Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Petice dintr-o fostă echipă

Handbal, CSM Unirea Slobozia-HM Buzău 29-29 (11-15)

Petice dintr-o fostă echipă

Băcăoanu se înșurubează pe semicerc destructurînd apărarea adversă. Pivotul blond Simona Balcan încîntă prin aruncările sale lobate care rar greșeșc ținta. Stănciulescu se descurcă de minune pe inter dreapta făcînd ca tabela să se miște necruțător în favoarea noastră, iar cînd aglomerația este prea mare în centru, zvîrluga Lidia Goanță pătrunde irezistibil pe extrema stîngă. În apărare, Alexandra Băeșu este stîncă. La 7 metri, rar se întîmplă ca Ruți și Lali să dea rateuri, iar cînd ne ia valul își face apariția în centru Mihaela Popescu să așeze jocul. Publicul aclamă la unison numele echipei într-o sală care este ca întotdeuna arhiplină. Marian Simion privește calm cronometrul, făcîndu-și probleme... [citește_tot_articolul]

29 Februarie 2012, 11:13 (30332 vizualizări - 29 comentarii)

SPORT

Fotbal amical, Gloria Buzău-Unirea Slobozia 1-0

Pase pe patinoar

Teren extrem de greu acoperit cu zăpadă și gheață la întîlnirea amicală dintre Gloria Buzău și Unirea Slobozia petrecută sîmbătă, 25 februarie. Fotbalul, așa cum se întîmplă de regulă în astfel de situații, a cam rămas dator. Sînt de consemnat în primă repriză ocaziile avute de C. Toma și Stanciu, rămase din păcate fără rezultat. Și Buzăul a avut o oportunitate de a deschide scorul prin Alexandru Martinescu. Nu este nicio coincidență, vorbim despre fotbalistul ialomițean care în tur a evoluat la Voința Sibiu și s-a transferat recent la Buzău. Golul gazdelor a venit dintr-o lovitură de la 11 metri acordată gratuit de arbitrul întîlnirii, lucru recunoscut și de buzoieni. Una peste alta sîmbătă,... [citește_tot_articolul]

29 Februarie 2012, 11:08 (15570 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Axintele, încă două amicale fără înfrîngere

Viitorul Axintele, echipă pregătită de Ion Nica, își continuă seria amicalelor. Vineri, 24 februarie, alb-verzii au întîlnit la Berceni pe Conpet Ploiești. Ialomițenii s-au impus cu 2-0 prin golurile semnate de Daniel Chiriță și Dumitru Munteanu. Sîmbătă, 25 februarie, pe stadionul Juventus, Axintele a jucat cu liderul Ligii a IV-a București, Termo. Scorul final a fost 2-2, golurile echipei noastre fiind reușite de Mihai Cană și din nou de Daniel Chiriță. «Terenul a fost destul de greu, dar testul a fost unul util» a declarat, după meci, antrenorul Ion Nica. Miercuri, 29 februarie, Viitorul Axintele va evolua contra divizionarei secunde Juventus București, iar sîmbătă, 3 martie, contra altei echipe... [citește_tot_articolul]

29 Februarie 2012, 11:04 (11136 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Slobozia: Streetball pentru Dragobete

«Dragobete te cheamă să faci sport» s-a numit acțiunea care a reunit, la Sala de Sport a Colegiului Național «Mihai Viteazul», 22 fete și băieți amatori de streetball. Cum acțiunea s-a întîmplat să fie vineri, 24 februarie, fix de Ziua Îndrăgostiților în variantă autohtonă, echipele în număr de 11 au fost mixte. Acțiunea a fost organizată de tinerii voluntari ai Asociației «Sportul pentru Toți» Ialomița. Totul s-a desfășurat într-o atmosferă frumoasă, așa cum le stă bine elevilor de liceu cînd fac sport și nu numai. După ce au topit fazele grupelor și semifinalelor, în finală s-au duelat echipele Magic (Narcis Groza și Ana-Maria Cojocaru) și MA (Adrian Obrejan și Mădălina Gheorghiu). MA a cîștigat... [citește_tot_articolul]

