Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Unde sunt indicatoarele rutiere?

Șoselele din Ialomița rămîn fără semne de circulație

De pe șoselele ialomițene au început să dispară semnele de circulație. Oficial, au fost distruse de furia naturii. În realitate, an de an, indicatoarele cad pradă hoților de fier vechi. În exclusivitate pentru Independent, un șofer a dezvăluit cum acționează hoții specializați în furtul indicatoarelor rutiere...

Au dispărut curbele periculoase
Pe o porțiune a Drumului Național 2A, care leagă Slobozia de Urziceni, nu mai sînt semne de circulație. Este vorba de un număr de 50 de indicatoare rutiere, care îi atenționează pe șoferi că urmează curbe periculoase. Oficialii Secției Drumuri Naționale Ialomița susțin că acestea au... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2012, 19:34 (6354 vizualizări - 2 comentarii)

REPORTAJ

Slobozia: «Glina» de pe Ionel Perlea

Slobozia: «Glina» de pe Ionel Perlea

Ionel Perlea este o stradă a Sloboziei, undeva dincolo de Cartierul 500. Iar «Glina» este numele cu care locuitorii au botezat un teren viran aparținînd administrației locale. Acolo, în imediata vecinătate a unui bazin de colectare a apei, în ultimii doi ani au fost aruncate tone întregi de deșeuri și cadavre de animale. O dată cu creșterea temperaturilor, locul a devenit o groapă de gunoi în toată regula, care poate rivaliza, păstrînd proporțiile, cu celebra groapă de gunoi bucureșteană...

La «Glina» Sloboziei
Dacă vrei să ajungi pe Ionel Perlea la pas, cel mai ușor e să traversezi... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2012, 19:30 (12643 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Criminalii» de la Brutăria Eda

Doar cîteva săptămîni au trecut de cînd Independent a relatat despre cea de-a doua victimă a șoferului vinovat de moartea motociclistului Radu Șerban. Colegii de muncă ai acestuia par acum să-i calce pe urme. Joi, 24 mai 2012, un alt șofer angajat al brutăriei Eda a dat cu mașina peste un om în plină stradă. Acesta a vrut să fugă de la fața locului. Respectivul conducător auto a fost însoțit chiar de Augustin Zamfir, șoferul «specializat» în producerea de accidente...

Rănit și abandonat
Accidentul de circulație s-a petrecut în spatele Clubului Tineretului. Angajatul Brutăriei... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2012, 11:11 (11635 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Alexeni: Un copil de 14 ani a sfîrșit înghițit de apele Ialomiței

Tragedie în comuna ialomițeană Alexeni. În noaptea de miercuri spre joi, 23/24 mai a.c., un copil de 14 ani și-a găsit sfîrșitul în apele rîului Ialomița. Operațiunile de căutare n-au putut fi efectuate din cauza vremii nefavorabile... Băiatul, alături de alți trei prieteni, s-au îndreptat noaptea trecută spre malul Ialomiței. Din nefericire, copilul de 14 ani a alunecat în apă. Speriați, amicii săi au venit repede în sat și și-au alertat părinții. O cunoștință a copilului înghițit de ape a sunat imediat la 112. La fața locului s-au deplasat polițiști, medici de la Ambulanță, dar și militarii Inspectoratului pentru Situații de Urgență. Intervenția acestora a fost pusă în dificultate de condițiile... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2012, 16:40 (8925 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Legea pumnului la Axintele

Nicu Păduraru recidivează

Legea pumnului la Axintele

Săptămîna trecută, în comuna ialomițeană Axintele, candidatul API pentru primărie a fost molestat de Nicu Păduraru. Potrivit martorilor oculari, acesta l-a pocnit pe Niculae Duțu, fost primar al comunei, pentru a-i demonstra că «el este legea în comună». Nicolae Tudor, zis Nicu Păduraru, este binecunoscut în județ pentru reputația sa de infractor. În ciuda numeroaselor sesizări și anchete penale, acesta continuă să sfideze autoritățile și legea...

