Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Furtuna galben-albastră

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Eolica Baia 4-0

Furtuna galben-albastră

Uniriștilor nu le tremură deloc picioarele, deși se află mulți dintre ei în fața celei mai mari realizări a carierei. La debutul returului, în meciul cu Eolica Baia, elevii lui Ion Ionescu și-au făcu planul la puncte și au oferit un spectacol agreabil tribunelor. A ieșit bine și, grație jocului rezultatelor, distanța față de locul II s-a mărit...

Căpitanul a dat startul
Eolica Baia s-a dovedit o echipă foarte bătăioasă. Cu experimentatul Vlas în poartă și fostul dinamovist Cosmin Pașcovici în apărare, tulcenii nu s-au sfiit să apeleze la durități. Astfel, în startul partidei mai... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2012, 12:47 (9448 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, FC Voluntari-Viitorul Axintele 0-2

Sus, tot mai sus!

Viitorul Axintele a mers la Buftea pentru meciul cu FC Voluntari disputat sîmbătă, 17 martie a.c., după ce traversase încă o pauză competițională cu schimbări masive în lot. «Ne dorim să prindem la finele Campionatului un loc în prima jumătate a clasamentului» spunea în iarnă o persoană din conducerea Clubului. «Vise, tată!» am putea spune gîndindu-ne că ialomițenii s-au zbătut mult timp în subsolul clasamentului. Din fericire, meciul cu ilfovenii care a marcat debutul returului pare să dea dreptate optimiștilor...

Multe schimbări în prima echipă
Trupa aliniată de Ion Nica la... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2012, 12:41 (11033 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Viticola și Lazăr, desprindere de moment

Fotbal, Liga a IV-a

Viticola și Lazăr, desprindere de moment

Gata! S-au uscat terenurile, iar băieții din Liga a IV-a au pornit caravana returului. S-au scos echipamentele de la naftalină, legitimațiile din sertare și, pe alocuri, s-au actualizat speranțele unui cules de vie într-un aer mai ozonificat: în Liga a III-a. Una va fi în final trupa care va ataca barajul, dar gurile rele susțin în continuare că experiența trăită în vara lui 2011 de Viitorul Axintele este, cel puțin în acest sezon, imposibil de repetat. Le puteți contrazice?

Lăzărenii, performerii etapei
Acum, după ce am strecurat puțină sămînță de polemică (doar e vremea semănatului, nu?) să ne concentrăm pe ce s-a întîmplat... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2012, 12:27 (9118 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Autoturismul senatorului PD-L Tudor Panțuru, vandalizat

Senatorul PD-L Tudor Panțuru, în dimineața zilei de marți, 20 martie a.c., și-a găsit autoturismul Mercedes vandalizat. Cel sau cei care au lovit mașina senatorului PD-L nu au furat nimic din interior, ci doar i-au spart luneta. «Din fericire, este vorba doar despre un geam spart. Bine că nu au furat ceva din ea...» a declarat Tudor Panțuru. Autoturismului Mercedes, cu an de fabricație 1997, i-a fost spartă luneta în parcarea din fața blocului unde locuiește senatorul. La fața locului au sosit și polițiștii care au întocmit în cauză un dosar penal pentru distrugere.... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2012, 10:18 (7828 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bucu: Bătrână de 72 ani, batjocorită de un tânăr

Bucu: Bătrînă de 72 ani, batjocorită de un tînăr

În noaptea de luni spre marți, 19/20 martie a.c., o bătrînă de 72 ani din localitatea Bucu a trecut prin clipe de coșmar. Femeia ar fi fost violată de un localnic, în vîrstă de 22 ani. Agresorul riscă acum ani grei de închisoare...
Pe ulițele din Bucu, gura satului vuiește de vești cutremurătoare referitoare la nenorocirea care s-a petrecut noaptea trecută. Tînărul de 22 ani ar fi intrat în casa femeii, iar apoi ar fi sărit peste ea și ar fi violat-o. Încercarea bătrînei de a scăpa din brațele agresorului a fost în zadar. Surse din cadrul anchetatorilor susțin faptul că acesta i-ar fi pus mîna la gură în timp ce ea striga cu disperare după ajutor. În puterea nopții, abia cînd violatorul... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2012, 09:16 (11139 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Bucu viol bătrână

Click aici

EVENIMENT

Evreii vin la Slobozia aduși de primarul Ionașcu

Evreii vin la Slobozia aduși de primarul Ionașcu

Primarul Gabi Ionașcu vrea să demonstreze că nu lasă baltă orașul în fruntea căruia încă se află. Zilele acestea el s-a aflat într-o vizită de lucru tocmai în Israel pentru a încerca să atragă la Slobozia investitori din Țara Sfîntă...

