Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Mihail Kogălniceanu: Fost subofițer de poliție, găsit spînzurat în propria curte

Tragedie în familia unui fost subofițer de poliție, în vîrstă de 47 ani, din comuna ialomițeană Mihai Kogălniceanu. Miercuri, 7 martie a.c., bărbatul a fost găsit spînzurat într-un șopron din propria curte.
Cel care a făcut descoperirea macabră a fost un nepot al fostului om al legii. Sinucigașul nu a lăsat niciun bilet de adio, însă, în urmă cu o săptămînă, el le-ar fi comunicat rudelor sale că îi trec prin minte gînduri negre. «Săptămîna viitoare o să mîncați colivă de pe urma mea...» ar fi fost cuvintele cu care fostul subofițer și-a avertizat familia cu privire la gestul necugetat pe care l-a făcut ieri.
Bărbatul a renunțat la uniformă în urmă cu zece ani, în momentul în care a... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2012, 11:42 (12734 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia, Viitorul Axintele

Slobozia a bătut Buzăul. Axintele, egala Domneștiului!

Unirea Slobozia a răzbunat miercuri, 7 martie, la Platonești, singura înfrîngere din această iarnă. Elevii lui Ion Ionescu au trecut cu scorul de 2-0 de divizionara secundă Gloria Buzău. Ambele goluri ale galben-albaștrilor au venit în repriza doua și au fost marcate de Emil Cristian și Dumitru Gheorghe. În echipă și-au făcut apariția mijlocașul Nicușor Crețu și atacantul Emil Nanu, ambii veniți de la Săgeata Năvodari, formație aflată în pragul desființării. «Băieții au făcut 2 zile pregătirea cu noi, și-ar dori să joace la Slobozia, dar au fost nevoiți să se întoarcă la Năvodari unde este posibil să se revină asupra ideii desființării. Pînă la elucidarea acestei situații, nu putem face nimic... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2012, 11:30 (9154 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Război juridic pentru Cinematograful «Ialomița»

Ultima țeapă imobiliară din Slobozia

Război juridic pentru Cinematograful «Ialomița»

După doi ani de termene și amînări, procesul dintre Regia Autonomă a Distribuției și Exploatării Filmelor «România Film» și SC EDA, de o parte a baricadei, și municipiul Slobozia, de cealaltă parte, a fost strămutat la Galați. Acolo, la începutul lunii martie 2012, magistrații vor trebui să decidă dacă Cinematograful Ialomița revine comunității sau va continua să «ruleze» pîine în beneficiul unei firme private. Juristul Primăriei Slobozia, Valentin Tudoran, susține că «șansele noastre sînt de 50 la sută»...

Istoria unei țepe previzibile
Legea 303, prin care se prevedea trecerea cinematografelor din administrarea RADEF «România Film» în domeniul public al administrațiilor... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2012, 13:24 (14257 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Amînarea returului, văzută cu ochi buni de ialomițeni

Iarna fotbalistică este o adevărată pacoste pentru echipele din Liga a III-a. Perioada de pregătire înseamnă, printre altele, vînarea terenurilor pentru antrenament, dar mai cu seamă a celor disponibile pentru meciuri de verificare. Iarna anului 2012 a îngreunat mai mult decît de obicei cu gheață și zăpadă bunul mers al pregătirilor, iar ecourile ei concretizate în terenuri impracticabile nu s-au stins nici în martie. Prin urmare, FRF a hotărît ca startul returului Ligii a II și a III-a, programat inițial pentru 9 martie să se amîne cu o săptămînă. Județul Ialomița are două echipe angrenate în competiția din Liga a III, Seria a II-a: liderul, Unirea Slobozia cu 36 de puncte și Viitorul Axintele... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2012, 13:15 (13456 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se întâmplă la Slobozia: Amendatul public nr. 1

Se întîmplă la Slobozia: Amendatul public nr. 1

Conform percepției publice generale, cei mai mulți oameni certați cu ordinea și liniștea publică există la Fetești sau Țăndărei. Realitatea este însă alta. La Slobozia, un singur cetățean a primit din partea Poliției Locale mai multe amenzi decît un om obișnuit într-o viață. Și, deși este recordman absolut al amenzilor aplicate de către Poliția Locală Slobozia, nu este singur... În topul celor mai amendați slobozeni se regăsesc interlopi, prostituate sau foști pușcăriași, toți trecuți în catastiful Poliției Locale Slobozia cu zeci de amenzi...

