-Cum ați reușit să îi țineți pe băieți concentrați avînd în vedere faptul că distanța față de urmăritoare, ajunsă chiar la 14 puncte, îmbia la relaxare?
-A fost... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:08 (10436 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-CS Tunari 1-0

Uimiți-i pe cei mari!

68 puncte strînse din 21 victorii, 5 egaluri și doar 2 înfrîngeri! O promovare obținută într-un ritm care i-a lăsat la 10 puncte în spate pe urmăritorii de la CS Afumați. Un lot restrîns, sabotat de dezertări în timpul jocului, cum s-a întîmplat cu Tudor sau Chiorcău. Dar un lot format din băieți harnici, ambițioși și mulți dintre ei polivalenți...

Victorie de adio pentru Liga a III-a
Unirea și-a luat rămas bun, sperăm pentru totdeauna, de la al treilea eșalon, printr-un succes la limită în fața celor de la CS Tunari. A fost 1-0 prin reușita lui Viorel Gheorghe (’70), într-un... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:07 (12441 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-ACS Berceni 2-1

Buni pînă la capăt

Viitorul Axintele încheie în forță un retur în care s-au înclinat doar în fața Unirii Slobozia, dîndu-i și liderului bătăi serioase de cap. «Ar fi culmea să nu fim mulțumiți de ceea ce am obținut în acest campionat. Am avut un retur foarte bun, după ce în tur ne aflam într-o situație ingrată...» ne-a declarat antrenorul Ion Nica, omul de care se leagă tehnico-tactic ascensiunea din ultimii ani a alb-verzilor.

Au confirmat și cu Berceniul
Ultima etapă le-a scos în față axintenilor un adversar greu de bătut, ACS Berceni. Viitorul și-a onorat statutul de lider al returului și a controlat... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:05 (13689 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal electoral la ANL 2007

Specialiștii Sloboziei, datori 30 mii de lei la întreținere

Scandal electoral la ANL 2007

Jumătate dintre specialiștii «cazați» în blocul ANL 2007 nu și-au plătit datoriile de ani buni. Locatarii bun platnici amenință că se vor revolta împotriva Primăriei Slobozia. Tudorița Rusen, angajată a instituției, are datorii de 3671 de lei. Alexandru Stoica, primarul interimar al orașului, spune că «în bloc sînt angajați ai tuturor instituțiilor»...

De două săptămîni cu gazele tăiate
Locatarii celor două scări ale blocului ANL 2007 din Slobozia s-au împărțit în două tabere. Pe de o parte sînt datornicii, iar de cealaltă parte oamenii care au plățile la zi. Sînt revoltați. De două săptămîni încălzesc apă la aragaz pentru... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2012, 12:56 (13624 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Teculescu+Ionașcu vs Paros+Stoica

Marea cacealma electorală de la Slobozia

La mai puțin de 5 zile pînă la alegeri Slobozia continuă să fie confuză. Un sondaj de opinie realizat de Independent (gratuit și fără pretenții de verdict irevocabil!), confirmă că electoratul ori nu are habar cine candidează, ori nu deține suficiente informații pentru a-și forma o opinie, ori votează emoțional. De aceea, Independent a decis să ofere un ultim scenariu politic care să ușureze alegerea viitorului primar al capitalei de județ. Asta în cazul fericit în care electoratul va decide să meargă la vot pe 10 iunie 2012...

Monstruoasele coaliții
După aproape patru săptămîni... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2012, 13:34 (45250 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Poienaru-Agrofam i-a plătit «traficul de influență» fostului ministru al Agriculturii, Stelian Fuia. Cumpărând pesticide de la firmele «patronate» de Fuia!

Ștefan, file de roman

Poienaru-Agrofam i-a plătit «traficul de influență» fostului ministru al Agriculturii, Stelian Fuia. Cumpărînd pesticide de la firmele «patronate» de Fuia!

Subiectul terenurilor din Balta Ialomiței, ale fostelor IAS-uri Stelnica, Bordușani, Vlădeni, Făcăeni suscită în continuare un real interes din partea cititorilor noștri. Cu atît mai mult cu cît, cel puțin în ceea ce privește terenurile agricole ale fostului IAS Stelnica, Ștefan Poienaru-Agrofam, Vitifam, etc, este direct implicat. Și cum știm că atunci cînd vorbim de Poienaru în general discutăm despre evaziune, inginerii agrico-economice și implicații politice e de la sine înțeles că abordăm astfel de teme.
În urmă cu ceva timp, vă promiteam o revenire asupra subiectului Ștefan Poienaru. În deschiderea a ceea ce va urma, vă prezentăm o relație deosebită a milionarului (în euro sau dolari... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2012, 17:08 (20571 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Otilia Dumitru revine la conducerea Inspectoratului Școlar Ialomița