Sfinte sînt intențiile sale...
Gabi Ionașcu și-a luat zborul spre Israel în noaptea de duminică, 19 martie a.c. Scopul vizitei sale în respectiva țară este acela de a atrage cît mai mulți investitori evrei, care să reîmprospăteze viața economică a orașului. El are sprijin solid în acest demers. Nu vă gîndiți că este vorba despre vreun membru de... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 18:40 (8881 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protocol între Prefectura Ialomița și Avocatul Poporului

Protocol între Prefectura Ialomița și Avocatul Poporului

Luni, 19 martie a.c., la Prefectura Ialomița, în cadrul unei ședințe, a fost semnat un protocol între reprezentanții Guvernului în teritoriu și instituția Avocatul Poporului. Întîlnirea de la Prefectură a fost prezidată de prefectul Mădălin Teculescu și profesorul universitar doctor Gheorghe Iancu, reprezentantul instituției Avocatul Poporului. Protocolul semnat le dă posibilitatea ialomițenilor să se adreseze mult mai ușor Avocatului Poporului. Potrivit respectivului document, oamenii trebuie să înainteze petiții către Prefectură, care își asumă angajamentul de a trimite mai departe aceste demersuri către instituția cu care a semnat acordul. Prefectul Mădălin Teculescu a declarat faptul că ialomițenii... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 18:34 (9059 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ionașcu îi «asmute» pe tarabagii împotriva consilierilor PSD

Bazarul Municipal, arma primarului

Ionașcu îi «asmute» pe tarabagii împotriva consilierilor PSD

Actualul primar nu se lasă cu una cu două și a pornit o luptă dură împotriva adversarilor politici. Recent anulată în instanță, hotărîrea 134 din august 2011, privitoare la taxele din Bazarul Municipal, l-a făcut pe edilul încă în funcție să îi critice dur pe cei care au adoptat-o. Pe de altă parte, este vorba cam despre aceiași oameni care l-au lăsat fără candidatura la fotoliul de primar...

Operațiunea «Bazarul»
Cu sprijinul politic retras pentru un nou mandat în fruntea orașului, primarul Gabi Ionașcu a început o lupta împotriva celor care, potrivit domniei sale, «m-au înjunghiat... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 08:47 (11919 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tehnoimi, căpușa de partid a directorului Olaru

Bani albi pentru filiale roșii

Tehnoimi, căpușa de partid a directorului Olaru

În timp ce directorul PSD al Spitalului Județean Slobozia, dr Vasile Olaru, face declarații belicoase cu privire la reducerea fondurilor pentru Sănătate, o firmă de partid pripășită în propria-i ogradă a primit aproape 230 mii de lei pentru «servicii de construcții și tîmplărie». Informația a fost făcută publică de către Instituția Prefectului Ialomița, la cererea căreia Garda Financiară a demarat un control privind contractele încheiate de Spitalul Județean Ialomița în ultimii 3 ani...

Un control banal, o căpușă clasică
Un control realizat de către Garda Financiară Ialomița ... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 08:30 (7440 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul de la Adîncata vrea «circuit auto de viteză» prin fals în acte publice

Mare e grădina administrației locale ialomițene, iar primarii care sar gardurile penalului sînt din ce în ce mai numeroși. De data aceasta, primarul comunei Adîncata, Marin Gheorghe care vrea cu orice preț «circuit auto de viteză» în comună. Și dacă legal dorința nu-i putea fi îndeplinită, edilul nu s-a dedat de la a falsifica puțin actele publice, doar-doar prefectului nu i-o mai mirosi a penal. Dar prefectul nu și nu! Iar acum, polițiștii se vor chinui să demonstreze ilegalitatea comisă cu bună știință de primarul din Adîncata.

