Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Sărbători Pascale de coșmar

Ialomița: Peste 100 de persoane la spital, scandal monstru la blocul UGIRA din Slobozia, un bătrîn a încercat să se sinucidă...

Ialomițenii au trecut cu vederea spiritul Sărbătorilor. De Paște, la Slobozia, polițiștii au împărțit dosare penale, iar medicii au fost nevoiți să facă față unui val record de solicitări.
Cozonacul, ouăle roșii și drobul de miel i-au băgat pe ialomițeni în spital. Peste 100 de persoane au ajuns în prima zi de Paște, duminică, 15 aprilie a.c., la Spitalul Județean de Urgență Slobozia din cauza exceselor alimentare. Mai mult, medicii au trebuit să facă față și celor puși pe scandal. Un sfert dintre pacienții prezentați la UPU au avut nevoie de îngrijiri medicale după ce s-au luat la bătaie. Tot de Paște, alți ialomițeni s-au gîndit să-și încheie socotelile cu viața. Luni, 16 aprilie a.c.... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2012, 15:02 (12148 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Mic tratat de alegeri locale

Ghidul alegătorului local 2012

Mic tratat de alegeri locale

Din patru, în patru ani Ialomița alege. Din patru, în patru ani ziarele scriu despre alegeri... Pentru că mai sînt doar două luni pînă la vot, Independent vă oferă primele informații valide despre procesul electoral din 10 iunie 2012.

Alegătorii ialomițeni se împuținează
Mai puțin cu 70 de mii de votanți!

Județul Ialomița este în criză de alegători. Dacă la scrutinul din 2008 numărul persoanelor cu drept de vot era de 247149, la alegerile locale care vor avea loc peste două luni își vor exprima opțiunile doar 177170 de votanți. Cei mai mulți dintre aceștia au între 40 și... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2012, 14:52 (7783 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fiare vechi avem...

Industria Sloboziei se vinde la kilogram!

De 20 de ani și mai bine județul trăiește (și) din vînzarea fierului vechi. De cîțiva ani încoace, moda s-a mutat și în ograda administrație locale. Întîi s-au vîndut utilaje casate, apoi fierul din centralele și punctele termice din oraș... iar zilele trecute, în urma unei licitații cîștigate de către SC Selena N&C din Cîmpulung Muscel, s-a vîndut și rețeaua de termoficare a orașului. O afacere de mii de tone de fier care se adaugă la zecile gestionate anterior de către Primăria Slobozia...

Mii de tone fier vechi
Vineri, la orele prînzului, după 3 zile de muncă, segmentul... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2012, 08:48 (23418 vizualizări - 20 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

CEL MAI... mic cățel! / CEL MAI... urît cățel!

Recordurile doborîte săptămîna aceasta le-am descoperit la un concurs canin, organizat la Slobozia. Din cei peste 200 de căței înscriși la competiție, noi l-am găsit pe cel mai mic. Ca să îl puteți vedea, am fost nevoiți să dăm «zoom»-ul la maxim...
Mîța care face ham! A fost adus la Slobozia tocmai din Rusia, iar stăpîna sa nu știa o boabă de engleză, tocmai de aceea n-am aflat cum îl cheamă sau ce rasă este... L-am botezat Russian Toy... Era atît de mic încît l-am observat abia cînd s-a agățat de pantalonii noștri. Semăna cu un pui de pisică de cîteva zile, chiar dacă avea cam un an și jumătate...

Tot la competiția... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2012, 08:30 (15893 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Slobozia nu prizează Marijuana

Slobozia nu prizează Marijuana

Sîmbătă după amiază am întîlnit-o pe Dana Marijuana în parcarea unui supermarket din Slobozia. În spatele unei tarabe, vindea cercei, medalioane și brățări... Chiar dacă erau hande-made, bijuteriile nu i-au atras pe clienți. Rămasă fără încasări, fosta cîntăreață s-a supărat... în ritm de hip-hop!

