Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Unde sunt indicatoarele rutiere?

Șoselele din Ialomița rămîn fără semne de circulație

De pe șoselele ialomițene au început să dispară semnele de circulație. Oficial, au fost distruse de furia naturii. În realitate, an de an, indicatoarele cad pradă hoților de fier vechi. În exclusivitate pentru Independent, un șofer a dezvăluit cum acționează hoții specializați în furtul indicatoarelor rutiere...

Au dispărut curbele periculoase
Pe o porțiune a Drumului Național 2A, care leagă Slobozia de Urziceni, nu mai sînt semne de circulație. Este vorba de un număr de 50 de indicatoare rutiere, care îi atenționează pe șoferi că urmează curbe periculoase. Oficialii Secției Drumuri Naționale Ialomița susțin că acestea au... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2012, 19:34 (6354 vizualizări - 2 comentarii)

REPORTAJ

Slobozia: «Glina» de pe Ionel Perlea

Slobozia: «Glina» de pe Ionel Perlea

Ionel Perlea este o stradă a Sloboziei, undeva dincolo de Cartierul 500. Iar «Glina» este numele cu care locuitorii au botezat un teren viran aparținînd administrației locale. Acolo, în imediata vecinătate a unui bazin de colectare a apei, în ultimii doi ani au fost aruncate tone întregi de deșeuri și cadavre de animale. O dată cu creșterea temperaturilor, locul a devenit o groapă de gunoi în toată regula, care poate rivaliza, păstrînd proporțiile, cu celebra groapă de gunoi bucureșteană...

La «Glina» Sloboziei
Dacă vrei să ajungi pe Ionel Perlea la pas, cel mai ușor e să traversezi... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2012, 19:30 (12643 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Criminalii» de la Brutăria Eda

Doar cîteva săptămîni au trecut de cînd Independent a relatat despre cea de-a doua victimă a șoferului vinovat de moartea motociclistului Radu Șerban. Colegii de muncă ai acestuia par acum să-i calce pe urme. Joi, 24 mai 2012, un alt șofer angajat al brutăriei Eda a dat cu mașina peste un om în plină stradă. Acesta a vrut să fugă de la fața locului. Respectivul conducător auto a fost însoțit chiar de Augustin Zamfir, șoferul «specializat» în producerea de accidente...

Rănit și abandonat
Accidentul de circulație s-a petrecut în spatele Clubului Tineretului. Angajatul Brutăriei... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2012, 11:11 (11635 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Alexeni: Un copil de 14 ani a sfîrșit înghițit de apele Ialomiței

Tragedie în comuna ialomițeană Alexeni. În noaptea de miercuri spre joi, 23/24 mai a.c., un copil de 14 ani și-a găsit sfîrșitul în apele rîului Ialomița. Operațiunile de căutare n-au putut fi efectuate din cauza vremii nefavorabile... Băiatul, alături de alți trei prieteni, s-au îndreptat noaptea trecută spre malul Ialomiței. Din nefericire, copilul de 14 ani a alunecat în apă. Speriați, amicii săi au venit repede în sat și și-au alertat părinții. O cunoștință a copilului înghițit de ape a sunat imediat la 112. La fața locului s-au deplasat polițiști, medici de la Ambulanță, dar și militarii Inspectoratului pentru Situații de Urgență. Intervenția acestora a fost pusă în dificultate de condițiile... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2012, 16:40 (8925 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Legea pumnului la Axintele

Nicu Păduraru recidivează

Legea pumnului la Axintele

Săptămîna trecută, în comuna ialomițeană Axintele, candidatul API pentru primărie a fost molestat de Nicu Păduraru. Potrivit martorilor oculari, acesta l-a pocnit pe Niculae Duțu, fost primar al comunei, pentru a-i demonstra că «el este legea în comună». Nicolae Tudor, zis Nicu Păduraru, este binecunoscut în județ pentru reputația sa de infractor. În ciuda numeroaselor sesizări și anchete penale, acesta continuă să sfideze autoritățile și legea...