29 Februarie 2012, 11:01 (10705 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Ambarcațiunile de pe Dunăre, amenințate de sloiurile de gheață

Fetești: Ambarcațiunile de pe Dunăre, amenințate de sloiurile de gheață

Alertă pe Dunăre, în zona Fetești. Din cauza schimbărilor bruște ale temperaturii din ultimele zile, sloiurile de gheață formate amenință să se rupă și să pună în pericol siguranța ambarcațiunilor prezente în acest sector.
Reprezentanții Comitetului Ministerial pentru Situații de Urgență au transmis, pe data de 27 februarie a.c., o avertizare hidrologică Prefecturii Ialomița, cu privire la formarea de poduri de gheață pe Dunăre, pe sectorul cuprins între localitățile Fetești și Giurgeni. Din cauza acestui fenomen, siguranța ambarcațiunilor prezente în zonă este pusă în pericol. Avertizarea experților a cuprins și alte 11 județe din întreaga țară. Specialiștii din cadrul Direcției Apelor... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2012, 18:40 (13838 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Incompetență administrativă de 2 milioane euro

«Carpe diem» cu președintele Ciupercă

Ialomița: Incompetență administrativă de 2 milioane euro

Spitalul Județean Ialomița a pierdut oportunitatea unei finanțări de 2 milioane de euro pentru informatizarea a trei spitale din Ialomița. Dezastrul a fost posibil cu concursul larg al reprezentanților Consiliului Județean Ialomița, care au uitat să asigure cofinanțarea acestui proiect. Cererea de finanțare pentru proiectul de informatizare a celor trei spitale este rătăcită în prezent în hățișurile birocrației guvernamentale fără șanse de aprobare. Oficialii județeni susțin că nu sînt vinovați și că responsabilitatea aparține managerului Spitalului Județean de Urgență Slobozia...

Clientelism și incompetență administrativ În Ialomița, investițiile europene cu cofinanțare... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2012, 12:05 (15829 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Dincoace și dincolo de «a doua șansă»

Dincoace și dincolo de «a doua șansă»

Dincolo de poartă sînt băieții de băieți, manelele lui Salam și bagaboantele care visează să ajungă fete tunate. Dincoace de poartă sînt ei, de 18, 20 ori 40 de ani, oameni pe care nu-i mai obligă nimeni să fie aici. Dincolo de poartă e viața, așa cum e ea, strîmbă și nedreaptă... Dincoace de poarta ruginită de metal e Grupul Școlar «Înălțarea Domnului» (fosta Școală 6) cu singura clasă de învățămînt pentru adulți din Slobozia. Și cea de-a doua șansă pentru ei și pentru societatea care i-a pierdut cîndva, din nepăsare sau prostie. Sînt 15 și s-au întors la școală ca să învețe carte...

Clasa cu elevi de nota 9 Clasa e una obișnuită, cu parchet și calorifere... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2012, 11:56 (19568 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

RAJA Constanța construiește un masterplan de 1,15 miliarde lei

Serviciile de furnizare a apei din Ialomița au viitor

RAJA Constanța construiește un masterplan de 1,15 miliarde lei

După 20 de ani de așteptare, Ialomița devine contemporană cu viitorul. Posibilitatea este oferită de către RAJA Constanța, firmă care prin contractele de furnizare a serviciilor de apă reușește să reducă decalajul uriaș dintre standardele locale și cele europene. Potrivit informațiilor furnizate de către firmă, aceste investiții sînt posibile grație unor contracte care fac parte din Programul Operațional Sectorial de Mediu Axa 1 «Extinderea și modernizarea sistemelor de apă și apă uzată». Valoarea acestui ambițios proiect derulat de RAJA Constanta se ridică la 1,15 miliarde lei (aproximativ 271 milioane euro).