Bijuterii fără valoare...
Am întîlnit-o pe Dana Marijuana în parcarea supermarketului Kaufland. Era atît de revoltată că bijuteriile sale nu sînt la mare căutare, încît a început să vorbească pe limba ei. Gesticula în spatele tarabei ca atunci cînd era pe scenă și cînta hip-hop alături... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2012, 08:20 (10688 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«E posibil să nu avem stație de epurare nici peste doi ani!»

Primarul Sloboziei, Gabi Ionașcu

«E posibil să nu avem stație de epurare nici peste doi ani!»

În urma articolului «Stația de epurare de 4,5 milioane de euro, nefuncțională!», apărut în Independent săptămîna trecută, primarul Gabi Ionașcu a organizat o conferință de presă în care a făcut o serie de precizări legate de subiect. Potrivit declarațiilor sale, stația de epurare a orașului Slobozia ar putea rămîne nefuncțională cel puțin doi ani. Gabi Ionașcu a confirmat toate afirmațiile din articolul publicat de Independent, dar a negat orice responsabilitate personală în această «afacere»...

De la 4,5 la 7 milioane de euro... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2012, 13:06 (12619 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Primarii din Țăndărei și Gura Ialomiței, candidați pe listele PD-L Ialomița

Încă doi la PD-L și prefectul amînat la candidatură!

Primarii din Țăndărei și Gura Ialomiței, candidați pe listele PD-L Ialomița

Primarul Vasile Sava din Țăndărei și primarul Ioan Jipa din Gura Ialomiței vor candida pe listele PD-L Ialomița. Anunțul a fost făcut de către președintele PD-L Marinică Cazacu. Acesta a evitat însă să lanseze candidatura prefectului Mădălin Teculescu pentru Slobozia. «Dacă se va decide ca Teculescu să fie candidat, vă vom anunța pe 24 aprilie!» a declarat Cazacu...

Încă doi la PD-L
Numărul primarilor cooptați de PD-L în «Alianța pentru Ialomița» a crescut la opt. Ultimii doi primari sînt primarii din Țăndărei și Gura Ialomiței, care au fost prezentați opiniei publice în cadrul... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2012, 12:21 (15177 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Ultima pomană administrativă a Guvernului Ungureanu

Bani de buzunar pentru primarii ialomițeni

La sfîrșitul săptămînii precedente, celebra Hotărîre de Guvern prin care primul ministrul Mihai Răzvan Ungureanu acorda bani primăriilor din Fondul de rezervă bugetara a fost publicată vineri seara, 6 aprilie 2012, în Monitorul Oficial. Valoarea totală a acestor sume a fost de 648,2 milioane lei. Ialomița a primit doar 5,6 milioane lei, iar majoritatea fondurilor au fost orientate, previzibil, către primăriile democrat-liberale...

Ialomița ogarilor portocalii
Pentru că de multă vreme iarna nu-i ca vara, nici în Ialomița nu s-au alocat fondurile ca în restul județelor din România... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2012, 16:30 (12049 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Raed Arafat, la Slobozia

Ialomița: Două noi substații SMURD, la Slobozia și Țăndărei

Miercuri, 11 aprilie a.c., la orele 10,30, au fost inaugurate stațiile SMURD de la Slobozia și Țăndărei. Primele au fost înființate, în urmă cu trei ani, la Urziceni și Fetești. Misiunea celor care lucreză aici este de multe ori imposibilă, dar nobilă. Luptă pentru salvarea vieților omenești…

Mașinile de Salvare roșii...
Victimele agonizau pe caldarîm. Una dintre ele strigă după ajutor... Din depărtare o mașină roșie pe care scrie SMURD se apropie cu viteză. Pericolul a trecut. Răniții sînt în siguranță... Scenariul se repetă ori de cîte ori moartea seamănă nenorocire. Uneori... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2012, 13:53 (10944 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lucrările de reparații nu se mai decontează!

Fără facilități fiscale la Slobozia în 2012

Lucrările de reparații nu se mai decontează!

De cîțiva ani încoace, conform legii 571/2003, lucrările de reparații pentru blocurile de locuit beneficiază de o reducere cu 100% a impozitului pe clădiri. Administrația locală din Slobozia a mediatizat constant această facilitate fiscală pînă anul trecut. În 2012 însă, o dată cu primele dosare de decontare a lucrărilor, Primăria Slobozia a blocat procesul de rambursare, iar proprietarii se văd obligați să plătească de două ori impozitul...

