Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Mihail Kogălniceanu: Fost subofițer de poliție, găsit spînzurat în propria curte

Tragedie în familia unui fost subofițer de poliție, în vîrstă de 47 ani, din comuna ialomițeană Mihai Kogălniceanu. Miercuri, 7 martie a.c., bărbatul a fost găsit spînzurat într-un șopron din propria curte.
Cel care a făcut descoperirea macabră a fost un nepot al fostului om al legii. Sinucigașul nu a lăsat niciun bilet de adio, însă, în urmă cu o săptămînă, el le-ar fi comunicat rudelor sale că îi trec prin minte gînduri negre. «Săptămîna viitoare o să mîncați colivă de pe urma mea...» ar fi fost cuvintele cu care fostul subofițer și-a avertizat familia cu privire la gestul necugetat pe care l-a făcut ieri.
Bărbatul a renunțat la uniformă în urmă cu zece ani, în momentul în care a... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2012, 11:42 (12734 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia, Viitorul Axintele

Slobozia a bătut Buzăul. Axintele, egala Domneștiului!

Unirea Slobozia a răzbunat miercuri, 7 martie, la Platonești, singura înfrîngere din această iarnă. Elevii lui Ion Ionescu au trecut cu scorul de 2-0 de divizionara secundă Gloria Buzău. Ambele goluri ale galben-albaștrilor au venit în repriza doua și au fost marcate de Emil Cristian și Dumitru Gheorghe. În echipă și-au făcut apariția mijlocașul Nicușor Crețu și atacantul Emil Nanu, ambii veniți de la Săgeata Năvodari, formație aflată în pragul desființării. «Băieții au făcut 2 zile pregătirea cu noi, și-ar dori să joace la Slobozia, dar au fost nevoiți să se întoarcă la Năvodari unde este posibil să se revină asupra ideii desființării. Pînă la elucidarea acestei situații, nu putem face nimic... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2012, 11:30 (9154 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Război juridic pentru Cinematograful «Ialomița»

Ultima țeapă imobiliară din Slobozia

Război juridic pentru Cinematograful «Ialomița»

După doi ani de termene și amînări, procesul dintre Regia Autonomă a Distribuției și Exploatării Filmelor «România Film» și SC EDA, de o parte a baricadei, și municipiul Slobozia, de cealaltă parte, a fost strămutat la Galați. Acolo, la începutul lunii martie 2012, magistrații vor trebui să decidă dacă Cinematograful Ialomița revine comunității sau va continua să «ruleze» pîine în beneficiul unei firme private. Juristul Primăriei Slobozia, Valentin Tudoran, susține că «șansele noastre sînt de 50 la sută»...

Istoria unei țepe previzibile
Legea 303, prin care se prevedea trecerea cinematografelor din administrarea RADEF «România Film» în domeniul public al administrațiilor... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2012, 13:24 (14257 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Amînarea returului, văzută cu ochi buni de ialomițeni

Iarna fotbalistică este o adevărată pacoste pentru echipele din Liga a III-a. Perioada de pregătire înseamnă, printre altele, vînarea terenurilor pentru antrenament, dar mai cu seamă a celor disponibile pentru meciuri de verificare. Iarna anului 2012 a îngreunat mai mult decît de obicei cu gheață și zăpadă bunul mers al pregătirilor, iar ecourile ei concretizate în terenuri impracticabile nu s-au stins nici în martie. Prin urmare, FRF a hotărît ca startul returului Ligii a II și a III-a, programat inițial pentru 9 martie să se amîne cu o săptămînă. Județul Ialomița are două echipe angrenate în competiția din Liga a III, Seria a II-a: liderul, Unirea Slobozia cu 36 de puncte și Viitorul Axintele... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2012, 13:15 (13456 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se întâmplă la Slobozia: Amendatul public nr. 1

Se întîmplă la Slobozia: Amendatul public nr. 1

Conform percepției publice generale, cei mai mulți oameni certați cu ordinea și liniștea publică există la Fetești sau Țăndărei. Realitatea este însă alta. La Slobozia, un singur cetățean a primit din partea Poliției Locale mai multe amenzi decît un om obișnuit într-o viață. Și, deși este recordman absolut al amenzilor aplicate de către Poliția Locală Slobozia, nu este singur... În topul celor mai amendați slobozeni se regăsesc interlopi, prostituate sau foști pușcăriași, toți trecuți în catastiful Poliției Locale Slobozia cu zeci de amenzi...

