Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Șeful Ambulanței Ialomița, Radu Paros a fost demis!

A rămas fără sprijin politic

Șeful Ambulanței Ialomița, Radu Paros a fost demis!

Joi, 29 martie a.c., Radu Paros, managerul Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, a fost demis. Demisia a fost semnată de Dan Noel, șeful Direcției de Sănătate Publică Ialomița. «Ne-am săturat de scandalurile lui Paros!» a declarat acesta în exclusivitate pentru Independent. Radu Paros susține că demiterea lui are substrat politic.

Paros, tras pe linie moartă
Joi, 29 martie 2012, Radu Paros a fost demis din funcția de manager al Ambulanței Ialomița. Demisia a fost semnată de către Dan Noel, șeful DSP Ialomița.... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2012, 13:23 (25778 vizualizări - 28 comentarii)

EVENIMENT

Întrebarea zilei: Candidează prefectul Teculescu la funcția de primar al Sloboziei?

Întrebarea zilei: Candidează prefectul Teculescu la funcția de primar al Sloboziei?

Potrivit unui comunicat de presă, începînd de joi, 29 martie 2012, prefecții din întreaga țară trebuie să comunice ministrului de interne Gabriel Berca dacă vor să candideze sau nu la alegerile locale din iunie. Discuțiile purtate pe această temă au avut loc în cadrul unei videoconferințe cu prefecții din întraga țară, desfășurată luni, 26 martie a.c..
Contactat telefonic de reporterii Independent, actualul prefect al județului Ialomița a evitat să răspundă direct la această întrebare. «Sunt decizii personale și privesc discuții purtate cu ministrul Internelor, care nu pot fi făcute publice în acest moment» a declarat prefectul județului... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2012, 13:11 (17035 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Rechinu’» i-a vândut lui finu’ subiectele la proba de Matematică!

Scandal școlar la Țăndărei

«Rechinu’» i-a vîndut lui finu’ subiectele la proba de Matematică!

Stroe Cornel, zis Rechinu’, profesor de matematică la Țăndărei, i-a făcut cadou finului, fiul unui afacerist local, o lucrare gata completată pentru simularea la examenul de Bacalaureat. Frauda a fost sesizată de către un coleg de cancelarie, care a sesizat Inspectoratul Școlar. Ancheta care ar fi trebuit să fie declanșată ar fi fost stopată de o intervenție a președintelui de Consiliu Județean, Silvian Ciupercă...

Rechinu’ vs Boboc
În perioada 14-16 martie 2012, în liceele din România s-a desfășurat simularea examenelor de Bacalaureat 2012. Practic, un examen care ar fi trebuit să decurgă fără incidente. La țăndărei... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2012, 13:08 (20076 vizualizări - 9 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

CEL MAI... înalt toc!

CEL MAI... înalt toc!

Cu ajutorul dumneavoastră, rubrica noastră a ajuns la a doua ediție. Sîmbătă seara, reporterii Independent au plecat din nou să identifice... recordurile județului. Într-unul din cluburile din Slobozia au descoperit-o pe purtătoarea celor mai înalți pantofi din oraș...
Cu cît mai înalți, cu atît mai bine... Hambar, imediat după miezul nopții. De ce acolo? Pentru că cele mai frumoase fete din oraș fac întotdeauna coadă la intrare. Vivi are 21 de ani și este tînără și frumoasă. După ce își trece mîna prin părul blond și clipește din ochi, acceptă testul riglei. Ne pierdem în albastrul privirii seducătoare a acesteia și îi măsurăm... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2012, 11:07 (19219 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii Școlii Nr. 3 din Slobozia, maeștrii curățeniei

Elevii Școlii Nr. 3 din Slobozia, maeștrii curățeniei

Concursul demarat de Ministerul Educației prin care elevii au fost nevoiți să învețe ce înseamnă igiena și curățenia s-a încheiat în urmă cu o săptămînă. Județul Ialomița a fost reprezentat la această competiție de 50 de elevi de la Școala Nr. 3 din Slobozia. Ei au reușit să se claseze pe locul al treilea. Startul acestei competiții a fost dat încă din primul semestru al anului școlar 2011-2012. În concurs s-au înscris peste 100 de elevi, cu vîrste cuprinse între 7 și 10 ani, proveniți de la școli din 10 județe ale țării. Concursul s-a desfășurat pe mai multe etape și a cuprins realizarea de pliante și afișe, prin care copiii au încercat să demonstreze cît de importantă este igiena pentru ei.... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2012, 11:01 (13949 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal la biserica din Reviga

Preoții Casian și Gheorghe Pandelică, executați silit de Episcopie

Episcopia Sloboziei și Călărașilor a trecut la măsura de executare silită a bisericilor din Reviga și Mircea cel Bătrîn. Enoriașii au încercat să împiedice acțiunea fețelor bisericești printr-un protest spontan.