100% țeapă administrativă
Potrivit HCL nr 70/2011, «începînd cu data de 01.01.2012, contribuabilii persoane fizice proprietari de imobile... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2012, 12:22 (9575 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Spre Liga a II-a cu viteză

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-CS Ștefănești 1-0

Spre Liga a II-a cu viteză

Viitorul Constanța, Dunărea Galați, Callatis Mangalia și Gloria Buzău! Echipe de Liga a II-a împotriva cărora am jucat de la egal la egal în iarnă. Sîntem pregătiți să facem pasul cel mare de al cărui moment ne mai despart 10 etape. Doar o cădere de proporții covîrșitoare ne mai poate strica bucuria promovării. Chiar dacă jocul Unirii mai scîrțîie, sîntem de părere că șampania ar trebui deja pusă la rece...

CS Ștefănești, un hop serios
Echipa ilfoveană care a vizitat-o pe Unirea Slobozia vineri, 6 aprilie 2012, în cadrul etapei a 20-a a fost campioana transferurilor în vacanța... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2012, 11:52 (7080 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Degețica

Degețica

Sînt incredibile! Colorate, delicate, cuminți sau îndrăznețe, din bronz, argint, fier, aramă, cositor, din porțelan, sticlă, ceramică, pietre semiprețioase, os, fildeș, lemn... Din  toate țările Europei și de mai departe! Japonia, Coreea, Siria, China... Le-a pierdut șirul... Pe primele le-a cumpărat singură, prin ’95. Apoi le-au înmulțit prietenii. Acum trec de 200, poate mai multe... Cine mai stă să le numere?

O pasiune cît un... degetar!
Atelierul doamnei Mihaela miroase a ață de cusut și a primăvară timpurie. Scări largi, rochițe vaporoase care-și așteaptă aleasa, valuri... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2012, 11:32 (17388 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Pe 29 aprilie, restanța cu Știința Bacău

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Pe 29 aprilie, restanța cu Știința Bacău

CSM Unirea Slobozia a bifat miercuri, 4 aprilie a.c., a doua victorie consecutivă în această primăvară și cea de-a treia a returului. Elevele pregătite de Marian Simion s-au impus greu, dar meritat!, la Plopeni în fața Activului din Ploiești. Păstrînd proporțiile , evoluția scorului a fost una la fel de spectaculoasă ca în meciul tur dintre Oltchim și Gyor. La pauză a fost 12-8 pentru prahovence, dar fetele noastre au revenit în partea a doua și au demonstrat că, la nevoie, sînt capabile de mobilizări spectaculoase. S-a terminat 19-18 pentru CSM Unirea, iar echipa noastră adună 29 de puncte și ocupă locul IV. După vacanța competițională de Paște, Păduraru și compania revin în teren pe 21 aprilie... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2012, 11:28 (11501 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Se dezlănțuie Rapidul!

Etapă nebună în week-end nu numai în Liga I, ci și în Liga a IV-a Ialomița. A fost în ambele competiții amintite mai sus o desfășurare de forțe care a ascultat de glasul roților de tren. Rapid București a nimicit Clujul, iar Rapid Fetești a făcut instrucție cu Recolta Gheorghe Lazăr.

Revolta codașelor
Într-un meci care gravita sub semnul echilibrului (doar se întîlneau primele două clasate!), finalul celor 90 de minute a developat un rezultat năucitor: 6-2 pentru Rapid Fetești. A fost un adevărat galop de sănătate al băieților lui Marius Munteanu, care par a fi mai mult ca oricînd... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2012, 11:22 (12504 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal

Trei victorii pentru Junioarele II

Evoluție peste așteptări a echipei de Junioare II CSS Slobozia, la ultimul turneu din faza grupelor, organizat la Giurgiu. A fost pentru prima dată în Campionatul 2011-2012 cînd elevele profesorului Marian Simion au obținut 3 victorii la un astfel de turneu. În multe rînduri, jocul slobozencelor a încîntat asistența, iar în evoluția lor s-a simțit un evident progres în ceea ce privește omogenitatea, fapt îmbucurător în perspectiva campionatului viitor. S-au evidențiat portarul Elena Andrei, dar și jucătoare ca Elena Badea, Adina Nistor sau Adriana Dincă, care pot constitui în viitor piese importante chiar în angrenajul echipei de senioare a Sloboziei.
CSS Slobozia a trecut cu 26-24 de H... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2012, 11:07 (9361 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarii din 22 de localități ialomițene nu au habar de proiectele europene

Repetenți la accesarea banilor UE

Primarii din 22 de localități ialomițene nu au habar de proiectele europene

Un raport al Prefecturii Ialomița arată că numărul proiectelor cu finanțare europeană depuse de primăriile din județ este scăzut. Din cele 66 de administrații locale, în primii cinci ani de la integrarea în Uniunea Europeană, 22 nu au întocmit niciun proiect pentru a beneficia de fonduri nerambursabile...

Ialomița, departe de Europa...
De la momentul integrării României în Uniunea Europeană s-au scurs cinci ani. Timp suficient pentru a permite un bilanț oficial cu privire la gradul de absorbție a fondurilor europene la nivel de județ. Astfel, o situație statistică prezentată de... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2012, 08:33 (11814 vizualizări - 15 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

CEL MAI... lung păr!

CEL MAI... lung păr!

Rubrica noastră are lipici la fetele frumoase. Săptămîna aceasta v-o prezentăm pe posesoarea celui mai lung păr din oraș. Am întîlnit-o la cîțiva pași de sediul Primăriei Slobozia...

Păr de... 60 de centimetri!
Ne-am întîlnit cu Irina în timp ce ea se plimba alături de prietenele sale. Își ținea părul lung și bogat, desprins. Fascinați de podoaba sa capilară, ne-a lăsat să i-o măsurăm. Am supus-o testului cu metrul, pentru că rigla din dotare era prea mică... Părul ei avea o lungime de 60 de centimetri! Irina își îngrijește părul cu multe tratamente și îi mai taie vîrfurile. Chiar și așa, cu podoaba sa capilară reușește... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2012, 08:25 (30902 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia ratează o investiție de peste 11 milioane de euro!

Litigiu între Primăria lui Ionașcu și Sindicatele doamnei Neagu pentru modernizarea Pieței Revoluției

Primăria Slobozia ratează o investiție de peste 11 milioane de euro!

Mai este mult pînă cînd Piața Revoluției din Slobozia va arăta așa cum își doresc autoritățile locale. Proiectul de modernizare a zonei, în valoare de peste 516 miliarde de lei vechi este, mai nou, blocat de un litigiu între administrație și Uniunea Sindicatelor Ialomița.

Megalomanie la Slobozia...
În anul 2008, administrația locală din Slobozia a demarat un proiect de anvergură de modernizare a Pieței Revoluției. Timp de doi ani, despre acest proiect nu s-a mai auzit nimic. Abia în 2010, consilierii locali, prin hotărîrea 37735/19.10.2010, aprobau studiul de fezabilitate al respectivului... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2012, 10:05 (15050 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița continuă cruciada fotovoltaică

Energie verde

Consiliul Județean Ialomița continuă cruciada fotovoltaică

La sfîrșitul lunii martie, Consiliul Județean Ialomița a disponibilizat noi suprafețe de teren agricol neproductiv pentru realizarea de parcuri fotovoltaice. În ședința ordinară desfășurată pe 28 martie 2012, consilierii județeni au aprobat concesionarea a 24 de hectare de teren agricol în zona Giurgeni pentru construirea unor parcuri fotovoltaice. Potrivit declarațiilor oficiale, la acest moment numărul de cereri este mai mare decît capacitatea Consiliului Județean de a oferi locații pentru dezvoltarea de parcuri fotovoltaice.

Altius, citus, fortius
Pentru că nu poate organiza... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2012, 09:59 (9413 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Stația de epurare de 4,5 milioane de euro, nefuncțională!

Scandalul Dytras revine în actualitate

Stația de epurare de 4,5 milioane de euro, nefuncțională!