Fost pușcăriaș, recordman la amenzi
Pe campionul incontestabil al amenzilor aplicate de către polițiștii locali îl cheamă... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2012, 13:06 (11293 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

SNIF acuză primarii ialomițeni că cer șpagă

Cînd gura lui Vasile Florea vorbește fără el

SNIF acuză primarii ialomițeni că cer șpagă

Florea Vasile este șeful Societății Naționale de Îmbunătățiri Funciare. Și unul dintre membrii Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița. Vineri, 24 februarie, acesta a acuzat public primarii localităților înzăpezite din județ că pretind șpagă pentru încheierea contractelor de deszăpezire. Declarațiile sale au fost respinse public de către primarii prezenți, dar și de către subprefectul Gigi Petre.

Gura păcătosului adevăr grăiește
Societatea Națională de Îmbunătățiri Funciare este una dintre instituțiile autofinanțate ale statului. O societate falimentară, dacă cineva ar întreba angajații. Numai că pe cei 50 de angajați nu-i mai întreabă nimeni... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2012, 19:07 (18432 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Spartac București-CSM Unirea Slobozia 18-36 (7-19)

Urcăm pe locul IV

Așa cum sugeram în precedentul material despre handbal, echipa lui Marian Simion avea neapărată nevoie de un balon de oxigen pe care-l putea găsi în confruntarea cu Spartac București, penultima clasată a seriei. După ce își dăduseră cu stîngul în dreptul în meciurile de acasă cu HM Buzău și cu Național Rîmnicu Vîlcea, fetelor noastre le-a ieșit în cale un adversar la îndemînă. Și, într-adevăr, sîmbătă, 3 martie a.c., uniristele au tratat cu cea mai mare seriozitate disputa cu Spartac. Desigur, nimeni nu se aștepta la un alt eșec, dar diferența de pe tabelă 18-36 (7-19), arată că lucrurile au stat ca de obicei, iar Păduraru și compania nu au dat nici cea mai mică șansă bucureștencelor. Cu 17 puncte... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2012, 18:43 (14277 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Aparatura medicală a Spitalului Țăndărei, scoasă la mezat

Doctorul Filip amenință

Aparatura medicală a Spitalului Țăndărei, scoasă la mezat

Doctorul Constantin Filip a ajuns din nou în instanță pentru a-și cere drepturile cu privire la Spitalul Orășenesc Țăndărei. Între timp, președintele PD-L Ialomița și primarul Vasile Sava, fac lobby la Ministerul Sănătății pentru redeschiderea unității medicale, desființată anul trecut în aprilie...

Doctorul țepar vrea să vîndă aparatura medicală
Doctorul Constantin Filip, reprezentantul societății Hospital Clinic, firma care ar fi trebuit să redeschidă porțile Spitalului Orășenesc Țăndărei, nu se lasă cu una cu două. Luni, 27 februarie, el s-a prezentat la Tribunalul Ialomița un vraf de documente, printre care o întîmpinare și o cerere reconvențională, hotărît... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2012, 10:23 (15356 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Scenarii cu repetiție

Ialomița: Inflație de candidați pentru orașe

Unul dintre efectele «competiției deschise» din USL îl reprezintă creșterea numărului de candidați pentru orașele mari ale județului. Fie că se cheamă Slobozia, Urziceni, Fetești sau Țăndărei, aceste orașe se confruntă în acest moment cu o inflație de candidați, din toate zonele spectrului politic.

Fiefuri PNL, amenințate de PSD
Fetești și Urziceni sînt în acest moment două dintre orașele unde USL are deja 4 candidați pentru alegerile locale. Pe lîngă primarul în funcție, la Fetești își trîmbițează intenția de a candida Grigori Cenușă, președintele organizației locale a PSD. «Nu s-a bătut în cuie, nu pot comenta nimic. Dar da, am această intenție și aș vrea... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2012, 10:11 (17412 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Tendințe de sezon, Mărțișoare la cuptor!

Tendințe de sezon, Mărțișoare la cuptor!