Clopotele au sunat a revoltă...
În dimineața zilei de marți, 27 martie 2012, enoriașii din Reviga au făcut un lanț uman în fața bisericii din localitate, hotărîți să îi împiedice pe reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor să pună lacătul pe ușa lăcașului de cult. Reprezentații Episcopiei au fost însoțiți și de un executor judecătoresc, mandatat să pună în aplicare... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2012, 16:35 (18103 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ecologiștii îl vor pe Paros pentru Slobozia

Cînd o face PER-ul ploape

Ecologiștii îl vor pe Paros pentru Slobozia

La sfîrșitul săptămînii precedente, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, Partidul Ecologist Român a anunțat înființarea unei filiale locale. În cadrul ședinței oficiale de deschidere, liderii PER și-au declarat oficial susținerea pentru candidatura consilierului independento-democrato-liberal Radu Paros la fotoliul de primar al orașului Slobozia. Această «mișcare politică» este considerată o strategie politică de creștere a șanselor PD-L de a obține majoritatea în Consiliul Local Slobozia, în viitorul mandat...

Cînd amesteci mărul PD-L cu PER-ul
Sîmbătă, 24 martie... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2012, 15:45 (36565 vizualizări - 28 comentarii)

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia-HCF Piatra Neamț 27-22 (14-11)

S-a spart ghinionul!

Demult n-a mai avut Slobozia un public atît de fierbinte ca în meciul de sîmbătă, 4 martie a.c.,  cu HCF Piatra Neamț. În partida restanță din prima etapă a returului, fetele lui Marian Simion au condus spectatorii prin toate stările posibile. Slobozencele au accelerat, s-au jucat cu ocaziile, au dat semnale la un moment dat că scapă meciul din mînă dar, pe final, s-au desprins decisiv. «Mulțumim publicului că a fost alături de noi și s-a transformat în al optulea jucător. Păcat că nu face asta și atunci cînd sîntem conduse și avem nevoie de sprijin din tribune pentru a reveni...» spunea, la finele jocului, cu o oarecare amărăciune, una dintre handbaliste.

Super fata lui șefu’... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2012, 15:32 (14020 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Buncăre pentru murături și pisici!

Adăposturi pentru situații de urgență la Slobozia

Buncăre pentru murături și pisici!

În Slobozia, peste 200 de subsoluri de bloc precum și cele ale instituțiilor publice sînt considerate adăposturi pentru situații de urgență. Aceasta este ceea ce știm deja! Ceea ce nu știm, dar putem afla citind articolul de mai jos, e faptul că autoritățile locale intenționează să investească fonduri în reabilitarea acestor spații pentru scopul în care au fost proiectate. Independent a avut curiozitatea să viziteze cîteva dintre ele...

Teoria viceprimarului Stoica
200 de buncăre, 60 de subsoluri de instituții, unu din patru locuitori din Slobozia... Acestea sînt datele oficiale... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2012, 15:30 (9556 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parcare ilegală la Spitalul Slobozia!

Gabi Ionașcu vs consilierii locali PSD

Parcare ilegală la Spitalul Slobozia!

De mai bine de o săptămînă, lîngă gardul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, se construiește o parcare nouă. Inițiativa pare bună, doar că, susțin consilierii locali ai Sloboziei, construcția nu a primit avize din partea Comisiei de Urbanism. Lucrarea este executată la cererea expresă a primarului Gabi Ionașcu, fără aprobarea Consiliului Local. Parcarea va avea 16 locuri și, conform specialiștilor, va produce haos în trafic!