Primii beneficiari ialomițeni ai POS Deși RAJA Constanța... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2012, 09:53 (26159 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Edilii vandalizează bugetele comunităților

Ce vrăji au mai făcut primarii ialomițeni

Edilii vandalizează bugetele comunităților

Administrația locală ialomițeană a prejudiciat statul cu peste 4,4 milioane lei din bugetele alocale pentru anul 2010. Constatarea aparține Camerei de Conturi Ialomița în urma controalelor efectuate în anul 2011, pentru exercițiul financiar administrativ din 2010. Recent, instituția a făcut public Raportul de control, document ce evidențiază, încă o dată, modul absolut haotic de întrebuințare a resurselor financiare publice locale. Iar de data aceasta plățile ilegale se ridică la peste 4,4 milioane lei, doar la administrațiile locale!

Statistici de activitate
Potrivit datelor statistice, Camera de Conturi Ialomița și-a fundamentat concluziile Raportului privind... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2012, 12:28 (19655 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Ștefan Poienaru, milionarul în euro îmbogățit de stat (III)

Agrofam&Vitifam, demonstrații de ilegalități împreună cu Agenția Domeniilor Statului

Ștefan Poienaru, milionarul în euro îmbogățit de stat (III)

Agenția Domeniilor Statului favorizează Vitifam...
Cazul ADS-Agrofam a cimentat relația deosebită a lui Ștefan Poienaru, milionarul (în euro sau dolari?), și angajați ai statului, respectiv ai Agenției Domeniilor Statului. A fost momentul cînd funcționarii ADS au demonstrat că este posibil să te joci cu bunurile statului, erijîndu-se în judecători și schimbînd legi după bunul plac. Ceea ce va urma însă va constitui, probabil, un capitol de seamă în analele ilegalităților comise de slujbașii Agenției...
Să demarăm dezvăluirile. Poienaru-Vitifam a început (re)tatonările cu Agenția Domeniilor Statului pe la sfîrșitul anului 2010, cînd firma sa a inițiat o serie de sesizări... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2012, 10:16 (23570 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Monopol pe domeniul public la Movila

Războiul primarului cu toată lumea

Monopol pe domeniul public la Movila

Primarul PSD Mihai Valeriu, din Movila, este acuzat de către patronul unei firme locale de monopol administrativ asupra... domeniului public. Ovidiu Gavrilă, administratorul SC Ovidiu Star SRL, susține că edilul local blochează de peste un an o propunere de amenajare «din fonduri proprii» a terenului din fața magazinului pe care îl deține.

Un an de așteptare
Anul trecut, în ianuarie 2011, administratorul SC Ovidiu Star SRL din Movila a solicitat administrației locale amenajarea terenului din fața magazinului sătesc pe care îl deține pe drumul județean Fetești-Țăndărei, în interiorul localității. Potrivit adresei, intenția administratorului Gavrilă Ovidiu este... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2012, 10:02 (216890 vizualizări - 154 comentarii)

Click aici

SPORT

Sorin Iordache, triumf la dublu

Tenis de cîmp, International Championships of Romania

Sorin Iordache, triumf la dublu

Săptămîna precedentă a avut loc la București un puternic turneu internațional adresat categoriei 14 ani. Sub sigla International Championships of Romania s-au adunat sportivi din 11 țări. Slobozia a fost reprezentată la această competiție de Sorin Iordache, de la TenisCon și de Irina Nițu, de la CSS. În proba de dublu masculin, Iordache a făcut pereche cu piteșteanul Călin Manda alături de care, în urmă cu o lună, cîștiga titlul național la Campionatele de Iarnă. Nici la acest turneu cuplul Iordache-Manda nu a dezamăgit, ba dimpotrivă, a urcat pe prima treaptă a podiumului. Cei doi s-au duelat în finală cu perechea spaniolă Alex Dominguez Soto-Alberto Roglan. A ieșit o confruntare palpitantă cu... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2012, 09:23 (15382 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

«Voi renunța la candidatură doar dacă dispar fizic!»

Declarație Gabi Ionașcu

«Voi renunța la candidatură doar dacă dispar fizic!»

Umilit drastic de către colegii de partid (retragerea sprijinului politic pentru un viitor mandat s-a făcut la un scor zdrobitor de 69 la 1), Gabi Ionașcu refuză să moară politic. Într-o apariție publică pe sticla televizorului local, domnia sa a declarat ca va lupta pînă la capăt pentru candidatura sa. Din păcate pentru el, singura șansă care i-a mai rămas este aceea de a se lăsa folosit ca vehicul electoral pentru a face jocurile unor lideri locali de partid...