Fost pușcăriaș, recordman la amenzi
Pe campionul incontestabil al amenzilor aplicate de către polițiștii locali îl cheamă... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2012, 13:06 (11293 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

SNIF acuză primarii ialomițeni că cer șpagă

Cînd gura lui Vasile Florea vorbește fără el

SNIF acuză primarii ialomițeni că cer șpagă

Florea Vasile este șeful Societății Naționale de Îmbunătățiri Funciare. Și unul dintre membrii Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița. Vineri, 24 februarie, acesta a acuzat public primarii localităților înzăpezite din județ că pretind șpagă pentru încheierea contractelor de deszăpezire. Declarațiile sale au fost respinse public de către primarii prezenți, dar și de către subprefectul Gigi Petre.

Gura păcătosului adevăr grăiește
Societatea Națională de Îmbunătățiri Funciare este una dintre instituțiile autofinanțate ale statului. O societate falimentară, dacă cineva ar întreba angajații. Numai că pe cei 50 de angajați nu-i mai întreabă nimeni... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2012, 19:07 (18432 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Spartac București-CSM Unirea Slobozia 18-36 (7-19)

Urcăm pe locul IV

Așa cum sugeram în precedentul material despre handbal, echipa lui Marian Simion avea neapărată nevoie de un balon de oxigen pe care-l putea găsi în confruntarea cu Spartac București, penultima clasată a seriei. După ce își dăduseră cu stîngul în dreptul în meciurile de acasă cu HM Buzău și cu Național Rîmnicu Vîlcea, fetelor noastre le-a ieșit în cale un adversar la îndemînă. Și, într-adevăr, sîmbătă, 3 martie a.c., uniristele au tratat cu cea mai mare seriozitate disputa cu Spartac. Desigur, nimeni nu se aștepta la un alt eșec, dar diferența de pe tabelă 18-36 (7-19), arată că lucrurile au stat ca de obicei, iar Păduraru și compania nu au dat nici cea mai mică șansă bucureștencelor. Cu 17 puncte... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2012, 18:43 (14276 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Aparatura medicală a Spitalului Țăndărei, scoasă la mezat

Doctorul Filip amenință

Aparatura medicală a Spitalului Țăndărei, scoasă la mezat

Doctorul Constantin Filip a ajuns din nou în instanță pentru a-și cere drepturile cu privire la Spitalul Orășenesc Țăndărei. Între timp, președintele PD-L Ialomița și primarul Vasile Sava, fac lobby la Ministerul Sănătății pentru redeschiderea unității medicale, desființată anul trecut în aprilie...

Doctorul țepar vrea să vîndă aparatura medicală
Doctorul Constantin Filip, reprezentantul societății Hospital Clinic, firma care ar fi trebuit să redeschidă porțile Spitalului Orășenesc Țăndărei, nu se lasă cu una cu două. Luni, 27 februarie, el s-a prezentat la Tribunalul Ialomița un vraf de documente, printre care o întîmpinare și o cerere reconvențională, hotărît... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2012, 10:23 (15356 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Scenarii cu repetiție

Ialomița: Inflație de candidați pentru orașe

Unul dintre efectele «competiției deschise» din USL îl reprezintă creșterea numărului de candidați pentru orașele mari ale județului. Fie că se cheamă Slobozia, Urziceni, Fetești sau Țăndărei, aceste orașe se confruntă în acest moment cu o inflație de candidați, din toate zonele spectrului politic.

Fiefuri PNL, amenințate de PSD
Fetești și Urziceni sînt în acest moment două dintre orașele unde USL are deja 4 candidați pentru alegerile locale. Pe lîngă primarul în funcție, la Fetești își trîmbițează intenția de a candida Grigori Cenușă, președintele organizației locale a PSD. «Nu s-a bătut în cuie, nu pot comenta nimic. Dar da, am această intenție și aș vrea... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2012, 10:11 (17412 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Tendințe de sezon, Mărțișoare la cuptor!

Tendințe de sezon, Mărțișoare la cuptor!

