Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

IPJ Ialomița: Șeful Biroului Ordine Publică din cadrul Poliției Slobozia, Maria Baciu, «retrogradată» la cerere

IPJ Ialomița: Șeful Biroului Ordine Publică din cadrul Poliției Slobozia, Maria Baciu, «retrogradată» la cerere

Potrivit unei informări media, începînd cu data de 1 aprilie 2012, comisarul de poliție Maria Baciu a fost mutată pe o funcție de execuție în cadrul Serviciului de Ordine Publică al IPJ Ialomița. Mutarea, una deloc surprinzătoare, date fiind cercetările prealabile pe numele domniei sale, s-ar fi produs ca urmare a unui raport personal, înaintat de comisarul Maria Baciu către inspectorului șef.
Postul rămas vacant, respectiv șef Birou Ordine Publică în cadrul Poliției Municipiului Slobozia va fi ocupat de inspectorul principal de poliție Sebastian Savu, fost șef al Poliției Orașului Țăndărei. De asemenea, schimbarea acestuia survine ca urmare a unui raport înaintat instituției în acest sens... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2012, 15:15 (65524 vizualizări - 32 comentarii)

EVENIMENT

Ionașcu vs consilierii PSD

Scandal public în Consiliul Local Slobozia

Conflictul dintre consilierii locali PSD și primarul Gabi Ionașcu degenerează. La ultima ședință a Consiliului Local Slobozia, joi, 29 martie 2012, aceștia au încercat să blocheze unul dintre proiectele de hotărîre propuse de către primar. Refuzul primarului de a accepta solicitarea propriilor consilieri a degenerat într-o dispută deschisă, soldată cu amenințări. Pe fondul acestui boicot eșuat s-a suprapus un conflict administrativ între consilierul Ionuț Răileanu și un contribuabil prezent în sală!

Corb la corb își scoate ochii
Joi, 29 martie, în cadrul ședinței ordinare lunare... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2012, 15:05 (14855 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ialomița: Primarii din Scânteia și Bărbulești au trecut la PD-L!

2+2+2...

Ialomița: Primarii din Scînteia și Bărbulești au trecut la PD-L!

Joi, 5 aprilie, PD-L Ialomița a anunțat racolarea a alți doi primari PSD. Cazacu Marinică, președintele PD-L Ialomița, a anunțat că primarii din Bărbulești și Scînteia sînt de acord să candideze pe listele PD-L la alegerile locale din 10 iunie 2012.

Doi plus doi plus doi plus…
Campania de racolare a primarilor PSD continuă. La numai o zi de la Conferința județeană a PSD Ialomița, Cazacu Marinică, președintele filialei județene a PD-L, a anunțat racolarea primarilor Vasile Liță, din Bărbulești și a primarului Nicolae Barbu, din Scînteia.
«Continuăm azi prezentarea primarilor... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2012, 14:59 (13221 vizualizări - 7 comentarii)

POLITICĂ

Ciupercă își vrea înapoi primarii-dezertori?

Președintele PSD Ialomița, prins cu ocaua mică

Ciupercă își vrea înapoi primarii-dezertori?

În cadrul Conferinței Extraordinare a PSD Ialomița, desfășurată miercuri, 4 aprilie a.c., președintele Silvian Ciupercă a anunțat faptul că se pregătește să îi primească înapoi pe doi dintre primarii care au trecut la PD-L. Este vorba despre Ionel Frițu, primarul de la Sălcioara, și Gheorghe Soare, primarul de la Munteni Buzău.
Silvian Ciupercă a precizat că edilul de la Sălcioara și cel de la Muntei Buzău sînt singurii dintre cei patru dezertori care au trecut la PD-L cu șanse mari să revină la PSD. «Categoric pe cei doi îi vom primi, dacă este cazul. Le-am spus NU edililor de la Perieți și Ciochina!» a ținut să declare Ciupercă.