Legea lui Nicu Păduraru
Joia trecută, candidatul API, Niculae Duțu a fost lovit cu sălbăticie de Nicu Păduraru în fața cîrciumii din... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2012, 18:30 (78481 vizualizări - 56 comentarii)

Click aici

SPORT

Jocul de-a vacanța

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-FC Voluntari 1-0

Jocul de-a vacanța

«Liga a II-aaaa !» au postat în acest week-end pe conturile de Facebook jucătorii Unirii Slobozia. De la bravul Leo Dobre pînă la foarte tînărul Andrei Sescioreanu, fotbaliștii galbeni-albaștri simt din plin bucuria unei promovări care a venit în sfîrșit ca în romanul lui Dumas, după 20 de ani. Și, pentru ca totul să meargă bine, vineri 18 mai, în cadrul etapei a XXVIII-a Unirea a mai adăugat trei puncte la bogata s-a zestre. Elevii lui Ion Ionescu au dat piept cu FC Voluntari, într-un meci dominat de satisfacția obiectivului realizat. A fost 1-0 pentru Unirea și un bun prilej pentru căpitanul Romeo Soare (’30), folosit pentru a doua oară consecutiv fundaș central, de a-și trece în cont al șaselea... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2012, 18:13 (13280 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Distracție pentru lideri

S-a mai dus o etapă, a XXIII-a, din liga județeană de fotbal. Au mai rămas trei și doar două echipe care contează în lupta pentru baraj. Rapid și Viticola Fetești nu merg deloc poticnit către țintă, ba dimpotrivă. Feroviarii lui Marius Munteanu au prins Recolta Gheorghe Doja într-una din zilele nefaste a acestei imprevizibile echipe și au zdrobit-o. A fost 11-0 și Rapidul rămîne lider. Ca scaiul se ține Viticola care a învins la pas lanterna Andriaș Andrășești, 4-1. Cele patru urmăritoare ale feteștencelor s-au bătut între ele. Abatorul a trecut de Amara, în timp ce Lazărul a învins Victoria Țăndărei. Dar nici trupa lui Nicu Bunea, nici cea a lui Gheorghe Vlase nu mai emit pretenții la supremație... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2012, 18:10 (11977 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Comprest Gim București 3-1

Victorie under 21

Echipa din Axintele începe să arate tot mai mult cum i-o spune numele: o trupă de viitor, iar dacă lucrurile vor merge în continuare ca în acest retur, și cu viitor. Șase jucători sub 21 de ani a avut Ion Nica la finele partidei cu bucureștenii de la Comprest Gim, disputată vineri, 18 mai, pe terenul alb-verzilor. Dintre aceștia trei s-au aflat pe lista marcatorilor, bifînd astfel o premieră.

Meciul mînjilor
«În ciuda rezultatului am făcut un joc modest. Chiar dacă mulți afirmă contrariul, Comprest Gim este o echipă incomodă» ne-a declarat, la finele partidei, tot mai pretențiosul... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2012, 18:03 (12399 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Karate

Campionatul Județean, la a doua ediție

Sîmbătă, 19 mai 2012, s-au desfășurat la Fetești întrecerile Campionatului Județean de Karate, competiție aflată la a doua ediție și organizată de Asociația Județeană a Federației WKC (World Karate Confluence). A fost un eveniment bine organizat, care s-a bucurat de un real succes. Au participat 80 de copii, cu vîrste cuprinse între 5 și 15 ani. Concursul a fost împărțit pe 13 categorii, cărora nu le vom aminti cîștigătorii pentru că, în arte marțiale, mai mult decît în orice altă disciplină sportivă, important este să participi. De altfel, așa cum ne-o spune și Adrian Chițu de la CSM Slobozia, scopul competiției a fost atins. «Ne bucurăm că Asociația Județeană a reușit și în acest an să organizeze... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2012, 18:01 (8338 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Jipa «Tamponatorul», în arest

Ialomița: Jipa «Tamponatorul», în arest

La sfîrșitul săptămînii precedente, mai exact vineri, 18 mai a.c., patru bărbați din Slobozia cădeau în plasa polițiștilor Serviciului Rutier București. Oamenii legii primiseră sute de reclamații, potrivit cărora suspecții tamponau intenționat mașini, după care le pretindeau șoferilor sume consistente de bani. Printre «tamponatorii» reținuți s-a numărat și Ionuț Alexandru Jipa. Pentru fapta sa, el a primit un mandat de arestare pentru 29 de zile...