Elevii școlii Generale «Sfîntul Andrei» din Slobozia au descoperit o metodă inedită de a aduce primăvara în sufletele mamelor și cadrelor didactice. Cu ajutorul unui material inedit, polimerii, ei au confecționat manual mărțișoare, pe care, apoi, le-au copt în cuptorul aragazului din bucătărie. Inedita metodă a fost prezentată publicului în cadrul unui atelier organizat în sala Amfiteatru a Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia.

Workshop în spațiul public
Sala Amfiteatru a Centrului Cultural «Ionel Perlea» de la Slobozia a fost transformată de elevii Școlii Generale «Sfîntul Andrei» ,vineri 24 februarie, în atelier de confecționat manual mărțișoarele... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2012, 09:59 (16218 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Războiul președintelui Ciupercă cu toată lumea

PSD și PNL, bătaie pe orașe

Războiul președintelui Ciupercă cu toată lumea

Cu alegerile la ușă, USL Ialomița s-a hotărît să se despartă. Ce alianță, ce principii democratice, ce mai bine public comun?!... Astea sînt prostii pe care nici măcar electoratul tradițional nu le mai poate înghiți! Și, astfel, schisma despre care toată lumea vorbește de luni a devenit realitate, împărțind județul în taberele politice tradiționale. Primele baricade se ridică în orașe. Adică la Slobozia, Urziceni, Fetești și Țăndărei, unde gherilele politice fac și desfac alianțe și scenarii. Intangibil deocamdată, mediul rural asistă prudent la noile mișcări de trupe... Pe de altă parte, căderea lui Gabi Ionașcu cutremură din temelii PSD Ialomița. Președintele Ciupercă a deschis cutia Pandorei... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2012, 11:09 (32185 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tren de marfă, deraiat în Gara Țăndărei

Tren de marfă, deraiat în Gara Țăndărei

La sfîrșitul săptămînii precedente, un tren de marfă s-a răsturnat la intrare în Gara Țăndărei. Incidentul s-a soldat doar cu pagube materiale.
Respectiva garnitură transporta sute de tone de cherestea din Moldova către Portul Constanța. La intrare în tronsonul Gării Țăndărei, mecanicul a scăpat de sub control trenul, iar vagoanele 4 și 5, aflate la capătul garniturii, s-au răsturnat. În urma incidentului a fost distrusă linia de înaltă tensiune, iar o mare de cherestea s-a împrăștiat pe cîmp.... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2012, 10:54 (13268 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ce vrăji au mai făcut primarii ialomițeni

Edilii locali vandalizează bugetele comunităților (II)

Cu bugete de subzistență și greutăți financiare incontestabile, primăriile din Ialomița reușesc o nouă performanță administrativă: acordarea de sporuri și prime ilegale! Constatarea aparține auditorilor Camerei de Conturi Ialomița și demonstrează cît a costat factura incompetenței administrațiilor locale în anul 2010...

Sporuri și prime ilegale
Haosul administrativ se regăsește cu succes în școlile comunale, unități aflate în subordonarea financiară a primăriilor. Iar cea mai frecventă dintre ilegalități vizează nimic altceva decît acordarea în masă de sporuri și prime total pe lîngă lege. Aceasta este constatarea sumară a controlorilor Cameri de Conturi Ialomița... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2012, 10:40 (14426 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița se pregătește de inundații

Încă 6 luni fără barajul de la Dridu

Ialomița se pregătește de inundații

După 3 săptămîni de blocaje, viscol și zăpezi, Ialomița se pregătește de inundații. Informația este dezmințită oficial de către Direcția de Gospodărire a Apelor Ialomița Buzău, însă prefectul Mădălin Teculescu a atras public atenția Comitetului Județean pentru Situații de Urgență referitor la acest pericol. În acest context, singurul baraj din Ialomița, cel de la Dridu, va continua să funcționeze la jumătate din capacitate pentru încă 6 luni de zile...

Un baraj fantomă
În luna martie a anului 2010, autoritățile județene au făcut public proiectul de reabilitare a barajului de la Dridu. În cadrul intervențiilor susținute la acel moment de către reprezentanții... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2012, 18:21 (16032 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Primarul a murit, trăiască primarul!