Primarul comunei Munteni Buzău: «Nu vreau înapoi la PSD!»... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2012, 20:13 (12368 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Sorin Iordache, câștigător al unui puternic turneu U14 pe zgură!

Tenis de cîmp

Sorin Iordache, cîștigător al unui puternic turneu U14 pe zgură!

Începînd cu 31 martie 2012, pe terenurile clubului bucureștean Sportul Studențesc, s-au desfășurat partidele din cadrul unuia dintre cele mai puternice turnee de tenis de cîmp. Turneul U14, pe zgură, este de categoria A (800 puncte pentru cîștigător). După cum era de așteptat, tenismenul Sorin Iordache, legitimat la TenisCon Slobozia, a cîștigat turneul. «După o lună de pregătiri intense, atît pe plan fizic, cît și din punct de vedere tehnic și tactic, Sorin a reușit un rezultat de excepție!» declară tatăl-antrenor al tenismenului, Ionel Iordache. În semifinală, Sorin Iordache a trecut la pas de constănțeanul Edris Fetisleam, căruia tenismenul slobozean i-a predat literalmente o lecție de joc... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2012, 18:52 (10058 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Eolica Baia 3-0

Mai tari ca morile de vînt!

Echipa antrenată de Ion Nica a reușit în meciul cu Eolica Baia cea mai categorică victorie pe propriul teren din acest campionat. Alb-verzii i-au luat tare pe tulceni încă din startul partidei. În minutul 10, Ogodogbo Moses a centrat ideal pentru primul gol stagionar al lui Cătălin Toader. 15 minute mai tîrziu i-a venit rîndul lui Toader să fie omul cu pasa și Novac (’25) să înscrie. Este al patrulea gol pentru Axintele marcat de Petruș Novac, iar prin această reușită atacantul adus de la Buftea l-a egalat în topul marcatorilor pe Ogodogbo Moses. Cu 2-0 la pauză, axintenii au avut un început de repriză mai relaxat și le-au dat posibilitatea băieșilor să revină pe tabelă, însă oaspeții nu au profitat... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2012, 18:18 (7280 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Semnal de alarmă

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Viitorul Axintele 3-2

Semnal de alarmă

Unirea e la 11 puncte de locul II. Confortabil, nu? Așa au gîndit probabil și băieții antrenați de Ion Ionescu, iar bumerangul automulțumirii era cît pe ce să-i lovească. A fost un meci greu, chiar foarte greu, cu o echipă în clară progresie. Despre Axintele: tot mai agresivi, tot mai omogeni, tot mai respectabili. Așa cum le-o spune numele, au viitor.

Novac, revelația primăverii
Peste 1000 de spectatori au onorat cu prezența derby-ul ialomițean dintre Unirea Slobozia și Viitorul Axintele. 5-2 în Cupă, 3-0 la Axintele și 3-0 într-unul dintre amicalele iernii. Acestea erau deznodămintele... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2012, 18:15 (10291 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Accelerează Rapidul!

O nouă schimbare de lider a marcat zbuciumata Liga a IV-a ialomițeană, după etapa a III-a a returului. În meciul cap de afiș al rundei, Viticola Fetești și Recolta Gheorghe Lazăr au dat-o la pace. Mai mult, pacea a mers atît de departe încît nu s-a marcat niciun gol. Profitînd de scorul alb, rapidiștii feteșteni s-au strecurat prin fereastra deschisă spre fotoliul de lider. Victimă le-a căzut Unirea Grivița, echipă hărăzită parcă să impună șeful clasamentului etapă de etapă în acest start de retur. Remiza Viticolei cu Lazărul le-a permis Abatorului și Amarei să cîștige teren în lupta pentru supremație. Ambele au învins lejer, Abatorul pe Andrășești, iar Amara pe Colelia. Singura reprezentantă... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2012, 18:04 (11861 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal

România Tineret-CSM Unirea Slobozia 36-22 (19-12)