Un «tamponator» cu notorietate
Meseria de «tamponator» a apărut odată cu slobozeanul Ionuț Alexandru Jipa. Din Ialomița și pînă la... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2012, 19:30 (29269 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Numărul sinuciderilor, constant

Statisticile Serviciului de Medicină Legală Ialomița arată că, în ultimii doi, ani numărul sinuciderilor a rămas constant. Chiar dacă sîntem în an electoral, alegerile nu influențează cu nimic rata sinuciderilor... Cel puțin nu în județul Ialomița!

Săracii vor să moară
Sărăcia, disperarea sau singurătatea sînt principalele cauze care îi determină pe oameni să se gîndească la moarte. Totul se întîmplă pe fondul unei depresii acute. Persoana care are gînduri negre nu poate depăși impasul și consideră moartea singura salvare. Se aruncă în ghearele morții ca să scape de impasul prin... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2012, 19:18 (9500 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Premiu național pentru utilități publice de 1 milion de euro

Cele bune se adună la Fetești

Premiu național pentru utilități publice de 1 milion de euro

Fetești se poziționează în topul orașelor ialomițene care beneficiază de investiții cofinanțate din fonduri europene. Un astfel de proiect a atras atenția unui concurs național organizat de către Revista Română de Administrație Locală în parteneriat cu structuri asociative ale administrației publice locale. Primarul Gheorghe Catrinoiu afirmă că premiul reprezintă o recunoaștere a performanțelor edilitare ale administrației locale. Singurul oraș din Ialomița care a reușit să atragă investiții mai mari este orașul Urziceni, condus tot de către un primar PNL...

Confirmare națională pentru Fetești... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2012, 08:41 (13115 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Tone de peturi plutesc pe rîul Ialomița

O perdea de peturi și crengi a acoperit luciul apei Ialomiței în zona municipiului Slobozia. Fenomenul este cauzat de creșterea debitelor rîului, în urma precipitațiilor abundente înregistrate în ultimele zile.
A fost nevoie de cîteva zile ploioase pentru ca rîul Ialomița să se umple de deșeuri. Tone de peturi și crengi plutesc acum pe luciul apei. Și totul din cauza faptului că precipitațiile din ultimele zile au făcut ca debitele Ialomiței să crească și să adune toate gunoaiele aruncate pe maluri. Vina aparține în totalitate celor care au lăsat deșeurile la voia întîmpării, fără să le depoziteze în locurile conforme. «Este un fenomen cu care ne-am obișnuit deja. E vina celor care lasă... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2012, 20:03 (14578 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Un trăsnet puternic a carbonizat un om și a rănit un altul la Maia

Ialomița: Un trăsnet puternic a carbonizat un om și a rănit un altul la Maia

Tragedie în localitatea ialomițeană Maia. În cursul dimineții de sîmbătă, 19 mai a.c., un trăsnet puternic a făcut victime. Fulgerul a carbonizat un tînăr de 23 ani și a rănit grav un bătrîn de 70 ani...
O furtună puternică s-a abătut în această dimineață în localitatea Maia. Aflați cu vacile la păscut, cei doi bărbați au încercat să se ascundă din calea potopului. N-au reușit să facă decît cîțiva pași pentru că au fost loviți de un fulger. Tînărul de 23 ani a fost carbonizat pe loc, în timp ce bătrînul de 70 ani a fost grav rănit la picior. La fața locului s-au deplasat paramedicii SMURD care i-au acordat acestuia primul ajutor. El a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2012, 12:40 (10860 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Sorin Iordache, Numărul 1 în România la categoria 14 ani

Tenis de cîmp

Sorin Iordache, Numărul 1 în România la categoria 14 ani

Sorin Iordache, tenismenul legitimat la TenisCon Slobozia, a devenit Numărul 1 în România la categoria 14 ani și va intra în scurt timp în primii 100 de tenismeni la aceeași categorie la nivel european. Accederea în aceste poziții s-a produs după ce micuțul tenismen slobozean a participat la două puternice competiții de categora III-U14 în Bulgaria, la Svilengrad și Sliven.
La Svilengrad, Sorin Iordache a ocupat la final poziția a doua, pornind din postura de favorit 5. Tenismenul slobozean a reușit, după cîteva victorii clare, sa acceadă în semifinala turneului, avînd drept competitor pe bulgarul Tony Neykov, nr.2 în Bulgaria la categoria 14 ani. Dupa un set clar cîștigat cu 6-2, Sorin... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2012, 12:02 (23614 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Stație de repompare de 40000 lei pentru Bora