Adîncata, noul pol al vitezei. De reacție!
Povestea... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 08:18 (15323 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ion Iordache, agent șef la Penitenciarul Slobozia, arestat pentru luare de mită

Ion Iordache, agent șef la Penitenciarul Slobozia, arestat pentru luare de mită

Luni, 19 martie a.c., Parchetul Județean Ialomița a decis reținerea pentru 24 de ore a unui agent șef principal din cadrul Penitenciarului de Maximă Siguranță Slobozia, pentru luare de mită. Potrivit autorităților, inculpatul urmează să fie prezentat instanței competente cu propunerea de arestare preventivă.
Pe scurt, în data de 22 februarie 2012, ofițerii Direcției Generale Anticorupție-Biroul Județean Anticorupție Ialomița au fost sesizați de un deținut din Penitenciarul Slobozia cu privire la faptul că agentul Ion Iordache i-a propus introducerea unui telefon mobil în unitatea de detenție în schimbul a 300 lei, persoana de legătură în realizarea acestui fapt urmînd să fie o cumnată a... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2012, 15:34 (16908 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Municipal Urziceni, kilometrul 0 al laparoscopiei ialomițene

Spitalul Municipal Urziceni, kilometrul 0 al laparoscopiei ialomițene

Deschis în mai 2011, Spitalul din Urziceni reușește, după niciun an de funcționare, să-și consolideze o poziție de invidiat pe piața medicală locală. Estimată la o valoare de 55 milioane lei, unitatea medicală aflată la jumătatea drumului dintre Slobozia și București, reușește să facă față unei concurențe acerbe pe piața serviciilor medicale. «Știu că pare incredibil! Dar sînt bolnavi pe care îi sfătuim să meargă la București... Pentru tratamente de ultimă oră, pentru tehnica medicală mai performantă... Dar ei nu vor! Spun că au încredere în noi. Și asta e cea mai bună reclamă, recomandarea bolnavului...» explică directorul Spitalului, dr Gheorghi Jardan, specialist în chirurgie laparoscopică... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2012, 10:47 (25430 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

GDF Suez Energy fură pe factură

Eroare de sistem sau țeapă de multinațională?

GDF Suez Energy fură pe factură

Firma de gaz care aprinde flacăra la aragazurile noastre fură pe factură. Concluzia aparține unui consumator casnic din Slobozia care susține că a descoperit o eroare flagrantă în programul de facturare al concernului francez. GDF Suez Energy nu a comentat nimic, în ciuda încercărilor noastre de a obține un punct de vedere autorizat...

Cum se fură pe factură?
Nicolae P., un consumator casnic din Slobozia, susține că a descoperit o eroare flagrantă în facturile lunare pe care le emite GDF Suez Energy, firma care asigură gazul metan pentru aproape jumătate dintre consumatorii casnici... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2012, 10:31 (18710 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Zgomotul din Slobozia depășește limita legală de 50 de decibeli

Zgomotul din Slobozia depășește limita legală de 50 de decibeli

Problemele Sloboziei nu se rezumă doar la apa care curge la robinete sau la străzile încă neasfaltate. Inspectorii Agenției pentru Protecția Mediului au descoperit faptul că reședința județului Ialomița este foarte zgomotoasă. Pe bulevardul Matei Basarab nivelul zgomotului atinge chiar și 75 de decibeli!
Inspectorii Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița monitorizează zgomotul de fond în șase puncte din oraș. Este vorba despre zonele Spitalul Județean de Urgență Slobozia, Autogară, Școala Generală Nr. 1, Magazinul Central, Magazinul Ialomița, precum și zona MB. Anul trecut, în aceste puncte s-au făcut peste 126 de monitorizări ale nivelului de zgomot. Rezultatul respectivelor măsurători... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2012, 10:10 (12407 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Războiul celor 8700 de hectare

Prefectul Teculescu nu renunță

Războiul celor 8700 de hectare

După aproape 10 ani de liniște netulburată, Consiliul Județean Ialomița se află în situația de a explica public modul în care a înțeles să gestioneze 8700 de hectare de «teren agricol neproductiv» din zona Giurgeni-Vlădeni. Situația a fost generată de către prefectul Mădălin Teculescu, oficialul care a ales să pledeze că terenurile aflate în proprietatea privată a județului Ialomița în zona Giurgeni-Vlădeni să revină celor 14 mii de ialomițeni care nu au fost încă puși în posesie, via Agenția Domeniilor Statului. În așteptarea acestei minuni administrative, din războiul dintre cele două instituții ies la suprafață dovezi jenante legate de maniera în care Consiliul Județean a înțeles să concesioneze... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2012, 18:52 (18561 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Instanța poate salva Spitalul Țăndărei

Mic tratat de îndreptat erorile administrației Sava

Instanța poate salva Spitalul Țăndărei

În vreme ce primarul Vasile Sava trece la PD-L pentru a redeschide Spitalul Țăndărei, dr Constantin Tițian Filip, noul «proprietar» al Spitalului din Țăndărei umblă din instanță în instanță pentru a obține despăgubiri de 5 milioane de euro. Nu-i prost cine cere, veți spune. Dar, cu siguranță, e prost cel care permite un astfel de fapt, pe cadavrul unui spital pe care guvernul care l-a închis se străduiește, zilele acestea, să-l redeschidă...

