Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Un elev de 17 ani de la Școala nr. 6 a încercat să treacă dintr-o clasă în alta pe exteriorul clădirii!

În cursul zilei de vineri, 15 iunie a.c., în jurul orei 11,00, Poliția a fost sesizată de către o elevă a unei școli generale din Slobozia despre faptul că un coleg a căzut de la etajul 2 al școlii unde desfășoară orele de curs. La fața locului s-a deplasat de urgență o echipă de cercetare din cadrul Biroului de Investigații Criminale, care a stabilit că, în timpul pauzei de la ora 11,00, un elev de 17 ani, a încercat să treacă dintr-o sală de curs în alta pe exteriorul clădirii, pășind pe o bordură îngustă, moment în care s-a dezechilibrat și a căzut de la etajul 2 al clădirii. Tînărul a fost transportat la Spitalul Județean Slobozia pentru acordarea de îngrijiri medicale, ulterior fiind transferat... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2012, 14:51 (16233 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Carambol în zona E14 după ce un șofer a forțat culoarea galbenă!

Accident de circulație la intersecția bulvardului Unirii cu strada Lacului din Slobozia. Un șofer, care a forțat culoarea galbenă a semaforului, a lovit un alt autoturism care circula regulamentar. În urma impactului, 4 mașini au fost avariate și două persoane au fost rănite...
Din primele cercetări, vina pentru producerea accidentului îi aparține șoferului unui autoturism BMW, înmatriculat IL 28 GMY. Acesta circula pe bulevardul Unirii, iar la intersecția cu strada Lacului a forțat culoarea galbenă a semaforului, lovind un autoturism Volkswagen, înmatriculat IL 20 MVL, care circula regulamentar în direcția strada Lacului-Episcopiei. La rîndu-i, autoturismul VW a ricoșat într-o mașină parcată... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 21:07 (15924 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Motociclist» fără permis, implicat într-un accident rutier spectaculos în sensul giratoriu de la intrarea în oraș

Slobozia: «Motociclist» fără permis, implicat într-un accident rutier spectaculos în sensul giratoriu de la intrarea în oraș

Motocicliștii sînt un adevărat pericol pe șosele. A demonstrat-o un tînăr de 23 ani, din Slobozia. În momentul în care a vrut să treacă prin sensul giratoriu de la intrarea în oraș, acesta a atins bordura și s-a răstunrat. Mai grav este faptul că tînărul nu deținea permis de conducere!
Martori ai evenimentului susțin faptul că motociclistul de ocazie a intrat în sensul giratoriu cu o viteză amețitoare. S-a apropiat prea mult de bordură, a trecut peste și s-a răsturnat cu motorul. Motocicleta a fost distrusă și, instant, «motociclistul» a zburat cîțiva metri pînă la locomobilul amplasat în mijlocul sensului giratoriu. A fost rănit și transportat de urgență la Spitalul Județean Slobozia.
... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 17:51 (35746 vizualizări - 33 comentarii)

POLITICĂ

Paros, «condamnat» să rămână în PER 4 ani

Vae victis!

Paros, «condamnat» să rămînă în PER 4 ani

Radu Paros, candidatul Partidului Ecologist Român, a organizat joi, 14 iunie a.c., prima conferință de presă după pierderea alegerilor locale. Paros a declarat cu acest prilej că Teculescu Mădălin, unul dintre contracandidații săi, este «un micinos și un securist»...
Radu Paros, candidatul PER la funcția de primar al Sloboziei, a organizat o conferință de presă în care și-a precizat poziția după pierderea alegerilor locale.
«Ne pregătim pentru alegerile de peste patru ani...» a explicat pentru început acesta, în încercarea de a masca înfrîngerea radicală suferită. Reamintim că Radu Paros s-a clasat pe ultimul loc din cei patru candidați cotați cu șanse reale la funcția de primar al... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 17:14 (21414 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

50% DA, 50% BA(c)!