Prima decizie a primarului interimar Stoica

Slobozia: Stație de repompare de 40000 lei pentru Bora

Consiliul Local Slobozia a aprobat săptămîna trecută alocarea a 40000 lei pentru achiziționarea unei stații de repompare a apei. Investiția a fost solicitată de către locuitorii Cartierului Bora încă din toamna anului trecut, dar decizia a fost amînată timp de peste 6 luni. Peste 2000 de locuitori din cartierul Bora vor avea apă curentă pe perioada sezonului cald.

O decizie de 500 de voturi
Miercuri, 9 mai 2012, Consiliul Local Slobozia a aprobat alocarea unei sume de 40000 lei pentru realizarea unei stații de repompare a apei în Cartierul Bora. Decizia a fost adoptată imediat după preluarea atribuțiilor de primar de către... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2012, 19:40 (15930 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Încep «Zilele Orașului Slobozia»

De 12 ani încoace, la sfîrșit de mai, Slobozia îmbracă aceleași haine de sărbătoare. Manifestările dedicate Zilelor Orașului par trase la indigo. Spectacole folclorice, întreceri sportive, expoziții de artă și tradiționalul concurs de frumusețe, Miss Slobozia. Bine că măcar avem forfotă, mititiei fripți pe grătar și litri de bere. Totul durează patru zile și patru nopți...

Tradiție și folclor de zilele orașului
Anul acesta se împlinesc 12 ani de la prima ediție a Zilelor Sloboziei. Sărbătoarea începe pe 24 mai, în ziua de Înălțare. Programul manifestărilor dedicate acestui eveniment... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2012, 19:23 (26270 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Peste două luni rămânem fără lifturi!

Vești proaste pentru locatarii blocurilor din Slobozia

Peste două luni rămînem fără lifturi!

Potrivit unei informații neconfirmate oficial, 1 august 2012 este data limită pînă la care lifturile din Slobozia mai pot funcționa. «Mai bine fără decît cu lifturi!» spun locatarii care le folosesc. Oamenii consideră ascensoarele adevărate bombe cu ceas...

Lifturile groazei
Reprezentanții Inspecției de Stat pentru Controlul Cazanelor, Recipientelor sub Presiune și Instalațiilor de Ridicat (ISCIR), instituția care autorizează funcționarea fiecărui lift din România, păstrează o tăcere prudentă. «Conform cu directivele Uniunii Europene, o dată la 5 ani, lifturile sînt verificate... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2012, 19:20 (22901 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Rețea de traficanți de droguri, destructurată de polițiști

Ialomița: Rețea de traficanți de droguri, destructurată de polițiști

Cinci tineri, dintre care doi slobozeni, cu vîrste cuprinse între 20 și 34 ani, sînt acuzați de consum și distribuire de droguri. Timp de aproape un an, suspecții au plasat importante cantități de supefiante pe raza județelor Ialomița, Ilfov și București...
Cazul a fost instrumentat de polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, în colaborare cu procurori din cadrul DIICOT Ialomița. Cei cinci sînt acuzați de faptul că, în perioada noiembrie 2011-mai 2012, au consumat și distribuit droguri în Ialomița, Ilfov și București.
Pentru a proba activitatea infracțională a suspecților, anchetatorii au efectutat mai multe percheziții domiciliare. Potrivit unor surse... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2012, 15:39 (10201 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Două fetițe s-au otrăvit cu furadan la Miloșești, un bebeluș s-a înecat cu o corcodușă la Țăndărei!