O țeapă financiară aproape perfectă
Istoria înstrăinării spitalului din Țăndărei este ultramediatizată. În luna mai a anului 2011, după închiderea sa de către Guvernul Boc, Spitalul din... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2012, 18:29 (12228 vizualizări - 4 comentarii)

REPORTAJ

Abecedare cu butoane

Abecedare cu butoane

Tehnologia pune stăpînire pe elevi. Stilourile sînt înlocuite de tastatura qwerty. Locul caietelor este luat de macbook-uri. Laptopurile și iPhone-urile sînt noile «abecedare». În Ialomița gadget-urile sînt «îmbrațișate» de mare parte din elevi...
Era aproape de sfîrșitul recreației mari, iar pe holurile unui liceu din Slobozia cîțiva elevi încercau să dea de cap unei probleme matematice. Peste cîteva minute ar fi trebuit să susțină
o lucrare chiar la materia respectivă, iar la unul dintre subiecte ar fi trebuit să rezolve o problemă asemănătoare. «Frate, nu se poate, chiar nu ne iese! Ce ne facem?» spunea unul dintre liceeni îngrijorați.
În timp ce încercau să îi dea de cap... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2012, 18:11 (24621 vizualizări - 18 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Începe returul! Luptați și promovați!

Sînt 19 ani de cînd ne arde buza după eșaloanele superioare. Este al treilea an cînd Unirea Slobozia se află în buza promovării. A sosit timpul să reușim și pentru asta trebuie ca fotbaliștii galben-albaștri să aibă în continuare atitudinea din tur, iar alături de ei să fie cît mai multă lume. Se anunță o primăvară frumoasă pentru fotbalul slobozean...

Secretul succesului, grupul
De la venirea lui Ion Ionescu, sosire petrecută la startul Campionatului, echipa a avut un parcurs aproape perfect. 11 victorii, 3 egaluri și un mare O la capitolul înfrîngeri au făcut din Unirea lider detașat al Seriei a II-a din Liga a III-a. Secretul pare a fi omogenitatea grupului... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2012, 17:58 (9356 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

Primarii PSD din Ciochina și Perieți au trecut la PD-L

PD-L Ialomița are 25 de candidați pentru alegerile locale din iunie

Primarii PSD din Ciochina și Perieți au trecut la PD-L

Elena Cristea și Vasile Cîmpulungeanu sînt primii primari PSD din Ialomița care dezertează. Miercuri, 15 martie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, ei au fost prezentați oficial drept candidați ai PD-L. Cazacu Marinică, președintele PD-L Ialomița, a confirmat că «acesta este doar începutul». La momentul actual, partidul are candidați pentru peste o treime din localitățile județului...

Dezertori în conferința de presă
În ceea ce privește trecerea în tabăra PD-L Ialomița, cei doi primari nu au făcut foarte multe declarații. Totul a ținut doar de o opțiune personală, bazată pe o bună colaborare pe care aceștia au avut-o cu organizația județeană a PD-L.
... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2012, 18:42 (17304 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

RAJA Constanța vrea să aducă apă potabilă la Slobozia!

SCRISOARE DESCHISĂ adresată Consiliului Local al Municipiului Slobozia

RAJA Constanța vrea să aducă apă potabilă la Slobozia!

