Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Sărbători Pascale de coșmar

Ialomița: Peste 100 de persoane la spital, scandal monstru la blocul UGIRA din Slobozia, un bătrîn a încercat să se sinucidă...

Ialomițenii au trecut cu vederea spiritul Sărbătorilor. De Paște, la Slobozia, polițiștii au împărțit dosare penale, iar medicii au fost nevoiți să facă față unui val record de solicitări.
Cozonacul, ouăle roșii și drobul de miel i-au băgat pe ialomițeni în spital. Peste 100 de persoane au ajuns în prima zi de Paște, duminică, 15 aprilie a.c., la Spitalul Județean de Urgență Slobozia din cauza exceselor alimentare. Mai mult, medicii au trebuit să facă față și celor puși pe scandal. Un sfert dintre pacienții prezentați la UPU au avut nevoie de îngrijiri medicale după ce s-au luat la bătaie. Tot de Paște, alți ialomițeni s-au gîndit să-și încheie socotelile cu viața. Luni, 16 aprilie a.c.... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2012, 15:02 (12148 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Mic tratat de alegeri locale

Ghidul alegătorului local 2012

Mic tratat de alegeri locale

Din patru, în patru ani Ialomița alege. Din patru, în patru ani ziarele scriu despre alegeri... Pentru că mai sînt doar două luni pînă la vot, Independent vă oferă primele informații valide despre procesul electoral din 10 iunie 2012.

Alegătorii ialomițeni se împuținează
Mai puțin cu 70 de mii de votanți!

Județul Ialomița este în criză de alegători. Dacă la scrutinul din 2008 numărul persoanelor cu drept de vot era de 247149, la alegerile locale care vor avea loc peste două luni își vor exprima opțiunile doar 177170 de votanți. Cei mai mulți dintre aceștia au între 40 și... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2012, 14:52 (7783 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fiare vechi avem...

Industria Sloboziei se vinde la kilogram!

De 20 de ani și mai bine județul trăiește (și) din vînzarea fierului vechi. De cîțiva ani încoace, moda s-a mutat și în ograda administrație locale. Întîi s-au vîndut utilaje casate, apoi fierul din centralele și punctele termice din oraș... iar zilele trecute, în urma unei licitații cîștigate de către SC Selena N&C din Cîmpulung Muscel, s-a vîndut și rețeaua de termoficare a orașului. O afacere de mii de tone de fier care se adaugă la zecile gestionate anterior de către Primăria Slobozia...

Mii de tone fier vechi
Vineri, la orele prînzului, după 3 zile de muncă, segmentul... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2012, 08:48 (23418 vizualizări - 20 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

CEL MAI... mic cățel! / CEL MAI... urît cățel!

Recordurile doborîte săptămîna aceasta le-am descoperit la un concurs canin, organizat la Slobozia. Din cei peste 200 de căței înscriși la competiție, noi l-am găsit pe cel mai mic. Ca să îl puteți vedea, am fost nevoiți să dăm «zoom»-ul la maxim...
Mîța care face ham! A fost adus la Slobozia tocmai din Rusia, iar stăpîna sa nu știa o boabă de engleză, tocmai de aceea n-am aflat cum îl cheamă sau ce rasă este... L-am botezat Russian Toy... Era atît de mic încît l-am observat abia cînd s-a agățat de pantalonii noștri. Semăna cu un pui de pisică de cîteva zile, chiar dacă avea cam un an și jumătate...

Tot la competiția... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2012, 08:30 (15893 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Slobozia nu prizează Marijuana

Slobozia nu prizează Marijuana

Sîmbătă după amiază am întîlnit-o pe Dana Marijuana în parcarea unui supermarket din Slobozia. În spatele unei tarabe, vindea cercei, medalioane și brățări... Chiar dacă erau hande-made, bijuteriile nu i-au atras pe clienți. Rămasă fără încasări, fosta cîntăreață s-a supărat... în ritm de hip-hop!