Fetele antrenate de Marian Simion au disputat sîmbătă, 31 martie, la Brăila o partidă amicală împotriva naționalei de tineret. Echipa reprezentativă, antrenată de Dumitru Muși și Costică Buceschi se pregătește pentru turneul de calificare la Campionatul Mondial din Cehia, turneu care va începe de miercuri, 4 aprilie, în Turcia. Meciul a fost dominat de echipa națională, care s-a impus în final cu 36-22 (19-12).
Pentru CSM Unirea au marcat: Simion (12 goluri), Baciu (3 goluri), Zlăvog (2 goluri), Păduraru (1 gol), Drăgan (1 gol), Kanda (1 gol), Preda (1 gol), Lazăr (1 gol). De remarcat că, pe tot parcursul jocului, a fost utilizată pe faza de apărare Alexandra Ștefan, proaspăt întoarsă după... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2012, 18:02 (9440 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ce șanse au cei 10000 de șomeri ialomițeni?

Morgana cursurilor de formare profesională

Ce șanse au cei 10000 de șomeri ialomițeni?

În județul Ialomița, aproape 10000 de oameni sînt în acest moment în căutarea unui loc de muncă. Majoritatea nu au o calificare, tocmai de aceea angajatorii nu îi iau în calcul. Șansa lor este să se înscrie la cursurile calificare profesională...

Statistic, ne prezentăm bine
Potrivit datelor oferite de Agenția Județean pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, rata șomajului la nivelul județului a înregistrat o ușoară scădere. Astfel, de la 9,9% cît era în luna ianuarie 2012, a ajuns la 9,1% în luna februarie. Exprimate în cifre, procentele arată că în tot județul există un număr... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2012, 09:47 (12606 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acțiune pentru 200 de copii cu dizabilități

«Ziua Mondială de Luptă Împotriva Autismului», sărbătorită la Slobozia

Dacă renunțăm preț de cîteva secunde la indiferență, putem sprijini un copil bolnav de autism. Trebuie doar să vrem... Pe 2 aprilie, de «Ziua Mondială a Luptei Împotriva Autismului», la Slobozia, copiii bolnavi de această maladie au mărșăluit pe străzile orașului rugîndu-i pe oamenii mari: «Ajutați-ne să înțelegem lumea!».

Alături de Ionuț și Ema...
Ne-am alăturat inițiativei Asociației «ASIL», ONG local care luptă pentru sprijinul micuților afectați de această maladie, din dorința de a înțelege mai bine cum să îi ajutăm pe acești copii. Așa am reușit să îi cunoaștem pe Emma și... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2012, 09:12 (7721 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Vreau să fac din învățământul ialomițean o emblemă a județului!»

Blitz-interviu cu Luminița Barcari, inspectorul general școlar sau întrebări comode despre subiecte incomode

«Vreau să fac din învățămîntul ialomițean o emblemă a județului!»

Luminița Barcari este inspector general școlar de 5 luni (după o experiență de un an ca inspector general adjunct...). Este profesor titular de Chimie la Fetești și crede că învățămîntul ialomițean are un nivel de performanță perfectibil în fiecare zi.
-Cum vedeți dumneavoastră învățămîntul ialomițean la cele cîteva luni în fruntea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița?

-Învățămîntul ialomițean... Eu cred că se poate lăuda cu destul de multe lucruri bune și, cînd spun asta, mă refer la modul în care am aplicat legile Educației și metodologiile care decurg din ele. Lucrurile decurg așa cum trebuie... Mai sînt sincope pe ici, pe colo, și cînd spun asta mă... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2012, 09:07 (20970 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fostul șef al Biroului Vamal Slobozia, Ionuț Scrioșteanu, trimis în judecată pentru «luare de mită»

Fostul șef al Biroului Vamal Slobozia, Ionuț Scrioșteanu, trimis în judecată pentru «luare de mită»

Procurorii anticorupție au dispus trimiterea în judecată a fostului șef al Biroului Vamal Slobozia, Ionuț-Marius Scrioșteanu, împreună cu alte 38 de persoane, în dosarul privind faptele de corupție din Portul Constanța. Potrivit rechizitoriului, «cei 39 erau membri ai unui grup infracțional care controla activitățile de import-export din cadrul Direcției regionale vamale Constanța, prin perceperea unor sume de bani pentru procesarea vamală a mărfurilor, indiferent dacă erau introduse licit sau ilicit». Deși arestat inițial, în mai 2011, Scrioșteanu a fost eliberat în luna iulie 2011, printr-o decizie a magistraților Înaltei Curți de Casație și Justiție.