Linia subțire dintre mărire și decădere
Vineri, 24 februarie 2012, primarul Gabi Ionașcu a făcut primele declarații publice pe sticla televizoarelor locale. Într-o pledoarie pro domo demnă de o cauză... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2012, 16:38 (36088 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Competiția scapă de nămeți

Capriciile iernii au încurcat serios calendarul competițional handbalistic al începutului de an. Primele 3 etape ale returului Diviziei A s-au împotmolit în zăpadă și se așteaptă primăvara pentru a fi reprogramate. Astfel, Unirea Slobozia nu a putut disputa jocurile cu HCF Piatra Neamț, Național Rîmnicu Vîlcea și Știința Bacău. Din fericire, condițiile meteo nu se vor mai pune de-a curmezișul competiției și astfel, sîmbătă, 25 februarie, vom avea din nou handbal la Slobozia. Cu începere de la ora 12,00, în Sala Sporturilor va avea loc meciul dintre CSM Unirea Slobozia și Handbal Municipal Buzău. Cu toate că echipa buzoiană evolua anul trecut în Liga Națională, actualmente aceasta traversează o... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2012, 11:54 (14185 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Ialomița: Candidații viitoarelor administrații rămân secreți

Cu patru luni înainte de alegerile locale

Ialomița: Candidații viitoarelor administrații rămîn secreți

Am încercat mai an, prin noiembrie, și am aflat că staff-urile locale ale partidelor nu sînt publice. Cu o lună înainte, numărînd candidații pentru Parlament ai fiecărei filiale, am tras concluzia că avem nevoie de două județe pentru a satisface ambițiile politice ale aleșilor locali. Astăzi, cu patru luni înainte de alegerile locale, descoperim că principalele partide politice locale sînt paralizate de teamă. Teama ca nu cumva viitorii candidați să fie șantajați și să renunțe la intențiile de a candida... Motiv pentru care listele viitorilor candidați rămîn secrete pînă la noi ordine!

PNL are candidați pentru toate localitățile După ce cîrlanul Ponta a sfidat... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2012, 11:45 (15356 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: 2,2 milioane de lei pentru 25 de zile de viscol

Consiliul Județean a prezentat nota de plată a deszăpezirii

Ialomița: 2,2 milioane de lei pentru 25 de zile de viscol

Marți, 21 februarie, în cadrul unei conferințe de presă, conducerea Consiliului Județean a făcut bilanțul financiar al celor 25 de zile de viscol. Potrivit unei estimări inițiale, valoarea cheltuielilor pentru deszăpezirea drumurilor județene se ridică la 2,2 milioane de lei. Suma este mai mare decît în anii precedenți, în timp ce alocările guvernamentale pentru întreținerea drumurilor județene au scăzut la jumătate, respectiv 4 milioane de lei pentru anul 2012.

Drumurile noastre toate
Conform datelor statistice prezentate în cadrul conferinței, lungimea totală a drumurilor județene din Ialomița se cifrează la 507 kilometri. Dintre aceștia, 185 de kilometri... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2012, 11:30 (13733 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Zăpada continuă să afecteze peste 500 de case

Ialomița: Zăpada continuă să afecteze peste 500 de case

Peste 500 de case din 21 de localități din județul Ialomița continuă să fie afectate de zăpezile din ultima lună. Potrivit autorităților județene, pentru circa jumătate dintre aceste case autoritățile locale au nevoie de sprijin logistic sau fonduri în vederea deszăpezirii lor.