Bijuterii fără valoare...
Am întîlnit-o pe Dana Marijuana în parcarea supermarketului Kaufland. Era atît de revoltată că bijuteriile sale nu sînt la mare căutare, încît a început să vorbească pe limba ei. Gesticula în spatele tarabei ca atunci cînd era pe scenă și cînta hip-hop alături... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2012, 08:20 (10688 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«E posibil să nu avem stație de epurare nici peste doi ani!»

Primarul Sloboziei, Gabi Ionașcu

«E posibil să nu avem stație de epurare nici peste doi ani!»

În urma articolului «Stația de epurare de 4,5 milioane de euro, nefuncțională!», apărut în Independent săptămîna trecută, primarul Gabi Ionașcu a organizat o conferință de presă în care a făcut o serie de precizări legate de subiect. Potrivit declarațiilor sale, stația de epurare a orașului Slobozia ar putea rămîne nefuncțională cel puțin doi ani. Gabi Ionașcu a confirmat toate afirmațiile din articolul publicat de Independent, dar a negat orice responsabilitate personală în această «afacere»...

De la 4,5 la 7 milioane de euro... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2012, 13:06 (12619 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Primarii din Țăndărei și Gura Ialomiței, candidați pe listele PD-L Ialomița

Încă doi la PD-L și prefectul amînat la candidatură!

Primarii din Țăndărei și Gura Ialomiței, candidați pe listele PD-L Ialomița

Primarul Vasile Sava din Țăndărei și primarul Ioan Jipa din Gura Ialomiței vor candida pe listele PD-L Ialomița. Anunțul a fost făcut de către președintele PD-L Marinică Cazacu. Acesta a evitat însă să lanseze candidatura prefectului Mădălin Teculescu pentru Slobozia. «Dacă se va decide ca Teculescu să fie candidat, vă vom anunța pe 24 aprilie!» a declarat Cazacu...

Încă doi la PD-L
Numărul primarilor cooptați de PD-L în «Alianța pentru Ialomița» a crescut la opt. Ultimii doi primari sînt primarii din Țăndărei și Gura Ialomiței, care au fost prezentați opiniei publice în cadrul... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2012, 12:21 (15177 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Ultima pomană administrativă a Guvernului Ungureanu

Bani de buzunar pentru primarii ialomițeni

La sfîrșitul săptămînii precedente, celebra Hotărîre de Guvern prin care primul ministrul Mihai Răzvan Ungureanu acorda bani primăriilor din Fondul de rezervă bugetara a fost publicată vineri seara, 6 aprilie 2012, în Monitorul Oficial. Valoarea totală a acestor sume a fost de 648,2 milioane lei. Ialomița a primit doar 5,6 milioane lei, iar majoritatea fondurilor au fost orientate, previzibil, către primăriile democrat-liberale...

Ialomița ogarilor portocalii
Pentru că de multă vreme iarna nu-i ca vara, nici în Ialomița nu s-au alocat fondurile ca în restul județelor din România... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2012, 16:30 (12049 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Raed Arafat, la Slobozia

Ialomița: Două noi substații SMURD, la Slobozia și Țăndărei

Miercuri, 11 aprilie a.c., la orele 10,30, au fost inaugurate stațiile SMURD de la Slobozia și Țăndărei. Primele au fost înființate, în urmă cu trei ani, la Urziceni și Fetești. Misiunea celor care lucreză aici este de multe ori imposibilă, dar nobilă. Luptă pentru salvarea vieților omenești…

Mașinile de Salvare roșii...
Victimele agonizau pe caldarîm. Una dintre ele strigă după ajutor... Din depărtare o mașină roșie pe care scrie SMURD se apropie cu viteză. Pericolul a trecut. Răniții sînt în siguranță... Scenariul se repetă ori de cîte ori moartea seamănă nenorocire. Uneori... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2012, 13:53 (10944 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lucrările de reparații nu se mai decontează!

Fără facilități fiscale la Slobozia în 2012

Lucrările de reparații nu se mai decontează!