Otilia Dumitru revine la conducerea Inspectoratului Școlar Ialomița

Schimbare la vîrful Inspectoratul Școlar Ialomița. Noul inspector școlar general este Otilia Dumitru, aceasta fiind învestită în funcție printr-un ordin al Ministerului Educației, emis marți, 5 iunie 2012.
După două mandate anterioare de cîteva luni ca inspector școlar general adjunct, Otilia Dumitru a fost numită în fruntea instiuției. Ea a preluat ștafeta de la Luminița Barcari, care a deținut această funcție timp de aproximativ șapte luni. Barcari a declarat că se va întoarce la viața de catedră, în calitate de profesor al Liceului Teoretic «Carol I» din Fetești.
Noul inspector general școlar a apelat la calm, declarînd că nu va face nicio schimbare în cadrul instituției sau la... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2012, 16:19 (27519 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ultima ședință a Consiliului Local Slobozia

Ultima ședință a Consiliului Local Slobozia

Slobozia a serbat pe 31 mai 2012 ultima ședință, festivă, a Consiliului Local. Consilierii au mimat pentru ultima oară o luptă electorală, au ciocnit pahare cu șampanie. Situația de la Slobozia este reprezentativă pentru tot județul...

S-au reîntîlnit pentru ultima oară
După o ședință în care s-au discutat chestiunui vitale pentru comunitate -falimentul Urban sau procesele din instanță pe care le are municipalitatea-, consilierii s-au felicitat pentru finalul fericit al unui mandat de patru ani în care n-au făcut nimic. Afirmația nu este gratuită. Potrivit hotărîrilor de Consiliu elaborate în cele peste 48 de ședințe organizate... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2012, 19:21 (11073 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bebelușii din Ialomița rămân neimunizați

În așteptarea unui nou vaccin

Bebelușii din Ialomița rămîn neimunizați

Criză de vaccin în sistemul medical din Ialomița. Sînt insuficiente doze de ser pentru imunizarea bebelușilor împotriva difteriei, tusei convulsive, tetanosului și a bacteriei hemofilus influenzae... Peste 100 de copii riscă să rămînă neimunizați.

Stoc doar pentru 30 de zile
Potrivit Programului de Imunizări pînă la vîrsta de un an de zile, bebelușii trebuie imunizați împotriva mai multor boli, precum poliomielita, hepatita B sau tuberculoza. În momentul de față, în Ialomița, dozele de vaccin pentavalent necesare imunizării copiilor împotriva unor bloi grave precum difteria, tetanosul... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2012, 19:10 (12338 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

«Nuferii Dunării»

«Nuferii Dunării»

Sînt tineri, sînt frumoși și cîntă la mandolină în olimpiadele naționale de divertisment. Au deprins «darul cîntatului» de la învățătorul Andrei Gheorghe din Giurgeni. «Nuferii Dunării» sînt 18, dar noi am cunoscut numai 8. Stelian, Alexandra, Eduard, Silvia, Maria, Marius, Denis-Ștefan, Andrei...

«Mi, la, re, sol»-urile mandolinei
Pe «Nuferii Dunării» i-am întîlnit la tăierea panglicii inaugurale a primei investiții într-o centrală fotovoltaică în Ialomița, angajați pentru antrenul oaspeților. Angajați e un fel de-a spune, fiindcă «Nuferii Dunării» sînt elevi de ciclu gimnazial... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2012, 18:13 (15412 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ex-generalul Stavăr, dovedit că «a hărțuit sexual și politic»

Senzațional, dar tardiv

Ex-generalul Stavăr, dovedit că «a hărțuit sexual și politic»

Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării a decis la începutul acestui an că ex-inspectorul general școlar Ilie Stavăr «a hărțuit sexual și politic» o colegă din subordine și a încercat să o oblige «să intre în partidul acestuia». Faptele reclamate s-au petrecut în anul 2010, cînd Ilie Stavăr a declanșat un proces de epurare a unor inspectori considerați incomozi pentru PD-L...

Mai bine mai tîrziu decît... o singură dată!
Potrivit unei hotărîri emise la începutul acestui an, Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării, o autoritate de stat autonomă, a dat cîștig... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2012, 09:38 (24102 vizualizări - 30 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Bacalaureat 2012, misiune imposibilă

Ialomița: Bacalaureat 2012, misiune imposibilă

Anul trecut, în Ialomița, din peste 2000 de elevi înscriși la Bacalaureat doar 900 au reușit să promoveze. Sesiunea din acest an se anunță mai dramatică decît precedenta. O confirmă rezultatele slabe obținute de liceeni la simulări. Totuși speranțe există... Înscrierile la examen sînt în curs, iar primele probe încep la jumătatea lunii iunie. Timp suficient pentru ca absolvenții de liceu să mai treacă o dată prin materie. Vorbim despre cei care au deschis cel puțin un manual pînă acum... Probleme întîmpină și mai marii învățămîntului ialomițean. Aceștia duc lipsă de camere video pentru a dota toate sălile de examinare...