Gabi Ionașcu, primarul Sloboziei: «Pe la spate au scos cuțitele și m-au „înjunghiat“!»

Primarul a murit, trăiască primarul!

Sub această parafrază reamintim succint situația de moment la Slobozia. Apreciem însă că ea este extrem de volatilă și că, mai devreme de 15 martie 2012, niciuna dintre variantele existente nu poate fi exclusă.

Alternativele lui Gabi Ionașcu
Umilit drastic de către colegii de partid (retragerea sprijinului politic pentru un viitor mandat s-a făcut la un scor zdrobitor de 69 la 1), Gabi Ionașcu refuză să moară politic. După ce s-a prezentat săptămîna trecută cu jalba-n proțap la Ponta (alături de primarii din Amara și Țăndărei), Gabi Ionașcu caută disperat plase de siguranță. Teoretic, cărțile lui nu sînt jucate, iar unul dintre ași îl reprezintă protocolul inițial... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2012, 16:55 (59928 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Droguri descoperite la punctul de acces în Penitenciarul Slobozia?

Droguri descoperite la punctul de acces în Penitenciarul Slobozia?

Angajații Penitenciarului Slobozia au descoperit în bagajul unei persoane venite în vizită la unul dintre deținuții aflați în spațiile de detenție ale închisorii trei pachețele suspecte, în interiorul cărora se presupune că ar fi ascunse droguri. Persoana care a avut intenția de a introduce în Penitenciarul Slobozia respectivele pachețele le-a ascuns sub cusătura fermoarului unei perechi de blue-jeans.
Față de respectiva persoană, Administrația Penitenciarului Slobozia a dispus interzicerea dreptului de acces în orice penitenciar din țară pe o perioadă de 6 luni, pentru persoana care a încercat introducerea acestei substanțe în penitenciar, latura penală a acestei fapte... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2012, 16:53 (12799 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Din nou eșec!

Handbal, CSM Unirea Slobozia-Național Rîmnicu Vîlcea 26-28 (12-15)

Din nou eșec!

Miercuri, 29 februarie 2012, CSM Unirea Slobozia a primit vizita Naționalului din Rîmnicu Vîlcea, într-un meci restanță din etapa a 2-a a returului Diviziei A. Din păcate, echipa noastră a etalat în continuare lipsă de luciditate în construcție și ineficiență la aruncările de la 7 metri. Trei astfel de aruncări au fost ratate în acest joc!

Gol fantomă în poarta vîlcencelor
Echipa oaspete a controloat prima repriză de la un cap la altul, lucru oglindit de scorul pauzei: 12-15. Echipa noastră a venit de la vestiare cu un alt tonus și a reușit să întoarcă situația în favoarea ei, avînd, la un moment dat, 19-17. Vîlcea a replicat rapid și a răsturnat iarăși scorul... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2012, 16:42 (15323 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Țăndărei: O fetiță de șase ani se zbate între viață și moarte după ce a căzut de la balcon!

Caz șocant la Țăndărei. O fetiță de doar șase ani, din localitate, a ajuns miercuri, 29 februarie a.c., la Spitalul «Bagdasar-Arseni» din Capitală, după ce a căzut de la balconul apartamentului în care locuia.
Preluată de Ambulanță, fetița a fost transportată la Spitalul Județean Slobozia. În urma analizelor, medicii au stabilit că micuța a căzut de la o înălțime de 4 metri și s-a ales cu multiple fracturi în zona capului. Din cauza rănilor profunde, copila a fost transferată la Spitalul «Bagdasar-Arseni» din București.... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2012, 14:49 (12737 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Piromanul Poienaru incendiază culturile de anghinare

Agrofam a pierdut subvenții de 300000 euro!

Piromanul Poienaru incendiază culturile de anghinare

După modelul domnitorului moldav al cărui nume, din păcate, îl poartă, Ștefan Poienaru, incendiază culturile în calea reprezentanților firmei DENRO. Spre deosebire de Ștefan cel Mare însă, latifundiarul de la Fetești, doctor în agricultură și inginerii financiare agricole, autor de cărți și Mecena al televiziunii locale, este obligat acum să dea cu subsemnatul la Serviciul de Investigare a Fraudelor din cadrul IPJ Ialomița. Mai întîi pentru a explica de ce a cultivat terenurile altui proprietar, iar apoi cum a încălcat prevederile UE referitoare la declararea suprafețelor cultivate sau tratatul de bune practici agricole...