Ultima zi de liceu, prima zi de BAC

50% DA, 50% BA(c)!

La umbra alegerilor electorale, luni, 11 iunie a.c., a avut loc debutul examenului de Bacalaureat. Independent a fost acolo pentru a «prinde» pulsul a cîțiva dintre cei peste 2500 de elevi de liceu care susțin examenele de competență zilele acestea. Motivul acestei curiozități îl reprezintă o ultimă declarație a Luminiței Barcari, fost inspector general școlar... «Cred că doar 50 la sută dintre elevii ialomițeni vor promova examenul!» a declarat ex-oficialul instituției.

La Bacul lăudat
Luni la orele 11,00, curtea Liceului Pedagogic din Slobozia e animată ca-ntr-o zi de școală obișnuită. Pe candidații însă îi recunoști usor. Băieții au cămășile descheiate la guler, părul îndreptat cu drotul în creastă și fumează țigări light cu aerul acela studiat, a la James Dean. Fetele vorbesc puțin și sînt decent îmbrăcate. Mai decente decît în tot anul școlar la un loc. Se lasă rugați, dar cînd vorbesc au păreri ferme.... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 15:46 (12563 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jocul de poker online, disponibil pe site-uri de prestigiu

Dintre jocurile de carti, cel mai de succes este, la nivel mondial, jocul de poker. Multi romani au fost obisnuiti cu acest joc in modul sau traditional, astfel ca deja cunosc, macar in parte, limbajul de specialitate si regulile generale.

In ultimii ani, site-urile internationale de poker online au ajuns sa aibe tot mai multi vizitatori fideli, care descarca software-ul pentru joc si care isi fac cont de utilizatori, jucand gratuit sau pe bani - fiecare in functie de preferinte.

Site-urile internationale de poker online au in general, in functie si de licentele pe care le primesc, variante disponibile in multe tari, inclusiv in Uniunea Europeana. Astfel, jocul este oricum... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 15:34 (10084 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: poker

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Hoțul care a «spart» zeci de taxiuri, prins!

A fost prins «spaima taxiurilor»

Slobozia: Hoțul care a «spart» zeci de taxiuri, prins!

«Spaima taxiurilor» din Slobozia a fost reținut. Hoțul care «spărgea» mașinile de taxi și fura bani, casetofoane sau baterii auto a fost prins. Cei care i-au dat de urmă sînt agenții din cadrul Poliției Slobozia. S-a întîmplat în seara zilei de marți, 12 iunie a.c. Este vorba despre un tînăr, de 20 ani, din Ciulnița...
Timp de cîteva luni, taximetriștii și firmele de taxi din Slobozia au fost în alertă. Un hoț spărgea mașinile de taxi și fura tot ce-i stătea la îndemînă. Suspectul sustrăgea bani, casetofoane și chiar baterii auto. În seara zilei de 12 iunie, polițiștii slobozeni au reușit să îi dea de urmă. Este vorba despre un tînăr, de 20 ani, din localitatea Ciulnița. Acesta a fost prins... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2012, 13:30 (5039 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

«Avem 19 primari, cu 5 mai mult decât în 2008!»

Cazacu Marinică, președintele PD-L Ialomița

«Avem 19 primari, cu 5 mai mult decît în 2008!»

Președintele PD-L Ialomița, Cazacu Marinică nu renunță la lupta politică. Cel puțin așa a reieșit după conferința de presă de marți, 12 iunie a.c. «Avem 19 primari, cu 5 mai mult decît în 2008!» a declarat el la prima conferință de presă de după alegeri. Procentul de voturi obținut de către Alianța pentru Ialomița în județ se apropie de 20%...