Radiografia unui dezastru... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2012, 09:26 (11701 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, un județ cu 7000 de «ochi»

Ialomița, un județ cu 7000 de «ochi»

Ne urmăresc de la distanță, pas cu pas. E imposibil să scăpăm de privirile indiscrete. «Ochii» sînt peste tot. Vorbim de cei ai camerelor de supraveghere video. Și Ialomița are 7000...

Un vis devenit realitate
Prima încercare de a așeza «ochi» pe toate șoselele din județ a fost a reprezentanților Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în 2002. Contractul de amplasare a respectivelor camere a eșuat, într-un final, din cauza condițiilor impuse de investitori. Reamintim că aceștia au «dijmuit» la greu amenzile polițiștilor...
În ultimii ani, tot mai multe administrații... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2012, 11:17 (10503 vizualizări - 3 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
293 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante în Ialomița

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziție în această perioadă 389 de noi locuri de muncă. Acestea sînt destinate atît șomerilor indemnizați, cît și celor neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2016, 17:20
(10015 vizualizări - 0 comentarii)


Cosîmbești: Conducea sub influența alcoolului

1,057 miligrame alcool pur în aerul expirat a fost valoarea alcoolemiei pe care polițiștii ialomițeni au descoperit-o în urma unui test alcoolscop la care a fost supus un șofer. Bărbatul, în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2016, 16:15
(4593 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Accidentată pe trecerea de pietoni

O femeie de 45 de ani, din Urziceni, a fost rănită, după ce șoferul unei mașini, identificat în persoana unui tînăr de 28 de ani din aceeași localitate, a lovit-o chiar cînd aceasta traversa regulamentar ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2016, 15:15
(6087 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive în rîndul elevilor

Efective de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au efectuat, în perioada 22-24 martie 2016, mai multe activități preventive în școlile din județ. La întîlnirile cu oamenii legii au răspuns prezent 400 de ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2016, 14:10
(5151 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Dosar penal pentru conducere ilegală

Un bărbat, de 37 de ani, din Roșiori, a fost prins de polițiști pe raza localității Drăgoești, conducînd în stare de ilegalitate. Bărbatul se afla la volan deși dreptul său de a conduce vehicule fusese ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2016, 13:20
(5204 vizualizări - 1 comentariu)


Săveni: Reținut și trimis după gratii

Polițiștii ialomițeni au reținut un tînăr, de 29 de ani, din Săveni, care se sustrăgea executării unei pedepse cu închisoarea. Acesta a fost condamnat la 2 de închisoare cu executare pentru tulburarea ordinii ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2016, 12:15
(5897 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul extern de securitate și sănătate în muncă AVD EXPERT

angajează
INSPECTOR SECURITATEA MUNCII
Cerințe minimale:
-Curs de securitate și sănătate
în muncă-durata 80 ore
-Permis conducător auto
categoria B
Constituie un avantaj:
-curs cadru tehnic domeniul PSI
sau inspector de protecție civilă
și autorizație de operator de RSVTI
Informații suplimentare:
șos. Amara, nr. 19, incinta AMPA,
birou 11, loc. Slobozia,
telefon 0725/016.262

22 Martie 2016, 21:05


Traian: Nou-născut, ucis de nitriții din apă

În urmă cu o săptămînă, doi frați gemeni, de două luni, din localitatea Traian, au ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia în stare gravă, intoxicați cu nitriți. Copiilor le-a fost pregătit laptele ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2016, 20:15
(9192 vizualizări - 1 comentariu)


Cetățeni străini depistați cu ședere ilegală în Ialomița

Polițiștii Inspectoratului General pentru Imigrări-Biroul  pentru Imigrări Ialomița, în baza mecanismului de cooperare integrată pentru combaterea șederii ilegale și a traficului de migranți, ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2016, 18:55
(3482 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A căzut cu motocicleta

Luni, 21 martie 2016, în jurul orei 18.00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Urziceni s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2016, 17:55
(6857 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Pește fără documente de proveniență și unelte de pescuit comercial au fost confiscate de polițiști în urma unor controale efectuate în trafic. Doi bărbați de 26, respectiv 32 de ani, ambii din orașul Amara ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2016, 17:10
(6119 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni au plantat copaci de «Ziua Internațională a Pădurii»

Polițiștii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au plantat luni, 21 martie 2016, puieți din specia paltin, la sedii ale posturilor de poliție comunale și la sediile polițiilor municipale și ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 19:40
(5480 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Navigare în siguranță pe internet