Scrioșteanu, un vameș acuzat de corupție... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2012, 19:26 (12486 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tradiția merge mai departe

S-a redeschis atelierul de încondeiat ouă la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

De 15 ani, în preajma Paștelui, Muzeul Național al Agriculturii deschide atelierul de încondeiat ouă. Marți, 3 aprilie a.c, am fost prezenți la inaugurare, alături de un grup de copii veniți de la școli și grădinițele din oraș...

Simbolul ouălor încondeiate...
Am stat de vorbă cu Mihaela, o fetiță de-o șchioapă de la Grădiniția «Junior», pentru că era cea mai atentă la explicațiile muzeografilor și lucra cu multă migală. A fost pentru prima dată cînd participă la un astfel de eveniment. «Trebuie să ții bețișorul acesta, să îl îmnoi în ceară și să tragi linii pe coaja oului. Asta... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2012, 19:19 (9051 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Falși «producători tradiționali», depistați de inspectorii DSVSA Ialomița

Produse tradiționale și nu prea

Falși «producători tradiționali», depistați de inspectorii DSVSA Ialomița

Sîmbătă, 31 martie a.c., inspectorii DSVSA Ialomița au făcut o descoperire mai puțin obișnuită. Comercianții care vindeau produse din carne preparată după rețete tradiționale în Piața Revoluției din Slobozia aveau marfa cumpărată de la mai multe supermarketuri din București. Pentru că și-au înșelat clienții, aceștia au fost amendați contravențional...
Inspectorii Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor au confiscat nu mai puțin de 143 de kilograme de produse din carne, în special cîrnați, pe care producătorii îi vindeau drept «tradiționali»... Mai mult, preparatele erau vîndute la prețuri gigant și nu erau depozitate conform.
«În documentele pe care noi le-am... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2012, 09:39 (11590 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Dan Diaconescu la Slobozia: Orice vot contează!

Slobozia, vineri, 30 martie 2012, aproape orele 18,00. Dan Diaconescu a întîrziat. Oamenii, mai bine de 500, îl așteaptă în Piața Revoluției, lîngă Centrul Cultural. Mulți au venit de la Casa de Cultură, unde a fost adunătura de alegeri a președintelui local. Primarul Ionașcu a acceptat folosirea scenei, la gîndul că poate fi candidat pe listele PP-DD. Mulțimea freamătă și aclamă incitată de un ins cu microfonul aflat pe scenă. Diaconescu descinde dintr-un X6, alături de «ministrul de Interne» Sorin Ovidiu Bălan și americanul «premier» Horia Mocanu. Poporul intră în transă și îi oferă președintelui Diaconescu baia. De mulțime, desigur. Babele se reped la pupat de mînă, iar degetele străvezii și... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2012, 09:53 (39921 vizualizări - 31 comentarii)

EVENIMENT

Colectarea taxelor locale, problema nerezolvată a primarilor ialomițeni

Administrațiile locale dau bir cu fugiții

Colectarea taxelor locale, problema nerezolvată a primarilor ialomițeni

Restanțieri în colectarea taxelor și impozitelor locale, primarii ialomițeni ridică din umeri neputincioși. Valoarea estimată a debitelor restante în 2011 este 56 la sută. Tot anul trecut, sumele colectate din taxe și impozite au fost doar de 87 milioane de lei...