De cîțiva ani încoace, conform legii 571/2003, lucrările de reparații pentru blocurile de locuit beneficiază de o reducere cu 100% a impozitului pe clădiri. Administrația locală din Slobozia a mediatizat constant această facilitate fiscală pînă anul trecut. În 2012 însă, o dată cu primele dosare de decontare a lucrărilor, Primăria Slobozia a blocat procesul de rambursare, iar proprietarii se văd obligați să plătească de două ori impozitul...

100% țeapă administrativă
Potrivit HCL nr 70/2011, «începînd cu data de 01.01.2012, contribuabilii persoane fizice proprietari de imobile... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2012, 12:22 (9575 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Spre Liga a II-a cu viteză

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-CS Ștefănești 1-0

Spre Liga a II-a cu viteză

Viitorul Constanța, Dunărea Galați, Callatis Mangalia și Gloria Buzău! Echipe de Liga a II-a împotriva cărora am jucat de la egal la egal în iarnă. Sîntem pregătiți să facem pasul cel mare de al cărui moment ne mai despart 10 etape. Doar o cădere de proporții covîrșitoare ne mai poate strica bucuria promovării. Chiar dacă jocul Unirii mai scîrțîie, sîntem de părere că șampania ar trebui deja pusă la rece...

CS Ștefănești, un hop serios
Echipa ilfoveană care a vizitat-o pe Unirea Slobozia vineri, 6 aprilie 2012, în cadrul etapei a 20-a a fost campioana transferurilor în vacanța... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2012, 11:52 (7080 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Degețica

Degețica

Sînt incredibile! Colorate, delicate, cuminți sau îndrăznețe, din bronz, argint, fier, aramă, cositor, din porțelan, sticlă, ceramică, pietre semiprețioase, os, fildeș, lemn... Din  toate țările Europei și de mai departe! Japonia, Coreea, Siria, China... Le-a pierdut șirul... Pe primele le-a cumpărat singură, prin ’95. Apoi le-au înmulțit prietenii. Acum trec de 200, poate mai multe... Cine mai stă să le numere?

O pasiune cît un... degetar!
Atelierul doamnei Mihaela miroase a ață de cusut și a primăvară timpurie. Scări largi, rochițe vaporoase care-și așteaptă aleasa, valuri... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2012, 11:32 (17388 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Pe 29 aprilie, restanța cu Știința Bacău

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Pe 29 aprilie, restanța cu Știința Bacău

CSM Unirea Slobozia a bifat miercuri, 4 aprilie a.c., a doua victorie consecutivă în această primăvară și cea de-a treia a returului. Elevele pregătite de Marian Simion s-au impus greu, dar meritat!, la Plopeni în fața Activului din Ploiești. Păstrînd proporțiile , evoluția scorului a fost una la fel de spectaculoasă ca în meciul tur dintre Oltchim și Gyor. La pauză a fost 12-8 pentru prahovence, dar fetele noastre au revenit în partea a doua și au demonstrat că, la nevoie, sînt capabile de mobilizări spectaculoase. S-a terminat 19-18 pentru CSM Unirea, iar echipa noastră adună 29 de puncte și ocupă locul IV. După vacanța competițională de Paște, Păduraru și compania revin în teren pe 21 aprilie... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2012, 11:28 (11501 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Se dezlănțuie Rapidul!

Etapă nebună în week-end nu numai în Liga I, ci și în Liga a IV-a Ialomița. A fost în ambele competiții amintite mai sus o desfășurare de forțe care a ascultat de glasul roților de tren. Rapid București a nimicit Clujul, iar Rapid Fetești a făcut instrucție cu Recolta Gheorghe Lazăr.