Societatea comercială RAJA SA Constanța este o companie de interes public, operator regional în domeniul apei și canalizării, cu o arie de operare care se întinde pe raza a cinci județe (142 localități din județele Constanța, Ialomița, Ilfov, Călărași și Dâmbovița), avînd un acționariat format din Consiliul Județean Constanța și alte 33 consilii comunale, orășenești și municipale.
În cursul anului 2010, reprezentanții legali ai SC RAJA SA s-au întâlnit cu dl primar Ionașcu și i-au prezentat cadrul legal și  instituțional în care își desfășoară activitatea operatorul, precum și modalitatea legală de delegare a gestiunii serviciului de apă și de canalizare către SC RAJA SA.... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2012, 18:19 (50181 vizualizări - 16 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
284 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: S-au bătut în curtea școlii

Trei eleve ale unei școli din Slobozia au intrat în atenția polițiștilor după ce au fost surprinse agresîndu-se în curtea instituției de învățămînt. Minorele au fost observate de o patrulă de jandarmi care ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2016, 20:10
(4753 vizualizări - 5 comentarii)


APIA Ialomița: Subvenții destinate fermierilor din sectorul laptelui

Între 22 martie-8 aprilie 2016, fermierii din sectorul laptelui și produselor lactate sînt așteptați la sediul Agenției pentru Plăți și Intervenție în Agricultură Ialomița pentru a-și depune documentele ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2016, 19:10
(4270 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Dezbateri publice pentru contribuabili

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează faptul că, la data de 28 martie 2016, începînd cu orele 10,00, la sediul instituției din Slobozia se vor desfășura o serie de dezbateri publice ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2016, 18:15
(7008 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante în Ialomița

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziție în această perioadă 389 de noi locuri de muncă. Acestea sînt destinate atît șomerilor indemnizați, cît și celor neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2016, 17:20
(10020 vizualizări - 0 comentarii)


Cosîmbești: Conducea sub influența alcoolului

1,057 miligrame alcool pur în aerul expirat a fost valoarea alcoolemiei pe care polițiștii ialomițeni au descoperit-o în urma unui test alcoolscop la care a fost supus un șofer. Bărbatul, în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2016, 16:15
(4595 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Accidentată pe trecerea de pietoni

O femeie de 45 de ani, din Urziceni, a fost rănită, după ce șoferul unei mașini, identificat în persoana unui tînăr de 28 de ani din aceeași localitate, a lovit-o chiar cînd aceasta traversa regulamentar ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2016, 15:15
(6088 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive în rîndul elevilor

Efective de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au efectuat, în perioada 22-24 martie 2016, mai multe activități preventive în școlile din județ. La întîlnirile cu oamenii legii au răspuns prezent 400 de ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2016, 14:10
(5153 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Dosar penal pentru conducere ilegală

Un bărbat, de 37 de ani, din Roșiori, a fost prins de polițiști pe raza localității Drăgoești, conducînd în stare de ilegalitate. Bărbatul se afla la volan deși dreptul său de a conduce vehicule fusese ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2016, 13:20
(5205 vizualizări - 1 comentariu)


Săveni: Reținut și trimis după gratii

Polițiștii ialomițeni au reținut un tînăr, de 29 de ani, din Săveni, care se sustrăgea executării unei pedepse cu închisoarea. Acesta a fost condamnat la 2 de închisoare cu executare pentru tulburarea ordinii ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2016, 12:15
(5898 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul extern de securitate și sănătate în muncă AVD EXPERT

angajează
INSPECTOR SECURITATEA MUNCII
Cerințe minimale:
-Curs de securitate și sănătate
în muncă-durata 80 ore
-Permis conducător auto
categoria B
Constituie un avantaj:
-curs cadru tehnic domeniul PSI
sau inspector de protecție civilă
și autorizație de operator de RSVTI
Informații suplimentare:
șos. Amara, nr. 19, incinta AMPA,
birou 11, loc. Slobozia,
telefon 0725/016.262

22 Martie 2016, 21:05


Traian: Nou-născut, ucis de nitriții din apă

În urmă cu o săptămînă, doi frați gemeni, de două luni, din localitatea Traian, au ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia în stare gravă, intoxicați cu nitriți. Copiilor le-a fost pregătit laptele ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2016, 20:15
(9195 vizualizări - 1 comentariu)


Cetățeni străini depistați cu ședere ilegală în Ialomița

Polițiștii Inspectoratului General pentru Imigrări-Biroul  pentru Imigrări Ialomița, în baza mecanismului de cooperare integrată pentru combaterea șederii ilegale și a traficului de migranți, ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2016, 18:55
(3483 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A căzut cu motocicleta