În luna iunie a anului trecut, Independent publica un articol amplu despre investiția în stația de epurare de la Slobozia. În valoare de 4,5 milioane de euro, investiția este parte componentă a programului de conformare în baza căruia SC Urban a reușit să-și păstreze licența de funcționare. Potrivit unor acuzații aduse de către consilierii locali PSD, Gabi Ionașcu se face vinovat de recepționarea unor lucrări executate incomplet. În replică, Gabi Ionașcu susține că este vina constructorului...

O istorie neepurată
Pe 20 decembrie, 2007, Consiliul local Slobozia aproba atribuirea... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2012, 09:13 (11327 vizualizări - 8 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
269 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Biciclist lovit de o mașină

A încercat să depășească o mașină și a lovit un biciclist. Accidentul a fost provocat marți, 21 februarie a.c., de un șofer în vîrstă de 53 ani, care conducea un autoturism pe drumul care leagă satele ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:22
(12967 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești, Urziceni: Hoți de fier vechi, prinși în flagrant

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 16 și 52 de ani, din Fetești și Căzănești, au fost prinși în dimineața zilei de 21 februarie a.c. în timp ce încercau să fure fier armătura de fier a unor hale, aflate ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:20
(11607 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat mangă la volan

Cea mai mare poftă de condus vine atunci cînd uiți numărul paharelor cu băutură date pe gît. Acest lucru l-a simțit și un bărbat de 47 ani care, în noaptea de 21 spre 22 februarie a.c., nu a ezitat să urce ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:19
(12520 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: Somații pentru datornici

Încă din prima lună a anului, contribuabilii care nu și-au plătit taxele și impozitele către stat au intrat în atenția reprezentanților Direcției Generale a Finațelor Publice Ialomița. Fără să mai stea ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:17
(14686 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DGFP Ialomița


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 12:20
(5031 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

Expoziție inedită la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

«O nouă incursiune în lumea satului». Sub această egidă a fost lansată marți, 21 februarie a.c., prima expoziție din acest an organizată de muzeografii de la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 19:04
(11500 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița a primit de la Guvern 2,582 milioane lei pentru acoperirea cheltuielilor cu deszăpezirea

Guvernul a aprobat alocarea sumei totale de 20 milioane lei din Fondul de intervenție aflat la dispoziția Guvernului din bugetul pe 2012, în scopul limitării efectelor calamităților naturale în localități ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:58
(13922 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat cu mașina în tren

Un bărbat de 47 ani, din Amara, a produs un accident rutier soldat cu avarierea autoturismului pe care îl conducea. Astfel, sîmbătă, 18 februarie, în timp ce individul se deplasa la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2012, 18:44
(14494 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: 8 milioane lei, cuantumul evaziunii fiscale în ianuarie 2012!

Peste 8 milioane lei reprezintă veniturile suplimentare la bugetul de stat stabilite de inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița în prima lună a anului 2012. Sumele au fost stabilite ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:17
(8270 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se înmulțesc furturile de fier vechi

Trei tineri au fost prinși în flagrant de polițiștii feteșteni, miercuri, 15 februarie, în timp ce transportau cu o căruță mai multe componente metalice. Ulterior, polițiștii aveau să constate că fierul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:07
(13856 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Slobozia: Sprijin pentru sinistrați de la elevii CNMV

Elevii Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia vin în sprijinul oamenilor prinși sub nămeți. În parteneriat cu filiala județeană de Cruce Roșie, aceștia le împart sinistraților alimente, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2012, 11:04
(13085 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Drumuri deblocate, fără localități izolate!