Revolta codașelor
Într-un meci care gravita sub semnul echilibrului (doar se întîlneau primele două clasate!), finalul celor 90 de minute a developat un rezultat năucitor: 6-2 pentru Rapid Fetești. A fost un adevărat galop de sănătate al băieților lui Marius Munteanu, care par a fi mai mult ca oricînd... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2012, 11:22 (12504 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal

Trei victorii pentru Junioarele II

Evoluție peste așteptări a echipei de Junioare II CSS Slobozia, la ultimul turneu din faza grupelor, organizat la Giurgiu. A fost pentru prima dată în Campionatul 2011-2012 cînd elevele profesorului Marian Simion au obținut 3 victorii la un astfel de turneu. În multe rînduri, jocul slobozencelor a încîntat asistența, iar în evoluția lor s-a simțit un evident progres în ceea ce privește omogenitatea, fapt îmbucurător în perspectiva campionatului viitor. S-au evidențiat portarul Elena Andrei, dar și jucătoare ca Elena Badea, Adina Nistor sau Adriana Dincă, care pot constitui în viitor piese importante chiar în angrenajul echipei de senioare a Sloboziei.
CSS Slobozia a trecut cu 26-24 de H... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2012, 11:07 (9361 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarii din 22 de localități ialomițene nu au habar de proiectele europene

Repetenți la accesarea banilor UE

Primarii din 22 de localități ialomițene nu au habar de proiectele europene

Un raport al Prefecturii Ialomița arată că numărul proiectelor cu finanțare europeană depuse de primăriile din județ este scăzut. Din cele 66 de administrații locale, în primii cinci ani de la integrarea în Uniunea Europeană, 22 nu au întocmit niciun proiect pentru a beneficia de fonduri nerambursabile...

Ialomița, departe de Europa...
De la momentul integrării României în Uniunea Europeană s-au scurs cinci ani. Timp suficient pentru a permite un bilanț oficial cu privire la gradul de absorbție a fondurilor europene la nivel de județ. Astfel, o situație statistică prezentată de... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2012, 08:33 (11814 vizualizări - 15 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

CEL MAI... lung păr!

CEL MAI... lung păr!

Rubrica noastră are lipici la fetele frumoase. Săptămîna aceasta v-o prezentăm pe posesoarea celui mai lung păr din oraș. Am întîlnit-o la cîțiva pași de sediul Primăriei Slobozia...

Păr de... 60 de centimetri!
Ne-am întîlnit cu Irina în timp ce ea se plimba alături de prietenele sale. Își ținea părul lung și bogat, desprins. Fascinați de podoaba sa capilară, ne-a lăsat să i-o măsurăm. Am supus-o testului cu metrul, pentru că rigla din dotare era prea mică... Părul ei avea o lungime de 60 de centimetri! Irina își îngrijește părul cu multe tratamente și îi mai taie vîrfurile. Chiar și așa, cu podoaba sa capilară reușește... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2012, 08:25 (30902 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia ratează o investiție de peste 11 milioane de euro!

Litigiu între Primăria lui Ionașcu și Sindicatele doamnei Neagu pentru modernizarea Pieței Revoluției

Primăria Slobozia ratează o investiție de peste 11 milioane de euro!

Mai este mult pînă cînd Piața Revoluției din Slobozia va arăta așa cum își doresc autoritățile locale. Proiectul de modernizare a zonei, în valoare de peste 516 miliarde de lei vechi este, mai nou, blocat de un litigiu între administrație și Uniunea Sindicatelor Ialomița.

Megalomanie la Slobozia...
În anul 2008, administrația locală din Slobozia a demarat un proiect de anvergură de modernizare a Pieței Revoluției. Timp de doi ani, despre acest proiect nu s-a mai auzit nimic. Abia în 2010, consilierii locali, prin hotărîrea 37735/19.10.2010, aprobau studiul de fezabilitate al respectivului... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2012, 10:05 (15050 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița continuă cruciada fotovoltaică

Energie verde

Consiliul Județean Ialomița continuă cruciada fotovoltaică

La sfîrșitul lunii martie, Consiliul Județean Ialomița a disponibilizat noi suprafețe de teren agricol neproductiv pentru realizarea de parcuri fotovoltaice. În ședința ordinară desfășurată pe 28 martie 2012, consilierii județeni au aprobat concesionarea a 24 de hectare de teren agricol în zona Giurgeni pentru construirea unor parcuri fotovoltaice. Potrivit declarațiilor oficiale, la acest moment numărul de cereri este mai mare decît capacitatea Consiliului Județean de a oferi locații pentru dezvoltarea de parcuri fotovoltaice.