Case în pericol de inundare
Joi, 23 februarie 2012, în cadrul unei întîlniri a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, prefectul județului Ialomița a anunțat că, la nivelul județului, 525 de case sînt în continuare înconjurate de zăpezi. Situația se bazează pe datele puse la dispoziție de autoritățile locale și va fi reverificată de către reprezentanții Inspectoratului pentru... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2012, 18:37 (18584 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Razie DIICOT în celulele deținuților de la Penitenciarul Slobozia

Razie DIICOT în celulele deținuților de la Penitenciarul Slobozia

Procurori DIICOT și specialiști din cadrul Administrației Naționale a Penitenciarelor au descins în dimineața zilei de joi, 23 februarie a.c., în spațiile de detenție din Penitenciarul Slobozia. Anchetatorii au căutat mai mulți suspecți, cercetați pentru înșelătorii prin telefon.
La Slobozia au fost percheziționate trei celule, în care se aflau un număr de 43 de pușcăriași. De la aceștia anchetatorii au confiscat 18 mobile cu care infractorii ar fi înșelat telefonic mai multe persoane. În realitate, deținuții apelau diverse numere necunoscute, declinîndu-și identitatea și solicitînd diferite sume de ani sau coduri de reîncărcare, drept avansuri pentru cîștigarea unor premii.
Acțiunea... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2012, 15:26 (22337 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Răzbunare amicală

Fotbal, Unirea Slobozia-Callatis Mangalia 3-1

Răzbunare amicală

Ne-au depășit oficial în sezonul trecut cînd au fost cu un pas înainte și au promovat în Liga a II-a. Ne-au depășit doar în rezultatele indirecte căci în cele directe n-au reușit să o facă. Acum a venit rîndul să le arătăm noi în mod amical cum stă treaba. Și i-am bătut de le-au mers fulgii!
S-a întîmplat miercuri, 22 februarie 2012, cînd Unirea Slobozia a întîlnit într-un meci de pregătire pe terenul de la Abatorul pe Callatis Mangalia. Jocul a fost pe toată durata lui la discreția elevilor lui Ion Ionescu. Scorul la pauză l-a stabilit Augustin Ivașcă, printr-o execuție de excepție din lovitură liberă. În a doua repriză, tot băieții noștri au marcat primii, Viorel Gheorghe transformînd... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2012, 14:24 (16441 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Inițiativă cetățenească pentru retrocedarea a 8700 de hectare de teren agricol

Cetățeanul Teculescu declară război Consiliului Județean Ialomița

Inițiativă cetățenească pentru retrocedarea a 8700 de hectare de teren agricol

După 3 luni de război instituțional pentru retrocedarea celor 8700 de hectare de teren deținute de către Consiliul Județean Ialomița, prefectul Mădălin Teculescu caută o nouă soluție. El a declarat că inițiază o campanie de semnături pentru promovarea unui proiect de hotărîre local prin care instituția să retrocedeze cele 8900 de hectare de teren agricol din domeniul privat al județului proprietarilor de drept.
«Prin această inițiativă, vreau să aduc public la cunoștința consilierilor județeni faptul că un număr important de ialomițeni nu sînt puși în posesie pe terenurile din județul Ialomița» a declarat Teculescu. Terenurile revendicate de către «cetățeanul» Teculescu în numele celor ... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2012, 18:25 (23654 vizualizări - 5 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
285 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Șantaj și violare de domiciliu

Polițiștii au reținut pe bază de ordonanță un bărbat în vîrstă de 44 ani și îl cercetează pentru săvîrșirea infracțiunilor de «șantaj», «loviri și alte violențe», «violare de domiciliu» și «ultraj contra ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 16:51
(8228 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Hoții au trecut de la mașini de lux la autoutilitare

Poliția Urziceni a fost sesizată în data de 23 iulie de către un tînăr, de 22 ani, din comuna Manasia, cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras autoutilitara parcată pe strada Aurora din ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 16:50
(6859 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni furt


DGFP Ialomița, locul 7 pe țară la încasări bugetare

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița anunță că, în primele 6 luni ale anului 2011, au fost încasate la bugetul general consolidat aproape 250 milioane lei. Astfel, programul alocat de colectare ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 16:49
(7985 vizualizări - 0 comentarii)


Moldoveni: Șofer ajuns în copac

Un tînăr în vîrstă de 30 ani, din comuna Moldoveni, care conducea un autoturism pe DJ201A nu a adaptat viteza la condițiile de trafic, a pierdut controlul direcției de mers și a lovit un copac. Accidentul ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 16:48
(6655 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Hoț prins de polițiști