Amenzile atîrnă greu
Un raport al Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, solicitat de Prefectura Ialomița, arată că, și în anul 2011, primarii din județ au rămas restanțieri la colectarea taxelor și impozitelor locale. Sumele restante prezentate în respectivul document sînt de ordinul milioanelor de lei. ... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2012, 09:20 (9631 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Școala după școală» de la Bora

Educație de 160 mii de euro

«Școala după școală» de la Bora

În timp ce o țară întreagă încearcă să înțeleagă metodologia de înscriere în clasa pregătitoare și clasa I, Școala cu clasele I-VIII din cartierul Bora din Slobozia dezvoltă de mai bine de un an un proiect de reintegrare școlară și socială a unei comunități de romi care, la ultimul recensămînt, număra 3000 de suflete. Conform directorul instituției, Elisabeta Beciu, cele două proiecte dezvoltate aici sînt un succes care poate fi exportat oricînd, în orice comunitate școlară din județ...

Un proiect european derulat «avant la lettre»
Unul dintre proiectele derulate prin intermediul... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2012, 08:40 (13098 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Educației are de dat 65000 lei elevilor navetiști din Ialomița

Respectiva sumă reprezintă decontul abonamentelor pe care elevii le-au plătit în lunile ianuarie și februarie pentru a ajunge la școală. Ca să învețe carte, în județul Ialomița peste 2000 de elevi își plătesc transportul...

Așteaptă să vină banii
Potrivit ordinului Ministerului Educației nr. 329/13.02.2007, orice elev român care locuiește la o distanță de 50 de kilometri de școală unde învață, beneficiază de decont al banilor pe care îi cheltuie pentru navetă. Ialomița are și ea elevi-navetiști. Este vorba despre un număr de 2819 de elevi care, zilnic, depind de mijlocele de transport... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2012, 08:27 (18175 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

Garnitura USL are locomotivă PD-L

Cazacu, cu un pas mai aproape de fotoliul lui Ciupercă

Garnitura USL are locomotivă PD-L

Precampania electorală din Ialomița ne trezește o senzație de deja vu pe care n-am mai trăit-o de 4 ani. Primarii migrează de la un partid la altul ca stolurile de vrăbii, liderii politici mint de reîngheață apele, electoratul tradițional e tranșat la tarabe politice ca vitele la abator, iar nehotărîții, slabi de înger, sînt braconați fără milă cu strategii electorale grobiene. Brusc, județul s-a întors cu 100 și mai bine de ani înapoi, în plină eră Caragiale. Din păcate, personajul care a făcut celebră epoca, «cetățeanul turmentat», e replicat acum în zeci de mii de copii, numai bune de îndemnat în turme, la urne, dacă va fi cazul. Dar va mai fi oare cazul?

Totul pentru PD-L, totul împotriva lui Ciupercă... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2012, 11:28 (11214 vizualizări - 14 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
292 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Drumuri județene parțial blocate

Drumuri județene parțial blocate

Potrivit Prefecturii, în prezent,pe teritoriul județului Ialomița circulația se desfășoară în condiții, grele de iarnă.

Drumuri județene parțial blocate, datorită temperaturilor extrem de scăzute ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2010, 10:40
(10543 vizualizări - 0 comentarii)


Au furat din cabina unui TIR

Joi, 21 ianuarie, polițiștii ialomițeni au prezentat cu propunere de arestare preventivă Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni doi tineri din localitate, principalii suspecți de comiterea unui furt ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2010, 10:18
(8956 vizualizări - 0 comentarii)


Fiul l-a «furat» pe tată

Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată cu privire la faptul că, pe ruta dinspre Slobozia către Urziceni, există date că s-ar deplasa un autoturism taxi înmatriculat în județul Constanța în care se ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2010, 06:12
(10915 vizualizări - 0 comentarii)


Arme deținute ilegal

Polițiștii din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat joi, 21 ianuarie a.c., pentru depistarea deținătorilor ilegali de arme și prevenirea producerii evenimentelor ca urmare ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2010, 20:12
(10309 vizualizări - 0 comentarii)