Altius, citus, fortius
Pentru că nu poate organiza... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2012, 09:59 (9413 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Stația de epurare de 4,5 milioane de euro, nefuncțională!

Scandalul Dytras revine în actualitate

Stația de epurare de 4,5 milioane de euro, nefuncțională!

În luna iunie a anului trecut, Independent publica un articol amplu despre investiția în stația de epurare de la Slobozia. În valoare de 4,5 milioane de euro, investiția este parte componentă a programului de conformare în baza căruia SC Urban a reușit să-și păstreze licența de funcționare. Potrivit unor acuzații aduse de către consilierii locali PSD, Gabi Ionașcu se face vinovat de recepționarea unor lucrări executate incomplet. În replică, Gabi Ionașcu susține că este vina constructorului...

O istorie neepurată
Pe 20 decembrie, 2007, Consiliul local Slobozia aproba atribuirea... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2012, 09:13 (11327 vizualizări - 8 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
266 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

SC CONSTRUCT PEROM SRL

angajează
-șoferi profesioniști
categoria C+E
-mecanici utilaje
-automacaragiu
-inginer mecanic

așteptăm CV-urile dvs
la adresa de e-mail

[email protected]
Pentru mai multe detalii
vă rugăm să ne contactați
la telefon
0264/358.878

27 Octombrie 2016, 20:05


DN2C: Beat la volan, a acroșat cu mașina un biciclist

Miercuri, 26 octombrie a.c., Poliția Orașului Amara a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2C s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2016, 19:05
(4232 vizualizări - 0 comentarii)


SC CDI TRANSPORT INTERN Și INTERNAȚIONAL SRL

angajează
șoferi cu categoria D
pentru transport angajați
Urziceni-Balotești
(tur-retur)
Relații la telefon
0730/466.979
0730/444.450

27 Octombrie 2016, 18:30


Fructe și legume, confiscate de polițiștii ialomițeni

În cadrul unei acțiuni demarată de polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, împreună cu cei ai Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, oamenii legii au confiscat 275 kg de fructe ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2016, 18:20
(3653 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: A acroșat un biciclist

Marți, 25 octombrie a.c., în jurul orei 10,30, pe raza localității Mihail Kogălniceanu s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate, polițiștii ajunși la fața ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:45
(4347 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Jandarmii i-au confiscat peștele

Jandarmii din cadrul echipei de intervenție Urziceni, care desfășurau marți, 25 octombrie a.c., o acțiune de prevenire a comerțului ilicit, au observat un bărbat care comercializa pește direct din portbagajul ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:30
(5367 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Urmărit pentru «complicitate la evaziune fiscală», arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:25
(4162 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trimis în judecată pentru sex cu minori

Un bătrîn de 76 de ani din zona Urziceniului a fost trimis în judecată de procurorii locali după ce a obligat un minor de 12 ani să întrețină raporturi sexuale orale cu inculpatul. Potrivit anchetei, bătrînul ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:15
(4421 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr fără permis, reținut după ce a acroșat un pieton și a părăsit locul accidentului!

Un tînăr, de 22 de ani, din Slobozia, a fost reținut pe baza de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, marți, 25 octombrie a.c., fiind prezentat Parchetului cu propunere de arestare preventivă. În fapt ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2016, 20:35
(5013 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Accidente la Munteni Buzău și Urziceni

Luni, 24 octombrie a.c., pe DN2A, lîngă localitatea Munteni Buzău, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 61 de ani, din Urziceni, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2016, 20:20
(6240 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor»

În parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit nr. 2 din municipiu, Protopopiatul Slobozia a desfășurat luni, 24 octombrie 2016, acțiunea «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor». Părintele ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2016, 18:55
(6815 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Intervenție a jandarmilor pentru calmarea unui elev-bătăuș