Legea lui Nicu Păduraru
Joia trecută, candidatul API, Niculae Duțu a fost lovit cu sălbăticie de Nicu Păduraru în fața cîrciumii din... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2012, 18:30 (78483 vizualizări - 56 comentarii)

Click aici

SPORT

Jocul de-a vacanța

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-FC Voluntari 1-0

Jocul de-a vacanța

«Liga a II-aaaa !» au postat în acest week-end pe conturile de Facebook jucătorii Unirii Slobozia. De la bravul Leo Dobre pînă la foarte tînărul Andrei Sescioreanu, fotbaliștii galbeni-albaștri simt din plin bucuria unei promovări care a venit în sfîrșit ca în romanul lui Dumas, după 20 de ani. Și, pentru ca totul să meargă bine, vineri 18 mai, în cadrul etapei a XXVIII-a Unirea a mai adăugat trei puncte la bogata s-a zestre. Elevii lui Ion Ionescu au dat piept cu FC Voluntari, într-un meci dominat de satisfacția obiectivului realizat. A fost 1-0 pentru Unirea și un bun prilej pentru căpitanul Romeo Soare (’30), folosit pentru a doua oară consecutiv fundaș central, de a-și trece în cont al șaselea... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2012, 18:13 (13280 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Distracție pentru lideri

S-a mai dus o etapă, a XXIII-a, din liga județeană de fotbal. Au mai rămas trei și doar două echipe care contează în lupta pentru baraj. Rapid și Viticola Fetești nu merg deloc poticnit către țintă, ba dimpotrivă. Feroviarii lui Marius Munteanu au prins Recolta Gheorghe Doja într-una din zilele nefaste a acestei imprevizibile echipe și au zdrobit-o. A fost 11-0 și Rapidul rămîne lider. Ca scaiul se ține Viticola care a învins la pas lanterna Andriaș Andrășești, 4-1. Cele patru urmăritoare ale feteștencelor s-au bătut între ele. Abatorul a trecut de Amara, în timp ce Lazărul a învins Victoria Țăndărei. Dar nici trupa lui Nicu Bunea, nici cea a lui Gheorghe Vlase nu mai emit pretenții la supremație... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2012, 18:10 (11978 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Comprest Gim București 3-1

Victorie under 21

Echipa din Axintele începe să arate tot mai mult cum i-o spune numele: o trupă de viitor, iar dacă lucrurile vor merge în continuare ca în acest retur, și cu viitor. Șase jucători sub 21 de ani a avut Ion Nica la finele partidei cu bucureștenii de la Comprest Gim, disputată vineri, 18 mai, pe terenul alb-verzilor. Dintre aceștia trei s-au aflat pe lista marcatorilor, bifînd astfel o premieră.

Meciul mînjilor
«În ciuda rezultatului am făcut un joc modest. Chiar dacă mulți afirmă contrariul, Comprest Gim este o echipă incomodă» ne-a declarat, la finele partidei, tot mai pretențiosul... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2012, 18:03 (12413 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Karate

Campionatul Județean, la a doua ediție

Sîmbătă, 19 mai 2012, s-au desfășurat la Fetești întrecerile Campionatului Județean de Karate, competiție aflată la a doua ediție și organizată de Asociația Județeană a Federației WKC (World Karate Confluence). A fost un eveniment bine organizat, care s-a bucurat de un real succes. Au participat 80 de copii, cu vîrste cuprinse între 5 și 15 ani. Concursul a fost împărțit pe 13 categorii, cărora nu le vom aminti cîștigătorii pentru că, în arte marțiale, mai mult decît în orice altă disciplină sportivă, important este să participi. De altfel, așa cum ne-o spune și Adrian Chițu de la CSM Slobozia, scopul competiției a fost atins. «Ne bucurăm că Asociația Județeană a reușit și în acest an să organizeze... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2012, 18:01 (8338 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Jipa «Tamponatorul», în arest

Ialomița: Jipa «Tamponatorul», în arest

La sfîrșitul săptămînii precedente, mai exact vineri, 18 mai a.c., patru bărbați din Slobozia cădeau în plasa polițiștilor Serviciului Rutier București. Oamenii legii primiseră sute de reclamații, potrivit cărora suspecții tamponau intenționat mașini, după care le pretindeau șoferilor sume consistente de bani. Printre «tamponatorii» reținuți s-a numărat și Ionuț Alexandru Jipa. Pentru fapta sa, el a primit un mandat de arestare pentru 29 de zile...

Un «tamponator» cu notorietate
Meseria de «tamponator» a apărut odată cu slobozeanul Ionuț Alexandru Jipa. Din Ialomița și pînă la... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2012, 19:30 (29269 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Numărul sinuciderilor, constant

Statisticile Serviciului de Medicină Legală Ialomița arată că, în ultimii doi, ani numărul sinuciderilor a rămas constant. Chiar dacă sîntem în an electoral, alegerile nu influențează cu nimic rata sinuciderilor... Cel puțin nu în județul Ialomița!