Unde nu-i cap, vai de... parcare
La sfîrșitul săptămînii precedente, la orele prînzului, în stînga intrării principale a Spitalului Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2012, 18:54 (13740 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Slobozia n-a jucat, dar s-a detașat

Cînd ești bun, fotbalul te răsplătește și cînd faci pauză. Așa s-a întîmplat în etapa de vineri, 23 martie 2012, cu Unirea Slobozia. După cum știți, echipa lui Ion Ionescu a cîștigat la masa verde meciul cu CS Eforie datorită retragerii dobrogenilor din campionat. În vremea asta, urmăritoarele, dacă le mai putem numi astfel, clacau una după alta. CS Afumați a făcut doar un egal, 2-2, la Călărași, iar CS Ștefănești a luat bătaie acasă de la o altă ilfoveană, ACS Berceni. Astfel, distanța dintre Unirea și a doua clasată crește la 11 puncte și doar ultra pesimiștii mai pot crede în ratarea promovării...... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2012, 18:52 (8992 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Vrem președinte surd!»

Protest inedit

«Vrem președinte surd!»

În țara orbilor, Băsescu e împărat. În Ialomița, Asociația Surzilor vrea un președinte surd. În numele acestuia, sîmbătă, 17 martie a.c., la sediul Asociației au protestat 30 de membri. Pentru că nu pot auzi, am ales să o facem noi în locul lor... «Vrem dreptate pentru surzi!».

Demonstrație în tăcere...
Comunicatul de presă e clar: «Asociația Națională a Surzilor din România-filiala Ialomița vă informează că în data de 17 martie 2012, orele 10,00-12,00 va avea loc un protest al comunității de surzi, împotriva încălcării statutului și hotărîrilor Consiliului Director Național al... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2012, 18:49 (14918 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Victoria Chirnogi 1-1

Scurtcircuit

Viitorul Axintele debutase fericit în retur și toată lumea se aștepta ca, după 2-0 la Voluntari, să urmeze o altă victorie în meciul de vineri, 23 martie a.c., cu Victoria Chirnogi. Echipa călărășeană rămasă în iarnă fără antrenorul Ionel Augustin și fără o parte dintre jucători a venit să-și vîndă scump pielea la Axintele. Elevii lui Ion Nica n-au stat mult pe gînduri și, în minutul 6, au făcut tabela să se miște. Ogodogbo Moses a centrat de pe stînga și Petruș Novac(’6) și-a trecut pentru a doua oară numele pe lista marcatorilor de cînd îmbracă tricoul alb-verde. Părea că totul va merge ca pe roate dar, atunci cînd adversarul nu poate, intervine arbitrul. Așa s-a întîmplat și vineri cînd, în... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2012, 18:46 (10794 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Zecile de absențe nemotivate i-au lăsat pe elevi fără «Bani de liceu»

Școlile ialomițene

Zecile de absențe nemotivate i-au lăsat pe elevi fără «Bani de liceu»

Fenomenul absenteismului școlar i-a cuprins chiar și pe elevii săraci care primesc bursa «Bani de liceu». Pe primul sementru al anului școlar 2011-2012, peste 50 de liceeni au pierdut banii din cauza absențelor nemotivate pe care le-au adunat.

Mai bine absent, decît cu «Bani de liceu»
Bursa «Bani de liceu» li se acordă tuturor elevilor cu situație materială precară. Cuantumul ajutorului oferit de stat liceenilor care provin din familii nevoiașe este de 180 lei pe lună. Banii se acordă de la începutul anului școlar și pînă la venirea vacanței mari. La fiecare nou început de școală... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2012, 18:44 (15130 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Lanțul poticnelilor

«Au început și aștia ai noștri să se poarte ca ăia din divizia A» conchidea un hîtru al AJF după a doua etapă a returului. Într-adevăr, sîmbătă, 24 martie, o bună parte dintre granzii Ligii a IV-a s-au încurcat în fața unor adversari care n-ar fi trebuit să le pună probleme. Dintre cele 6 echipe care vizează promovarea, doar două s-au impus. Rapid Fetești a spulberat-o pe Juventus Borănești, iar Victoria Țăndărei s-a impus la scor de neprezentare în fața Victoriei Munteni Buzău. Așa cum preconizam, liderul de pînă la etapa a II-a, Viticola Fetești, s-a fript la Doja unde a lăsat toate cele 3 puncte. Recolta Gheorghe Lazăr a făcut scor alb la Grivița, dar punctul obținut a fost suficient pentru... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2012, 18:36 (11496 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

CEA MAI... scurtă fustă din oraș

CEA MAI... scurtă fustă din oraș

Primăvara este oficială. Săptămîna trecută, reporterii Independent au dat roată cluburilor din oraș căutînd «CEA MAI... scurtă rochie din oraș».
Hambarul cu fuste scurte! Sîmbătă seara, din duzina de cluburi la dispoziția slobozenilor, am ales Hambarul. Și asta nu doar pentru că aici se servesc cele mai fancy băuturi din oraș, ci și pentru că fetele care le beau au întodeauna o garderobă pe măsură. Gabriela a fost a șaptea fată abordată. Conduce un Q7, are 26 de ani și lucrează în București. A acceptat cu ușurință provocarea și... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2012, 18:32 (14751 vizualizări - 8 comentarii)

POLITICĂ

PD-L și UNPR au inventat «Alianța pentru Ialomița»! Gabi Ionașcu, candidatul UNPR la Primăria Sloboziei?