Poliția Țăndărei a fost sesizată miercuri, 25 iulie, de către o tînără în vîrstă de 24 ani, din comuna Săveni, cu privire la faptul că în urmă cu două săptămîni persoane necunoscute au pătruns în locuința ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 16:46
(7532 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni furt


Giurgeni: Pește comercializat ilegal

Miercuri, 26 iulie a.c., în zona Giurgeni, polițiștii ialomițeni au oprit pentru control în trafic un autoturism condus de un tînăr, de 24 ani, din București. În habitaclul autoturismului a fost găsită ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 16:46
(8877 vizualizări - 0 comentarii)


Braconieri depistați la Făcăeni și Bordușani

Polițiștii au depistat pe DN3B, pe raza comunei Făcăeni, doi tineri localnici, în vîrstă de 33 ani, care aveau asupra lor o plasă de pescuit tip monofilament. Cei doi tineri au declarat anchetatorilor că ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 10:40
(14137 vizualizări - 6 comentarii)


Urziceni: Au confiscat pepeni și legume!

Efective sporite din cadrul Poliției Urziceni au acționat vineri, 22 iulie a.c., pe linia prevenirii și combaterii faptelor ilicite de comerț cu legume și fructe. Astfel, au fost verificate 12 societăți ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 10:40
(6759 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Încarcerat pentru ultraj

Agenții Postului de Poliție Sărățeni au identificat vineri, 22 iulie a.c., pe raza comunei, un tînăr în vîrstă de 24 ani, din Slobozia, pe numele căruia Judecătoria Slobozia a emis un mandat de executare ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 10:39
(8901 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive pe raza comunelor arondate localităților Fetești și Țăndărei

Efective sporite din cadrul Serviciului de Ordine Publică, Poliției Municipiului Fetești și Posturilor de Poliție Bordușani, Făcăeni, Giurgeni, Stelnica și Vlădeni au acționat vineri, 22 iulie a.c., pe ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 10:39
(8153 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Lemne de foc, confiscate de polițiști

Pe raza municipiului Fetești a fost depistată o reprezentantă a unei firme din localitate, în timp ce comercializa cantitatea de 5,823 mc lemn de foc, în valoare de 582,3 lei, pentru care nu deținea documente ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 10:38
(9105 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Caz de rabie la Slobozia

Potrivit unei informări a Direcției Sanitare-Veterinare și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, «în conformitate cu buletinul de analiză nr. 13/25.07.2011 a fost diagnosticată rabie la un cîine provenit ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2011, 17:57
(9224 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: O femeie a căzut în hazna după ce postamentul WC-ului s-a rupt sub greutatea acesteia

Pompierii ialomițeni au fost solicitați, în ultimele 72 de ore, pentru a interveni în 37 de situații de urgență. Cele mai multe solicitări au fost pentru acordarea de prim ajutor SMURD, o descarcerare, ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2011, 15:11
(10509 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în lanț la ieșirea din Amara

Datorită neatenției, un tînăr de 23 ani, din Traian, a provocat un accident rutier, în afara localității Amara, către Grivița. Pe scurt, tînărul șofer nu a păstrat distanța regulamentară față de autoturismul ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2011, 14:07
(10469 vizualizări - 4 comentarii)

Taguri: Amara accident


Amara: Un șofer băut a provocat un accident rutier

Un slobozean de 52 ani a băut, a plecat cu mașina și s-a tamponat. S-a întîmplat duminică, 24 iulie, în Amara, polițiștii fiind anunțați de urgență asupra producerii accidentului. Ajunși la fața locului ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2011, 14:06
(9922 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Femeie lovită de o conductă căzută din mașină

Zilele trecute, polițiștii din Urziceni au fost alertați cu privire la producerea unui accident rutier pe o stradă din localitate. Pe scurt, incidentul s-a petrecut în timp ce un bărbat, de 60 ani, din ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2011, 14:02
(6678 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: 250 de amenzi pentru șoferii indisciplinați