Două fetițe din Miloșești au scăpat din ghearele morții ca printr-o minune. În seara zilei de miercuri, 16 mai a.c., copilele au înghițit cîteva boabe de porumb tratat cu furadan. Au fost salvate în timp util de medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia.
Micuțele au intrat în contact cu otrava în timp ce și-au vizitat bunica. Femeiea ținea boabele de porumb tratate cu furadan pentru a alunga șobolanii și le pusese într-un loc accesibil, astfel că fetițelor nu le-a fost greu să ajungă la ele. Imediat cum au înghiți respectivele boabe, copilele au început să se simtă rău. Au fost transportate de urgență la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Ele și-au petrecut noaptea sub supraveghere... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2012, 12:14 (11827 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
301 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: «Povești digitale» pentru vîrstnici

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează cursuri de «Povești digitale» pentru vîrstnici, avînd drept grup țintă persoanele de vîrsta a treia din județul nostru. Cursurile se vor desfășura în ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:47
(11502 vizualizări - 0 comentarii)


Patru jandarmi ialomițeni decorați în Kosovo

70 de jandarmi români detașați în Kosovo, în cadrul miniunii UE au fost distinși, joi, 12 mai, cu medalia «Common Security and Defence Policy». Printre aceștia de numără și patru subofițeri din cadrul ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:39
(9742 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Prins în flagrant în timp ce bracona

Prevenirea și combaterea braconajului piscicol a reprezentat în această perioadă o prioritate pentru polițiștii ialomițeni, avînd în vedere faptul că s-a înregistrat o creștere a faptelor de acest gen. ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:14
(8507 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești braconaj


Grivița: Fier vechi, confiscat

Polițiștii din Grivița au prins joi, 12 mai, un bărbat de 43 ani din localitate care transporta cu căruța fier vechi, fără a deține documente de proveniență. Fierul vechi a fost confiscat și predat unei ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:12
(10580 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Condamnați încarcerați

Joi, 12 mai, un bărbat de 38 ani din Coșereni a fost prins de polițiștii din localitate și încarcerat. Pe numele individului, Judecătoria Urziceni emisese un mandat de executare a pedepsei de un an închisoare ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:11
(9059 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Combaterea violenței

Efective din cadrul Poliției Urziceni au acționat joi, 12 mai a.c., în sistem integrat cu jandarmii pentru prevenirea și combaterea violenței stradale. Polițiștii au legitimat peste 50 de persoane, pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:10
(8418 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Atenție fermieri! Declarația pentru cota de lapte, la final

Termenul de depunere a declarațiilor anuale de cotă de lapte se apropie. În acest sens, reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură atenționează fermierii că ultima zi va fi 16 mai ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 12:49
(10346 vizualizări - 0 comentarii)


Premieră europeană pentru noul Hyundai Elantra

Premieră europeană pentru noul Hyundai Elantra

Hyundai a lansat, în cadrul Salonului Auto de la Barcelona 2011, noul Elantra-model ce va fi disponibil către vînzare în România, Spania și alte țări europene în cel de-al treilea trimestru al acestui an ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 10:47
(7771 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Asociația «Prietenii Bibliotecii»

Cu prilejul Anului European al Voluntariatului 2011 și a Săptămînii Naționale a Voluntariatului 9-15 mai 2011, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița va înființa Asociația de voluntariat «Prietenii ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 09:46
(11075 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 16 mai, termenul limită de depunere a cererii SAPS

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor interesați că termenul limită pentru depunerea cererilor de sprijin pe suprafață pentru anul în curs este 16 mai 2011» ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 08:27
(16171 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului din Germania

Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului din Germania

Un autoturism furat la sfîrșitul anului 2008 și găsit de polițiștii ialomițeni în 2010 a fost restituit proprietarului de drept, un cetățean din Germania. Acțiunea a fost posibilă urmare a unei corespondențe ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:27
(8860 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: furt AUDI Ialomița


TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

Autotractorul unei firme slobozene, furat în data de 1 mai, a fost descoperit ieri, 11 mai, în localitatea Ștefănești-Ilfov. În urma verificărilor, polițiștii au stabilit drept suspect principal al furtului ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:24
(8122 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt TIR


Fetești: Doi bătrîni, victime ale unei înșelăciuni

Doi bătrîni din Fetești au căzut victimele unei înșelăciuni. Profitînd de naivitatea oamenilor, două hoațe le-au furat toții banii din locuință.
Joi, 12 mai, polițiștii feteșteni au fost alarmați asupra ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:17
(10072 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Minor, autor al mai multor furturi

Un minor de 17 ani este cercetat penal pentru furt calificat, după ce polițiștii au stabilit că este autorul unui furt din Munteni Buzău. Fapta a fost reclamată polițiștilor, miercuri, 11 mai, de către ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:21
(9050 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru braconaj