Săracii vor să moară
Sărăcia, disperarea sau singurătatea sînt principalele cauze care îi determină pe oameni să se gîndească la moarte. Totul se întîmplă pe fondul unei depresii acute. Persoana care are gînduri negre nu poate depăși impasul și consideră moartea singura salvare. Se aruncă în ghearele morții ca să scape de impasul prin... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2012, 19:18 (9500 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Premiu național pentru utilități publice de 1 milion de euro

Cele bune se adună la Fetești

Premiu național pentru utilități publice de 1 milion de euro

Fetești se poziționează în topul orașelor ialomițene care beneficiază de investiții cofinanțate din fonduri europene. Un astfel de proiect a atras atenția unui concurs național organizat de către Revista Română de Administrație Locală în parteneriat cu structuri asociative ale administrației publice locale. Primarul Gheorghe Catrinoiu afirmă că premiul reprezintă o recunoaștere a performanțelor edilitare ale administrației locale. Singurul oraș din Ialomița care a reușit să atragă investiții mai mari este orașul Urziceni, condus tot de către un primar PNL...

Confirmare națională pentru Fetești... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2012, 08:41 (13115 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Tone de peturi plutesc pe rîul Ialomița

O perdea de peturi și crengi a acoperit luciul apei Ialomiței în zona municipiului Slobozia. Fenomenul este cauzat de creșterea debitelor rîului, în urma precipitațiilor abundente înregistrate în ultimele zile.
A fost nevoie de cîteva zile ploioase pentru ca rîul Ialomița să se umple de deșeuri. Tone de peturi și crengi plutesc acum pe luciul apei. Și totul din cauza faptului că precipitațiile din ultimele zile au făcut ca debitele Ialomiței să crească și să adune toate gunoaiele aruncate pe maluri. Vina aparține în totalitate celor care au lăsat deșeurile la voia întîmpării, fără să le depoziteze în locurile conforme. «Este un fenomen cu care ne-am obișnuit deja. E vina celor care lasă... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2012, 20:03 (14578 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Un trăsnet puternic a carbonizat un om și a rănit un altul la Maia

Ialomița: Un trăsnet puternic a carbonizat un om și a rănit un altul la Maia

Tragedie în localitatea ialomițeană Maia. În cursul dimineții de sîmbătă, 19 mai a.c., un trăsnet puternic a făcut victime. Fulgerul a carbonizat un tînăr de 23 ani și a rănit grav un bătrîn de 70 ani...
O furtună puternică s-a abătut în această dimineață în localitatea Maia. Aflați cu vacile la păscut, cei doi bărbați au încercat să se ascundă din calea potopului. N-au reușit să facă decît cîțiva pași pentru că au fost loviți de un fulger. Tînărul de 23 ani a fost carbonizat pe loc, în timp ce bătrînul de 70 ani a fost grav rănit la picior. La fața locului s-au deplasat paramedicii SMURD care i-au acordat acestuia primul ajutor. El a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2012, 12:40 (10860 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Sorin Iordache, Numărul 1 în România la categoria 14 ani

Tenis de cîmp

Sorin Iordache, Numărul 1 în România la categoria 14 ani

Sorin Iordache, tenismenul legitimat la TenisCon Slobozia, a devenit Numărul 1 în România la categoria 14 ani și va intra în scurt timp în primii 100 de tenismeni la aceeași categorie la nivel european. Accederea în aceste poziții s-a produs după ce micuțul tenismen slobozean a participat la două puternice competiții de categora III-U14 în Bulgaria, la Svilengrad și Sliven.
La Svilengrad, Sorin Iordache a ocupat la final poziția a doua, pornind din postura de favorit 5. Tenismenul slobozean a reușit, după cîteva victorii clare, sa acceadă în semifinala turneului, avînd drept competitor pe bulgarul Tony Neykov, nr.2 în Bulgaria la categoria 14 ani. Dupa un set clar cîștigat cu 6-2, Sorin... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2012, 12:02 (23614 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Stație de repompare de 40000 lei pentru Bora

Prima decizie a primarului interimar Stoica

Slobozia: Stație de repompare de 40000 lei pentru Bora

Consiliul Local Slobozia a aprobat săptămîna trecută alocarea a 40000 lei pentru achiziționarea unei stații de repompare a apei. Investiția a fost solicitată de către locuitorii Cartierului Bora încă din toamna anului trecut, dar decizia a fost amînată timp de peste 6 luni. Peste 2000 de locuitori din cartierul Bora vor avea apă curentă pe perioada sezonului cald.