Anghinarea care produce bani europeni Pentru... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2012, 12:07 (21068 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Bătaie la Peniteciarul Slobozia: Un deținut a fost grav rănit!

Răzmeriță la Penitenciarul Slobozia. Șapte deținuți și-au împărțit pumni și picioare, marți, 28 februarie a.c. Rănit în urma scandalului, unul dintre bătăuși a ajuns de urgență la Spitalul Județean Slobozia.
Conflictul dintre cei șapte deținuți a pornit ca din senin. În ploaia de pumni și picioare, pușcăriașii au spart geamul celulei în care se aflau, iar unul dintre aceștia, un tînăr de 24 de ani, a fost rănit de cioburile ferestrei.
Condamnat la șapte ani și jumătate pentru tîlhărie, deținutul a avut nevoie de îngrijiri medicale de urgență. El a fost transferat la Spitalul Județean Slobozia, unde medicii i-au suturat rana cu care s-a ales în timpul scandalului.... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2012, 12:01 (12984 vizualizări - 2 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
259 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Activități preventive ale polițiștilor în școlile din Fetești

Marți, 1 octombrie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat o serie de activități pe linia prevenirii faptelor cu violență, a traficului și a consumului de droguri, precum și siguranța rutieră în școlile ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2019, 18:25
(3234 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan cu permisul suspendat

Polițiștii slobozeni au depistat un tânăr, de 24 de ani, din Amara, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului Slobozia luni, 1 octombrie a.c., deși avea acest drept suspendat. În cauză, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2019, 18:20
(2108 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Zilele Recoltei 2019»

În perioada 5-6 octombrie 2019, în Piața Agroalimentară din Slobozia, va avea loc tradiționala manifestare a toamnei «Zilele Recoltei 2019», organizată de Primăria Municipiului Slobozia în parteneriat cu ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 18:20
(2285 vizualizări - 0 comentarii)


Șofer din Scânteia, urmărit de polițiști

Sâmbătă, 28 septembrie a.c., Poliția Slobozia a fost sesizată cu privire la faptul că un șofer ar circula haotic dinspre Bucu către Țăndărei, punând în pericol ceilalți participanți la trafic. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:20
(3571 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

În perioada 27-28 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat patru conducători auto, cu vârste cuprinse între 32 și 47 de ani, în timp ce șofau pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:15
(2769 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Lemne confiscate de polițiști

Vineri, 27 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești au depistat, pe raza comunei Săveni, un bărbat de 60 de ani, din Platonești, în timp ce transporta cu ajutorul unei ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:10
(3091 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Urziceni, urmărit de polițiști pe autostrada A3 București-Ploiești. A fost prins și arestat, fiind bănuit de furt din mașini!

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat bănuit că ar fi participat la săvârșirea infracțiunii de furt din auto, faptă comisă pe raza municipiului Slobozia. În continuarea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:50
(5183 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Verde la Educație pentru Circulație»

Poliția Română și Lidl lansează, la nivel național, a VII-a ediție a campaniei de educație rutieră «Verde la Educație pentru Circulație». Evenimentul se va desfășura sâmbătă, 28 septembrie a.c., începând ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:40
(2351 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor la Slobozia și Fetești

În perioada 25-26 septembrie, în intervalul orar 7,30-16,00, polițiștii slobozeni, precum și cei din cadrul Poliției Municipiului Fetești, au organizat și pus în aplicare o serie de acțiuni în unitățile ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:35
(2903 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: 22 focare de Pestă Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că, la data de 27 septembrie 2019, pe raza județului Ialomița sunt declarate 22 focare de Pestă Porcină Africană. Acestea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:30
(3047 vizualizări - 0 comentarii)


Patruzeci de Sfinte Liturghii la Catedrala Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, începând cu data de  30 septembrie 2019, în Catedrala din Urziceni se vor oficia 40 de Sfinte Liturghii în cinstea Sfântului Ierarh Nectarie vindecătorul ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:25
(3235 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Joi, 26 septembrie a.c., în jurul orei 8,00, pe raza localității Fetești s-a produs un accident soldat cu pagube materiale. Astfel, în timp ce un tânăr, de 18 ani, din Fetești, conducea un autoturism pe ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:20
(2360 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Țăndărei: Braconaj piscicol