Elevii școlii Generale «Sfîntul Andrei» din Slobozia au descoperit o metodă inedită de a aduce primăvara în sufletele mamelor și cadrelor didactice. Cu ajutorul unui material inedit, polimerii, ei au confecționat manual mărțișoare, pe care, apoi, le-au copt în cuptorul aragazului din bucătărie. Inedita metodă a fost prezentată publicului în cadrul unui atelier organizat în sala Amfiteatru a Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia.

Workshop în spațiul public
Sala Amfiteatru a Centrului Cultural «Ionel Perlea» de la Slobozia a fost transformată de elevii Școlii Generale «Sfîntul Andrei» ,vineri 24 februarie, în atelier de confecționat manual mărțișoarele... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2012, 09:59 (16218 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Războiul președintelui Ciupercă cu toată lumea

PSD și PNL, bătaie pe orașe

Războiul președintelui Ciupercă cu toată lumea

Cu alegerile la ușă, USL Ialomița s-a hotărît să se despartă. Ce alianță, ce principii democratice, ce mai bine public comun?!... Astea sînt prostii pe care nici măcar electoratul tradițional nu le mai poate înghiți! Și, astfel, schisma despre care toată lumea vorbește de luni a devenit realitate, împărțind județul în taberele politice tradiționale. Primele baricade se ridică în orașe. Adică la Slobozia, Urziceni, Fetești și Țăndărei, unde gherilele politice fac și desfac alianțe și scenarii. Intangibil deocamdată, mediul rural asistă prudent la noile mișcări de trupe... Pe de altă parte, căderea lui Gabi Ionașcu cutremură din temelii PSD Ialomița. Președintele Ciupercă a deschis cutia Pandorei... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2012, 11:09 (32184 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tren de marfă, deraiat în Gara Țăndărei

Tren de marfă, deraiat în Gara Țăndărei

La sfîrșitul săptămînii precedente, un tren de marfă s-a răsturnat la intrare în Gara Țăndărei. Incidentul s-a soldat doar cu pagube materiale.
Respectiva garnitură transporta sute de tone de cherestea din Moldova către Portul Constanța. La intrare în tronsonul Gării Țăndărei, mecanicul a scăpat de sub control trenul, iar vagoanele 4 și 5, aflate la capătul garniturii, s-au răsturnat. În urma incidentului a fost distrusă linia de înaltă tensiune, iar o mare de cherestea s-a împrăștiat pe cîmp.... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2012, 10:54 (13268 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ce vrăji au mai făcut primarii ialomițeni

Edilii locali vandalizează bugetele comunităților (II)

Cu bugete de subzistență și greutăți financiare incontestabile, primăriile din Ialomița reușesc o nouă performanță administrativă: acordarea de sporuri și prime ilegale! Constatarea aparține auditorilor Camerei de Conturi Ialomița și demonstrează cît a costat factura incompetenței administrațiilor locale în anul 2010...

Sporuri și prime ilegale
Haosul administrativ se regăsește cu succes în școlile comunale, unități aflate în subordonarea financiară a primăriilor. Iar cea mai frecventă dintre ilegalități vizează nimic altceva decît acordarea în masă de sporuri și prime total pe lîngă lege. Aceasta este constatarea sumară a controlorilor Cameri de Conturi Ialomița... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2012, 10:40 (14426 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița se pregătește de inundații

Încă 6 luni fără barajul de la Dridu

Ialomița se pregătește de inundații

După 3 săptămîni de blocaje, viscol și zăpezi, Ialomița se pregătește de inundații. Informația este dezmințită oficial de către Direcția de Gospodărire a Apelor Ialomița Buzău, însă prefectul Mădălin Teculescu a atras public atenția Comitetului Județean pentru Situații de Urgență referitor la acest pericol. În acest context, singurul baraj din Ialomița, cel de la Dridu, va continua să funcționeze la jumătate din capacitate pentru încă 6 luni de zile...

Un baraj fantomă
În luna martie a anului 2010, autoritățile județene au făcut public proiectul de reabilitare a barajului de la Dridu. În cadrul intervențiilor susținute la acel moment de către reprezentanții... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2012, 18:21 (16032 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Primarul a murit, trăiască primarul!

Gabi Ionașcu, primarul Sloboziei: «Pe la spate au scos cuțitele și m-au „înjunghiat“!»

Primarul a murit, trăiască primarul!