O decizie de 500 de voturi
Miercuri, 9 mai 2012, Consiliul Local Slobozia a aprobat alocarea unei sume de 40000 lei pentru realizarea unei stații de repompare a apei în Cartierul Bora. Decizia a fost adoptată imediat după preluarea atribuțiilor de primar de către... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2012, 19:40 (15930 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Încep «Zilele Orașului Slobozia»

De 12 ani încoace, la sfîrșit de mai, Slobozia îmbracă aceleași haine de sărbătoare. Manifestările dedicate Zilelor Orașului par trase la indigo. Spectacole folclorice, întreceri sportive, expoziții de artă și tradiționalul concurs de frumusețe, Miss Slobozia. Bine că măcar avem forfotă, mititiei fripți pe grătar și litri de bere. Totul durează patru zile și patru nopți...

Tradiție și folclor de zilele orașului
Anul acesta se împlinesc 12 ani de la prima ediție a Zilelor Sloboziei. Sărbătoarea începe pe 24 mai, în ziua de Înălțare. Programul manifestărilor dedicate acestui eveniment... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2012, 19:23 (26272 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Peste două luni rămânem fără lifturi!

Vești proaste pentru locatarii blocurilor din Slobozia

Peste două luni rămînem fără lifturi!

Potrivit unei informații neconfirmate oficial, 1 august 2012 este data limită pînă la care lifturile din Slobozia mai pot funcționa. «Mai bine fără decît cu lifturi!» spun locatarii care le folosesc. Oamenii consideră ascensoarele adevărate bombe cu ceas...

Lifturile groazei
Reprezentanții Inspecției de Stat pentru Controlul Cazanelor, Recipientelor sub Presiune și Instalațiilor de Ridicat (ISCIR), instituția care autorizează funcționarea fiecărui lift din România, păstrează o tăcere prudentă. «Conform cu directivele Uniunii Europene, o dată la 5 ani, lifturile sînt verificate... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2012, 19:20 (22901 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Rețea de traficanți de droguri, destructurată de polițiști

Ialomița: Rețea de traficanți de droguri, destructurată de polițiști

Cinci tineri, dintre care doi slobozeni, cu vîrste cuprinse între 20 și 34 ani, sînt acuzați de consum și distribuire de droguri. Timp de aproape un an, suspecții au plasat importante cantități de supefiante pe raza județelor Ialomița, Ilfov și București...
Cazul a fost instrumentat de polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, în colaborare cu procurori din cadrul DIICOT Ialomița. Cei cinci sînt acuzați de faptul că, în perioada noiembrie 2011-mai 2012, au consumat și distribuit droguri în Ialomița, Ilfov și București.
Pentru a proba activitatea infracțională a suspecților, anchetatorii au efectutat mai multe percheziții domiciliare. Potrivit unor surse... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2012, 15:39 (10202 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Două fetițe s-au otrăvit cu furadan la Miloșești, un bebeluș s-a înecat cu o corcodușă la Țăndărei!

Două fetițe din Miloșești au scăpat din ghearele morții ca printr-o minune. În seara zilei de miercuri, 16 mai a.c., copilele au înghițit cîteva boabe de porumb tratat cu furadan. Au fost salvate în timp util de medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia.
Micuțele au intrat în contact cu otrava în timp ce și-au vizitat bunica. Femeiea ținea boabele de porumb tratate cu furadan pentru a alunga șobolanii și le pusese într-un loc accesibil, astfel că fetițelor nu le-a fost greu să ajungă la ele. Imediat cum au înghiți respectivele boabe, copilele au început să se simtă rău. Au fost transportate de urgență la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Ele și-au petrecut noaptea sub supraveghere... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2012, 12:14 (11827 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
272 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: A dispărut de la domiciliu

Ialomița: A dispărut de la domiciliu

Polițiștii ialomițeni  caută o minoră, de 12 ani, care a plecat de acasă și nu a revenit până în prezent. Cei care pot oferi informații care să conducă la găsirea minorei sunt rugați să sune la numărul ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:20
(7155 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Festivalul Național de Folclor «Doina Bărăganului», ediția a III-a