Peste 250 de amenzi au fost încasate de șoferii ce au tranzitat în ultimele 48 de ore șoselele județului nostru. Rezultatele acțiunii polițiștilor rutieriști s-au concretizat și în reținerea a 15 permise ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2011, 13:59
(7567 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița, locul 5 pe țară la executări silite

Printr-un comunicat de presă, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în luna iunie 2011, pe linia colectării veniturilor bugetare, s-au întreprins mai multe măsuri de executare silite ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2011, 13:26
(7987 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Jandarmii au aplicat amenzi de 8600 lei la sfîrșit de săptămînă

Jandarmii ialomițeni au aplicat în acest sfîrșit de săptămînă 25 de sancțiuni contravenționale, în valoare totală de 8600 lei. Sancțiunile s-au încadrat pe o gamă foarte largă de fapte antisociale, respectiv ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2011, 13:20
(7102 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Beat la volan

Sîmbătă, 23 iulie, în jurul orelor 23,20, polițiștii din Urziceni au oprit în trafic, pentru un control de rutină, un autoturism condus de un localnic, de 44 ani. Pentru că mirosea a alcool, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2011, 13:17
(6171 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi cu permise suspendate, la volan

Doi conducători auto au fost prinși în trafic în timp ce șofau deși aveau permisele de conducere suspendate. Unul dintre aceștia, un brăilean de 57 ani, a fost depistat la Urziceni, iar cel de-al doilea ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2011, 13:15
(6452 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune pentru liniște și siguranța publică

Duminică, 24 iulie, polițiștii ialomițeni au acționat în intervalul orar 1,00-4,00 pentru creșterea gradului de siguranță publică dar și asigurarea unui climat de ordine și liniște publică. În cadrul verificărilor ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2011, 13:10
(7020 vizualizări - 0 comentarii)


Moldoveni: Au furat din curtea unui localnic

Doi tineri de 18, respectiv 17 ani, sînt cercetați penal de polițiști pentru furt. Asta după ce polițiștii din Moldoveni au reușit să-i prindă la doar cîteva zile după ce furaseră din curtea unui localnic ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2011, 15:10
(6880 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Moldoveni furt


Ialomița: Acțiuni preventive la Fetești și Urziceni

Peste 115 persoane au fost legitimare joi, 21 iulie, în cadrul unei acțiuni de amploare a Poliției desfășurată pe raza municipiului Urziceni. Polițiștii au urmărit în principal prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2011, 15:10
(6967 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se eliberează adeverințe pentru accesarea de credite la subvenția pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură eliberează adeverințe pentru Beneficiarii Schemei de plată unică pe suprafață-Campania 2011, care intenționează să acceseze credite pentru finanțarea activităților ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2011, 10:19
(15594 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 123 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, vineri, 22 iulie 2011, sînt disponibile 123 locuri de muncă vacante. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2011, 10:15
(7250 vizualizări - 0 comentarii)


Cote de revânzare impresionante pentru Hyundai i40

Cote de revînzare impresionante pentru Hyundai i40

i40, noul model Hyundai din segmentul D, înregistrează previziuni impresionante privind valoarea de revînzare dupa trei ani și 90000 km parcurși, conform primelor studii europene. O analiză independentă ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2011, 09:48
(5554 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Reprezentanță Hyundai angajează
agent vînzări teren Ialomița și Călărași
Relații la telefon 0731/327.793 sau email [email protected] ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2011, 09:21
(3914 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două tinere, înșelate de «ghicitoare»

Metoda ghicitului a făcut din nou victime la Slobozia. Două tinere au rămas fără bijuterii, după ce două ghicitoarea au profitat de naivitatea acestora.
Miercuri, 20 iulie, polițiștii au fost sesizați ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2011, 20:45
(8294 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Un tînăr de 16 ani a ieșit la plimbare cu mașina prin sat. A lovit o mamă cu un copil de 2 ani în brațe. Copilul a murit pe loc!

Tragedie la Giurgeni. Un tînăr de 16 ani a furat un autoturism cu care a ieșit la plimbare. Din cauza lipsei de experiență, minorul a lovit o mămică cu un copil de doi ani în brațe. Copilul a murit pe loc ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2011, 20:39
(6093 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Giurgeni accident


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...