Mai mult decît în 2008
Marți, 12 iunie a.c., la orele 16,00, PD-L Ialomița a făcut primele declarații publice legate de rezultatul alegerilor. Președintele PD-L, Cazacu Marinică, a declarat că, deși nu este mulțumit de rezultatul votului... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2012, 13:20 (20721 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Criza «băncuțelor» descentralizate

Ialomița: Criza «băncuțelor» descentralizate

Școlile din Ialomița sînt în criză de mobilier pentru clasele pregătitoare, directorii insituțiilor de învățămînt neavînd fonduri suficiente pentru dotarea sălilor. Peste 2000 de copii riscă să învețe în picioare...

Măsuri de criză
Ministerul Educației a promis alocarea fondurilor pentru dotarea claselor pregătitoare cu mobilier și materiale didactice. Potrivit planului, Ministerul va organiza la nivel național o licitație prin care va asigura mobilierul tuturor claselor din țară. Alături de Prahova, Giurgiu și municipiul București, județul Ialomița ar fi trebuit să primească... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:54 (7822 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Jaf la votul mare în Ialomița

Jaf la votul mare în Ialomița

După 4 ani de așteptare, electoratul ialomițean a votat din nou pentru un județ roșu. USL a cîștigat peste 60 la sută din administrațiile locale, cu un partener PNL șters și insignifiant... Consiliul Județean Ialomița a fost adjudecat de către USL cu un procent covîrșitor (65%). Și, în ciuda faptului că PD-L a reușit să-și adjudece mai multe administrații locale decît în 2008, polarizarea politică, dacă se poate vorbi despre așa ceva într-un județ atît de sărac precum Ialomița, a devenit evidentă. Toate aceste afirmații cu valoare relativă pălesc în fața unui adevăr trist și revoltător: în Ialomița, la alegerile din 10 iunie 2012, s-a furat! S-a furat crunt, s-a furat metodic, s-a furat peste... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:28 (12966 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reviga: Răspopitul Pandelică oficiază ilegal slujbe de înmormîntare

Scandalul fețelor bisericești de la Reviga este departe de a se fi încheiat. Mai mulți localnici au cerut marți, 12 iunie a.c., ca slujba de înmormîntare a unui apropiat să fie oficiată de răspopitul Casian Pandelică. Fostul preot a oficiat slujba în poarta cimitirului...
N-a fost chip ca răposatul să fie dus la biserica din Reviga și înmormîntat după canoane. Apropiații defunctului i-au interzis actualului preot din localitate să oficieze slujba. Au cerut insistent ca ceremonia să fie făcută de răspopitul Casian Pandelică. După mai bine de trei ore de așteptare în fața cimitirului, sufletul celui trecut în neființă a luat calea cerului abia după apariția fostului preot. Spiritele încinse... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:21 (43334 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Maria Ionașcu, «alungată» de la Liceul Pedagogic

Nici nu s-a instalat bine în fruntea Inspectoratului Școlar Ialomița că Otilia Dumitru, proaspăta inspector general școlar, a și început schimbările în sistem. Marți, 12 iunie a.c., a schimbat-o pe Maria Ionașcu din funcția de director al Liceului Pedagogic «Matei Basarab», în locul acesteia fiind numită Nica Balaciu.
Astfel, Otilia Dumitru și-a încălcat promisiunea făcută în cadrul conferinței în care a preluat funcția de inspector școlar general. «Nu voi face nicio schimbare în sistem» declara domnia sa în urmă cu aproximativ o săptămînă. Ei bine, imediat după alegeri, lucrurile s-au schimbat. Prima schimbare a fost cea a conducerii Liceului Pedagogic «Matei Basarab»din Slobozia, fiind... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:19 (39367 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

SPORT

«În Liga a II-a lucrurile nu vor fi deloc ușoare...»

Ion Ionescu, antrenor Unirea Slobozia

«În Liga a II-a lucrurile nu vor fi deloc ușoare...»