În organizarea Consiliului Județean Ialomița, a Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, a Consiliului Local Amara, a Consiliului Local Slobozia, a Direcției ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:05
(5288 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Accident rutier în zona Popasului «Perla»

Accident rutier în orașul Amara, în zona Popasului «Perla». O femeie și un bărbat, ambii în vârstă de aproximativ 60 de ani, au fost răniți după ce două automobile s-au ciocnit. Din primele informații se ...[citește_toată_știrea]

7 August 2017, 19:13
(6750 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


ITM Ialomița: Amenzi de 100 mii de lei pentru «muncă la negru»

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat în luna iulie 2017 o serie de controale tematice pentru a preveni și combate fenomenul «muncii la negru». În urma verificărilor au fost depistate ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 20:10
(6685 vizualizări - 1 comentariu)


Se închide gazul la Fetești

Distrigaz Sud Rețele anunță sistarea furnizării de gaze naturale în municipiul Fetești, pe străzile Anghel Saligny, Călărași și Ecaterina Teodoriu, vineri, 4 august 2017, în intervalul orar 8,00-12,00. ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 19:35
(4247 vizualizări - 0 comentarii)


«Trofeul Tinereții Amara 2017», sub supravegherea jandarmilor

Efective de jandarmi vor supraveghea, în perioada 3-6 august 2017, buna desfășurare a Festivalului «Trofeul Tinereții Amara 2017». Misiunile oamenilor legii au ca scop prevenirea de fapte antisociale. ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 19:05
(5862 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC CARGILL CEREALE SRL
angajează
LABORANT
pentru Silozul Bucu, județul Ialomița
2 posturi-unul permanent și
unul pe perioadă determinată (5 luni)
Cerințe minime: studii medii,
cunoștințe operare calculator;
studiile de specialitate sau
experiența în domeniu
constituie un avantaj
Responsabilități: determină calitatea
produselor la Recepție,
în timpul Depozitării, la Livrare,
întocmește documentele specifice
acestor operațiuni manual
și pe calculator și operează
în sistemul de gestiune toți indicii
calitativi necesari, întocmește rapoarte
Cei interesați sunt rugați
să trimită CV-ul pe adresa de mail:
[email protected]
sau pe fax la nr. 021/23.32.499,
cu mențiunea
«pentru laborant Bucu, județul Ialomița»
CV-urile pot fi depuse
și la poarta Silozului Bucu,

situat în strada Gh. Lazăr,
cu mențiunea de mai sus,
în atenția dlui Șerban Jan-șef locație.
Termenul limită de depunere al CV-urilor
este 10 August 2017

1 August 2017, 20:10


Polițiști noi la IPJ Ialomița

Polițiști noi la IPJ Ialomița

4 ofițeri și 12 agenți de poliție din promoția 2017 reîmprospătează colectivul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Luni, 31 iulie a.c., 4 ofițeri și 12 agenți de poliție s-au prezentat la ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 19:15
(5647 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursă a locurilor de muncă la solicitarea unui angajator

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza marți, 8 august 2017, o bursă a locurilor de muncă la solicitarea unui angajator. Este vorba de o firmă ce își desfășoară activitatea ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 15:20
(8328 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la samsarii auto!

Polițiștii din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Tribunalul București, efectuează, marți dimineața, 1 august 2017, 14 percheziții în ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 11:05
(5845 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: A furat din magazin

Polițiștii din cadrul Poliției Urziceni au fost sesizați vineri, 28 iulie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană ar fi sustras bunuri din magazin ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 20:10
(5213 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat la acest sfârșit de săptămână, 28-30 iulie a.c., acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:45
(4097 vizualizări - 0 comentarii)


Bilanț la ITM Ialomița. Peste 600 de controale, amenzi de peste 529 mii de lei!