Sub această parafrază reamintim succint situația de moment la Slobozia. Apreciem însă că ea este extrem de volatilă și că, mai devreme de 15 martie 2012, niciuna dintre variantele existente nu poate fi exclusă.

Alternativele lui Gabi Ionașcu
Umilit drastic de către colegii de partid (retragerea sprijinului politic pentru un viitor mandat s-a făcut la un scor zdrobitor de 69 la 1), Gabi Ionașcu refuză să moară politic. După ce s-a prezentat săptămîna trecută cu jalba-n proțap la Ponta (alături de primarii din Amara și Țăndărei), Gabi Ionașcu caută disperat plase de siguranță. Teoretic, cărțile lui nu sînt jucate, iar unul dintre ași îl reprezintă protocolul inițial... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2012, 16:55 (59927 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Droguri descoperite la punctul de acces în Penitenciarul Slobozia?

Droguri descoperite la punctul de acces în Penitenciarul Slobozia?

Angajații Penitenciarului Slobozia au descoperit în bagajul unei persoane venite în vizită la unul dintre deținuții aflați în spațiile de detenție ale închisorii trei pachețele suspecte, în interiorul cărora se presupune că ar fi ascunse droguri. Persoana care a avut intenția de a introduce în Penitenciarul Slobozia respectivele pachețele le-a ascuns sub cusătura fermoarului unei perechi de blue-jeans.
Față de respectiva persoană, Administrația Penitenciarului Slobozia a dispus interzicerea dreptului de acces în orice penitenciar din țară pe o perioadă de 6 luni, pentru persoana care a încercat introducerea acestei substanțe în penitenciar, latura penală a acestei fapte... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2012, 16:53 (12799 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Din nou eșec!

Handbal, CSM Unirea Slobozia-Național Rîmnicu Vîlcea 26-28 (12-15)

Din nou eșec!

Miercuri, 29 februarie 2012, CSM Unirea Slobozia a primit vizita Naționalului din Rîmnicu Vîlcea, într-un meci restanță din etapa a 2-a a returului Diviziei A. Din păcate, echipa noastră a etalat în continuare lipsă de luciditate în construcție și ineficiență la aruncările de la 7 metri. Trei astfel de aruncări au fost ratate în acest joc!

Gol fantomă în poarta vîlcencelor
Echipa oaspete a controloat prima repriză de la un cap la altul, lucru oglindit de scorul pauzei: 12-15. Echipa noastră a venit de la vestiare cu un alt tonus și a reușit să întoarcă situația în favoarea ei, avînd, la un moment dat, 19-17. Vîlcea a replicat rapid și a răsturnat iarăși scorul... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2012, 16:42 (15317 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Țăndărei: O fetiță de șase ani se zbate între viață și moarte după ce a căzut de la balcon!

Caz șocant la Țăndărei. O fetiță de doar șase ani, din localitate, a ajuns miercuri, 29 februarie a.c., la Spitalul «Bagdasar-Arseni» din Capitală, după ce a căzut de la balconul apartamentului în care locuia.
Preluată de Ambulanță, fetița a fost transportată la Spitalul Județean Slobozia. În urma analizelor, medicii au stabilit că micuța a căzut de la o înălțime de 4 metri și s-a ales cu multiple fracturi în zona capului. Din cauza rănilor profunde, copila a fost transferată la Spitalul «Bagdasar-Arseni» din București.... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2012, 14:49 (12737 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Piromanul Poienaru incendiază culturile de anghinare

Agrofam a pierdut subvenții de 300000 euro!

Piromanul Poienaru incendiază culturile de anghinare

După modelul domnitorului moldav al cărui nume, din păcate, îl poartă, Ștefan Poienaru, incendiază culturile în calea reprezentanților firmei DENRO. Spre deosebire de Ștefan cel Mare însă, latifundiarul de la Fetești, doctor în agricultură și inginerii financiare agricole, autor de cărți și Mecena al televiziunii locale, este obligat acum să dea cu subsemnatul la Serviciul de Investigare a Fraudelor din cadrul IPJ Ialomița. Mai întîi pentru a explica de ce a cultivat terenurile altui proprietar, iar apoi cum a încălcat prevederile UE referitoare la declararea suprafețelor cultivate sau tratatul de bune practici agricole...