Vrînd-nevrînd trebuie să recunoaștem că, o mare parte din meritul promovării Unirii Slobozia în Liga a II-a, după aproape 2 decenii de obscuritate pe harta fotbalului, îi aparține lui Ion Ionescu. Așa cum am făcut și la finele turului, l-am abordat și acum pentru un interviu pe antenorul principal al Unirii.
-Domnule Ionescu, iată-ne promovați. A fost greu, a fost ușor?
-A fost un campionat cu puține meciuri ușoare, dar important este că ne-am atins obiectivul!
-Cum ați reușit să îi țineți pe băieți concentrați avînd în vedere faptul că distanța față de urmăritoare, ajunsă chiar la 14 puncte, îmbia la relaxare?
-A fost... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:08 (10436 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-CS Tunari 1-0

Uimiți-i pe cei mari!

68 puncte strînse din 21 victorii, 5 egaluri și doar 2 înfrîngeri! O promovare obținută într-un ritm care i-a lăsat la 10 puncte în spate pe urmăritorii de la CS Afumați. Un lot restrîns, sabotat de dezertări în timpul jocului, cum s-a întîmplat cu Tudor sau Chiorcău. Dar un lot format din băieți harnici, ambițioși și mulți dintre ei polivalenți...

Victorie de adio pentru Liga a III-a
Unirea și-a luat rămas bun, sperăm pentru totdeauna, de la al treilea eșalon, printr-un succes la limită în fața celor de la CS Tunari. A fost 1-0 prin reușita lui Viorel Gheorghe (’70), într-un... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:07 (12442 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-ACS Berceni 2-1

Buni pînă la capăt

Viitorul Axintele încheie în forță un retur în care s-au înclinat doar în fața Unirii Slobozia, dîndu-i și liderului bătăi serioase de cap. «Ar fi culmea să nu fim mulțumiți de ceea ce am obținut în acest campionat. Am avut un retur foarte bun, după ce în tur ne aflam într-o situație ingrată...» ne-a declarat antrenorul Ion Nica, omul de care se leagă tehnico-tactic ascensiunea din ultimii ani a alb-verzilor.

Au confirmat și cu Berceniul
Ultima etapă le-a scos în față axintenilor un adversar greu de bătut, ACS Berceni. Viitorul și-a onorat statutul de lider al returului și a controlat... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2012, 19:05 (13689 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal electoral la ANL 2007

Specialiștii Sloboziei, datori 30 mii de lei la întreținere

Scandal electoral la ANL 2007

Jumătate dintre specialiștii «cazați» în blocul ANL 2007 nu și-au plătit datoriile de ani buni. Locatarii bun platnici amenință că se vor revolta împotriva Primăriei Slobozia. Tudorița Rusen, angajată a instituției, are datorii de 3671 de lei. Alexandru Stoica, primarul interimar al orașului, spune că «în bloc sînt angajați ai tuturor instituțiilor»...

De două săptămîni cu gazele tăiate
Locatarii celor două scări ale blocului ANL 2007 din Slobozia s-au împărțit în două tabere. Pe de o parte sînt datornicii, iar de cealaltă parte oamenii care au plățile la zi. Sînt revoltați. De două săptămîni încălzesc apă la aragaz pentru... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2012, 12:56 (13624 vizualizări - 8 comentarii)

POLITICĂ

Teculescu+Ionașcu vs Paros+Stoica

Marea cacealma electorală de la Slobozia

La mai puțin de 5 zile pînă la alegeri Slobozia continuă să fie confuză. Un sondaj de opinie realizat de Independent (gratuit și fără pretenții de verdict irevocabil!), confirmă că electoratul ori nu are habar cine candidează, ori nu deține suficiente informații pentru a-și forma o opinie, ori votează emoțional. De aceea, Independent a decis să ofere un ultim scenariu politic care să ușureze alegerea viitorului primar al capitalei de județ. Asta în cazul fericit în care electoratul va decide să meargă la vot pe 10 iunie 2012...

Monstruoasele coaliții
După aproape patru săptămîni... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2012, 13:34 (45251 vizualizări - 32 comentarii)

ANCHETĂ

Poienaru-Agrofam i-a plătit «traficul de influență» fostului ministru al Agriculturii, Stelian Fuia. Cumpărând pesticide de la firmele «patronate» de Fuia!