PD-L și UNPR au inventat «Alianța pentru Ialomița»! Gabi Ionașcu, candidatul UNPR la Primăria Sloboziei?

În cadrul unei conferințe de presă desfășurată marți, 27 martie a.c., președintele PD-L Ialomița, Cazacu Marinică a anunțat înființarea «Alianței pentru Ialomița». Din Alianță fac parte, deocamdată, Uniunea Națională pentru Progresul României Ialomița și Partidul Democrat-Liberal Ialomița. Scopul declarat al acestei Alianțe, din care sînt invitate să facă parte și alte partide politice, este acela de a sabota realegerea președintelui PSD Ialomița, Silvian Ciupercă la șefia Consiliului Județean!

Ionașcu, alesul UNPR
Poate vă întrebați unde a dispărut primarul Gabi Ionașcu. Potrivit... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2012, 11:33 (12432 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Proxeneții prinși în Spania, originari din Fetești

Ialomița, din nou pe harta mondială a prostituției

Proxeneții prinși în Spania, originari din Fetești

Polițiștii din Spania au reținut zilele trecute 22 de imigranți români, cercetați pentru proxenetism. Printre aceștia se numără și doi ialomițeni din Fetești. Activitatea infracțională a suspecților este destul de bogată...
Proxeneții români au fost prinși de autoritățile spaniole abia în momentul în care una din fetele pe care ei le exploatau a reușit să fugă și să ceară ajutorul Poliției din peninsulă. La fel ca alte tinere obligate să se prostitueze, fata a trecut prin chinuri groaznice. «A fost legată de calorifer, bătută și arsă cu fierul de călcat...» susțin anchetatorii spanioli.
Potrivit autorităților spaniole, în timpul raziei, au fost reținuți 22 de imigranți români, cercetați... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2012, 19:14 (19221 vizualizări - 10 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

CEA MAI... deocheată petrecere rurală!

Sîmbătă noaptea, bătînd și discotecile de la țară, reporterii Independent au nimerit în toiul unei demonstrații de striptease masculin, care a avut loc în discoteca de la Grivița. Ea a fost notată drept «CEA MAI... deocheată petrecere rurală».
Un cadou... despuiat! Sîmbătă seara, chiar și la țară, lumea iese din casă să se distreze. Din pleiada de discoteci din mediul rural, am ales-o pe cea de la Grivița. N-am mîncat bătaie, așa cum se întîmplă... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2012, 15:26 (17128 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

RAJA DA, Consiliul NU, Amonil POATE

Urban, cea mai dorită societate din județ

RAJA DA, Consiliul NU, Amonil POATE

Societatea care furnizează servicii de apă pentru Slobozia și localitățile limitrofe se dovedește a fi una dintre cele mai curtate firme din Ialomița. După RAJA, colosul regional care așteaptă de doi ani preluarea SC Urban, pe lista scurtă a celor interesați de preluarea societății se numără și SC Amonil. Gabi Ionașcu, principalul oponent de pînă acum al preluării serviciilor de apă, este dispus să cedeze un pachet consistent de acțiuni ale SC Urban către Amonil, în schimbul reducerii datoriei istorice de 10 milioane de lei. Consilierii locali (n. red.: AGA Urban) refuză însă această variantă și susțin că societatea se poate redresa pînă la jumătatea anului 2014... Peste acest conflict, devenit... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2012, 10:35 (12632 vizualizări - 6 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
283 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ion Roată: Țigări de contrabandă, vîndute pe «sub mînă»

Comerț cu țigări de contrabandă la un magazin din comuna Ion Roată. Asta au descoperit polițiștii ialomițeni în urma unei acțiuni demarată pe raza localității. Marfa provenea din Ucraina și era comercializată ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 12:25
(7619 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți mangă la volan