Luni, 21 martie 2016, în jurul orei 18.00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Urziceni s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2016, 17:55
(6860 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Pește fără documente de proveniență și unelte de pescuit comercial au fost confiscate de polițiști în urma unor controale efectuate în trafic. Doi bărbați de 26, respectiv 32 de ani, ambii din orașul Amara ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2016, 17:10
(6121 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni au plantat copaci de «Ziua Internațională a Pădurii»

Polițiștii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au plantat luni, 21 martie 2016, puieți din specia paltin, la sedii ale posturilor de poliție comunale și la sediile polițiilor municipale și ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 19:40
(5483 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Navigare în siguranță pe internet

Peste 200 de elevi din cadrul Liceului de Arte «Ionel Perlea» și Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza», ambele din Slobozia, au fost informați despre navigarea în siguranță în mediul online. Astfel ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 19:20
(6737 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 26 și 64 de ani, care conduceau autovehicule pe drumurile publice deși anterior au consumat băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 18:45
(5039 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente, 5 răniți

În acest sfîrșit de săptămînă, pe șoselele ialomițene s-au produs 4 accidente rutiere, soldate cu rănirea a cinci persoane.
Astfel, vineri, 18 martie 2016, în jurul orei 10,00, Poliția a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 18:05
(4963 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Giurgeni și Rădulești

Sîmbătă dimineață, 19 martie 2016, în jurul orei 3,20, o locuință a unui cetățean din localitatea Giurgeni a fost cuprinsă de flăcări. Două autospeciale de lucru cu apă și spumă și un echipaj SMURD s-au ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 17:15
(6661 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 384 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 21 martie 2016, sînt disponibile 384 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 16:10
(6756 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 13 permise auto reținute, amenzi de peste 69500 de lei

La acest sfîrșit de săptămînă, 18-20 martie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 13:40
(7206 vizualizări - 0 comentarii)


23 martie, «Ziua Porților Deschise» la IPJ Ialomița

Printre activitățile premergătoare Zilei Poliției Române, polițiștii ialomițeni organizează miercuri, 23 martie 2016, în intervalul 10,00-12,00, «Ziua Porților Deschise» pentru cetățenii care doresc să ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 12:25
(3784 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Camion plin cu floarea-soarelui, răsturnat pe șosea

Gura Ialomiței: Camion plin cu floarea-soarelui, răsturnat pe șosea

Un camion încărcat cu floarea soarelui, ce se deplasa pe DJ 213 în dimineața zilei de vineri, 18 martie 2016, s-a răsturnat pe partea carosabilă, în apropierea localității Gura Ialomiței. În urma evenimentului ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 11:15
(5473 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: «Postul Mare», pe înțelesul copiilor

Protopopiatul Slobozia, împreună cu cei 20 de copii incluși în proiectul after-school «Un viitor mai bun pentru copiii din Mărculești», a organizat în localitatea Mărculești o serie de dezbateri privitoare ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 10:10
(5165 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Adolescent, prins la furat

O patrulă de jandarmi a identificat un adolescent, de 15 ani, din Fetești, cunoscut cu antecedente penale, care avea asupra lui o sacoșă în care transporta bunuri furate dintr-un tren de călători. Forțele ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2016, 09:10
(4554 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Accidente la Manasia și Fierbinți

Poliția a fost sesizată miercuri, 16 martie a.c., cu privire la faptul că pe DN2A, în apropiere de localitatea Manasia, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2016, 16:20
(6963 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor

Polițiști din cadrul Poliției Municipiului Fetești au organizat și desfășurat miercuri, 16 martie a.c., pe raza municipiului și a comunelor arondate, o acțiune pe linie de prevenire și combatere a braconajului ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2016, 15:50
(5343 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Agriculturii din România, prezent la expoziția internațională «Tradiții culturale în Balcani»

Muzeul Județean Buzău a vernisat, în data de 15 martie 2016, expoziția «Tradiții culturale în Balcani», desfășurată în cadrul evenimentelor cultural-educative «Zilele Femeii la Muzeul Județean Buzău», expoziție ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2016, 12:35
(7470 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Plăți pentru motorina subvenționată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că începînd cu data de16.03.2016 efectuează plata pentru acciza la motorina utilizată în agricultură în conturile solicitanților înscrise ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2016, 11:10
(6697 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița susține angajarea forței de muncă

În perioada 14.03-8.04.2016, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița derulează o campanie de vizite la agenții economici din județ. Obiectivele acestei acțiuni constau în informarea angajatorilor ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2016, 19:25
(5320 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...