Ștefan, file de roman

Poienaru-Agrofam i-a plătit «traficul de influență» fostului ministru al Agriculturii, Stelian Fuia. Cumpărînd pesticide de la firmele «patronate» de Fuia!

Subiectul terenurilor din Balta Ialomiței, ale fostelor IAS-uri Stelnica, Bordușani, Vlădeni, Făcăeni suscită în continuare un real interes din partea cititorilor noștri. Cu atît mai mult cu cît, cel puțin în ceea ce privește terenurile agricole ale fostului IAS Stelnica, Ștefan Poienaru-Agrofam, Vitifam, etc, este direct implicat. Și cum știm că atunci cînd vorbim de Poienaru în general discutăm despre evaziune, inginerii agrico-economice și implicații politice e de la sine înțeles că abordăm astfel de teme.
În urmă cu ceva timp, vă promiteam o revenire asupra subiectului Ștefan Poienaru. În deschiderea a ceea ce va urma, vă prezentăm o relație deosebită a milionarului (în euro sau dolari... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2012, 17:08 (20573 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Otilia Dumitru revine la conducerea Inspectoratului Școlar Ialomița

Otilia Dumitru revine la conducerea Inspectoratului Școlar Ialomița

Schimbare la vîrful Inspectoratul Școlar Ialomița. Noul inspector școlar general este Otilia Dumitru, aceasta fiind învestită în funcție printr-un ordin al Ministerului Educației, emis marți, 5 iunie 2012.
După două mandate anterioare de cîteva luni ca inspector școlar general adjunct, Otilia Dumitru a fost numită în fruntea instiuției. Ea a preluat ștafeta de la Luminița Barcari, care a deținut această funcție timp de aproximativ șapte luni. Barcari a declarat că se va întoarce la viața de catedră, în calitate de profesor al Liceului Teoretic «Carol I» din Fetești.
Noul inspector general școlar a apelat la calm, declarînd că nu va face nicio schimbare în cadrul instituției sau la... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2012, 16:19 (27520 vizualizări - 29 comentarii)

EVENIMENT

Ultima ședință a Consiliului Local Slobozia

Ultima ședință a Consiliului Local Slobozia

Slobozia a serbat pe 31 mai 2012 ultima ședință, festivă, a Consiliului Local. Consilierii au mimat pentru ultima oară o luptă electorală, au ciocnit pahare cu șampanie. Situația de la Slobozia este reprezentativă pentru tot județul...

S-au reîntîlnit pentru ultima oară
După o ședință în care s-au discutat chestiunui vitale pentru comunitate -falimentul Urban sau procesele din instanță pe care le are municipalitatea-, consilierii s-au felicitat pentru finalul fericit al unui mandat de patru ani în care n-au făcut nimic. Afirmația nu este gratuită. Potrivit hotărîrilor de Consiliu elaborate în cele peste 48 de ședințe organizate... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2012, 19:21 (11074 vizualizări - 14 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
344 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

«Biblionet» la Dridu

Miercuri, 22 septembrie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu», Consiliul Județean Ialomița, Biblioteca Comunală Dridu și Primăria Dridu inaugurează un nou serviciu «Biblionet-lumea în biblioteca mea ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 16:47
(19030 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu Biblionet


59 de posturi vacante la «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 24 septembrie, «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți», la Slobozia. Acțiunea se va desfășura la sediul Agenției din strada ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 14:37
(16174 vizualizări - 0 comentarii)


Muncă «la negru» în domeniul confecțiilor

În perioada 16-17 septembrie, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat Campania națională în domeniul confecții-textile. În cadrul acțiunii au fost verificați 10 agenți economici, cu un număr ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 14:37
(14704 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au furat capace de canalizare