Comitetul pentru Situații de Urgență Ialomița informează că sîmbătă, 18 februarie a.c., ora 8.00, rămîn impracticabile următoarele drumuri județene:
- DJ102H între localitățile Colelia ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2012, 11:39
(13623 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Prins de proprietar în timp ce vroia să fure

Un bărbat de 30 ani a fost prins în flagrant de polițiștii slobozeni în timp ce încerca să sară un gard. S-a întîmplat, marți, 14 februarie a.c., la Munteni Buzău, unde polițiștii Secției de Poliție Rurală ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:05
(12315 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Patron din Oradea, cercetat penal

Un tînăr de 31 ani, administrator al unei firme din Oradea, a fost reclamat polițiștilor feteșteni pentru înșelăciune. Potrivit anchetatorilor, în perioada octombrie-decembrie 2011, firma din Oradea a cumpărat ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:04
(13872 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestați pentru tăierea și furtul de arbori

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 30 și 37 ani, toți din Slobozia, sînt cercetați pentru tăierea și furtul de arbori din fondul forestier național. Cei patru, în noaptea de 11 spre 12 februarie a ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:03
(12142 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Au furat componentele metalice de la trei ambarcațiuni

Un adolescent de 15 ani și un bărbat de 34 ani, ambii din Bordușani, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Pe scurt, indivizii au furat, în noaptea de 11 spre 12 februarie a.c., mai multe componente ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 17:01
(13764 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 80 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 15 februarie 2012, sînt disponibile 80 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 11:05
(13821 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Expoziție de pictură, grafică, artă decorativă și sculptură

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia și Dan Tudor Truica-curator general îi invită pe slobozeni și nu numai la vernisajul expoziției de pictură, grafică și artă decorativă «Balcic-Eterna Provocare ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2012, 10:58
(9865 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:31
(8003 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Aplicația IPA Online, disponibilă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că începînd cu data de 13 februarie 2012, pe site-ul oficial www.apia.org.ro este accesibilă aplicația IPA Online.
Prin intermediul acestei ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2012, 17:01
(20211 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: În luptă cu zăpada și cu focul la Colelia și Ciocîrlia

După ce în ultimele zile pompierii ialomițeni au intervenit pentru deszăpezirea mai multor gospodării de pe raza localităților Colelia și Ciocîrlia, aceștia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2012, 14:06
(15578 vizualizări - 1 comentariu)


Toate localitățile din Ialomița, alimentate cu energie electrică

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița anunță că duminică, 12 februarie 2012, orele 20,30, toate localitățile de pe raza județului sînt alimentate cu energie electrică. Echipajele ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 21:41
(11444 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

De luni, 13 februarie 2012, orele 12,00, pînă marți, 14 februarie 2012, orele 14,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2012, 19:20
(10786 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii au reținut joi, 9 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un bărbat în vîrstă de 40 ani, din Țăndărei, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:40
(16535 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: A acroșat cu mașina un copil pe trecerea de pietoni

Poliția Fetești a fost sesizată de un localnic despre faptul că în timp ce conducea un autoturism pe strada Călărași, din localitate, nu a acordat prioritate de trecere unui pieton care s-a angajat în traversarea ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:39
(13610 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Slobozia: Beat la volan, a refuzat testarea alcoolscop

Joi, 9 februarie a.c., o echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a oprit pentru control, în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism condus de un bărbat de 44 ani, din orașul Amara ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:38
(11406 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Doi tineri, arestați pentru furt

Efectivele Secției Poliție Rurală Ion Roată au identificat joi, 9 februarie a.c., doi tineri de 23 și 26 ani, ambii domiciliați pe raza comunei Manasia, pe numele cărora instanța de judecată emisese mandate ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2012, 16:27
(15953 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia arestare


Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Ialomița: Trei bolnavi, aduși cu elicopterul MAI la spital

Un elicopter MAI a aterizat din nou la Slobozia joi seara, 9 februarie 2012. Elicopterul a avut la bord trei bolnavi ce necesitau îngrijiri medicale de specialitate în regim de urgență. Cei doi bărbați ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 20:37
(10963 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Ialomița: Elicopter MAI pentru un dializat din Nicolești

Un bărbat cu insuficiență renală din Nicolești va fi preluat de un elicopter al Ministerului Administrației și Internelor. De la Tulcea, elicopterul MAI a decolat cu destinația Miloșești pentru a-l prelua ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2012, 10:27
(8603 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Concert Valentine’s Day» cu Liceul de Artă

Liceul de Artă «Ionel Perlea» și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» adresează tuturor slobozenilor și nu numai o invitație pentru un concert de Ziua Îndrăgostiților. Evenimentul se va desfășura marți ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:43
(22409 vizualizări - 5 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...