La volanul unei mașini furate

În cursul nopții de joi spre vineri, respectiv 21 spre 22 ianuarie, un agent din cadrul Postului de Poliție Sfîntu Gheorghe, aflat în patrulare pe raza comunei împreună cu un echipaj al Poliției Comunitare ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2010, 18:46
(10010 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiuni stradale

Joi, 21 ianuarie, începînd cu orele 15,00, polițiștii slobozeni, în colaborare cu efective ale Inspectoratului Județean de Jandarmi, au demarat o razie în municipiul reședință de județ urmărindu-se, în ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2010, 18:45
(10915 vizualizări - 0 comentarii)


Modificări legislative pentru angajatori

Potrivit unui comunicat de presă, începînd cu data de 1 februarie 2010, urmează a se modifica întocmirea Registrului general de evidență a salariaților. Astfel, registrul se întocmește în formă electronică ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2010, 18:38
(12771 vizualizări - 0 comentarii)


Prostituate minore la Făcăeni

Miercuri, 20 ianuarie, în baza informațiilor deținute, agenții Postului de Poliție Făcăeni s-au sesizat din oficiu despre faptul că, în perioada octombrie-decembrie 2009, un localnic de 32 de ani, a recrutat ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2010, 16:57
(14947 vizualizări - 0 comentarii)


70 de anvelope într-o mașină

70 de anvelope într-o mașină

În cadrul unei acțiuni organizată miercuri, 20 ianuarie, în municipiul Slobozia, polițiștii de siguranță publică aflați într-un filtru rutier instituit la intersecția Străzilor Nicolae Bălcescu și Mihai ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2010, 16:56
(11132 vizualizări - 0 comentarii)


Tîlhar arestat la Slobozia

Polițiștii au identificat și probat activitatea infracțională a unui individ suspectat de comiterea a două tîlhării pe raza municipiului Slobozia. Bărbatul a fost reținut de polițiști pe bază de ordonanță ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2010, 16:55
(15348 vizualizări - 1 comentariu)


Drumuri județene închise

Drumuri județene închise

Polițiștii ialomițeni avertizează conducătorii auto asupra faptului că zăpada căzută noaptea trecută a făcut ca traficul rutier să fie întrerupt pe nu mai puțin de 7 segmente de drumuri județene. Astfel ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2010, 11:42
(11152 vizualizări - 0 comentarii)


Seminar pe teme de mediu

Agenția Regională pentru Protecția Mediului Pitești organizează la Pitești un seminar cu tema «Evaluarea impactului asupra mediului datorat creșterii emisiilor de bioxid de carbon». Potrivit organizatorilor ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2010, 08:12
(11021 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 18:54
(10331 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 18:12
(11036 vizualizări - 0 comentarii)


Două drumuri înzăpezite

Două drumuri înzăpezite

Potrivit unui comunicat de presă, resmis de către Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, la orele 12,30, în ziua de 19 ianuarie, pe arterele județului se circulă cu dificultate în condiții de iarnă ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 15:01
(12479 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat căzut în fîntînă

Marți dimineață, 19 ianuarie a.c., un bărbat a căzut într-o fîntînă dezafectată. Pe scurt, în timp ce mergea pe un teren viran situat în imediata apropiere a cartierului Gării din Slobozia Nouă, a căzut ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 15:00
(9941 vizualizări - 0 comentarii)


Tînără de 21 de ani, moartă în accident rutier

Marți, 19 ianuarie, o tînără de doar 21 ani și-a pierdut viața într-un accident rutier petrecut în apropiere de localitatea Cotorca. Mașina în care se afla, condusă de un bărbat de 22 ani, la rîndu-i rănit ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 14:59
(15770 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști

Trei tineri din comuna Ion Roată sînt cercetați pentru furt calificat. Suspecții, unul de 29 de ani și doi în vîrstă de 17 ani, sînt acuzați că în perioada noiembrie 2009-18 ianuarie 2010 au furat din locuința ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 14:58
(9829 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive

Luni, 18 ianuarie a.c., în intervalul orar 14,30-21,30, polițiști din structurile de ordine publică și poliție rutieră ale Poliției Municipiului Slobozia, cu sprijinul unor echipe din cadrul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 14:57
(10405 vizualizări - 0 comentarii)


Final de săptămână plin de accidente

Final de săptămînă plin de accidente

Vineri, 15 ianuarie, la Slobozia, un localnic de 51 de ani, probabil pe fondul consumului de alcool, a pierdut controlul direcției de deplasare a mopedului pe care îl conducea și a lovit un o tînără de ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2010, 01:30
(16193 vizualizări - 0 comentarii)


La 60 de ani a furat un telefon mobil

Sâmbătă, în jurul orei 13,30, prin 112, o tînără de 16 ani din comuna Coșereni sesiza Poliția despre faptul că în urmă cu aproximativ o jumătate de oră, în timp ce se afla într-un magazin din municipiul ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 20:08
(10522 vizualizări - 0 comentarii)


Depistați beți la volani

În după-amiaza zilei de duminică, 17 ianuarie a.c., o echipă de siguranță publică ce acționa într-un filtru rutier instituit pe raza municipiului Slobozia a oprit pentru control, pe Strada Nordului, o autoutilitară ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 19:16
(11641 vizualizări - 0 comentarii)


Fără permis, la volan

Un ialomițean în vîrstă de 27 de ani, din comuna Dridu este cercetat de polițiști pentru conducerea unui autovehicul, fără a poseda permis de conducere. Acesta a fost depistat vineri, 15 ianuarie a.c., ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 18:36
(10115 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit încarcerat

Vineri, 15 ianuarie 2010, în cadrul unei acțiuni desfășurată în municipiul Urziceni, polițiștii au depistat un tînăr de 22 de ani, din localitate. Tînărul era urmărit general, întrucît se sustrăgea executării ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 18:22
(11386 vizualizări - 0 comentarii)


«Șofer» cu permis de conducere reținut

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 15/16 ianuarie, un echipaj al Biroului Rutier Fetești aflat în serviciu pe raza municipiului a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în județul Ilfov, la volan ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 17:48
(12284 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecții mai multor furturi, arestați preventiv

Vineri, 15 ianuarie a.c., polițiștii l-au prezentat Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, cu propunere de arestare preventivă, pe principalul suspect de comiterea unui furt dintr-un magazin din ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 17:08
(10322 vizualizări - 0 comentarii)


Week-end cu accidente rutiere grave

Week-end cu accidente rutiere grave

Unul dintre acestea s-a petrecut sîmbătă, 17 ianuarie a.c., în jurul orei 01,00, pe Str. Călărași din municipiul Fetești. În urma coliziunii cu un stîlp de beton, un autoturism în care se aflau patru persoane ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 13:40
(15083 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție la Centrul Cultural

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» și Consiliul Județean Ialomița vă invită miercuri, 20 ianuarie a.c., la evenimentul vernisării expoziției artistei Miruna Budișteanu. Expoziția va fi inaugurată la ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2010, 13:32
(12067 vizualizări - 0 comentarii)


173 milioane subvenții pentru sectorul zootehnic și vegetal

Potrivit unui comunicat de presă, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a repartizat centrelor județene APIA suma de peste 173 milioane lei de la bugetul național reprezentînd plata solicitărilor ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2010, 07:16
(13667 vizualizări - 0 comentarii)


Casă mistuită de flăcări

Casă mistuită de flăcări

În seara zilei de joi, 14 ianuarie a.c., la construcția de casă încă nefinalizată a unei bătrîne din satul Malu a izbucnit un incendiu. Pînă la intervenția pompierilor, întreaga locuință a fost cuprinsă ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2010, 08:12
(9899 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...