Polițiștii ialomițeni au desfășurat miercuri, 11 mai, o acțiune extinsă pentru prevenirea braconajului piscicol în județul nostru. Rezultatele activităților s-au concretizat în constatarea a 18 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:02
(7940 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Porcii pot intra în tîrg pînă la 15 mai

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează asupra datei limită a mișcării suinelor vii în tîrgurile de animale. Astfel, potrivit normelor legale intrarea porcinelor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:39
(9881 vizualizări - 5 comentarii)


Andrășești: Descinderi pentru furturi de curent electric

Forțe sporite de polițiști slobozeni, agenți ai posturilor de poliție Albești, Andrășești, jandarmi ialomițeni dar și specialiști ai unei societăți de energie electrică au descins marți, 10 mai, la locuințele ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:36
(12149 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Hoț de cai, arestat

Un tînăr de 23 ani a fost arestat de polițiști după ce s-a dovedit că este autorul a mai multor furturi de cabaline de pe raza localității Movilița, de altfel și localitatea sa de domiciliu. Ultima dintre ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:35
(14748 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Evaziune de peste 1,8 milioane lei

Marți, 10 mai, polițiștii ialomițeni au reținut un bărbat de 64 ani. În sarcina individului se reține un prejudiciu adus bugetului de stat în valoarea de peste 1,8 milioane lei.
Pe scurt, bărbatul de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:32
(10000 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia evaziune


Urziceni: Adolescentă dispărută

Urziceni: Adolescentă dispărută

O adolescentă de 16 ani, din Urziceni, a dispărut. Marți, 10 mai, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că Liliana Petrache, de 16 ani, a plecat din Complexul de Servicii pentru ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:28
(14013 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa lunară a locurilor de muncă

La sfîrșitul săptămînii, vineri, 20 mai 2011, începînd cu orele 9.00, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă va organiza bursa lunară a locurilor de muncă. Potrivit organizatorilor, acțiunea ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:19
(9046 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconaj pe Brațul Borcea

Braconajul piscicol a fost principalul obiectiv al acțiunii polițiștilor feteșteni organizată, marți, 10 mai. Rezultatele acțiunii s-au concretizat în constatarea a 5 infracțiuni pentru care sînt cercetate ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:16
(11866 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești braconaj


Ialomița: Acțiuni pentru siguranța publică

Polițiștii din Urziceni și Țăndărei dar și cei ai posturilor de poliție arondate celor două orașe, au desfășurat marți, 10 mai, în intervalul orar 15.00-17.00, o acțiune pentru asigurarea unui climat de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:15
(10265 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Evaziune de peste 210 miliarde lei în luna aprilie. 12 sesizări penale depuse la Parchet!

În cursul lunii aprilie 2011, DGFP Ialomița a efectuat 442 verificări la firme, în urma acestora stabilindu-se venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de aproape 21,348 milioane lei ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 09:10
(7105 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a

Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a

În organizarea Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, vineri, 6 mai 2011, s-a desfășurat faza zonală a celei de-a XIX-a ediții a Festivalului Județean de Folclor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 08:46
(15279 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 19:36
(6739 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: A violat-o în propria locuință

Un tînăr de 20 ani din Platonești a fost arestat preventiv pentru viol și violare de domiciliu. Individul a fost reținut duminică, 8 mai, după ce a intrat forțat în locuința unei tinere, de 35 ani, din ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:04
(13179 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Platonești viol


Slobozia: Au încercat să fure conducta de termoficare

Doi bărbați de 26, respectiv 39 ani, sînt cercetați pentru furt calificat. În sarcina celor doi se reține faptul că luni, 9 mai, încercau să fure fier vechi de la o conductă magistrală de termoficare a ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:03
(10141 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Fetești: Urmăriți prinși de polițiști

Marți, 10 mai, polițiștii feteșteni au efectuat o acțiune timp de două ore, al cărei principal scop l-a constituit punerea în executare a mandatelor de aducere dar și identificarea persoanelor urmărite ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:02
(9324 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 500 victime la Urziceni în urma unui cutremur

Miercuri, 11 mai, începînd cu orele 10.00, pompierii ialomițeni vor fi angrenați într-o activitate de anvergură denumită strategic «Managementul și gestionarea situațiilor de urgență determinate de producerea ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 11:15
(9724 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...