Joi, 26 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Țăndărei au depistat un bărbat, de 47 de ani, din Țăndărei, în timp ce transporta pește din speciile crap și plătică pentru care nu deținea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:15
(2754 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 30 septembrie-4 octombrie 2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:10
(5116 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu emis pe numele unui slobozean

Miercuri, 25 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 51 de ani, din Slobozia, și-ar fi agresat fosta concubină. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:20
(5813 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în lanț pe DN21

Miercuri, 25 septembrie a.c., pe DN21 s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului s-a stabilit că, în timp ce un tânăr ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:15
(2042 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN21 accident


Stelnica: Arestat pentru «conducere fără permis»

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești au reușit miercuri, 25 septembrie a.c., identificarea unui bărbat, de 23 de ani, din comuna Stelnica, pe numele căruia era emis un mandat de executare ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:10
(3177 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Română susține Proiectul «EDWARD»

Joi, 26 septembrie 2019, în cadrul Campaniei naționale de educație rutieră «Alege viața!», Poliția Română susține la nivel național Proiectul «EDWARD»-The European Day Without A Road Death (Ziua europeană fără persoane decedate în accidente rutiere) ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:05
(2667 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat preventiv pentru «tâlhărie calificată»


Vineri, 20 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești au identificat și reținut un bărbat, de 37 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie calificată ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 20:05
(3596 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană Ialomița: «Salonul Anual de Carte», a XXVIII-a ediție

În perioada 1-31 octombrie 2019, la Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, sala Galeriile Arcadia, se va desfășura a XXVIII-a ediție a «Salonului Anual de Carte». Sub sloganul «2019-Anul Cărții ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 19:50
(6543 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune de informare a șoferilor

Luni, 23 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au organizat și desfășurat pe raza municipiului Slobozia o acțiune de informare și instruire a conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 19:40
(2677 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la Țăndărei

Pentru remedierea unei avarii survenite la un hidrant de pe strada Căprioarei, din orașul Țăndărei, județul Ialomița, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile marți, 24 septembrie 2 ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 17:10
(3341 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 23-27 septembrie a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2019, 18:20
(5257 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

Servicii Publice Slobozia SRL
vă face cunoscut faptul că,
în perioada 05-06.10.2019,
se vor desfășura
«Zilele Recoltei»
în incinta Pieței Agroalimentare Ialomița

20 Septembrie 2019, 11:10


Biciclist acroșat de o mașină între Bucu și Ograda

Miercuri, 18 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident produs pe DN2A, între localitățile Bucu și Ograda. În timp ce un bărbat, de 39 de ani, din Țăndărei, conducea ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 20:10
(5249 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de prevenire a furturilor de și din autovehicule

Miercuri, 18 septembrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Urziceni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea furturilor de și din autovehicule pe raza localităților ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 20:05
(4469 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea de apă în Fetești

Pentru remedierea unei avarii survenite joi, 19 septembrie 2019, la nivelul unui branșament de pe strada Garofiței, din orașul Fetești, județul Ialomița, RAJA SA este nevoită să întrerupă furnizarea de ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 12:55
(2768 vizualizări - 0 comentarii)


Activitate desfășurată de Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot»

Activitate desfășurată de Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot»

Miercuri, 18 septembrie 2019, părintele protopop Laurențiu Cioranu, împreună cu părintele Daniel Ferbințeanu de la Parohia Ograda au săvârșit Slujba sfeștaniei, Sfințirea cea mică a apei și au rostit rugăciuni ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 12:50
(4228 vizualizări - 6 comentarii)


DSVSA Ialomița: 21 focare de Pestă Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că, la data de 18.09.2019, pe raza județului Ialomița sunt declarate 21 focare de Pestă Porcină Africană. Acestea au fost ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:30
(2256 vizualizări - 1 comentariu)


Ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din Manasia


Marți, 17 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 41 de ani, din Manasia, și-ar fi agresat și amenințat fosta soție. Astfel ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:25
(3770 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...