Anghinarea care produce bani europeni Pentru... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2012, 12:07 (21068 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Bătaie la Peniteciarul Slobozia: Un deținut a fost grav rănit!

Răzmeriță la Penitenciarul Slobozia. Șapte deținuți și-au împărțit pumni și picioare, marți, 28 februarie a.c. Rănit în urma scandalului, unul dintre bătăuși a ajuns de urgență la Spitalul Județean Slobozia.
Conflictul dintre cei șapte deținuți a pornit ca din senin. În ploaia de pumni și picioare, pușcăriașii au spart geamul celulei în care se aflau, iar unul dintre aceștia, un tînăr de 24 de ani, a fost rănit de cioburile ferestrei.
Condamnat la șapte ani și jumătate pentru tîlhărie, deținutul a avut nevoie de îngrijiri medicale de urgență. El a fost transferat la Spitalul Județean Slobozia, unde medicii i-au suturat rana cu care s-a ales în timpul scandalului.... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2012, 12:01 (12984 vizualizări - 2 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
295 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Pompierii ialomițeni, locul 2

Pompierii ialomițeni, locul 2

În perioada 1-3 august 2011, s-a desfășurat la Slobozia faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență, organizată de Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 14:24
(5394 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A intrat cu scuterul în șanț

Poliția Urziceni a fost sesizată luni, 1 august a.c., cu privire la faptul că pe DC42 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un tînăr, de 31 ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 12:49
(7085 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: I-au furat din curte

Agenții Postului de Poliție Manasia au fost sesizați luni, 1 august a.c., de către o femeie de 56 ani, din Urziceni, despre faptul că persoane necunoscute au pătruns în curtea proprietății pe care o deține ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 10:28
(6654 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt


Amara: Concursuri sportive pe plajă

Amara: Concursuri sportive pe plajă

Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița, Asociația Județeană «Sportul pentru Toți» Ialomița, cu sprijinul Primăriei Amara, desfășoară, în perioada 31 iulie-3 august 2011, acțiunea sportiv-recreativă ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 10:26
(10161 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: «Șofer» fără permis

O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a oprit pentru control în trafic pe raza localității un autoturism, condus de un tînăr localnic în vîrstă de 28 ani. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 08:24
(6733 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Surprinși în flagrant la furat de fier

Un feteștean de 55 ani a alertat Poliția în momentul în care a surprins două persoane care sustrăgeau fier de pe terenul său, unde deține o fundație pentru casă. La fața locului s-a deplasat o patrulă de ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 07:03
(4266 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Primarul Sloboziei îl felicită pe elevul Octav Drăgoi, medaliat cu aur la Olimpiada Internațională de Matematică

Printr-un comunicat de presă, primarul Sloboziei, Gabi Ionașcu, felicită remarcabila performanță a elevului slobozean Octav Drăgoi, care a obținut medalia de aur la Olimpiada Internațională de Matematică ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:22
(9442 vizualizări - 4 comentarii)


Munteni Buzău: S-au autoaprins furajele

În după-amiaza zilei de sîmbătă, 30 iulie, pompierii militari de la Garda Slobozia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la depozitul de furaje al unui cetățean din localitatea ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:16
(8219 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Adeverințe pentru cultivatorii de tutun care accesează credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură eliberează adeverințe către Beneficiarii schemei de plată națională directă complementară decuplată de producție, pentru suprafața cultivată cu tutun ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:11
(11763 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat într-o căruță nesemnalizată

Poliția Fetești a fost sesizată vineri, 29 iulie a.c., cu privire la faptul că pe DN3B s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 38 ani, din ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:09
(9211 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de aproape 90000 lei în două zile

În cadrul acțiunilor desfășurate la sfîrșit de săptămînă, polițiștii rutieri au aplicat 276 sancțiuni contravenționale, au reținut în vederea suspendării 14 permise de conducere și au retras 10 certificate ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:31
(8029 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Declarația 112, depusă doar on-line cu certificat digital

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabilor că «Declarația 112-privind plata contribuțiilor sociale, a impozitului pe venit și evidența angajaților asigurați» se va depune ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:28
(10736 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: O hoață din buzunare, identificată de polițiști

Un bărbat de 52 ani, din Pogoanele-Buzău a sesizat Poliția Urziceni, prin 112, cu privire la faptul că în timp ce se afla pe strada Poștei din localitate, persoane necunoscute i-au sustras din buzunar suma ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:27
(5762 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți efectuate către fermieri