Doi șoferi, unul din Slobozia și un altul din Fetești, au fost depistați în trafic conducînd în stare de ebrietate. Ambii conducători auto s-au ales cu dosare penale. Șoferul depistat pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 12:10
(6239 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Băuturi alcoolice, vîndute ilegal

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor au descoperit în sediul unei societăți comerciale băuturi alcoolice în valoare de 11 mii lei ce urmau a fi comercializate «la negru». Administratorul ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 11:35
(3825 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Abateri de la Codul Rutier, sancționate de polițiști

Polițiștii ialomițeni au fost din nou la datorie pe șoselele județului. Oamenii legii au aplicat sancțiuni șoferilor certați cu normele rutiere. Conducătorii auto au fost amendați fie pentru că circulau ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 09:15
(6155 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Deșeuri metalice, confiscate de polițiști

Acțiune a polițiștilor din Amara, oamenii legii controlînd modul în care se efectuează achizițiile deșeurilor metalice pe raza localității. În urma activităților, a fost aplicată o sancțiune de 1300 de ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 08:45
(6531 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: «Bandiți» băgați la răcoare

Doi tineri, de 20 și 24 de ani, din Bărbulești, au ajuns în sfîrșit după gratii. Deși pe numele lor Judecătoria Urziceni a emis un mandat de arestare preventivă și unul de executare a unei pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 08:20
(8260 vizualizări - 0 comentarii)


Adîncata: Apele rîului Prahova amenință să iasă din matcă. Cod Roșu de inundații!

Pericol de inundații în Ialomița, în zona localității Adîncata. Apele rîului Prahova amenință să iasă din matcă. Autoritățile sînt în alertă și lucrează pentru consolidarea și supraînălțarea digului. Ploile ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2014, 13:35
(9412 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Noaptea de Înviere, sărbătorită în liniște

Peste 300 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat în ultimele 24 de ore pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică. Efectivele ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2014, 10:55
(8703 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grupare infracțională specializată în furturi de animale, destructurată de polițiști

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au destructurat o grupare infracțională specializată în furturi de animale, două persoane fiind reținute. Astfel, joi, 17 aprilie a.c., polițiștii de Investigații ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2014, 13:20
(9709 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Peste 1,2 tone carne de vită, confiscate

Coșereni: Peste 1,2 tone carne de vită, confiscate

Peste 1200 kg de carne de vită au fost confiscate într-un filtru al polițiștilor din Ialomița. În cursul zilei de astăzi, polițiștii Secției Rurale Coșereni, din cadrul IPJ Ialomița, au oprit pentru control ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2014, 17:15
(8975 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 300 de polițiști «supraveghează» Sărbătorile Pascale

Peste 300 de polițiști vor acționa zilnic, în perioada 19-21 aprilie a.c., pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică cu ocazia Sfintelor Sărbători Pascale. În perioada ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2014, 15:05
(5916 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Țigări de contrabandă, descoperite în trafic

În cursul zilei de marți, 16 aprilie a.c., polițiștii au depistat în trafic, în municipiul Slobozia, o persoană care transporta produse accizabile fără documente de proveniență. Așadar, în jurul orei 1 ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2014, 16:20
(4811 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Evaziunea din panificație, în vizorul polițiștilor

În cursul zilei de marți, 15 aprilie 2014, efectivele Serviciului de Investigare a Fraudelor împreună cu reprezentanți ai DSVSA și ITM Ialomița au efectuat verificări la două unități economice cu profil ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2014, 14:15
(10095 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cantitate de peste 27000 litri de vin, retrasă de la comercializare

Efectivele Serviciului de Investigare a Fraudelor au efectuat marți, 15 aprilie a.c., împreună cu specialiști ai Direcției Agricole Județene Ialomița, verificări la o societate comercială, situată pe raza ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2014, 12:25
(6011 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Furturile de animale, în atenția polițiștilor

Un tînăr, în vîrstă de 27 de ani, din orașul Țăndărei, este cercetat de polițiști, fiind bănuit de polițiști că, în noaptea de 11/12 aprilie a.c., a pătruns în curtea unui concetățean și a sustras mai multe ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2014, 10:20
(4277 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții domiciliare în Ialomița. 11 persoane suspectate de furturi din locuințe, la audieri!