Doi tineri feteșteni au furat noaptea trecută cinci capace de canalizare. Ghinionul tinerilor a fost că pe traseu au fost opriți de polițiști. Incidentul s-a petrecut în noaptea de luni spre marți, respectiv ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 14:35
(15748 vizualizări - 0 comentarii)


Șoferi băuți și fără permis la volan

Șoferii băuți la volan sau indisciplinați în trafic au fost noaptea trecută ținta polițiștilor din Slobozia și Fetești. În urma unor acțiuni, în trafic au fost depistați doi conducători auto ce șofau deși ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 14:34
(14722 vizualizări - 0 comentarii)


Nu a văzut mașina staționată și a intrat direct în ea

Marți, 20 septembrie, în afara localității Bucu s-a produs un accident de circulație,. Incidentul a fost produs pe fondul neatenției de un șofer de 76 ani, din Constanța. Pe scurt, în timp ce bătrînul de ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 14:33
(14573 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Miriștile incendiate, fenomen incontrolabil

În doar două zile, respectiv sîmbătă și duminică, 18 și 19 septembrie, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină la nu mai puțin de 14 arderi necontrolate. Focul s-a manifestat pe miriști, vegetație ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2010, 20:19
(16505 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Găini furate pentru majorat

Duminică, 19 septembrie, la primele ore ale dimineții, un bătrînel din Fetești alerta Poliția prin 112. Bărbatul reclama faptul că în noaptea precedentă fusese «călcat» de hoți. Feteșteanul de 84 ani rămăsese ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2010, 17:05
(19252 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt găini


Manasia: «Șofer» fără permis, depistat la volan

Deși nu avea permis de conducere, un tînăr de 24 ani din Manasia s-a urcat la volanul unei mașini și a fost prins de polițiști. Plimbarea cu ghinion i-a adus tînărului un dosar penal, actual fiind cercetat ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2010, 16:57
(17369 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi aplicate de polițiști

La sfîrșitul săptămînii precedente, sîmbătă, 18 septembrie a.c., polițiștii din Urziceni au desfășurat o acțiune preventivă al cărei scop principal l-a constituit activitățile comerciale ilegale, organizate ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2010, 16:55
(16623 vizualizări - 0 comentarii)


A fugit de acasă

Un adolescent de 14 ani din comuna Roșiori a fugit de acasă. Dispariția copilului a fost anunțată, joi, 16 septembrie prin 112, de către mama sa, o femeie de 32 de ani, din București. Adolescentul, Păun ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2010, 21:20
(19174 vizualizări - 0 comentarii)


Ucigaș încarcerat

Joi, 16 septembrie, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Slobozia au reținut un bărbat în vîrstă de 36 de ani, din localitate. Pe numele bărbatului, la data de 14 septembrie, Tribunalul Ialomița ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2010, 21:19
(17119 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier cu două victime

Două persoane au fost rănite, joi, 16 septembrie, într-un accident rutier produs în apropierea localității Țăndărei. Incidentul s-a produs în timp ce un un bărbat, de 37 de ani, din localitatea Săveni, ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2010, 21:18
(14995 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Șoferii indisciplinați în trafic, amendați

Joi, 16 septembrie, polițiștii din Urziceni au organizat o acțiune preventivă al cărei scop principal l-a constituit disciplinizarea traficului rutier dar și pentru prevenirea pirateriei în domeniul transportului ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2010, 21:17
(18892 vizualizări - 0 comentarii)


Codul Fiscal, modificat

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, începînd cu data de 10 septembrie 2010, data intrării în vigoare a Ordonanței de Urgență a Guvernului nr. 82/2010 asupra veniturilor ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2010, 21:15
(19083 vizualizări - 0 comentarii)


Polițist implicat într-un accident rutier la intrarea în Slobozia

În cursul nopții de joi spre vineri, 17/18 septembrie a.c., pe DN2A, în apropierea municipiului Slobozia, s-a produs un accident rutier, un ofițer din cadrul IPJ Ialomița fiind rănit ușor. Evenimentul a ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2010, 09:16
(17059 vizualizări - 0 comentarii)