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că a plătit, în perioada 27.07.2011-28.07.2011, suma de 187,9 milioane euro pentru măsuri delegate din Programul Național de Dezvoltare Rurală ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:22
(10304 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: A furat 16 capace de canalizare

Polițiștii cercetează un bărbat de 47 ani pentru săvîrșirea infracțiunii de furt. În urma investigațiilor desfășurate de către agenții Postului de Poliție Maia, privind furtul din data de 12 iulie a.c. ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:20
(7925 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 148 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 2 august 2011, sînt disponibile 148 locuri de muncă vacante. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:02
(7862 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Fără permise, la volan

Vineri seara, 29 iulie a.c., agenții Postului de Poliție Sălcioara au depistat în trafic, pe raza comunei, un localnic în vîrstă de 44 ani, care conducea un autoturism, deși figura în bazele de date ale ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:59
(5866 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Faza zonală a concursurilor serviciilor profesioniste pentru situații de urgență

În perioada 1-3 august 2011, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița este gazda fazei zonale a concursurilor serviciilor profesioniste pentru situații de urgență ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:58
(8014 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Beat la volan

Polițiștii au identificat în trafic un bărbat de 46 ani, din comuna Dridu, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu. Întrucît șoferul emana halenă alcoolică, a fost testat cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:43
(8630 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Trei minori furau din curte!

Agenții Postului de Poliție Reviga au fost sesizați duminică 31 iulie a.c. despre faptul că trei persoane au pătruns în curtea unei locuințe de pe raza comunei și sustrag bunuri. Polițiștii s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:41
(6095 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga furt


Săveni: Tînăr de 17 ani, beat la volan s-a răsturnat cu mașina în șanț

Poliția Țăndărei a fost sesizată joi, 28 iulie a.c. despre faptul că pe strada Frățilești din comuna Săveni se află răsturnat un autoturism. Din cercetări s-a stabilit că autoturismul prezintă avarii multiple ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 09:03
(5033 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Hoți identificați de polițiști

Doi tineri de 18, respectiv 21 ani, sînt cercetați de polițiști pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat. Agenții Postului de Poliție Bordușani au fost sesizați vineri, 29 iulie a.c., de către un ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 09:01
(8710 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Ialomița: Biciclist acroșat de un șofer de 80 ani

Joi, 28 iulie a.c., pe DN2, la km 38+500 m, în afara localității Movilița s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat în vîrstă de 80 ani, din București ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 08:55
(6668 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Grav accident de circulație soldat cu doi adolescenți morți

Coșereni: Grav accident de circulație soldat cu doi adolescenți morți

Joi, 28 iulie a.c., în jurul orei 21.30, Poliția a fost sesizată că în afara localității Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu cinci victime. În timp ce un tînăr, în vîrstă de 21 ani, ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 08:20
(7656 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Instruire pentru obținerea certificatului digital

Reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița vor organiza întîlniri cu mediul de afaceri local pentru instruirea cu privire la obținerea certificatului digital. Astfel, în zilele de ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:40
(8402 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șoferi băuți și fără permise, la volan

Marți 26 iulie polițiștii slobozeni au oprit în trafic o mașină ce se deplasa pe șoseaua Brăilei cu viteză și sinuos. În urma verificărilor sumare, polițiștii au concluzionat că șoferul, un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:37
(7412 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Armă deținută ilegal

Un bărbat de 57 ani din Urziceni este cercetat penal de polițiștii ialomițeni pentru deținere ilegală de armă. Individul a fost prins marți, 26 iulie, de efectivele Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:37
(10085 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț de motorină, reținut de polițiști

Un tînăr de 24 ani a fost arestat de polițiști după ce s-a dovedit a fi principalul autor al mai multor furturi. «Marți, 26 iulie, polițiștii slobozeni au finalizat cercetările privind un tînăr de 24 ani ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:36
(6907 vizualizări - 0 comentarii)


ISUJ Ialomița: Numărul intervențiilor, în creștere

Potrivit datelor statistice ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu», referitoare la cel de-al doilea trimestru al anului în curs, pompierii ialomițeni au fost alertați în aproximativ ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:34
(7267 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 18:05
(4465 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
@ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...