Polițiștii ialomițeni, alături de procurori din cadrul Parchetelor Slobozia și Urziceni au efectuat miercuri, 9 aprilie a.c., 14 percheziții domiciliare. Anchetatorii au reușit astfel să destructureze o ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2014, 18:10
(9475 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Victimă a unei înșelăciuni cu bijuterii false

O femeie de 67 de ani, din Slobozia, a fost înșelată de o persoană cu suma de 900 de lei. Respectiva persoană a convins-o pe femeie să achite suma de 900 de lei pentru cîteva bijuterii care, la prima vedere ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2014, 15:20
(7691 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cercetați pentru permise de port armă expirate

Doi slobozeni, o femeie de 56 de ani și un bărbat de 58 de ani, sînt cercetați de polițiști după ce oamenii legii au descoperit faptul că aceștia dețin arme în mod ilegal. Persoanele în cauză aveau documentele ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2014, 12:15
(7500 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor periculos, reținut la Slobozia

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au reușit să prindă un bărbat, de 39 de ani, căutat de autoritățile din Italia pentru comiterea a 5 infracțiuni deosebit de grave. El a fost reținut ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2014, 11:20
(5988 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, alături de elevi în programul «Școala Altfel»

Programul Ministerului Educației, denumit «Școala Altfel», se demarează în județul Ialomița cu sprijinul polițiștilor. Timp de o săptămînă, oamenii legii vor organiza dezbateri cu elevii din județ privind ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2014, 09:10
(6588 vizualizări - 0 comentarii)


DN21 Slobozia-Iazu: 6 răniți și 3 mașini avariate într-un accident rutier!

Noapte de coșmar pe șoseaua care face legătura între Slobozia și Iazu. Din cauza unei depășiri neregulamentare, s-a produs un grav accident rutier. În urma evenimentului, 6 persoane au fost rănite și 3 ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2014, 23:20
(7850 vizualizări - 2 comentarii)


95 de proiectile, descoperite lângă Slobozia

95 de proiectile, descoperite lîngă Slobozia

În după-amiaza zilei de joi, 3 aprilie 2014, în urma unui apel telefonic, echipajul pirotehnic din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a fost solicitat ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2014, 13:15
(7053 vizualizări - 0 comentarii)


«Școala Altfel» la Muzeul Județean Ialomița

În perioada 7-11 aprilie 2014, Muzeul Județean Ialomița va organiza evenimentul «Școala Altfel-Să știi mai multe, să fii mai bun!». Astfel, luni, 7 aprilie a.c., Muzeul Județean Ialomița va vernisa o expoziție ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2014, 12:40
(111379 vizualizări - 276 comentarii)


Producătorii agricoli, reuniți sub umbrela unui Consorțiu Național

Vineri, 4 aprilie 2014, Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România-LAPAR, alături de alte patru asociații din agricultură, respectiv PROAGRO, FCBR, ROMALIMENTA și ROMOVIS, au decis înființarea ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2014, 12:25
(4728 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Porților Deschise» la Jandarmerie

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița îi invită pe cei interesați joi, 3 aprilie 2014, începînd cu  ora 11,00, pe platoul Centrului Cultural «Ionel Perlea», la «Ziua Porților Deschise». Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2014, 17:25
(5524 vizualizări - 0 comentarii)


APIA solicită producătorilor de lapte declarațiile anuale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează operatorii care achiziționează lapte, precum și producătorii deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe că ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2014, 16:25
(6221 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectorii DSVSA Ialomița, în control

În cursul primului trimestru al anului 2014, inspectori din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat acțiuni de inspecție și control avînd ca tematică respectarea normelor de igienă sanitară veterinară în unitățile ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2014, 15:45
(5383 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Evaziune fiscală de peste 460000 de lei, depistată de polițiști

Administratorul unei societăți comerciale din Slobozia este cercetat de polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor pentru comiterea infracțiunii de evaziune fiscală. Potrivit informațiilor, administratorul ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2014, 15:20
(6002 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Neatenția era să-i coste viața

Trei bărbați au fost răniți într-un accident de circulație, petrecut pe raza localității Ion Roată. Vina îi aparține șoferului mașinii, care, din neatenție, s-a ciocnit cu mașina de un bloc de beton. Din ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2014, 13:35
(4090 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Joaca «de-a șoferia» i-a adus un dosar penal

Un tînăr de 18 ani, din localitatea Traian, a fost depistat conducînd pe drumurile publice fără a avea permis și sub influența băuturilor alcoolice. Pentru fapta s-a el s-a ales cu dosar penal... Testat ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2014, 12:20
(5048 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...