Vineri, 21 octombrie a.c., în jurul orei 12,00, patrula de intervenție din cadrul Detașamentului de Jandarmi Fetești a fost sesizată de conducerea unui liceu din localitate despre faptul că în incinta școlii ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2016, 18:40
(6753 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Printr-un comunicat, Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică la nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:40
(5504 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: A intrat cu mașina în stîlp

Joi, 20 octombrie a.c., în comuna Manasia, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 32 de ani, din comuna Manasia, conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:25
(4971 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Acțiune a Poliției Rutiere Ialomița

Joi, 20 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:10
(4722 vizualizări - 1 comentariu)


Două posturi de ofițer, scoase la concurs la ISU Ialomița

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează concurs/examen în vederea ocupării unor posturi vacante de execuție, recrutare din sursă externă ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 18:20
(11382 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Bugetul pentru «Casa Verde Clasic», epuizat

În cadrul programului «Casa Verde Clasic», Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița a înregistrat, pînă la data de 20 octombrie 2016, un număr de 181 dosare. Astfel, plafonul de 1089963 lei, pus la dispoziție ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 15:35
(5200 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Luna octombrie, luna siguranței on-line

Peste 80 de elevi de la Colegiul Național «Grigore Moisil» și Liceul Tehnologic «Sfînta Ecaterina», din Urziceni, au fost informați despre navigarea în siguranță în mediul on-line. Astfel, la data de 1 ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 14:10
(3902 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Săveni produs de un șofer băut la volan

Miercuri, 19 octombrie a.c., pe DJ201, în localitatea Săveni, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 12:20
(5653 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni accident


AJOFM Ialomița: Rezultate la Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți

Joi, 20 octombrie 2016, la nivel național s-a organizat, sub îndrumarea Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă, Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți. Acest eveniment s-a desfășurat și ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 10:45
(6684 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții ale Poliției în Ialomița. «Evaziune fiscală» în servicii de publicitate!

Joi, 20 octombrie a.c., polițiști din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București, sub supravegherea Parchetului de pe lîngă Tribunalul București, pun în aplicare 34 de mandate de percheziție ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2016, 12:10
(7369 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la Slobozia. Șoferul a fugit de la locul faptei!

Un tînăr de 23 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident rutier, în zona Muzeului Național al Agriculturii. Fără să dețină permis de conducere, după ce a băut cîteva ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 18:53
(6674 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton accidentat mortal la Ciochina

Marți, 18 octombrie 2016, pe DN2A, în localitatea Ciochina, s-a produs un accident rutier soldat cu decesul unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului, s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 16:20
(4102 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 36500 de lei, 10 de permise reținute

În perioada 17-19 octombrie 2016, polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:55
(5610 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 50 și 60 de ani, au fost depistați în perioada 17-19 octombrie 2016 de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:40
(3594 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestați pentru «furt calificat»

În cursul zilei de marți, 18 octombrie 2016, polițiști de Investigații Criminale au acționat pe raza județului Ialomița pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:20
(5351 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Tîrg: Bătrînă de 82 de ani, victimă a unui furt

În urmă cu 2 zile, fiica unei femei de 82 de ani, din localitatea Fierbinți-Tîrg a sesizat Poliția cu privire la faptul că mama sa a fost victima infracțiunii de furt. Victima le-a relatat anchetatorilor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 18:40
(5549 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: Accident rutier, provocat de un șofer băut

Accident rutier la Gîrbovi, la sfîrșitul săptămînii trecute, produs de un bărbat de 49 de ani, cu domiciliul în aceeași localitate. Șoferul a scăpat cu viață, însă s-a ales cu un dosar penal pentru conducere ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 13:20
(4868 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


DSVSA Ialomița: Macrou contaminat, retras de la comercializare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, în perioada 10-12 octombrie 2016, ca urmare a unei notificări primite de la DSVSA Bucuresti, a dispus ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 12:25
(4874 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Atestarea si certificarea întreprinderilor sociale/întreprinderilor sociale de inserție

În cadrul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița s-a înființat Compartimentul de Economie Socială, ce are ca obiectiv consolidarea coeziunii economice si sociale, ocuparea forței de ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 18:20
(5893 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...