Peste 200 de elevi din cadrul Liceului de Arte «Ionel Perlea» și Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza», ambele din Slobozia, au fost informați despre navigarea în siguranță în mediul online. Astfel ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 19:20
(6736 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 26 și 64 de ani, care conduceau autovehicule pe drumurile publice deși anterior au consumat băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 18:45
(5037 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente, 5 răniți

În acest sfîrșit de săptămînă, pe șoselele ialomițene s-au produs 4 accidente rutiere, soldate cu rănirea a cinci persoane.
Astfel, vineri, 18 martie 2016, în jurul orei 10,00, Poliția a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 18:05
(4961 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Giurgeni și Rădulești

Sîmbătă dimineață, 19 martie 2016, în jurul orei 3,20, o locuință a unui cetățean din localitatea Giurgeni a fost cuprinsă de flăcări. Două autospeciale de lucru cu apă și spumă și un echipaj SMURD s-au ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 17:15
(6657 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 384 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 21 martie 2016, sînt disponibile 384 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 16:10
(6755 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 13 permise auto reținute, amenzi de peste 69500 de lei

La acest sfîrșit de săptămînă, 18-20 martie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 13:40
(7206 vizualizări - 0 comentarii)


23 martie, «Ziua Porților Deschise» la IPJ Ialomița

Printre activitățile premergătoare Zilei Poliției Române, polițiștii ialomițeni organizează miercuri, 23 martie 2016, în intervalul 10,00-12,00, «Ziua Porților Deschise» pentru cetățenii care doresc să ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 12:25
(3784 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Camion plin cu floarea-soarelui, răsturnat pe șosea

Gura Ialomiței: Camion plin cu floarea-soarelui, răsturnat pe șosea

Un camion încărcat cu floarea soarelui, ce se deplasa pe DJ 213 în dimineața zilei de vineri, 18 martie 2016, s-a răsturnat pe partea carosabilă, în apropierea localității Gura Ialomiței. În urma evenimentului ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 11:15
(5473 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: «Postul Mare», pe înțelesul copiilor

Protopopiatul Slobozia, împreună cu cei 20 de copii incluși în proiectul after-school «Un viitor mai bun pentru copiii din Mărculești», a organizat în localitatea Mărculești o serie de dezbateri privitoare ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 10:10
(5164 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Adolescent, prins la furat

O patrulă de jandarmi a identificat un adolescent, de 15 ani, din Fetești, cunoscut cu antecedente penale, care avea asupra lui o sacoșă în care transporta bunuri furate dintr-un tren de călători. Forțele ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 09:10
(4554 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Accidente la Manasia și Fierbinți

Poliția a fost sesizată miercuri, 16 martie a.c., cu privire la faptul că pe DN2A, în apropiere de localitatea Manasia, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2016, 16:20
(6963 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor

Polițiști din cadrul Poliției Municipiului Fetești au organizat și desfășurat miercuri, 16 martie a.c., pe raza municipiului și a comunelor arondate, o acțiune pe linie de prevenire și combatere a braconajului ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2016, 15:50
(5343 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Agriculturii din România, prezent la expoziția internațională «Tradiții culturale în Balcani»

Muzeul Județean Buzău a vernisat, în data de 15 martie 2016, expoziția «Tradiții culturale în Balcani», desfășurată în cadrul evenimentelor cultural-educative «Zilele Femeii la Muzeul Județean Buzău», expoziție ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2016, 12:35
(7467 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Plăți pentru motorina subvenționată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că începînd cu data de16.03.2016 efectuează plata pentru acciza la motorina utilizată în agricultură în conturile solicitanților înscrise ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2016, 11:10
(6697 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița susține angajarea forței de muncă

În perioada 14.03-8.04.2016, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița derulează o campanie de vizite la agenții economici din județ. Obiectivele acestei acțiuni constau în informarea angajatorilor ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2016, 19:25
(5320 vizualizări - 1 comentariu)


Siguranța participanților la trafic, prioritate a polițiștilor ialomițeni

În perioada 11-13 martie 2016, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2016, 14:35
(4837 vizualizări - 0 comentarii)


Razii ale polițiștilor la Slobozia și Fetești

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, sîmbătă, 12 martie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat și desfășurat acțiuni de amploare pe ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2016, 10:10
(4120 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Aventură mortală

Căzănești: Aventură mortală

În noaptea de sîmbătă spre duminică, 12/13 martie 2016, pompierii au fost alertați cu privire la faptul că un tînăr, de 29 de ani, din Căzănești, ar fi căzut în apele rîului Ialomița. Acesta a încercat ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2016, 18:05
(4962 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...