Potrivit unui bilanț al ITM Ialomița pe primul semestru al anului 2017, în domeniul relațiilor de muncă au fost efectuate 668 de controale, 232 de angajatori fiind sancționați cu amenzi în cuantum de peste ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:35
(5352 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mandat de arestare pentru «tâlhărie»

Doi tineri de 14, respectiv 22 de ani, din Slobozia, bănuiți de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată», sunt cercetați de polițiști. Tânărul de 22 de ani a fost reținut pentru o perioadă de 24 ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:15
(4454 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Exerciții de alarmare

Primăria Slobozia informează că, începând cu luna august 2017, în prima zi de miercuri a fiecărei luni, în intervalul orar 10,00-11,00, se vor organiza și desfășura exerciții de alarmare. Astfel, vor fi ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 18:40
(4500 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Campanie pe șantierele cu lucrări de săpături

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat, în perioada 5-7 iulie 2017, o campanie de control la unitățile din șantierele unde se efctuează lucrări de săpături. Având în vedere evenimentele ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 15:20
(6130 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Amenzi de 34 mii de lei pentru patronii spălătoriilor auto

Inspectorii din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă  Ialomița au verificat recent modul în care se respectă legislația în muncă de către patronii spălătoriilor auto de pe raza județului. Cu ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 21:05
(6591 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: A scăzut infracționalitatea stradală

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a făcut un bilanț al activității pe primul semestru al anului în curs. Potrivit statisticilor, infracționalitatea stradală sesizată la nivelul județului a ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 20:20
(4099 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Află de pe internet informații despre calitatea aerului

Agenția Județeană pentru Protecția Mediului Ialomița informează cetățenii cu privire la faptul că website-ul care oferea informații despre calitatea aerului a fost îmbunătățit. Astfel, cei interesați pot ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 20:05
(4434 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Reținuți pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au întocmit dosare penale pe numele a cinci ialomițeni, cu vârste cuprinse între 19 și 45 de ani, aceștia fiind suspecți în mai multe cauze privind comiterea de furturi. Pentru trei ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 19:40
(4709 vizualizări - 0 comentarii)


Avarie ENEL: Fetești a rămas fără apă!

Vineri, 28 iulie 2017, în jurul orelor 15,20, în urma unei avarii la linia de alimentare cu tensiune a Uzinei de Apă Fetești, abonații din localitate au rămas fără apă potabilă. Au fost anunțați reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 19:25
(5720 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Bărbat acroșat de un autoturism

Un bărbat de 34 de ani, din județul Constanța, a fost rănit în urma unui accident rutier produs pe raza comunei Stelnica luni, 24 iulie 2017. Acesta a fost acroșat de un autoturism condus de un tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2017, 16:35
(5528 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Stelnica accident


Movilița: Cinci persoane rănite într-un accident rutier

Accident rutier între localitățile Movilița și Coșereni. Cinci persoane au fost rănite după ce 3 mașini s-au ciocnit. La fața locului s-au deplasat paramedicii SMURD, însoțiți de un echipaj de descarcerare ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 17:21
(5469 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Scandal de «Ziua Comunei»

Jilavele: Scandal de «Ziua Comunei»

Duminică 22 iulie a.c., în jurul orei 1.30, jandarmii din cadrul unei patrule care asigura măsurile de ordine publică la manifestările culturale prilejuite de «Ziua Comunei Jilavele», au observat pe o alee ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 15:20
(6309 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele scandal


Tabără gratuită organizată de Catedrala Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, Catedrala din Urziceni a organizat o mini tabără la Mânăstirea Cozia din județul Vâlcea. Astfel, în perioada 16- ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 12:15
(4637 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii iunie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6220 șomeri, din care 943 șomeri indemnizați, respectiv 5277 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 11:10
(4695 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Moment de reculegere în memoria polițistului Sorin Vezeteu

IPJ Ialomița: Moment de reculegere în memoria polițistului Sorin Vezeteu

Duminică, 23 iulie 2017, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au ținut un moment de reculegere în fața instituției, pentru a cinsti memoria polițistului Sorin Vezeteu, ucis în ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2017, 15:30
(4935 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Oficialii MApN au intervenit pentru scoaterea din Dunăre a TAB-ului scufundat

Vineri, 21 iulie 2017, reprezentanții Ministerului Apărării Naționale au intervenit la Bordușani pentru a scoate din apele Dunării TAB-ul scufundat, în urma exercițiului militar NATO, desfășurat în zonă ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2017, 18:25
(11883 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

angajăm
șoferi profesioniști TIR
transport cereale
-curse locale
-salariu atractiv
Relații la telefon 0729/158.773

21 Iulie 2017, 11:20


CJP Ialomița: Solicitări scăzute pentru biletele de tratament

O situație a Casei Județene de Pensii Ialomița cu privire la acordarea tichetelor de tratament arată faptul că anul acesta pensionarii ialomițeni nu au făcut demersuri pentru a primi aceste bilete. Astfel ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2017, 18:15
(8289 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...