Nick Touring transportă «pe lîngă» lege

Miercuri, 15 septembrie, polițiștii din Slobozia și Fetești au organizat o acțiune ce a vizat prevenirea și combaterea indisciplinei conducătorilor auto ce efectuează activități în regim de taximetrie. ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2010, 18:24
(17569 vizualizări - 4 comentarii)


Munca «la negru», sancționată de ITM

Potrivit unui comunicat de presă, în perioada 6-15 septembrie, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a sancționat contravențional 13 angajatori, din aceștia 3 pentru muncă fără forme legale de angajare ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2010, 18:18
(15939 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Tînără de 18 ani ucisă de un șofer băut

Miercuri, 15 septembrie, în jurul orei 20,00, Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Munteni Buzău s-a produs un accident de circulație, soldat cu decesul unei ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2010, 18:09
(20310 vizualizări - 9 comentarii)


Angajatorii, invitați la bursa absolvenților

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 24 septembrie 2010, ora 9.00, «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți». Acțiunea se va desfășura la Slobozia-sediul ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2010, 18:03
(16080 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Polițiștii supraveghează școlile

Miercuri, 15 septembrie, în intervalul orar 8.00-14.00, polițiștii din Urziceni au desfășurat o acțiune ce a avut drept scop îmbunătățirea climatului de ordine și siguranță publică din zona unităților de ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2010, 17:54
(15417 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Arestată după ce a furat portofelul unei bătrîne

Marți, 14 septembrie, polițiștii au reținut pe bază de ordonanță pentru 24 de ore o femeie de 25 de ani, din Urziceni, cercetată pentru furt calificat. Suspecta a fost depistată în dimineața zilei de ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 18:09
(12715 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Ialomița: 273 de bugetari concediați

Potrivit unei informări a Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița, în perioada septembrie-octombrie 2010 au fost anunțate intenții de concediere colectivă a unui număr de 273 persoane, dintre cele ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 15:10
(17395 vizualizări - 1 comentariu)


Vizarea permiselor de armă

Serviciul Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase din cadrul IPJ Ialomița desfășoară în perioada 15 septembrie-15 octombrie a.c., acțiunea de vizare a permiselor de armă și atestatelor de colecționar eliberate ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 15:10
(17767 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șomajul, în scădere cu 0,1%

Potrivit unei statistici a Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la sfîrșitul lunii august 2010 în evidențele instituției au fost înregistrare 11146 de persoane, dintre acestea aproximativ ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 15:09
(9800 vizualizări - 0 comentarii)


Tînăr din Gura Ialomiței, fără permis la volan prin Țăndărei

Marți, 14 septembrie a.c., în jurul orei 20.45, un echipaj al Poliției Orașului Țăndărei a depistat pe strada Ionel Perlea din oraș, un autoturism la volanul căruia se deplasa un tînăr, de 19 ani, din localitatea ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 15:09
(14866 vizualizări - 0 comentarii)


Fiscul ialomițean, locul 13 pe țară la încasări bugetare

«În luna august 2010 Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a încasat la bugetul general consolidat suma de 45,69 milioane de lei, în procent de 102,95% față de plan, procentul pe țară fiind de ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2010, 15:08
(16318 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 19:21
(9101 vizualizări - 0 comentarii)


George Stoian recidivează cu «Nobilul Farmacist», o carte cum n-a văzut Slobozia

George Stoian recidivează cu «Nobilul Farmacist», o carte cum n-a văzut Slobozia

După Monografia Sloboziei, o lucrare impresionantă la care a lucrat mai bine de un an, gazetarul și, mai nou, scriitorul George Stoian surprinde cu un roman. Nobilul Farmacist este povestea discretă, vindecătoare ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 19:12
(26256 vizualizări - 5 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică pulicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 19:09
(7532 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...